سوالات و مشکلات در نصب و اجرای مجموعه AspenONE

الوند

عضو جدید
ما که روی ویندوز 8 نصب کردیم مشکلی نداره و برنامه ها را هم خوب اجرا میکنه

ali413

عضو جدید
سلام
یکی طریقه نصب aspen plus7.2 بر روی ویندوز 7نسخه 64bit را آموزش نمیده من قبلا اقدام به نصب کردم ولی eror داد لطفا راهنمایی نمایید

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
یکی طریقه نصب aspen plus7.2 بر روی ویندوز 7نسخه 64bit را آموزش نمیده من قبلا اقدام به نصب کردم ولی eror داد لطفا راهنمایی نمایید

قبلا آموزشش رو داده بودم.

نصبش بگير نگير داره وحيد. اصلا نميشه گفت كي بلده نصب كنه كي بلد نيست.
ولي تا حالا تو سيستم هاي 64 بيتي كه نصب كردم فقط يك راه جواب داده. ميگم راهشو. بببين جواب ميده يا نه

اول از همه اگه تا حالا نصب كردي بايد ويندوزتو عوض كني (هيچ راهي نداره. چونه هم نزن :D )
وقتي يه ويندوز فرش داري بدون اينكه آنتي ويروس يا هر نرم افزار ديگه اي نصب كني برو لايسنس رو بساز
بعد برو مراحل نصب رو يكي يكي طي كن تا به مرحله اي برسي كه گير بده به sql ( اگه مراحل رو بلد نيستي توضيح بدم بگو كه توضيح بدم)
حالا بدون اينكه پنجره نصب رو ببندي ميري سروقت sql. من sql 2005 رو نصب كردم. روش نصب 2008 رو خيلي بلد نيستم. sql server sp2رو نصب ميكني. بعد ميري سروقت سرويس پك 3 نسخه 32 بيتي. اونو نصب ميكني و بعد ميري 64 بيتي سرويس پك 3 رو نصب ميكني. ترتيب مهمه ها.
حالا كه نصب كردي مياي سروقت نصب اسپن. recheck ميكني ميبيني كه مراحل رو شروع ميكنه به ادامه دادن. خب ديگه مشكلي پيش نمياد ان شالله. تا آخر نصب كن و بعدش بدون اينكه كامپيوتر رو ري استارت كني وارد اسپن شو و ريجستر رو كنسل كن. حالا بقيه نرم افزارها تو ميتوني نصب كني ;)

ftm_rzn

عضو جدید
من ورژن 3.2 رو روی ویندوز سون 32 بیتی نصب میکنم نصب میشه اما موقع باز کردنش این پیغامو میده:
no such feature recognized by server
چیکار کنم؟

hose1n

عضو جدید
چطور مبدل های shell & tube رو با ازپن طراحی کنیم؟

چطور مبدل های shell & tube رو با ازپن طراحی کنیم؟

دوستان کسی نمیدونه چطوز میشه با ازپن مبدل های حرارتی shell & tube طراحی کرد ؟

من V7.2 رو استفاده میکنم که اتفاقا تمام ماژول هاشم نصب کردم ولی نمیشه باهاش طراحی هندسی انجام داد یا حتی مثل ازپن 7.1 تو ریزالت هاش tema sheet نمیده. در واقع تنها چیزی که داره همون ازپن MUSE V7.2 هست که به عنوان مثال طراحی shell & tube HX رو نداره.

من سوالم از دوستان اینه که تو ورژن های 7.2 یا 7.3 دوستان چطوری مبدل های پوسته و لوله دیزاین میکنن؟ ممنون.

اگه لینک دانلودشم بزارید که نور علی نور میشه.

آخرین ویرایش:

braveheart

عضو جدید
سلام دوستان.
من ورژن 7.3،رو ویندوز سون 32بیت نصب کردم.ولی extension های خوبش مثل pipesys کار نمیکنه.دوستان لطفاً راهنمایی کنید.

braveheart

عضو جدید
کسی نیست ؟؟؟
انقدر جواب ندادین که ویندوز رو عوض کردم و سون 64 بیتی نصب کردم و الان دیگه ارور 1603 رو میده و نصب نمیشه!!!
دوستان لطفا راهنمایی کنید

mohamad.63

کاربر فعال
سلام دوستان.
من ورژن 7.3،رو ویندوز سون 32بیت نصب کردم.ولی extension های خوبش مثل pipesys کار نمیکنه.دوستان لطفاً راهنمایی کنید.

