قدم به قدم تا کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی 1393

وضعیت
موضوع بسته شده است.

niloufary

کاربر فعال
سلام آزاده جان برام زبان تخصصی کدوم فرهنگ لغات بهتره سیف الدینی یا کوآن یا تقی احمدی ؟
فایلی نداری واسه زبان بذاری واسمون ؟

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام
من فکر میکنم سه هفته هم برای این حجم کمه.....
اشتباه میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام دوست عزیز
سه هفته برای 11 کتاب به نظرم مناسبه. اگه سرعت بخواد از این کمتر باشه، نمیرسید منابع را بخونید

سلام آزاده جان برام زبان تخصصی کدوم فرهنگ لغات بهتره سیف الدینی یا کوآن یا تقی احمدی ؟
فایلی نداری واسه زبان بذاری واسمون ؟

سلام نیلوفری عزیز
کوآن از همه بهتره. يعني ديكشنريه. ولی بهتره وقت نگذارید که دیکشنری بخونید. لغاتی که در سوالات سالهای گذشته اومده واقعا کافیه برای لغت تخصصی
من یه مقداری از لغات را جمع آوری کردم. یه مقدار زیادی از لغات هم در انتهای کتاب جنگجو هست. (خلاصه مباحث). همونا کافیه :)

کم کم شروع به نوشتن لغات هم میکنم... :smile:

دوستان من منتظر گزارش هفتگی هستما!!! :lol:

ويرايش: امروز كتاب فرانك سيف الديني را با دقت ديدم، به نظرم براي كنكور خيلي خوبه... حجمش هم كمه.. اگه خيلي تخصصي ميخوايد بخونيد، حتما بخونيدش :smile:

آخرین ویرایش:

Arch-Azadeh

در مورد به اشتراک گذاری کتاب های منابع

به دلایل حقوقی و کپی رایت امکان اشتراک گذاشتن کل یک کتاب وجود نداره و ناشر ممکنه شکایت کنه. اگه میخواید میتونید 1 یا دو فصل مهم از کتاب را به اشتراک بگذارید.
اگر میخواید خودتون با ایمیل و .. برای هم بفرستید میشه ولی آپلود فایل تو انجمن امکانش نیست متاسفانه :cry:
در مورد کتابهایی که چاپ نمیشه و نایابه میشه این کار را کرد.. ولی بقیه کتابها این امکان وجود نداره!

Arch-Azadeh

خلاصه كتاب محيط هاي پاسخده و فضاي شهري راب كرير به خلاصه كتابها اضافه شد :smile:

-------------------------------------------------------------------------------------------

لغات زبان تخصصي A:
(برگرفته از انتهاي كتاب محيط هاي پاسخده :D)
Accommodation[FONT=&quot]جا، فضا، موقعيت، امكان، مكان
[/FONT]

Accuseمتهم كردن، نسبت دادن

Adaptسازگاركردن

Adaptabilityسازگاري

[FONT=&quot][/FONT]
Additional changesتغييرات جهت، تغييرات اضافي [FONT=&quot][/FONT]

Adequateمناسب، تناسب داشتن

Advocateوكالت، كارگزاري وكالتي، اختصاص داده شده، در نظر گرفته شده

Aedioleمجسم [FONT=&quot][/FONT]

Aerval dominateبرتري فضايي

Affiliationتعلق خاطر، حس تعلق [FONT=&quot][/FONT]

Affirmativeتوافق جويانه، تصديقي

Alcoveفضاي فرورفته وسيع، شاه نشين

All-purposeهمه كاره، جامع الشمول؛ چند منظوره

Alteringتغيير دادن، تغيير كردن [FONT=&quot][/FONT]

Alternativeگزينه، امكان بالقوه

Amendتغيير و تحول و بهبودي

Animateسرزنده كردن

Animationسرزندگي، زندگي و حركت، تحرك بخشي

Approachراهكار، رويكرد (فعل به معناي نزديك شدن)

Appropriateمناسب، درخور، همساز، هم خوان

Arrangedمرتب شده، به نظم در آمده

Arcadeرواق، مسير سرپوشيده

Arcadiaطاق نما

Archwayگذرگاه سرپوشيده

Areaعرصه، مساحت، سطح

As a whole (city as a wholeدر كل، به مثابه كل (شهر به عنوان يك كل) )

Aspectجنبه، موقعيت، جهت، جبهه، وضعيت استقرار

Aspireشوق، علاقه

Associateهمكاري كردن، شريك شدن

Attachedپيوسته، متصل

Attitudeديدگاه، عقيده

Auditoriumتالار اجتماعات، تالار سخنراني

Auralشنيداري [FONT=&quot][/FONT]

Authorityاداره، دايره

Availableدر دسترسي بودن

Avenueخيابان

Awningسايبان، چادر

bereliyant

عضو جدید
salam vaqean mamnonamsalam azade jan man az alan shoro konam mitonam toy tarahi rotbe khob biyaram? daneshjoy shahrsazi hastam

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Arch-Azadeh

salam azade jan man az alan shoro konam mitonam toy tarahi rotbe khob biyaram? daneshjoy shahrsazi hastam

سلام
خوش آمدین.. بله حتما اگه به صورت جدی از الان شروع کنید حتما میتونید جزو رتبه های خوب باشید ;)

فاطمه میری

عضو جدید
سلام تو رو خدا اگه میتونید راهنماییم کنید ...من کاردانی عمران و کارشناسی مرمت دارم کنکور 91 شهرسازی شرکت کردم رتبه ام خوب نشد االان میخوا دوباره شروع کنم برا کنکور بخونم ولی نمی دونم از چه کتابایی شروع کنم؟ البته فعلا دارم امار و زبان دست و پا شکسته می خونم ولی نمیدونم درسای دیگه رو چطوری شروع کنم ؟چه کتابی بخونم؟کدوما مهمترن ؟ خلاصه مطلب اینکه به دادم برسید ....فقط امسال میتونم کنکور شرکت کنم!!!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

هدیه.

مدیر تالار مهندسی شهرسازی
مدیر تالار
سلام تو رو خدا اگه میتونید راهنماییم کنید ...من کاردانی عمران و کارشناسی مرمت دارم کنکور 91 شهرسازی شرکت کردم رتبه ام خوب نشد االان میخوا دوباره شروع کنم برا کنکور بخونم ولی نمی دونم از چه کتابایی شروع کنم؟ البته فعلا دارم امار و زبان دست و پا شکسته می خونم ولی نمیدونم درسای دیگه رو چطوری شروع کنم ؟چه کتابی بخونم؟کدوما مهمترن ؟ خلاصه مطلب اینکه به دادم برسید ....فقط امسال میتونم کنکور شرکت کنم!!!!!

سلام دوست خوبم

اول از همه استرس رو کنار بگذار....هنوز کلی فرصت داری و با توجه به این که شما رشتتون خیلی هم غیر مرتبط نیست نباید اینقدر نگران باشی.

اینجا رو بخون
#4 و این پست هم میتونه بهت کمک کنه #69

بقیه تاپیک رو هم بخون ...نکات مهم و مفیدی هست که میتونه کمکت کنه.

به امید موفقیت همگی

arc eng

عضو جدید
سلام آزاده جان
من هفته پیش خیلی وضع بدی داشتم.. اصلا نمیشد . فقط 504 سه درسشو خوندم و کتاب سبز و طرح ها و برنامه ها رو از روی خلاصه تا نصفه هاش....
شما کمک کنید.. ی سری از دوستان هم میگن اول کتابای بهزادفر و کامل بخون. چی کار کنم ؟؟؟

Arch-Azadeh

سلام آزاده جان
من هفته پیش خیلی وضع بدی داشتم.. اصلا نمیشد . فقط 504 سه درسشو خوندم و کتاب سبز و طرح ها و برنامه ها رو از روی خلاصه تا نصفه هاش....
شما کمک کنید.. ی سری از دوستان هم میگن اول کتابای بهزادفر و کامل بخون. چی کار کنم ؟؟؟

سلام
خب به نظر میاد بد درس نخوندین.. بالاخره قرار نیست که هر هفته خیلی خوب درس بخونید. بالاخره هر کسی ممکنه براش مشکلاتی پیش بیاد
راستش کتابها اول و دوم نداره!!!! مهم ها باید همش خونده بشه :surprised: .. کتابهای بهزادفر چون ازش سوال میاد مهمه و حتما باید خونده بشه! حالا شما اول از بقیه کتابها هم میتونی شروع کنی و بعد بری سراغ بهزادفر... اگه بخواید منتظر اون کتابها بمونید خیلی وقتتون تلف میشه.. فعلا کتابهایی که دارید را خوب مطالعه کنید به زودی لیست جدید کتابهای مهم را هم میذارم :)

موفق باشید :smile:

mahfa90

عضو جدید
گزارش هفتگی

گزارش هفتگی

سلام آزاده جان.من تو این دو هفته زیاد نخوندم که یا دست خودم نیست یا دست خودمه یعنی تنبلی میکنم و گاهی تمرکزم پایینه!!!
زبان 504 تا درس 17 البته زودتر شروع کرده بودم.
سیمای شهر تا صفحه 152.
مبانی نظری پاکزاد تا صفحه 65.
محیط های پاسخده تا صفحه 82.
البته همزمان هم خلاصه برداری میکنم که وقتم رو خیلی میگیره چون یه دور میخونم یک یا دو روز بعد خلاصه برداری میکنم که مرور هم بشه.به نظرت این کار درسته؟؟؟؟
میدون پیشرفتم خوب نیست ببخشید:(:cry:

beso

اخراجی موقت
آسته آسته
ریزه ریزه تا کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی 93

bahare23

عضو جدید
سلام من امروز این تایپیک رو دیدم خیلی خوشحال شدم خیلی خوبه اینجوری بخونیم .ولی متاسفانه من خیلی عقب ازبرنامه شمام:( من تواین تابستان دوتا کتاب محیط های پاسخده وتاریخ شکل شهر رو بطور کامل خوندم وتست هاشو زدم و کتابهای زیباشناسی در معماری وفرایند طراحی بحرینی هم نصفه هستن دارم میخونم زبانم 504 تقریبا 6تادرس خوندم. از شما ازاده جان میخواستم راهنماییم کنین بااین وضع خوندنم میتونم رتبه خوبی بیارم؟بنظرتون از بچه های اینجا خیلی عقبم یانه؟ شما این برنامه رو ازچه تاریخی شروع کردین؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

f_fafa

عضو جدید
دوستاني كه كتاب طراحي شهرها از ادموند بيكن رو ميخوان پيام بدن تا براشون ميل بفرستم.
البته شرمنده اگه كيفيتش پايينه
سعي ميكنم وقتي پيامتونو ديدم بفرستم
لطفا آدرس ايميلتون رو هم بدين.
آزاده جون من تو اين مدت گفته بودم كه مشكل دارم و از فردا شروع ميكنم. البته هنوز مشكل منابع رو دارم. به اميد خدا.واسم دعا كن:cry:

f_fafa

عضو جدید
من از ليست فقط اين 4 كتاب رو دارم.لطفا اگه كسي بقيه منابع رو داره و ميتونه عكس بگيره كمكم كنه
بیکن ادموند، طراحی شهرها، تهران: 1375
موریس، جیمز؛ تاریخ شکل شهر، تا انقلاب صنعتی؛ ترجمه: راضیه رضازاده؛ تهران: انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران، چاپ دوم، 1374
بحرینی و دیگران، تحلیلی بر نظریه هاي طراحی شهري، تهران: 1389
سعیدنیا، احمد، کتاب سبز شهرداري(جلد1 )؛ تهران: انتشارات سازمان شهرداریها، .1382

mahfa90

عضو جدید
من از ليست فقط اين 4 كتاب رو دارم.لطفا اگه كسي بقيه منابع رو داره و ميتونه عكس بگيره كمكم كنه
بیکن ادموند، طراحی شهرها، تهران: 1375
موریس، جیمز؛ تاریخ شکل شهر، تا انقلاب صنعتی؛ ترجمه: راضیه رضازاده؛ تهران: انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران، چاپ دوم، 1374
بحرینی و دیگران، تحلیلی بر نظریه هاي طراحی شهري، تهران: 1389
سعیدنیا، احمد، کتاب سبز شهرداري(جلد1 )؛ تهران: انتشارات سازمان شهرداریها، .1382
بالاخره اومدی من کتاب مبانی نظری پاکزاد و محیط های پاخده رو دارم عکس میگیرم برات میفرستم.

mahfa90

عضو جدید
دوستاني كه كتاب طراحي شهرها از ادموند بيكن رو ميخوان پيام بدن تا براشون ميل بفرستم.
آزاده جون من تو اين مدت گفته بودم كه مشكل دارم و از فردا شروع ميكنم. البته هنوز مشكل منابع رو دارم. به اميد خدا.واسم دعا كن:cry:
دوستم کتاب طراحی شهر ها رو برا من بفرست ممنون.ایمیلمو که داری.

mahfa90

عضو جدید
ممنون میشم دوستان عزیزی که لطف میکنن و از منابعشون عکس میگیرن اون ها رو توی تالار شهرسازی قرار بدن تا بقیه دوستان هم بتونن ازشون استفاده کنن.

پیشاپیش از زحمتی که میکشین متشکرم و برای همگی آرزوی موفقیت میکنم . :gol:
آزاده جان گفتن که به دلیل مشکلات حقوقی و کپی رایت امکان آپلود کامل یک فایل در سایت وجود نداره.!!!

Arch-Azadeh

سلام آزاده جان.من تو این دو هفته زیاد نخوندم که یا دست خودم نیست یا دست خودمه یعنی تنبلی میکنم و گاهی تمرکزم پایینه!!!
زبان 504 تا درس 17 البته زودتر شروع کرده بودم.
سیمای شهر تا صفحه 152.
مبانی نظری پاکزاد تا صفحه 65.
محیط های پاسخده تا صفحه 82.
البته همزمان هم خلاصه برداری میکنم که وقتم رو خیلی میگیره چون یه دور میخونم یک یا دو روز بعد خلاصه برداری میکنم که مرور هم بشه.به نظرت این کار درسته؟؟؟؟
میدون پیشرفتم خوب نیست ببخشید:(:cry:

سلام
به نظرم همون موقع که میخونی خلاصه برداری هم انجام بده، اینجوری خیلی وقت کم میاری. چون عملا دو دفعه میخونی. دوره را بگذار برای 2 ماه آخر. الان فقط بخون و خوب بخون

خیلی هم پیشرفتت عالیه ;) سیمای شهر کوین لینچ هم همینجوری بخون. یعنی خلاصه برداری نکن. کتاب خیلی مهمی نیست
زبان هم به نظرم خیلی داری جلو جلو میخونی :D، سوالهای سال 92 را کار کردی؟؟؟ حتما کار کن..خیلی مهمه
موفق باشی :gol:
سلام من امروز این تایپیک رو دیدم خیلی خوشحال شدم خیلی خوبه اینجوری بخونیم .ولی متاسفانه من خیلی عقب ازبرنامه شمام:( من تواین تابستان دوتا کتاب محیط های پاسخده وتاریخ شکل شهر رو بطور کامل خوندم وتست هاشو زدم و کتابهای زیباشناسی در معماری وفرایند طراحی بحرینی هم نصفه هستن دارم میخونم زبانم 504 تقریبا 6تادرس خوندم. از شما ازاده جان میخواستم راهنماییم کنین بااین وضع خوندنم میتونم رتبه خوبی بیارم؟بنظرتون از بچه های اینجا خیلی عقبم یانه؟ شما این برنامه رو ازچه تاریخی شروع کردین؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنین
سلام بهاره عزیز
شما از برنامه ما اصلا عقب نیستی. برنامه تقریبا 10 روزه که شروع شده و اینجوری که گفتین از همه بچه ها فعلا جلوتر هم هستین!!! :D
خیلی خوب دارید پیش میرید. اگه همینجوری ادامه بدید مطمئنا میتونید جزو رتبه های خوب باشید
سوالات سال 92 را حتما کار کنید و نظرتون را در مورد سوالها بگین
ممنون :gol::gol:

سلام
ایشالا با همکاری بچه ها مشکل منابع هم حل میشه. اصلا نگران نباش هنوز کلی وقت هست. مطمئنم میرسی:gol:

هدیه.

مدیر تالار
......مکان آپلود کامل یک فایل در سایت وجود نداره..

بچه ها میتونین مطالبتون رو توی کتابخونه به اشتراک بذارین. فقط کتابهایی که مربوط به موسسات خصوصی مثل کلاس های کنکور ارشد هست رو نذارین.
ممنونم

f_fafa

عضو جدید
هديه جان من سعي كردم با توجه به گفته شما يه قسمت از كتاب رو تو قسمت كتابخونه بذارم اما نميدونم چرا همش فيل ميشه

f_fafa

عضو جدید
مهديه جان من دارم با ايميل برات ميفرستم اما تا آپلود بشه زمان ميبره. معذرت ميخوام كه دير شد.سرم شلوغ بود به حدي كه هنوز نتونستم درسم رو هم شروع كنم.:cry:
از چند نفر شنيدم كه با ياهو به gmail نميشه فايل فرستاد.اگه نشد بگو پس(pass) ايميل رو بهت بدم كه از همونجا DL كني.
موفق باشي گلم:)

mahfa90

عضو جدید
مهديه جان من دارم با ايميل برات ميفرستم اما تا آپلود بشه زمان ميبره. معذرت ميخوام كه دير شد.سرم شلوغ بود به حدي كه هنوز نتونستم درسم رو هم شروع كنم.:cry:
از چند نفر شنيدم كه با ياهو به gmail نميشه فايل فرستاد.اگه نشد بگو پس(pass) ايميل رو بهت بدم كه از همونجا DL كني.
موفق باشي گلم:)
ممنون عزیزم.خواهش میکنم اشکال نداره نیازی به معذرت خواهی نیست.اگه نمیشه به gmail بفرستی به این بفرست.mahdiefa90@yahoo.com:gol::gol:

هدیه.

مدیر تالار
هديه جان من سعي كردم با توجه به گفته شما يه قسمت از كتاب رو تو قسمت كتابخونه بذارم اما نميدونم چرا همش فيل ميشه

سلام عزیزم،
لطف کن لینک پستتو اینجا بذار ببینم مشکل از کجاست.
ممنون

f_fafa

عضو جدید
نميدونم منظورتون كدوم لينك و كدوم پسته؟؟؟!!!
من تازه تو اين محيط فعاليت ميكنم. رفتم قسمت كتابخونه و خواستم تايپيك جديد ايجاد كنم.بعد ازم خواست كه فايلم رو آپلود كنم كه همونجا فيل شد

هدیه.

مدیر تالار
نميدونم منظورتون كدوم لينك و كدوم پسته؟؟؟!!!
من تازه تو اين محيط فعاليت ميكنم. رفتم قسمت كتابخونه و خواستم تايپيك جديد ايجاد كنم.بعد ازم خواست كه فايلم رو آپلود كنم كه همونجا فيل شد

عزیزم میتونی واسه من فایلتو میل کنی؟ اگه اره بگو میلمو واست بذارم.
اگر فایلت مشکلی نداشت من آپ میکنم و میذارم برات تو تاپیک. ( شما تاپیکشو میزنی و من واست اونجا آپ میکنم )

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا