كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

archiciv

عضو جدید
سلام بچه ها یک اشکالا فوری دارم اونم اینه که اتوکدم دایره ها رو چند ضلعی نشون میده مخصوصا وقتی اکسترود میکنم افتضاح میشه وقتی regen میکنم یه می نرم میشه ولی بازم مشکل داره کمممک

http://www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=7148&stc=1&d=1231223902

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آرزوی من اینست آری ... نفس کشیدن در فضایی مملو از عشق . از دوست داشتن . از سر به زیر انداختن . از شرم , حیا
آرزوی من این است آری زندگی را خوشبینانه دیدن . زندگی را ساختن که هر کدام ما معماریم . معمار بستر زندگی و حیات خویش و چه زیباست ساختن پیرامونی مملو از صداقت و انصاف و ایثار ...
آرزوی من اینست آری برای همه دعا کردن . همه سالم بودن همه غنی بودن همه آزاد و آزاده بودن و همه سربلند و بی گناه زیستن ...
آرزوی من اینست آری در کنار تو بودن . در کنار تویار صمیمی در کنار تو دوست مهربان که لحظاتی به سراپرده دل مهمانی . در کنار تویی که سالهاست نمی شناسمت و تویی که هنوز نمی دانم خانه ات کجاست ...
آرزوی من اینست آری برای یکدیگر یار بودن ،‌ در هر محفلی شمع سوزان زیستن ،‌ در هر هوایی عاشقانه نسیم شدن و در برهوتی دریای عاطفه بودن است .
آرزوی من اینست آری ،‌ دعا،‌ پرده پوش فعل نگردد و فعل جایگاه دعا نگیرد که دنیای ما سراسر پر است از لطافت و عشق و دوست داشتن ...
آرزوی من اینست آری خشت خشت هر بنا به علم گذاشته شود و عشق که بنای با خشت و علم جاودانه می شود همچون مکعب خانه دوست . ساده اما پر معنا . سیاه اما دوست داشتنی . بزرگ اما مامن و شلوغ اما نزهتگاه ...
آرزوی من اینست آری مناره هایی از عشق . بر بلندای مسجد هر خانه با موذنانی از نور بر بلندای شرافت و صداقت خانه ها که بانگ اذان عشق می خوانند و حی علی خیر العمل را بر عمل نیک دوست داشتن سر می دهند .
آرزوی من اینست آری روزگاری که در آنم نشود بار گرانم که در این دیر فنا آنچنان فانی ام و دل گذرا که به سر عرق بیم فلک دارم و از رنج وجودم نشود عالمی از پا به سرا پر ز شیون و غوغا
و به اندوه بسپارید پیامی زدل عاجز و بی مایه این غیر که دلا آنچه از این دیر به باقی تحفه نهادی همه ارزانی خویشت که این سینه از ان است فقیر کین دلش بر همه خوشرانی و خودکامی ندهد بر تو اسیر ...
بسپارید به یاد ...
دومان
دی ماه هشتادو هفت