کسی نیست ؟؟؟
انقدر جواب ندادین که ویندوز رو عوض کردم و سون 64 بیتی نصب کردم و الان دیگه ارور 1603 رو میده و نصب نمیشه!!!
دوستان لطفا راهنمایی کنید
دوست عزیز این نرم افزار هم روی 32 بیتی و هم 64 بیتی (ویندوز 7) نصب میشه تو این تاپیک یکی از دوستان گفتن که روی ویندوز 8 هم نصب کردن، شاید روش نصبتون مشکل داره تو قسمت نرم افزار های مهندسی شیمی بگردید دوستان تجربه هاشونو درباره نصب نرم افزار گفتن و به خوبی راهنمایی کردن، دیگه اینکه کرک این نرم افزار مربوط به نسخه 2006 میشه که بعدا تغییراتی که توی نرم افزار توسط سازنده داده شده باعث شده بعضی قسمت ها کار نکنه مثل همون Pipesys یا FiredHeater تو AspenEDR ... به هر حال اگه میخواید از اینا استفاده کنید احتمالا با ورژن 2006 مشکلتون حل میشه

hose1n

عضو جدید
دوستان طریقه نصب رو فکر میکنم هممون بلدیم-اگه کسی نمیدونه یه سرچ کوچیک بزنه یا حتی جدیدا تو پوشه خود ازپن پلاس یه پی دی اف گذاشتن که نحوه نصب رو توضیح میده- به نظرم چیزی که اینجا اهمیت داره تاکتیک نصبه یا روش هایی که روی ویندوزهای کرکی 32 و 64 بیت ما جواب میده.

من این روش رو رفتم جواب میده در حد تیم ملی. چه 64 چه 32 ویندوز سون.

شما اگر DVD ازپن رو دارید، تمام محتویات رو روی هارد دیسک کپی کنید-در اینصورت سرعت نصب خیلی بیشتر هم میشه- بعد مراحل نصب رو انجام بدید عین سابق:

اینجا دو اتفاق ممکنه بیفته:
1ـ نرم افزار میاد بالا بدون هیچ مشکلی که در اینصورت برید حالشو ببرید.
2- ارور لایسنس میگیره: در اینصورت یک بار دیگه نرم افزار رو درست مثل حالت اول نصب یا در واقع Overwrite کنید. اگه باز هم مشکل لایسنس داد، برید تمام فایلهای لایسنس قبلی رو پاک کنید دوباره اینستال کنیدو حتما جواب میده.

با این روش من ازپن V7.2 رو بیست دقیقه ای ریختم، در ضمن روش heat exchanger design & rating 7.3.2 ریختم جواب داد. نکته جالب اینکه دو نرم افزار با اینکه ورِژن هاشون فرق میکنه با هم هیچ مشکلی ندارن و جفتشون به نحو احسن عمل میکنن در حالی که هر دو از یک دیتا بیس استفاده میکنن.

braveheart

عضو جدید
دوست عزیز این نرم افزار هم روی 32 بیتی و هم 64 بیتی (ویندوز 7) نصب میشه تو این تاپیک یکی از دوستان گفتن که روی ویندوز 8 هم نصب کردن، شاید روش نصبتون مشکل داره تو قسمت نرم افزار های مهندسی شیمی بگردید دوستان تجربه هاشونو درباره نصب نرم افزار گفتن و به خوبی راهنمایی کردن، دیگه اینکه کرک این نرم افزار مربوط به نسخه 2006 میشه که بعدا تغییراتی که توی نرم افزار توسط سازنده داده شده باعث شده بعضی قسمت ها کار نکنه مثل همون Pipesys یا FiredHeater تو AspenEDR ... به هر حال اگه میخواید از اینا استفاده کنید احتمالا با ورژن 2006 مشکلتون حل میشه

از پاسخگویی شما متشکرم.با نصب مجدد ویندوز مشکل حل شد و نرم افزار روی 64بیتی نصب شد. من ورژن 7.1 رو دارم که متاسفانه روی ویندوز 64 بیتی نصب نمیشه. فعلا با این ورژن سر می کنم تا دلاوران سایبری راهی برای این نرم افزار پیدا کنند.

