سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ، من قبلا با IDM_CC میگرفتم ولی الان یوتیوب فهمیده و گندش در اومده :دی
CC با سرعت واقعی هم دانلود نمیکنه ، همون بهتر که بستنش.

برو سرچ بزن یک نرم افزار هست به اسم youtube FLV downloader
اونو نصب کن برو به ادامه ی نقض قانون کپی رایت ادامه بده.

موفق باشی.

Reza753

اخراجی موقت
سلام ، من قبلا با IDM_CC میگرفتم ولی الان یوتیوب فهمیده و گندش در اومده :دی
CC با سرعت واقعی هم دانلود نمیکنه ، همون بهتر که بستنش.

برو سرچ بزن یک نرم افزار هست به اسم youtube FLV downloader
اونو نصب کن برو به ادامه ی نقض قانون کپی رایت ادامه بده.

موفق باشی.

سلام،ممنون

منظورتون از جمله قرمز شده چیه؟

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،ممنون

منظورتون از جمله قرمز شده چیه؟

هیچی :) یک شوخی.
کپی کردن یا دانلود غیر قانونی از یوتیوب یعنی نقض قانون کپی رایت ، که توی کشور ما کشکه ، شما با خیال راحت انجام بده.
ولی اونور رفتی این کارو انجام نده و همچنین برای کتاب ها و مدیای ایرانی هم اینکار غیر قانونی هست.

شبتون خوش.

apock

عضو جدید
سلام، من روی لب تاپم لینوکس debian و ویندوز 7 نصبه، اخیرن تو لینوکس یه بک-آپ گرفتم و وقتی که دوباره روشن کردم دیگه لینوکس بالا نمیاد.
:(
فقط یه صفحه سیاه با یه سری نوشته میاره و بعد گوشه بالای سمت چپ علامت کرسر نشون میده(گاهی کرسر چشمک میزنه و گاهی هم ثابته)
ویندوزم قابل دسترسیه ولی اطلاعات توی لینوکس رو میخوام، امکانش هست اون اطلاعات زو بازیابی کنم. باید چکار کنم؟ اگه قرارباشه لینوکس رو دوباره نصب کنم میخوام قبلش فایلامو از لینوکس بردارم.
کمک کنید لطفن!!

younoss

عضو جدید
سلام
لب تابم چن وقتی یه خطا رو میده. نمیدوونم مشکلش چیه و باید چیکارش کنم. لطفا کمک کنین. ممنون میشم.
Capture.PNG

Nafas_pce72

عضو جدید
با سلام دوستان یکی از درایوهای کامپیوترم فرمت نمیشه، نه میشه توش فایلی کپی کرد و نه از توش فایلی رو cut کرد

وقتی میخوام فرمت کنم ارور میده دیگه کلافه شدم نمیدونم چیکار کنم
هیچ کس تاحالا سر درنیورده خیلی کارم لنگه لطفا کمک کنید، 100 گیگابایت از هاردم رو نمیتونم استفاده کنم:(

اروری که موقع فرمت میده:
خواهش میکنم کمک کنید خیلی عجله دارم:cry:
0000 (1).jpg

0000 (2).jpg

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام دوستان یکی از درایوهای کامپیوترم فرمت نمیشه، نه میشه توش فایلی کپی کرد و نه از توش فایلی رو cut کرد

هیچ کس تاحالا سر درنیورده خیلی کارم لنگه لطفا کمک کنید، 100 گیگابایت از هاردم رو نمیتونم استفاده کنم:(

اروری که موقع فرمت میده:

سعی کن با CMD فرمتش کنی ، اگر نشد احتمالا بدسکتور داره.