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرزوی من اینست آری ... نفس کشیدن در فضایی مملو از عشق . از دوست داشتن . از سر به زیر انداختن . از شرم , حیا
آرزوی من این است آری زندگی را خوشبینانه دیدن . زندگی را ساختن که هر کدام ما معماریم . معمار بستر زندگی و حیات خویش و چه زیباست ساختن پیرامونی مملو از صداقت و انصاف و ایثار ...
آرزوی من اینست آری برای همه دعا کردن . همه سالم بودن همه غنی بودن همه آزاد و آزاده بودن و همه سربلند و بی گناه زیستن ...
آرزوی من اینست آری در کنار تو بودن . در کنار تویار صمیمی در کنار تو دوست مهربان که لحظاتی به سراپرده دل مهمانی . در کنار تویی که سالهاست نمی شناسمت و تویی که هنوز نمی دانم خانه ات کجاست ...
آرزوی من اینست آری برای یکدیگر یار بودن ،‌ در هر محفلی شمع سوزان زیستن ،‌ در هر هوایی عاشقانه نسیم شدن و در برهوتی دریای عاطفه بودن است .
آرزوی من اینست آری ،‌ دعا،‌ پرده پوش فعل نگردد و فعل جایگاه دعا نگیرد که دنیای ما سراسر پر است از لطافت و عشق و دوست داشتن ...
آرزوی من اینست آری خشت خشت هر بنا به علم گذاشته شود و عشق که بنای با خشت و علم جاودانه می شود همچون مکعب خانه دوست . ساده اما پر معنا . سیاه اما دوست داشتنی . بزرگ اما مامن و شلوغ اما نزهتگاه ...
آرزوی من اینست آری مناره هایی از عشق . بر بلندای مسجد هر خانه با موذنانی از نور بر بلندای شرافت و صداقت خانه ها که بانگ اذان عشق می خوانند و حی علی خیر العمل را بر عمل نیک دوست داشتن سر می دهند .
آرزوی من اینست آری روزگاری که در آنم نشود بار گرانم که در این دیر فنا آنچنان فانی ام و دل گذرا که به سر عرق بیم فلک دارم و از رنج وجودم نشود عالمی از پا به سرا پر ز شیون و غوغا
و به اندوه بسپارید پیامی زدل عاجز و بی مایه این غیر که دلا آنچه از این دیر به باقی تحفه نهادی همه ارزانی خویشت که این سینه از ان است فقیر کین دلش بر همه خوشرانی و خودکامی ندهد بر تو اسیر ...
بسپارید به یاد ...
دومان
دی ماه هشتادو هفت

خیلی عالی بود.قلم شیوا و رسایی دارید!!

a.sh.b

عضو جدید
میشه کمکم کنید

میشه کمکم کنید

سلام:
من 45 برگ پوستی و کالک دارم که باید اونارو به بهترین شکل تحویل استادم بدم:cry: ممنون می شم اگه نظری دارید برای اجرای کارم به من بگید:gol::gol::gol:

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام:
من 45 برگ پوستی و کالک دارم که باید اونارو به بهترین شکل تحویل استادم بدم:cry: ممنون می شم اگه نظری دارید برای اجرای کارم به من بگید:gol::gol::gol:
راحت ترین کار که خب مثل همیشه سیمی کردن یا فنری کردنه. اما میتونی اونو بدوزی . یا اینکه ملا چهار جاشو سوراخ کنی و فقط چها تا حلقه توش بندازی.
کلی کار میشه کرد. باید یه کم باهاش ور بری.

niusha*

عضو جدید
سلام عزیزم .
ببخشید من الآن پستت و دیدم وگرنه زودتر جوابت و میدادم بهتره پستات و تو همون تاپیک در خواست کمک بزنی اونجا ود تر جواب می گیری;)
در مورد آلبوم باید کارهات و یکجا جمع کنی مثلا اگه کارات رو کاغذای A3 یاA4 هست اونا رو بچشبونی رو یه مقوای بزرگتر از خودش و بعد اون مقواها رو به هم وصل کنی حالا به هر طریقی که دوست داری.دوست داری سیمیش کن دوست داری با پانچ سوراخ کن از نخ های رنگی برای اتصالش استفاده کن و...
در مورد مطلب دومی که گفتی من راستش منظورت و درست متوجه نشدم!:redface:
اولا این طور که متوجه شدم ترم اولی پس عزیزم قطعا هیچ کس از شما انتظار پرزانته ی قوی رو نداره ثانیا برای درس کارگاه و مصالح مگه باید شیت تحویل بدین؟!مگه ماکت سازی ندارین؟!

bagher_up

عضو جدید
طراحی یک مجموعه بین راهی

طراحی یک مجموعه بین راهی

با سلام
نیاز خیلی شدید به پلان و پرسپکتیو یک مجموعه رفاهی بین راهی شامل رستوران و پمپ بنزین و نمازخانه و سرویس بهداشتی و پارکینگ دارم برای درس معماری ساختمان میخوام اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم

امیرعطا

عضو جدید
طرح مفهومی میخوام

طرح مفهومی میخوام

سلام
من 9 تا طرح مفهومی از خشم.آرامش.صعود.بیگانگی.شادی.غم.پرتاب.تکامل و هیجان می خوام.اگه کسی لطف کنه و برام بذاره ممنون میشم.
بای

underwood

عضو جدید
کسی میدونه o.k.b در نقشه کشی مخفف چه کلماتیه:que::que::que::que:
منظور همون دست انداز پنجره خودمونه.
فقط می دونم مخفف 3تا کلمه آلمانیه.

