سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

Asayesefid

عضو جدید
سلام.
من یه سوال در مورد نرم افزار مترجم Lingoes داشتم، امیدوارم اینجا جای درست پرسیدنش باشه..
این نرم افزار یه پنجره ی اصلی داره که یه سری فعالیت توی اون انجام می شه و یه mini window که راه سریع و عادی ترجمست. در حالت عادی با کلیک سمت راست موس و فشردن کید کنترل به صورت هم زمان روی لغت مورد نظر، mini window باز می شه و ترجمه ی لغت مورد نظر رو نشون می ده.
من تازه این نرم افزار رو ریختم، دفعه ی اول استفاده و قبل از restart کردن همه چیز به همین صورت پیش می رفت و خوب بود اما بعد از اولین restart، این کلیک سمت راست موس و کنترل، فقط برای لغاتی عمل می کرد که داخل خود پنجره ی اصلی نرم افزار بودن و برای لغات خارج از برنامه هیچ تاثیری نداشت. من با تلاش بسیار، نمی دونم چه کار کردم که یک دفعه دیدم یه mini window دیگه هم باز شد!! لغت هایی که از پنجره ی اصلی نرم افزار انتخاب می کردم توی همون mini window اول و لغت های سایر جاها، در mini window دوم ترجمه می شد!!!
حالا بعد از چند روز و خاموش و روشن کردن کامپیوتر، دوباره به همون مصیبت دچار شدم و حتی یادم نمی یاد اون روز چه کار کردم که دو تا mini window پیدا شد..
کسی می تونه کمکم کنه؟

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
بستگی داره چه کاری باهاش می کنید
برای کارهای سنگین یک ساعت و نیم خیلی هم بد نیست

کار سنگین مثلا چی ؟
برای مثال من امروز یه ویدئوی آموزشی دیدم و کار با نرم افزار دریم !

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز

کار سنگین مثلا چی ؟

انقدر سنگین بود کمرم شکست :D

احتمالا قطعاتی داری که ویندوز ۷ قادر نیست شناساییشون کنه، و الکی روشن میمونن!

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

کار سنگین مثلا چی ؟
اول تنظیمات مصرف انرژی لپ تاپ رو چک کنید ببینید ممکنه روی حالت های پر مصرف تنظیم شده باشه ، بعد بگردید ببینید شرکت سازنده لپ تاپتون نرم افزار مدیریت مصرف اختصاصی داره یانه ، اگه داره نصبش کنید ، شاید فرجی شد ..

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
Re: سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

انقدر سنگین بود کمرم شکست :D

احتمالا قطعاتی داری که ویندوز ۷ قادر نیست شناساییشون کنه، و الکی روشن میمونن!

اول تنظیمات مصرف انرژی لپ تاپ رو چک کنید ببینید ممکنه روی حالت های پر مصرف تنظیم شده باشه ، بعد بگردید ببینید شرکت سازنده لپ تاپتون نرم افزار مدیریت مصرف اختصاصی داره یانه ، اگه داره نصبش کنید ، شاید فرجی شد ..
ببینید هرچقدم که لپ تاپ قطعاتش کامپتیبل باشه با ویندوز۷، باز هم تفاوت اصلی تو هسته مرکزی اینها باعث میشه مصرف شارژ ویندوز۷ در بهترین حالت بازم از ویندوز۸ بیشتر باشه.این رو میتونید خیلی ساده روی یک لپ تاپ قدیمی تر که با ویندوز۷ سازگاره تست کنید. مثلا k53 در بهترین حالت که روی باتری سیوینگ باشه و فقط باهاش تایپ کنید، حدود ۴ساعت باتری نگه میداره اما با ویندوز ۸ با همین تنظیمات حدود ۴ونیم ساعت