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
یاهو جدیدا شماره تلفن موبایل را هم برای ثبت نام اکانت میل میخواد،در حالیکه ایران تو لیستش نیس.
چیکار میشه کرد؟

mohande5

عضو
یاهو جدیدا شماره تلفن موبایل را هم برای ثبت نام اکانت میل میخواد،در حالیکه ایران تو لیستش نیس.
چیکار میشه کرد؟

با سلام
من واسه هیچ کدوم از حساب هایی که توو نت ایجاد کردم هیچ شماره موبایلی ندادم!
از fb بگیر تا گوگل و یاهو و غیره... (البته این حساب ها قدیم ایجاد شدن!)
ولی می خوام بگم که کار نشد نداره خصوصا تو بحث IT
من جدیدا پسورد حساب یاهوو م رو عوض کردم، بعد از اینکه پسورد جدید دادم دیدم که شماره موبایل هم می خواد بعد همین طور صفحه ی یاهو رو به حال خودش گذاشتم و رفتم سراغ جستجو توو وب که چطور میشه این مشکل رو حل کرد و یا در اصطلاح "bypass" کرد دیدم که مشکل خودش حل شد! چطور ؟ اینطور که طوری برنامه نویس های یاهو این پیج رو دولوپ کردن که بعد از یه تایم خاصی اگه کاربر دیگه پروسه تغییر پسورد رو ادامه نداد تغییرات ذخیره بشه حتی اگه فیلد شماره موبایل رو پر نکنی !
اول فکر کردم که تغییرات discard شده یعنی اینکه پسوردم عوض نشده ولی بعد از logout با پسورد جدید login کردم D:
شاید، توجه کنید میگم شاید ثبت نام هم با این روش bypass شه...
ولی اگه نشد مهم نیست چون حتما راه دیگه ایی وجود داره ...
و اوون وابسته به این هست که شما چقدر به امنیت خودتون یا در اصطلاح privacy توون در اینترنت اهمیت میدهد.
واسه این مشکل می تونید عبارت زیر رو توو گوگل جستجو کنید:
how to bypass mobile number in yahoo registeration

امنیت مانند زنجیر است، ضعف در هر یک از حلقه های آن فاجعه می باشد.
یا علی.

آخرین ویرایش:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
لب تابم چن وقتی یه خطا رو میده. نمیدوونم مشکلش چیه و باید چیکارش کنم. لطفا کمک کنین. ممنون میشم.
مشاهده پیوست 167750

برنامه internet explorer از کار میوفته یا به نوعی هنگ میکنه و ازتون سوال می کنه که برنامه بسته بشه یا توی نت دنبال دلیلش بگردید... من شخصا همیشه با این explorer مشکل داشتم و معمولا از برنامه های دیگه مثل firefox یا chrome استفاده می کنم ... اگر از برنامه های دیگه استفاده کنید طبیعتا این ارور دیگه نمیاد ، حالا دلیلش رو دوستان دیگه میان توضیح میدن چون من بیشتر نمیدونم

Nafas_pce72

عضو جدید

اروری که موقع فرمت میده:
مشاهده پیوست 167773

مشاهده پیوست 167774

هوررررراااااا با این روش حلش کردم دوستان:
با داس فرمت کردم نشد و نوشت بدسکتور داره ولی با نرم افزار Acronis Disk Director Home حلش کردم:
1- نرم افزار Acronis Disk Director Home را دانلود کنید .
2- بعد از نصب ، وارد برنامه شده و روی درایو مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه ی delet را انتخاب کنید .
3- درایو حذف شده کمی بی رنگ میشود باز بر روی آن راست کلیک کرده و new volum را بزنید . حال تا آخر continue را بزنید و تمام .

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان ...

من وقتی فلشی و یا سی دی می ذارم توی لپتاپم این ارور رو نشون میده ... همچی درست کار میکنه ولی این ارور نمی دونم برای چی میاد و به چی ایراد میگیره ...

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ...

من وقتی فلشی و یا سی دی می ذارم توی لپتاپم این ارور رو نشون میده ... همچی درست کار میکنه ولی این ارور نمی دونم برای چی میاد و به چی ایراد میگیره ...

