سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

mehrdad50

عضو جدید
مهندسين عزيز يه سوال در مورد WORD داشتم:
برای شماره گذاری صفحات چطور ميشه تا يه جايي رو از حروف ابجد و از يه صفحه به بعد رو از اعداد استفاده كرد؟ البته ميخوام اين فايل چند تكه نشه و فقط يه فايل word باشه و بعدش به pdf تبديلش كنم.
همونطور كه ميدونيد اين كار در پايان نامه ها انجام ميشه كه تا قبل از شروع خود پروژه از حروف ابجد استفاده ميشه و بعدش از اعداد برای شماره گذاري صفحات استفاده ميكنند.

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندسين عزيز يه سوال در مورد WORD داشتم:
برای شماره گذاری صفحات چطور ميشه تا يه جايي رو از حروف ابجد و از يه صفحه به بعد رو از اعداد استفاده كرد؟ البته ميخوام اين فايل چند تكه نشه و فقط يه فايل word باشه و بعدش به pdf تبديلش كنم.
همونطور كه ميدونيد اين كار در پايان نامه ها انجام ميشه كه تا قبل از شروع خود پروژه از حروف ابجد استفاده ميشه و بعدش از اعداد برای شماره گذاري صفحات استفاده ميكنند.

سلام
مثلا میخای از صفحه 5 به بعدت با عدد شماره گذاری کنی تو صفحه 4 کلیک کن از منوی page layout گزینه breaks رو باز کن بعد گزینه next page رو انتخاب کن اینطوری صفحات بخش بندی میشن بعد میتونی شماره گذاری کنی مثلا بخش اول را با حروف فارسی بخش بعدی باعدد

nnadaff

عضو جدید
سلام
دوستان داشتم يه فيلم با حجم 400 مگ دانلود ميكردم كه روی 320 نت محترمه قطع گرديد. يعني ضدحالي خوردم تاريخي.
ميخواستم بدونم روشی هست كه بشه ادامه دانلود رو از همينجا ادامه داد يا بايد مجدد از صفر شروع كنم؟
با تشكر

سلام

- در محیط (IDM(Internet Download Manager بر روی فایلی که دانلود آن متوقف شده است راست کلیک کنید و Properties را انتخاب نمایید.
- در قسمت Address، آدرس لینک جدید فایل را وارد نمایید و OK کنید.
- سپس با استفاده از دکمه Resume می‌توانید دانلود فایل را ادامه دهید.
اما گاهی ممکن است IDM در برخی سایت‌ها در تشخیص ادامه دانلود از لینک جدید دچار اشتباه شود و دانلود را از ابتدا آغاز کند، در صورتی که امکان Resume وجود داشته است. در این موارد ابتدا بر روی فایل مورد نظر در IDM راست‌ کلیک کنید و Refresh download address را انتخاب کرده و OK کنید. حال صفحه باز شده در مرورگر را ببندید. خواهید دید که با بستن صفحه مرورگر، همچنان پنجره IDM دارای دکمه Stop waiting، بر روی صفحه موجود است. اکنون در مرورگر به صفحه‌ای که لینک جدید در آن وجود دارد بروید و بر روی آن کلیک کنید. خواهید دید که این پنجره کوچک بسته خواهد شد و لینک جدید جایگزین لینک قبلی شده و دانلود ادامه پیدا می‌کند.

nnadaff

عضو جدید
سلام من فلش تی وی که یک دفعه از کار افتاده بودو به کامپیوتر وصل کردم که بعد از اون دیگه نه موس کار میکرد نه کیبورد!!!! دادم واسم درست کنند که ویندوزشو عوض کردن،الان کیبورد سیستمم کار میکنه ولی موسش هنوز کارنمیکنه!!!! واقعا موندم چیکار کنم
اگه کسی میدونه لطفا بهم بگه،ممنونم

سلام
بهتره از نصب نرم افزاری اون مطمئن بشی، داخل device manager برو ،موس رو پیدا کن و اون رو نصب کن وسپس restart

alirez014

عضو جدید
سام بچه ها کمک کنید یه مشکل خیلی بزرگ!!!!!!!! فور ی ی ی ی

سام بچه ها کمک کنید یه مشکل خیلی بزرگ!!!!!!!! فور ی ی ی ی

من متاسفانه پایان نامه کارناسی ارشدمو به جز لب تاب خودم جایی ذخیره نکرده بودم!!!! ویندوزم xp بود چون راحت بودم باهاش ،گفتم ارتقاش بدم به سون (ویندوز7) و روی همون درایوی که xp رو داشتم ویندوز7 رو نصب کردم ولی بعد نصب ویندوز7 متاسفانه دیدم تمام پروژم و بفیل های دیگم فرمت شدن !!!! یعنی هیچ اثری از پایان نام نیست! یه بار ریکاوری کردم ولی چیز خاصی پیدا نشد!! میخواستم بدونم بعد ارتقا ویندوز از xp به ویندوز7 میشه فایل هارو ریکاوری کرد و پیداشون کرد؟؟؟ یا راه دیگه ای وجود داره؟؟ دوستان میخواستم کمک کنید اگه کسی چیزی میدونه بگه خواهشا! نتیجه زحماتم به همین راحتی از دست میره!! 2-3 هفته دیگه قرار بود دفاع کنم! اصلا وقتی هم نیست...
ممنون:gol:

