سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
ميشه لطف كنيد بگين با ويندوز ه ويستا چطور ميشه ياهو مسنجر و پاك كرد؟
اگه لطف كنيد و پيام وايم بگذارين ممنون ميشم
راستييي خيلي عجله دارم
مرسييي
با سلام
به دررون کنترل پنل برین
گزینه PROGRAM & FEATURES را انتخاب کنید
برنامه مسنجر را انتخاب کنید
کلیک راست کنید گزینه uninstall را بزنید
کار تمام
امیدوارم مشکلتون حل بشه
موفق باشید

mehrzadmo

عضو جدید
مثلا من همیشه با کامپیوتر خودم و از جاهای مختلف کارای بانکیم را انجام میدادم و هیچ وقت سیستم امنیتی بانک چیزی مبنی بر تغییر کاربر اعلام نمی کرد در صورتی که من هر بار از یه شهر و یا منطقه به اینترنت وصل می شدم ولی یک بار که من از خونه خودم که معمولا به اینترنت وصل می شم با کامپیوتر برادرم sign in شدم بانک الارم داد که چون کامپیوتر عوض شده و اون کامپیوتر همیشگی نیست باید یه سری سوال را جواب بدی و...
این را چه طور می شه توجیح کرد اگر که ip فقط به خط اینترنت مروبط می شه نه کامپیوتر

خوب دلیلش خیلی ساده اس ! سایت های اینترنتی برای تشخیص کاربرانشون اطلاعاتی رو داخل فایل های متنی ساده ای بنام کوکی ذخیره می کنند. تا با هر بار مراجعه اون کاربر به سایت نیاز به تایید هویت اون نباشه . برای تست این کار میتونید خیلی ساده فایل های هیستوری رو از توی اینترنت آپشن و کوکی ها رو پاک کنید ! اگر از مرورگر دیگه ای هم همون لحظه اسفاده کنی هم باید باز لوگین بشی .
و جالبه بدونید که ip شمانه از هر isp ، که با هر بار اتصال به اینترنت عوض میشه !!! یعنی اگه شما الان دی سی بشید و دوباره کانکت بشید از isp یه ip جدید به شما داده میشه . می تونی این کار رو به این کشل تست کنی:
start > run > cmd
و حالا توی پنجره جدید بزن ipconfig
دوباره هم که به اینترنت وصل شدی همین کار رو تکرار کن و نتیجه اش رو ببین .

• Like
واکنش ها: sh85

mehrzadmo

عضو جدید
سلام..من میخوام برنامه نویسی یاد بگیرم اما اطلاعاتم در این زمینه تقریبا صفره! :cry:
می شه راهنماییم کنید که از کجا باید شروع کنم؟ :w27:
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله sepidi http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost.gif
سلام..من میخوام برنامه نویسی یاد بگیرم اما اطلاعاتم در این زمینه تقریبا صفره! :cry:
می شه راهنماییم کنید که از کجا باید شروع کنم؟ :w27:

برای شروع زبان پاسکال بهترین گزینه میتونه باشه .

منم زبان c رو پیشنهاد میدم ...:d

اول كتاب رايانه كار درجه يك(فقط جلد دوم (مهندس سبز علي)) رو بگيرين
بعد مايكروسافت ويژوال بيسيك 6(كه در مايكروسافت ويژوال استديو موجوده) رو نصب كنين
كتاب رايانه كار درجه يك كه تموم شد بگين مرحله بعدي رو بهتون پيشنهاد كنم

فکر می کنید کدوم یک از این جواب ها درسته و کدوم غلط ؟
یا چرا سه نفر می تونند این همه جوابهای متفاوتی داشته باشند ؟
این جوابها هم غلطه و هم درسته !!!!!
یه سرچ ساده توی گوگل می تونه ادعای منو ثابت کنه . توی هر فروم یه سری سوال به این شکل میتونید پیدا کنید . اما جواب درست چیه ؟

این شاید صحیح ترین جواب نباشه اما حداقل نسبتا صیحیح ه .
شما چرا دارین برنامه نویسی رو یاد میگیری ؟ برای دوستاتون ژست بگیرید ؟ پول در بیارید ؟ پروژه هاتونو برخلاف دیگر دوستاتون خودتون بنویسید ؟ و....
اول این سوال رو باید جواب بدید .
2- برنامه شما قراره کجا اجرا بشه ؟ روی ویندوز ؟ روی لینوکس ؟ روی وب (سایته یعنی) ؟
و 3- چقدر قراره این برنامه سیستمی باشه و سرعت اجراش چقدر مهمه ؟ یعنی یه چیزی مثل یاهو مسنجر میخواید بنویسید ؟ (چقده سیستمی بود ) پارتیشن مجیک میخواید بنویسید ؟ یا بازی ؟ یا یه برنامه حسابداری یا امثالهم ؟
زبان شما و مراحل پیش روتونو این سه تا سوال مشخص می کنه . نه اینکه فلان کتابو بخون . فلان کلاس رو برو و یا فلان زبان رو انتخاب کن . اینها رو اگه جواب بدید بهتر میشه به شما گفت چیکار باید بکنید ...

qmars200

عضو جدید
فکر می کنید کدوم یک از این جواب ها درسته و کدوم غلط ؟
یا چرا سه نفر می تونند این همه جوابهای متفاوتی داشته باشند ؟
این جوابها هم غلطه و هم درسته !!!!!
یه سرچ ساده توی گوگل می تونه ادعای منو ثابت کنه . توی هر فروم یه سری سوال به این شکل میتونید پیدا کنید . اما جواب درست چیه ؟

این شاید صحیح ترین جواب نباشه اما حداقل نسبتا صیحیح ه .
شما چرا دارین برنامه نویسی رو یاد میگیری ؟ برای دوستاتون ژست بگیرید ؟ پول در بیارید ؟ پروژه هاتونو برخلاف دیگر دوستاتون خودتون بنویسید ؟ و....
اول این سوال رو باید جواب بدید .
2- برنامه شما قراره کجا اجرا بشه ؟ روی ویندوز ؟ روی لینوکس ؟ روی وب (سایته یعنی) ؟
و 3- چقدر قراره این برنامه سیستمی باشه و سرعت اجراش چقدر مهمه ؟ یعنی یه چیزی مثل یاهو مسنجر میخواید بنویسید ؟ (چقده سیستمی بود ) پارتیشن مجیک میخواید بنویسید ؟ یا بازی ؟ یا یه برنامه حسابداری یا امثالهم ؟
زبان شما و مراحل پیش روتونو این سه تا سوال مشخص می کنه . نه اینکه فلان کتابو بخون . فلان کلاس رو برو و یا فلان زبان رو انتخاب کن . اینها رو اگه جواب بدید بهتر میشه به شما گفت چیکار باید بکنید ...

شخصا تاييد ميكنم ;)

E.MA

عضو جدید
مشكل با بلوتوث فوجيتسو زيمنس

مشكل با بلوتوث فوجيتسو زيمنس

سلام بچه ها من يه لب تاپ فوجيتسو تقريباً‌ نو دارم كه يكدفعه بدون دليل بلوتوثش از كار افتاده نه نرم افزار ي و نه سخت افزارش كار نميكنه يعني يه ايكون واسه فعال سازي تو CONTROLANEL‌داره كه اون به هيچوجه فعال نميشه
اگه ميتونيد لطفاً من رو راهنمائي كنيد.:redface:

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من يه لب تاپ فوجيتسو تقريباً‌ نو دارم كه يكدفعه بدون دليل بلوتوثش از كار افتاده نه نرم افزار ي و نه سخت افزارش كار نميكنه يعني يه ايكون واسه فعال سازي تو CONTROLANEL‌داره كه اون به هيچوجه فعال نميشه
اگه ميتونيد لطفاً من رو راهنمائي كنيد.:redface:

شما باید درایورهاشو نصب کنین!
یا اگه نشد, از ریکاوریتون استفاده کنین!
یا حق...!

Excalibur

عضو جدید
سلام بچه ها من یه کم راهنمایی و اطلاعات در مورد شبکه های عصبی مصنوعی دارم...یعنی یه جاهایی رو نمیفهمم کجا باید سئوالامو بپرسم؟؟

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من یه کم راهنمایی و اطلاعات در مورد شبکه های عصبی مصنوعی دارم...یعنی یه جاهایی رو نمیفهمم کجا باید سئوالامو بپرسم؟؟

سلام عزیزم!
اگه دنبال کتاب میگردی, ببین اینجا, چیزی بدردت میخوره یا نه!!!!
اگه هم پیدا نکردی میتونی از اینجا, درخواست بدی!

اگه هم فقط سوال داری, و در حد پرسش هست میتونی سوالاتت رو همین جا از دوستان بپرسی...!
یا حق...!:gol:

Excalibur

عضو جدید
نه کتاب که نه... سئوالامو مرتب میکنم و بعد میام باز....فعلا با اجازه

rahil

عضو جدید
سلام لطفا كمكم كنيد WIBU-BOX چيه؟ موقع بالا اومدن ويندوزم اين هشدار مي اد:
program needs WIBU-BOX with 250897:7758101.
خواهش ميكنم بگين اين يعني چي؟:(

rahil

عضو جدید
كسي مي دونه WIBU- BOX چيه؟اين هشدار چيه؟ بايد چه كار كنم كه حل بشه؟
help me plz

z.alavi

کاربر فعال
یک سوال جانبی.من یکی از نسخه های دیکشنری بابیلان را دانلود کردم،کرک آن یک patch بود که وقتی آن را باز کردم شامل 3 دکمه ی patch و exit و select file بود. نمیدونم باهاش چه کار کنم،لطفا راهنمایی کنید.

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
كسي مي دونه WIBU- BOX چيه؟اين هشدار چيه؟ بايد چه كار كنم كه حل بشه؟

help me plz
ظاهراً این خطا مربوط به یکی از برنامه هایی میشه که رو سیستم شما نصب شده. شاید3Dmax یا Maya!!! :razz:

di4mond

عضو جدید
یک سوال جانبی.من یکی از نسخه های دیکشنری بابیلان را دانلود کردم،کرک آن یک patch بود که وقتی آن را باز کردم شامل 3 دکمه ی patch و exit و select file بود. نمیدونم باهاش چه کار کنم،لطفا راهنمایی کنید.

باید Patch رو بزنید دوست خوبم.
با زدن این دکمه ممکنه از شما مسیر فایل اجرایی بابیلون رو بخواد، که شما وارد مسیری که برنامه را نصب کردید میرید و روی فایل اجرایی بابیلون که اسمش مشابه همان اسمی هست که از شما درخواست کرده، 2 بار کلیک میکنید، و بعد تمام.;)

"eli"

عضو جدید
pdf to word

pdf to word

سلام .

مشكل من اينه كه بعد از اينكه نرم افزار pdf to word رو نصب كردم و يه فايل pdf رو به wordتبديل كردم،

متاسفانه در تمام خطوط حروف وارونه نوشته شدن،مثلا كلمه "باشگاه" تويpdf توي wordبه اين شكل در اومده:"هاگشاب"

چطور ميتونم اين مشكل رو بر طرف كنم؟

sima piran

عضو جدید
مشکل

مشکل

با سلام:smile:
من یه مشکل در پسورد گذاشتن در پوشه های فشرده شده دارم:(
اصلا قبول نمیکنن.لطفا کمکم کنین:D

sma519

عضو جدید
با سلام .:)
لطفا" در حل مشکل زیر کمکم کنید . ممنون میشم .

بعضی از نرم افزارها پس از نصب ، جهت اجرا CD مربوطه رو درخواست میکنن که این امر گاها" اعصاب آدم رو خراب میکنه .
می خواستم بدونم چطور میشه بدون CD از اونها استفاده کرد ؟ مثلا" محتویاتش رو تو هارد کپی کرد و طوری تنظیمات رو انجام بدیم که به جای CD ROM اطلاعات لازم رو از هارد بخواد . و یا هر راه حل دیگه ای که ممکن باشه ؟

بازم تشکر میکنم .
:redface::gol:

negin s

عضو جدید
help me plzzzzzz

help me plzzzzzz

سلام nodنیاز به update dareولی هر چی می گردم پیدا نمی کنم کسی می تونه کمکم کنه؟nod32:(

Omid.Delfarib

عضو جدید
با سلام .:)
لطفا" در حل مشکل زیر کمکم کنید . ممنون میشم .

بعضی از نرم افزارها پس از نصب ، جهت اجرا CD مربوطه رو درخواست میکنن که این امر گاها" اعصاب آدم رو خراب میکنه .
می خواستم بدونم چطور میشه بدون CD از اونها استفاده کرد ؟ مثلا" محتویاتش رو تو هارد کپی کرد و طوری تنظیمات رو انجام بدیم که به جای CD ROM اطلاعات لازم رو از هارد بخواد . و یا هر راه حل دیگه ای که ممکن باشه ؟

بازم تشکر میکنم .
:redface::gol:

سلام... اره ميشه با استفاده از clone cd5 يه image‌ميگير و ميزاري تو هارد و با استفاده از درايو مجازي ميتوني اجراش كني ...

rahil

عضو جدید
:gol:يه سوال ديگه هم دارم و اون اينكه چه جوري مي تونم براي يه فولدر پسورد بزارم؟لطفا كامل توضيح بدين مهندسا

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا 3دي مكس نصب كردم حالا بايد چه كارش كنم؟
والا نمیدونم شاید برنامه کرک نشده که این اخطار رو میده! :razz:
فکر کنم تالار معماری یه بخش مخصوص 3dmax داره. بهتره از اونا بپرسین :)

ugiofriends

عضو جدید
سلام کسی میتونه بم بگه چرا این برنامه runنمیشه؟errorنداره ولی runنمیشه.
#include<iostream.h>
#include<conio.h>
#include<stddef.h>
class node
{
friend class linklist;
node *link;
int data;
node(int c){c=data;link=NULL;}
};
class linklist
{
public:
node *newptr;
node *currptr;
node *first;
node *prevptr;
linklist(){first=NULL;}
void print();
void inserttop(int);
void del(int);
void ordinsert(int);
};
void linklist::inserttop(int x)
{
newptr=new node(x);
newptr->link=first;
first=newptr;
}
void linklist::ordinsert(int x)//dade ha be surate soudi moratab shodan
{
prevptr=NULL;
currptr=first;
while (currptr!=NULL && x > currptr->data)
{
prevptr=currptr;
currptr=currptr->link;
}
newptr->link=currptr;
if(prevptr==NULL)
first=newptr;
else
prevptr->link=newptr;
}

void linklist::del(int x)
{ currptr=first;
while(x!=currptr->data && currptr!=NULL)
{prevptr=currptr;
currptr=currptr->link;}
if(currptr==NULL)
cout<<"the item doesnt exist in the list." ;
else
{
prevptr->link=(currptr->link)->link ;
currptr->link=NULL;
delete currptr;
}
}
void linklist::print()
{currptr=first;
while(currptr!=NULL)
{cout<<currptr->data;
currptr=currptr->link;
}
}
int main()
{
linklist l[10];
l[10].ordinsert(10);
l[10].ordinsert(45);
l[10].ordinsert(60);
l[10].inserttop(5);
l[10].print();
l[10].del(60);
l[10].del(30);
getch();
return(0);
}

clik

عضو جدید
مدیریت کامپیوتر از راه دور

مدیریت کامپیوتر از راه دور

;)
دوستان چه جوری میتونم از منزل به کامپیوتر محیط کارم و از طریق اینترنت دسترسی کامل داشته باشم.
لطفا کامل توضیح دهید؟
با تشکر!

بالا