سوالات ، مشکلات و درخواست هایتان را اینجا مطرح نمائید

ailintallagol

عضو جدید
سلام
دوستان عزیز از این به بعد هر گونه سوال ،اشکال ،درخواست و موارد این گونه در مورد موضوع اقتصاد رو تو این تاپیک بذارین
ممنون:gol:

سلام دوستان
ميخواستم بپرسم ايا كسي تو اين قسمت از نرم افزارهاي قابل استفاده دربازار بورس ايران خبر يا شناختي داره منو راهنمايي كنه

ممنون ميشم اگه شد به ايميل esfandiarpour.7@gmail.com بفرستيد ممنون ميشم

*baran**

عضو جدید
سلام.
پیشنهاد من یورو هست . حداقل تا 7 یا 8 ماهه دیگه نرخ افزایشی داره. اما دلار نوسان داره و ریسک خطرش بیشتره.
یه پیشنهاد دیگه ای هم دارم. میتونی برای توزیع ریسک سبدی خریداری کنی.
مشکل ما اینه که خودمون داریم خاک توسرخودمون میریزیم...اگه ما خودمون دلارنخریم وتو خونه نگهداریش نکنیم که اینقد گرون نمیشه،مطمئنا هیشکی دلار رو توبانکها نمیذاره چون بانک به قیمت دلار بانک مرکزی بهش ریال میده پس تو خونه میزاره که هروقت خواست بفروشه به قیمت بازار بفروشه اینم خودش باعث میشه اون قسمت از دلارایی که تو خونه نگهداری میشن راکد بمونن
ازطرفی چون ماخودمون همه دلارا رو میخریم دیگه دلاری تو بازار نیست پس قیمتش سرسام اور میشه واخرش دامن خودمونو میگیره.پس بیاین ماکه اینارو میدونیم تو این اوضاع فلاکت بار ارز نخریم پولامونو یه جای دیگه سرمایه گذاری کنیم

legend m

عضو جدید
درخواست پیدا کردن کتاب

درخواست پیدا کردن کتاب

J.Piggot and J.Walley,”Economic Effects of U.K. Tax-Subsidy Policies: A General Equilibrium Appraisal”, in New Developments in Applied General Equilibrium Analysis Cambridge University Press, N. Y., 1985

لطفا این کتاب رو برام پیدا کنید، خیلی ضروری هست.
با سپاس

saman samani

عضو جدید
موضوع پیشنهاد بدین لفطا

موضوع پیشنهاد بدین لفطا

سلام دوستان
وقتتون بخیر
واسه درس کلانم یه موضوع کلان میخام که داده های کلانش رو بتونم پیدا کنم برا 20یا 30سال
وقت زیادی ندارم باید پروژمو تحویل بدم
کسی میتونه کمک کنه؟

mahsa/28

عضو جدید
درخواست يك پيشنهاد اقتصادي

درخواست يك پيشنهاد اقتصادي

:gol:باسلام. دوستان من يه سرمايه درحد 2-3ميليون تومان دارم به نظرتون ميتونم چه كار اقتصادي انجام بدم كه بتونم ماهي 300تومان درآمد كسب كنم وزندگيمو باهاش بچرخونم؟اگه كسي پيشنهاد خوبي به ذهنش ميرسه لطفا دريغ نكنه ؟خيلي فكر كردم ولي ذهنم راه به جايي نبرد؟؟حالا اگه يه مقدارم سرمايه بيشتري خواست مسئله اي نيست.

آرشيتكت سجاد

عضو جدید
:gol:باسلام. دوستان من يه سرمايه درحد 2-3ميليون تومان دارم به نظرتون ميتونم چه كار اقتصادي انجام بدم كه بتونم ماهي 300تومان درآمد كسب كنم وزندگيمو باهاش بچرخونم؟اگه كسي پيشنهاد خوبي به ذهنش ميرسه لطفا دريغ نكنه ؟خيلي فكر كردم ولي ذهنم راه به جايي نبرد؟؟حالا اگه يه مقدارم سرمايه بيشتري خواست مسئله اي نيست.
سلام دوست عزيز 300 تومن كمه كاراي هست ك با اين 3 تومن شما ميشه درامد ماهيانه خيلي بيشتر 300 تومن در اورد/...

tanhairib

عضو جدید
سلام
با ایمیل بنده مکاتبه کنید تا جزئیات پیشنهاد را به شما اعلام کنم
یکی از رشته های هنری را که خودم نیز در آن موفق بوده ام و با سرمایه کم، شروع کرده ام ، به شما پیشنهاد میکنم.
محصولات هنری تولیدی شما را که بعد از آموزش قادر به تولید آن هستید، مستقیما خریداری خواهم کرد.
برای انجام کار نیازی به جای بزرگ ندارید و در منزل خود هم میتوانید آن را انجام دهید.
ایمیل: Tanhairib@yahoo.com
افراد دیگری هم که مایل هستند به یادگیری یک رشته هنری واقعا درآمدزا، هستند، با بنده مکاتبه کنند.
خدانگهدار

mahsa/28

عضو جدید
خيلي دوست دارم بدونم اين خيلي كارا چي هستند لطفا راهنمايي كنيدمنتظر پاسخ تون هستم آرشيتكت سجاد.

سیران...

عضو جدید
منابع ارشد اقتصاد

منابع ارشد اقتصاد

میشه منابع ارشد اقتصاد رو برام بذارید ممنون میشم:gol::gol:

saman samani

عضو جدید
سرمایه گذاری

سرمایه گذاری

سلام
کسی میدونه داده های مربوط به ریسک سرمایه گذاری رو از کجا میشه پیدا کرد؟
پروژه درسم درمورد تابع سرمایه گذاریه
متغیر خاصی میتونین پیشنهاد بدین که داده های سری زمانیش باشه
؟؟؟؟
ممممنون:);)

ماهتابان

عضو جدید
من فکر میکنم فرمول مستقیمی در مورد ریسک نیست شما با توجه به نرخ بهره بانکی و حاشیه سود باید میزان ریسک سرمایه گذاری رو تشخیص بدید البته فرمولی در این زمینه وجود داره که اسمش قیمت گذاری دارایی های سرمایه ای هست یاcapm ( توی کتابهای مدیریت مالی یا اقتصاد کلان قسمت سرمایه گذاری)که شاید از روی اون بتونید ریسک سرمایه گذاری رو پیدا کنید. توبین هم یه فرمول برای سرمایه گذاری داره که متاسفانه تو ذهنم نیست. امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

آخرین ویرایش:

ilyase721

عضو جدید
درخواستی کنفرانس کلاسی اقتصاد عمومی 1 (اقتصاد خرد)

درخواستی کنفرانس کلاسی اقتصاد عمومی 1 (اقتصاد خرد)

دوستان عزیز سلام
من باید یه کنفرانس واسه کلاس اقتصاد عمومی 1 (اقتصاد خرد) بدم. از همگی خواهش میکنم اگه فایل پاورپوینت و موضوع خوبی مد نظرشون هست که ترجیحا با مسائل روز اقتصادی در ارتباط باشه (اگرم نبود فدای سرتون) . خیلی متشکرمیشم موضوع و فایل پاورپوینتشو محبت کنه و واسه کنفرانس به من بده... ;) :)
قصدم تقلب نیست واقعا به دلایلی فرصتشو ندارم برم دنبالش پیگیرش بشم واسه همین گفتم از شما کمک بگیرم

ازتون متشکرم

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

قیاسی

عضو جدید
سلام دوستان سوال : اگر تابع تولید به شکل Q=MIN(L/ALFA,K/BETA)تابع لئولتیف اگر MRTS L,K=0 باشد این تابع حالتی است که عوامل تولید مکمل کامل باشند در اینجا درجه جانیشنی 0 و درجه تحدب 90 درجه است چرا نرخ نهایی جانشینی فنی کار به جای سرمایه صفر است و چرا درجه تحدب 90 درجه چگونه تشخیص می دهیم ؟؟؟ مرسی و خیلی ممنون اگه جواب بدید

civilica2008

عضو جدید
کنکور اقتصاد

کنکور اقتصاد

سلام بچه ها
یه دوستام لیسانس اقتصاد خونده
برا ورود به ارشد، باید چی بخونه که رتبش خیلی خوب بشه؟؟؟ چه کتابایی؟ کامل بگید بهم. ممنون
مثلا اقتصاد شریف یا اقتصاد علامه یا اقتصاد دانشگاه اصفهان و دانشگاه تهران چه رتبه ای می خواد؟؟
لطفا کمکم کنید؟؟
ممنون:smile:

zahra.71

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.eghtesad.info/Eg/wordpress/?p=2031

به اینجا مراجعه کنین ،در مورد رتبه کمکتون میکنه!
و همچنین در مورد کتاب راهنمایی خوبی کرده...

دروسی که باید خونده بشه:
زبان
خرد 1 , 2
کلان 1 , 2
ریاضی
امار
مجموعه دروس تخصصی:
تجارت بین الملل
مالیه بین الملل
اقتصاد بخش عمومی
پول و بانکداری
اقتصاد اسلامی

البته کتاب برای کلان بهترینش الان فیشر (fisher) هست
سالواتوره،شاکری و محمدی هم خوبه...

امیدوارم کمک خوبی باشه...
موفق و پایدار باشین...

civilica2008

عضو جدید
http://www.eghtesad.info/Eg/wordpress/?p=2031

به اینجا مراجعه کنین ،در مورد رتبه کمکتون میکنه!
و همچنین در مورد کتاب راهنمایی خوبی کرده...

دروسی که باید خونده بشه:
زبان
خرد 1 , 2
کلان 1 , 2
ریاضی
امار
مجموعه دروس تخصصی:
تجارت بین الملل
مالیه بین الملل
اقتصاد بخش عمومی
پول و بانکداری
اقتصاد اسلامی

البته کتاب برای کلان بهترینش الان فیشر (fisher) هست
سالواتوره،شاکری و محمدی هم خوبه...

امیدوارم کمک خوبی باشه...
موفق و پایدار باشین...

ممنونتم زهرا خانوم:smile:

mahdis_e

عضو جدید
خرد1 ابونوری خرد 2 شاکری
کلان تیموری و شاکری 1و2 حتمااااااا
ریاضی بنظرم هرچی بخونی خوبه فقط بخون
آمار طورانی
تخصصی مدرسان شریف یا پاررسه

julygirl

عضو جدید
مثال يا تمرين حل شده در مورد استراتژی ها و روش هاي قیمت گذاری

مثال يا تمرين حل شده در مورد استراتژی ها و روش هاي قیمت گذاری

سلام دوستان، استاد درس مدیریت اقتصادمون گفته 30 تا مثال يا تمرين حل شده در مورد استراتژی ها و روش هاي قیمت­گذاری از منابع خارجی و وب سایت های دانشگاه های خارجی پیدا کنیم.
من خیلی گشتم ولی موفق نشدم بیشتر از 4-5 تا سوال پیدا کنم :(
اکثر سایت ها استراتژی ها رو تعریف کردن ولی مثالی براشون نیاوردن.
شما میتونید کمکی کنید؟
ممنون

zahra.71

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان، استاد درس مدیریت اقتصادمون گفته 30 تا مثال يا تمرين حل شده در مورد استراتژی ها و روش هاي قیمت­گذاری از منابع خارجی و وب سایت های دانشگاه های خارجی پیدا کنیم.
من خیلی گشتم ولی موفق نشدم بیشتر از 4-5 تا سوال پیدا کنم :(
اکثر سایت ها استراتژی ها رو تعریف کردن ولی مثالی براشون نیاوردن.
شما میتونید کمکی کنید؟
ممنون
سلام...چه سخت!
شما در چه مقطعی هستین؟!

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان.کسی هست که کتاب یا مقاله ای به من معرفی کنه که روش نسبت درآمد به هزینه رو با یک مثال بیان کرده باشه ممنونم:w20:

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
دکترین جدید اقتصاد ایران

دکترین جدید اقتصاد ایران

سلام
اقتصاددانان گرامی:
مرکز دکترینال امنیت بدون مرز(اندشکده یقین) دکترینی جدید مبتنی بر بیع و انفاق ارائه کرده که میتونه حرف نوینی در دنیای بن بست اقتصادی جهان داشته باشه.
قسمت اول این دکترین، دو سال گذشته در دانشگاه تهران دفاع شد که با نمره ممتاز قبول شد.

دوستان اگر کسی در تهران هست، که میتونه بره اندیشکده یقین، بره و این اقتصاد اسلامی و سالم و به دور از ربا رو به دوستان و همچنین در این باشگاه قرار بده.
متشکرم.