سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

mahaya67

عضو جدید
کسی میتونه راجع به پایان نامه منو راهنمایی کنه آیا؟! من تو زمینه خاصی تخصص ندارم از هرچی یه کم بلدم ، به موضوع خاصی هم علاقه ندارم حالا تو انتخاب موضوع موندم چیکار کنم؟! میخوام یه موضوعی باشه که توش نمونم آسون باشه

zalzalak_amir

عضو جدید
دوستان کسی نیست ما رو راهنمایی کنه ؟!!!

ببین رزومه خیلی مهمه به نظر خود من مدرک زیاد تفاوتی نداره چی داشته باشی متخصص
یه کاری باشی کمی هم سرمایه اولیه داشته باشی و همزمان تحصیل بتونی مدارک معتبر
هرچی اعم از سیسکو و ... بگیری میتونی زندگیت رو تغییر بدی.

معمولا یه حرفه ای تفاوتش بابقیه اینه که مثلا تو دوره کاردانی طرف شده با زجر و بدبختی
حداقل با یه گروه حرفه ای همزمان در حال کار هست حتی شده مفت کوتاه مدت کار کن،
فرقی نمیکنه کار شبکه،طراحی وب و ...
تو کارشناسی تحربیاتتو بنویس مثلا تو حوزه امنیت حداقل دو سه تا مقاله داخلی و یه مقاله
ISIداشته باش و براش زحمت بکش.(این ISIو مقالات داخلی حتما مرتبط با موضوع پایان نامت
و حتی دوره کارآموزیت باشه)
سه اگه خواستی بری ارشد پول داشتی سعی کن یه دانشگاه درست حسابی بری یا نشد الکی
برای تحصیل تو دانشگاههای زپرتی نکن.برو یه کشوردرست حسابی ارشد بگیر مثل ترکیه یا مالزی
و ...
فعلا همین ها کافیست...

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
کسی میتونه راجع به پایان نامه منو راهنمایی کنه آیا؟! من تو زمینه خاصی تخصص ندارم از هرچی یه کم بلدم ، به موضوع خاصی هم علاقه ندارم حالا تو انتخاب موضوع موندم چیکار کنم؟! میخوام یه موضوعی باشه که توش نمونم آسون باشه
شما ببینید هر استاد تو چه زمینه ای کار میکنه و بعد براساس علاقتون و ویژگیهای استاد برین سمت موضوع

mahaya67

عضو جدید
شما ببینید هر استاد تو چه زمینه ای کار میکنه و بعد براساس علاقتون و ویژگیهای استاد برین سمت موضوع

توی ارشد باید پایان نامه ها پیاده یازی داشته باشن؟ یعنی اساتید کار اجرایی میخوان؟ آخه من ایده جدید ندارم، یه موضوع تحقیقاتی آسون میخوام:(

mohandeseit

کاربر ممتاز
توی ارشد باید پایان نامه ها پیاده یازی داشته باشن؟ یعنی اساتید کار اجرایی میخوان؟ آخه من ایده جدید ندارم، یه موضوع تحقیقاتی آسون میخوام:(
بله بخش پیاده سازی یا همون ارزیابی روش پیشنهادی وجود داره و بسیار مهم هم هست.
وقتی تو زمینه تزتون مقاله بخونین ایده های زیادی به ذهنتون میرسه نگران نباشین

mohandeseit

کاربر ممتاز
خواستم ببینم کسی از دوستان خبر داره که جدیدا برای دروس "مبانی کامپیوتر و برنامه سازی" و همچنین "برنامه سازی پیشرفته" چه زبانی را درس میدن؟
قبلا به ترتیب پاسکال و ++C بود.الان چطوریاس؟

Mohandes*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواستم ببینم کسی از دوستان خبر داره که جدیدا برای دروس "مبانی کامپیوتر و برنامه سازی" و همچنین "برنامه سازی پیشرفته" چه زبانی را درس میدن؟
برای مبانی کامپیوتر C++ , و برای برای برنامه نویسی پیشرفته هم c#

~DoMiNanT~

عضو جدید
به ما مبانی ، پایتون درس دادن ؛ پیشرفته هم سی پلاس پلاس .

esani

عضو جدید
با سلام دوستان خوبین ؟ ببخشید کسی پروژه واسه کارشناسی آی تی کسی نداره ؟ در مورد شبکه میخواستم. ممنون میشم کسی داره کمک کنه