سلام آقا پوریا.
مربوط به نرم افزاری هست که نصب کردی.
اینجا رو بخون.

http://systemexplorer.net/file-database/file/axshlexhlper-exe

.SHaDi

عضو جدید
سلام
رو صفحه کامپیوترم چندتا 111111 خش داره انگاری ...
اگه متوجه شدین منظورم
راهنماییم کنید.ممنون

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
رو صفحه کامپیوترم چندتا 111111 خش داره انگاری ...
اگه متوجه شدین منظورم
راهنماییم کنید.ممنون
سلام!

خیر اینجوری اگه به بیل گیتس هم بگید متوجه نمیشه :)

در هر صورت من احتمال میدم شما Vista doc یا تم ویستا نصب کردید.

- Task manager رو باز کنید. ( با استفاده از کلید های ترکیبی ALT+CTRL+DELETE )
- سرفایل یا تب دوم رو انتخاب کنید ، اسمش Processes هست.
- به اینا میگن Service ، بین این سرویس ها بگردید اگر سرویس Yzshadow دیدید انتخابش کنید و دکمه ی End process رو بزنید.

اگر مشکلتون حل شد، باید از استارت آپ ویندوز هم پاکش کنید چون با ریستارت بعدی دوباره اینطوری میشه.
از پوشه ی استارت آپ ، یا Msconfig باید پاکش کنید.

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
:D
ممنون..
دیدم اما yzshadow نبود.
خش ها چجوریه؟عمودی ؟ افقی؟
نرم افزاریه یا سخت افزاری ؟
از کی اینجوری شد ؟ چه نرم افزار گرافیکی ( مثلا برای تغییر ظاهر ویندوز ) نصب کردین ؟
حالتون خوبه ؟ بابا اینا خوبن ؟
ویندوزتون چیه ؟
مانیتورتون احیانا BenQ نیست ؟
از تنظیمات تصویر فرکانس نمایش تصویر هم به حداقل75 افزایش بدید.
( از راست کلیک روی دسکتاپ و Properties یا Personalize )
خط ها سراسر صفحه کشیده شده اند یا فقط نصفه هستند.
میتونید با پرینت اسکرین از این خش ها و از پراسس ویندوز یک عکس بگیرید و اینجا آپلود کنید ؟

آخرین ویرایش:

.SHaDi

عضو جدید
خش ها چجوریه؟عمودی ؟ افقی؟
نرم افزاریه یا سخت افزاری ؟
از کی اینجوری شد ؟ چه نرم افزار گرافیکی ( مثلا برای تغییر ظاهر ویندوز ) نصب کردین ؟
حالتون خوبه ؟ بابا اینا خوبن ؟
ویندوزتون چیه ؟
مانیتورتون احیانا BenQ نیست ؟
میتونید با پرینت اسکرین از این خش ها و از پراسس ویندوز یک عکس بگیرید و اینجا آپلود کنید ؟

خش ها عمودی..
تازه اینجوری شده.
ویندوز7
:smile:
باید ببرم خدمات کامپیوتری.
ممنون

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
Re: سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

سلام
مشاهده پیوست 167750
یا برنامت خراب شده یا ویندوزت معمولش تعویض ویندوزه
من هم یه چند وقتیه این مشکل رو پیدا کردم. دوستان صاحب نظر کجائین؟
شمام همینطور. حالا بعدا میگم چرا روشای دیگه نه

اروری که موقع فرمت میده:
مشاهده پیوست 167773

مشاهده پیوست 167774

اصلاعتتو بردار هاردتو از نو پارتیشن بندی کن یا از نرم افزارای موجود مثل اکرونیک استفاده کن

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

Nafas_pce72

عضو جدید
اصلاعتتو بردار هاردتو از نو پارتیشن بندی کن یا از نرم افزارای موجود مثل اکرونیک استفاده کن

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2[/QUOTE]
دوست عزیز درستش کردم تو چنتا پست قبل تر روششو گذاشتم، موفق باشید

