سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
Re: سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

سلام برا کافینت شنیدم میشه مثلا 8 تا سیستم رو به ی کیس وصل کرد اما با کمک وسیله ای که اسمش دابل هست
معایبش نسبت به زمانی که هر کدوم از سیستم ها خودشون ی کیس داشته باشن چیه و چه اشکالاتی ممکنه به وجود بیاد؟
قیمت LCD نو و دسته دوم ایا کسی اطلاع داره؟
بعد برا کافینت آنتی ویروس مناسب چیه؟ یکی از دوستان میگفت که میشه نود گرفت اونم از خود سایت نود مجانی ولی ی سری زیرآبیا داره:confused:

مرسی و ممنون

سلام. دوستم میخواس کافی نت بزنه یکم گشتیم گفتن خوب نیس و معایبش بیشتره بخاطر همین زیاد دنبالشو نگرفتیم. از مزیتایی که هر سیستم جدا میتونه داشته باشه اینه که اگه یکیش خراب شه همون یکی از کار میافته و روی بقیه سیستما تاثیری نداره.
آنتی ویروس خیلی خاصی نمیخواد. اگه نود استفاده کنی بقول خودت زیر آبی زیاد داره اگه شید استفاده کنی یکم به کلاینت گیر میده و بقیه آنتی ویروسا هم همینطور. تازه سیستمت رو مجبوری فریز کنی که اینجوری آنتی ویروست اصلا آپدیت نمیشه. فریز خودش بتنهایی واست کافیه. ال سی دی هم فک کنم نو بگیری بنفعت باشه. یه مارک ارزون تر

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

ساقی عطاشاکربلاء

اخراجی موقت
سلام برا کافینت شنیدم میشه مثلا 8 تا سیستم رو به ی کیس وصل کرد اما با کمک وسیله ای که اسمش دابل هست
معایبش نسبت به زمانی که هر کدوم از سیستم ها خودشون ی کیس داشته باشن چیه و چه اشکالاتی ممکنه به وجود بیاد؟
قیمت LCD نو و دسته دوم ایا کسی اطلاع داره؟
بعد برا کافینت آنتی ویروس مناسب چیه؟ یکی از دوستان میگفت که میشه نود گرفت اونم از خود سایت نود مجانی ولی ی سری زیرآبیا داره:confused:

مرسی و ممنون
آنتی ویروس ایرانی شید یا آنتی ویروس رایگان مایکروسافت

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

اول که ویندوز رو روشن میکنم خوبه ولی 5 دقیقه بعد میره بالا دیگه پایین نمیاد طوری هنگ میکنه که مجبور میشی Restart کنی
از اونجایی که قدم آخر اول برداشتی و سخت افزاراتو یدور عوض کردی فقط میمونه نرم افزارات! بایاست آپدیت هم نمیخواد! ویندوزتو عوض کن
بعضی وقت ها آره .بعضی وقت ها نه !!!

دکمه پاورت خراب نیس؟

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
کافینتو میخوام تو دانشگاه بزنم،این آنتی ویروسا خوبه ؟ نود بهتره یا اینا؟
بعدشم LCD چه فرقی بین نو و دست دومشه
سپاس

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

ممنون از راهنماییتون فکر نمیکنم از آپدیت ویندوز باشه چون من هر روز تو نت هستم و همیشه ویندوزم آپدیت میشه
من احتمال میدم ویروس باشه چون چند وقتی هم هست نود 32 رو پاک کردم، البته امیدوارم ویروس نباشه و با آپدیت کردن بایوس حل شه

هیچی بدتر از یسری آپدیتای ویندوز نیس. منم چون همیشه وصل به اینترنتم و آپدیت میکنم؛ دوهفته پیش لپ تاپم بعد 5مین بلواسکرین میشد! آپدیتارو پاک کردن خوب شد

Nafas_pce72

عضو جدید
از اونجایی که قدم آخر اول برداشتی و سخت افزاراتو یدور عوض کردی فقط میمونه نرم افزارات! بایاست آپدیت هم نمیخواد! ویندوزتو عوض کن
ویندوز رو چندبار عوض کردم
باشه نرم افزاری تست میکنم ایشالا که درست شه، راستی برا اسکن کدوم آنتی ویروس بهتره؟؟؟ من شنیم کسپر اسکای خوبه ولی سنگینه
نود 32 خوبه یا کسپر؟؟؟ آنتی ویروس خوب دیگه ای هم اگه میشناسید ممنون میشم معرفی کنید

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

کافینتو میخوام تو دانشگاه بزنم،این آنتی ویروسا خوبه ؟ نود بهتره یا اینا؟
بعدشم LCD چه فرقی بین نو و دست دومشه
سپاس

تو دانشگاه یکم سخت تره. اگه میخوای راحت باشی باید پول خرج کنی واس آنتی ویروس که خیالتم راحت باشه. تو اینجور محیطا شید و نود خیلی سبک و قوین و آویرا هم بد نیس. البته مایکروسافت اسنشال سکیوریتی هم خوبه و رایگانم هست.
روزی که ما میخواستیم خرید کنیم تفاوت نو و دست دوم 50تومان بود. از نو بیشتر میشه کار کشید یکم!
اینم بگم تو محیط دانشگاه چون میخوای کار کنی حتما هر سیستم باید جدا باشه. چون دانشجوها نرم افزارای متفرقه هی نصب میکنن اگه سیستمات جدا نباشه کم میاره

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

باشه نرم افزاری تست میکنم ایشالا که درست شه، راستی برا اسکن کدوم آنتی ویروس بهتره؟؟؟ من شنیم کسپر اسکای خوبه ولی سنگینه
نود 32 خوبه یا کسپر؟؟؟ آنتی ویروس خوب دیگه ای هم اگه میشناسید ممنون میشم معرفی کنید

ویندوز رو عوض کردی و بازم مشکل داری؟!
ببین هرکدوم آنتی ویروسا برای ینفر خوبه نصبت به کاری که میکنه. مثل منو شما که همیشه آنلاینیم باید از نسخه های اینترنت سکیوریتی استفاده کنیم که خیالمون تخت باشه. کسپر اسکای و بیت دفندر قابل مقایسه نیستن با هیچکدوم. ولی از معایبشون سنگین بودنشونو که موقع استارت آپ خیلی طول میکشه رو سیستم های قدیمی. نود23 اگه اسمارت سکیوریتیشو بخری بد نیس. شید هم فقط بعنوان آنتی ویروس خوبه. البته؛ هرکدومشونو بخری بهتر کار میکنن نصبت به نسخه های کرک. دنگ و فنگم ندارن

Nafas_pce72

عضو جدید
ویندوز رو عوض کردی و بازم مشکل داری؟!
ببین هرکدوم آنتی ویروسا برای ینفر خوبه نصبت به کاری که میکنه. مثل منو شما که همیشه آنلاینیم باید از نسخه های اینترنت سکیوریتی استفاده کنیم که خیالمون تخت باشه. کسپر اسکای و بیت دفندر قابل مقایسه نیستن با هیچکدوم. ولی از معایبشون سنگین بودنشونو که موقع استارت آپ خیلی طول میکشه رو سیستم های قدیمی. نود23 اگه اسمارت سکیوریتیشو بخری بد نیس. شید هم فقط بعنوان آنتی ویروس خوبه. البته؛ هرکدومشونو بخری بهتر کار میکنن نصبت به نسخه های کرک. دنگ و فنگم ندارن

بله ویندوز رو چنبار عوض کردم و هنوز درست نشده
اگه کسپر اسکای خوبه همونو نصب میکنم و بعد از اینکه مشکلم حل شد پاک میکنم و نود نصب میکنم
فقط یه سوال دیگه داشتم که 1 کم ابتداییه ، الان که سرچ کردم kasper مثل نود 32 دوتا نسخه داره یکی Antivirus و یکی Internet security کدومو نصب کنم؟ چون من تا حالا با کسپراسکای کار نکردم، Antivirus رو نصب کنم دیگه نه؟ چون فقط میخوام هارد رو اسکن کنم و اگه ویروسی بود پاک کنم

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
اگه کسپر اسکای خوبه همونو نصب میکنم و بعد از اینکه مشکلم حل شد پاک میکنم و نود نصب میکنم
فقط یه سوال دیگه داشتم که 1 کم ابتداییه ، الان که سرچ کردم kasper مثل نود 32 دوتا نسخه داره یکی Antivirus و یکی Internet security کدومو نصب کنم؟ چون من تا حالا با کسپراسکای کار نکردم، Antivirus رو نصب کنم دیگه نه؟ چون فقط میخوام هارد رو اسکن کنم و اگه ویروسی بود پاک کنم
آره. همونطور که بت گفتم نسخه های اینترنت سکیوریتی علاوه بر آنتی ویروش شامل فایر وال و امنیت شبکه هم هست و برای کسانی که زیاد تو اینترنتن مناسبه. همون آنتی ویروس نصب کنی کفایت میکنه

ساقی عطاشاکربلاء

اخراجی موقت

دکمه پاورت خراب نیس؟
نه اصلا"
همه ی قطعات رو باز کردم مسکلی نداره.
پاورو باز کردم دیدم دوتا از اون استوانه ها یکم برجسته شده و یکم سیاه شده !!!
Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2[/QUOTE] این چیه؟؟

