سوالات و مشکلات و درخواست های خود در زمینه ی شبکه و امنیت را فقط اینجا مطرح کنید

نشر اکاذیب جرمش بیشتره!
استفاده از فیسبوک مصداق جرم رایانه ای نیست.

شبکه یعنی مجموعه ای از کامپیوترها که بهم مرتبط شدند، و شبکه اجتماعی اسما یعنی محلی برای متصل کردن اشخاص بهم، و رسما یعنی محل جاسوسی NSA :).

در چنین انجمنی ، بعلت اینکه استفاده از فیسبوک مصداقی از جرائم رایانه ای هست، نمیتونید چنین سوالی مطرح کنید.

اینا هیچ کدوم جواب من نیست

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
اینا هیچ کدوم جواب من نیست
جواب شما رو prp-e داد و اگه لازمه من هم تکرار کنم که «این تاپیک مربوط به سوالات تخصصی شبکه و امنیت هست و نه سوالات عمومی در مورد کاربری فیسبوک».

بهتر بود که سوالتون رو توی این تاپیک می‌پرسیدید.
بگذریم...
سوالتون این بود که توی فیسبوک تاریخ تولدتون رو اشتباه وارد کردید و الان موقع لاگین بهتون می‌گه که واردش کنید؟
چرا دوباره تاریخ تولد رو می‌خواد؟ (از وقتی فيــــــلترشکنتون رو عوض کردید این اتفاق افتاده؟)
اگه قصدش اینه که هویت شما رو تایید کنه، راه دیگه ای در اختیارتون نمیزاره؟

جواب شما رو prp-e داد و اگه لازمه من هم تکرار کنم که «این تاپیک مربوط به سوالات تخصصی شبکه و امنیت هست و نه سوالات عمومی در مورد کاربری فیسبوک».

بهتر بود که سوالتون رو توی این تاپیک می‌پرسیدید.
بگذریم...
سوالتون این بود که توی فیسبوک تاریخ تولدتون رو اشتباه وارد کردید و الان موقع لاگین بهتون می‌گه که واردش کنید؟
چرا دوباره تاریخ تولد رو می‌خواد؟ (از وقتی فيــــــلترشکنتون رو عوض کردید این اتفاق افتاده؟)
اگه قصدش اینه که هویت شما رو تایید کنه، راه دیگه ای در اختیارتون نمیزاره؟

آره میدونم جاش اشتباس اما اونجام پرسیدم کسی نمیدونس. حالا جواب منو بدید ممنون میشم. دیگم قول میدم اینجا نیام
به علت اینکه از کامپیوتر شرکت خاستم وارد شم ، ازمن وری فای میخاس. منم یه چن بار ت.تولد اشتباه وارد کردم ، بعد بلاک شد ، بعد دوباره میخام وارد شم، بازم ازم تاریخ تولد میخاد
مرسی منو راهنمایی کنید لطفا. ضمنا با یه اکانت دیگم وارد شدم نتونستم ت. تولدمو ببینم. و ضمنا به اد لیستم دسترسی ندارم تا بهشون بگم اونا برن نیگا کنن.

MINA 73

عضو جدید
سلام!یه سوالی درباره ی دوره های آموزشی امنیت دارم.میخواستم بدونم شرکت کردن تو دوره ی CEH برای کسیکه هنوز network+رابلدنیست مفید هست یا نه؟
بعد اینکه میتونیم خودمون ازکتاب بخونیم و کلاس نریم این دوره رو؟؟!

