شتری که در خونه هر کسی می خوابه [سربازی]

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
اقایون من یه سوال داشتم من متولد سال73 هستم وتک پسرم و یک دونه خواهر دارم.مادر پدرم از هم طلاق گرفتنحدود 2 ماه میشه ایا من معاف هستم یا خیر

به احتمال خیلی زیاد معافی.
اگه الان اقدام کنی معافیت موقت بهت میدن!
فکرکنم باید 36 ماه از تاریخ طلاق بگذره تا معافیت دائمی بهت بدن.

daruish_red star

عضو جدید
به احتمال خیلی زیاد معافی.
اگه الان اقدام کنی معافیت موقت بهت میدن!
فکرکنم باید 36 ماه از تاریخ طلاق بگذره تا معافیت دائمی بهت بدن.

شما مطمئنی اخه من شنیدم تک فرزند باشه معافه....
من درحال حاضر دانشجو هستم می تونم واسه معافی اقدام کنم؟

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
شما مطمئنی اخه من شنیدم تک فرزند باشه معافه....
من درحال حاضر دانشجو هستم می تونم واسه معافی اقدام کنم؟

شما گفتی یه خواهر داری پس تک فرزند نیستی،
اول باید بری نظام وظیفه ، قسمت مشاوره ، با اونا صحبت کنی تا وضعیتت رو بهت بگن ، میتونی از قسمت نظام وظیفه تو پلیس 10+ هم سوال کنی ، ولی نظام وظیفه حتمن برو ، به حرف یه نفر هم گوش نده ، از چند نفر سوالتو بپرس.
تا مطمئن نشدی که معافی ، هیچ اقدامی نکن.

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اقایون من یه سوال داشتم من متولد سال73 هستم وتک پسرم و یک دونه خواهر دارم.مادر پدرم از هم طلاق گرفتنحدود 2 ماه میشه ایا من معاف هستم یا خیر

اگر طلاق الکیه..خبر بد دارم برات که تا 2 سال اگر ازدواج مجدد کنن با هم..باس تشریف ببری خدمت...

اگر با مادر و خواهرت زندگی میکنی و مادرت درآمدی به اون صورت نداره...میشه برات کاری کرد...

mh927

عضو جدید
این تاپیک رو برای اون دسته آقا پسرهای گلی درست کردم که وقت مرد شدنشون رسیده و باید برن سربازی، دوران خوبی هستش لذت های خاص خودش رو داره، همه فکر می کنن سخته اما فقط هفته اولش سخته بعدش خیلی آسونه، زیباترین روزهاش همون روزهایی هستش که داخل پادگان هستید.

سربازی وقتی قشنگه که تموم شده باشه!
همه و قتی سربازیشون تموم شه ازش تعریف میکنن

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستای عزیزم

سربازی راهیه که پیش رومونه

پس هرچی زودتر بریمو تکلیفشو مشخص کنیم خیلی بهتره

من الان اراکم

خداروشکر جای خوبیه

اگه سختیم هست طبیعت سربازیه
این اولین 5شنبه جمعه ایه که مرخصی دادن
حالا نمیدونم هر هفته اینجوری باشه یا نه
ایشالا که همینجور باشه:smile:

سربازی فقط یه خوبی داره (اونم دوران آموزشی)...

اونم اینه که قدر پدرو مادرت و زندگی بی دغدغه و راحتتو میدونی

درسته تو اون زمانا هم مشکلات و دغدغه هایی داشتیم اما کسی که بره سربازی میفهمه من چی میگم و دلش برای همون روزا تنگ میشه و میبینه که واقعا راحت بودو آرامش داشت

توکل به خدا

Pooya70

عضو جدید
الان من 3-4 روزه جواب این سوال رو هیچ جا پیدا نمی کنم
کسی اینجا میدونه ؟

من که بابام کارت ایثار داره (24 ماه خدمت در جبهه) الان که برگ آماده به خدمتم رو گرفتم میتونم واسه گرفتن کسری اقدام کنم ؟ یا حتما باید برم آموزشی بعدش اقدام کنم ؟

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
کسی اینجا میدونه ؟

من که بابام کارت ایثار داره (24 ماه خدمت در جبهه) الان که برگ آماده به خدمتم رو گرفتم میتونم واسه گرفتن کسری اقدام کنم ؟ یا حتما باید برم آموزشی بعدش اقدام کنم ؟

جواب سوالت پیش منه :D

کسر خدمت فقط برای متولدین قبل از 72 قابل قبوله! ظاهرا تو متولد 70 هستی ، پس مشکلی نیست ، راستی غیبت هم نباید داشته باشی.

مدارک مورد نیاز:
کپی پشت و روی کارت ملی خودت، مادرت و پدرت ++ کپی تمام صفحات شناسنامه خودت، مادرت و پدرت++ کپی آخرین مدرک تحصیلیت ++ کپی کارت ایثار پدرت ++ چهار قطعه عکس 4*3 با سر و وضع ساده و مرتب.
این مدارکی رو که گفتم میدی به پدرت تا ببره یگان خدمتیش و اونارو میده به قسمت امور کلی پادگان تا برات درخواست کنن، حدود دوماه بعد هم جوابش میاد.
سوالی داشتی در خدمتم.

Yuri Boyka

عضو جدید
کسی اینجا میدونه ؟

به نظر من به نظام وظیفه مراجعه کنید. نتیجه بهتری رو خواهید گرفت.

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
این چه قانونیه تازه در اومده هر کی معاف شه باید 2 ماه آموزشیو بره!!داداش طفلک منو 19 سالشه بردن آموزشی:wallbash:

lord of darkness

عضو جدید
این چه قانونیه تازه در اومده هر کی معاف شه باید 2 ماه آموزشیو بره!!داداش طفلک منو 19 سالشه بردن آموزشی:wallbash:

اخییییییییییی نشکنه النگوهای داداشتوووووووووون
میخواست درس بخونه تا مث من بدبخت 22 سالگی بره!:)

البته 19 ماها نه دو ماه:mad:

Candyman

کاربر فعال
این تاپیک رو برای اون دسته آقا پسرهای گلی درست کردم که وقت مرد شدنشون رسیده و باید برن سربازی، دوران خوبی هستش لذت های خاص خودش رو داره، همه فکر می کنن سخته اما فقط هفته اولش سخته بعدش خیلی آسونه، زیباترین روزهاش همون روزهایی هستش که داخل پادگان هستید.

سلام.
دوره آموزشی گرچه 60 روز هست ولی دوره ایی هست که ممکنه یک عمر رو زندگی تاثیر بزاره.
وقتی من رفتم سرمای زیر صفر بود.
توالت یخ زده بود.
زمین یخ زده بود.
سوز سرما .
آب رو هوا و زمین یخ میزد .
آسمون رو اینجور زیبا به عمرم تو شب ندیده بودم .
پاس شب هایی که دادیم و صدای روباه بود ،گرگ بود نمیدونم هر چی بود اون طرف فنس بود .
کویر.
دوری از خانواده و عزیزان و نگرانی های خاص دیگه .
نگرانی تقسیم و اینکه کجا خواهی افتاد .
و و و .
آخرش هم تموم شد .
افتخار خدمت در ارتش و آرمی که همیشه دوستش دارم .
ارتش.jpg

jentle man

عضو جدید
یادش بخیر چه دورانی بود سربازی با 5ماه اضافه خدمت کردن بازم خوش گذشت مخصوصا منطقه مرزی