سوال و درخواست در تالار روانشناسي...

belfi_mnm

عضو جدید
نمی دونم این بچه های روانشناسی کجا هستن:w20:
اصلا کسی نمیاد کسی پیگیری نمی کنه:surprised::w06:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نمی دونم این بچه های روانشناسی کجا هستن:w20:
اصلا کسی نمیاد کسی پیگیری نمی کنه:surprised::w06:

باران جان... همونطور که قبلا هم بهتون گفتم .. لطفاً دراین تاپیک اسپم نکنین.....
فقط اگه سوال خاصی دارین بپرسین و منتظر باشین تا دوستان بهتون جواب بدن......
حتی همین الان در این تاپیک جواب بنده رو هم ندین... سپاسگزارم....
شاد باشید...:gol:

vahidjavani

عضو جدید
درود
از اون جایی که شنیدم "هر کسی باید حداقل یک کتاب روانشناسی خوب بخونه" می خواستم اگه امکان یه کتاب خوب معرفی کنید. من مشکل اعتماد به نفس دارم و دانشجو هستم و ترجیحا فایل pdf کتاب موجود باشه
ممنون از پاسختون

ali hamraeiiyan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باران جان... همونطور که قبلا هم بهتون گفتم .. لطفاً دراین تاپیک اسپم نکنین.....
فقط اگه سوال خاصی دارین بپرسین و منتظر باشین تا دوستان بهتون جواب بدن......
حتی همین الان در این تاپیک جواب بنده رو هم ندین... سپاسگزارم....
شاد باشید...:gol:
سوگل جان اومدم که بگم اومدم

فریادخاموش

عضو جدید
سلام دوستان.خسته نباشید.
من با یه مشکل بزرگ روبرو شدم. ازتون راهنمایی می خوام.

مادری دارم که مبتلا به وسواس و افسردگیست و حدودا 15- 20 ساله دارومی خوره . در ضمن دیابت ،فشارخون و گواتر هم داره.انسولین تزریق می کنه. اخیرا بیماری اعصابش تشدید شده ولی متاسفانه به خاطر عوارض جانبی حاضر به مصرف داروی قوی تر نیست. به شدت پرخاش می کنه ، بدبین شده....زندگیمون تیره شده. خواهش میکنم راهنماییم کنید راضی به مصرف داروی قوی تر نیست ما چکار باید بکنیم. به شدت آدم دقیقیه و نمیشه فریبش داد و داروها را تعویض کرد.

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
باتشکر از شما که زحمت کشیدید و این تاپیک رو راه اندازی کردید
چطور میشه در صحبت کردن با طرف مقابل در یک جلسه کاملا رسمی و اقتصادی نظر طرف اصلی رو نسبت به خودمون در بین جمع کثیری جلب کرد

سلام دوست خوبم.... لطفاً یه سر به این لینک بزنین....

شخصیت در مذاکره

آخرین ویرایش:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود
از اون جایی که شنیدم "هر کسی باید حداقل یک کتاب روانشناسی خوب بخونه" می خواستم اگه امکان یه کتاب خوب معرفی کنید. من مشکل اعتماد به نفس دارم و دانشجو هستم و ترجیحا فایل pdf کتاب موجود باشه
ممنون از پاسختون
سلام دوست خوبم ممنون از توجهی که به این تالار و تاپیک داشتین...
بهتون یه سایت خوب برای دانلود معرفی می کنم... امیدوارم براتون مفید باشه....

اعتماد به نفس- باربارا دی آنجلیس

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان.خسته نباشید.
من با یه مشکل بزرگ روبرو شدم. ازتون راهنمایی می خوام.