Drago

کاربر ممتاز
آره میدونم جاش اشتباس اما اونجام پرسیدم کسی نمیدونس. حالا جواب منو بدید ممنون میشم. دیگم قول میدم اینجا نیام
به علت اینکه از کامپیوتر شرکت خاستم وارد شم ، ازمن وری فای میخاس. منم یه چن بار ت.تولد اشتباه وارد کردم ، بعد بلاک شد ، بعد دوباره میخام وارد شم، بازم ازم تاریخ تولد میخاد
مرسی منو راهنمایی کنید لطفا. ضمنا با یه اکانت دیگم وارد شدم نتونستم ت. تولدمو ببینم. و ضمنا به اد لیستم دسترسی ندارم تا بهشون بگم اونا برن نیگا کنن.
خودم شخصا ایده‌ای ندارم (راستش فکر می‌کنم مسئله خیلی ساده باشه...) اما اینجا یه چیزی نوشته بود که ممکنه به دردت بخوره.
1. Make wrong entries for birthday until you are asked to recieve a security code.
2. Click the 'send' button to receive a security code at the associated email address of your facebook account.
3. Enter the security code in the security code box below at facebook page. Proceed to the next step.
4. You'll be informed if your account has been accessed from a different location/country. Click at the 'i recognized it' button.
And you'll be escalated to the normal homepage of your account. Have fun!

سلام!یه سوالی درباره ی دوره های آموزشی امنیت دارم.میخواستم بدونم شرکت کردن تو دوره ی CEH برای کسیکه هنوز network+رابلدنیست مفید هست یا نه؟
شاید به صورت رسمی +Network رو پیش نیاز اعلام نکرده باشن،‌اما حتما لازمه. اصلا +Network پیش نیاز همه چی هست!
شما همه چی رو می‌تونی از روی کتاب بخونی، اما من شخصا توی کلاس بیشتر و بهتر پیشرفت می‌کنم، آدم تنها خوندن نیستم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

سلام، بله 100% لازم هستش، کلی بگم توی این دوره ها انتظار معجزه نداشته باشید که بهتون روش ضد نفوذ رو یاد بدن. تا نفوذگر نباشید نمی تونید کاری از پیش ببرید. صرفا برای مدرک گرفتن خوبه!!!

موفق باشید.

پرواز زیبا

عضو جدید
شبکه کردن بی سیم چند لپ تاپ

شبکه کردن بی سیم چند لپ تاپ

سلام
دوستان عزیز هر سوالی در مورد شبکه و امنیت شبکه دارید توی این تاپیک مطرح کنید
[/QUOTE]

سلام.با تشکر فراوان از سایت خوبتون.
میخواستم بپرسم میشه چند لپ تاپ رو بدون سیم و بدون استفاده از اینترنت شبکه کرد؟
واسه کار تدریس میخوام. طوریکه مدرس با لپ تاپش بتونه صفحه نمایشگر اعضا رو ببینه و بتونه برای تدریس صفحه نمایشگر خودشو رو لپ تاپ اعضا نشون بده.
اگه لطف کنید بهم بگید که بااستفاده از چه نرم افزاری و چه طریقی میشه این کارو کرد؟و اینکه اگه نمیشه بدون اینترنت یا بدون سیم رابط این کارو کرد چطوری میشه و اسم سیم رابطش چیه و ک...
کلا برام توضیح بدین که باید چی کار کنم؟! بی نهایت ممنون.
اگر لطف کنید برام ایمیل کنید بسیار ممنون میشم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
دوستان عزیز هر سوالی در مورد شبکه و امنیت شبکه دارید توی این تاپیک مطرح کنید

سلام.با تشکر فراوان از سایت خوبتون.
میخواستم بپرسم میشه چند لپ تاپ رو بدون سیم و بدون استفاده از اینترنت شبکه کرد؟
واسه کار تدریس میخوام. طوریکه مدرس با لپ تاپش بتونه صفحه نمایشگر اعضا رو ببینه و بتونه برای تدریس صفحه نمایشگر خودشو رو لپ تاپ اعضا نشون بده.
اگه لطف کنید بهم بگید که بااستفاده از چه نرم افزاری و چه طریقی میشه این کارو کرد؟و اینکه اگه نمیشه بدون اینترنت یا بدون سیم رابط این کارو کرد چطوری میشه و اسم سیم رابطش چیه و ک...
کلا برام توضیح بدین که باید چی کار کنم؟! بی نهایت ممنون.
اگر لطف کنید برام ایمیل کنید بسیار ممنون میشم.