bahaaaar

عضو جدید
سلاموبچه ها کسی میدونه رو ویندوز 8 چه ورزنی از اسپن نصب میشه؟کسی هست که خودش نصب کرده باشه؟

milad_hmk

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان.من این نرم افزار رو روی win 7 ورژن 64bit نصب کردم.دارم با برنامه aspen firedheater کار می کنم.وقتی همه ورودیها رو وارد می کنم ، برنامه هم ورودیها رو قبول می کنه و تیک قرمز برداشته میشه.ولی در مرحله بعد وقتی برنامه رو RUN می کنم هیچ اتفاقی رخ نمی ده.کسی از دوستان هست که با برنامه های aspen exchanger کار کرده باشه و خروجی گرفته باشه؟؟ در ضمن این برنامه در چطور باید crack کرد؟؟

asozhyan

عضو جدید
متاسفانه کرک موجود همون کرک نسخه 2006 و اپدیت نشده
از طرفی از وقتی شرکت spt شرکت neotech رو خریده سیستم لایسنسش رو عوض کرده
الان تو 7.3 غیر از pipesys بخش های دیگه ای مث aspen hydrulic و یا لینک olga و pipesim و pvtsim کار نمیکنه فعلا هم راه کاری نداره
تا یه کرک جدید بیاد

سلام دوستان.

milad_hmk

عضو جدید
با سلام.با روشهایی که گفته شده لایسنس هیچکدوم از نرم افزارهای aspen exchanger design & rating رو نمیشه فعال کرد.کسی از دوستان هست که بتونه کمک کنه؟

seyedalireza

عضو جدید
با سلام، یه سوال مهم دارم لطفا کمکم کنین
آیا نصب ASPENONE v7.3 توی ویندوز xp هم به اندازه 7 دردسر داره یا راحتتره؟؟؟

zahra safari

عضو جدید
سلام
میشه کتاب آموزشی شبکه عصبی موجود در نرم افزار متلب رو برام بذارید

asemon14

عضو جدید
سلام
سایت مهندسی شیمی در لینک زیر که مشاهده می کنید نرم افزار ASPEN PLUS 11.1 :
1-ورژن قابل نصب روی انواع ویندوز حتی 7 و ورژن 64 بیت و 32 بیت
2-کرک پایدار این نرم افزار
3-فیلم آموزش نصب نرم افزار ASPEN PLUS
را در یک پست قرار داده است
لطفا کلیه دوستان استفاده کنند
http://www.chemengiust.samenblog.com/125
:d;);););););););););)

bahar_mh87

عضو جدید
سلام،من ورژن 7.3 رو نصب کردم روی ویندوز xp و فایل لایسنس رو هم نصب کردم ولی وقتی میخوام aspen hysys رو باز کنم پیغام میده که unable to acquire HYSYS- process license کسی میتونه من رو راهنمایی کنه؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام،من ورژن 7.3 رو نصب کردم روی ویندوز xp و فایل لایسنس رو هم نصب کردم ولی وقتی میخوام aspen hysys رو باز کنم پیغام میده که unable to acquire HYSYS- process license کسی میتونه من رو راهنمایی کنه؟
سلام..
اگه یه بار دیگه از اول نصب کنی درست میشه:D

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوست عزیز میشه نحوه ی نصبشو رو سون 64 بذاری
اول باید کرکو run as administrator کنی بعد از چند دقیقه کارش تموم میشه و یه فایل lic. میسازه ...

بعد روی dvdbrowser کلیک میکنی و بعد صفحه ای میاد که از شما لایسنس میخواد تو قسمت فایل لایسنس اون فایل ساخته شده رو وارد میکنی و اوکی رو میزنی. ..

تو قسمت install by product دی وی دی 6 رو انتخاب میکنی و از لیست اون هایی رو که میخوای تیک میزنی و install رو میزنی ........

motaleby

عضو جدید
متاسفانه کرک موجود همون کرک نسخه 2006 و اپدیت نشده
از طرفی از وقتی شرکت spt شرکت neotech رو خریده سیستم لایسنسش رو عوض کرده
الان تو 7.3 غیر از pipesys بخش های دیگه ای مث aspen hydrulic و یا لینک olga و pipesim و pvtsim کار نمیکنه فعلا هم راه کاری نداره
تا یه کرک جدید بیاد

حق با شماست. من از ورژن 8 هایسیس extension پایپسیس رو برداشتم و تو ورژن 7.3 ریجیسترش کردم. حالا دیگه کار می کنه.
به امید روزی که کراکرها اینقدر بخیل نباشن! تو دنیایی که SPT میره Neotech رو میخره و Schlimberger میره SPT رو، دیگه این همه خست معنی نداره

chuck_im

عضو جدید
سلام دوستان من نتونستم نصب کنم هرکاری کردم. لایسنس رو قبول نمیکنه میشه کمکم کنید واس نصب روی ویندوز7 64 بیتی؟

ممنون میشم

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوستان من نتونستم نصب کنم هرکاری کردم. لایسنس رو قبول نمیکنه میشه کمکم کنید واس نصب روی ویندوز7 64 بیتی؟

ممنون میشم
سلام ..

اینو امتحان کن ...

پیوست ها

• LSERVRC_004_2303E.rar
    54 کیلوبایت · بازدیدها: 1

sun1354

عضو جدید
hysys

hysys

سلام
لطفا کمکم کنید
من هایسیس رو نصب کردم اما برای ران کردنش دتابیس می خواد
sql server 2005 express را نصب کرذم ولی مشکل حل نشد چیکار کنم

aspen one بگير نگير داره. من خودم براي خيلي از بچه ها نصب كردم. 32 و 46 و سون و xp و لپتاپ و pc. هر سيستمي بگي نصب كردم. رو بعضي سيستما جواب داد ولي رو بعضيا نه. حتي رو سيستم خودم جواب نداد. چند بار ويندوزم رو عوض كردم تا درست شد. دفعه آخري كه نصب كردم و بدون مشكل تا الان كار كرده ، سون 32 نصب كردم و بلافاصله بعد از نصب ويندوز اسپن 7.2 رو نصب كردم. خوشبختانه به مشكلي بر نخورد. شما هم دوباره ويندوز نصب كن ان شالله كه درست ميشه ;)

shadow313

عضو جدید
با سلام من هم مشکلاتی مشابه داشتم اخرش یدونه ویندوز مجازی روی ویندوز سون خودم نصب کردم تا دیگه مدام مجبور به تعویض ویندوز نشم /// اون ویندوز مجازی را گذاشتم فقط برای اسپن
دقت کنید توی نصب اسپن 7.2 مراحل زیر کاملا نصب بشه :
1- microsoft net framwork 2 sp2
2 -SQL2005 sp2
3- SQL2005 sp3 for 64or86
4- net fram work3.5 sp1
...................
فقط مشکلی که دارم در مورد وجود نداشتن برخی ترکیبات مثل Dimethyl Disulfide داخل هایسیسه

darab64

عضو جدید
با سلام
دوستان كسي جزوه يا كتاب آموزشي در مورد Aspen One نداره؟ چطور ميتونم يادگيري اين نرم افزار رو شروع كنم؟
سايت يا وبلاگ آموزشي هم اگه سراغ داريد لطفا لينكشو بذاريد

ممنون و متشكر

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
با سلام من هم مشکلاتی مشابه داشتم اخرش یدونه ویندوز مجازی روی ویندوز سون خودم نصب کردم تا دیگه مدام مجبور به تعویض ویندوز نشم /// اون ویندوز مجازی را گذاشتم فقط برای اسپن
دقت کنید توی نصب اسپن 7.2 مراحل زیر کاملا نصب بشه :
1- microsoft net framwork 2 sp2
2 -SQL2005 sp2
3- SQL2005 sp3 for 64or86
4- net fram work3.5 sp1
...................
فقط مشکلی که دارم در مورد وجود نداشتن برخی ترکیبات مثل Dimethyl Disulfide داخل هایسیسه

مواردی که جهت نصب فرمودید برای ویندوز XP لازمه
برای ویندوز 7 همه ورژنها باید فقط SQL SERVER 2005 SP4 رو از سایت مایکروسافت دانلودش کنید و نصب کنید و تمام اسپن 7.2 نصب میشه اما یه ارورهایی داره که ظاهرا همه گیره چون اصل برنامه دستکاری شده و بعضی نرم‌افزارهاش و دیتا بیس ها حذف شدن برای اینکه روی یه دی وی دی جا بشه.

zahra98

عضو جدید
سلام دوستان نمیتونم aspen ONEV 7.2 رو ویندوز سون نصب کنم چهار ساعته گیرشم.
کسی نمیدونههه؟؟؟؟؟؟:(