سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من روی سیستمم دو تا ویندوز 7و8دارم .قابل توجه هست که دو تا ویندوزم در دو پارتیشن یا درایو جداگانه هست.
میخام بجای 7،لینوکس نصب کنم!
باید اول 7رو پاک کنم بعد لینوکس رو در فضای خالی ایجاد شده نصب کنم یا میشه در هنگام نصب همین درایوی که 7روش بوده رو برای لینوکس انتخاب کرد!

درضمن میخام ویندوز8ام باشه!هرچند فک کنم چون در یک پارتیشن دیگ ای هست اسیبی نمی بینه!
مثلا توو عکس زیر من باید باید گزینه اول رو بزنم؟

hale.a

عضو جدید
مهندسان عزیز یک سوال فنی!
اقا ما کارمون تو شرکت اینجوریه ک هرروز باید ی سری طرح رو سیو کنیم (منظورم اینه ک ی سری داده رو به حافظه ی سیستم بسپاریم!)با اینکه سیستم سبکه اما هر چن روز یک بار اخطار میده که حافظه ی سیستم خیلی کم شده (مخصوصا درایو c ) و شما نمیتونی چیزی رو سیو کنی و این اخطار برای ما ک هرچند دقیقه ی بار باید اطلاعاتو ذخیره کنیم ک مبادا طرح بپره خطرناکه!حالا سوالی ک داشتم اینه من با اجازه خودم فولدر temp رو هر چن وقت ی بار پاک میکنم مشکلی برا سیستم پیش نمیاد؟!اگ پیش بیاد و طرحی پاک بشه کله منو میکنه رییس محترم!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندسان عزیز یک سوال فنی!
اقا ما کارمون تو شرکت اینجوریه ک هرروز باید ی سری طرح رو سیو کنیم (منظورم اینه ک ی سری داده رو به حافظه ی سیستم بسپاریم!)با اینکه سیستم سبکه اما هر چن روز یک بار اخطار میده که حافظه ی سیستم خیلی کم شده (مخصوصا درایو c ) و شما نمیتونی چیزی رو سیو کنی و این اخطار برای ما ک هرچند دقیقه ی بار باید اطلاعاتو ذخیره کنیم ک مبادا طرح بپره خطرناکه!حالا سوالی ک داشتم اینه من با اجازه خودم فولدر temp رو هر چن وقت ی بار پاک میکنم مشکلی برا سیستم پیش نمیاد؟!اگ پیش بیاد و طرحی پاک بشه کله منو میکنه رییس محترم!

نه پیش نمیاد:redface:

آرزوخانوم

عضو جدید
یه سری سیستم ها ونرم افزارها هستن که این امکان روفراهم میکنن
چندتاسایت هم هست که یه سری نرم افزارها رودراختیارتون میذاره که برمبنای پروتکل آی پی این تماس روبرقرارمیکنه
منتهی هیچ کدوم ازاینا تاجایی که بنده میدونم رایگان نیستن

noosheen1

عضو جدید
سلام دوستان
من ی فایل اکسز 2007 دارم که توی اون تاریخ 05-01-24 به این صورت نشون داده میشه 01/05/2024 برای اینکه زمانها به همون تاریخ واقعی یعنی 2005 نشون داده بشه چیکار باید بکنم؟

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
با سلام.
نظرتون درباره این خطا چیه ؟
معمولا به یه دونه از friend م pm میزنم این الارت میاد !

