سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

pandarm

کاربر بیش فعال
سلام. لطفا اگر کسی میدونه راهنمایی کنه:
من لپتاپم ایسوس و ویندوزم ۱۰ هست. سی دی رامش ضعیف شده. چند روز با دی وی دی رام اکسترنال فیلم میدیدم. امروز موقع بالا اومدن ویندوز صداهایی میداد و یک صفحه راه راه نارنجی سفید ظاهر شد و ویندوز بالا نیومد.
سی دی ویندوز را گذاشتم ولی ارورش به 0xc00000e9 تغییر کرد و باز هم ویندوز بالا نیومد.
چطور میتونم ویندوز عوض کنم؟
اینم بگم قبلا ویندوز هفت بود و درایورهای ۱۰ نداشتم و نصب نکردم.قبلا از داخل خود برنامه جستجوی درایو زدم که اکی داد ولی فکرکنم نصب نشده باشن.
درود
یه ایزو ویندوز بگذارید، قبل از اینکه وارد مراحل نصب بشید گزینه repair رو بزنید.

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
می

وقتی بلد نیستین مجبور نیستین جواب بدین. میگم‌‌یندوز بالا نمیاد میگی ریپیر بزن؟ دیگه ریپلای نکن
دوست عزیز طلبکار که نیستید. کسی که جواب میده میخواد کمک کنه، حالا ممکنه کمک کننده باشه یا نباشه. من جای شما باشم باز هم از ایشون و دیگرانی که سعی داشتند به من کمک کنند تشکر می کنم.

rel!ance

کاربر فعال
این
دوست عزیز طلبکار که نیستید. کسی که جواب میده میخواد کمک کنه، حالا ممکنه کمک کننده باشه یا نباشه. من جای شما باشم باز هم از ایشون و دیگرانی که سعی داشتند به من کمک کنند تشکر می کنم.توی این تالار هیچکس هیچی بلد نیست فقط وقت آدم رو میگیرن. تا الان نشده حتی یکبار مشکلم حل کرده باشن.
اینطور ادمها نمیزارن اونهایی که بلدن پست بزارن. بس که اسپم میزارن پستهای ما دیده نمیشه
تا الان هرچی تاپیک زدم یا پست گذاشتم یک مورد جواب درست نشنیدم. خوب کامپیوتر و ایفون بلد نیستن سکوت هم بلد نیستن؟

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایشون خیلی از خود راضی تشریف داره ، زحمت یه سرچ ساده رو نمی‌ده بخودش . تموم این چیزایی که در جواب پست هاشون گذاشتیم هست مگه اینکه موردی باشه که جدید باشه .

rel!ance

کاربر فعال
سپاس از شما

اگر صلاح دونستید راه حل منو تست کنید.
موفق باشید.
سلام. لپ تاپم‌را به تعمیراتی بردم‌گفتن‌ هاردم بدسکتور گرفته و دیگه نمیشه روی آن ویندوز نصب کرد، کل اطلاعات هم حذف شده بود. یک هارد نو‌ خریدم.

ممنون از آنهایی که راهنمایی کردن. ببخشید اگر عصبانی شدم. پایان نامه و اطلاعاتم روی هارد بود اعصابم بهم ریخته بود. بازم همگی ببخشید

rel!ance

کاربر فعال
ایشون خیلی از خود راضی تشریف داره ، زحمت یه سرچ ساده رو نمی‌ده بخودش . تموم این چیزایی که در جواب پست هاشون گذاشتیم هست مگه اینکه موردی باشه که جدید باشه .
پایان‌نامه و اطلاعاتم روی هاردم بود که پریده بود. اعصابم ناراحت بود. ببخشید اگر ناراحتتون کردم. اصلا آدمی نیستم به کسی بی احترامی کنم. خیلی متاسفم. از همگی معذرت میخوام

rel!ance

کاربر فعال
دوست عزیز طلبکار که نیستید. کسی که جواب میده میخواد کمک کنه، حالا ممکنه کمک کننده باشه یا نباشه. من جای شما باشم باز هم از ایشون و دیگرانی که سعی داشتند به من کمک کنند تشکر می کنم.
از شما و بقیه بخاطر رفتارم عذر میخوام.
پایان نامه ام روی هاردم بود که اطلاعاتش حذف شده بود. اعصابم بهم ریخته بود. بازم ببخشید. خیلی از رفتارم شرمنده ام

pandarm

کاربر بیش فعال
سلام. لپ تاپم‌را به تعمیراتی بردم‌گفتن‌ هاردم بدسکتور گرفته و دیگه نمیشه روی آن ویندوز نصب کرد، کل اطلاعات هم حذف شده بود. یک هارد نو‌ خریدم.