Nafas_pce72

عضو جدید
بالا رفتن cpu usage

بالا رفتن cpu usage

دوستان یه چند ماهی هست که cpu usage کامپیوترم به طور وحشتناکی بالا میره، هر کاری که به ذهنتون برسه انجام دادم ولی درست نمیشه
حتی cpu ، مادربورد، پاور، رم، فن cpu رو عوض کردم ولی اصلا فرقی نکرده، اعصابمو خورد کرده
دوستان کسی تجربه مشابه داشته تو این زمینه؟؟؟؟؟
اگه راه حلی به ذهنتون میرسه ممنون میشم راهنمایی کنید:(

Arman 512™

عضو جدید
دوستان یه چند ماهی هست که cpu usage کامپیوترم به طور وحشتناکی بالا میره، هر کاری که به ذهنتون برسه انجام دادم ولی درست نمیشه
حتی cpu ، مادربورد، پاور، رم، فن cpu رو عوض کردم ولی اصلا فرقی نکرده، اعصابمو خورد کرده

خب بستگی داره این قطعاتی رو که عوض کردی، چه مارک هایی و با چه مشخصات فنی خریدی./
ولی عمده ی مشکل تهویه ی مناسب سیستم میتونه باشه که با یه پاور خوب میتونی حلش کنی./

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
اگر منظورتون از CPU usage همون درصد استفاده ی سیستم عامل و دیگر نرم افزار ها از CPU هست.
طوری که سیستمتون کند میشه :
من احتمال میدم ویروس باشه ، شاید نباشه ولی به هرحال امتحانش ضرری نداره و شاید مشکلتون حل شد.
فقط به این سوال پاسخ بدید ، وقتی به Process از تسک منیجر نگاه میکنید 2 تا فایل به اسم Regsvr.exe میبینید که هرکدوم حدود 40% از CPU رو گرفتن یا خیر؟ اگر اینطوره این ویروس هست. آنتی ویروس معمولا پاکش نمیکنه ، اگر این بود اطلاع بدید تا روش دستی پاک کردنشو بذارم.

-
ممکنه به اسم های دیگری هم باشند، در کل ببینید چه Exe ای هست که حجم زیادی از CPU رو به خودش اختصاص داده.

آخرین ویرایش:

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست من احتمالا خمیر سیلیکون نزدید.

فن را از CPU جدا کنید و مابینشان را خمیر سیلیکون بزنید.
;)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سوال خیلی فنی داشتم:

خواستم بدونم چکار باید بکنم که بعضی اطلاعات روی CD یا DVD رو پاک کنم؟برام مهمه،ممنون میشم توضیح واضح و مشخص بدین......ویندوزم هم ایکس پی هستش.

یاعلی

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

دوست عزیز درستش کردم تو چنتا پست قبل تر روششو گذاشتم، موفق باشید[/QUOTE]

عذر میخوام ندیدم

seyed*hamid

کاربر حرفه ای

سلام دوستان یه سوال خیلی فنی داشتم:

خواستم بدونم چکار باید بکنم که بعضی اطلاعات روی CD یا DVD رو پاک کنم؟برام مهمه،ممنون میشم توضیح واضح و مشخص بدین......ویندوزم هم ایکس پی هستش.

یاعلی

سلام
ببین دوس عزیز سی دی و دی وی دی جزو حافظه های خواندنی هست و حداکثر به اندازه حجمشون میشه روی اونها اطلاعات نوشت. وقتی به اندازه کافی روشون نوشته شه دیگه فقط میشه اطلاعات خوند. مگر اینکه سی دی یا دی وی دی قابلیت نوشته شدن دوباره داشته باشه که بتونی اطلاعات رو پاک و باز نویسی کنی که روی اون cdها یا dvdها نوشته شده re writeable (RW( و در غیر اینصورت امکانش نیست اطلاعاتت رو پاک کنی. مگر روش جدیدی اومده باشه که من نمیدونم و دوستای دیگه بدونن
موفق باشی

بالا