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...یری-شبکه-کردن-دو-یا-چند-لپ-تاپ-به-صورت-بی-سیم

iut.ali

عضو جدید
با سلام کسی میدونه عملیات email validation چطوری انجام میشه ؟؟البته منظورم از چگونگی راهکار نیس بلکه روشیه که مثلا سایتایی که اینکارو انحام میدن استفاده میکنن ممنون

Drago

کاربر ممتاز
با سلام کسی میدونه عملیات email validation چطوری انجام میشه ؟؟البته منظورم از چگونگی راهکار نیس بلکه روشیه که مثلا سایتایی که اینکارو انحام میدن استفاده میکنن ممنون
ببین عمومی ترین روش اینه :
شما یه رکورد توی دیتابیس داری واسه اون کاربر که ایمیلی که وارد کرده توی یه فیلدش ثبت می‌شه. یه فیلد دیگه هم داره که یه string هست که رندوم ساخته می‌شه و همون کد تاییده.
اون کده رو به ایمیلی که کاربر وارد کرده ارسال می‌کنی (حالا میتونه خود کده باشه یا لینکی به سایت که اون کد به صورت یه پارامتر توش ارسال میشه). بعد که کاربر اومد و خواست تایید کنه ایمیلشو کد وارد شده رو با کدی که توی دیتابیسه چک می‌کنی، اگه یکی بود تایید می‌کنی اگه نبود خطا می‌دی.
اگه با جزئیات بیشتر خواستی بگو.

iut.ali

عضو جدید
ببین عمومی ترین روش اینه :
شما یه رکورد توی دیتابیس داری واسه اون کاربر که ایمیلی که وارد کرده توی یه فیلدش ثبت می‌شه. یه فیلد دیگه هم داره که یه string هست که رندوم ساخته می‌شه و همون کد تاییده.
اون کده رو به ایمیلی که کاربر وارد کرده ارسال می‌کنی (حالا میتونه خود کده باشه یا لینکی به سایت که اون کد به صورت یه پارامتر توش ارسال میشه). بعد که کاربر اومد و خواست تایید کنه ایمیلشو کد وارد شده رو با کدی که توی دیتابیسه چک می‌کنی، اگه یکی بود تایید می‌کنی اگه نبود خطا می‌دی.
اگه با جزئیات بیشتر خواستی بگو.
با سلام ممنون از جوابتون ولی منطور من از email validation چیز دیگه ای بود بذارید یه خورده بیشتر توضیح بدم منطورمو
تو مراحل هک ممکنه ما یه سری اطلاعات بدست بیاریم که میتونه ایمیل افرادی باشه حالا همین ایمیل میتونه اصلا وجود نداشته باشه حالا اگه بخوایم صحت این ایمیلو بفهمیم یکی از راه حلاش اینه که از سایتی مثه http://tools.email-checker.com استفاده کنیم منطور من از email validation کاریه که سایتایی مثه این استفاده میکنن ممنون

Drago

کاربر ممتاز
با سلام ممنون از جوابتون ولی منطور من از email validation چیز دیگه ای بود بذارید یه خورده بیشتر توضیح بدم منطورمو
تو مراحل هک ممکنه ما یه سری اطلاعات بدست بیاریم که میتونه ایمیل افرادی باشه حالا همین ایمیل میتونه اصلا وجود نداشته باشه حالا اگه بخوایم صحت این ایمیلو بفهمیم یکی از راه حلاش اینه که از سایتی مثه http://tools.email-checker.com استفاده کنیم منطور من از email validation کاریه که سایتایی مثه این استفاده میکنن ممنون
هر راهی که شما بخوای استفاده کنی مطمئنا ادمین میل سرورهای بزرگ هم بلده و جلوگیری می‌کنه ازش.
اما به هرحال یکی از روش‌هاش اینه که اگه AJAX بلد باشی خیلی راحت می‌تونی در قالب یه وب سرویس پیاده اش کنی (البته فکر کنم شما واسه برنامه خاصی نمی‌خوای و در واقع می‌خوای دستی این صحت رو چک کنی...).
یه راه دیگه هم این هست که خب باز هم زیرش کامنت گذاشتن که احتمال زیاد روی بیشتر سرورها بسته خواهد بود.
سایتی که گذاشتید توی این صفحه نوشته که اونا هم همین روش رو استفاده می‌کنن :