مادری دارم که مبتلا به وسواس و افسردگیست و حدودا 15- 20 ساله دارومی خوره . در ضمن دیابت ،فشارخون و گواتر هم داره.انسولین تزریق می کنه. اخیرا بیماری اعصابش تشدید شده ولی متاسفانه به خاطر عوارض جانبی حاضر به مصرف داروی قوی تر نیست. به شدت پرخاش می کنه ، بدبین شده....زندگیمون تیره شده. خواهش میکنم راهنماییم کنید راضی به مصرف داروی قوی تر نیست ما چکار باید بکنیم. به شدت آدم دقیقیه و نمیشه فریبش داد و داروها را تعویض کرد.
سلام دوست خوبم ... :smile:
دقیقا چه عوارض جانبی؟ خب معمولاً دو تا سه هفته طول می‌کشد تا تأثیر داروهای ضدافسردگی آشکار گردد. درابتدا، فقط ممکن است اثرات جانبی آن‌ها (مثل تهوّع، خواب آلودگی، افزایش وزن) بروز کند. امّا در اغلب موارد، این اثرات جانبی، که از دارویی به داروی دیگر متفاوت است، ظرف یک یا دو هفته بهبود می‌یابد یا به طور کلّی مرتفع می‌شود. داروهای جدید ضدافسردگی، اثرات جانبی کمتری نسبت به داروهای قدیمی‌تر دارند. وقتی که مصرف داروهای ضدافسردگی به طور ناگهانی قطع گردد، ممکن است باعث عوارض ترک مصرف نظیر تهوّع، سردرد و سرگیجه شود.
این اثرات جانبی عبارتند از:

• تهوّع. اگر دارو همراه با غذا مصرف شود کاهش می‌یابد.
  • افزایش وزن. خوردن غذاهای سالم و ورزش کردن می‌تواند این اثر جانبی را کاهش دهد. این اثر جانبی بیشتر با مصرف TCAها روی می‌دهد.
  • خستگی. مصرف دارو قبل از خواب می‌تواند این اثر جانبی را کاهش دهد.
  • بیخوابی. مصرف دارو در صبح‌ها می‌تواند به تخفیف این اثر جانبی کمک کند. این اثر جانبی بیشتر با مصرف SSRIها روی می‌دهد.
  • خشکی دهان. جرعه جرعه آب خوردن، یخ مکیدن و آدامس جویدن می‌تواند به تخفیف این اثر جانبی کمک کند. این اثر جانبی بیشتر با مصرف TCAها روی می‌دهد.
  • یبوست. خوردن مواد فیبردار به کاهش این اثر جانبی کمک می‌کند. این اثر جانبی بیشتر با مصرف TCAها روی می‌دهد.
  • سرگیجه. مصرف دارو قبل از خواب می‌تواند به کاهش این اثر جانبی کمک کند.
  • بیقراری. ورزش کردن می‌تواند به کاهش این اثر جانبی که بیشتر با مصرف SSRIها روی می‌دهد، کمک می‌کند.
  • اختلال جنسی. شامل کاهش میل جنسی و مشکل در رسیدن به اوج لذت در فعالیت جنسی (ارگاسم) است. این اثر جانبی به احتمال زیاد به هنگام مصرف SSRIها روی می‌دهد. تغییر داروی ضدافسردگی به دارویی که به اختلال جنسی ارتباطی نداشته باشد، مثل بوپروپیون، نفازودون یا میرتازاپین، و یا SNRIها می‌تواند به کاهش این اثر جانبی کمک کند.

دوست عزیز... لطفاً پیغام خصوصی بدین تا در این رابطه بیشتر با هم صحبت کنیم...

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نیاز به مقاله زبان اصلی از روزنامه و یا مجلات خارجی
درود
نیاز به مقاله زبان اصلی از روزنامه و یا مجلات خارجی با یکی از موضوعات زیر هستم.ممنون میشم کمکم کنید
در یادگیری_تفکر_هوش_اموزش_اهداف اموزشی_سخنرانی_اداره کلاس درس_تغییر رفتار_ارزشیابی بیشرفت_تحصیلی_هوش_هوش هیجانی_فراموشی_فنون ایجاد انگیزش در یادگیریدر یادگیری_چگونگی از بین بردن استرس امتحان _حافظه
باسپاس:gol:

hasty.2005

عضو جدید
نیاز به مقاله زبان اصلی از روزنامه و یا مجلات خارجی
درود
نیاز به مقاله زبان اصلی از روزنامه و یا مجلات خارجی با یکی از موضوعات زیر هستم.ممنون میشم کمکم کنید
در یادگیری_تفکر_هوش_اموزش_اهداف اموزشی_سخنرانی_اداره کلاس درس_تغییر رفتار_ارزشیابی بیشرفت_تحصیلی_هوش_هوش هیجانی_فراموشی_فنون ایجاد انگیزش در یادگیریدر یادگیری_چگونگی از بین بردن استرس امتحان _حافظه
باسپاس:gol:

سلام دوست عزیز.
اگر هر کدوم از این کلید واژه ها رو در scholar.google.com سرچ کنی لیست کلی از مقالات رو بهت میده
که برای دریافت متن کاملش هم میتونی به قسمت درخواست مقالات مراجعه کنی.
موفق باشی

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز.
اگر هر کدوم از این کلید واژه ها رو در scholar.google.com سرچ کنی لیست کلی از مقالات رو بهت میده
که برای دریافت متن کاملش هم میتونی به قسمت درخواست مقالات مراجعه کنی.
موفق باشی
ممنون بابت راهنماییتون:gol:
ولی چیزی دستگیرم نشد
میشه بگین دقیقا کجا میتونم درخواست بدم؟

• Like
واکنش ها: ho_b

hasty.2005

عضو جدید
ممنون بابت راهنماییتون:gol:
ولی چیزی دستگیرم نشد
میشه بگین دقیقا کجا میتونم درخواست بدم؟

خواهش میکنم.
قسمت مقالات علمی و پسوردهای دانشگاهی
http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/363-مقالات-درخواستی-لاتین

من نمیدونم شما دقیقا به چه جور مقاله ای نیاز دارید اما برای نمونه یک مقاله
درباره هوش هیجانی براتون گذاشتم.
http://uplod.ir/5b4ovcsu05it/emotional_intelligence.pdf.htm

آخرین ویرایش:

sarina69

عضو جدید
سلام من عضو جدیدم . واسه ارشد جزوه خلاصه دارین ( روانشناسی بالینی) ؟
لطفا اگه در دسترستون هست واسم بذارین خیلی فوری بهش احتیاج دارم
ممنون:)

M . S . A

عضو جدید
سلام ! کسی چارت دوره لیسانس بالینیو داره ؟ پیش نیاز و اینام داشته باشه چه بهتر !

درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام خدمت دوستان عزیز
یه مقاله ای لازم دارم درباره تاثیر کامپیوتر در روانشناسی
لطفا کمک کنید

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام من عضو جدیدم . واسه ارشد جزوه خلاصه دارین ( روانشناسی بالینی) ؟
لطفا اگه در دسترستون هست واسم بذارین خیلی فوری بهش احتیاج دارم
ممنون:)
سلام دوست تازه واردم خوش اومدین...:smile:

دانلود

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام ! کسی چارت دوره لیسانس بالینیو داره ؟ پیش نیاز و اینام داشته باشه چه بهتر !

سلام دوست خوبم....

لیست دروس دوره کارشناسی رشته روانشناسی بالینی

دروس پایه
روانشناسی عمومی(1)، روانشناسی عمومی(2)، علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی، آمار توصیفی، فیزیولوژی عمومی(اعصاب و غدد)، کلیات فلسفه، مبانی جامعه شناسی، روانشناسی احساس و ادراک، متون روانشناسی به زبانهای خارجی(1)
آمار استنباطی ،روش تحقیق در روانشناسی، روانشناسی فیزیولوژیک، روانشناسی تجربی، روانشناسی رشد(1)،روانشناسی یادگیری(نظریه ها و مفاهیم)، روانشناسی رشد(2)روانشناسی تربیتی، روانشناسی اجتماعی، روانسنجی انگیزش و هیجان شخصیت(نظریه ها و مفاهیم)آسیب شناسی روانی(1)،(روانشناسی مرضی)بهداشت روانی روانشناسی مرضی کودک، تاریخچه و مکاتب روانشناسی ،آسیب شناسی روانی(2)اصول روانشناسی بالینی، روانشناسی پویایی گروه(با تاکید بر گروه درمانی)