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلاااااام
من داشتم یه سری فایل و عکس از فلشم کات میکردم تو سیستمم که یهو سیستمم خاموش شد...
الان یه سری از عکسام با اینکه با حجم اصلی انتقال داده شده با هیچ برنامه ای باز نمیشه و میزنه invalid image در صورتی که فایل اصلش تو فلشم هم نیس ، وقتی با فتوشاپ باز میکنم میگه ناقص هستش فایل با اینکه حجماش درسته ینی اگه 3 مگابایت بوده الانم سه مگابایته ،، راهی نداره عکسا برگرده؟؟؟؟

عطی م

عضو جدید
سلام خسته نباشید جدیدا هیچ فلشی رو لپتاپم که ویندوز7 است باز نمیکه و ارور windows host process(Rundll32) has stopped working میدهد مشکلش چیست؟نیاز خیلی فوری دارم ممنون میشم کمک کنین

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید جدیدا هیچ فلشی رو لپتاپم که ویندوز7 است باز نمیکه و ارور windows host process(Rundll32) has stopped working میدهد مشکلش چیست؟نیاز خیلی فوری دارم ممنون میشم کمک کنین
اینجور مواقع تقصیر اصلی رو همیشه میندازیم گردن ویروس ها ، باید قبل از هرکاری از پاک بودن سیستم مطمین بشید ، برای باز کردن فلش هم نرم افزار total commander رو امتحان کنید ببینید باز میکنه یا نه

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی میدونه چطوری میشه نرم افزار e-pointer رو کرک کرد؟ به صورت free یه نوشته بالای ص میاد و نمیخوام این اتفاق بیفته

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
دوستان سلام

من یه سری عکس رو که برام ایمیل شده بود دانلود کردم و در درایو C ذخیره کردم . حدود دو ماه پیش اونا رو به کل حذف کردم . اما حالا اونا رو میخوام . راه های مختلفی رو برای ریکاوری امتحان کردم اما نشد . از نرم افزار های مختلف استفاده کردم ولی باز هم نشد . لطفا کمکم کنید .

چیکار کنممممممم ؟

آرزوخانوم

عضو جدید
دوستان سلام

من یه سری عکس رو که برام ایمیل شده بود دانلود کردم و در درایو C ذخیره کردم . حدود دو ماه پیش اونا رو به کل حذف کردم . اما حالا اونا رو میخوام . راه های مختلفی رو برای ریکاوری امتحان کردم اما نشد . از نرم افزار های مختلف استفاده کردم ولی باز هم نشد . لطفا کمکم کنید .

چیکار کنممممممم ؟
اصولا باید نرم افزارهای ریکاوری مشکلتون روحل کرده بودن
اگه از قابلیت ریستور خود سیستمون استفاده نکردین اون راهو هم امتحان کنید
تومنوی استارت تایپ کنینsystem restore
یه پیج براتون بازمیشه که یه قسمت خودتون باید مشخص کنین تایمی که میخواین ریستورکنین.اونجا خودتون دوماه قبل روانتخاب کنین .دراین حالت چون گفتین تودرایو سی ذخیره کرده بودین باید بیاره فایل پاک شده رو
موفق باشید

behrooz civil

کاربر ممتاز
اصولا باید نرم افزارهای ریکاوری مشکلتون روحل کرده بودن
اگه از قابلیت ریستور خود سیستمون استفاده نکردین اون راهو هم امتحان کنید
تومنوی استارت تایپ کنینsystem restore
یه پیج براتون بازمیشه که یه قسمت خودتون باید مشخص کنین تایمی که میخواین ریستورکنین.اونجا خودتون دوماه قبل روانتخاب کنین .دراین حالت چون گفتین تودرایو سی ذخیره کرده بودین باید بیاره فایل پاک شده رو
موفق باشید

خیلی ممنون . امتحان کردم ولی باز هم نشد

آرزوخانوم

عضو جدید
باقی فایل ها روآورد یا کلا هیچی نیاورد؟
واینکه اون نرم افزارها هم بقیه فایلها روواستون آوردن؟
چون مکانیزم این نرم افزارها اینه که کلیه فایلهای پاک شده روتویه دوره زمانی برگردونه.اگه اینجوری نشده ینی درست ریکاوری نکردینش
ویه مورددیگه هم اینکه اینباکستون نمونده اونا؟

behrooz civil

کاربر ممتاز
باقی فایل ها روآورد یا کلا هیچی نیاورد؟
واینکه اون نرم افزارها هم بقیه فایلها روواستون آوردن؟
چون مکانیزم این نرم افزارها اینه که کلیه فایلهای پاک شده روتویه دوره زمانی برگردونه.اگه اینجوری نشده ینی درست ریکاوری نکردینش
ویه مورددیگه هم اینکه اینباکستون نمونده اونا؟