ساقی عطاشاکربلاء

اخراجی موقت
آنتی ویروس ایرانی شید و آنتی ویروس رایگان مایکروسافت و آنتی ویروس f-secure

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
نه اصلا"
همه ی قطعات رو باز کردم مسکلی نداره.
پاورو باز کردم دیدم دوتا از اون استوانه ها یکم برجسته شده و یکم سیاه شده !!!
این چیه؟؟[/QUOTE]
ممکنه بخاطر پاورت هم باشه. با یه پاور دیگه حتما تست کن تا یچیزیو نسوزوندی
اون بخاطر این بود که با موبایل جواب میدادم

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
راستی کیست ضربه نخورده؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سوال خیلی فنی داشتم:

خواستم بدونم چکار باید بکنم که بعضی اطلاعات روی CD یا DVD رو پاک کنم؟برام مهمه،ممنون میشم توضیح واضح و مشخص بدین......ویندوزم هم ایکس پی هستش.

یاعلی

سلام
ببین دوس عزیز سی دی و دی وی دی جزو حافظه های خواندنی هست و حداکثر به اندازه حجمشون میشه روی اونها اطلاعات نوشت. وقتی به اندازه کافی روشون نوشته شه دیگه فقط میشه اطلاعات خوند. مگر اینکه سی دی یا دی وی دی قابلیت نوشته شدن دوباره داشته باشه که بتونی اطلاعات رو پاک و باز نویسی کنی که روی اون cdها یا dvdها نوشته شده re writeable (RW( و در غیر اینصورت امکانش نیست اطلاعاتت رو پاک کنی. مگر روش جدیدی اومده باشه که من نمیدونم و دوستای دیگه بدونن
موفق باشی

سلام ممنون از پاسختون،این CD و DVD ها قابلیت نوشتن دوباره دارن،من خودم از اول میخواستم رایت کنم این تنظیمو روش انجام دادم،حالا من چکار کنم که بعضی اطلاعات روی آنها رو پاک کنم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید دوستان

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
تا اونجایی که یادم میاد نه
چطور؟ ربطی به ضربه داره؟
ممکنه بخاطر هاردت هم باشه. لپ تاپ یکی از مشتری هام اینجوری شده بود. ممکنه بد سکتور شده باشه
سلام ممنون از پاسختون،این CD و DVD ها قابلیت نوشتن دوباره دارن،من خودم از اول میخواستم رایت کنم این تنظیمو روش انجام دادم،حالا من چکار کنم که بعضی اطلاعات روی آنها رو پاک کنم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید دوستان
نه نه اشتباه نکن. اون کاری که با نرم افزار و موقع رایت میکنن که اصطلاحا بش میگن باز گذاشتن تهِ سی دی، با اون قابلیتی که گفتم فرق داره. به هر حال. اگر CD یا DVDت این قابلیت رو داره، اطلاعاتی رو که لازم داری باید برداری، CD یا DVD رو erase کنیو بعد مجددا رایت کنی

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام دوستان .. من می خواستم 3ds max 2011 نصب کنم و این کار رو هم کردم و کاملا هم نصب شد ..
حالا مرحله آخرش این بود که وقتی نصبش کردید برنامه را اجرا و activate فعال کنید که متاسفانه به هیچ وجه برنامه اجرا نمیشه .. و این پیغام رو می ده .
سیستم عامل بنده 7 و 64 بیتی است ..
2 آیکن هم روی مال برنامه روی صفحه دسک تاپ اومده
Autodesk 3ds Max 2011 32-bit
Autodesk 3ds Max 2011 64-bit

روی هر کدومش می رم بازم همین پیغام رو میده :

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان .. من می خواستم 3ds max 2011 نصب کنم و این کار رو هم کردم و کاملا هم نصب شد ..
حالا مرحله آخرش این بود که وقتی نصبش کردید برنامه را اجرا و activate فعال کنید که متاسفانه به هیچ وجه برنامه اجرا نمیشه .. و این پیغام رو می ده .
سیستم عامل بنده 7 و 64 بیتی است ..
2 آیکن هم روی مال برنامه روی صفحه دسک تاپ اومده
Autodesk 3ds Max 2011 32-bit
Autodesk 3ds Max 2011 64-bit

روی هر کدومش می رم بازم همین پیغام رو میده :

با سلام
دوست عزیز
تاریخ سیستم خود را قبل تر قرار دهید تا فایل Activate نرم افزار اجرا شود .
برای مثال به 2011 یا 2010 قرار دهید .
با تشکر - سیستم 32

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز
تاریخ سیستم خود را قبل تر قرار دهید تا فایل Activate نرم افزار اجرا شود .
برای مثال به 2011 یا 2010 قرار دهید .
با تشکر - سیستم 32

خب باید از طریق بایوس سیستم این کاررو کنم درسته !!!!!!!!!!!!!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب باید از طریق بایوس سیستم این کاررو کنم درسته !!!!!!!!!!!!!

سلام
نه نیازی به بایوس نیست .
ساعت و تاریخ کامپیوتر از روی ویندوز .
قبلا این مشکل برای دوستان بوده که با این راه حل مشکل بر طرف شده بود . هم نسخه 2009 ، هم نسخه 2010 و هم نسخه 2011 .
با تشکر - سیستم 32

Nafas_pce72

عضو جدید
دوستان تفاوت اصلی وندوز8 enterprise و pro چیه؟
تا اونجایی که من میدونم تفاوت چندانی ندارن، در واقع Pro یه نسخه کامل هست و enterprise یه سری امکانات اضافی تر داره که به درد کاربرای عادی و خانگی نمیخوره و بیشتر به درد سازمانها میخوره، اگه بخواین نصب کنید pro کفایت میکنه و همه امکانات رو داره
این هم توضیح کاملتر:

Windows 8 Pro

ویرایش Windows 8 Pro با ویندوز های Windows 7 Professional و Ultimate سازگار است و برای کاربران پر ذوق و شوق درنظرگرفته شده است. این نسخه شامل تمام ویژگی های نسخه بنیادی Windows 8 میباشد. علاوه براین ویژگی ها، شامل قابلیت دریافت کانکشن های از راه دور Remote Desktop، قابلیت اشتراک در دامین سرور ویندوز، پنهان سازی فایل های سیستمی، Hyper-V، بوت از هارد دیسک مجازی، گروپ پالیسی و همچنین BitLocker و BitLocker To Go میباشد. برنامه Windows Media Center تنها میتواند بصورت یک افزونه پولی در این ویرایش اضافه شود.

Windows 8 Enterprise

ویرایش Windows 8 Enterprise تمام ویژگی هایی که در ویندوز Windows 8 Pro (به جز قابلیت نصب افزونه Windows Media Cente) میباشد، را تحت پوشش داده و ویژگی های اضافی دیگری برای کمک به سازمان های فن آوری اطلاعات در این نسخه گنجانیده شده است. این نسخه برای مشتریان Software Assurance، و همچینین مشترکین MSDN و Technet Professional موجود میباشد و در تاریخ 16 آگست 2012 برابر با ۱۳۹۱/۰۵/۱۶ انتشار یافت.

relife

عضو جدید
سلام.
وقتی میخوام برنامه3dmaxرو نصب کنم،در حالی که دی وی دی تو ی درایو هست ارورinsert disk1in driveمیادو وقتیcancelمیزنم ارور توی عکس،چرا؟برنامه مکس قبلی رو پاک کرده این رو بریزه.البته کلا یک دیوی دی بیشتر نیست.
Untitled.jpg

SuPpOrTeR

عضو جدید
سلام.
وقتی میخوام برنامه3dmaxرو نصب کنم،در حالی که دی وی دی تو ی درایو هست ارورinsert disk1in driveمیادو وقتیcancelمیزنم ارور توی عکس،چرا؟برنامه مکس قبلی رو پاک کرده این رو بریزه.البته کلا یک دیوی دی بیشتر نیست.
مشاهده پیوست 168330
DirectX رو از این لینک دانلود و نصب کن و مجددا برنامت رو نصب کن درست میشه!

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان برای پارتیشن بندی بدون نصب ویندوز مجدد چه کار باید کرد؟ ممنون

SuPpOrTeR

عضو جدید
درود
میتونید از دیسک های بوت مثل Acronis Disk Director یا نسخه ی ویندوزی اونا و همچنین برنامه هایی مثل Easeus partision master استفاده کنید !

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
ویندوزتون چیه؟

اگه ویندوز 7 دارید میتونید از مسیر زیر برید و اندازه پارتیشن ها رو تغییر بدید.

Control Panel-->Administrative Tools-->Computer Management--> Storage-->Disk Management

حالا روی درایوی که میخواید تغییرات رو روش انجام بدید راست کلیک کنید و گزینه shrink volume رو انتخاب کنید و تغییرات رو اعمال کنید.

اگه قصد دارید اون درایو رو حذف کنید و فضای اون رو بین درایو های دیگه تقسیم کنید هم بعد از راست کلیک گزینه Delete Volume رو انتخاب کنید.

آخرین ویرایش:
بالا