صعود 61 پله‌ای رتبه ایران ،اذعان CIA به رشد تولیدات صنعتی ایران با وجود تحریم‌ها

آذرمهر

عضو جدید
کاربر ممتاز

بر پایه تازه‌ترین گزارش سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، رتبه جهانی ایران از نظر نرخ رشد تولیدات صنعتی همچنان در حال بهبود است.به طوری که طی 2 سال اخیر رتبه ایران در این رده بندی61 پله بهبود یافته است .

شبکه ایران- با نگاهی گذرا به گزارش‌های چند سال اخیر سازمان سیا مشخص است که رتبه ایران از نظر رشد تولیدات صنعتی با جهشی چشمگیر مواجه بوده است. گزارش سازمان سیا نشان می‌دهد در حالی که رتبه ایران در سال 2008 در سطح جهان 92 بود، این رتبه در سال 2009 به 57 رسید و در گزارش سال 2010 رتبه ایران به 31 ارتقا یافته ا ست.
در گزارش سال 2010 فکت‌بوک، نرخ رشد صنعتی ایران بالاتر از بسیاری از کشورهای صنعتی و پیشرفته همچون آمریکا، انگلستان، آلمان، فرانسه، ایتالیا، روسیه، اسپانیا، ژاپن، کره‌جنوبی، برزیل، سنگاپور و استرالیا در رتبه 31 جهان قرار گرفته است. در منطقه خاورمیانه نیز تنها کشور قطر بالاتر از ایران قرار گرفته است.
در گزارش جدید واحد تحقیقاتی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا که براساس تازه‌ترین آمار و اطلاعات گردآوری شده از سوی کارشناسان آن تهیه می‌شود، رتبه‌ایران از نظر نرخ رشد تولیدات صنعتی (بدون در نظر گرفتن بخش نفت و گاز) در میان 167 کشور جهان 31اعلام شده است. در گزارش پیشین، این رقم 57 اعلام شده بود.
ثبت رتبه 31جهان در رشد تولیدات صنعتی برای ایران درحالی صورت می‌گیرد که کشورمان تحت شدیدترین تحریم‌های اقتصادی قرار دارد و غرب (بویژه آمریکا) می‌کوشد تا با اعمال محدودیت‌های اقتصادی و تجاری، ایران را از پیگیری برنامه هسته‌ای صلح‌آمیزش باز دارد و از قدرت این کشور در منطقه استراتژیک خاورمیانه بکاهد.
طی دهه گذشته، قدرت ایران و نقش آن در معادلات سیاسی و اقتصادی منطقه خاورمیانه روز به روز افزایش یافته است. از دید کارشناسان، این روند برای آمریکا که می‌کوشد از طریق تقویت توان نظامی‌و اقتصادی رژیم صهیونیستی و حکومت‌های هم‌پیمان خود در خاورمیانه، کشورهای این منطقه را به پیروی از سیاست‌هایش وا دارد، غیرقابل قبول است. به گفته یک کارشناس امور اقتصادی در آلمان، عصبانیت واشنگتن از تهران به‌خوبی قابل درک است.‌هانس بورگن می‌گوید: با وجود اعمال تحریم‌های متعدد از سوی شورای امنیت (که همگی تحت فشار غرب اعمال شده‌اند) و نیز اعمال تحریم‌های یکجانبه از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا، اقتصاد ایران در بخش‌های مختلف مداوما در حال رشد است و این رشد در بعضی از بخش‌ها چشمگیر است.
البته بحران مالی و رکود اقتصادی که هم‌اکنون سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده، موجب کاهش نرخ رشد اقتصادی ایران نیز شده است اما این کاهش به هیچ‌وجه با افت اقتصادهای توسعه‌یافته و صنعتی جهان قابل مقایسه نیست. بورگن می‌افزاید: ایران با در پیش گرفتن سیاست‌های هوشمندانه می‌کوشد تا از تاثیر تحریم‌ها بر اقتصاد خود بکاهد و به‌نظر من تاکنون در این راه موفق بوده است.
در همین حال، یک کارشناس اقتصاد بین‌الملل در نیویورک با اشاره به تازه‌ترین گزارش فکت‌بوک گفت: به نظر من، ثبت رتبه 31جهانی در رشد تولیدات صنعتی برای کشوری مثل ایران موضوعی جالب توجه است. الکساندر شرمن می‌افزاید: با توجه به تحریم‌های اقتصادی بلندمدتی که از سوی غرب علیه‌ایران اعمال شده، دستیابی به‌این رتبه یک پیروزی چشمگیر به‌شمار می‌رود.
وی در ادامه افزود: اگر نظر من را بخواهید، ایران طی چند سال آینده به پیشرفت‌های صنعتی قابل ملاحظه‌ای دست خواهد یافت و به قدرت اقتصادی و بازرگانی برتر در خاورمیانه تبدیل خواهد شد. او همچنین به ریسک‌هایی که اقتصاد ایران را تهدید می‌کنند، اشاره کرد و گفت: افزایش نرخ بیکاری و تورم، دو تهدید بزرگ برای اقتصاد ایران به‌شمار می‌روند. بنابراین باید در صدر اولویت‌‌های دولت ایران قرار بگیرند.
با نگاهی گذرا به گزارش‌های چند سال اخیر فکت‌بوک درمی‌یابیم که رتبه‌ایران از نظر رشد تولیدات صنعتی با جهشی چشمگیر مواجه بوده است. به عنوان مثال، در سال 2008رتبه‌ایران در میان 167 کشور جهان 92تعیین شده بود. این رقم یکسال بعد به 57 رسید اما در سال 2010 به 31 ارتقا یافت.
در گزارش جدید سیا، نرخ رشد صنعتی ایران بالاتر از بسیاری از کشورهای صنعتی و پیشرفته همچون آمریکا، انگلستان، آلمان، فرانسه، ایتالیا، روسیه، اسپانیا، ژاپن، کره‌جنوبی، برزیل، سنگاپور و استرالیا قرار گرفته است. در منطقه خاورمیانه نیز تنها کشور قطر بالاتر از ایران قرار گرفته است.
برپایه برابری قدرت خرید، ایران شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان به‌شمار می‌رود. به گفته کارشناسان، ایران یکی از معدود کشورهای جهان است که از بحران مالی سال 2008 تاثیر مستقیم نپذیرفته است.
http://www.inn.ir/newsdetail.aspx?id=53725

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میخوام ببینم محکوم کنندگان همیشگی که کاری جز محکوم کردن ندارن این یکی رو چجوری میخوان محکوم کنن.

*Essi*

اخراجی موقت
من میخوام ببینم محکوم کنندگان همیشگی که کاری جز محکوم کردن ندارن این یکی رو چجوری میخوان محکوم کنن.

راهشو بلدند ، با تمسخر و خود کم بینی و تحقیر ایران و ایرانی!

خود گویی و خود خندی ، عجب مرد هنرمندی.

همین مانده بود که CIA مامور شیطان بزرگ هم از ما تعریف و تمجید کند.

یاد صحبت امام (ره) افتادم، که اگر دشمن شما از شما تمجید کرد، بدانید یک جای کار شما نقص دارد. ;)

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
تبریک میگم ! به امید قرار گرفتن ایران در رتبه 1 ! ( حالا 1 هم دیگه خیلیه !!! :D)

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول اینکه خیلی خوشحالم و باعث افتخارمه :gol:
دوم هم امیدوارم که تو این زمینه به پیشرفتهامون ادامه بدیم و غرور مانع از رسیدگی به مشکل بیکاری و تورم نشه :gol::gol:
چون یه ماشین با چهار چرخ سالم ، سر نشینانش رو درکمال صحت و سلامت به مقصد میرسونه :gol:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
یاد صحبت امام (ره) افتادم، که اگر دشمن شما از شما تمجید کرد، بدانید یک جای کار شما نقص دارد. ;)
ببخشیدا ولی چه ربطی داشت ؟! چرا همیشه میخواین از یه موضوع یه جنجال درست کنید ؟!
CIA هم از ما تعریف نکرده و فقط رتبمونو گفته همین ...
کجاش گفته ایول ایول ! ایرانو ایول ؟!؟!؟!؟!
یا مثلا دمت گرم ادامه بده ، تو میتونی و از این حرفا !؟!؟!؟

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع

آفرین;)
این دیگه از اون جواب ها بود ها!!!

الحمدالله که مشکلی نیست و همه چیز به خوبی و خوشی در حال گذر است.
همین رشد پله ای رو در کارنامه ی پیشرفت کم داشتیم.
بسیار خبر منطقی و قابل قبولی است.
اصلا محسوسه !
همین که 24 هزار تومان یارانه میدن بهتون نتیجه ی همین رشد سریع اقتصادی ما هست.
خدا رو شکر:biggrin::biggrin::biggrin:

آذرمهر

عضو جدید
کاربر ممتاز

البته تعریف نکرده فقط یک گزارش داده اما از شما و دوستات در 15 ماه اخیر نتنها تعریف کرده بلکه کلی براتون مایه گذاشته و ساپورتتون هم کرده پس شما کلا نقص دارید!

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز

عه
عجب
تا حالا خوب بود
تا حالا شعار ضد ولایت فیقهتو هی داشتی میگفتی
الان بد شده تعریف میکنن؟
حداقل رو حرف خودتون واستین:biggrin:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

چقدر خوب و بجا گفتی اسی عزیز.
باید عرض کنم : این چیزایی که ازش بنام رشد تولیدات صنعتی نام برده میشه در واقع همش چرنده. اگر نتیجه یک رشدی منجر به رفاه عمومی نشه یعنی بیخوده.
با وجود اینهمه بیکاری و گرانی و تورم و بدبختی این حرفا فقط خودفراموشی و خودگول زنی است. این سیا هم خوب بلده که چه جوری ما رو مسخره مون بکنه. اینا رو به کسانی بگوئید که ایران و اوضاع اقتصادی و مدیریتی اونو نمیبینند. ما که داریم میبینیم چه جوری عقب مانده و درمانده و بیچاره میشیم. حیف که چشم بینا و گوش شنوا و عقل منطقی نداریم که این چرندیات رو باور میکنیم.

*Essi*

اخراجی موقت

شنیده اید که میگویند،سلام گرگ بی طمع نیست.
همین سازمان جاسوسی سیای ملعون، رتبه ایران در نقض حقـــــوق بــــــشر را رتبه 1 اعلام کرده!!!
واقعا برای من جای تعجب دارد که چرا برای اثبانیت حقانیتمان دست به دامان سازمانی میشویم که جز خیانت چیزی نصیب این ملت نکرده!!!

apasai

عضو جدید
بابک جون خدا بخشنده است، شاید توبه کرده!
تا کی شماها میخواهید مثل کبک سرتون رو زیر برف کنید -- عسلویه چند کیلومتری ماست کارگراش از 60000 هزار تا به خاطر تحریم ها و نبود تکنولوژی ساخت پالایشگاه به خاطر کناررفتن اکثر شرکت های خارجی کارگراش به 8000 نفر کاهش پیدا کرده -- تو همین منطقه خودمون خیلی ها که اونجا کار میکردند حالا تو خونه هستند و به لطف امثال شما دارن باد هوا میخورند -- بیکاری تو اهواز که سراغ اونم دارم به حدی که امنیت به پایین تر حد ممکن رسیده و اگه یه شب بری تو خیابون فرعی هر چی داری میبرن حتما شما میگی تفریحی دزدی میکنند البته اهوازی ها بدشون نیاد چون مثال زدم و از فرط بیکاری شاید ما خودمون هم عاقبت اینکاره شدیم با این وضعی که داره میره جلو -- توی شمال هم که خود اونها میدونن چه بساطی هست سیستان و بلوچستان که دیگه حرفشو نزن از بس که اوضاع خرابه -- یه سری هم به بیرجند و همدان و زنجان و کردستان و کرمانشاه و کرمان و هرمزگان و ایلام و خوزستان و گلستان و ... بزن تا اونوقت نشینی اینجا این چیزا رو بگی --- رشد اقتصاد ایران از 7 درصد به یک ونیم درصد رسیده و این چه معنی میده جز فاجعه اقتصادی -- تمام کسب وکارها دیگه سوددهی لازم رو نداره -- من نمیدونم شما تو فضا زندگی میکنید و این چیزا رو نمیبینید و یا احتمال جیره خوار این حکومت هستید که 30 ساله مثل بختک اوفتادن رو ملت

