سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

hoka2006

عضو جدید
سلام به همه اساتید .

من می خوام در مبحث شبکه های کامپیوتری پیش برم .

مدیریت شبکه های شرکت های کوچیکو بزرگ .

ممنون میشم اگه منو راهنمائی کنید که از کجا شروع کنم و چه کتابهایی بخونم و آیا باید برنامه نویسی هم بلد باشم و . . . .

الان هم ترم 1 هستم و می تونم یه شبکه lan هم برای گیم نت راه بندازم ! !!!!

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه اساتید .

من می خوام در مبحث شبکه های کامپیوتری پیش برم .

مدیریت شبکه های شرکت های کوچیکو بزرگ .

ممنون میشم اگه منو راهنمائی کنید که از کجا شروع کنم و چه کتابهایی بخونم و آیا باید برنامه نویسی هم بلد باشم و . . . .

الان هم ترم 1 هستم و می تونم یه شبکه lan هم برای گیم نت راه بندازم ! !!!!

سلام به شما

اول از همه باید دوره + Network که پیشنیاز اکثر دوره های شبکه هست رو بگذرونید

بهترین دوره ها برای شبکه دوره های MCSE و Cisco هستن در مورد دوره های Cisco یک از دوستان توی همین تالار مطلب کاملی رو آماده کردن که می تونید از این لینک ببینیدش

موفق باشید

rap_rex0742

عضو جدید
کمک به دور افتاده

کمک به دور افتاده

سلام من مجید از گچساران من میخوام این کارو انجام بدم ولی شهر من مهندس ندارد میشه شما منو کمک کنین مودم برای Send از یک کارت DVB دارای Send و Receive استفاده کرد 09364349182

hoka2006

عضو جدید
ممنون از شما بابت راهنمایی هایتان .

الان اگر بخوام نتورک پلاس را بگذرونم باید به کجا مراجعه کنم و چه کاری انجام بدم و یا چه کتابی بگیرم
و.. .

اگه در این مورد هم راهنماییم کنید ممنون میشم .

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون از شما بابت راهنمایی هایتان .

الان اگر بخوام نتورک پلاس را بگذرونم باید به کجا مراجعه کنم و چه کاری انجام بدم و یا چه کتابی بگیرم
و.. .

اگه در این مورد هم راهنماییم کنید ممنون میشم .

برای یاد گرفتن این دوره باید به مراکز آموزشی مثل مدیریت صنعتی یا دیباگران مراجعه کنید

کتابی رو هم که درس می دن همون + network هست از شرکت Comptia

باید توی شهری که هستین آموزش گاه های IT رو بشناسید و بهشون مراجعه کنید

این دوتا آموزش گاهی رو که گفتم توی اکثر شهر ها کشور نمایندگی دارن

موفق باشید

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من مجید از گچساران من میخوام این کارو انجام بدم ولی شهر من مهندس ندارد میشه شما منو کمک کنین مودم برای Send از یک کارت DVB دارای Send و Receive استفاده کرد 09364349182

از مودم می شه برای Send استفاده کرد

Recieve هم از کارت DVB فقط باید تنظیماتش رو که همونجا توضیح دادم پیاده کنید

موفق باشید

it_azarbayjan

عضو جدید
کمک

کمک

سلام
من دانشجوی سال اول هستم

در مورد الگوریتم به من توضیح بدین.

ضمنا دو تا تمرین دارم که نمی تونم حل کنم.

1.الگوریتمی بنویسید که دو عدد x و y را خوانده و با استفاده از اعمال جمع وتفریق وبدون استفاده از متغیر جایشان راعوض کند و نتیجه را چاپ کند.

2.الگوریتمی بنویسید که عدد 5 رقمی را خوانده و رقم هزارگان ان را محاسبه و چاپ کند.

لطفا من را راهنمایی کنید.:confused:

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من دانشجوی سال اول هستم

در مورد الگوریتم به من توضیح بدین.

ضمنا دو تا تمرین دارم که نمی تونم حل کنم.

1.الگوریتمی بنویسید که دو عدد x و y را خوانده و با استفاده از اعمال جمع وتفریق وبدون استفاده از متغیر جایشان راعوض کند و نتیجه را چاپ کند.

2.الگوریتمی بنویسید که عدد 5 رقمی را خوانده و رقم هزارگان ان را محاسبه و چاپ کند.