دروس تخصصی
متون روانشناسی به زبانهای خارجی(2)،بررسی مقدماتی نظریه های روان درمانی، روانشناسی کودکان استثنایی، روانشناسی بالینی کودک، روانشناسی مشاوره و راهنمایی، کاربرد مقدماتی روشهای تشخیص(آزمونهای هوش و استعداد آزمونهای عینی و فرافکن مصاحبه تشخیصی)کاربرد مقدماتی روشهای درمان، سمینار مسایل روانشناسی بالینی در جهان و ایران، پژوهشهای عملی(انفرادی)در روانشناسی بالینی
دروس اختیاری
کاربرد کامپیوتر در تجزیه و تحلیل آماری، روانشناسی صنعتی و سازمانی، روانشناسی مدیریت،روانشناسی اجتماعی_تجربی، اختلالات یادگیری، روانشناسی اجتماعی_کاربردی انسان شناسی در اسلام ، روانشناسی و آموزش کودکان معلول نگرشها و تغییر آن فلسفه اسلامی، مددکاری اجتماعی مقدمات ریاضی، آسیب شناسی اجتماعی، بازپروری معلولین، روانشناسی تفاوت های فردی، روانشناسی کودکان تیزهوش و آموزش های آن، روانشناسی جنایی،تفکر و زبان، اعتیاد(سبب شناسی و درمان)کلیات روانپزشکی ---

خب این هم لیست دروس روانشناسی بالینی در مقطع کارشناسی ارشد

آخرین ویرایش:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

M . S . A

عضو جدید
چه واحدای اختیارییو ترم دوم میشه برداشت ؟ منظورم اینه کدومشون اطلاعات زیادی در زمینه روانشناسی لازم نداره و با معلومات یه ترم 2 میشه برشون داشت ؟

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
چه واحدای اختیارییو ترم دوم میشه برداشت ؟ منظورم اینه کدومشون اطلاعات زیادی در زمینه روانشناسی لازم نداره و با معلومات یه ترم 2 میشه برشون داشت ؟
دوست خوبم همونطور که قبلا هم عرض کردم خدمتتون .. این واحدهای اختیاری بسته به نظر مدیرگروه و خود دانشگاه محل تحصیلتون داره.. که چه دروسی رو ارائه بدن.... از نظر من یجورایی میشه گفت اونقدرام اختیاری نیست....:surprised::D
اینو وردارین...

کاربرد کامپیوتر در تجزیه و تحلیل .. اما اعتیاد هم درس جالبی بود.. کلی بد آموزی داره... یه جورایی آموزش.....:cry:بازم میگم.... مدیرگروه تصمیم میگیره چه دروسی ارائه بده...
زمان ما دروس اعتیاد... روانشناسی جنایی... تفاوت های فردی... آسیب شناسی اجتماعی و روانشناسی صنعتی و سازمانی در طول چند ترم ارائه شد... مثلا دروس اعتیاد و آسیب شناسی رو ترم 2 ارائه دادن... و..............
شاد باشید....:gol:

آخرین ویرایش:

سپین

عضو جدید
با سلام
ت
من مشکلی دارم که چندین ساله منو درگیر کرده.اونم اینه که نمی تونم کارهایی رو که می خوام انجام بدم.مثلا میخوام واسه ارشد بخونم سه ساله که این قصد رو دارم اما نتونستم 100صفحه بیشتر درس بخونم.وقت

آزاد دارم سرجام نشستم دلم مثل سیر و سرکه میجوشه استرس دارم که وای امروز درس نخوندم ولی انگار با چسب به زمین چسبیدم.واسه همه کارهام همین مشکل هست مثل بیرون رفتن ورزش کردن و... یعنی

آخر شب که میشه میبینم امروز وقتمو الکی هدر دادم و تنها نتیجه ای که برام داره استرس و اندوه.بیشتر اوقات گریه ام میگیره. هی میگم از فردا ولی هنوز اون فردا نیومده.تو رو خدا کمکم کنین.آیا لازمه پیش روانشناس

برم؟در ضمن 30سالمه متاهلم و یک دختر 3 ساله دارم و خونه دارم.

