سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

zahra1997

عضو جدید
سلام تا حالا شنیدید که یه دیوونه administrator ویندوز را فعال کنه بعد از همون user یک user دیگری بسازه ولی user ساخته شده را توی حالت standard user قرار داده باشه بعدم administrator غیرفعال کنه؟ من همون ادمم الان دقیقا هیچ کاری نمیتونم انجام بدم هر قدرم که سعی میکنم دوباره محیط administrator را از توی dos باز کنم نمیشه سیستم فعالش نمیکنه تازه وقتی ویندوز با safe mode میارم بالا حساب administrator رو نشون میده ولی رمز میخواد منم براش رمز نداده بودم حالا این چه رمزی میخواد من واقعا نمیدونم به هر حال cd ویندوز گرفتم نشد. از روی برنامه Reset Windows Password نشد چون فایل sam نتونست پیدا کنه توی فایلwindows32 حالا این مشکل رو به هرکسی میتونید بگید شاید کسی جوابش رو بدونه خواهش میکنم چون واقعا دارم الان دیوونه میشم من یه سری اطلاعات ضروری را توی یک فایل ریخته بودم که الان لازم دارم ولی اون فایلو قبلا از administrator من دیوونه رو حالت encrypt... گذاشته بودم.

hami99

عضو جدید
چه زحمتی کشیدی واقعا :D
بخاطر زحمت زیادی که کشیدی باید بهت آفرین داد
حالا گند زدنت به جای خودش :D

masoodxl

عضو جدید
سلام
اینستاگرم برای فقط موبایله یا کامپیوتر؟؟؟
نحوه ثبت نام در اون چجوریه؟؟؟مرسی

leynaz

عضو جدید
یک کامپیوتر از کار خارج شده داریم با ویندوز xp.حالا میخوایم دوباره ازش استفاده کنیم:redface:
مشکلی که داره اینه که وقتی فلش مموری بهش میزنیم اطلاعات روی فلش رو فقط روی خود فلش باز میکنه.وقتی میریزیم رو کامپیوتر هم باز نمیکنه و حتی پاک نمیشه!
چیکار باید کرد؟trojan remover هم نصبه روش.

leynaz

عضو جدید
سلام
اینستاگرم برای فقط موبایله یا کامپیوتر؟؟؟
نحوه ثبت نام در اون چجوریه؟؟؟مرسی
واسه موبایل و تبلت که اندروید نصبه.
وارد برنامه شو،ریجستر بزن.ازت اسم و ایمیل و... میپرسه.وارد کن.بعد ریجستر کن.صحت ایمیل رو تایید کن.
بعد ازت راجع به اکانت فیس بوک و دوستات میپرسه که اگه داری ادامه بده اگه نه skip.
حالا با استفاده از اسمهای تو گوشیت دنبالشون تو اینستاگرام میگرده...
امیدوارم به درد بخوره

masoodxl

عضو جدید
واسه موبایل و تبلت که اندروید نصبه.
وارد برنامه شو،ریجستر بزن.ازت اسم و ایمیل و... میپرسه.وارد کن.بعد ریجستر کن.صحت ایمیل رو تایید کن.
بعد ازت راجع به اکانت فیس بوک و دوستات میپرسه که اگه داری ادامه بده اگه نه skip.
حالا با استفاده از اسمهای تو گوشیت دنبالشون تو اینستاگرام میگرده...
امیدوارم به درد بخوره

فایند فرندس رو نزدم
حالا باید چجوری دنبال دوستهای توی گوشیم بگردم؟؟؟مرسی

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام تا حالا شنیدید که یه دیوونه administrator ویندوز را فعال کنه بعد از همون user یک user دیگری بسازه ولی user ساخته شده را توی حالت standard user قرار داده باشه بعدم administrator غیرفعال کنه؟ من همون ادمم الان دقیقا هیچ کاری نمیتونم انجام بدم هر قدرم که سعی میکنم دوباره محیط administrator را از توی dos باز کنم نمیشه سیستم فعالش نمیکنه تازه وقتی ویندوز با safe mode میارم بالا حساب administrator رو نشون میده ولی رمز میخواد منم براش رمز نداده بودم حالا این چه رمزی میخواد من واقعا نمیدونم به هر حال cd ویندوز گرفتم نشد. از روی برنامه Reset Windows Password نشد چون فایل sam نتونست پیدا کنه توی فایلwindows32 حالا این مشکل رو به هرکسی میتونید بگید شاید کسی جوابش رو بدونه خواهش میکنم چون واقعا دارم الان دیوونه میشم من یه سری اطلاعات ضروری را توی یک فایل ریخته بودم که الان لازم دارم ولی اون فایلو قبلا از administrator من دیوونه رو حالت encrypt... گذاشته بودم.
با سلام
مگه قبل از فعال کردم محیط ادمین یه یوزر پیش فرض نداشتین؟؟ از اون یوزر پیش فرض میتونید وارد بشید یا نه؟؟
اگر حل نشد این روش رو امتحان کند
http://amouzgar.com/anjoman/showthread.php?tid=873

آخرین ویرایش:

farah65

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ساعت سیستم من مدام عقب میفته (win 7) شهر انتخابیم تهران...تیک اتومات رو برداشتم توی تنظیمات بایوس هم ساعت رو تنظیم می کنم ولی بعد از چند دقیقه دوباره عقب میفته!دارم دیوونه میشم.ویندوزمم تازه عوض کردم و آنتی ویروس اوریجینال هم رو سیستم نصبه
من باید چیکار کنم؟؟؟؟

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام
ساعت سیستم من مدام عقب میفته (win 7) شهر انتخابیم تهران...تیک اتومات رو برداشتم توی تنظیمات بایوس هم ساعت رو تنظیم می کنم ولی بعد از چند دقیقه دوباره عقب میفته!دارم دیوونه میشم.ویندوزمم تازه عوض کردم و آنتی ویروس اوریجینال هم رو سیستم نصبه
من باید چیکار کنم؟؟؟؟
سلام
اگه کل تنظیمات رو درست و کامل انجام دادید اگر پس از خاموش و روشن کردن دوباره این مشکل بود باطری سیستم مشکل داره و باید عوض بشه در غیر اینصورت تنظیمات درست نیست تنظیمات رو دوباره کامل چک کنید.

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
با سلااا م خدمت مهندسان گرامی...

درایور کارت گرافیک و چجوری آپدیت کنم....؟؟..

Риал Краесис

عضو جدید
با سلااا م خدمت مهندسان گرامی...

درایور کارت گرافیک و چجوری آپدیت کنم....؟؟..

خوب بسته به مدل گرافیکتون بعضی از انها خودشون گزینه به روز رسانی دارند.
در کل باید به سایت شرکت سازنده مراجعه کنید(اگه pc بود سایت خود سازنده گرافیک و اگه لپ تاپ بود با سایت سازنده لپ تاپ)
تو قسمت سرچ مدل گرافیکتونو بنویسین و لینک های مناسب برای سیستم عامل های متفاوت مثل 8-7-vista وXP رو بهتون میده.امر دیگه ای بود در خدمتم.

Риал Краесис

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیران سایت باشگاه مهندسان ایران یک راست میرم سر اصل مطلب و عذر خواهی میکنم بابت نحوه نواشتاری
پدرم چند سال پیش یک لپ تاپ خرید با مارک hp که ویندوز ویستا تازه وارد بازار شده بود و روی این لپ تاپ نصب هست خلاصه بعد از این همه مدت سیستم به شدت ویروسی هست و امکان عوض کردن ویندوز رو هم ندارم چون دی وی دی رایت آن خراب شده و چند جا بردم که گفتن درست نمیشود به هر حال من خواستم این لپ تاپ رو راه بندازم تا دوباره قابل استفاده باشهف اول خواستم ویندوز رو آپدیت کنم ولی فک کنم فایلی که باعث آپدیت ویندوز میشه از سیستم پاک شده یا ویروس ها نمیزارن که اجرا شود اگر آن فایل حذف شده باشد باید چیکار کنم تو رو خدا کمک کنید از دوستان هم هر کسی بلد بود بگه ممنون منتظر جوابتهاتون هستم عزیزان:cry::gol::cry::gol:

ساده ترین راه نصب ویندوز از روی فلش مموری هستش.با یه چرخ تو اینترنت راه های تبدیل فلش مموری به بوتیبل رو پیدا میکنی بعدشم میتونی محتویات دی وی دی ویندوز ویستا رو بریزی تو فلش و اقدام به نصب ویندوز کنی منتها یادت باشه که با این کار تمامی انچه که تو درایو c داری پاک میشه.بعد از نصب ویندوز خیلی سریع انتی ویروس نصب کن و به روز کن و سیستمتو اسکن کن.مشکل در این خصوص داشتی خوشحال میشم کمک کنم.

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
خوب بسته به مدل گرافیکتون بعضی از انها خودشون گزینه به روز رسانی دارند.
در کل باید به سایت شرکت سازنده مراجعه کنید(اگه pc بود سایت خود سازنده گرافیک و اگه لپ تاپ بود با سایت سازنده لپ تاپ)
تو قسمت سرچ مدل گرافیکتونو بنویسین و لینک های مناسب برای سیستم عامل های متفاوت مثل 8-7-vista وXP رو بهتون میده.امر دیگه ای بود در خدمتم.

مدلشو از کجا دقیق بفهمم؟؟

من وقتی خریدم لبتاپو گفتن دو تا کارت گرافیک داره فک کنم یکیش radeon یکیش intel....البته مطمان نیستم...

آخرین ویرایش:

Риал Краесис

عضو جدید
مدلشو از کجا دقیق بفهمم؟؟

من وقتی خریدم لبتاپو گفتن دو تا کارت گرافیک داره فک کنم یکیش radeon یکیش intel....البته مطمان نیستم...

Control panel >Device manager >Display Adapter مدلشو در مسیری که گفتم میتونید پیدا کنید.

Mosafer-1

عضو جدید
جمیل

جمیل

سلام به متخصصیص محترم

دوستان یهسوال داشتم اگر من با دوستی تو جمیل چت کنم برای یه بار اون کنار هر وقت ان بشه چراغش سبز میشه درست؟!!حالا یه مدته اصلا سبز نمیشه وقتیم رفتم رو اسمش
دیدم زده invent to chatیعنی این دوستمون منو remove کرده ایمیلای منو پاک کرده یا چی؟مثلا...
متشکرم ببخشیدا سوال اماتوری پرسیدم اخه سوال بود واسم

sft

عضو جدید
سلام

من میخام ی لپ تاپ بخرم!تو خصوصیات این لپ تاپ مربوط به cpuنوشته:Intel Processorبعد اصلا coreمشخص نکرده!!چجوریاست؟بعد این فرقش با پردازنده ی Inltel pantiumچیه؟؟

Риал Краесис

عضو جدید
سلام

من میخام ی لپ تاپ بخرم!تو خصوصیات این لپ تاپ مربوط به cpuنوشته:Intel Processorبعد اصلا coreمشخص نکرده!!چجوریاست؟بعد این فرقش با پردازنده ی Inltel pantiumچیه؟؟

عزیز حد اقل شرکت سازنده لینک مشخصاتی چیزی رو هوا که نمیشه گفت.
اگه ivy bridge باشه ممکنه پسوند core نداشته باشه.

• Like
واکنش ها: sft

noosheen1

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
من هنگام شخصی سازی در ویندوز 7 به یک مشکل برخوردم اونم اینکه در قسمت personalizeبخش window colorدر قسمت Advance apperance setting در لیست آیتم به سه موضوع برخوردم که متوجه نمیشم به چه معنایی هستند وچه تغییراتی رو اعمال میکنند اگر کسی بتونه راهنماییم کنه ممنون میشم
1-palette title
2- border padding
3-application background

sft

عضو جدید
عزیز حد اقل شرکت سازنده لینک مشخصاتی چیزی رو هوا که نمیشه گفت.
اگه ivy bridge باشه ممکنه پسوند core نداشته باشه.

مربوط به شرکت msiهست!!...Intel pantiumهست..نه از نوع چند هسته ای!!..میگن اینا پردازشگر دارن نه هسته!!..قدرت پردازشش از چند هسته ای ها کمتره!!
یجورایی از مدل قدیمی بحساب میاد!!
موضوع اینه من بین خرید این لپ تاپ باتوجه به هزینه ش و خرید ی تبلت موندم!!!..بنظرتون داشتن لپ تاپی ک سرعت پردازشش پاینن تره و ازهمین نوعpantium بهتره یا خرید ی تبلت!!..باتوجه به اینکه من کار تخصصی خاصی با لپ تاپ ندارم!!

Mosafer-1

عضو جدید
خیری پیدا نمیشه جواب بده عایا؟
مسئله خون وخونریزیه لطفا کمک:(

سلام به متخصصیص محترم

دوستان یهسوال داشتم اگر من با دوستی تو جمیل چت کنم برای یه بار اون کنار هر وقت ان بشه چراغش سبز میشه درست؟!!حالا یه مدته اصلا سبز نمیشه وقتیم رفتم رو اسمش
دیدم زده invent to chatیعنی این دوستمون منو remove کرده ایمیلای منو پاک کرده یا چی؟مثلا...
متشکرم ببخشیدا سوال اماتوری پرسیدم اخه سوال بود واسم

Риал Краесис

عضو جدید
مربوط به شرکت msiهست!!...Intel pantiumهست..نه از نوع چند هسته ای!!..میگن اینا پردازشگر دارن نه هسته!!..قدرت پردازشش از چند هسته ای ها کمتره!!
یجورایی از مدل قدیمی بحساب میاد!!
موضوع اینه من بین خرید این لپ تاپ باتوجه به هزینه ش و خرید ی تبلت موندم!!!..بنظرتون داشتن لپ تاپی ک سرعت پردازشش پاینن تره و ازهمین نوعpantium بهتره یا خرید ی تبلت!!..باتوجه به اینکه من کار تخصصی خاصی با لپ تاپ ندارم!!

اول اینکه چه نوع تبلتی رو میخواید مقایسه کنید بعضی از تبلت ها اینقدر داغونن که لپ تاپ یا نت تاپ با همون قیمت کارایی بهتری میده.(البته میتونم تبلت رو بالاتر بدونم به خاطر اینکه هم جدیدتره هم ملت عقلشون تو چشمشونه)
اگه دوست داری مدل تبلت مد نظرتو بگو و همچنین مدل این لپ تاپه رو یه مقایسه میکنم بهت میگم نقطه ضعف ها وقوتشونو و تصمیم اخر رو هم خودت با بررسی این نقاط بگیر.

Mosafer-1 عزیز من که بلد نیست پس نمیتونم جواب بدم خو شاید هنوز اون کسی که بلد باشه اینو ندیده. کمی صبر و تحمل و شکیبایی بهترین وتنها راه حل موجود هست.
یه پیشنهاد دارم از این نرم افزار هایی که از رو سی دی اجرا میشن و مخصوص پارتیشن بندی هستند استفاده کن شاید مشکلت حل بشه.

• Like
واکنش ها: sft

hoseng

کاربر بیش فعال
خیری پیدا نمیشه جواب بده عایا؟
مسئله خون وخونریزیه لطفا کمک:(
من google+ رو تا حالا امتحان نکردم ولی فیسبوک یه خاصیتی داره که میتونی در حالی که آنلاین هستی چتو آفلاین کنی شاید تو google+ هم همینجوری باشه

Mosafer-1

عضو جدید
من google+ رو تا حالا امتحان نکردم ولی فیسبوک یه خاصیتی داره که میتونی در حالی که آنلاین هستی چتو آفلاین کنی شاید تو google+ هم همینجوری باشه

اره اون که میشه invisibleرو تو جمیل میزنی وچراغت خاموش میشه نه منظورم اینه که ببین برای بار اول که ایمیل میفرستی به گوشه جمیلت ادما اضافه میشن برای بار اول که چت میکنی یعنی درخواست همو قبول کردید دیگه همیشه
ان که میشه سبزه یا چراغش خاموشه الان مال این دوستمون با وجود اینکه چت کردیم چراغی نشون نمیده ومیگه باید دعوتش کنی من میگم یا چت ها رو پاک کرده یا ایمیل ها رو مثل فیسبوک که کسی از فرند هات حذف کنه وقتی میری تو صفحه اش درخواست فعاله هوم.....
نمیدونم

رضاکلاته

عضو جدید
سلام چندوقتیه که فایرفاکسو که باز میکنم تصاویر زیر پیدا میشن اینها چیه ؟وچکارکنم که دیگه پیدانشن؟7889.JPG54.JPG

leynaz

عضو جدید
یک کامپیوتر از کار خارج شده داریم با ویندوز xp.حالا میخوایم دوباره ازش استفاده کنیم:redface:
مشکلی که داره اینه که وقتی فلش مموری بهش میزنیم اطلاعات روی فلش رو فقط روی خود فلش باز میکنه.وقتی میریزیم رو کامپیوتر هم باز نمیکنه و حتی پاک نمیشه!
trojan remover هم نصبه روش.
اطلاعات رو فلش رو به صورت آیکون نوت پد نشون میده.
چیکار کنم؟عوض کردن ویندوز ؟به خاطر ویروسه؟
لطفا کمکم کنین!

pari54

عضو جدید
سلام دوستان
یک سوال تخصصی داشتم ولی کامپیوتری نیست اما فک می کنم حداقل یک بار همه ی بچه های کامپیوتر باهاش روبه رو شدند!!!!
ممکن بگین چه جوری چند معادله ی چند مجهولی(3معادله 3مجهولی)رو با ماشین حساب casio fx-82ms میشود حل کرد؟؟؟من تمام نت رو زیر و رو کردم اما نیافتم:surprised:!!!
ممنون میشم راهنماییم کنید.

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
مدتیه دابل کلیک قسمت موس لپ تابم کار نمیکنه، به نظرتون مشکل از کجاست
:w20:

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره اون که میشه invisibleرو تو جمیل میزنی وچراغت خاموش میشه نه منظورم اینه که ببین برای بار اول که ایمیل میفرستی به گوشه جمیلت ادما اضافه میشن برای بار اول که چت میکنی یعنی درخواست همو قبول کردید دیگه همیشه
ان که میشه سبزه یا چراغش خاموشه الان مال این دوستمون با وجود اینکه چت کردیم چراغی نشون نمیده ومیگه باید دعوتش کنی من میگم یا چت ها رو پاک کرده یا ایمیل ها رو مثل فیسبوک که کسی از فرند هات حذف کنه وقتی میری تو صفحه اش درخواست فعاله هوم.....
نمیدونم

خب احتمالا از لیست فرندهاش تو +g حذف کرده شما رو!

بالا