Syntax – Is the address in the right format? (e.g. some.one@anydomain.com)
MX – Does a mail server exist for a domain?
Mailbox – Our server talks to remote mail server and asks “Does this mail box exist?”

مورد اول که با یه رجکس ساده (که به راحتی توی اینترنت هم میشه پیدا کرد) کنترل میشه.
مورد دوم و سوم هم توی اولین لینکی که دادم توضیح داده.

iut.ali

عضو جدید
اما به هرحال یکی از روش‌هاش اینه که اگه AJAX بلد باشی خیلی راحت می‌تونی در قالب یه وب سرویس پیاده اش کنی (البته فکر کنم شما واسه برنامه خاصی نمی‌خوای و در واقع می‌خوای دستی این صحت رو چک کنی...).
واقعا از جوابتون ممنون فقط کنجکاو شدم در مورد AJAX بیشتر بدونم اگه منبعی میدونید ممنون میشم بهم بگید بازم تشکر

Drago

کاربر ممتاز
واقعا از جوابتون ممنون فقط کنجکاو شدم در مورد AJAX بیشتر بدونم اگه منبعی میدونید ممنون میشم بهم بگید بازم تشکر
راستش منبع واقعی یا همون رفرنسی رو نمیشناسم که بخوام معرفی کنم، اما w3schools.com یه مطالبی داره که بیشتر عملی و practical است و در مورد مفاهیم صحبتی نشده(دقت کنید که این یکی از بدترین روش‌های یادگیری یک چیز، بخصوص در حوزه IT است که فقط کار کردن با اون چیز رو بلد باشید نه مفاهیم رو) . برای مفاهیم فکر کنم کتابهای خوبی وجود داشته باشه.
فقط فراموش نکنید که پیش نیاز AJAX جاوا اسکریپت است!

hastiit

عضو جدید
هر کی هر چی در مورد opnet میدونه...

هر کی هر چی در مورد opnet میدونه...

سلااااام
من هیچی در مورد opnet ورژن آکادمیکش نمی دونم کسی میتونه کمک کنه؟؟؟
لطفا...
ممنونم

benmar

عضو جدید
سلام به دوستان
من می خوام یه کامپیوتر رو با یه کامپیوتر دیگه با فاصله صد متر شبکه کنم و می خوام اتصالم به صورت بی سیم باشه از چه تجهیزاتی باید استفاده کنم که اتصال همیشه پایدارو بدون قطعی باشه.

Drago

کاربر ممتاز
سلام به دوستان
من می خوام یه کامپیوتر رو با یه کامپیوتر دیگه با فاصله صد متر شبکه کنم و می خوام اتصالم به صورت بی سیم باشه از چه تجهیزاتی باید استفاده کنم که اتصال همیشه پایدارو بدون قطعی باشه.
سلام.
راستش این جوری که توی میگی «یه کامپیوتر» با «یه کامپیوتر دیگه» به نظر من میرسه که این یه پروژه شخصی و کم هزینه است، اگر اشتباه می‌کنم اصلاح کنید.
اینجوری پیشنهاد من استفاده از یه آنتن تقویت سیگنال است. یعنی یه شبکه بی‌سیم معمولی شامل دو تا کامپیوتر و یه hotspot راه بندازید و برای اینکه برد شبکه زیاد بشه از آنتن تقویت استفاده کنید.