sent by my GLX G5

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

سلام.
من یه سوال در مورد نرم افزار مترجم Lingoes داشتم، امیدوارم اینجا جای درست پرسیدنش باشه..
این نرم افزار یه پنجره ی اصلی داره که یه سری فعالیت توی اون انجام می شه و یه mini window که راه سریع و عادی ترجمست. در حالت عادی با کلیک سمت راست موس و فشردن کید کنترل به صورت هم زمان روی لغت مورد نظر، mini window باز می شه و ترجمه ی لغت مورد نظر رو نشون می ده.
من تازه این نرم افزار رو ریختم، دفعه ی اول استفاده و قبل از restart کردن همه چیز به همین صورت پیش می رفت و خوب بود اما بعد از اولین restart، این کلیک سمت راست موس و کنترل، فقط برای لغاتی عمل می کرد که داخل خود پنجره ی اصلی نرم افزار بودن و برای لغات خارج از برنامه هیچ تاثیری نداشت. من با تلاش بسیار، نمی دونم چه کار کردم که یک دفعه دیدم یه mini window دیگه هم باز شد!! لغت هایی که از پنجره ی اصلی نرم افزار انتخاب می کردم توی همون mini window اول و لغت های سایر جاها، در mini window دوم ترجمه می شد!!!
حالا بعد از چند روز و خاموش و روشن کردن کامپیوتر، دوباره به همون مصیبت دچار شدم و حتی یادم نمی یاد اون روز چه کار کردم که دو تا mini window پیدا شد..
کسی می تونه کمکم کنه؟
ببین دوست من مشکل از برنامس. یبار پاک کن دوباره نصب کن

sent by my GLX G5

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

دوستان میدونم این سوال مال این تاپیک نیس اما مجبورم اینجا بپرسم!
هربار با گوشی به اینترنت وصل میشم یه پیغام با این متن میاد و درخواست سیو داره
. میدونین چیه؟

sent by my GLX G5

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
ببینید هرچقدم که لپ تاپ قطعاتش کامپتیبل باشه با ویندوز۷، باز هم تفاوت اصلی تو هسته مرکزی اینها باعث میشه مصرف شارژ ویندوز۷ در بهترین حالت بازم از ویندوز۸ بیشتر باشه.این رو میتونید خیلی ساده روی یک لپ تاپ قدیمی تر که با ویندوز۷ سازگاره تست کنید. مثلا k53 در بهترین حالت که روی باتری سیوینگ باشه و فقط باهاش تایپ کنید، حدود ۴ساعت باتری نگه میداره اما با ویندوز ۸ با همین تنظیمات حدود ۴ونیم ساعت

sent by my GLX G5

دقیقا همین تفاوت باعث شده تا بعضی قطعات در ویندوز ۸ قابل استفاده باشن، ولی ۷ نشناسدشون :)

. میدونین چیه؟

sent by my GLX G5

ایگنور ایت!
یحتمل حاوی بدافزاری چیزی هست.

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز

کار سنگین مثلا چی ؟
فیلم که عادیه ولی کار با دریم ویور می تونه بسته به پروژه ای که دارید تا حدی سنگین باشه...

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
. میدونین چیه؟

sent by my GLX G5
به نظر من هم زیاد خوش آیند به نظر نمی آد بهتره کلا مسدود کنی این شماره رو

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

به نظر من هم زیاد خوش آیند به نظر نمی آد بهتره کلا مسدود کنی این شماره رو

دقیقا همین تفاوت باعث شده تا بعضی قطعات در ویندوز ۸ قابل استفاده باشن، ولی ۷ نشناسدشون :)

ایگنور ایت!
یحتمل حاوی بدافزاری چیزی هست.
خیلی جالبه اولین بار تهران برام اومد این پیغام،موقعی که به وای فای وصل شدم. هربار ایگنور کردم بلافاصله میومد تا اکسپت کردمو دیگه خاموش کردم وای فایو. هرجا میرم حالا میاد! اصفهان،کاشان...
اول فک کردم مربوط به خود مودمه چون فقط متنش میاد رو صفحه نمایش اما سیو که کردم اومد تو مسیجام و دیدم شماره داره!
نکنه فقط گوشی من قابلیت نمایششو داره!

sent by my GLX G5

ali-gold

کاربر فعال
سلام دوستان...