سلام.دوستی می گم منظورتو از دست انداز پنجره نفهمیدم.ولی اگه اشتباه نکنم این سه حرف 3تا قسمت ساختمان است.لازم است دیدم که املا و تلفظ صحیح اشپز خانه را برات بنویسم تا بقیهشو پیدا کنم.اشپزخانه kuche ( کوشه ) البته با 2تا نقطه روی u.بعد هم می تونی به صورت پیام خصوصی از معمار باشی یا
علی زضا oo نمی دونم اسمشو درست نوشتم یا نه ولی. یا saeed good boy بپرسی اینها از باسوادترین بچه ها هستن.;):):redface:

a.sh.b

عضو جدید
zarnaz_a ممنونم:gol::gol::gol::gol:
ولی فکر نمی کنی که پوستی رو اگه سیمی یا سوراخ کنم پاره بشه و یا بعد از چند بار باز و بسته کردن اون جای سوراخ ها پاره و پوستی ها از هم جدا شن و خراب شه:que::que:
یادم رفت بگم اندازه کاغذام 80*60 اند:confused::confused:

a.sh.b

عضو جدید
:gol::gol:*niusha ممنونم

ولی من برای درس کارگاه نمی خوام برای درس ترسیم میخواستم.:smile:
درسته شاید کسی انتظار پرزانته خوب رو از ما نداشته باشه ولی به قول استادمون بچه های معماری باید یه جور دیگه کاراشونو تحویل بدن:cool::smile:

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اين متن هم آرزوست هم نصيحت

امیدوارم که قلبهایتان هیچ گاه آلوئک نزند امیدوارم که آهن بدنتان همیشه سرشار از تیرآهن نمره ۲۲ باشد و پوست بدنتان چون کاهگل عایق گرما و سرما باشد. و امیدوارم که محبت چون ملات ماسه سیمان با چسبندگی بالا دلهایتان را به هم بچسباند و خونتان چون نقش آب در ملات ماسه سیمان باعث استحکام دوستی هایتان شود آرزومندم در برابر مشکلات از ساختمان بتونی و اسکلت فلزی با استقامت تر باشید و زندگیتان با شالوده عشق و دوستی و محبت و آرامش بنا شود امیدوارم که اعتماد در زندگیتان مثل بادبند عمل کند و از نفوذ نیروهای بیرونی جلوگیری کند.

امیدوارم که زلزله غم و نگرانی هیچگاه دلتان را نلرزاند.

امیدوارم که غم در دلتان چون آجر پوک پودر شود و آرزومندم خشت های زندگیتان مهربانی- تفاهم - دوستی- اعتماد - آرامش - تحصیلات- شغل درآمدزا و هر آنچه که دوست دارید باشد تا بدون یکی از آنها خشتها با سستی روی هم چیده نشوند.

اگر خلا در زندگیتان وجود دارد. اگر مشکلی در زندگیتان دارید نگذارید زندگیتان فرو بریزد چون سی و سه پل در اصفهان که با تفکر معماری خلاق با تزریق بتون بر پایه های آن دوباره مستحکم و پابرجا شد خلاهای زندگیتان را با تفکر تزریق کنید.

امیدوارم که شادیهایتان چون ساختمانهای بلند مرتبه هر روز بالاتر رود و غمهایتان چون ساختمانهایی که به دلیل سستی فرو می ریزند نابود شوند امیدوارم که آرماتورهای فشاری بدنتان که همان صبر و حوصله هستند در برابر هر گونه مشکلات و فشارهای زندگی مقابله کنند.

