قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nimaart

کاربر بیش فعال
بچه ها نظرتون در مورد سوال 39(چینش بلندگوها به شکل پراکنده)، چیه؟
من هی دارم گزینه ها رو میخونم، عین 4 تا گزینه دقیقا درسته!!!!!

آخرین ویرایش:

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من با اینکه خونده بودم اما از نتیجه شوکه شدم . فقط درک 26 درصد زدم
حالا چکار کنم؟ چیزایی که مطمئن بودم بلدم هم بلد نبودم

tehrangharb

عضو جدید
من با اینکه خونده بودم اما از نتیجه شوکه شدم . فقط درک 26 درصد زدم
حالا چکار کنم؟ چیزایی که مطمئن بودم بلدم هم بلد نبودم

من هم اولش که کارنامه رو دیدم ناراحت شدم ، چون خونده بودم ولی...
بعدش با خودم گفتم از این به بعد همه چی رو طبق برنامه میخونم و مرورم میکنم و سر امتحان هم هر چی رو که کاملا مطمئنم میزنم و بعد نتیجه هر چی شد ، شد(دیگه سعی میکنم خودم رو به اون رتبه ای که میدن مقید نکنم).... چیکار کنم دیگه....

بچه ها یعنی واقعا تو این آزمونا هر کاری کنیم تو کنکور هم نتیجه همون میشه...؟؟

mahsa_archi_arch

عضو جدید
بعدش با خودم گفتم از این به بعد همه چی رو طبق برنامه میخونم و مرورم میکنم و سر امتحان هم هر چی رو که کاملا مطمئنم میزنم و بعد نتیجه هر چی شد ، شد(دیگه سعی میکنم خودم رو به اون رتبه ای که میدن مقید نکنم).... چیکار کنم دیگه....

مطمئنا اینطوری نیست ... به اینها بعنوان ملاک رتبه نگاه نکنید ...

nasimesahel

عضو جدید
تاریخ جهان ابراهیم زارعی رو بخون
ایستایی مجتبی فاطمی یا احسان سروش نیا
منظر باغ ایرانی نعیما رو با جزوه هما بهبانی
زبان 504 ،اگر زبانت خوب نیست رو فن ساختمان بیشتر انرژی بذار
بهتره فقط جزوه بخونی و حفظ کنی،الان چندان وقت مفهومی خوندن و یادگرفتن نیست به نظرم

مرسی ، لطف کردین.فقط جزوه هما بهبهانی رو از کجا میتونم پیدا کنم؟!

tehrangharb

عضو جدید
مطمئنا اینطوری نیست ... به اینها بعنوان ملاک رتبه نگاه نکنید ...

آخه مشاوره مرکز معماری میگفت" اگر اینجا آزمون ها ور خوب بشید تو کنکور هم خوب میشید اگر متوسط بشید تو کنکورم یک رتبه متوسط به دست میارید و ..... چون آزمونای مرکز استانداردن حتما این قضیه درست صدق خواهد کرد..."

nimaart

کاربر بیش فعال
من هم انصافن خوب خونده بودم، ولی نتیجه ای که میخواستمو نگرفتم، البته ناراحت هم نیستم، چون تا الان تمام تلاشمو کردم و به تلاشم ادامه میدم، یسری منابع رو هنوز نخوندم که هر آزمون نمیتونم جواب بدم، مسلما تا کنکور فرصت میکنم بهش بپردازم. بعد هم کنکور استانداردهای خاص خودشو داره که این آزمونا اصلا ندارن، بنظرم خیلی نگران نباشید، فقط به تلاشتون ادامه بدید. خدا کمکمون هست. توکل کنید و ادامه بدید.

nasimesahel

عضو جدید
تاریخ جهان ابراهیم زارعی رو بخون
ایستایی مجتبی فاطمی یا احسان سروش نیا
منظر باغ ایرانی نعیما رو با جزوه هما بهبانی
زبان 504 ،اگر زبانت خوب نیست رو فن ساختمان بیشتر انرژی بذار
بهتره فقط جزوه بخونی و حفظ کنی،الان چندان وقت مفهومی خوندن و یادگرفتن نیست به نظرم