اگه می‌خواستید هزینه زیادی بکنید ولی همه چی دقیق تر باشه دوتا آنتن رادیو لازم داشتید که روبروی هم فیکس بشن.

benmar

عضو جدید
مرسی از راهنماییتون
اگه ممکنه مشخصات دقیقتر بهم بدین که بتوم تهیه کنم.
یه سوال دیگه می تونم از یه آنتن نانواستیشن استفاده کنم؟

yeki_yedoneh

عضو جدید
زمان تأخیر شبکه در محاسیات ابری

زمان تأخیر شبکه در محاسیات ابری

کسی میتونه در مورد فرمول delay توضیح بیشتری بده؟
Response Time = Fint - Arrt + TDelay (1) Where, Arrt is the arrival time of user request and Fint is the finish
time of user request and the transmission delay can be determined by using the following formulas

TDelay = T + T(2)latencytransfer Where, TDelay is the transmission delay Tlatency is the network latency
and T transfer is the time taken to transfer the size of data of a single request (D) from source location to destination

Ttransfer = D / Bwperuser (3) Bwperuser = Bwtotal / Nr (4) Where, Bwtotal is the total available bandwidth
and Nr is the number of user requests currently in transmission. The Internet Characteristics also keeps track of
the number of user requests in-flight between two regions for the value of Nr.

pcpalace.ps

عضو جدید
ارتباط محرمانه بین دو سیستم در شبکه ای با چندین سیستم

ارتباط محرمانه بین دو سیستم در شبکه ای با چندین سیستم

با سلام . میخواستم بدونم برنامه ای یا تنظیماتی هست که در شبکه ای با چندین سیستم که یک سرور هم داره ولی از DHCP استفاده نمی کنه، فقط 2 تا از سیستم ها جهت ردوبدل کردن فایل های محرمانه شان به هم مرتبط شوند و بقیه سیستم ها اطلاعات اونها رو نبینن. به چند روش میشه این کارو کرد؟ ساده ترین روش چیه؟

golidar

عضو جدید
سلام دوستان.

کسی هست که تجربه کار با pf-ring داشته باشه. ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید.

samin10000

عضو جدید
مشکل در تنظیمات مودم وایرلس tp-link

مشکل در تنظیمات مودم وایرلس tp-link

با سلام
من یه مودم وایرلس تهیه کردم ، اون رو کانفیگ کردم و با کابل lan به سیستم وصلش کردم و مشکلی نبود و به راحتی میتونم باهاش اینترنت برم، ولی وقتی با موبایلم شبکه های وای فای رو سرچ میکنم ، مودمم رو پیدا میکنه و حتی کانکت میشه ، ولی وقتی میخوام با موبایل برم اینترنت اصلا کار نمیکنه و انگار اصلا داده ای ارسال و دریافت نمیشه !

آخرین ویرایش:

golidar

عضو جدید
سلام دوستان. من برای تست SNORT لازم دارم حملات شناخته شده ای را انجام بدم و ببینم در شرایط مختلف چند تا از اونها شناسایی می شن. کسی راه حل مناسبی سراغ داره ؟
سپاسگزارم

negin:-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . وايرلس لپ تاپ مدتي كار مي كرد اما الان ديگه كار نمي كنه بايد چيكار كنم ؟

Drago

کاربر ممتاز
سلام . وايرلس لپ تاپ مدتي كار مي كرد اما الان ديگه كار نمي كنه بايد چيكار كنم ؟
الان که کار نمیکنه دیگه نمیتونید ازش استفاده کنید، پس یا مجبورید بگردید ببینید مشکلش چیه حلش کنید یا از کابل استفاده کنید.

raminlotfi

عضو جدید
دوستان یه سوال خفن تخصصی .
یه پروژه دانشگاهی دارم برای حلش باید از نرم افزار خاصی استفاده بشه اما قدرت سیستمم کمه و باید ماه ها عملیاته محاسبات طول بکشه . میخاستم بدونم که چطوری میشه با استفاده از دوتا سیستم این نرم افزارو اجرا کرد به صورتی که ازقدرت هردو سیستم استفاده بشه .

