سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه ی مهندسین IT

این تاپیک مخصوص سوال و جواب هست

سوال ها و مشکلاتی رو که در مورد این رشته دارید این جا مطرح کنید

آخرین ویرایش:

afshar-eng

عضو جدید
سلام و سوال

سلام و سوال

سلام به همه ی دوستان .من تازه عضو این تالار شدم.واسه مهندسی ای تی درس های برنامه نویسی مهمند ؟واسه ارشد چقدر مهمند؟ ؟؟:(اگر کسی در مورد ارشد رشته ی ای تی در دانشگاه های مالزی سایتی داره بهم بگه:)

eL2rado

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان .من تازه عضو این تالار شدم.واسه مهندسی ای تی درس های برنامه نویسی مهمند ؟واسه ارشد چقدر مهمند؟ ؟؟:(اگر کسی در مورد ارشد رشته ی ای تی در دانشگاه های مالزی سایتی داره بهم بگه:)
خوش اومدی عزیز...امیدوارم شاهد فعالیتت باشیم
تا اونجایی که میدونم یک سری اصول اولیه برنامه نویسی مثل دستورات شرطی و حلقه ها و... بلد باشی واسه ارشد کافیه(زبان c++ اکثرا میاد) و برای ارشد نیازی به برنامه نویسی پیشرفته نیست....و اما در مورد اینکه در رشتمون چقدر مهمه ،میتونم بگم نه به اندازه رشته نرم افزار....البته اگر مهندس IT علاقه به برنامه نویسی داره به نظر من بهتره تو برنامه نویسی تحت وب کار کنه...موفق باشی

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

یه سوال از شما دوستان؟

تازگیا رفتین توی سایت YAHOO برای ساختن E-Mail ?

من هر کاری می کنم یه E-Mail جدید بسازم نمی شه فکر می کنم IP ها رو pick up می کنن و IP های ایی که مال ایران هست رو مجوز ورود بهش نمی دن

اگه خبری دارید بگید

t0tem

عضو جدید
تازگی ها نرفتم ولی 2 هفته پیش بود که رفتم برای یکی از دوستام میل بسازم دیدم که اسم ایران به لیست کشورهای Yahoo اضافه شده و هیچ مشکلی نداشتم. حتما باز دوباره یه بازی در آوردند ؟!

kfat20

عضو جدید
سلام
کار یک مهندس IT به صورت مستقیم برنامه نویسی نیست.بیشتر مدیریت کارهایی که مهندس های کامپیوتر و گاهی صنایع و سخت افزار انجام میدن هدفشه. اما آشنایی با اصول برنامه نویسی و به اندازه ای دست داشتن در برنامه نویسی لازمه یک مهندس IT واقعی هست به دلیل امکان مدیریت بهتر.
اما برای امتحان ارشد توی ایران یادگیری مستقیم اون لازم نیست.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیز برنامه نویسی می تونه توی ارشد مهمترین بخش کاریتون باشه اگه این گرایش رو انتخاب کنید

توی کارشناسی هم باید چند واحدی رو pass کنید مثلا زبان + C

اینم یه سایت خوب در مورد ارشد IT توی مالزی http://iranmalaysia.com

موفق باشید

ati_aht

عضو جدید
اونايي كه واردن بيان تو...

اونايي كه واردن بيان تو...

سلام بچه ها شما مي دونيد مي شه براي فوق ليسانس آتي چه چيزي به جز همين رشته خوند؟
يا اگه بخوايم سال ديگه يه رشته ي ديگه رو بخونيم،چي بخونيم كه واحد هاي مشتركش با آي تي بيشتر باشه به جز نرم افزار؟:smile:
هر كي مي دونه به منم بگه...:gol::gol::gol:

mohsen-mm

عضو جدید
راهنمایی برای شروع دوره های شبکه....

راهنمایی برای شروع دوره های شبکه....

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز و بزرگواران جمع IT.

خدمت دوستانم عرض کنم که من میخوام دوره های شبکه رو کامل بگذرونم و مدرکاشو اگه خدا توفیق داد بگیرم. این نکته رو بگو که به دنیای شبکه واردم و میتونم یه ISP رو کامل نصب و راه اندازی کنم.حالا با این مقدمه اگه دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارن منو راهنمایی کنن که از کجا شروع کنم. اگه هم مراکزی تو شهر اصفهان هست و دوستان آشنایی دارن به من بگن....
منتظر راهنماییتون هستم.;)

Email:Admin@DiamondIPS.net​

oskooi

عضو جدید
آها ااااي كسي نمي دونه بابا لازم دارم

آها ااااي كسي نمي دونه بابا لازم دارم

:w00::evil: بابا اصلا تو اين مملكت كسي در مورد مدرك كارشناسي ارشد IT دوره هاي مجازي دانشگاه اميركبير هيچي نمي دونه اصلا اعتبار داره يانه ارزش سرمايه گذاري رو داره يانه :mad::wallbash: ددددددددددددددد جواب بدين ديگه:w39::w43::crying::cry:

MCSE

عضو جدید

خدمت دوستانم عرض کنم که من میخوام دوره های شبکه رو کامل بگذرونم و مدرکاشو اگه خدا توفیق داد بگیرم. این نکته رو بگو که به دنیای شبکه واردم و میتونم یه ISP رو کامل نصب و راه اندازی کنم.حالا با این مقدمه اگه دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارن منو راهنمایی کنن که از کجا شروع کنم. اگه هم مراکزی تو شهر اصفهان هست و دوستان آشنایی دارن به من بگن....

salam
ba tosifi ke shoma kardid mitoonid kole marahele MCSE ro emtehan bedid va ye madrake motabar dashte bashid albate alan too dubai va turkey ham az irani ha emtehan nemigiran bayad be majarestan va ghebres sar bezanid , albate vase takmile tajrobiate teori mitoonid be mojtamae faniye tehran ke too aksare shahra namayandegi dare sari bezanid . vali emrooze too iran madrak geraei hast ama kharej faghat e tajrobe ahamiat midan , shoma mitoonid ba in tajrobe ke darid ye dar amade khoob dashte bashid bedoone niaz be madrak
movafagh bashid

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مدرک مجازی امیر کبیر با سراسری یکی هست

elham69

عضو جدید

سلام من در rayandej دوره های mcse را می خونم فکر می کنم الان در اصفهان بهترین باشه . rayan tell: 03116273630

amirgh

عضو جدید
درخواست جزوه

درخواست جزوه

دوستان برای درس سیستمهای چند رسانه ای و تجارت الکترونیکی جزوه یا کتابی سراغ دارید؟

mehrpooyaa

عضو جدید
ساختمان داده ؟؟؟؟ دکتر قدسی مژدگانی داره!!!!!!!!!!

ساختمان داده ؟؟؟؟ دکتر قدسی مژدگانی داره!!!!!!!!!!

سلام بروبچ آی تی
اگه کسی جزوه ساختمان داده دکتر قدسی رو داره بیاره
مژدگانی داره!!!!!!!!!!

sh.mojtaba

عضو جدید
IT یا نرم افزار

IT یا نرم افزار

دوستان سلام
به نظر شما تحصیل در کدامیک از رشته های نرم افزار و IT بهتره؟
منظورم این هست که اگر شما بین این دو رشته گیر کنید کدام یکی رو برای تحصیل انتخاب می کنید؟
لطفا با دلیل برام توضیح بدهید.
راستی می خواستم بگم که رشته ی IT نیمه متمرکز هستش و نرم افزار روزانه. شرایط دیگه ی هر دو رشته یکسان هست و الان هم نمی دونم کدام را انتخاب کنم.

ممنون

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام
به نظر شما تحصیل در کدامیک از رشته های نرم افزار و IT بهتره؟
منظورم این هست که اگر شما بین این دو رشته گیر کنید کدام یکی رو برای تحصیل انتخاب می کنید؟
لطفا با دلیل برام توضیح بدهید.
راستی می خواستم بگم که رشته ی IT نیمه متمرکز هستش و نرم افزار روزانه. شرایط دیگه ی هر دو رشته یکسان هست و الان هم نمی دونم کدام را انتخاب کنم.

ممنون

سلام دوست عزیزم
امیدوارم خوب باشی آفرین و تبریک بهت می گم از این که قبول شدی
این بستگی به خودت داره که توی چه زمینه ایی می خواهی پیشرفت کنی اگر دنبال برنامه نویسی هستی نرم افزار را انتخاب کن اما اگر دنبال مدیریت it یا رسیدن به شبکه و یا تجارت الکترونیک هستی بهتره it را انتخاب کنی و این رشته تازه داره باز کار خوبی پیدا می کنه
درضمن اکثر واحدهای این دو رشته مانند هم هست اگر رفتی نرم افزار می توانی فوق لیسانس it بخوانی بستگی داره به خودت توی کدام از بازار کار می خواهی سرمایه گذاری کنی اما اگر از اول به فرای نرم افزار فکر می کنی بهتره بری it بخوانی
درکل لیسانس این دو رشته خیلی فرق نداره
فوق لیسانس اش که فرق داره
در رشته it گرایش های مختلفی وجود داره
1- شبکه
2- امنیت
3- تجارت الکترونیک
و ...
اما نرم افزار که بخوانی می توانی برنامه نویس خوبی شوی البته اگر دوست داشتی نرم افزار را می توانی کلاسهای MCSE و CCNA و ... را بیرون هم بگذارنی
بنابراین در آخر خودت تصمیم بگیر

sh.mojtaba

عضو جدید
سلام ممنون که جوابم رو دادید
ببخشید یک مقدار توضیح درباره ی گرایش های IT در فوق لیسانس می دهید؟
ممنون

sh.mojtaba

عضو جدید
سلام علیرضا جان چرا نرم افزار؟
ببخشیدها ولی یک دلیل برام میارید؟
ممنون

Alireza22

عضو جدید
سلام اخه فدات شم قربونت برم مگه رشتت کامپیوتر نیست:)
به خاطر همین گفتم نرم افزار
حالا چه دلیلی برات بیارم فدات شم:smile:
قربونت

صدایم کن برای یه لحظه تا دنیای خوب افسانه هایم را با صدایت به اخرین پرواز نگاهت بسپارم

babak_deghat

عضو جدید
کتاب الکترونیک - تجارت
تجارت الکترونیک

دانلود کنید - Download
۵۱.۸ مگا بایت - ۳۵۶ صفحه

دانلود با حجم ۴.۳ مگابایت
پسورد فایل : www.kamyabonline.com

برنامه نویسی سیستم های چندرسانه ای
تالیف مرتضی سرگلزایی جوان

PDF | 1.6 MB

مقدمه
تيم توليد مالتي مديا
ابزارهاي موردنياز
زبان هاي برنامه نويسي
اجزاي برنامه هاي چندرسانه اي
نرم افزار AutoPlay Media Studio
شروع كار با AMS
طراحي صفحه
تنظيم مشخصات
تعيين عملكرد
كار با صفحات
تنظيمات پروژه
اجراي پروژه
نكات پيشرفته

لینک دانلود کتاب برای اعضا:

Download

Pass: www.farsibooks.ir

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sh.mojtaba

عضو جدید
عزیزدلم
من بین فناوری اطلاعات و نرم افزار گیر کردم،
من میگم شما چرا نرم افزار رو به فناوری اطلاعات ترجیح می دهید؟;)
خدا نکنه قربون من بری عزیزم، ان شاء لله 100 سال زنده باشی زندگی کنی:heart::heart::gol:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
عزیزدلم
من بین فناوری اطلاعات و نرم افزار گیر کردم،
من میگم شما چرا نرم افزار رو به فناوری اطلاعات ترجیح می دهید؟;)
خدا نکنه قربون من بری عزیزم، ان شاء لله 100 سال زنده باشی زندگی کنی:heart::heart::gol:

هر کدوم از این رشته ها می تونن پر درآمد ترین باشن به شرطی که شما هم توی رشته ای که انتخاب می کنین بهترین باشین

هر رشته ای که انتخاب می کنید نباید خودتون رو به کلاس های دانشگاه محدود کنید اینجوری با بقیه ی هم رشته ای هاتون فرق زیادی ندارید

رشته ی It از نظر وسعت کاری رشته ی بهتری هست مخصوصا توی ارش که 5 گرایش مختلف هم پیدا می شند

در مقطع کارشناسی این دو رشته تفاوت چندان زیادی ندارن

رشته کامپیوتر مزیتی که فعلا داره نسبت به IT این هست که توی ایران تا مقطع دکترا امکان ادامه تحصیل هست.

رشته ی کامپیوتر در حد لیسانس زیاد نمی تونه مفید باشه ولی اگه بتونی تا دکترا پیش بری یه دنیا جدید رو به روی خودت باز کردی

موفق باشید

zhkhalilian

عضو جدید
به نظر من الان رشته نرم افزار را بخوانی بهتره برای اینکه رشته IT هنوز جا نیفتاده
اکثر مردم عادی و حتی اکثر مدیران سازمانها هنوز نمیدونند IT چیه که بخواهند از من وشما برای برای مدیریت IT در سازمانشان استفاده کنند .
تصور اکثر انها از یک فارغ التحصیل IT با کسی که تایپ و حسابداری با کامپیوتر بلد باشد یکی است.حداقل اگر نرم افزار بخونی می گن برنامه نویسی بلده.
شما حتی اگر IT دوست داری لیسانس نرم افزار بگیر بعد ارشد یکی از شاخه های IT بخون
امیدوارم موفق باشی

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز

zhkhalilian

عضو جدید
درخواست کمک برای پروژه

درخواست کمک برای پروژه

سلام
من این ترم درس پروژه برداشتم.برای موضوعش نیاز به کمک دارم.
اگر موضوعم را طراحی سایت بردارم به نظر شما چه جور سایتی بسازم؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من این ترم درس پروژه برداشتم.برای موضوعش نیاز به کمک دارم.
اگر موضوعم را طراحی سایت بردارم به نظر شما چه جور سایتی بسازم؟

1.به نظر من یه سایتی رو طراحی کنید که بیشتر از زبان های تحت وب مثل PHP یا Java script
کرده باشید

2.Index رو زیاد شلوغ و سنگین نسازید

3.از رنگ های تند کمتر استفاده کنید

3.سایت رو ساده ولی فنی طراحی کنید

4.برای قرار دادن Botton ها حتما از Java script کمک بگیریرد .Botton های flash رو کمتر پیشنهاد می کنم

5.یه سایت خوب برای Java Script :

راستی سایتتون که تموم شد آدرسشو به ما هم بدید;)

موفق باشید​

Alireza22

عضو جدید
با سلام
به نظرم به هر کدوم از این رشته ها علاقه ی بیشتر داری انتخابش کن که بعدها مشکل پیدا نکنی
دیگه وارد این مقوله نمیشم:smile:
موفق و پیروز باشی

صدایم کن برای یه لحظه تا دنیای خوب افسانه هایم را با صدایت به اخرین پرواز نگاهت بسپارم

بالا