من چند تا سوال داشتم شاید پیش پا افتاده باشه.

میخواستم بدونم فایروال چی هست و کارش چیه؟....مفهومش میخوام..فرقش با آنتی ویروس چیه؟

هر دو به نظر یه نوع کار رو میکنن....

سوال بعدی اینه که فایر وال ویندوز سون کجاست؟چطور میشه غیر فعالش کرد؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

سلام دوستان...

من چند تا سوال داشتم شاید پیش پا افتاده باشه.

میخواستم بدونم فایروال چی هست و کارش چیه؟....مفهومش میخوام..فرقش با آنتی ویروس چیه؟

هر دو به نظر یه نوع کار رو میکنن....

سوال بعدی اینه که فایر وال ویندوز سون کجاست؟چطور میشه غیر فعالش کرد؟

ببین دوست من بذار یه مثال بزنم. آنتی ویروس مث پنسیلین میمونه ک میزنن ویروسو میکشه یا قبل از ویروس کشی مثل واکسنه. اما فایروال یا دیوار آتش مثل لباس میمونه که بدنو محافظت میکنه. ویروسو از بین نمیبره ولی جلوشو میگیره. نمیزاره ویروس،بدافزار،تروجان،هکر وارد سیستم شن. ورژن های اینترنت سکیوریتی یا توتال سکیوریتی فایر وال دارن و آنتی ویروس معمولی نداره. باید فایروالو ازطریق آنتی ویروست غیر فعال کنی. توی قسمت ترای بار روی آیکنش کیلیک راست کن پیداش میکنی

sent by my GLX G5

ali-gold

کاربر فعال
سلام.
ببین دوست من بذار یه مثال بزنم. آنتی ویروس مث پنسیلین میمونه ک میزنن ویروسو میکشه یا قبل از ویروس کشی مثل واکسنه. اما فایروال یا دیوار آتش مثل لباس میمونه که بدنو محافظت میکنه. ویروسو از بین نمیبره ولی جلوشو میگیره. نمیزاره ویروس،بدافزار،تروجان،هکر وارد سیستم شن. ورژن های اینترنت سکیوریتی یا توتال سکیوریتی فایر وال دارن و آنتی ویروس معمولی نداره. باید فایروالو ازطریق آنتی ویروست غیر فعال کنی. توی قسمت ترای بار روی آیکنش کیلیک راست کن پیداش میکنی

sent by my GLX G5

سلام..

ممنون.

من آنتی ویروس شید دارم که هم ند 32 و هم آیرا توش هست...تا حالا هیچ مشکلی به وجود نیومده و خیلی خوب بود...این آنتی ویروس فایر وال داره؟

سوال دیگم:

من اگه بخوام با IDM چند دانلود پشت سرهم بکنم باید چکار کنم؟..منظورم اینه وقتی یکی رو دان کرد بره سراغ بعدی و دان کنه.

باتشکر

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

سلام..

ممنون.

من آنتی ویروس شید دارم که هم ند 32 و هم آیرا توش هست...تا حالا هیچ مشکلی به وجود نیومده و خیلی خوب بود...این آنتی ویروس فایر وال داره؟

سوال دیگم:

من اگه بخوام با IDM چند دانلود پشت سرهم بکنم باید چکار کنم؟..منظورم اینه وقتی یکی رو دان کرد بره سراغ بعدی و دان کنه.