معین b

عضو جدید
سلام.من یه گوشی نوکیا 1280 دارم قفل شده رمز هم قراموش کردم چیکار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید متشکرم

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این رشته مدیریت فناوری اطلاعات دوره کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور رو من می تونم برم بخونم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مدرک کارشناسیم مدیریت بوده......

mohandeseit

کاربر ممتاز
این رشته مدیریت فناوری اطلاعات دوره کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور رو من می تونم برم بخونم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مدرک کارشناسیم مدیریت بوده......
کلا حتی برای کنکور سراسری هم میتونید ی رشته متفاوت بخونید ولی پس از قبولی بسته به میزان تفاوت رشته کارشناسی و ارشد چند واحد دروس پیش نیاز بهتون میخوره.

nilo0o0sh

عضو جدید
سلام دوستان
اینجا کسی هست که از یه رشته دیگه برای ارشد تغییر رشته به آی تی داده باشه؟؟؟ میتونه کمکم کنه؟

hasti pahlavi

عضو جدید
سلام دوستان.من تازه عضو شدم و برای پایان نامم ازتون کمک میخوام.
پایان نامم راجع به حذف نویز در پردازش تصویره.متآسفانه مطلب راجع بهش کمه...
اکر شما چیزی سراغ دارین ممنون میشم در اختیارم بذارید.

polymer77

عضو جدید
سلام دوستان عزیز خسته نباشین .
دوستان عزیز ، من خیلی خیلی به نرم افزار طراحی کرنال (kornal) نیاز دارم . خواهشا اگه میشه کمکم کنید. ( جزوه . خود نرم افزار . معرفی کتاب . . . )
ممنون

MJ1991

عضو جدید
سلام.
دوستان بنده دانشجوی سال آخر برق قدرت هستم (کارشناسی). تا چند وقت پیش قصدم ادامه تحصیل نبود و در حین تحصیلم به کار آزاد روو آوردم. اوایل درآمدی حدود کم و بیش 1.5 رو در ماه داشتم که بعد چند ماه نظرم از کار آزاد به خاطر مشکلاتی که داشت برگشت و تصمیم گرفتم به طور جدی ادامه تحصیل بدم. مشکلی که هستش اینه که نمیتونم از بین سه رشته ی برق و کامپیوتر و آی تی یکی رو انتخاب کنم! قصدم تا چند سال آینده فقط تحصیل و البته کسب علم هست و زود بازده بودن رشته از لحاظ بازار کار برام مهم نیست. البته به ادامه تحصیل در خارج هم فکر میکنم و احتمال اینکه برای دکترا به خارج برم هم زیاد هست. بین این 3 تا فیلد مردد هستم که برا هرکدوم دلایل خاص خودش رو دارم که براتون مطرح میکنم:
برق چون رشته ی کارشناسی خودم هست و باهاش آشنایی دارم، برای ارشد خیلی زودتر میتونم آماده شم و اینکه بعد از قبولی بهم پیش نیاز نمیخوره و عقب نمیوفتم. توو قدرت ادامه نمیدم چون هم تقریبا اشباع شده و هم اینکه توی خارج نیاز چندانی به برق قدرت ندارن (یکی از آشناهامون که دکترای برق قدرت داره و در ایران کاملا جا افتاده و در آمدی ماهیانه حدود 15 تومن داشت با کلی مشکلات به آمریکا رفت و الان اونجا به طور آزمایشی در حال درس دادن به دانشجوها هست! ینی براش کار عملی پیدا نشد!) کنترل بد نیست، میشه توش یه کارایی کرد. ولی به برق علاقه ی زیادی ندارم
علاقه م به IT و بخصوص مباحث امنیت بیشتر از همه س. مدرک CCNA و MCITP رو دارم (نه بین المللی) و با مباحث MPLS و Security هم آشنایی دارم ولی هنوز برای مدرکش اقدام نکردم. متاسفانه با دروس کارشناسیش اصلا آشنایی ندارم و برای پذریفته شدن تووی ارشد و البته فقط دانشگاه های تهران باید انرژی و وقت زیادی بذارم. بعد از قبولی هم بهم پیش نیاز میخوره ولی خب از لحاظ عملی وضعیت خوبی دارم و میتونم با مدیر گروه یه جورایی کنار بیام!!
تووی کامپیوتر هم به گرایش های نرم افزار و مخصوصا هوش علاقه دارم. تسلطم روی c++ بدک نیست، C# هم زیاد کار کردم و با جاوا هم کم و بیش آشنام. پروژه های زیادی رو انجام دادم و در کل استعدادم توی برنامه نویسی خوبه. مشکلی که هست باز هم دروس کارشناسیه که البته به لطف برق در دروس مدار الکتریکی و منطقی تسلط دارم. در صورت انتخاب این رشته و قبولی توی ارشد حدود 1 سال بهم فقط پیش نیاز میخوره!
کلا توی این 4 سال کارشناسی توی شبکه و برنامه نویسی پلاس شدم و خبری از برق نبوده! برق رو متاسفانه به خاطر ذهنیت اشتباهم و رتبه ی خوبی که توی کنکور آوردم انتخاب کردم.
با وجود اینکه با خیلی ها مشورت کردم ولی هنوز مرددم که چه فیلدی رو انتخاب کنم. از همه دوستان خواهش میکنم تجربیات خودشون رو به بنده انتقال بدن و بنده رو راهنمایی کنن. میبخشید ازینکه زیاد شد. سپاس فراوان از شما عزیزان :gol::gol::gol:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
Re: سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

سلام.
دوستان بنده دانشجوی سال آخر برق قدرت هستم (کارشناسی). تا چند وقت پیش قصدم ادامه تحصیل نبود و در حین تحصیلم به کار آزاد روو آوردم. اوایل درآمدی حدود کم و بیش 1.5 رو در ماه داشتم که بعد چند ماه نظرم از کار آزاد به خاطر مشکلاتی که داشت برگشت و تصمیم گرفتم به طور جدی ادامه تحصیل بدم. مشکلی که هستش اینه که نمیتونم از بین سه رشته ی برق و کامپیوتر و آی تی یکی رو انتخاب کنم! قصدم تا چند سال آینده فقط تحصیل و البته کسب علم هست و زود بازده بودن رشته از لحاظ بازار کار برام مهم نیست. البته به ادامه تحصیل در خارج هم فکر میکنم و احتمال اینکه برای دکترا به خارج برم هم زیاد هست. بین این 3 تا فیلد مردد هستم که برا هرکدوم دلایل خاص خودش رو دارم که براتون مطرح میکنم:
برق چون رشته ی کارشناسی خودم هست و باهاش آشنایی دارم، برای ارشد خیلی زودتر میتونم آماده شم و اینکه بعد از قبولی بهم پیش نیاز نمیخوره و عقب نمیوفتم. توو قدرت ادامه نمیدم چون هم تقریبا اشباع شده و هم اینکه توی خارج نیاز چندانی به برق قدرت ندارن (یکی از آشناهامون که دکترای برق قدرت داره و در ایران کاملا جا افتاده و در آمدی ماهیانه حدود 15 تومن داشت با کلی مشکلات به آمریکا رفت و الان اونجا به طور آزمایشی در حال درس دادن به دانشجوها هست! ینی براش کار عملی پیدا نشد!) کنترل بد نیست، میشه توش یه کارایی کرد. ولی به برق علاقه ی زیادی ندارم
علاقه م به IT و بخصوص مباحث امنیت بیشتر از همه س. مدرک CCNA و MCITP رو دارم (نه بین المللی) و با مباحث MPLS و Security هم آشنایی دارم ولی هنوز برای مدرکش اقدام نکردم. متاسفانه با دروس کارشناسیش اصلا آشنایی ندارم و برای پذریفته شدن تووی ارشد و البته فقط دانشگاه های تهران باید انرژی و وقت زیادی بذارم. بعد از قبولی هم بهم پیش نیاز میخوره ولی خب از لحاظ عملی وضعیت خوبی دارم و میتونم با مدیر گروه یه جورایی کنار بیام!!
تووی کامپیوتر هم به گرایش های نرم افزار و مخصوصا هوش علاقه دارم. تسلطم روی c++ بدک نیست، C# هم زیاد کار کردم و با جاوا هم کم و بیش آشنام. پروژه های زیادی رو انجام دادم و در کل استعدادم توی برنامه نویسی خوبه. مشکلی که هست باز هم دروس کارشناسیه که البته به لطف برق در دروس مدار الکتریکی و منطقی تسلط دارم. در صورت انتخاب این رشته و قبولی توی ارشد حدود 1 سال بهم فقط پیش نیاز میخوره!
کلا توی این 4 سال کارشناسی توی شبکه و برنامه نویسی پلاس شدم و خبری از برق نبوده! برق رو متاسفانه به خاطر ذهنیت اشتباهم و رتبه ی خوبی که توی کنکور آوردم انتخاب کردم.
با وجود اینکه با خیلی ها مشورت کردم ولی هنوز مرددم که چه فیلدی رو انتخاب کنم. از همه دوستان خواهش میکنم تجربیات خودشون رو به بنده انتقال بدن و بنده رو راهنمایی کنن. میبخشید ازینکه زیاد شد. سپاس فراوان از شما عزیزان :gol::gol::gol:
نظرتون راجع به رباتیک چیه؟ هم برق هم کامپیوتر هم مکانیک!!