اول کاری که شما گفتید انجام دادم . ویندوز ریستارت کرد و وقتی بالا اومد ارور داد که رستور انجام نشد .
بعد ویندوز رو گذاشتم رو حالت safe mode دوباره امتحان کردم این بار جواب داد ولی وقتی سیستم بالا اومد هیچ فایلی رو رستور نکرد !!!!

وقتی از نرم افزار استفاده میکردم همه فایل ها قاطی بودن و نمی شد ریکاور کرد

و اینکه من یه عادت بدی دارم اینباکسم هم پاک میکنم

آرزوخانوم

عضو جدید
متوجه نشدم ازاینکه فرمودین همه فایلها قاطی بودن.همیشه یه فولدر مجزا خودش ایجادمیکنه وفایلهای برگشتی اونجا سیو میشن برای همینم مشکلی پیش نمیاد.شاید نرم افزارش مشکل داشت
من قبلا یه باربه این مشکل برخوردم و بااین نرم افزار تونستم ریکاوری کنم فایلهامو.لینک دانلودشو گذاشتم براتون
http://p30download.com/fa/entry/12380/
خیلی راحت برگشتن فایلهام.اینو اجراکنین اگه بازم ریکاوری نشد بگید

behrooz civil

کاربر ممتاز
خیلی ممنون

الان در حال انجام پروسه بازیابیه . کمی زمان میبره

منظورم از قاطی بودن این بود که همه فایل ها اول تو خود نرم افزار نشون داده میشد ولی وقتی مثلا یه عکس رو ریکاوری میکردم تو یه فایل دیگه ، با حجم 2kb سیو میشد . و وقتی روش دبل کلیک میکردم چیزی نشون نمیداد .

behrooz civil

کاربر ممتاز
ببخشید آرزو خانوم . الان یه سری فایل آورده تحت عنوان پارتیشن ( partition ) . حالا باید چیکار کنم ؟

آرزوخانوم

عضو جدید
اونا همون فایلهای پاک شده درایو انتخابی شما هستن که پارتیشن بندی شدن
الان باید تیک کنارهرپاتیشن روبزنین وSHOW FILE رو انتخاب کنین.چند دقیقه که گذشت براتون اون فایلهارونشون میده وشماباید فایل مورد نظرتون که پاک شده بودومیخواستین برگردونین رو انتخاب کنین.
انتخاب که کردین SAVE روبزنین ومنتظربمونین ذخیره بشه

behrooz civil

کاربر ممتاز
اونا همون فایلهای پاک شده درایو انتخابی شما هستن که پارتیشن بندی شدن
الان باید تیک کنارهرپاتیشن روبزنین وSHOW FILE رو انتخاب کنین.چند دقیقه که گذشت براتون اون فایلهارونشون میده وشماباید فایل مورد نظرتون که پاک شده بودومیخواستین برگردونین رو انتخاب کنین.
انتخاب که کردین SAVE روبزنین ومنتظربمونین ذخیره بشه

نمیشه .

وقتی یه فایل عکس رو سیو میکنم . وقتی دبل کلیک میکنم چیزی نشون نمیده :(

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل سیستم من:werfault.exe

مشکل سیستم من:werfault.exe

مدتی هست سیستم من یک مشکل بزرگ داره .با توجه به اینکه این انجمن زیاد انجمن تخصصی نیست.لطفا لینک انجمن های حرفه ای تر را به من پ خ کنید تا بتونم این سوالم را اونجا هم بپرسم

.دقیقا نمیدونم این مشکلم بعد از نصب نرم افزار eset nod 32 بود یا بعد از سعی کردن برای پاک کردنش.
که با ارور werfault.exe شروع شد. ودر ادامه:
the instruction ant 0x0105a200 referenced memory at 0x2611e2fe

حالا ارور طوری هست که بسیار زیاد داده میشه یعنی در چند ثانیه cpu usage را 100 درصد میکنه و سیستم هنگ میشه و اینا.یعنی کلا سیستمم فیزیکال مموری نداره.
یعنی اگر برید در قسمت process قسمت task mannager.
صدها ارور wefault,exe را میبینید.

اتفاقا من هم عقلم میرسید که برم تو گوگل سرچ کنم.در گوگل هم لینک های زیادی میبینیم.
و تو هر کدومشون بریم ادعا میکنند که راه حل را دارند و اینا.
میگن برید در فلان قسمت ارور ها و تیک ارور ها را بردارید.
یعنی به جای حل مساله صورت مساله را حل میکنند.

البته این کمک میکنه که همچنان از سیستمم استفاده کنم.ولی گاهی اوقات اذیتم میکنه .و دوباره این ارور داده میشه ومجبورم سیستمم را رستارت کنم.
احساس میکنم قدر سی پی یو کمتر شده.حتی در بازی ها هم احساس میکنم مشکل ایجاد شده.

مثلا حتی نمیتونم برنامه eset nod 32 را پاک کنم .چون تا شروع کنم به انی استالش .
باز هم این ارور ها شروع میکنه به دادن و دوباره مجبورم سیستم را پاک کنم.

لطفا اگر اطلاعی دارید بگید

آرزوخانوم

عضو جدید
باقی فایلهاروبازکرد؟
مثلا یه موزیک یافایل ورد
واینکه ببینید حجم اون عکساچقدرهستن
ازروی اون مشخص میشه فایل خالی هست یااینکه فایل برگشته اما فرمت پشتیبانی نمیشه

4831

عضو جدید
سلام

با یک ایمیل با پسوندxxxx@proaxis.com که قسمتایی که xx گذاشتم جفت ایمیل خودم بوده از طرف من برای دوستام یه میل رفته! با یک لینک!!!!
البته برای لیست دوستام نبوده! حتی برای بعضی افراد که یکبار ایمیل دادم هم رفته:|

باید چکار کنم؟ ویروسه؟!
چجوری میتونم مانع این اتفاق بشم؟ آیا ممکن هست بازم اینجوری بشه؟

باتشکر

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام

با یک ایمیل با پسوندxxxx@proaxis.com که قسمتایی که xx گذاشتم جفت ایمیل خودم بوده از طرف من برای دوستام یه میل رفته! با یک لینک!!!!
البته برای لیست دوستام نبوده! حتی برای بعضی افراد که یکبار ایمیل دادم هم رفته:|

باید چکار کنم؟ ویروسه؟!
چجوری میتونم مانع این اتفاق بشم؟ آیا ممکن هست بازم اینجوری بشه؟

باتشکر
احتمال خیلی زیاد سیستم شما به یک ویروس یا برنامه مخرب آلوده شده
بهترین کار اینه که اول یه ویروسیاب نصب کنید و تمام سیستم رو باهاش اسکن کنید...البته به همراه ااینکار بهتره تمام برنامه های مشکوک رو از روی سیستم حذف کنید.
رمز ایمیل خودتون رو توی یه سیستم که اطمینان دارید سالمه تعویض کنید و بعد بررسی کنید ببینید آیا بازم ایمیلی ارسال شد یا نه
به تمام کسانی که ایمیل ارسال شده یه ایمیل بفرستید و به اونها توضیح بدید به هیچ وجه روی ایمیل هایی که از طرف شما ارسال میشه و دارای لینک است کلیک نکنن

• Like
واکنش ها: 4831

SHRP

کاربر ممتاز
مدتی هست سیستم من یک مشکل بزرگ داره .با توجه به اینکه این انجمن زیاد انجمن تخصصی نیست.لطفا لینک انجمن های حرفه ای تر را به من پ خ کنید تا بتونم این سوالم را اونجا هم بپرسم

.دقیقا نمیدونم این مشکلم بعد از نصب نرم افزار eset nod 32 بود یا بعد از سعی کردن برای پاک کردنش.
که با ارور werfault.exe شروع شد. ودر ادامه:
the instruction ant 0x0105a200 referenced memory at 0x2611e2fe

حالا ارور طوری هست که بسیار زیاد داده میشه یعنی در چند ثانیه cpu usage را 100 درصد میکنه و سیستم هنگ میشه و اینا.یعنی کلا سیستمم فیزیکال مموری نداره.
یعنی اگر برید در قسمت process قسمت task mannager.
صدها ارور wefault,exe را میبینید.

اتفاقا من هم عقلم میرسید که برم تو گوگل سرچ کنم.در گوگل هم لینک های زیادی میبینیم.
و تو هر کدومشون بریم ادعا میکنند که راه حل را دارند و اینا.
میگن برید در فلان قسمت ارور ها و تیک ارور ها را بردارید.
یعنی به جای حل مساله صورت مساله را حل میکنند.

البته این کمک میکنه که همچنان از سیستمم استفاده کنم.ولی گاهی اوقات اذیتم میکنه .و دوباره این ارور داده میشه ومجبورم سیستمم را رستارت کنم.
احساس میکنم قدر سی پی یو کمتر شده.حتی در بازی ها هم احساس میکنم مشکل ایجاد شده.

مثلا حتی نمیتونم برنامه eset nod 32 را پاک کنم .چون تا شروع کنم به انی استالش .
باز هم این ارور ها شروع میکنه به دادن و دوباره مجبورم سیستم را پاک کنم.

لطفا اگر اطلاعی دارید بگید
من به این شمکل برخورد نکردم دوست من ولی چند تا چیز رو امتحان کن
1. آیا تنظیمات حافظه مجازی رو تغییر دادی؟ بهتره پیش فرض ویندوز رو قبول کنید
بهتره درایو ویندوز شما بیش از 20 گیگابایت فضای خالی داشته باشه
سیستم رو در حالت Safe mode بالا بیارید و به صورت موقت پوشه ای رو که ویروسیاب نود توی اون نصب شده تغییر نام بدید و بازم سیستم رو ریست کنید تا حالت عادی بالا بیاد و قاعدتا ویروسیاب دیگه نباید لود بشه..حالا سعی کنید یه ویروسیاب دیگه نصب کنید بجز نود... و با اون سیستم رو اسکن کنید...
احتمال زیادی داره که رجیستری شما آسیب دیده باشه بهتره از برنامه های ترمیمی برای اونم ساتفاده کنید

SHRP

کاربر ممتاز
دوستان سلام

چیکار کنممممممم ؟
دوتا جمله که توی حرفهای شما هست باعث میشه بگم تقریبا بعیده بشه بازیابی کرد اطلاعات رو
یکی اینکه توی درایو سی بوده که معمولا ویندوز نصبه
دوم اینکه دوماه پیش بوده که احتمالش زیاده فایلهای حذف شده رونویسی شده باشه
تنها شانسی که می تونید داشته باشید اینه که حجم درایو سی اونقدر زیاد باشه که رونویسی برنامه ها انجام نشده باشه
احتمال خیلی زیاد شما در هنگام نصب برنامه های بازیابی اونها رو در مسیر پیش فرض سی نصب کردید که خودش یه اشتباه دیگه است برای کم شدن شانس

• Like
واکنش ها: Sima
بالا