باتشکر
پیامتو خوندم. نیازی نیس فایروال خاموش کنی اصن ربطی بش نداره.
تو صفحه اصلی idm خرچنتا فایل که منتظر دانلود داری انتخاب کن کیلیک راست و گزینه add tp queue رو انتخاب کن. اینجوری یه صف تشکیل میدی و میتونی همه چیزو زمانبندی کنی

sent by my GLX G5

ali-gold

کاربر فعال
پیامتو خوندم. نیازی نیس فایروال خاموش کنی اصن ربطی بش نداره.
تو صفحه اصلی idm خرچنتا فایل که منتظر دانلود داری انتخاب کن کیلیک راست و گزینه add tp queue رو انتخاب کن. اینجوری یه صف تشکیل میدی و میتونی همه چیزو زمانبندی کنی

sent by my GLX G5

من add tp queue رو ندیدم من اینا رو دیدم:

باید چکار کنم؟

راستی سرعت نتم آمده پایین .....هنوز جوابتو ندیدم....بازم ممنون...

ali-gold

کاربر فعال
من منظورم اینه که یکی رو دان کرد بعد بره سراغ دانلود کردن فایل بعدی آقا حامد...ممنون میشم راهنمایی کنی

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

من add tp queue رو ندیدم من اینا رو دیدم:

باید چکار کنم؟

راستی سرعت نتم آمده پایین .....هنوز جوابتو ندیدم....بازم ممنون...
اشکال تایپی داشت!
کیلیک راست کن چ move to queue رو بزن
اسم یک صف اونجا هست انتخاب کن یا create new queue رو بزن، یه اسم انتخاب کن و اوکی رو بزن.تو صفحه ای که میاد لیست فایلهای توی صف رو میبینی و در تب schedule تنظیمات مربوط به زمانبندی رو میتونی انجام بدی. توی همون لیست فایل ها بالاش میتونی تعداد فایل های همزمان دانلود رو مشخص کنی که پیشفرض روی ۱ هست
من منظورم اینه که یکی رو دان کرد بعد بره سراغ دانلود کردن فایل بعدی آقا حامد...ممنون میشم راهنمایی کنی

sent by my GLX G5

sanam_el

عضو جدید
سلام
دوستان من کامپیوترم رو که روشن می کنم،مانیتور بعد از چند ثانیه خاموش میشه خود به خود، دوباره هم که روشن می کنم همین اتفاق میفته
مشکل از کجاست؟
کابل اتصالش رو عوض کنم درست میشه؟

ali-gold

کاربر فعال
سلام دوستان ..دیشب من چند تا فایل رو گذاشتم تو دانلود...خوشبختانه چند تاشو دانلود کرد ولی به دلیل این که صفحه نمایش رفت تو خواب و بعدش رفت تو پسورد دیگه دانلود نشد.

حالا من میخوام این اتفاق نیفته و نره تو پسورد و تو خواب.....ممنون میشم راهنمایی کنین...تشکر

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام
دوستان من کامپیوترم رو که روشن می کنم،مانیتور بعد از چند ثانیه خاموش میشه خود به خود، دوباره هم که روشن می کنم همین اتفاق میفته
مشکل از کجاست؟
کابل اتصالش رو عوض کنم درست میشه؟

با یه مانیتور دیگه هم تست کن، شاید کارت گرافیک مشکل دار شده باشه.

سلام دوستان ..دیشب من چند تا فایل رو گذاشتم تو دانلود...خوشبختانه چند تاشو دانلود کرد ولی به دلیل این که صفحه نمایش رفت تو خواب و بعدش رفت تو پسورد دیگه دانلود نشد.

حالا من میخوام این اتفاق نیفته و نره تو پسورد و تو خواب.....ممنون میشم راهنمایی کنین...تشکر

با مدیا پلیر یه آهنگ بزار، بزارش روی repeat و اسپیکر رو قطع کن. میتونی مانیتور رو هم خاموش کنی، ولی اون به کار خودش ادامه میده .

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

روی علامت باتریت تو قسمت ترای بار کیلیک کن و more power options رو بزن. روی change plan settings کیلیک کن میتونی مشخص کنی کی خاموش شه لپ تاپ

shaparak_7

عضو جدید
سلام

اگه اشتباهه بهم بگید نمیدونم تو کدوم تاپیک سوالمو بپرسم.

کسی در مورد نرم افزار instant contiki چیزی بلده؟

یه راهنمایی کلی میخوام . ممنون

آخرین ویرایش:

reza.purshadlu

عضو جدید

سلام

بابیلون 9
رو نصب میکنم کارم میکنه ولی اول باید نود32 رو غیرفعال کنم بعدشم که فعال میکنم ویروس میشناسه برنامه رو و حتی اون فایل رو برای نود32 معرفی کردم که ویروس نشناسه ولی بازم نشد و همه چیزو رعایت کردم مثلا کل برنامه ها و پچ و کرک های قبلی بابیلون رو از سیستم پاک کردم اینترنت رو قطع کردم ولی ولی ولی وقتی دوباره لبتاب رو روشن میکنم بابیلون از کار میفته دوباره باید نصبش کنم که کار کنه

حالا بفرمایید چیکار باید بکنم؟؟؟؟

mamadagha1390

عضو جدید
سلام به مهندسای کامپیوتر عزیز.
من به دلیل اینکه مدل گرافیگ لپتاپم ATI هست( ATI mobility radeon HD5400 series) و به توصیه فروشنده لپتاپ همیشه ویندوز سون 32بیتی نصب میکنم، بخاطر همین همیشه از 47% رم استفاده نمیشه.
بنظر شما اگر نسخه 64 بیتی نصب بشه مشکلی پیش میاد؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

سلام به مهندسای کامپیوتر عزیز.
من به دلیل اینکه مدل گرافیگ لپتاپم ATI هست( ATI mobility radeon HD5400 series) و به توصیه فروشنده لپتاپ همیشه ویندوز سون 32بیتی نصب میکنم، بخاطر همین همیشه از 47% رم استفاده نمیشه.
بنظر شما اگر نسخه 64 بیتی نصب بشه مشکلی پیش میاد؟

سلام
نه عزیز من چه مشکلی پیش بیاد؟
شرکت تولید کننده الکی که همچین کانفیگی نساخته. هیچ ربطیم به گرافیکت نداره.
۶۴بیتی بریز

sent by my GLX G5

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یکی از درایوهای سیستمم وقتی فایل ها رو ازش پاک میکنم فضای اشغال شده اش پاک نمیشه، درواقع فایل پاک میشه ولی فضایی از درایوم خالی نمیشه
مشکل کار کجاست؟ چ جوری برطرفش کنم!!!

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

سلام دوستان
یکی از درایوهای سیستمم وقتی فایل ها رو ازش پاک میکنم فضای اشغال شده اش پاک نمیشه، درواقع فایل پاک میشه ولی فضایی از درایوم خالی نمیشه
مشکل کار کجاست؟ چ جوری برطرفش کنم!!!
برو توی فولدر آپشنز و سیستمت رو از حالت مخفی سازی سیستمی خارج کن، گزینه hide system protected... رو غیر فعال کن. داخل درایوت پوشه های recycler یا recycle.bin رو شیفت دیلیت کن. کلا هرچی گزینه مربوط به مخفی سازیه غیر فعال کن

sent by my GLX G5

ali-gold

کاربر فعال
سلام دوستان

من میخوام تاچ لپ تاپ غیرفعال بشه باید چکار کنم؟

مثلا وقتی میخوام فیلدی رو بنویسم، دستم به تاچ لپ تاپ میخوره و جابه جا میشه و اذیتم میکنه...من با موس کار میکنم

ممنون.

ali-gold

کاربر فعال
روی صفحه تاچ مارکهایی که من دیدم، بالا گوشه چپ، علامت مربع یا فرورفتگی هست که دوبار تپ بزنید، چراغ صفحه خاموش می شه و صفحه غیر فعال می شه
از کنترل پنل هم می شه دستی تنظیم کرد

سلام....

ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین.....من هر کاری میکنم چیزی پیدا نمیکنم که غیرفعال کنم....آن سایتم خیلی خلاصه گفته .و بدرد نمیخوره...

بالا