### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
شاید بشه گفت انتخاب لهجه کاملا سلیقه ای هستش ولی تفاوتهای اساسی با هم دارن. آمریکن عمومی تره و برای برقراری ارتباط با افراد در سایر نقاط جهان بهتره. بریتیش بیشتر جنبه ی آکادمیک داره و رسمی تر از آمریکنه.

کاملا درسته

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر کسی دیکشنری آریانپور داره ممنون میشم لینکشو برامون بذاره:smile:

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیکشنری آریانپور برای چی لازم دارین؟ هیچ سمی برای زبان مهلک تر از دیکشنری انگلیسی به فارسی نیست.
فکر کنم سایت lingoes داشته باشه.
www.lingoes.net

آریانپور فقط انگلیسی به فارسی نیست
ی نرم افزار جامع هست
من بیشتر برای تلفظ دقیق لغات به لهجه امریکن لازمش دارم

my2253776

عضو جدید
آریانپور فقط انگلیسی به فارسی نیست
ی نرم افزار جامع هست
من بیشتر برای تلفظ دقیق لغات به لهجه امریکن لازمش دارم

بله من معذرت می خوام. آخه شما گفتید دیکشنری آریانپور فکر کردم منظورتون ... باید می گفتید نرم افزار جامع. بهترین وسیله برای یادگیری تلفظ لغات Audio Book هستش که نتیو باشه. تلفظی که توی نرم افزارها هست تا حدودی مصنوعیه. در یک کتاب صوتی کامل لغات بسیاری تلفظ میشه ضمن اینکه در روان شدن انگلیسی شما تاثیر داره.

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله من معذرت می خوام. آخه شما گفتید دیکشنری آریانپور فکر کردم منظورتون ... باید می گفتید نرم افزار جامع. بهترین وسیله برای یادگیری تلفظ لغات Audio Book هستش که نتیو باشه. تلفظی که توی نرم افزارها هست تا حدودی مصنوعیه. در یک کتاب صوتی کامل لغات بسیاری تلفظ میشه ضمن اینکه در روان شدن انگلیسی شما تاثیر داره.

کاملا درسته باید میگفتم نرم افزار جامع
فرمایش شما صحیح اما موقعی که موردی به کلمات برمیخورم استفاده از این نرم افزار میتونه توی تلفظش کمکم کنه اگر چه از روی فانگشن هم میشه تلفظشو یاد گرفت
من چند سال قبل نرم افزار آرایانپورو داشتم اما متاسفانه از سیستمم پاک شده الان توی نت دنبالش گشتم پیدا نکردم

my2253776

عضو جدید
کاملا درسته باید میگفتم نرم افزار جامع
فرمایش شما صحیح اما موقعی که موردی به کلمات برمیخورم استفاده از این نرم افزار میتونه توی تلفظش کمکم کنه اگر چه از روی فانگشن هم میشه تلفظشو یاد گرفت
من چند سال قبل نرم افزار آرایانپورو داشتم اما متاسفانه از سیستمم پاک شده الان توی نت دنبالش گشتم پیدا نکردم

من خودم برای این مشکل از دیکشنری سایت مک میلان استفاده می کنم. خیلی دیکشنری کاملیه. ضمن اینکه بیشتر عبارات عامیانه ی انگلیسی رو هم داره ولی اینو که هم تلفظ بریتیش داشته باشه هم آمریکن مطمئن نیستم. این لینکشه :
http://www.macmillandictionary.com

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
متاسفانه دیگه حوصله ی کلاس و امتحان رو ندارم, میخوام بصورت تفریحی اما بانظم دنبالش برم,ولی فقط خدا میدونه که آخرش چی ازآب دربیاد:D:biggrin:
انشاله که هردومون موفق باشیم:):gol:
.
.
من دوباره سوالمو بپرسم آخه یه صفحه گذشت,احتمال دیده شدنش کم میشه:redface:
سلام بچه ها
:gol:

بعداز چندسالی دوباره تصمیم گرفتم زبان بخونم,البته دیگه قصد ندارم برم کلاس ,میخوام خودم با کتابهای صوتی و دیدن فیلم و ... تو خونه یادبگیرم,یه مدتی هم هست که شروع کردم و فهمیدم توتلفظ صحیح کلمات مشکل دارم. و حالا آموزش تصویری تلفظ زبان انگلیسی به لهجه ی بریتیش و امریکن پیداکردم

میخواستم بدونم کدوم لهجه رو یادبگیرم بهتره؟ چه مزیتی نسبت به هم دارن؟
خیلی باهم فرق دارن؟ چه فرقی دارن؟
کسی که میخواد از پایه شروع کنه برچه اساسی باید یکی رو انتخاب کنه؟

پیشاپیش ممنونم
دوست من اول اینکه خیلی کار درستی میکنید که بدون کلاس قصد یادگیری دارید، چون توی اکثر کلاسها تلفطها رو به غلط آموزش میدن.
متاسفانه ما از ابتدا تلفظ خیلی از لغات رو به اشتباه یاد گرفتیم و اصلاح اونها بعد از این همه مدت واقعاً مشکل هست. ساده ترین کلمات مثل water که اون چیزی که به ما یاد دادن، «واتر» نه بریتیش هست و نه امریکن، بلکه انگلیسی ایرانیه!!
در بقیه کشورای دنیا هم همینطور هست، یعنی مثلاً کشورای اروپایی یا آسیای شرقی یا خاورمیانه و ... هر کدوم به یه شکل نادرست لغات رو تلفظ میکنن و نه امریکن هست و نه بریتیش.
اما در حالت کلی لهجه انگلیسی اکثر کشورها بیشتر به امریکا نزدیک هست تا بریتیش.
و البته بخواید ریزتر نگاه کنید، کشورایی مثل استرالیا یا اسکاتلند یا ولز یا نیوزلند و ... هر کدوم یه لهجه عجیب غریب برای خودشون دارن که بعضی کلماتشون واقعاً اعصاب آدم رو خرد میکنه!
بهتره ببینید زبان رو با چه هدفی میخواید یاد بگیرید و سراغ اون لهجه برید. مثلاً اگه در آینده میخواید به یکی از کشورای بریتانیایی سفر کنید بریتیش بهتر هست.
اما اگر برای دانش خودتون میخواید، پیشنهاد من امریکن هست، چون اگه امریکن صحبت کنید اکثر مردم دنیا راحت تر درک میکنن. کلاً امریکن زبان فراگیر دنیا هست، اکثراً فیلم‌ها به زبون امریکن هستن، داخل یوتیوب کلیپا امریکن صحبت میکنن و ...
و یه توصیه دیگه هم دارم اینکه لسنینگ خودتون رو در بریتیش هم قوی کنید، بعد از یه مدتی که امریکن رو مسلط شدید سراغ بریتیش هم برید، در حدی که اگه جایی کسی بریتیش صحبت کرد متوجه بشید چی میگه، چون تفاوت این دو تا با هم واقعاً زمین تا آسمونه!

در مورد تفاوتشون پرسیدید که نمیشه در چند جمله گفت.
اما عمده تفاوتشون در حرف r هست که در بریتیش تقریباً تلفظ نمیشه اما در امریکن خیلی غلیظ تلفظ میشه. (البته با «ر» که در فارسی میگیم خیلی متفاوته)
همینطور «آ» رو در بریتیش o تلفظ میکنن. برای مثال به fall میگن foll !
یا مثلاً fast رو به شکل فاست تلفظ میکنن.
و یه سری ریزه کاریهای دیگه که اگه امریکایی باشین، یادگیری بریتیش خیلی مشکل میشه و اگه بریتیش باشید یادگیری امریکن سخت میشه.

برای زنگ تفریح هم این کلیپ جالب رو ببینید:
http://www.aparat.com/v/9txK1/
اگر کسی دیکشنری آریانپور داره ممنون میشم لینکشو برامون بذاره:smile:
میتونید ابتدا نرم افزار babylon رو دانلود و نصب کنید، بعد گلاسری مربوط به آریانپور رو نصب کنید:
http://www.mediafire.com/download/kxumtmin9ywchi5/Aryanpur.rar

البته من پیشنهاد میکنم سعی کنید از دیکشنریای تک زبانه مثل oxford advanced learner استفاده کنید که هم از فونتیکای معتبر برای بریتیش و امریکن استفاده میکنن و هم اینکه شما رو با فارسی خوندن تنبل نمیکنن! اولش ممکنه انگلیسی خوندن مشکل باشه، ولی بعد از مدتی دیگه از فارسی استفاده نخواهید کرد!

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
می خواستم بپرسم چه تفاوتی بین این دوکلمه هست ؟؟؟
relationship
Correlation

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
می خواستم بپرسم چه تفاوتی بین این دوکلمه هست ؟؟؟
relationship
Correlation
relationship به هر نوع ارتباطی میگن و البته کاربردش خیلی گسترده هست، برای مثال ارتبط عاطفی رو هم شامل میشه.
Correlation (کورلاسیون یا همبستگی) که بیشتر کاربرد آماری داره که همونطور از اسمش (همبستگی) پیداست، نوعی relationship دوطرفه هست که دو چیز به هم وابسته باشن. در آمار ضریب همبستگی میزان تاثیر و ارتباط بین دو تا رخداد رو نشون میده.
و در حالت کلی پیشوند co به معنی together هست (از company گرفته شده) مثل cooperate.

مه دوست

عضو جدید
دوست من اول اینکه خیلی کار درستی میکنید که بدون کلاس قصد یادگیری دارید، چون توی اکثر کلاسها تلفطها رو به غلط آموزش میدن.
متاسفانه ما از ابتدا تلفظ خیلی از لغات رو به اشتباه یاد گرفتیم و اصلاح اونها بعد از این همه مدت واقعاً مشکل هست. ساده ترین کلمات مثل water که اون چیزی که به ما یاد دادن، «واتر» نه بریتیش هست و نه امریکن، بلکه انگلیسی ایرانیه!!
در بقیه کشورای دنیا هم همینطور هست، یعنی مثلاً کشورای اروپایی یا آسیای شرقی یا خاورمیانه و ... هر کدوم به یه شکل نادرست لغات رو تلفظ میکنن و نه امریکن هست و نه بریتیش.
اما در حالت کلی لهجه انگلیسی اکثر کشورها بیشتر به امریکا نزدیک هست تا بریتیش.
و البته بخواید ریزتر نگاه کنید، کشورایی مثل استرالیا یا اسکاتلند یا ولز یا نیوزلند و ... هر کدوم یه لهجه عجیب غریب برای خودشون دارن که بعضی کلماتشون واقعاً اعصاب آدم رو خرد میکنه!
بهتره ببینید زبان رو با چه هدفی میخواید یاد بگیرید و سراغ اون لهجه برید. مثلاً اگه در آینده میخواید به یکی از کشورای بریتانیایی سفر کنید بریتیش بهتر هست.
اما اگر برای دانش خودتون میخواید، پیشنهاد من امریکن هست، چون اگه امریکن صحبت کنید اکثر مردم دنیا راحت تر درک میکنن. کلاً امریکن زبان فراگیر دنیا هست، اکثراً فیلم‌ها به زبون امریکن هستن، داخل یوتیوب کلیپا امریکن صحبت میکنن و ...
و یه توصیه دیگه هم دارم اینکه لسنینگ خودتون رو در بریتیش هم قوی کنید، بعد از یه مدتی که امریکن رو مسلط شدید سراغ بریتیش هم برید، در حدی که اگه جایی کسی بریتیش صحبت کرد متوجه بشید چی میگه، چون تفاوت این دو تا با هم واقعاً زمین تا آسمونه!

