قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
راستش من ایستاییم ضعیفه ، اگه اشتباه بود ممنون میشم دوستان تصحیح کنند، تا خودم هم بهتر متوجه بشم.
در برخورد با خرپا دو حالت داریم یا ناپایدار خارجی هست که در این حالت با یه نگاه میشه براحتی فهمید(مثلا اگه قسمتی از خرپا شکل مثلثی رو نداشته باشه مثلا مربع باشه)
حالت دوم: سازه یا پایدار معین یا پایدار نامعین یا ناپایدار داخلی هست. که از روی تعداد معادلات حل خرپا میشه فهمید کدومه، درواقع باید تساوی یا غیر مساوی بودن این رابطه رو چک کنید:
(تعداد اعضا خرپا +3 ؟ تعداد مفصل ها ضربدر 2)
مشاهده پیوست 125007

بخش دوم مشكلي نداره ولي بخش اول به اين راحتيا هم نميشه گفت چون مثلثی نیست پس ناپایداره
یکسری نشونه داره:
مثلا اگه در یک خرپای مرکب(خرپای تشکیل شده از خرپاهای ساده) خرپاهای ساده چند عضو که با هم موازی می باشد و با توسط چند عضو که امتداد انها از یک نقگه میگذرد به یکدیگر منصل شوند ، سیستم ناپایدار میباشد حتی اگر ظاهرا معین ویا نامعین باشند.
این درس هارو از کجا میشه خوند یاد گرفت؟
درک رفتار و سازه در معماری که اینقدر توضیح ندادند
+
معین و نامعین چه فرقی داره؟

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها زبانو چطوری میخونین؟
من گرامرو زود فراموش میکنم
زبان تخصصی چی میخونین؟
:que::(

nasimesahel

عضو جدید
سلام.میشه 3-4 تا کتابی که به نظرتون مهمتره (یا جزوه )و ازشون بیشتر سوال میادو معرفی کنید( ب خصوص فن و تاریخ ) و از کجا میشه تهیه کرد؟اخه من تازه میخوام شروع کنم وقت زیادی ندارم!ممنونم

النازا

عضو جدید
بچه ها کسی جزوه خوب برا منظر داره بزاره؟1چیزی که بتونه جای کتاب غزاله روحانی وجمشید حکتی رو بگیره

nimaart

کاربر بیش فعال
+

کتاب استاتیک گلابچی یه چند خط توضیح داده، سوالای کنکور سال های قبل هم نمونه زیاده.

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
+

من از كتاب استاد فاطمي ، ماله مركز كتابش اينارو خوندم
ببین تو عکسی که دوستمون گذاشته واضح همه چی
تو خرپا تعداد اعضا + 3 اگه برابر تعداد گره ها در 2 بود ساره میشه معین
اگه تعداد اعضا + 3 بزرگتر بود از تعداد گره ها در 2 سازه میشه نا معین
که حالا پایداری و ناپایداریش به اون دو روشی که گفتم باید مشخص شه

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مصریان در باغهای خود از مجسمه فراعنه استفاده میکردند.؟
- زیباترین مناره زوج در دوران صفوی؟

این دو جمله درسته؟

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
از تک تک دوستای عزیزم که لطف کردین و منو راهنمایی کردین. نهایت متشکرو میکن

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.میشه 3-4 تا کتابی که به نظرتون مهمتره (یا جزوه )و ازشون بیشتر سوال میادو معرفی کنید( ب خصوص فن و تاریخ ) و از کجا میشه تهیه کرد؟اخه من تازه میخوام شروع کنم وقت زیادی ندارم!ممنونم

تاریخ جهان ابراهیم زارعی رو بخون
ایستایی مجتبی فاطمی یا احسان سروش نیا
منظر باغ ایرانی نعیما رو با جزوه هما بهبانی
زبان 504 ،اگر زبانت خوب نیست رو فن ساختمان بیشتر انرژی بذار
بهتره فقط جزوه بخونی و حفظ کنی،الان چندان وقت مفهومی خوندن و یادگرفتن نیست به نظرم

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز

erisss

عضو جدید
اوه منم مشکل دارم چند سال پیش همینطوری کنکور دادم بدونه خوندن 1 لغت زبانمو 30-40% زدم.الان زبان عمومیه مرکز معماریو افتضااااااااااااااااااح میزنم نمیدونم مشکل چیه.گرامراشو که خیلی بد میزنم

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم نمیتونستم با این کتاب ارتباط برقرار کنم! اما مجبوری بخونیش! خیلی ازش سوال میاد، پیشنهاد من اینه که هرطور میتونی بخونش،فکر نمیکنم منبعی بتونه جایگزینش بشه،به نظرم جزوه خوندن بعد از خوندن منبع اصلی میتونه مفید واقع بشه
مشکلت با کتاب چیه؟

منم زیاد نمینونم ارتباط برقرار کنم اول اینکه حجمش زیاده درمورد هربنا انقد توصیح داده که اصلا نمدونم کدوم مهمه زود خسته میشم با این کتاب .تا حالا تا تمدن ازه رو خوندم اما نمدونم که یادمه

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم زیاد نمینونم ارتباط برقرار کنم اول اینکه حجمش زیاده درمورد هربنا انقد توصیح داده که اصلا نمدونم کدوم مهمه زود خسته میشم با این کتاب .تا حالا تا تمدن ازه رو خوندم اما نمدونم که یادمه

پیشنهاد من بهت اینه که کتابو از اول بخونی،و مثلا اگر قراره این هفته تمامش کنی،روز اول که 50 صفحه خوندی،نکاتی که به نظرت مهم اومد رو خط بکش،ولی زیاد روشون نمون،بگذر در حدی که همون روز یادت باشه معبد نین ماه چیه و کجاس،دولمن چیه...فردا که میخای 50 صفحه دومو بخونی،دوباره از اول شروع کن،50 صفحه اولو تو 20 دقیقه مرور کن،تمام عکسا و نوشته هایی که خط کشیدی رو دوباره نگاه کن،اگر حالشو داری فلش کارت هم درست کن،نکردی هم نکردی
به نظرم اگر هر روز خونده های روز قبلو مرور کنی و روزی که داری میخونی خیلی کیلید نکنی،خسته نمیشی و احتمال به یاد موندن هم برات بیشتر میشه
در مورد این که گفتی نمیدونی کدوم بنا مهمه،حق داری! بناها زیادن،پیشنهاد من اینه که همه رو مهم بدون و تو مرور هات ویژگی های اصلی همه رو نگاه کن،یه چیز دیگه اینکه من با این شیوه جواب
میگیرم،شاید تو با این روش جواب بگیری،شایدم با روش دیگه ای به نتیجه برسی،من فقط پیشنهاد دادم
بازم میگم،منم دست و دلم به سمتش نمیرفت،اما الان که دارم میخونمش حس بهتری دارم،به نظرم یه درصدی هم به خاطر اینه که تو ذهنمون این تصویر شکل گرفته که این کتاب خوبی نیست! اگر این ذهنیته رو داری هم،سعی کن از بین ببریش
:)

yasihood

عضو جدید
پیشنهاد من بهت اینه که کتابو از اول بخونی،و مثلا اگر قراره این هفته تمامش کنی،روز اول که 50 صفحه خوندی،نکاتی که به نظرت مهم اومد رو خط بکش،ولی زیاد روشون نمون،بگذر در حدی که همون روز یادت باشه معبد نین ماه چیه و کجاس،دولمن چیه...فردا که میخای 50 صفحه دومو بخونی،دوباره از اول شروع کن،50 صفحه اولو تو 20 دقیقه مرور کن،تمام عکسا و نوشته هایی که خط کشیدی رو دوباره نگاه کن،اگر حالشو داری فلش کارت هم درست کن،نکردی هم نکردی
به نظرم اگر هر روز خونده های روز قبلو مرور کنی و روزی که داری میخونی خیلی کیلید نکنی،خسته نمیشی و احتمال به یاد موندن هم برات بیشتر میشه
در مورد این که گفتی نمیدونی کدوم بنا مهمه،حق داری! بناها زیادن،پیشنهاد من اینه که همه رو مهم بدون و تو مرور هات ویژگی های اصلی همه رو نگاه کن،یه چیز دیگه اینکه من با این شیوه جواب
میگیرم،شاید تو با این روش جواب بگیری،شایدم با روش دیگه ای به نتیجه برسی،من فقط پیشنهاد دادم
بازم میگم،منم دست و دلم به سمتش نمیرفت،اما الان که دارم میخونمش حس بهتری دارم،به نظرم یه درصدی هم به خاطر اینه که تو ذهنمون این تصویر شکل گرفته که این کتاب خوبی نیست! اگر این ذهنیته رو داری هم،سعی کن از بین ببریش
:)

کاملا تایید میشه منم کتابای پیرنیا رو دوس نداشتم بخونم اما هرچند روز یه بار میرفتم سرشون چند صفحه میخوندمو مهماشو حاشیه نویسی میکردم
حالا دیگه کم کم یاد گرفتم
یه استاد داشتیم میگفت چند بار کلی خوندن بهتر از یه بار خوب خوندنه ;)

azzii

عضو جدید
سلام _مباحث مقررات ملی ساختمان کدوماش مهمتره وچطورمطالعه بشه بهتره؟

erisss

عضو جدید
برای منم ارور میده
ایندفعه از طراحی لرزه ای زیاد سوال داده بود که اصلا جز سیلابس نبود
به نظرتون سوال 67 گزینه 4 درسته؟؟؟؟؟

nimaart

کاربر بیش فعال
برای منم ارور میده
ایندفعه از طراحی لرزه ای زیاد سوال داده بود که اصلا جز سیلابس نبود
به نظرتون سوال 67 گزینه 4 درسته؟؟؟؟؟

نه درست نیست. اشتباه تایپی کرده، خودش هم تو تشریح جواب یه چیز دیگه گفته

وضعیت