• Like
واکنش ها: mjvm

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

همین سازمان جاسوسی سیای ملعون، رتبه ایران در نقض حقـــــوق بــــــشر را رتبه 1 اعلام کرده!!!

واقعا برای من جای تعجب دارد که چرا برای اثبانیت حقانیتمان دست به دامان سازمانی میشویم که جز خیانت چیزی نصیب این ملت نکرده!!!
انسانها زمانی که دارند غرق میشوند دست به هر تخته چوب هم دراز میکنند که بگیرند و نجات پیدا بکنند. اینم از اون مدل هاست. چیزی برای اثبات پیشرفت ایران ندارند و با این حرفها و توسل ها دلشونو خوش میکنند. راستی گوشت در ایران کیلوئی چنده؟ ده سال پیش چند بود و اول انقلاب چند ؟
رتبه ما از قیمت گوشت و سکه و مبنای حقوق و معدل بیکاری تعیین بشه ما آخر خط هستیم.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
انسانها زمانی که دارند غرق میشوند دست به هر تخته چوب هم دراز میکنند که بگیرند و نجات پیدا بکنند. اینم از اون مدل هاست. چیزی برای اثبات پیشرفت ایران ندارند و با این حرفها و توسل ها دلشونو خوش میکنند. راستی گوشت در ایران کیلوئی چنده؟ ده سال پیش چند بود و اول انقلاب چند ؟
رتبه ما از قیمت گوشت و سکه و مبنای حقوق و معدل بیکاری تعیین بشه ما آخر خط هستیم.
در جواب پست شما فقط میتونم بخندم ! کسی که پیشرفت یه کشور رو توی قیمت گوشت و پیاز و سیب زمینی و ... ببینه باید به سطح فکرش خندید !
موفق باشین !

آذرمهر

عضو جدید
کاربر ممتاز

جای امیدواریه داری بعضی حرفای خوب خوب میزنی!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در جواب پست شما فقط میتونم بخندم ! کسی که پیشرفت یه کشور رو توی قیمت گوشت و پیاز و سیب زمینی و ... ببینه باید به سطح فکرش خندید !
موفق باشین !
خنده که بد نیست دوست عزیز. شما هر چقدر دوست داری بخند و شاد باش.
در مورد اون مثال هم باید عرض کنم که : هر پیشرفت اقتصادی و صنعتی اگر واقعی باشه , در پائین آمدن نرخ تورم و افزایش در آمد مردم تاثیر مثبت میذاره. ما الان سی سال هست مدام داریم پیشرفت میکنیم ولی هر روز ارزش پولمان کمتر میشه و گرانی بیداد میکنه و کمر ملت از بیکاری و فقر شکسته. البته ملت که میگم منظورم منسوبین دولت محترم نیست که البته اونا وضعشون بسیار عالی است.
شما اگه ارتباط رشد اقتصادی و رفاه عمومی رو درک نمیکنید در آنصورت به سطح سواد و اندیشه و درک خودتان هم یه خنده ای بفرمائید.
مشکل شما اینه که دانش و سواد و تجربه این بحث ها را ندارید و مدام با توسل به این اخبار عوام فریبی میکنید. که البته این کار شما هم برای مردم رو شده و دیگه این نوع تبلیغات و نتیجه گیری ها شما اثری نداره.
شما فکر نکن مردم این چیزا رو نمیدونن. اگه کسی چیزی نمیگه بخاطر اینه که دیگه میدونن گوش شنوایی نیست. اما به شما عرض میکنم که زیاد خودتونو با این چیزا دلخوش نکنید . وقتی به درجه کمال علم رسیدید اونوقت بخوبی خواهید دانست که چه میگفتید و چه میکردید.
در ضمن شما میتونید بجای مسخره کردن کاربرانی که با شما هم عقیده نیستند , مدرک و دلیل قانع کننده بیارید و حرفتونو با منطق ثابت کنید . این کار برای شما که ادعای مسلمونی دارید برازنده تر هست. موفق باشید.

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما از تبار کوروشیم ...خون شهیدان تو رگهای ما جریان داره ...
زنده باد دانشمندان و صنعت گران ایرانی ...زنده باد خدمتگزاران ایرانی
زنده و گرامی باد یاد شهدای عشق ...
زنده باد راه امام ...زنده باد رهبرم....زنده باد کشورم
بیشتر از اینا ظرفیت داریم ..قراره بشیم رتبه یک جهان ...:D

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشیدا ولی چه ربطی داشت ؟! چرا همیشه میخواین از یه موضوع یه جنجال درست کنید ؟!
خب خواسته فقط محکوم کنه
بهش گیر نده عزیز!

*Essi*

اخراجی موقت
خب خواسته فقط محکوم کنه
بهش گیر نده عزیز!

راست میگه آقا رضا استاد دانشگاه!!

آنها را بیخیال LEGEND.MM.
برو در آغوش آنها.

این essi4300 و بقیه هیچ چی نمیفهمند، چون مثل ما بصیرت ندارند.

برید حالشو ببرید با این اعترافی که کردم.

• Like
واکنش ها: mjvm

apasai

عضو جدید
ما از تبار کوروشیم ...خون شهیدان تو رگهای ما جریان داره ...
زنده باد دانشمندان و صنعت گران ایرانی ...زنده باد خدمتگزاران ایرانی
زنده و گرامی باد یاد شهدای عشق ...
زنده باد راه امام ...زنده باد رهبرم....زنده باد کشورم
بیشتر از اینا ظرفیت داریم ..قراره بشیم رتبه یک جهان ...:D
کورش رو با مشتی آخوند وطن فروش مقایسه نکن -- امثال شما از تبار عدنان هستید

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خیلی وقته که دارم به مغزم فشار میارم که جواب یک سوالی رو پیدا کنم
کسی هست به من کمک کنه
از دوست ها تقاضای کمک دارم
اینکه اگه یه وقتی ایران مثلا آدم فرستاد هوا
یا تونست تو خاورمیانه حرف اول رو بزنه
بعضی ها همه نه ها بعضی ها چی می گند!
علامت سوال 

*Essi*

اخراجی موقت
من خیلی وقته که دارم به مغزم فشار میارم که جواب یک سوالی رو پیدا کنم
کسی هست به من کمک کنه
از دوست ها تقاضای کمک دارم
اینکه اگه یه وقتی ایران مثلا آدم فرستاد هوا
یا تونست تو خاورمیانه حرف اول رو بزنه
بعضی ها همه نه ها بعضی ها چی می گند!
علامت سوال

پیشرفتی که هدفش تقویت فقط یک جریان خاص فکری باشه و سایر تفکرها را سرکــوب کنه، ارزشی نداره حتی اگر آدم خلق کنند. :gol:

برای بار صدم،اگر به صدها سال قبل برگردیم که مغولها ایران را اشغال کرده اند و فقط طرفداران مغول پیشرفت کنند و متملقان چنگیزخان به همه چیز برسند.

در صورت حمله عثمانی من در سپاه مغول نمیاستم و کاری به بقیه هم ندارم و کاری هم در جهت تقویت ارتش مغول انجام نخواهم داد. :gol:

farshid992006

عضو جدید
1بحثی هست تو ی مهندسی صنایع که میگه تو فرایند بهبود نمودار در صد بهبود-زمان(هزینه...)
شکلش طوری هست که اوایلش شیبش زیاده و هر چی درصد بهبود بالاتر میزه شیب هم کم میشه
و در واقع یعنی اینکه وقتی که در اول راه بهینه سازی هستیم با هزینه ی کم میتونیم بهبود های بزرگی انجام بدیم اماهمچین که فرایندمون رو بهینه کردیم برای اینکه بتونیم اون رو باز هم بهینه تر از اینی که هست بکنیم
باید هزینه های بسیار بیشتری بکنیم در حا لی که در صد بهینه شدن (علی رغم هزینه زیاد چون در مراحل پیشرفته ی بهینه سازی هستیم )عدد پایینی در می اد
این در مورد صنعت ما هم صدق میکنه وقتی ما صنعتمون در پیته با هزینه و زمان کمی و به راحتی میشه
اون رو پیشرفت داد اما مثلا در مورد امریکا که صنعت پیشرفته ای داره هزینه ای که برای پیشرفت باید بپردازن
خیلی زیاد تر از ماست وباز هم چون در مراحل پیشرقته ی بهینه سازی و رشد هستن(نسبت به ما)در صد بهبود صنعتشون هم کمتر هست

fatiostad

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

بر پایه تازه‌ترین گزارش سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، رتبه جهانی ایران از نظر نرخ رشد تولیدات صنعتی همچنان در حال بهبود است.به طوری که طی 2 سال اخیر رتبه ایران در این رده بندی61 پله بهبود یافته است .

شبکه ایران- با نگاهی گذرا به گزارش‌های چند سال اخیر سازمان سیا مشخص است که رتبه ایران از نظر رشد تولیدات صنعتی با جهشی چشمگیر مواجه بوده است. گزارش سازمان سیا نشان می‌دهد در حالی که رتبه ایران در سال 2008 در سطح جهان 92 بود، این رتبه در سال 2009 به 57 رسید و در گزارش سال 2010 رتبه ایران به 31 ارتقا یافته ا ست.
در گزارش سال 2010 فکت‌بوک، نرخ رشد صنعتی ایران بالاتر از بسیاری از کشورهای صنعتی و پیشرفته همچون آمریکا، انگلستان، آلمان، فرانسه، ایتالیا، روسیه، اسپانیا، ژاپن، کره‌جنوبی، برزیل، سنگاپور و استرالیا در رتبه 31 جهان قرار گرفته است. در منطقه خاورمیانه نیز تنها کشور قطر بالاتر از ایران قرار گرفته است.
در گزارش جدید واحد تحقیقاتی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا که براساس تازه‌ترین آمار و اطلاعات گردآوری شده از سوی کارشناسان آن تهیه می‌شود، رتبه‌ایران از نظر نرخ رشد تولیدات صنعتی (بدون در نظر گرفتن بخش نفت و گاز) در میان 167 کشور جهان 31اعلام شده است. در گزارش پیشین، این رقم 57 اعلام شده بود.
ثبت رتبه 31جهان در رشد تولیدات صنعتی برای ایران درحالی صورت می‌گیرد که کشورمان تحت شدیدترین تحریم‌های اقتصادی قرار دارد و غرب (بویژه آمریکا) می‌کوشد تا با اعمال محدودیت‌های اقتصادی و تجاری، ایران را از پیگیری برنامه هسته‌ای صلح‌آمیزش باز دارد و از قدرت این کشور در منطقه استراتژیک خاورمیانه بکاهد.
طی دهه گذشته، قدرت ایران و نقش آن در معادلات سیاسی و اقتصادی منطقه خاورمیانه روز به روز افزایش یافته است. از دید کارشناسان، این روند برای آمریکا که می‌کوشد از طریق تقویت توان نظامی‌و اقتصادی رژیم صهیونیستی و حکومت‌های هم‌پیمان خود در خاورمیانه، کشورهای این منطقه را به پیروی از سیاست‌هایش وا دارد، غیرقابل قبول است. به گفته یک کارشناس امور اقتصادی در آلمان، عصبانیت واشنگتن از تهران به‌خوبی قابل درک است.‌هانس بورگن می‌گوید: با وجود اعمال تحریم‌های متعدد از سوی شورای امنیت (که همگی تحت فشار غرب اعمال شده‌اند) و نیز اعمال تحریم‌های یکجانبه از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا، اقتصاد ایران در بخش‌های مختلف مداوما در حال رشد است و این رشد در بعضی از بخش‌ها چشمگیر است.
البته بحران مالی و رکود اقتصادی که هم‌اکنون سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده، موجب کاهش نرخ رشد اقتصادی ایران نیز شده است اما این کاهش به هیچ‌وجه با افت اقتصادهای توسعه‌یافته و صنعتی جهان قابل مقایسه نیست. بورگن می‌افزاید: ایران با در پیش گرفتن سیاست‌های هوشمندانه می‌کوشد تا از تاثیر تحریم‌ها بر اقتصاد خود بکاهد و به‌نظر من تاکنون در این راه موفق بوده است.
در همین حال، یک کارشناس اقتصاد بین‌الملل در نیویورک با اشاره به تازه‌ترین گزارش فکت‌بوک گفت: به نظر من، ثبت رتبه 31جهانی در رشد تولیدات صنعتی برای کشوری مثل ایران موضوعی جالب توجه است. الکساندر شرمن می‌افزاید: با توجه به تحریم‌های اقتصادی بلندمدتی که از سوی غرب علیه‌ایران اعمال شده، دستیابی به‌این رتبه یک پیروزی چشمگیر به‌شمار می‌رود.
وی در ادامه افزود: اگر نظر من را بخواهید، ایران طی چند سال آینده به پیشرفت‌های صنعتی قابل ملاحظه‌ای دست خواهد یافت و به قدرت اقتصادی و بازرگانی برتر در خاورمیانه تبدیل خواهد شد. او همچنین به ریسک‌هایی که اقتصاد ایران را تهدید می‌کنند، اشاره کرد و گفت: افزایش نرخ بیکاری و تورم، دو تهدید بزرگ برای اقتصاد ایران به‌شمار می‌روند. بنابراین باید در صدر اولویت‌‌های دولت ایران قرار بگیرند.
با نگاهی گذرا به گزارش‌های چند سال اخیر فکت‌بوک درمی‌یابیم که رتبه‌ایران از نظر رشد تولیدات صنعتی با جهشی چشمگیر مواجه بوده است. به عنوان مثال، در سال 2008رتبه‌ایران در میان 167 کشور جهان 92تعیین شده بود. این رقم یکسال بعد به 57 رسید اما در سال 2010 به 31 ارتقا یافت.
در گزارش جدید سیا، نرخ رشد صنعتی ایران بالاتر از بسیاری از کشورهای صنعتی و پیشرفته همچون آمریکا، انگلستان، آلمان، فرانسه، ایتالیا، روسیه، اسپانیا، ژاپن، کره‌جنوبی، برزیل، سنگاپور و استرالیا قرار گرفته است. در منطقه خاورمیانه نیز تنها کشور قطر بالاتر از ایران قرار گرفته است.
برپایه برابری قدرت خرید، ایران شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان به‌شمار می‌رود. به گفته کارشناسان، ایران یکی از معدود کشورهای جهان است که از بحران مالی سال 2008 تاثیر مستقیم نپذیرفته است.
http://www.inn.ir/newsdetail.aspx?id=53725

:gol::gol::gol:

EECi

مدیر بازنشسته
دوستان عزیز ، قشنگ و بدون توهین به اطلاعات هم بحث کنید تا امثال من بتونیم از صحبت های دوستان استفاده کنیم.
حیف نیست هر روز کلی انرژی بخاطر بحث و جدل با هم از دست میدید؟
اگر افرادی مخالف و موافق هستند بدون پیش داوری بیان و دلایله منطقی شون رو اعلام کنن. نه اینکه برای هم خط و نشون بکشن. این رفتار ها از دانشجویان واقعا بعیده.
ادب شرط اوله. ما قراره در یک جامعه با هم زندگی بکنیم ...
خواهش می کنم دوستان. از همه خواهش می کنم احترام هم رو نگه دارند.