میشه چندتا منبع مهم واسه فن بگید چون من میخوام معماری - معماری شرکت کنم و فک نمیکنم منظر اثری داشته باشه!مرسی

camelia ka

عضو جدید
کسی میدونه پایداری و معینی خرپاها چه جوریه؟؟؟لظفا توضیح بدین اگه میدونین .ممنون

دربرخورد با خرپا دوحالت داخلی وخارجی داریم که پایداریومعینی رو برای هرکدوم میگیم در خارجی:اگه واکنشهای تکیه گاهی متقارب یا موازی(همشون موازی یا همه بهم برسن) ناپایدار در غیر اینصورت پایدار. در رابطه با معینی نامعینی هم اگه مجهولات وواکنشها بیش از سه معادله ایستایی باشه به ازایی که از 3 تا بیشتر هست درجه نامعینیه مثلا اگه 6تا واکنش داریم میشه 3درجه نامعینی
اما در رابطه با داخلی:معینی که از فرمول میشه فهمید ولی پایداریو نه البته اگه جواب فرمول منفی بود قطعا ناپایداری داریم وخرپا مکانیزمه اما برای پایداری داخلی باید ببینیم خرپا سادست یا نه میام یه هسته مثلثی با سه مفصل در نظر میگیریم (هسته پیدا نکردیم ناپایدار) بعد باید با یه مفصل دومیله(دوتاعضو) به هسته اولیمون برسیم که اگه شد پایدارو نشد ناپایدار(این پایداری داخلیو از جزوه سروش نیا بخونی بهتر میفهمی توضیحش سخته)
و بطورکلی اگه یه حالت ناپایداری داشتیم کلا خرپا ناپایدار وبرای معینی هم معینی داخلی که از روفرموله جواب نهایی تو گزینه هاست.
بطورکل

camelia ka

عضو جدید
آخه مشاوره مرکز معماری میگفت" اگر اینجا آزمون ها ور خوب بشید تو کنکور هم خوب میشید اگر متوسط بشید تو کنکورم یک رتبه متوسط به دست میارید و ..... چون آزمونای مرکز استانداردن حتما این قضیه درست صدق خواهد کرد..."

اصلا رتبه توآزمونا ربطی به کنکور نداره من کسیو میشناسم رتبه 4و5 مرکز بود همیشه تو کنکور شد 1100!!هیچ آزمونی استاندارد نیس قطعا

F.H

عضو جدید
بچه ها یه سوال دیگه
به نظرتون به مشاوری که میگه وضعت خوب نیس, نباید گف دیگه زنگ نزن؟؟
دوهفته اس منو درگیر این موج منفی کرده
آخه بابا رتبم حداقل زیر یک دوم هستش دیگه.... خیلی بده؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز

نمیدونم این ازمون چقدر استاندارد بود منم که دفعه ها ی پیش رتبم خیلی خوب شده بود این دفعه رو خراب کردم ! :surprised:

tehrangharb

عضو جدید
بچه ها یه سوال دیگه
به نظرتون به مشاوری که میگه وضعت خوب نیس, نباید گف دیگه زنگ نزن؟؟
دوهفته اس منو درگیر این موج منفی کرده
آخه بابا رتبم حداقل زیر یک دوم هستش دیگه.... خیلی بده؟

دوسته منم همین مشکل رو داشت ، بهش گفتم به پشتیبانش بگه این دفعه دیگه زنگ نزنه ، چون بنظرم اینا کسایی نیستن که بنتونن درست هدایت کنن. فقط زنگ میزنن که بگن زنگ زدیم و هدفشون این نیست که این داوطلب وضعش خوب بشه به حالشون فرق نمیکنه... . نه از آدم میپرسن مطالعه روزانت چند ساعته و نه چه کتابی رو خوندی چی رو نخوندی ؟ دانشگاه میری کار میری نمیری چه طوری درس میخونی کلاس کنکور میری نمیری سال اولته سال دومته از کی شروع کردی هدفت چیه و......(البته برا پشتیبان ما این جوری بود شاید بقیه خوب باشن...)