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من تازه عضو شدم و برای پایان نامم ازتون کمک میخوام.
پایان نامم راجع به حذف نویز در پردازش تصویره.متآسفانه مطلب راجع بهش کمه...
اکر شما چیزی سراغ دارین ممنون میشم در اختیارم بذارید.

شما باید با اصل ایمیج پراسسینگ یا همون پردازش تصویر، آشنایی داشته باشید. وگرنه هرچقدر هم بگردید به بن بست میخورید.
مثالش خود من. آشنایی کافی با لینوکس نداشتم و سرچ هام به نتیجه نمیرسید. آشنا تر که شدم، هرچی سرچ کردم به نتیجه رسیدم، یا حداقل تا دو قدمی نتیجه!

سلام دوستان عزیز خسته نباشین .
دوستان عزیز ، من خیلی خیلی به نرم افزار طراحی کرنال (kornal) نیاز دارم . خواهشا اگه میشه کمکم کنید. ( جزوه . خود نرم افزار . معرفی کتاب . . . )
ممنون

اول :
کرنل (kernel).

دوم، کرنل رو با نرم افزار طراحیش نمیکنن. نشون میده پایه ای ترین اطلاعات راجع به سیستم عامل رو ندارید!

Eng Soli

عضو جدید
سلام. با توجه به حجم زیاد تاپیک ها و صفحات به نظرم اومد اگه اینجا سوالامو مطرح کنم بهتر می تونم از کمکتون استفاده کنم. پیشاپیش ممنون;)
من دانشجوی ترم 3 این رشته هستم ولی هنوزم درباره ی آینده ی شغلی اطلاعات کافی ندارم و حتی نمی دونم چه زمینه هایی
هستن که بتونم واردشون بشم چه برسه به اینکه بفهمم به کدوم علاقه دارم!
چجور می تونم یه لیست کامل از شغل ها و زمینه های این رشته بدست بیارم؟
سوال بعدیم که بی ربط به قبلی نیست هم اینه که اگر بخوام قبل از اتمام دانشگاه وارد بازار کار بشم بهتره از کجا و چجوری شروع کنم؟
*نکته* به برنامه نویسی علاقه ندارم و دوست دارم کارم اصلا نیاز به برنامه "نوشتن" نداشته باشه.
با تشکر بابت وقتی که برای خوندن این پاسخ گذاشتید

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من دانشجوی ترم 3 این رشته هستم ولی هنوزم درباره ی آینده ی شغلی اطلاعات کافی ندارم و حتی نمی دونم چه زمینه هایی
هستن که بتونم واردشون بشم چه برسه به اینکه بفهمم به کدوم علاقه دارم!
چجور می تونم یه لیست کامل از شغل ها و زمینه های این رشته بدست بیارم؟
سوال بعدیم که بی ربط به قبلی نیست هم اینه که اگر بخوام قبل از اتمام دانشگاه وارد بازار کار بشم بهتره از کجا و چجوری شروع کنم؟
*نکته* به برنامه نویسی علاقه ندارم و دوست دارم کارم اصلا نیاز به برنامه "نوشتن" نداشته باشه.
با تشکر بابت وقتی که برای خوندن این پاسخ گذاشتید
تاپیک های خاصی برای این کار پیش بینی شده، که بهتر بود سوالتون رو اونجا می‌پرسیدید، چون این سوال بارها و بارها تکرار شده!
مثلا
تعریف IT,خدمات, کاربردها و مشاغل مربوط به آن►
یا
[h=1] .::کمک و راهنمایی به دانشجویان IT برای پیشرفت در این رشته::.
[/h]توی این پست هم دوستمون یه سری از مشاغلی که میشه توی این رشته داشت رو نوشته.

اما اینکه بخواید قبل از اتمام دانشگاه وارد بازار کار بشید فکر بدی نیست. از کجا شروع کردنش برمی‌گرده به علاقه و دیدگاه شما. خب گفتید که به برنامه نویسی علاقه ندارید،‌پس برنامه نویسی و پایگاه داده رو باید بزاریم کنار.
چیزی که برامون باقی می‌مونه سخت افزار و پشتیبانیه.
پشتیبانی یکی از سخت ترین اما ارزشمندترین کارهاییه که میشه کرد،‌ دفت کنید که اگه قراره پشتیبان کاری فراتر از یه اپراتور معمولی (مثلا پشتیبان های ADSL معمولی هستند) انجام بده معمولا باید یه دانشی هم داشته باشه، مثلا پایگاه داده و/یا شبکه.
شبکه هم که داستان خودشو داره، توی دانشگاه مفاهیم پایه ای و تئوری رو به شما یاد میدن و توی کلاس های بیرون مفاهیم عملی و کاربردی. برای کار هم مفاهیم عملی رو نیاز دارید بدونید، هرچند که مفاهیم تئوریک باعث فهم بهترتون خواهد شد، درواقع درک پیدا می‌کند.

حقیقت تلخیه اما به هرحال باید باهاش رو به رو بشید : بیشتر از اینکه فکر کنید که من دوست دارم فلان کار رو انجام بدم یا فلان کارو انجام ندم، باید اول کار رو گیر بیارید بعد بهش علاقه مند بشید. مهم اینه که بتونید و بخواهید که کار رو با علاقه و درست انجام بدید.

توصیه شخصی من اینه که حداقل یک زبان برنامه نویسی بلد باشید، و این یک زبان مسلما خیلی کمه. (این رو از کسی بشنوید که تا آخر کارشناسیش برنامه نویسی نکرده بود و بعدا فهمید که چقدر دیر شروع کرده).

mahtabmo

عضو جدید
سلام

یه سوال از شما دوستان؟

تازگیا رفتین توی سایت YAHOO برای ساختن E-Mail ?

من هر کاری می کنم یه E-Mail جدید بسازم نمی شه فکر می کنم IP ها رو pick up می کنن و IP های ایی که مال ایران هست رو مجوز ورود بهش نمی دن

اگه خبری دارید بگید
آره ولی تو گوگل سرچ کن بهت میگه روششو میشه 1 کاری میکنی بعد ایرانم قبول میکنه...فک کنم کارش شبیه وی پی ان باشه...دقیقا نمیدونم چه جوری میشه ک اونجوری میشه :))

mahtabmo

عضو جدید
:w00::evil: بابا اصلا تو اين مملكت كسي در مورد مدرك كارشناسي ارشد IT دوره هاي مجازي دانشگاه اميركبير هيچي نمي دونه اصلا اعتبار داره يانه ارزش سرمايه گذاري رو داره يانه :mad::wallbash: ددددددددددددددد جواب بدين ديگه:w39::w43::crying::cry:

منم میخوام بودنم....اگه کسی میدونه جواب بده لطفا...

mahtabmo

عضو جدید
کسی راجع ب smart grids چیزی میدونه؟؟؟؟
مقاله ای چیزی دارین؟؟؟
لطفا کمکم کنید موضوع پروژه پایانیمه:(((

mohandeseit

کاربر ممتاز
کسی راجع ب smart grids چیزی میدونه؟؟؟؟
مقاله ای چیزی دارین؟؟؟
لطفا کمکم کنید موضوع پروژه پایانیمه:(((
میتونین به مقالاتی که در اونها اسمی از دکتر محمد حسین یغمایی مقدم استاد تمام کامپیوتر دانشگاه فردوسی برده شده رجوع کنین.
پایان نامه ارشد سه تا از همکلاسیام همین بود.

sha_pesar

عضو جدید
سلام به مهندسین :smile:
یه مشکل توی طراحی وب دارم .

من از Dream weaver 2014 استفاده می کنم . مشکلم اینه که وقتی یه فایلی رو اینکلود می کنم ، اگه اون فایل توی پوشه اصلی باشه ، درست نشون داده میشه ولی وقتی توی یه پوشه جدا باشه ، هیچی نشون داده نمیشه !!!

مثلاً یه فایل دارم به اسم slider
وقتی توی شاخه اصلی باشه :
PHP:
<?php include('slider.php'); ?>
کاملاً درست اینکلود میشه
ولی وقتی می برمش توی یه پوشه جدا :
PHP:
<?php include('slider/slider.php'); ?>
هیچی توی صفحه نمیاد . حتی ارور هم نمیده !

چیکار کنم ؟ :(

بالا