و امیدوارم که چون ساختمانهای باستانی چندین هزار سال پیش که همچنان پا برجا هستند عمری طولانی توام با سلامتی و محبوبیت داشته باشید.;)

niusha*

عضو جدید
:gol::gol:*niusha ممنونم

ولی من برای درس کارگاه نمی خوام برای درس ترسیم میخواستم.:smile:

درسته شاید کسی انتظار پرزانته خوب رو از ما نداشته باشه ولی به قول استادمون بچه های معماری باید یه جور دیگه کاراشونو تحویل بدن:cool::smile:
خب عزیزم می خوای واضح تر بگو چه کاری و باید پرزانته کنی تا اگه بشه کمک کنیم

zimens

عضو جدید
سلام عزیزم .
ببخشید من الآن پستت و دیدم وگرنه زودتر جوابت و میدادم بهتره پستات و تو همون تاپیک در خواست کمک بزنی اونجا ود تر جواب می گیری;)
در مورد آلبوم باید کارهات و یکجا جمع کنی مثلا اگه کارات رو کاغذای A3 یاA4 هست اونا رو بچشبونی رو یه مقوای بزرگتر از خودش و بعد اون مقواها رو به هم وصل کنی حالا به هر طریقی که دوست داری.دوست داری سیمیش کن دوست داری با پانچ سوراخ کن از نخ های رنگی برای اتصالش استفاده کن و...
در مورد مطلب دومی که گفتی من راستش منظورت و درست متوجه نشدم!:redface:
اولا این طور که متوجه شدم ترم اولی پس عزیزم قطعا هیچ کس از شما انتظار پرزانته ی قوی رو نداره ثانیا برای درس کارگاه و مصالح مگه باید شیت تحویل بدین؟!مگه ماکت سازی ندارین؟!
سلام/خیلی خوشحال شدم دیدم جوابمو دادین اخه واقعا به کمک احتیاج دارم:smile:بله من ترم اولی هستم و برای درس کارگاه ماکتی نساختیم و با چوب و گل وسیم وفوم و یه سری مصالح دیگه layerوسلول و...انجام دادیم ومن از ترم بالایی ها شنیدم این استاد به پرزانته خیلی علاقه داره و به این که اسمتو که پای کارت مینویسی متناسب با کارت باشه وخلاصه شاید بیشتر از کار هم اهمیت بده(خود استاد به ما اصطلاح پرزانته و شیت کار رو گفتند حالا دیگه نمیدونم )اینم که گفتید از یه ترم اولی انتظار ندارن استاد به این حرف اعتقاد ندارند همون جلسهی اول که ما برای کارگاه کار بردیم جناب استاد از کار کسی خیلی خوشش اومد که فقط پرزانته بود و خود نکاتی که استاد خواسته بود تو کارش رعایت نکرده بود حالا بماند که کار خودشم نبود/:mad:حالا من واقعا سختم چون کسی رو هم ندارم تو این زمینه به من کمک کنه:cry::( کمکم کنه جز شما دوستان عزیز اگه یه کوچولو هم کمکم کنید تا عمر دارم دعاتون میکنم:redface:/البته میدونم الن همتون درگیر کارهای خودتون هستید /ممنونم/منتظر کمکتون میمونم:gol:

امیدوار

عضو جدید
المان میدان

المان میدان

سلام دوستان
برای پروژه پپایانی کارگاه مصالح و ساختم باید 1 المان میدان بسازم.تا 12 بهمن فرصت دارم.ولی هنوز هیچ کاری نکردم. ممنون میشم اگر کسی که تا حالا این کار و تنجام داده کمکم کنه.من راهنمایی کنه.
اگر هم نمونه کاری از خودتون دارین بذارین توی سایت تا من ازش ایده بگیرم.خیلی ممنون:gol:

امیدوار

عضو جدید
المان میدان

المان میدان

سلام دوستان
برای پروژه پایانی کارگاه مصالح و ساختم باید 1 المان میدان بسازم.تا 12 بهمن فرصت دارم.ولی هنوز هیچ کاری نکردم. ممنون میشم اگر کسی که تا حالا این کار و انجام داده کمکم کنه.من راهنمایی کنه.
اگر هم نمونه کاری از خودتون دارین بذارین توی سایت تا من ازش ایده بگیرم.خیلی ممنون میشم:gol:

a.sh.b

عضو جدید
سلام *niusha
ببخشید من فکرکردم با من بودید که پرسیدید برای درس کارگاه می خوایی:D
ولی اگه میشه کمک کنید :warn:
من 45 برگ پوستی و کالک 80*60 دارم میخوام به بهترین شکل تحویل استادم بدم:eek:
گفتم سیمی کنم یا با پانچ سوراخ کنم ولی گفتم ممکن در اثر چند بار باز و بسته کردن پوستی پاره شه :que::warn:
حالا میشه کمکم کنید که چه کار کنم:que::que:

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوال معماری
"chejoori az ro y pelan izopetricesho mikeshan?"
چه جوری از روی پلان ایزومتریکش رو میکشن؟

00445

عضو جدید
help me

help me

سلام من باید شیتها که اندازشون A 3 هست البوم کنم برای درس درک وبیان هر کی می تونه یه ایده بده یا عکس البومشو بذاره ممنون میشم استادمون گفته پانچ نکنید شیتها هم مثله برگه دفتر ورق نخوره والا ما همه بچه ها موندیم چی کار کنیم

خانومی

عضو جدید
hgm

hgm

n,nbnm

سلام
من واقعا نميدونم بايد چی کا ر کنم. به دنبا ل اطلاعاتی در مورد خا نه ها ی ما سوله ميگردم. اما فقط عکس پيدا ميکنم. هيچ جايی اطلاعات خوبی از جمله اینکه این خا نه ها از چه *مسا لهی* سا خته شدند ندارن.:gol:

niusha*

عضو جدید
سلام/خیلی خوشحال شدم دیدم جوابمو دادین اخه واقعا به کمک احتیاج دارم:smile:بله من ترم اولی هستم و برای درس کارگاه ماکتی نساختیم و با چوب و گل وسیم وفوم و یه سری مصالح دیگه layerوسلول و...انجام دادیم ومن از ترم بالایی ها شنیدم این استاد به پرزانته خیلی علاقه داره و به این که اسمتو که پای کارت مینویسی متناسب با کارت باشه وخلاصه شاید بیشتر از کار هم اهمیت بده(خود استاد به ما اصطلاح پرزانته و شیت کار رو گفتند حالا دیگه نمیدونم )اینم که گفتید از یه ترم اولی انتظار ندارن استاد به این حرف اعتقاد ندارند همون جلسهی اول که ما برای کارگاه کار بردیم جناب استاد از کار کسی خیلی خوشش اومد که فقط پرزانته بود و خود نکاتی که استاد خواسته بود تو کارش رعایت نکرده بود حالا بماند که کار خودشم نبود/:mad:حالا من واقعا سختم چون کسی رو هم ندارم تو این زمینه به من کمک کنه:cry::( کمکم کنه جز شما دوستان عزیز اگه یه کوچولو هم کمکم کنید تا عمر دارم دعاتون میکنم:redface:/البته میدونم الن همتون درگیر کارهای خودتون هستید /ممنونم/منتظر کمکتون میمونم:gol:
عزیزم میشه یه لطفی کنی یه عکس از کارات بزاری! :redface:اون موقع بهتر می تونیم راجع بهشون با هم صحبت کنیم.;)
درسته عزیزم این روزا همه در گیر تحویل پروژه هامونیم خود من 2 ،3 روز دیگه یه تحویل دارم ولی تقریبا هر شب میام اینجا و تا جایی که بتونم کمکت میکن عزیزم:w16:

music

عضو جدید
سبز بودنش مهم نيست معماری باشه فقط
:-ss
سلام
من يه غلط اي کردم يه پروژه گرفتم در مورده احترام به کاربر :(
کسی اينجا جست که بتونه کمک کنه - خودم خيلی گشتم ولی هنوز چيزی پيدا نکردم
تو اين لينک

http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=61668

اصل 4 اطلاعاته جالبی بود ولی کم بود - کسی ميتونه کمک کنه ؟ انگليسی هم باشه خوبه
يا اگه بشه يکی بگه احترام به کاربر به انگليسی چی ميشه
يعنی دنباله چی بايد بگردم