در مورد تفاوتشون پرسیدید که نمیشه در چند جمله گفت.
اما عمده تفاوتشون در حرف r هست که در بریتیش تقریباً تلفظ نمیشه اما در امریکن خیلی غلیظ تلفظ میشه. (البته با «ر» که در فارسی میگیم خیلی متفاوته)
همینطور «آ» رو در بریتیش o تلفظ میکنن. برای مثال به fall میگن foll !
یا مثلاً fast رو به شکل فاست تلفظ میکنن.
و یه سری ریزه کاریهای دیگه که اگه امریکایی باشین، یادگیری بریتیش خیلی مشکل میشه و اگه بریتیش باشید یادگیری امریکن سخت میشه.

برای زنگ تفریح هم این کلیپ جالب رو ببینید:
http://www.aparat.com/v/9txK1/
خیلی ممنون دوست عزیز:w27:
بله ,طی این چند روزه که گشتم تصمیم گرفتم که با لهجه امریکن یادبگیرم. نه , قصدمهاجرت ندارم . چون احساس نیاز میکنم میخوام طی 2,3سال برای خودم یادبگیرم
اینکه خودم میخوام بخونم و کلاس نمی خوام برم رو مطمئنم ولی باز بنظرم چون که استاد ندارم این مدلی در کل ضریب اشتباهاتم خیلی بیشتر میشه,
فعلا 405 که دم دست ترین کتاب هست رو شروع کردم , فایل صوتیش رو هم که یه آقایی میخونه دانلود کردم
http://audiolib.ir/487-504-absolutely-essential-words-3rd-edition

فعلا تا آخر امسال میخوام این کتاب رو درست یادبگیرم, و همچنین کتاب های صوتی رو گوش بدم البته بدون اینکه بفهمم دقیقا معنیش چی میشه, فقط میخوام با اصوات و آواها آشنا بشم یا بهتر بگم با مدل تلفظ کردن حروف و کلمات...بنظرم اگه نحوه ی صحیح اصوات رو یادبگیرم بعدها بهتر میتونم زبان انگلیسی رو درک کنم ویادبگیرم

به نظر شما چطوره؟نتیجه بخش هست؟؟ :redface:
فعلافقط تا اینجا فکر کردم و هدفم اینه بعد از این رو نمی دونم باید چکار بکنم :D:biggrin:گرامر یادبگیرم یا چیزهای دیگه, نمی دونم شایدطی این 6ماه فهمیدم :w34:

آخرین ویرایش:

my2253776

عضو جدید
خیلی ممنون دوست عزیز:w27:
بله ,طی این چند روزه که گشتم تصمیم گرفتم که با لهجه امریکن یادبگیرم. نه , قصدمهاجرت ندارم . چون احساس نیاز میکنم میخوام طی 2,3سال برای خودم یادبگیرم
اینکه خودم میخوام بخونم و کلاس نمی خوام برم رو مطمئنم ولی باز بنظرم چون که استاد ندارم این مدلی در کل ضریب اشتباهاتم خیلی بیشتر میشه,
فعلا 405 که دم دست ترین کتاب هست رو شروع کردم , فایل صوتیش رو هم که یه آقایی میخونه دانلود کردم
http://audiolib.ir/487-504-absolutely-essential-words-3rd-edition

فعلا تا آخر امسال میخوام این کتاب رو درست یادبگیرم, و همچنین کتاب های صوتی رو گوش بدم البته بدون اینکه بفهمم دقیقا معنیش چی میشه, فقط میخوام با اصوات و آواها آشنا بشم یا بهتر بگم با مدل تلفظ کردن حروف و کلمات...بنظرم اگه نحوه ی صحیح اصوات رو یادبگیرم بعدها بهتر میتونم زبان انگلیسی رو درک کنم ویادبگیرم

به نظر شما چطوره؟نتیجه بخش هست؟؟ :redface:
فعلافقط تا اینجا فکر کردم و هدفم اینه بعد از این رو نمی دونم باید چکار بکنم :D:biggrin:گرامر یادبگیرم یا چیزهای دیگه, نمی دونم شایدطی این 6ماه فهمیدم :w34:

دوست عزیز میتونم بپرسم هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی چی هست؟
برای آزمون های بین المللی تلاش می کنید یا خودتون دوست دارین ارتباطات و مکالمتونو قوی کنید؟!!!

مه دوست

عضو جدید
دوست عزیز میتونم بپرسم هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی چی هست؟
برای آزمون های بین المللی تلاش می کنید یا خودتون دوست دارین ارتباطات و مکالمتونو قوی کنید؟!!!
از توجه ی شما ممنونم:gol:
راستش من چندسال پیش کلاس میرفتم ولی نمیدونم بخاطر نوع تدریسشون بود یا جو کلاس بعد از 4ترم کلا از زبان بدم اومد، طوری که حتی تو دانشگاه هم نمره ی زبانم 12 و 10 شد،اونم منی که جزو 3،4 نفر برتر کلاس بودم!

ولی واقعا احساس نیازمیکنم که باید زبان بلد باشم، بخاطر دسترسی به منابع علمی و خبری و...بیشتر و بهتر، و همچنین احساس میکنم در این دوره زمونه اگر کسی زبان بلد نباشه کارش درست پیش نمی ره و احتمالا در آینده ی نزدیک یجورایی بی سواد محسوب میشه
فعلا می خوام برای دل خودم یاد بگیرم تا بعد ببینم چی پیش می یاد

جالبه حدود2ماه و نیم هست که یواش یواش شروع کردم ولی احساس میکنم طی این مدتی که گذشته علاقه ام بیشتر شده ،مثلا دیروز 30دقیقه از یه انیمیشن رو دیدم و فقط یه کلمه ی جدید یاد گرفتم ولی کلی ذوق کردم، امروز هم یه آهنگ گوش دادم که متنش کنارش بود ، تا الان بیشتر از 10بار گوش دادم و متنش رو هم رو کاغذ برای خودم نوشتم،آخرش با تعجب نگاه کردم دیدم من یه صفحه انگلیسی نوشتم! اونم کی من!!!

my2253776

عضو جدید
از توجه ی شما ممنونم:gol:
راستش من چندسال پیش کلاس میرفتم ولی نمیدونم بخاطر نوع تدریسشون بود یا جو کلاس بعد از 4ترم کلا از زبان بدم اومد، طوری که حتی تو دانشگاه هم نمره ی زبانم 12 و 10 شد،اونم منی که جزو 3،4 نفر برتر کلاس بودم!

ولی واقعا احساس نیازمیکنم که باید زبان بلد باشم، بخاطر دسترسی به منابع علمی و خبری و...بیشتر و بهتر، و همچنین احساس میکنم در این دوره زمونه اگر کسی زبان بلد نباشه کارش درست پیش نمی ره و احتمالا در آینده ی نزدیک یجورایی بی سواد محسوب میشه
فعلا می خوام برای دل خودم یاد بگیرم تا بعد ببینم چی پیش می یاد

جالبه حدود2ماه و نیم هست که یواش یواش شروع کردم ولی احساس میکنم طی این مدتی که گذشته علاقه ام بیشتر شده ،مثلا دیروز 30دقیقه از یه انیمیشن رو دیدم و فقط یه کلمه ی جدید یاد گرفتم ولی کلی ذوق کردم، امروز هم یه آهنگ گوش دادم که متنش کنارش بود ، تا الان بیشتر از 10بار گوش دادم و متنش رو هم رو کاغذ برای خودم نوشتم،آخرش با تعجب نگاه کردم دیدم من یه صفحه انگلیسی نوشتم! اونم کی من!!!

خدمت شما عرض کنم که اگه برای دل خودتون دارید یاد میگیرید پس هدفتون اینه که انگلیسی رو واقعا به عنوان زبان دوم خودتون یاد بگیرید.
چند توصیه ی برادرانه به شما می کنم :
1- اگر واقعا دوست دارین انگلیسی رو به عنوان یک زبان یاد بگیرید کتاب 504 رو همین الان بزارید کنار. این رو از روی تجربه و واقعیت و براساس جدیدترین تحقیقات انجام شده میگم. اگه واقعا به انگلیسی علاقه دارین همین حالا این کتابو از خودتون دور کنید.
2- اگر واقعا به انگلیسی به عنوان یک زبان نگاه می کنید باید فکر گرامرو از ذهنتون بیرون کنید. گرامر برای شما مثل شخصی میمونه که داره یه بشکه رو پر از آب میکنه ولی از اونطرف داره با چاقو میزنه بشکه رو سوراخ میکنه.
وااااااااااای خدای من یعنی شما واقعا قصد دارید کتاب 504 و گرامر و این چیزهای به درد نخور بخونید ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اینو با اطمینان بهتون میگم : اگه همین الان این جور کتابها رو دور نریزید تا 10 سال دیگه هم به آرزوتون نمیرسید. شک نکنید !!!!!
اگه کلا از این چیزهایی که گفتم سردر نیاوردید باید توضیح بیشتری بدم.
اگر خواستید با آیدی یاهو من در تماس باشید. (miladsh1367) تا به صورت تعاملی علتشو بهتون بگم.

ئدز

عضو جدید
سلام راستش من مشکل یاد گیری زبان دارم قبل ماه رمضون رفتم اموزگاه سفیر 2 ترم رفتم باید بگم مزخرف بود هیچ انگیزه ایی در ادم ایجاد نمیکرد راستش تو خونه هم اصلا محرک یاد گیری ندارم داشتم به کلاس خصوصی فکر میکردم که ریسکش بالاست معلوم نیست مدرسش مطمئن هست اصلا در حد دانش اموزای دبیرستانی درس میده یا دانشجو خب خیلی فرق داره ..........شایدم الکی کشش داد البته از نظر هزینه چون هر جلسش تک نفر معادله شهریه کلاسای بیرون باشه .............من چیکار کنم حالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

my2253776

عضو جدید
سلام راستش من مشکل یاد گیری زبان دارم قبل ماه رمضون رفتم اموزگاه سفیر 2 ترم رفتم باید بگم مزخرف بود هیچ انگیزه ایی در ادم ایجاد نمیکرد راستش تو خونه هم اصلا محرک یاد گیری ندارم داشتم به کلاس خصوصی فکر میکردم که ریسکش بالاست معلوم نیست مدرسش مطمئن هست اصلا در حد دانش اموزای دبیرستانی درس میده یا دانشجو خب خیلی فرق داره ..........شایدم الکی کشش داد البته از نظر هزینه چون هر جلسش تک نفر معادله شهریه کلاسای بیرون باشه .............من چیکار کنم حالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز
هدف شما از یادگیری زبان چیه ؟؟

ئدز

عضو جدید
راستش اول که دوست دارم یادگیری شو یه زبون فراگیر که اگه بلد باشی ارتباطت بیشتر میشه و خب تو اینترنت خیلی میگردم وقتی تو سایت غیر ایرانی میرم همه چیز برام حدسو خطا س الانم چیزی از گرامر دبیرستان یادم نیست تو دانشگاه هم زبان مربوط به رشته خودم رو دنبال کردم.... اگه زنده باشم و جوابای ارشدم بیاد ايشاالله میرم یونی خب ارشد مثل لیسانس نیست که با زبان نیم بندم بتونی کارتو راه بندازی...کلا احساس میکنم بدون زبان عقبم به هر حال با یادگیری یه زبان دیگه آدم دنياش بزرگتره و کلا تسلط رو زبان احساس خوبی بهم میده

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز

سلام
من 3-2 سال پیش با Effortless English ..آشنا شدم و 2تا دی وی دی هاشو خریدم و تقریبا 4-3 ماه ادامه دادم و من که گرامرم خیلی بد بود ،بدون غلط گرامری حرف میزنم.البته دوباره امسال دارم ادامه میدم.فایل های دانلودش تو تاپیک زیر میتونین دانلود کنید.البته من در حد متوسط بودم ولی از ابتدا با حوصله شروع کردم و یه هفته هر موردرو گوش می کردم.امتحان کنید پشیمون نمیشین.

تاپیک: آموزش زبان Effortless English Learn

آخرین ویرایش:

my2253776

عضو جدید
سلام
من 3-2 سال پیش با Effortless English ..آشنا شدم و 2تا دی وی دی هاشو خریدم و تقریبا 4-3 چهار ماه ادامه دادم و من که گرامرم خیلی بد بود ،بدون غلط گرامری حرف میزنم.البته دواره امسال دارم ادامه میدم.فایل های دانلودش تو قسمت زبان انگلیسی هست.سرچ کنی میتوننین دانلود کنید.البته من در حد متوسط بودم ولی از ابتا با حوصله شروع کردم و یه هفته هر موردرو گوش می کردم.امتحان کنید پشیمون نمیشین.

تاپیک: آموزش زبان Effortless English Learn

آفرین. کاملا موافقم. شاید بشه گفت مجموعه ی Effortless English از معدود مجموعه های زبان انگلیسیه که کاملا از روش مدرن استفاده میکنه. آفرین. خیلی عالیه. فقط مشکل اینجاست که اکثر سایت ها با ترتیب اشتباه قرار دادن این مجموعه رو. و بعضی هاشون هم ناقصه. من به اون شخصی هم که مهندسی شیمی می خوند همین مجموعه رو پیشنهاد میدم ولی اگه نمی خواد از این مجموعه استفاده کنه پیشنهادهای دیگری هم دارم. خانم فرزانه شما مجموعه ی Effortless English رو با چه ترتیبی خوندید (ترتیب dvdها)؟؟؟؟

ئدز

عضو جدید
میتونی تو همون آدرسی که دوستمون داده ببینی ترتیب رو پوریا لطف کرده گذاشته

my2253776

عضو جدید
میتونی تو همون آدرسی که دوستمون داده ببینی ترتیب رو پوریا لطف کرده گذاشته

توی اون لینک دوستمون اومده درس ها رو جدا جدا گذاشته و این شکلی باید تقریبا 190 درس کامل باشه که بعید میدونم. ترتیبش هم اشتباهه.

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
توی اون لینک دوستمون اومده درس ها رو جدا جدا گذاشته و این شکلی باید تقریبا 190 درس کامل باشه که بعید میدونم. ترتیبش هم اشتباهه.
Learn The 7 Rules For Excellent English
Effortless English-New method learning english
Effortless English - Flow English (Intermediate Level Lessons
Learn Real English Conversations
Power English
master spoken english 2
درسته به نظر من هم فایل ها کامل نیستند.البته من 100درصد مقایسه نکردم ولی خیلی کمتر از دی وی دی ها هست.
گرچه بعضی از درسها متناسب با فرهنگ ما نیست شاید اونارو حذف کردند.
میدون انقلاب داره و البته میشه تو نت هم پیدا کرد.
موفق باشین

my2253776

عضو جدید
Power English
master spoken english 2
درسته به نظر من هم فایل ها کامل نیستند.البته من 100درصد مقایسه نکردم ولی خیلی کمتر از دی وی دی ها هست.
گرچه بعضی از درسها متناسب با فرهنگ ما نیست شاید اونارو حذف کردند.
میدون انقلاب داره و البته میشه تو نت هم پیدا کرد.
موفق باشین

توی این لینک ترتیب صحیح رو داره. وارد صفحه که شدید توی یکی از 5 عکس که عکس دومه کلیک کنید و ترتیب صحیح رو ببینید.
http://esam.ir/itemView.aspx/448240/کاملترین-مجموعه-ی-بی-نظیر-Effortless-English.htm

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
آفرین. کاملا موافقم. شاید بشه گفت مجموعه ی Effortless English از معدود مجموعه های زبان انگلیسیه که کاملا از روش مدرن استفاده میکنه. آفرین. خیلی عالیه. فقط مشکل اینجاست که اکثر سایت ها با ترتیب اشتباه قرار دادن این مجموعه رو. و بعضی هاشون هم ناقصه. من به اون شخصی هم که مهندسی شیمی می خوند همین مجموعه رو پیشنهاد میدم ولی اگه نمی خواد از این مجموعه استفاده کنه پیشنهادهای دیگری هم دارم. خانم فرزانه شما مجموعه ی Effortless English رو با چه ترتیبی خوندید (ترتیب dvdها)؟؟؟؟
با سلام مجدد
درسته صفحه 6 همون تاپیک توضیح دادند.البته همه رو نداره.فایل های تصویری هم داره.ترتیبی که من خوندم و باید ادامه بدم:

Power English
Effortless English - Success Business Lessons
Effortless English Podcast
master spoken english 2

اگه سطح متوسط داشته باشین فرقی نمی کنه با چی شروع کنید.
گر چه من متن ها برام خیلی آسون بودند ولی با حوصله یه هفته رو 2یا 3بار در روز گوش می کردم.
چون خیلی زود متوجه شدم که از نظر گرامر پیشرفتم عالی شده بود و تغییرات واقعا احساس میشد.
موفق باشین

ئدز

عضو جدید
خب حالا فقط با همین شروع کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟504 میخوندم ..............برای لغت بعد میخواستم برم سراغ1100 لغت اما حالا نمیدونم یه خانوم کتابا و دی وی دی های تاپ ناچ (اگه درست گفته باشم )بهم معرفی کرد البته تدریس خصوصی میکرد از روش اما از خونه ما دوره با توجه به هزینش نمیارزید این همه راه دورم برم

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
خب حالا فقط با همین شروع کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟504 میخوندم ..............برای لغت بعد میخواستم برم سراغ1100 لغت اما حالا نمیدونم یه خانوم کتابا و دی وی دی های تاپ ناچ (اگه درست گفته باشم )بهم معرفی کرد البته تدریس خصوصی میکرد از روش اما از خونه ما دوره با توجه به هزینش نمیارزید این همه راه دورم برم

اگه هدفتون ارشد و دکتراست ،در کنار این روش اول 504 بعد 3500 لغت تافل رو بخون که 504 توش تکرار شده.
حالا چرا اول 504 ؟چون برا کسی که زبانش در حد متوسط و پایین تره بهتره.
ولی اگه سطح زبانتون بالاتره از 3500 شروع کنید.
یه پیشنهاد:روزی 2تا لغت با مترادف و حفظ 3تا جمله ازش خیلی بهتره تا روزی 6 یا 12 لغت.
موفق باشین

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
توی این لینک ترتیب صحیح رو داره. وارد صفحه که شدید توی یکی از 5 عکس که عکس دومه کلیک کنید و ترتیب صحیح رو ببینید.
http://esam.ir/itemView.aspx/448240/%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D9%86%D8%B8%DB%8C%D8%B1-Effortless-English.htm

من ترتیب خوندن خودمو نوشتم.که بترتیب دی وی دی ها بود.
دی وی دی دوم رو 3-2 ماه بع از شروع دیدم و بهتر بود اول فایل های آواها رو کار می کردم.که هنوز هم کار نکردم ولی به ترتیبی که داشتم خیلی راضیم البته من الان قسمت Power English هستم.
و روزی 3تا لغت هم از 3500 یا کتاب زیر ذره بین می خونم و 504 رو هم دارم دوره می کنم.