darab64

عضو جدید
سلام

- در محیط (IDM(Internet Download Manager بر روی فایلی که دانلود آن متوقف شده است راست کلیک کنید و Properties را انتخاب نمایید.
- در قسمت Address، آدرس لینک جدید فایل را وارد نمایید و OK کنید.
- سپس با استفاده از دکمه Resume می‌توانید دانلود فایل را ادامه دهید.
اما گاهی ممکن است IDM در برخی سایت‌ها در تشخیص ادامه دانلود از لینک جدید دچار اشتباه شود و دانلود را از ابتدا آغاز کند، در صورتی که امکان Resume وجود داشته است. در این موارد ابتدا بر روی فایل مورد نظر در IDM راست‌ کلیک کنید و Refresh download address را انتخاب کرده و OK کنید. حال صفحه باز شده در مرورگر را ببندید. خواهید دید که با بستن صفحه مرورگر، همچنان پنجره IDM دارای دکمه Stop waiting، بر روی صفحه موجود است. اکنون در مرورگر به صفحه‌ای که لینک جدید در آن وجود دارد بروید و بر روی آن کلیک کنید. خواهید دید که این پنجره کوچک بسته خواهد شد و لینک جدید جایگزین لینک قبلی شده و دانلود ادامه پیدا می‌کند.

ممنونم دوست عزيز
فقط اينكه اين صفحه IDM رو از كجا بايد باز كنم؟ نتونستم پيداش كنم
اگه يه نرم افزاره كه من قبلا اينو نصب نداشتم.
يعنی راه ديگه اي نداره؟

sara202

عضو جدید
خواهشا یکی بیاد جواب منو بده،بدون موس هیچ کاری نمیتونم بکنم:(

shafagh234

عضو جدید
سلام میشه بگید منظور از amd drivers چیه ؟
من جدیدا صفحه لپ تابم رنگ هاش قاطی میشه و بعد از چند لحظه که درست میشه گوشه سمت راست پیغام میده که amd drivers متوقف شده بوده و الان ریکاوری شده
باید چکار کنم ؟

hoseng

کاربر بیش فعال
من جدیدا صفحه لپ تابم رنگ هاش قاطی میشه و بعد از چند لحظه که درست میشه گوشه سمت راست پیغام میده که amd drivers متوقف شده بوده و الان ریکاوری شده
باید چکار کنم ؟
سلام مربوط به کارت گرافیکتون هستش و این مشکل هم توی ویندوز 8 و 8.1 رخ میده معمولا ولی متاسفانه دنبال دلیلش نرفتم. اگر ویندوزتون همونایی هست که گفتم جای تعجب نیست چون هنوز درایور stable براشون نیومده. بازم مطمئن نیستم

shafagh234

عضو جدید
سلام مربوط به کارت گرافیکتون هستش و این مشکل هم توی ویندوز 8 و 8.1 رخ میده معمولا ولی متاسفانه دنبال دلیلش نرفتم. اگر ویندوزتون همونایی هست که گفتم جای تعجب نیست چون هنوز درایور stable براشون نیومده. بازم مطمئن نیستم
نه ویندوز 7 دارم
کسی میدونه باید چکار کنم ؟

nnadaff

عضو جدید
ممنونم دوست عزيز
فقط اينكه اين صفحه IDM رو از كجا بايد باز كنم؟ نتونستم پيداش كنم
اگه يه نرم افزاره كه من قبلا اينو نصب نداشتم.
يعنی راه ديگه اي نداره؟
اره نرم افزار که باید نصبش کنی، امتحان کن شاید الان هم نصب کنی مشکلت رو حل کنه

آخرین ویرایش:

nnadaff

عضو جدید
من متاسفانه پایان نامه کارناسی ارشدمو به جز لب تاب خودم جایی ذخیره نکرده بودم!!!! ویندوزم xp بود چون راحت بودم باهاش ،گفتم ارتقاش بدم به سون (ویندوز7) و روی همون درایوی که xp رو داشتم ویندوز7 رو نصب کردم ولی بعد نصب ویندوز7 متاسفانه دیدم تمام پروژم و بفیل های دیگم فرمت شدن !!!! یعنی هیچ اثری از پایان نام نیست! یه بار ریکاوری کردم ولی چیز خاصی پیدا نشد!! میخواستم بدونم بعد ارتقا ویندوز از xp به ویندوز7 میشه فایل هارو ریکاوری کرد و پیداشون کرد؟؟؟ یا راه دیگه ای وجود داره؟؟ دوستان میخواستم کمک کنید اگه کسی چیزی میدونه بگه خواهشا! نتیجه زحماتم به همین راحتی از دست میره!! 2-3 هفته دیگه قرار بود دفاع کنم! اصلا وقتی هم نیست...
ممنون:gol:
سلام
نه حذف نمیشه ،شاید ویندوز اکس پی شما حذف نشده و یک ویندوز دیری که همان 7 باشد جداگانه نصب کردید.
باید قبلی از روی درایو حذف و ویندوز جدید روی ان نصب گردد.

shafagh234

عضو جدید
باید چکار کنم ؟
میشه یکی بگه باید چکار کنم؟ میترسم مانیتورم یا سیستمم خراب بشن

sadaf jooon

عضو جدید
سلام من حدود چند روزه با یاهو نمیتونم ایمیل ارسال کنم هرچی ارسال میکنم بعد چنددقیقه پیغام میاد که با شکست مواجه شدین میشه بگین باید چکار کنم؟
یه مشکل دیگه اینکه وقتی یه نفر یه فایل برام میفرسته و میخوام دانش کنم کنار فایل که گزینه دانلود هست رو میزنم دوتا گزینه save to my computer و save to dropbox رو میزنه که هرکدومش رو میزنم
هیچ اتفاقی نمیوفته و بعد از اینکه اسکن کرد دیگه فایل دانلود نمیشه مشکل از کجاست؟مرورگرم روهم که عوض کردم بازم فرقی نکرد

hoseng

کاربر بیش فعال
ممنون ، از کجا و با چه عنوانی باید سرچ کنم ؟
خواهش میکنم هم میتونید به قسمت پشتیبانی سایت لپ تاپتون برید و تو بخش مربوط به درایورهاتون دنبال درایور کارت گرافیک بگردید و بهترش هم اینه که برید سایت خود AMD و آخرین نسخه درایوری که برای مدل گرافیکتون هست دانلود کنید

sara202

عضو جدید
device manger که با ویندوز نصب میشه،باید ببینی چه خطایی میده ، شاید ویندوزت مشکل داره یا درست نصب نمیکنی

خطای کد28 میده !!!!! ویندوزمو که تازه عوض کردن
موسم توی device manager یه علامت تعجب زردرنگ داره و به صورت unknown device و وقتی آپدیت میکنم بازم همین جوریه،تغییری نمیکنه!!! :(

SEMINAR

کاربر فعال
با سلام

با snipping tool چطور میشه از کل تصویره دلخواهمون عکس بگیریم؟؟؟
منظورم اینه بعضی از مواقع تصویره دلخواهمون از زیره مانیتور میزنه بیرون و بقیش تو عکس نمی افتد
نمیدونم منظورم رو خوب رسوندم یا نه

masoodxl

عضو جدید
سلام
وقتی میخوام یک نرم افزار موبایل رو از طریق باواوث اپ تاب به موبایلم انتقال بدم
این پیغام ظاهر میشه!!!
لطفاً راهنمایی بفرمایید.متشکرم.

Untitled.jpg

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام
وقتی میخوام یک نرم افزار موبایل رو از طریق باواوث اپ تاب به موبایلم انتقال بدم
این پیغام ظاهر میشه!!!
لطفاً راهنمایی بفرمایید.متشکرم.

مشاهده پیوست 188254
اول بلوتوث لپ تاپ رو چک کن که روشنش کرده باشی
بعدش بلوتوث موبایلت رو چک کن که روشن باشه
اگه نشد سعی کن یه فایلی از موبایلت به گوشیت بفرستی ببینی درست ارسال میشه یا نه
در نهایت اگه به نتیجه ای نرسیدی درایور بلوتوثت رو مجددا نصب کن

nnadaff

عضو جدید
خطای کد28 میده !!!!! ویندوزمو که تازه عوض کردن
موسم توی device manager یه علامت تعجب زردرنگ داره و به صورت unknown device و وقتی آپدیت میکنم بازم همین جوریه،تغییری نمیکنه!!! :(
خوب همون علامت زرد رنگ یعنی نصب نیست ، گزینه update drive بزن بعد گزینه اولی رو بزن و بعد که کارش تموم شد ریستارت

vilian

عضو جدید
سلام دوستان من 1 سری جزوه وسوالات کامپیوتر می خواستم برای استخدامی

apadana34

عضو جدید
يه فايل اکسل مي خوام که فقط قابليت خواندن را داشته باشه و نتوني هم ازش پرينت بگيري . چطور بايد تنظيم کنمش؟

sadaf jooon

عضو جدید
سلام یه بار گوشیم رو با کابل به یکی از سیستمای دانشگاه وصل کردم از همون روز دیگه هرچی به سیستم خونه وصلش میکنم وصل نمیشه مشکلش چیه؟

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
يه فايل اکسل مي خوام که فقط قابليت خواندن را داشته باشه و نتوني هم ازش پرينت بگيري . چطور بايد تنظيم کنمش؟

سلام
برای اینکه فایلتون فقط قابل خوندن (read only) باشه ، در زمان ذخیره در کادر save as از گزینه tools گزینه general option رو انتخاب کنید و بعد تیک گزینه Read only recommended رو بزنید.

kazhalbonita

عضو جدید
سلام ...
آدرس یک سایت برای آپلود کردن فایل می خواهم که هم مجانی باشه و هم فیلتر نشده باشه . ممنونم

بالا