بنظرم اگر بخوای یکی رو داشته باشی که خوب راهنماییت کنه ، باید مثل بعضیا که تو کنکور قبلی از این دست مشاورا بهره میبردن بری پیش اونا ،یعنی کسایی که پول حسابی میگیرن ،یکی از دوستام میگفت به مشاورم جلسه ای 50-60 هزار تومان هزینه مشاور میدادم.... فکر میکنم اونا دقیق باسه آدم برنامه میچینن مثلا میگن الان که وقت کمه فلان کتابو نخون به جاش اینو بخون که احتمال سوال زیاد ازش هست و.....
البته منظورم نیست که بریم پیشه این چنین مشاورانی ، منظورم اینه که اگه دست حسابی شو بخوایم میشه این کارو کرد.....

موفق باشید

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی ، لطف کردین.فقط جزوه هما بهبهانی رو از کجا میتونم پیدا کنم؟!
تو این تاپیک بگرد
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/347559-دانلود-جزوات-و-آزمون-های-معماری/page2
سازه در معماری رو بخون و عکسای سازه به مثابه و درک رفتار هم نگاه کن!مصالح کزازی هم بخون چون وقت کمی داری اینارو میگم

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم این ازمون چقدر استاندارد بود منم که دفعه ها ی پیش رتبم خیلی خوب شده بود این دفعه رو خراب کردم ! :surprised:
من آزمون شرکت نمیکنم! اما به نظرم خیلی نمیشه اطمینان داشت به نتیجه آزمون این مراکز

ببینین چندتا مرکز آزمون برگزار می کنن
مرکز معماری
آکادمی تخصصی
ایوان خانه
مدرسان شریف
اکسین
پارسه
ماهان
و اونایی که من نمیشناسم
با این هفت مرکزی که اسم بردم،ما 63 تا تک رقمی داریم! اصلا نمیشه اعتمادکرد،برای کارشناسی،جایی مثل سنجش بود که اکثر دانشجوها اونجا میومدن و آمارش قابل اتکا بود،اما اینجا اصلا نمیشه روش حساب کرد
به چشم یه آزمون برای سنجیدن درصدای خودمون بد نیست! اما نمیشه اینطور نگاهش کرد که یه ارزیابی و رقابت استاندارده
به نظرم تو این آزمونا فقط باید با خودمون رقابت کنیم که نسبت به قبل حساب شده تر عمل کنیم

erisss

عضو جدید
فصل طراحی لرزه ایی ماله بخش مصالح بود

مگه موضوع بتن نبود تووی مصالح؟خب چه ربطی به این سوالایی که تووی ایستایی اومده بود دارن؟این سوالا که از طراحی لرزه ای بود به نظرم به عناصر بیشتر میخورد تا مصالح

erisss

عضو جدید
منم خراب کردم ولی به این نتیجه رسیدم وقتی بعضیا 100% میزنن پس شاید اساتید مرکز سر کلاس میان یه سری نکته هارو که تووی امتحان میادو میگن.خیلیم طبیعیه اگه نگه نکته ها رو که دیگه کسی سر کلاسش نمیشینه

به رطبتون نگاه نکینین ببینین که تووی چه درسایی ضغیفترین اونارو درس کنید
منم جواب پشتیبانو نمیدم آخه علم این کارو نداره که یکیه که کنکور داده و قبول شده روشی که میگه برای اون خوبه.اگه آدمه با تجربه ایی بود میدونس که برای هر کی چه جوری مشاوره کنه نه همه مثل هم

النازا

عضو جدید

شما از کسی شنیدی که رتبه مرکز شبیه کنکور میشه که اینو گفتی؟

tehrangharb

عضو جدید
شما از کسی شنیدی که رتبه مرکز شبیه کنکور میشه که اینو گفتی؟

در پست قبلیم گفتم که ،مشاوره مرکز معماری میگفت" اگر اینجا آزمون ها ور خوب بشید تو کنکور هم خوب میشید اگر متوسط بشید تو کنکورم یک رتبه متوسط به دست میارید و ..... چون آزمونای مرکز استانداردن حتما این قضیه درست صدق خواهد کرد"
که فکر میکنم با این اوصاف که بچه ها گفتن نباید زیاد نگران شد و همچنان باید تلاش کنیم....

samra8631

عضو جدید
3تا کتاب قیابکلو رو تموم کردید بچه ها؟من هنوز تو اولی موندم!!عناصر جزییات کزازی مرکز معماری با پوران پژوهش فرق داره؟؟مقاومت مصالح از رو چی خوندین؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
در پست قبلیم گفتم که ،مشاوره مرکز معماری میگفت" اگر اینجا آزمون ها ور خوب بشید تو کنکور هم خوب میشید اگر متوسط بشید تو کنکورم یک رتبه متوسط به دست میارید و ..... چون آزمونای مرکز استانداردن حتما این قضیه درست صدق خواهد کرد"
که فکر میکنم با این اوصاف که بچه ها گفتن نباید زیاد نگران شد و همچنان باید تلاش کنیم....

هیچوقت نمیشه با اطمینان گفت
خیلی از بچه هایی که رتبه های خوب مرکز معماری یا ایوانخانه بودن سال پیش رتبه خوبی کسب نکردن
معمولا سنجش عادت داره طوری سوالا رو طرح کنه که دقیقا 180 درجه فرق داشته باشه با سوالات مراکز برگزارکننده آزمون آزمایشی
مثلا میبینید یه سوالی رو مرکز آزمون سنجش میخواسته برای آزمون ارشد بیارهف بعد میبینه ایوانخانه یه سوالی مثل اون یا شبیه اون داده، به سرعت اون سوال از لیست خط میخوره، اما بازم حساب کنیم بی تاثیر نیست آزمون آزمایش دادن، چندتا خوبی داره، یکی مدیریت زمان رو یاد میگیریم، یکی ترسمون میریزه، یکی هم اینکه مجبور میشیم همه مطالب رو بخونیم و سوالا هم بلاخره از این مطالب میاد، از همه مهمتر اون حس رقابتش خوبه که به آدم انگیزه میده بیشتر تلاش کنه و رتبه اش بهتر و بهتر شه

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
3تا کتاب قیابکلو رو تموم کردید بچه ها؟من هنوز تو اولی موندم!!عناصر جزییات کزازی مرکز معماری با پوران پژوهش فرق داره؟؟مقاومت مصالح از رو چی خوندین؟

شما چرا موندی؟ شما که دوست صمیمی مثل الهه خانوم داری؟ نکنه بی معرفت شده کمک نمیکنه؟
چرا موندی تو کتابای قیابکلو؟ مشکل از کجاست؟ عناصر و جزئیات مرکز معماری اگر اشتباه نکنم بصورت جزوه است اما پوران پژوهش کتابه، مسلما کتاب بهتره؛ مقاومت مصالح؟؟؟/ جل الخالق ... مگر شما آزمون عمران شرکت میکنی؟ اگر منظورت مصالحه که بهتره روش سرمایه گذاری نکنی چون سوال ازش کم میاد یک الی دو سوال که ارزش یه کتاب خوندنم نداره، اما اگر میخوای بخونی باز همون مصالح کزازی پوران پژوهش کفایت میکنه

النازا

عضو جدید
بچه ها به نظرمن این ازمونا بیشتر حس رقابتی دارن وباعث میشه مطالبو بهتر خوند اگه رو مطالب دقت رو بالا ببریم حتما تو کنکور هم نتیجه خوبی میگیریم البته این نظر خودمه

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مگه موضوع بتن نبود تووی مصالح؟خب چه ربطی به این سوالایی که تووی ایستایی اومده بود دارن؟این سوالا که از طراحی لرزه ای بود به نظرم به عناصر بیشتر میخورد تا مصالح
منم از کسی پرسیدم اون گفت ماله مصالح بود چون اگه دقت کرده باشی زده نکات فنی مصالح کتاب ایستایی و فن ساختمان مجتبی فاطمی
البته من هنوز سیلابس و چک نکردم ببینم تو قسمت مصالح این فصل و زده یا نه

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها کسی یه روش خوب یا نشونه خوب برای پیدا کردن اعضا صفر خرپا بلده :(

وضعیت
موضوع بسته شده است.