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام
ت
من مشکلی دارم که چندین ساله منو درگیر کرده.اونم اینه که نمی تونم کارهایی رو که می خوام انجام بدم.مثلا میخوام واسه ارشد بخونم سه ساله که این قصد رو دارم اما نتونستم 100صفحه بیشتر درس بخونم.وقت

آزاد دارم سرجام نشستم دلم مثل سیر و سرکه میجوشه استرس دارم که وای امروز درس نخوندم ولی انگار با چسب به زمین چسبیدم.واسه همه کارهام همین مشکل هست مثل بیرون رفتن ورزش کردن و... یعنی

آخر شب که میشه میبینم امروز وقتمو الکی هدر دادم و تنها نتیجه ای که برام داره استرس و اندوه.بیشتر اوقات گریه ام میگیره. هی میگم از فردا ولی هنوز اون فردا نیومده.تو رو خدا کمکم کنین.آیا لازمه پیش روانشناس

برم؟در ضمن 30سالمه متاهلم و یک دختر 3 ساله دارم و خونه دارم.
سلام دوست خوبم.. ممنون از بابت سوالتون... اما می بایست این مشکل رو در تالار مشاوره و..... تاپیک لطفا مباحث مشاوره ای وشخصی خود را دراین تاپیک مطرح فرمایید

مطرح میکردین...... در هرحال.... می تونین بهم پیام خصوصی بدین... و اونجا با هم صحبت کنیم... نیاز به یکسری سوالات هست و...

شاد باشید دوست خوبم....:smile:

آخرین ویرایش:

*Navid

کاربر فعال
راستش من به روانشناسی علاقه دارم.ولی رشته ام این نیست.می تونین چند تا کتاب روانشناسی خوب برام معرفی کنین.ممنون میشم :gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
راستش من به روانشناسی علاقه دارم.ولی رشته ام این نیست.می تونین چند تا کتاب روانشناسی خوب برام معرفی کنین.ممنون میشم :gol:

سلام دوست خوبم...

خب بنده كتاب از "حال بد به حال خوب" رو به شما معرفي ميكنم... شناخت درماني هستش از دكتر ديويد برنز .....مترجم مهدي قراچه داغي...... نشر آسيم
از نظر من فوق العاده است....

بخش اول: شناخت روحيه

فصل اول: مي توانيد احساس خود را تغيير دهيد.

فصل دوم: چگونه روحيه خود را اندازه بگيريم

و
.
.
.
بخش دوم: احساس خوب
.
.
.
.
بخش سوم احساس اطمينان
.
.
.
.

بخش چهارم: چگونه با ارتباط بهتر روابط بهتر ايجاد كنيم.
.
.
.
.
بخش پنجم: دارو درماني
.
.
.
.
.

بخش ششم: ويژه درمانگران و بيماران كنجكاو
.
.
.
.
.
:gol:
اميدوارم كه مفيد باشه واستون....
شاد باشيد دوست خوبم
;)

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

اين كتاب ها هم هستند.....:)

1. بزرگترين درس هاي زندگي... از هال اربن(انتشارات آسيم)

2. ده قدم تا نشاط... از دكتر ديويد برنز (انتشارات آسيم)
3. نمي گذارم كسي دكمه هاي اعصابم را فشار دهد....(آلبرت الیس)
4. چگونه شادي آفرين زندگي خود باشيم.....و در برابر ناملايمات مقاوم تر..
اين يه مورد آخر هم از آلبرت اليس هستش.. انتشارات رسا

شاد و پرانرژي باشي دوست عزيز.....:gol:

*Navid

کاربر فعال
اين كتاب ها هم هستند.....:)

1. بزرگترين درس هاي زندگي... از هال اربن(انتشارات آسيم)

2. ده قدم تا نشاط... از دكتر ديويد برنز (انتشارات آسيم)
3. نمي گذارم كسي دكمه هاي اعصابم را فشار دهد....(آلبرت الیس)
4. چگونه شادي آفرين زندگي خود باشيم.....و در برابر ناملايمات مقاوم تر..
اين يه مورد آخر هم از آلبرت اليس هستش.. انتشارات رسا

شاد و پرانرژي باشي دوست عزيز.....:gol:

وای شرمنده ام کردی.یه دنیا ممنون آبجی :gol: