سوالات در مورد فتوشاپ و نرم افزارهای گرافیکی

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام ؛
دوستان لطفا سوالات خودتون در مورد فتوشاپ و همچنین سایر نرم افزارهای گرافیکی فقط در این تاپیک بپرسین :gol:
پیشاپیش از همکاریتون سپاسگزارم :gol:

آخرین ویرایش:

raha2011

عضو جدید
سوالات در مورد فتوشاپ و نرم افزارهای گرافیکی

میخوام اندازه 600 تا تصویر رو یک دست کنم و مجبورم این عمل رو تکراری انجام بدم اگه بشه تو فتوشاپ 8 ماکرو ایجاد کرد لطفا راهنمایی کنید.

bahman.eng

عضو جدید
میخوام اندازه 600 تا تصویر رو یک دست کنم و مجبورم این عمل رو تکراری انجام بدم اگه بشه تو فتوشاپ 8 ماکرو ایجاد کرد لطفا راهنمایی کنید.
سلام دوست عزیز
واسه اینکار میتونی از منوی windows گزینه Actions رو فعال کنی
بعدش یکی از تصویرهارو باز کنی
در قسمت پایین Actions می تونی یه پوشه ایجاد کنی و توی اونم یه لایه ایجاد کنی
لایه رو ایجاد بکن و روی Record کلیک کن دکمه ضبط فعال میشه و تو می تونی هر کاری رو که قراره توی تمام تصاویرت انجامش بدی فقط یه بار اینجا انجام بدی و بعد دکمه stop رو بزن تا ذخیره بشه !
بعد از این اگه هر تصویری رو باز کنی و توی قسمتی که ضبطش کردی (Actions) دکمه Play رو بزنی تمام کارهایی که انجام دادی به طور خودکار روی این تصویر هم اعمال می شه ! ! ! !
موفق باشی

shadii

عضو جدید
ایجاد عکس با پس زمینه شفاف

ایجاد عکس با پس زمینه شفاف

سلام

چه طوری می تونم صفحه ی زیری یه عکس رو ترنسپرنت بکنم که دیده نشه بعد از ذخیره کردن و فقط عکسه روش رو نشون بده؟مثل عکس بالا

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

چه طوری می تونم صفحه ی زیری یه عکس رو ترنسپرنت بکنم که دیده نشه بعد از ذخیره کردن و فقط عکسه روش رو نشون بده؟مثل عکس بالا
سلام...
برای این کار ..باید عکستون رو ابتدا کپی کنید بعد تمام لایه های زیرش رو حذف کنید تا فقط لایه ی شطرنجی آخر باقی بمونه ...
بعد اون عکس رو اونجا pasteکنید ..... و اون رو با فرمت png ذخیره کنید....
البته بنده این کار رو تویه گیمپ انجام دادم....
خیلی هم راحت بود...
بازم اگه مشکلی داشتید بگید...
با تشکر

لعیا 1390

عضو جدید
سوال در مورد فتوشاپ

سوال در مورد فتوشاپ

سلام به همه ی مهندسان ایران :
می خواستم ببینم از چه طریقی میشه در فتوشاپ cs8 متنی را نوشت و به آن حرکت داد .:que:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
درست کردن نوشته های قدیمی و غیر قابل قبول در فتوشاپ

درست کردن نوشته های قدیمی و غیر قابل قبول در فتوشاپ

درود
فتوشاب کاران عزیز می خواستم بدونم چطور به کمک فتوشاب میشه نوشته های قدیمی و غیر قابل خوندو درست کرد که قابل خوندن باشه.
با سپاس:gol::gol:

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز من cs4 کار کردم.
یه لایه جدید انتخاب میکنید بعد از فسمت ابزارها ابزارtype tool رو انتخاب کنید دکمش شبیه به حرف T هست.

با تشکر

سَجاد

عضو جدید
حتماً منظورت اينه كه ميخواي به شكل انيميشن در بياد
بايد از منوي ويندو گزينه ي انيميشن رو انتخاب كني يعد با چند بار كپي گرفتن از لايه ي متن
در قسمت پنجره ي باز شده ي انيميشن فلش كوچك سمت راست بالا رو بزن وچند تا فريم جديد درست كن
حالا در هر فريم فقط چشم كنار يك لايه رو روشن بذار يا هر چند لايه اي كه بايد روشن باشه فقط در يك فريم قرار بگيره
بعد در هر فريم مكان متن رو تغيير بده
بعد بين لايه ها از گزينه ي
tweens animations frame
استفاده كن
تا كارت قشنگتر در بياد
براي ذخيره هم مسير زير رو برو:
file/save for web and devices/save
موفق باشي

سَجاد

عضو جدید
عكس با كيفيت؟

عكس با كيفيت؟

چطور ميشه يه عكس با كيفيت بالا ساخت؟

آيا اين موضوع هيچ ربطي به قدرت گرافيكي بالا هم داره؟

لطفا يه فايل PSD. با اين مشخصه رو برام بفرستيد:smile:

sanazy

عضو جدید
پلاگین CS3

پلاگین CS3

میشه راهنمایی کنین چطوری پلاگینهایی که دانلود کردم رو در CS3 استفاده کنم؟ لطفا کامل توضیح بدین ممنون:gol:

vermissa0ss

عضو جدید

لطفا يه فايل PSD. با اين مشخصه رو برام بفرستيد:smile:

فقط کافی است هنگام ساخت dpi عکس خیلی بالا باشد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

soshiantrand

عضو جدید

لطفا يه فايل PSD. با اين مشخصه رو برام بفرستيدhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_smile.gif

موقعی که دارید سایز صفحه ی خودتون رو انتخاب میکنید عدد قسمت resolution رو افزایش بدید معمولش 300 هست وقتی هم که فایل رو خواستید سیو کنین باید فرمت png رو انتخواب کنین
درضمن اگه کامپیوترتون گرافیکش پایین باشه رو کار تاثیر مثبت داره اما اگه مبتدی هستید خیلی مهم نیست

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sanazy

عضو جدید
تغییر بک گراند عکس

تغییر بک گراند عکس

سلام بچه ها! لطفا درباره چطور تغییر دادن بک گراند عکس و این که طبیعی باشه توضیح میدین؟ چطور میتونم بک گراندو طوری کنم که حالت gradient داشته باشه ، مثلا اطراف عکس تیره تر از وسط باشن؟ مرسی :gol:

shadii

عضو جدید
شفافیت عکس

شفافیت عکس

سلام
عکس هایی که با فتوشاپ می سازم شفاف نیستن نمی دونم چه طوری باید شفافیتش رو زیاد کنم که کیفیت خوبی داشته باشه برای چاپ یا وب

linux_0011

عضو جدید
سلام بچه ها! لطفا درباره چطور تغییر دادن بک گراند عکس و این که طبیعی باشه توضیح میدین؟ چطور میتونم بک گراندو طوری کنم که حالت gradient داشته باشه ، مثلا اطراف عکس تیره تر از وسط باشن؟ مرسی :gol:

سلام.اگه منظورتون بک گراند ساده هست(بدون تصویر)از همون ابزارgradient استفاده کنید.میخواهید تیره روشن بشه هم رنگ هاتونو تیره روشن انتخاب کنید.بعد تو قسمت تنظیماتش midpoint هارو طوری جابجا کنید که اطراف تیره تر بشه

parsaa90

عضو جدید
با سلام خدمت دوستانم ممکنه لطفا منو راهنمایی کنید که چطور در فتوشاپ میتونم یک عکس رو کم رنگ کنم یا مثلا به جای سیاه و سفید کردن اون رو به رنگ دیگه ای مثلا آبی در بیارم؟قبلا از راهنمایی شما سپاسگذارم

parsaa90

عضو جدید
با سلام خدمت دوستانم ممکنه لطفا منو راهنمایی کنید که چطور در فتوشاپ میتونم به عنوان بکگراند یک عکس رو کم رنگ کنم یا مثلا به جای سیاه و سفید کردن اون رو به رنگ دیگه ای مثلا آبی در بیارم؟قبلا از راهنمایی شما سپاسگذارم

yunes khatib

عضو جدید
سلام
عکس هایی که با فتوشاپ می سازم شفاف نیستن نمی دونم چه طوری باید شفافیتش رو زیاد کنم که کیفیت خوبی داشته باشه برای چاپ یا وب

برای بحث چاپ شما باید یه سری تنظیمات رو اعمال کنی
برای بحث وب یه سری تنظیمات دیگه
اصلی ترین مساله ای که در بحث چاپ باید رعایت بشه اینه که کار به صورت چهار رنگ طراحی بشه
بعد شما می تونی از ابزارهایی مثل
curves , shadow/highlight , brightness/contrast , Hue/saturation , level ,
استفاده کنی
که البته در حالت چهار رنگ شما جلا و شفافیت کارهای سه رنگ و آر جی بی رو نخواهی داشت

و یه چیز دیگه از همون شروع کار . بیت ریت کار شما هم می تونه تو شفافیت تاثیر زیادی داشته باشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]
اگه فتوشاپ خیلی به هم ریخته است و تنظیماتش مثل روز اول نیست و شما خیلی سریع و بدون دردسر میخواهید فتوشاپ رو مثل روز اولش بکنید ، فتوشاپ رو ببندید و یکبار دیگه اینطوری اجرا کنید : قبل از باز کردن فتوشاپ کلیدهای [/FONT][FONT=&quot]Ctrl+Alt+Shift رو بگیرید و نگه دارید ، حالا روی آیکون فتوشاپ دوبار کلیک کنید یک پیغام مبنی بر حذف فایل تنظیمات فتوشاپ ظاهر میشه ، Yes رو بزنید و کلیدها رو رها کنید ، حالا فتوشاپ شد مثل روز اول![/FONT]

Mosafer-1

عضو جدید
کسی هست به من کمک کنه میخوام یه عکس که نور افتاده تو چشم وقرمز شده مشکی کنم بلد نیستم

mohamadzahedi

عضو جدید
تبدیل یک عکس قدیمی و سیاه سفید به عکس رنگی

تبدیل یک عکس قدیمی و سیاه سفید به عکس رنگی

استادمون گفته یه عکس قدیمی سیاه و سفید رو با فتوشاپ رنگی کنید ممکنه؟

Snowzeezee

عضو جدید
سلام و خسته نباشيد , امكان داره در فتوشاب متني را بصورت 3d anaglyph text البته بي حركت انجام داده , اكر با فتوشاب قابل اجرا نيست جه برنامه اي براي اينكار مي شناسيد ؟ البته قصد من تصوير نيست من اينكارو با نوشته ( Text) ميخوام انجام بدم . از راهنمايي شما ممنون ميشم .

AMCH

عضو جدید
سلامتو فتوشاپ یه مشکلی دارم,وقتی فارسی تایپ میکنم حروف های کلمه, جدا جدا و از آخر به اول,تایپ میشن!مثلا "سلام " اینطوری تایپ میشه:م ا ل س چرا؟چیکار کنم درست شن؟فقط تو فتوشاپ این مشکل رو دارم!ورژنشم CS4 هستش,ممنون میشم راهنماییم کنید,کارم خیلی گیره.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلامتو فتوشاپ یه مشکلی دارم,وقتی فارسی تایپ میکنم حروف های کلمه, جدا جدا و از آخر به اول,تایپ میشن!مثلا "سلام " اینطوری تایپ میشه:م ا ل س چرا؟چیکار کنم درست شن؟فقط تو فتوشاپ این مشکل رو دارم!ورژنشم CS4 هستش,ممنون میشم راهنماییم کنید,کارم خیلی گیره.

سلام ،
فونت هاتون رو تغییر بدین، اگر هم دم دست دارین فونت های B رو نصب و استفاده کنین، مثل Bnazanin و ...

بعدم وقتی برای نوشتن توی فتوشاپ ابزار T رو انتخاب می کنین، نوار ابزار مخصوص تایپ براتون ظاهر می شه، در زمان تایپ فارسی از اونجا نوشته هاتون رو روی "راست به چپ" تنظیم کنین، ضمنا اگر "راست چین" بشن شاید بیشتر به کارتون بیاد:

آخرین ویرایش:

AMCH

عضو جدید
کمک

کمک

سلام ، فونت هاتون رو تغییر بدین، اگر هم دم دست دارین فونت های B رو نصب و استفاده کنین، مثل Bnazanin و ...بعدم وقتی برای نوشتن توی فتوشاپ ابزار T رو انتخاب می کنین، نوار ابزار مخصوص تایپ براتون ظاهر می شه، در زمان تایپ فارسی از اونجا نوشته هاتون رو روی "راست به چپ" تنظیم کنین، ضمنا اگر "راست چین" بشن شاید بیشتر به کارتون بیاد:
سلام ممنون از جوابتون از نوار ابزار استفاده میکنم و فونتهای مختلف رو هم امتحان کردم ولی تاثیری نداشت!چش شده آخه؟فونتهای b رو ندارم! راست چین هم کردم ولی اون یکی ابزار راست به چپ رو ندارم!!!درست نشد که نشد.