قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستا این 3 کتاب به بازار اومدن و یه خبر بدم دارم..............معماری آرکی تایپی ( تالیف دکتر گلابچی و آیدا زینالی فرد )جزئیات ارتقاء دهنده معماری ( تالیف دکتر گلابچی و احسان سروش نیا )طبیعت، منبع الهام؛ بررسی و نقد آثار کالاتراوا ( تالیف دکتر گلابچی )
دوستان عزیز مثل اینکه کتاب جدیدی ( علاوه بر سه کتابی که قبلا در موردشون اطلاع رسانی کرده بودیم ) تحت عنوان طراحی ساختمان های بلند که تالیف آقای دکتر گلابچی هست در دست انتشار قرار داره . البته این کتاب فعلا فقط در کتابخانه ملی ایران ثبت شده و هنوز در انتشارات دانشگاه تهران به اون اشاره ای نشده . خواستم اطلاع رسانی کنم که اگر احتمالا این کتاب به کنکور 92 رسید در برنامه تون مدنظر قرار بدین .

جزئیات ارتقاء دهنده معماری ( تالیف دکتر گلابچی و احسان سروش نیا ) اومد؟؟ من یه هفته پیش پرسیدم نیومده یود...

shiva2009

کاربر بیش فعال
IMAG0355.jpg
میشه نمودارهارو هم توضیح بدی؟ مرسی

سؤالو چرا نذاشتی؟ مستقیم جوابو گذاشتی؟(شکل 0355 رو حل می کنم.)
خب به نظر میاد که تیر یه تکیه گاه مفصلی سمت چپ داره و از روی تکیه گاه غلتکی عبور می کنه. اگه این طور باشه، چون تکیه گاه غلتکی واکنش افقی ایجاد نمی کنه و نیروی جانبی هم به تیر وارد نشده پس عکس العمل افقی تکیه گاه مفصلی هم 0 میشه. برای واکنش قائم هم که نیروی گسترده رو در طول تیر ضرب می کنیم به شکل یه نیروی متمرکز در وسط تیر در نظر می گیریم. بعدش نسبت به یکی از تکیه گاه ها گشتاور میگیریم . با توجه به دو معادله ی تعادل قائم و گشتاور، نیروی عکس العمل هر دوتا تکیه گاه رو به دست میاریم.
خب تا این جا که ساده بود.
حالا برای محاسبه برش: نمودار برش در هر نقطه برابر با انتگرال بارگذاریه. پس هرجا بار گسترده ی یک نواخت داشته باشیم نیروی برشی به صورت خطی تغییر می کنه و هرجا بار متمرکز داشته باشیم نمودار به صورت خط با شیب 0 هست. محل ورود بار متمرکز هم نقطه ی نا پیوستگیه.
خب حالا برای محاسبه ی برش: از سمت چپ تیر شروع می کنیم. اول یه نیروی متمرکز رو به بالا داریم که ناشی از واکنش تکیه گاهه و مقدارشو قبلاً به دست آوردیم 15 نیوتون روبه بالا. پس نیروی برشی + هست. حالا روی تیر به سمت راست حرکت می کنیم. بار گسترده وارد بر هر نقطه ، نیرویی رو ایجاد می کنه که برابره با فاصله ی اون نقطه از تکیه گاه ضرب در مقدار بار. چون جهت بار رو به پایین هست. این نیرو منفیه و بنابراین از عدد اولیه کم میشه. این وضعیت تا رسیدن به نیروی بعدی ادامه پیدا می کنه که اینجا نیروی بعدی همون عکس العمل تکیه گاه دومیه. نیروی برش رو توی آخرین نقطه قبل از تکیه گاه دوم که حساب کنیم میشه: 25- =(4*10)-15
نیروی 45 نیوتونی تکیه گاه دوم مقدار برش رو به +20 نیوتون تغییر میده و از این نقطه دوباره اثر بارگسترده ادامه پیدا می کنه تا انتهای تیر که برآیند نیروی تکیه گاه و بارگسترده هم دیگه رو خنثی کنن و برش 0 بشه.
برای خمش: خمش در هر نقطه برابر انتگرال برش هست. در تکیه گاه سمت چپ به علت مفصلی بودن خمش برابر0 میشه. برای به دست آوردن لنگر خمشی در هر نقطه ی دیگه ای. از دو راه می تونیم استفاده کنیم: یا به دست آوردن مساحت محصور در نمودار برشی تا اون نقطه و یا انتگرال گرفتن از معادله ی برش که قبلاً به دست آوردیم. مثلا این جا:
معادله برش تا قبل از نقطه دوم: vx=15-10x

Mx=15x-(10x^2 )/2معادله ی خمش
توی تکیه گاه دوم خمش 0 نمیشه به این علت که تیر به طور ممتد از روی تکیه گاه عبور کرده. یعنی تکیه گاه در انتهای تیر نیست.
بقیه ی مسئله و سؤال بعدی هم که گذاشتی همین طوری حل می شن.

پ.ن: الان که توضیح خودمو خوندم زیاد نفهمیدم:redface: امیدوارم مشکل شما حل شده باشه!

آخرین ویرایش:

fereshte1111

عضو جدید
بچه ها عصر کنکاش یه کتاب به ایم مصالح سنتی و مدرن. کسی این کتابو داره؟ میخوام مطمئن بشم که واسه مصالح ساختمانی باشه.هست؟

mbarsen

عضو جدید
در شب امواج صوتي تمايل دارن كه بيان پايين پس صدا بيشتر به گوش ميرسه
در حالت تجربي هم همينه شبها بيشتر صدا ها رو ميشنوييم(صداي پاي دزد رو پشت بوم همسايه)
از طرفي چون در شب همينطور كه گتيم امواج ميان پايين و از طرف ديگه انرژي صوتي در مسير مستقيم به گوشمون ميرسه شكل 22*2 پس در شب صدا رو بيشتر ميشنويم
در روز امواج صوتي تمايل دارن برن بالا و اگه تو فرمول
v=(331.5+.6t)
ميبيني كه سرعت يني v بستگي داره به t
ضمن اينكه صفحه 3 گفته شده سرعت به رطوبت و جنس هم بستگي داره اما موثرترين عامل در سرعت صوت همون دما هست

لازم به ذكر هست كه هر چي ماده متراكم و فشرده تر == سرعت صوت بيشتر كه اين جمله در مورد نور برعكس ميشه
در بحث نور هر چي ماده متراكم تر سرعت عبور نور كمتر
درست؟؟

اینارو همرو حفظی؟

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرتون کتاب زبان تخصصی معماری مرکز معماری ایران که نویسندش مهرداد امیریه ارزش خوندن داره؟آخه ترجمه نداره و معنی لغت درآوردن خیلی وقت گیره

لغت درآوردن اصلا یه بخش از زبان خوندنه! شما اگه خودت لغت درنیاری و از رو راهنما بخونی انگار اصلا زبان نخوندی!

tehrangharb

عضو جدید
دوستان خوبم؛ میشه بگید حدودا چند تا سوال از تنظیم شرایط محیطی و تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی و ایستایی(سازه) و عناصرجزئیات در کنکورارشد مطرح میشه؟:w10:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان خوبم؛ میشه بگید حدودا چند تا سوال از تنظیم شرایط محیطی و تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی و ایستایی(سازه) و عناصرجزئیات در کنکورارشد مطرح میشه؟:w10:

دوستان اکثرا سوالای تکراری میپرسید
بهتره اونایی که تازه به جمعمون پیوستن از اول تاپیک ها رو بخونن

در هر صورت، این رو قبلا گذاشته بودن، دوباره گذاشتم دوست عزیز

پیوست ها

• ahamiat-1.jpg
    ahamiat-1.jpg
    33.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • ahamiat-2.jpg
    ahamiat-2.jpg
    79.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sahel_00743

عضو جدید
سلام دوستان...
میخواستم بدونم نمره ی منفی توی آزمون ارشد به چه نحوی حساب میشه...یعنی هر پاسخ غلط چه میزان تاثیر داره...
اگه میشه یکی واسم توضیح بده ممنون میشم...
مثلا تو زبان...با توجه به ضریبش چه طور میشه؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان...
میخواستم بدونم نمره ی منفی توی آزمون ارشد به چه نحوی حساب میشه...یعنی هر پاسخ غلط چه میزان تاثیر داره...

اصلا ربطی به ضریب نداره
هر سه سوال منفی یک سوال درست رو خنثی میکنه

yasihood

عضو جدید
سلام دوستان...
اینم فرمول محاسبه درصد
100*[3*کل سوالات]/[پاسخ های نادرست-(پاسخ های درست*3)]

mahboooobeh

عضو جدید
انالیز کنکورهای سالهای 83 تا 90 ...تو این فایل میتونین تعداد سوالات هر درس رو تو این چند سال ببینین:)

پیوست ها

• analiz.rar
    341.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mahboooobeh

عضو جدید
کارنامه رتیه 1 سال 91
نمره به درصد
نام درس
60/92
زبان عمومي وتخصصي
45/56
دروس فني ساختمان
82/22
دروس تاريخ ومباني نظري
81/67
درك عمومي معماري
36/67
درك عمومي معماري منظر
66/67
تاريخ شهردرايران
سفيد
مباني بازسازي پس ازسانحه

eltegha

عضو جدید
کارنامه رتیه 1 سال 91
نمره به درصدنام درس
60/92زبان عمومي وتخصصي
45/56دروس فني ساختمان
82/22دروس تاريخ ومباني نظري
81/67درك عمومي معماري
36/67درك عمومي معماري منظر
66/67تاريخ شهردرايران
سفيدمباني بازسازي پس ازسانحه

درک رو خیلی خوب زده و با این وضعی که داشته فکر کنم می تونسته فنی رو هم بالاتر بزنه. (رتبه یک آوردن هم چیز عجیبیه)

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونایی که امروز پارسه امتحان دادن نظرتون چیه؟من واقعا از سوالا ناراضیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:razz::mad::w00::w06:

:D:w02:

arch_boy

عضو جدید
اونایی که امروز پارسه امتحان دادن نظرتون چیه؟من واقعا از سوالا ناراضیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:razz::mad::w00::w06:

:D:w02:

راستش منم از سوالای پارسه چندان راضی نیستم و آزمون اول مرکز معماریو که دیدم به نظرم خیلی خیلی بهتر اومد....
رتبتون توی آزمون اول حدود چند شد ؟؟؟ میخوام خودمو بسنجم...

arch_boy

عضو جدید
من با تاریخ 5.5 درصد!!!! 71 شدم..(خجالت میکشم بگم تاریخ نمیخونم...) اما بقیه رو خوب زدم..درکم نفر 17 شدم..هرچند سوالاش بی ربط و گاهاً تکراری بود...

eltegha

عضو جدید
بچه ها به نظرتون واسه فنی درک رفتار سازه ها سازه در معماری و سیستم های ساختمانی از کتابای گلابچی کافیه؟(از بین همه ی کتابای گلابچی که تو قسمت درک سوال می یاد)یعنی به حد نرمال هست؟

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
بچه ها به نظرتون واسه فنی درک رفتار سازه ها سازه در معماری و سیستم های ساختمانی از کتابای گلابچی کافیه؟(از بین همه ی کتابای گلابچی که تو قسمت درک سوال می یاد)یعنی به حد نرمال هست؟

همونطور که دوست خوبمون shiva2009 هم اشاره کرد، این کتابا رو بطور سنتی باید بخونی اما یکم دیگه رفرنساش قدیمی شده و کم کم دارن از دور خارج میشنف علاوه بر این ها کتابای جدیدتر رو هم باید بخونی مثل فناوری نانو و ...

memar-86

عضو جدید
دوستان کتاب عناصر و جزئیات کزازی و چیکار کنم????
کدوم مباحث سوال میاد؟؟؟ خیلی وقت گیر و زمان بر هستش..شماها همین کتابو خوندین؟؟

shiva2009

کاربر بیش فعال
دوستان کتاب عناصر و جزئیات کزازی و چیکار کنم????
کدوم مباحث سوال میاد؟؟؟ خیلی وقت گیر و زمان بر هستش..شماها همین کتابو خوندین؟؟
اکثراً همینو می خونن چون به نسبت بقیه جزوه ها در دسترس تر و کامل تره. من تعریف جزوه عناصر جزئیات ثقفی رو هم شنیدم. خودم ندیدمش ولی. اگه کسی در موردش چیزی می دونه بگه.

arch 1 teh

عضو جدید
جزوه ساعد صمیعی دانشگاه تهران واسه عناصر خوب و کامله.....
من واسه مباحث ایستایی گشتاور و رسم نمودار ها و...........از چه منبع یا آموزشی استفاده کنم؟

fereshte1111

عضو جدید
من با تاریخ 5.5 درصد!!!! 71 شدم..(خجالت میکشم بگم تاریخ نمیخونم...) اما بقیه رو خوب زدم..درکم نفر 17 شدم..هرچند سوالاش بی ربط و گاهاً تکراری بود...

متاسفانه سوالای پازسه خیلی شبیه اون چیزی که تو سیلابس گفتن نیست. دفت کردین؟ گفته بودن از از گوتیک و باروک رنسانس. ورداشتن رکوکو و رمانسک . بیزانسم آوردن. من به مسئولش گفتم. گفتم اگه سیلابس جدیدی چیزی اومده بگین. اینط.ری درصد آدم به طور بدی کم میشه.

fereshte1111

عضو جدید
بچه ها کتاب پارادایم های پردیس حتما باید خونده شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ قیمتش کلیه 30 هزار تومنه. چه خبره!!!!!

Serare

عضو جدید
بچه ها شما چجوری ازمون میدید؟؟؟
هرچی شک داریدو نمی زنید؟؟؟اونایی که 50 50 کردید چی؟؟؟؟
من خیلی ازمونامو بد میدم،خیلیارو شک دارم تو هر ازمون:(
اگر بزنم غلط در میاد اگر نزنم تو پاسخ نامه میبینم درسته
واقعا نمیدونم چکار کنم
اگه شما میتونید راهنماییم کنید لطفا

erisss

عضو جدید
کسی میدونه از کتاب آکوستیک قیابکلو کدوم فرمولاشو باید حفظ کرد؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
کسی میدونه از کتاب آکوستیک قیابکلو کدوم فرمولاشو باید حفظ کرد؟

دو سه تا فرمول بیشتر نداره
وقتی آدم میخونه کاملا میفهمه کدوما مهمه، چون کنکور تستیه، پس سوالایی و فرمولایی بدرد میخورن که آسونن و سریع میشه به جواب رسید

میتونید دونه دونه بگید کدوم فرمولا منظورتونه تا بگیم که بخونید یا نه یا اینکه اصلا چطور ازشون سوال میاد

وضعیت
موضوع بسته شده است.