سلام به شما دوست گرامی

به تالار خودتون خوش اومدین

بهتر بود اول قوانین رو مطالعه می کردین ;) پست شما به خاطر رعایت کردن قوانین به این تاپیک منتقل شد

الگوریتم در اصل روش حل مسئله هست و اصول برنامه نویسی رو به شما یاد می ده و از خود الگوریتم برای نوشتن برنامه ی کاربردی استفاده نمی شه.

موفق باشید

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

در مورد این بخش از سوالتون ترجیح می دم راهنمایی مختصر کنم تا اینکه جواب بدم
فکر می کنم خودتون هم موافق باشید

1. x و y رو باه جمع کنید و بریزید توی یه متغیر برای c (منظور مسئله از اینکه گفته از متغیر کمک نگیرید متغیر مستقیم بوده که مثلا x رو بریزید توی c و y رو برزید توی x و بعدشم c به y...)

بعد از این مرحله اگه x رو از c کم کنید y بدست میاد (اینجا باید جرقش زده شده باشه برات دیگه...) و ...

2.قسمت دوم رو هم میذارم به عهده ی یکی دیگه از مهندسا همش که نباید من جواب بدم ;)

موفق باشید

تا دو روز اگه کسی راهنمایی نکرد

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
1- n رو بگیر(5 رقمی)
2- برای i از تا 5
3- n div 10 رو بزار تو n
4-i رو یک واحد افزایش بده
5- n رو چاپ کن

دوست عزیز ضمن خوشآمدگویی این نکته رو از من قبول کن:
تنبل نباش، خودت بنویس! اگه به مشکل برخوردی بیا بپرس!

کربلایی

مدیر بازنشسته
در مورد این بخش از سوالتون ترجیح می دم راهنمایی مختصر کنم تا اینکه جواب بدم
فکر می کنم خودتون هم موافق باشید

1. x و y رو باه جمع کنید و بریزید توی یه متغیر برای c (منظور مسئله از اینکه گفته از متغیر کمک نگیرید متغیر مستقیم بوده که مثلا x رو بریزید توی c و y رو برزید توی x و بعدشم c به y...)

بعد از این مرحله اگه x رو از c کم کنید y بدست میاد (اینجا باید جرقش زده شده باشه برات دیگه...) و ...

2.قسمت دوم رو هم میذارم به عهده ی یکی دیگه از مهندسا همش که نباید من جواب بدم ;)

موفق باشید

تا دو روز اگه کسی راهنمایی نکرد

سلام
برای اینکار نیازی به استفاده از متغییر c نداریم:
1-a+b=a
2-a-b=b
3-a-b=a

جای a و b عوض میشه، بدون استفاده از متغییر کمکی
موفق باشید.

تنبل نباش! خودت بنویس، اگه به مشکل خوردی بیا بپرس!

pappeli

عضو جدید
TPSچیست؟اگه فایلی دارید دریغ نکنید .

همکاریتون برای حل مسئله ها رو تحسین می کنم.(دو تایپیک بالا)

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

pappeli جان منظورتون از TPS کدومش هست.

TPS خیلی جاها برای موارد مختل استفاده می شه حتی پلیس تورنتو در کانادا ;)

فکر می کنم منظورتون TPS مربوط به ماهواره بوده درسته؟

مشخص کنید

kfat20

عضو جدید
سلام
بدون مقدمه میگم 1 مقاله جدید و انگلیسی درباره مدیریت استراتژیک میخوام.
مرسی

کربلایی

مدیر بازنشسته

سلام
اینها مطالبی هست که از وب پیدا کرده ام:

Transaction Processing System (TPS)
سيستم پردازش تراكنشها
سيستم‌هاي پردازش مبادلات يكي از انواع سيستم‌هاي اطلاعات سازماني هستند كه سازمان را پشتيباني اطلاعاتي مي‌كنند. سيستم‌هاي پردازش مبادلات اصلي‌ترين سيستم هاي اطلاعات سازماني هستند كه بدون وجود آنها، ايجاد سيستم‌هاي اطلاعات پشتيبان تصميم‌گيري مانند سيستم‌‌هاي اطلاعات مديريت، سيستم‌ پشتيبان تصميم‌گيري و . . . كاري بيهوده است. اين سيستم‌هاي اطلاعات، ركورد‌هاي اطلاعات مربوط به عمليات صف و ستاد سازمان را جمع‌آوري، پردازش و ذخيره مي‌كند و آنها را در شكل مستندات، گزارش ها و يا اطلاعات اوليه سيستم‌هاي اطلاعات پشتيبان تصميم‌گيري ارائه مي‌كنند.​