-
اضافه کنم که من کامپيوتر ميخونم - يه بنده خدايه ديگی همچنين غلط اي کرده

مرسی

niusha*

عضو جدید
سلام دوستان
برای پروژه پپایانی کارگاه مصالح و ساختم باید 1 المان میدان بسازم.تا 12 بهمن فرصت دارم.ولی هنوز هیچ کاری نکردم. ممنون میشم اگر کسی که تا حالا این کار و تنجام داده کمکم کنه.من راهنمایی کنه.
اگر هم نمونه کاری از خودتون دارین بذارین توی سایت تا من ازش ایده بگیرم.خیلی ممنون:gol:
ببین عزیزم شما قبل از طراحی این کار معنی 2 تا چیز و باید خوب درک کنی: یکی المان و یکی میدان
المان یه نشانس یه نماد از یه چیزیه مثلا یادمه ما ترم 3 یه موضوع داشتیم طراحی المان آب!
یا یه سال یکی از موضوعات کنکور ارشد طراحی المان باد بوده!!
برای شناخت و درک بیشتر المان هم تو هین تالار چند تا تاپیک به چشمم خورده هم میتونی یه نگاهی به کارای زاها حدید بندازی کاراش پر از المانه!
در مورد میدان هم باید اول فرق میدان و فلکه رو بدونی !
میدان صرفا یه دایره برای دور زدن ماشین ها به دورش نیست بلکه میدان یکی از عناصر مهم شهریه و یه محلی برای عبور عابرین و فضایی برای تعمال آدم هاست.
من پیشنهاد میکنم تو کارت علاوه بر طراحی المان به این نکته هم(عبور عابرین)توجه کنی.

niusha*

عضو جدید
سلام *niusha
ببخشید من فکرکردم با من بودید که پرسیدید برای درس کارگاه می خوایی:D
ولی اگه میشه کمک کنید :warn:
من 45 برگ پوستی و کالک 80*60 دارم میخوام به بهترین شکل تحویل استادم بدم:eek:
گفتم سیمی کنم یا با پانچ سوراخ کنم ولی گفتم ممکن در اثر چند بار باز و بسته کردن پوستی پاره شه :que::warn:
حالا میشه کمکم کنید که چه کار کنم:que::que:

درسته اگه مراقب نباشی ممکنه پاره بشه می تونی هر کدوم و بزاری روی یه مقوای بزرگتر از خودش
دقت کن نمیگم بچسبونی چون بد میشه یه جوری با کاتر مقوا رو برش بدی که گوشه های کاغذ پوستیت بره داخل اون برش مقوا(گرفتی؟!)
oh!سایز 60 در 80 و الآن دیدم!!ولی اگه سیم فلزی بزنی و مراقب باشی و آهسته ورق بزنی بعید میدونم پاره بشه.

niusha*

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال معماری
"chejoori az ro y pelan izopetricesho mikeshan?"
چه جوری از روی پلان ایزومتریکش رو میکشن؟
در مورد ایزومتریک یا همون آگزونو اول باید پلان و تو زاویه ی 45،45 یا 30 ،60 رسم کنیم یعنی به جای اینکه پلانمون افقی یا عمودی باشه و در زاویه ی قائمه رسم شه تحت این زوایا رسمش میکنیم بعد تمام تمام خطوطی که توی پلان به صورت افقی و یا عمودی بوده(مثل خطوط دیوارها و..)همه رو موازی این خطوطی که تو این زوابا رسم کردیم میکشیم
حالا که کار پلان تموم شد بهش ارتفاع میدیم یعنی از هر جا که دیوار داریم(از گوشه ها)به ارتفع مورد نیاز و عود بر صفحه رسم میکنیم!
می دونم خیلی بد توضیح دادم!:redface:آخه پرسپکتیو یه چیزیه که باید دید تا یاد گرفت!توضیحام واضح نبود بگین تا خودم یه چیزی رسم کنم و عکس مرحله به مرحلش و اینجا بزارم;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.