Drago

کاربر ممتاز
دوستان یه سوال خفن تخصصی .
یه پروژه دانشگاهی دارم برای حلش باید از نرم افزار خاصی استفاده بشه اما قدرت سیستمم کمه و باید ماه ها عملیاته محاسبات طول بکشه . میخاستم بدونم که چطوری میشه با استفاده از دوتا سیستم این نرم افزارو اجرا کرد به صورتی که ازقدرت هردو سیستم استفاده بشه .

۱. کاری که شما می‌خواهید بکنید اسمش کلاستر (Cluster) کردن هست و کلاستری که از سیستم های خانگی درست شده باشه به Beowulf cluster معروفه. جستجوی HPC یا High Performance Cluster به همراه کلمات home یا small یا two pcs میتونه بهت کمک کنه.
اسم نرم افزار چیه؟
اگه نرم افزار نسخه لینوکسی داشته باشه (یا بخواید از نرم افزار مشابه لینوکسی استفاده کنید)، راهنماهای زیادی برای این کار پیدا می‌کنید، از جمله این.
واسه ویندوز کمتر راهنما دیدم، اما مطمئنا کار نشد نداره.
فقط چیزی که واسه من سواله اینه که اگه با یه سیستم دو ماه طول می‌کشه (گفتید ماه‌ها، پس از یه ماه بیشتره، خوشبینانه اش میشه ۲ ماه) با دوتا سیستم چقدر طول خواهد کشید؟ احتمالا کمی بیشتر از ۲ هفته، واقعا مشکلت با ۲ هفته حل می‌شه؟

۲. سوالی که توی تاپیک عمومی پرسیده شده، واقعا لزومی داره خصوصی هم پرسیده بشه؟

۳. عملیات محاسبه ، می‌خواستم ... . در ضمن پروژه رو حل نمی‌کنند، اجرا می‌کنند.

hadisme20

عضو جدید
سلام.وقت بخیر.من به تازگی یک شبکه راه اندازی کردم . سرور اصلی ویندوز سروره. از نرم افزار حسابداری میخام استفاده کنم.کسی که پشتیبان شبکه ام بوده رفته.اون از sql استفاده میکرده که به شدت پیچیدست.
کامپیوترها رو با دامنه تعریف کرده که کار را سخت میکنه
میتونم از این حالت خارجش کنم و یه ویندوز سون معمولی بریزم رو کیس سرور به صورتی که اطلاعات قبلی نرم افزار با هیچ مشکلی روبرو نشه
و اینکه به طور کلی این نرم افزار های حسابداری که همه با هم شبکه ان و اطلاعات برای همه یکیه چطور کار میکنن و خروجی که میگیریم یکسانه
ببخشید یه کم سوالم زیاد شد و کلی .ولی ممنون میشم راهنماییم کنین

zalzalak_amir

عضو جدید
سلام.وقت بخیر.من به تازگی یک شبکه راه اندازی کردم . سرور اصلی ویندوز سروره. از نرم افزار حسابداری میخام استفاده کنم.کسی که پشتیبان شبکه ام بوده رفته.اون از sql استفاده میکرده که به شدت پیچیدست.
کامپیوترها رو با دامنه تعریف کرده که کار را سخت میکنه
میتونم از این حالت خارجش کنم و یه ویندوز سون معمولی بریزم رو کیس سرور به صورتی که اطلاعات قبلی نرم افزار با هیچ مشکلی روبرو نشه
و اینکه به طور کلی این نرم افزار های حسابداری که همه با هم شبکه ان و اطلاعات برای همه یکیه چطور کار میکنن و خروجی که میگیریم یکسانه
ببخشید یه کم سوالم زیاد شد و کلی .ولی ممنون میشم راهنماییم کنین

فکر نمیکنم بشه در این تاپیک اندازه یک دانشگاه بحث کرد...
سوالات شما برای خودش یک دانشگاه جواب داره!

بالا