ممنون از آنهایی که راهنمایی کردن. ببخشید اگر عصبانی شدم. پایان نامه و اطلاعاتم روی هارد بود اعصابم بهم ریخته بود. بازم همگی ببخشید
درود بر شما
مشکلی نیست، من هیچوخت ناراحت نمیشم.
پاینده باشید.

birot

عضو جدید
سلام خدمت تمام مهندسان گرامی و انشالله همیشه سلامت باشین...

چندتا سوال داشتم خدمتتون اگه بتونین جواب بدین واقعا ممنون میشم.چون واقعا در این مبحث به مشکل خوردم ..(البته تعداد سوالات زیاد هستش با عرض پوزش)..اجرتون با الله

1:آیا در الگوریتم LCR در حالت میانگین تعداد پیام های ارسالی از مرتبه ی (n log n(O می باشد؟

2:چه تغییری در الگوریتم HSباعث میشود که برای حلقه ی یکطرفه با پیچیدگی پیام (n log n(O کار کند؟

3: آیا الگوریتم HS برای مدل هم گام با زمان های شروع گوناگون نیز به درستی کار می کند؟

4:در الگوریتم FLOODMAX OPT ، آیا خانواده ای از گراف های جهت دار وجود دارد که نیاز به (Ω(n 3 پیام دارد یا کران پایین بهتری برای آن سراغ دارید؟

5:نسخه ای از FLOODMAX OPT را در نظر بگیرید که تنها تغییر آن نسبت به الگوریتم اصلی در این است که از ارسال مجدّد uid − max به پروسه ای که از آن این مقدار را دریافت کرده است، خودداری می کند. با استفاده از روش رابطه ی شبیه سازی درستی این الگوریتم را اثبات کنید.

6: آیا در یک حلقه ی ناشناس که در آن پروسه ها کار را خود را با مقادیر دودویی آغار می کنند،الگوریتم یکنواختی برای محاسبه عمل بیتی AND وجود دارد؟

7: با فرض شرط غیریکواخت بودن، الگوریتمی ارائه دهید که عمل بیتی AND این مقادیر دودویی را محاسبه کند. این الگوریتم باید در بدترین حالت (n(O پیام ارسال کند.

8:یک حلقه ی دوطرفه ی یکنواخت را که در آن هر کدام از پروسه ها شناسه ی منحصر بفرد دارند را در نظر بگیرید. می خواهیم مسئله ی محاسبه ی 2 mod n را در حالت توزیع شده حل کنیم (منظور این است که در پایان هر کدام از پروسه ها این مقدار را بدانند). الگوریتم و کران پایینی برای تعداد پیام های ارسالی ارائه کنید. الگوریتم ارائه شده مجاز است که تنها از مقایسه استفاده کند.

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت تمام مهندسان گرامی و انشالله همیشه سلامت باشین...

چندتا سوال داشتم خدمتتون اگه بتونین جواب بدین واقعا ممنون میشم.چون واقعا در این مبحث به مشکل خوردم ..(البته تعداد سوالات زیاد هستش با عرض پوزش)..اجرتون با الله

1:آیا در الگوریتم LCR در حالت میانگین تعداد پیام های ارسالی از مرتبه ی (n log n(O می باشد؟

2:چه تغییری در الگوریتم HSباعث میشود که برای حلقه ی یکطرفه با پیچیدگی پیام (n log n(O کار کند؟

3: آیا الگوریتم HS برای مدل هم گام با زمان های شروع گوناگون نیز به درستی کار می کند؟

4:در الگوریتم FLOODMAX OPT ، آیا خانواده ای از گراف های جهت دار وجود دارد که نیاز به (Ω(n 3 پیام دارد یا کران پایین بهتری برای آن سراغ دارید؟

5:نسخه ای از FLOODMAX OPT را در نظر بگیرید که تنها تغییر آن نسبت به الگوریتم اصلی در این است که از ارسال مجدّد uid − max به پروسه ای که از آن این مقدار را دریافت کرده است، خودداری می کند. با استفاده از روش رابطه ی شبیه سازی درستی این الگوریتم را اثبات کنید.

6: آیا در یک حلقه ی ناشناس که در آن پروسه ها کار را خود را با مقادیر دودویی آغار می کنند،الگوریتم یکنواختی برای محاسبه عمل بیتی AND وجود دارد؟

7: با فرض شرط غیریکواخت بودن، الگوریتمی ارائه دهید که عمل بیتی AND این مقادیر دودویی را محاسبه کند. این الگوریتم باید در بدترین حالت (n(O پیام ارسال کند.

8:یک حلقه ی دوطرفه ی یکنواخت را که در آن هر کدام از پروسه ها شناسه ی منحصر بفرد دارند را در نظر بگیرید. می خواهیم مسئله ی محاسبه ی 2 mod n را در حالت توزیع شده حل کنیم (منظور این است که در پایان هر کدام از پروسه ها این مقدار را بدانند). الگوریتم و کران پایینی برای تعداد پیام های ارسالی ارائه کنید. الگوریتم ارائه شده مجاز است که تنها از مقایسه استفاده کند.
با الگوریتم های که میگین سوال یک تا پنج آشنایی ندارم .
اما برای سوال های شش تا هشت اگه درست فهمیده باشم میشه الگوریتم نوشت .

birot

عضو جدید
سلام ، دوستان خسته نباشید ، میخواستن ببینم کسی میتونه (( صف M/M/1 رو تو زبان برنامه نویسی(هر زبانی ) پیاده سازی کنه)) ؟؟

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان میخام مک بوک بخرم پیشنهادی دارید؟
چه مدلی بخرم؟ ارزش داره بالاترین قیمتش را بخرم؟
این مدل نظرتون چیه؟

rel!ance

کاربر فعال
سلام وقت بخیر. من یک لپتاپ دارم که تازه هاردش را عوض کردم. وقت روشن شدن یک صفحه سیاه چشمک‌زن میاد و باید چندین بار خاموش و روشن کنم تا ویندوز بالا بیاد. ویندوز را عوض کردم ولی درست نشد. ویندوز ۷ است. کسی میدونه چکار کنم؟ ممنون

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام وقت بخیر. من یک لپتاپ دارم که تازه هاردش را عوض کردم. وقت روشن شدن یک صفحه سیاه چشمک‌زن میاد و باید چندین بار خاموش و روشن کنم تا ویندوز بالا بیاد. ویندوز را عوض کردم ولی درست نشد. ویندوز ۷ است. کسی میدونه چکار کنم؟ ممنون
سلام توی تنظیمات بایوس برید و از قسمت boot گزینه first boot رو روی هاردتون بذارید حالا اسمش هرچی که هست و سایز گزینه های بوت رو disable قرار بدید. توی بعضی مدل ها گزینه hard disk boot priority هم هست حتما ببینید اگر وجود داره روی هاردتون تنظیم کنید و روی فلش مموری یا مشابه نباشه

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام دوستان میخام مک بوک بخرم پیشنهادی دارید؟
چه مدلی بخرم؟ ارزش داره بالاترین قیمتش را بخرم؟
این مدل نظرتون چیه؟
مک بوک ایر نخر هرچی خواستی بخر

shieun

عضو جدید
سلام وقت دوستان بخیر باشه
من هفته پیش لپ تاپ 16 اینچ Asus مدل VivoBook Pro N7600PC - KV051 رو خریدم
حس میکنم یه مشکلی داره
موقع پخش اهنگ و فیلم فقط با پلیر خود ویندوز خوب کار میکنه
وقتی به شارژ وصله مشکلی نداره
ولی وقتی به شارژ وصل نیست، با پلیر خود ویندوز خوب کار میکنه اما با km player یا pot player که اهنگ و فیلم پخش میکنم، به شدت صدا خس خس میکنه، کم و زیاد میشه اصلا خوب نیست خلاصه
میره رو اعصاب
شرکت گارانتی گفت بیارش بررسیش کنیم شاید نیاز باشه دستگاه باز بشه
ولی من نمیخوام باز بشه
هنوز یک هفته است خریدمش
امروزم دوباره بردمش همونجایی که خریده بودم، طرف 3 ساعت اهنگ پخش کرد اوکی بود
ویندوزم دوباره عوض کرد
ولی همین که اومدم خونه یکم تستش کردم خوب بود، دوباره بعد از نیم ساعت همونطوری شد
دوباره خس خس اش شروع شد
به نظرتون مشکلش چیه؟
اینقدر ناراحتم که فقط میخوام گریه کنم دیگه

ویندوز 10 اکتیو روشه

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام وقت دوستان بخیر باشه
من هفته پیش لپ تاپ 16 اینچ Asus مدل VivoBook Pro N7600PC - KV051 رو خریدم
حس میکنم یه مشکلی داره
موقع پخش اهنگ و فیلم فقط با پلیر خود ویندوز خوب کار میکنه
وقتی به شارژ وصله مشکلی نداره
ولی وقتی به شارژ وصل نیست، با پلیر خود ویندوز خوب کار میکنه اما با km player یا pot player که اهنگ و فیلم پخش میکنم، به شدت صدا خس خس میکنه، کم و زیاد میشه اصلا خوب نیست خلاصه
میره رو اعصاب
شرکت گارانتی گفت بیارش بررسیش کنیم شاید نیاز باشه دستگاه باز بشه
ولی من نمیخوام باز بشه
هنوز یک هفته است خریدمش
امروزم دوباره بردمش همونجایی که خریده بودم، طرف 3 ساعت اهنگ پخش کرد اوکی بود
ویندوزم دوباره عوض کرد
ولی همین که اومدم خونه یکم تستش کردم خوب بود، دوباره بعد از نیم ساعت همونطوری شد
دوباره خس خس اش شروع شد
به نظرتون مشکلش چیه؟
اینقدر ناراحتم که فقط میخوام گریه کنم دیگه

ویندوز 10 اکتیو روشه
سلام
ببین از نظر فنی صدا به شارژر ربطی نداره. اگر خرابی از اسپیکرات بود در هر صورت صدا بد پخش میشد. پیشنهاد میکنم با ویندوز لایو یا لینوکس بیارش بالا تستش کن.

KKAZEMI

عضو جدید
آقایان محترم اساتید گرام سلام ، یک مشکل عجیبی پیش آمده که امیدوارم کمک کنید، یه لپ تاپ خریدم که روش ویندوز 8.1 ولی قفل شکسته نصب بود بعد که هارد اکسترنال رو متصل کرده هر چی فایل ست آپ بود را بهم ریخت ، باین صورت که حجم فایلهای ستاپ رو به 521 کیلو بایت تغییر داد بعضی از فایلها مثلا 20 مگابایت ظرفیتشون بود بعد با متصل کردن فلش دیسک باین لپتاپ و سایر کامپیوتذها این عیب به همه کامپیوترها تسری پیدا کرد، مثلا فایل ستاپ آدوب آکروبات 6 پرو که خریداری سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی هستش که نمیتونه ویروسی باشه ! ...
هر کس بتونه کمک کنه این مشکل رفع بشه انشالله من هم جبران میکنم... از لطفتان متشکرم.

pandarm

کاربر بیش فعال
آقایان محترم اساتید گرام سلام ، یک مشکل عجیبی پیش آمده که امیدوارم کمک کنید، یه لپ تاپ خریدم که روش ویندوز 8.1 ولی قفل شکسته نصب بود بعد که هارد اکسترنال رو متصل کرده هر چی فایل ست آپ بود را بهم ریخت ، باین صورت که حجم فایلهای ستاپ رو به 521 کیلو بایت تغییر داد بعضی از فایلها مثلا 20 مگابایت ظرفیتشون بود بعد با متصل کردن فلش دیسک باین لپتاپ و سایر کامپیوتذها این عیب به همه کامپیوترها تسری پیدا کرد، مثلا فایل ستاپ آدوب آکروبات 6 پرو که خریداری سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی هستش که نمیتونه ویروسی باشه ! ...
هر کس بتونه کمک کنه این مشکل رفع بشه انشالله من هم جبران میکنم... از لطفتان متشکرم.
درود.
قطعن حاوی malware بوده، رفتار این بدافزارها متفاوته، شما ابتدا باید ببینید چه فرمتی گرفتند فایل‌های شما و اینجا با ما به اشتراک بگذارید. امیدوارم بتونم کمک کنم.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام
لطفا راهنمایی کنید:
چطور میتونم متوجه بشم روی لب تابم ویندوز 10 میشه نصب کرد یانه؟
باتشکر :gol:

pandarm

کاربر بیش فعال
سلام
لطفا راهنمایی کنید:
چطور میتونم متوجه بشم روی لب تابم ویندوز 10 میشه نصب کرد یانه؟
باتشکر :gol:
درود.
حداقل نیازمندی‌های یک سیستم برای نصب ویندوز ۱۰ روی سی‌دی اون یا محلی که ‌می‌خواید از اونجا ایزو ویندوز ۱۰ رو دانلود کنید نوشته شده، اون حداقل‌ها رو با سیستم خودتون مقایسه کنید.

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام به همه عزیزان
توی شبکه کردن پرینتر در ویندوز 11 و 10 به مشکل خوردم. در چند جای مختلف امتحان کردم . همه سیستم ها ویندوز 10 و 11 هستند اما از هر طریقی اقدام به شبکه کردن پرینتر میکنم باز هم هیچ سیستمی پیداش نمیکنه. تجربه اگه دارید در این زمینه ممنون میشم بفرمایید

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه عزیزان
توی شبکه کردن پرینتر در ویندوز 11 و 10 به مشکل خوردم. در چند جای مختلف امتحان کردم . همه سیستم ها ویندوز 10 و 11 هستند اما از هر طریقی اقدام به شبکه کردن پرینتر میکنم باز هم هیچ سیستمی پیداش نمیکنه. تجربه اگه دارید در این زمینه ممنون میشم بفرمایید
من share کردم ..
خب IP بذار روش راحتره ..
Add printer
روی سیستم ها بزن

بالا