هر سازمانی دارای تعدادی سیستم پردازش مبادلات دستی یا رایانه‌ای است که اطلاعات تفصیلی عملیات مختلف سازمان را ثبت و روزآمد می‌کنند. ورودی به این سیستم، اطلاعات مربوط به مبادلات سازمان (مانند سفارش مشتریان، سفارش خرید، رسیدها، فاکتورها، پرداختی‌ها و . . .) است. در نتیجه پردازش اطلاعات ورودی، اطلاعات عملیات سازمان روزآمد می‌شوند و آخرین وضعیت منابع و عملکرد سازمان روشن می‌شوند. سیستم‌های پردازش مبادلات رایانه‌ای مجموعه‌ای از پایگاه داده‌ها، افراد، رویه‌ها، شبکه، نرم‌افزار و سخت‌افزار است.

از آنجایی که سیستم‌های پردازش مبادلات اغلب در تماس با مشتری هستند (مانند ارائه رسید به مشتری)، نقش کلیدی در ارزش‌دهی به مشتری و جلب رضایت وی دارند. بدون سیستم‌های پردازش مبادلات، ثبت و پردازش مبادلات سازمان مقدار زیادی از منابع سازمان را صرف می‌کند. سیستم‌های پردازش مبادلات، اطلاعات موردنیاز دیگر سیستم‌های اطلاعات سازمان ی را تولید می‌کنند و در واقع سیستم‌‌های پردازش مبادلات پایه دیگر سیستم‌های اطلاعات هستند. سیستم‌های پردازش مبادلات یک یا چند عملیات مشخص را به صورت تکراری در طول روز یا هفته انجام می‌دهند اما در تصمیم‌گیری مدیران نقش مستقیم ندارند.

سیستم‌های پردازش مبادلات در تمام عملیات صف و ستاد سازمان قابل کاربرد هستند. به عنوان مثال یک شعبه بانکی تمام عملیات صف خود را از طریق سیستم‌های پردازش مبادلات انجام می‌دهد. سازمانهای تولیدی، خدماتی و اداری نیز به تناسب موضوع نیز ممکن است در بخش عملیات صف خود از سیستم پردازش مبادلات استفاده کنند. تمام سازمانها دارای بخش‌های ستادی هستند که بیشترین استفاده از سیستم‌های پردازش مبادلات به آنها اختصاص دارد.

امیدوارم بدردت بخورند
موفق باشید​

pappeli

عضو جدید
سلام
اینها مطالبی هست که از وب پیدا کرده ام:

Transaction Processing System (TPS)
سيستم پردازش تراكنشها​

امیدوارم بدردت بخورند

موفق باشید​

منظورم همین بود.من تو گوگل سرچ کرده بودم ولی چیزی پیدا نکردم.
بزرگترین دغدغه ذهنی من اینه که من زبانم خوب نیست ومحدود میشه به دانشگاه.
این سایتها هم انگلیسیه.حتما به این زبان کلی مطلب هست.
اگه کسی نتونه بره کلاس روش خاصی براش نیست البته نه اینکه من دوست نداشته باشم.

کربلایی

مدیر بازنشسته
بنظر من یه مهندس خوب باید قبل از هر کاری زبان خودش رو تقویت کنه! چون متاسفانه یا خوشبختانه اکثر منابع خوب و باارزش در رشته های مهندسی زبان اصلی هستند، پیدا کردن منابع زبان اصلی در وب راحت تره و این منابع قابل اتکاتر هستند

ضمنا، فکر می کنم بابیلون آنلاین(علی رغم شایعاتی که در مورد مسائل امنیتیش شایع هست) ابزار خیلی مناسبی برای ترجمه متون زبان اصلی هست. برای مثال شما اگه همین TPS رو در بابیلون سرچ کنی، کلی منبع خوب برات ردیف میکنه!
موفق باشید

mehrpooyaa

عضو جدید
*يكي كمكم كنهf1! مي شه زبان تخصصي رو ترم 3 گرفت؟

*يكي كمكم كنهf1! مي شه زبان تخصصي رو ترم 3 گرفت؟

مي شه زبان تخصصي رو ترم 3 گرفت؟من الان گرفتم ولي آموزش دانشگاه بهم مي گه نبايد مي گرفتي! ممنون مي شم اگه منوكسي كمك كنه!
آخه تنها پيشنياز زبان تخصصي زبان عمومي كه من پاس كردم! :eek:

Sir

عضو جدید
مي شه زبان تخصصي رو ترم 3 گرفت؟من الان گرفتم ولي آموزش دانشگاه بهم مي گه نبايد مي گرفتي! ممنون مي شم اگه منوكسي كمك كنه!

ربطی به رعایت پیشنیاز نداره!
معمولا تو اکثر دانشگاه ها باید یه تعداد واحد رو بگذرونی تا بتونی این درس رو برداری.
البته ظاهرا این بر میگرده به قوانین داخلی دانشگاه و جایی نوشته شده نیست
ولی فکر میکنم یه جایی تو قوانین دانشگاه آزاد خونده بودم ( منم ترم 3 پاس کردم)

pishoo

عضو جدید
عزیزم باید ببینی تو چارت واحدات چی گفته. اصولا ترم 4 به بعد. اون دوستمونم که گرفته اکه زودتر از ترم مقرر گرفته باشه. ترم آخر دوباره بهش این درس و به دلیل عدم رعایت زمان بندی دوباره ارائه می دن.

Smaryam

عضو جدید
جناب مدیر میشه بفرماییدچه طور باید عکسی رو از روی دسکتاپ بدون Attach کردن نمایش داد؟؟؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
جناب مدیر میشه بفرماییدچه طور باید عکسی رو از روی دسکتاپ بدون Attach کردن نمایش داد؟؟؟

باید عکس مورد نظرتون رو توی یک سایت Sharing مثل www.tinypic.com
upload کنید و لینکی رو که مخصوص فروم ها هست و بهتون می ده رو در Box پایین صفحه کپی و ارسال کنید

موفق باشید

hoka2006

عضو جدید
با سلام .
مدیر جان من اجازه قرار دادن عکس در امضا را ندارم ؟

اگه دارم چطوری ؟

همینطور که میبینید عکس را در امضام نشون نمیده .

ظاهرا مشکل از اینه :::

Allow Image BB Code خير

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام .
مدیر جان من اجازه قرار دادن عکس در امضا را ندارم ؟

اگه دارم چطوری ؟

همینطور که میبینید عکس را در امضام نشون نمیده .

ظاهرا مشکل از اینه :::

Allow Image BB Code خير

سلام به شما

امکان قرار دادن عکس در امضا فقط برای مدیران وجود داره
موفق باشید

hazy

عضو جدید
درستش اینکه اگه پیشنیازش رو گذروندی نباید مشکلی داشته باشه اما احتمالا بر می گرده به قوانین دانشگات

kfat20

عضو جدید
سلام
و خداوند گوگل را آفرید:

http://www.google.com/search?hl=fa&q=Strategic+management&btnG=جستجوي+Google&lr=

آری خدا، ویکیپدیا را نیز آفرید

http://en.wikipedia.org/wiki/Business_strategy

امیدوارم بدردت بخورند،
موفق باشید

سلام
خسته نباشید. شاید من منظورم رو خوب ننوشتم که شما اینجوری جواب دادین. منظورم مدیریت استراتژیک در IT بود.این کلمه IT که آخرش اضافه میشه کار سخت میشه.و اینکه یک مقاله با مشخصات و به روز میخوام(مربوط به سال های اخیر).
اگه در این زمینه بتونید کمکم کنید ممنون میشم

t0tem

عضو جدید

یکی از استاد های بزرگ دانشگاه ما می گفت که زبان تخصصی رو بهتره که بعد از گذروندن 70 واحد بردارید !!

Alireza22

عضو جدید
با سلام به دوستان
من دنبال یه کتاب در رابطه با ساختمان داده ها می گردم
که فقط تمرین و سوال های تشریحی داشته باشه
تازه هم حل تمریناتو داشته باشه

اینو هم بگم که خودم کتاب ساختمان داده های هورویتز رو دارم
ولی مثل اینکه حل تمریناتش جایی پیدا نمیشه!!!!!!!!!!!!
اگه کسی سراغ داره یا چنین کتابی رو داره منو در جریان بذاره یا اگه میتونین یه راهنمایی کوچیکی کنین
در رابطه با درس ساختمان داده ها همین و ...بس
که فقط و فقط پرسش و پاسخ در رابطه با درس ساختمان داده ها
داشته باشه من هر جا گشتم کتابی که این مختصاتو داشته باشه پیدا نکردم!!!!
با سپاس و تشکر فراوان

بالا