سن ازدواج در کشور به 40 سال رسید

ali199_1991

کاربر بیش فعال
بدبختی حاصل نگاه شما به زندگی است،مثبت اندیش باشی از بدبختی خلاص میشی و گرنه امکان رهایی میسر نمیشه،

ظاهرا شما صبحونه و ناهار و شامت هر روز برات آماده هست که اینارو میگی...

چیزیه که تو اسلام اومده و ضروریه!. ولی خب میگم؛ همه چی به سطح شخصیت پسر و دختر و خانواده هاشون بستگی دار.

تو اسلام خیلی چیزای دیگه اومده ؛ آیا شما بهش عمل می کنی؟

...The moments

عضو جدید
به نظرم توقع ها بالا رفته..اگه واقعا ادم کسی رو دوست داشته باشه و احساس کنه طرف ارزشش رو داره.. میتونه از خیلی چیزا بگزره.. از همین مهریه و حتی مراسم عروسی..
کسی هم اگه عاقل باشه از یه پسر جوون انتظار خونه و ماشین رو نداره..
بد نیست یکم نسل جدید سنت شکنی کنه.. توی خیلی از مسائل داریم این کارو میکنیم.. چرا در این مورد نه؟!
این همه رسم و رسومات الکی دست و پا گیره...

باز هم انجمن هایی که در اونها اغراق کارانی وجود داره. نسل جدیدیعنی کی. شعار صرف ندید. ما که ندیدیم. گاهی ازآن نترس ه های و هو دارد. ازان بترس که سر به تودارد.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو اسلام خیلی چیزای دیگه اومده ؛ آیا شما بهش عمل می کنی؟[/QUOTE]

هیچ کس ادعا نداره یه مسلمان کامله - ولی باز هم بحث رو به بی راهه کشوندید. هرچی سرجای خودش.

مولتی متر

عضو جدید
چیزیه که تو اسلام اومده و ضروریه!. ولی خب میگم؛ همه چی به سطح شخصیت پسر و دختر و خانواده هاشون بستگی دار.
نه اینکه خیلی همه ی قوانین اسلام رو رعایت میکنیم !!!
کجا اسلام گفته مهریه هزاران سکه باید باشه !!؟ چرا به اسلام تهمت میزنید؟؟
توی اسلام مهریه به این شیوه اصلا" مطرح نیست !

ali199_1991

کاربر بیش فعال

چه عجب یکی حرف ما رو فهمید...

سلام
یکی از علتهای عدم تمایل جوانان به ازدواج , فراوانی گوشتِ ارزان هست
احتیاج به توضیح بیشتر نداره . داره ؟

بله درسته البته در صورتی که هدف نیاز جنسی باشه!

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
چه عجب یکی حرف ما رو فهمید...بله درسته البته در صورتی که هدف نیاز جنسی باشه!
سلام

کسی که بگه ارضای غریزه ی جنسی جزءِ اهدافش برای ازدواج کردن نیست ,پس یا خجالت میکشه بگه یا دروغگو هست یا بیمار یا پیر و از کار افتاده

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی اون چیزی که به نفعتون هست رو فقط بهش عمل می کنید؟

من به اسلام تهمت نزدم پس شما هم لطفا به من تهمت نزنید. کی گفته هزاران سکه باشه؟!. یه دور برید قوانین اسلام رو درمورد ازدواج و غیره بخونید. قوانین اسلام رو من ننوشتم. دلایلشم سعی کنید بخونید و حکمتش رو متوجه بشید.
دیگه تعدادش یا کیفیتش رو هم خودتون با عروس خانم ها در آیندتون هماهنگ کنید!... که نه شما سر کسی کلاه بذارید! و نه کسی سر شما کلاه بذاره!!.

solar flare

مدیر بازنشسته
نمی دونم ؛ من که مشاور نیستم :D
برای دخترا بهتره زودتر ازدواج کنن چون منفعت ازدواج تو ایران برای دخترا هست فقط
شما که میگی منفعت ازدواج برای دختراست. میشه بگی چرا؟؟؟
پایه های ازدواج اگر درست بنا بشه و اون خانمی که داره با کسی زندگی شروع میکنه برای منافع خودش این کارو نکرده باشه هیچ وقت برای دختر هیچ نفعی نداره هیچ بلکه سنگینی زندگی رو دوش خانم هم می افته

ali199_1991

کاربر بیش فعال
سلام

کسی که بگه ارضای غریزه ی جنسی جزءِ اهدافش برای ازدواج کردن نیست ,پس یا خجالت میکشه بگه یا دروغگو هست یا بیمار یا پیر و از کار افتاده
دقیقا!

شما که میگی منفعت ازدواج برای دختراست. میشه بگی چرا؟؟؟
پایه های ازدواج اگر درست بنا بشه و اون خانمی که داره با کسی زندگی شروع میکنه برای منافع خودش این کارو نکرده باشه هیچ وقت برای دختر هیچ نفعی نداره هیچ بلکه سنگینی زندگی رو دوش خانم هم می افته

چند تا دلیل بیارم تا قانع بشین؟

electro-esmoke

عضو جدید
بکی من فکر می کردم فقط تو اختلاس و سن اعتیاد رکورد زدیم. این ممبکت داره چی به سرش میاد:que:

electro-esmoke

عضو جدید
من به اسلام تهمت نزدم پس شما هم لطفا به من تهمت نزنید. کی گفته هزاران سکه باشه؟!. یه دور برید قوانین اسلام رو درمورد ازدواج و غیره بخونید. قوانین اسلام رو من ننوشتم. دلایلشم سعی کنید بخونید و حکمتش رو متوجه بشید.
دیگه تعدادش یا کیفیتش رو هم خودتون با عروس خانم ها در آیندتون هماهنگ کنید!... که نه شما سر کسی کلاه بذارید! و نه کسی سر شما کلاه بذاره!!.

الان من 25 ساالمه ازدواج نکردم با چند نفر اشنا شدم (دوستم نشدم) چند نفر دیگه تو فامیل من سر من کلاه بازی کردن که موندم از کجا فهمیدن و چی فکر کردن با خودشون. الان 10 سال گذشته من تازه فهمیدم چی بوده قضیه:eek: (الان اینطورین مردم) بی بند و باری زیاد شده و ادم باید خیلی دقت کنه.
شما معلومه انسان شریفی هستید و نمی دونید تو این مملکت اوضاع چطوره.

ali199_1991

کاربر بیش فعال
الان من 25 ساالمه ازدواج نکردم با چند نفر اشنا شدم (دوستم نشدم) چند نفر دیگه تو فامیل من سر من کلاه بازی کردن که موندم از کجا فهمیدن و چی فکر کردن با خودشون. الان 10 سال گذشته من تازه فهمیدم چی بوده قضیه:eek: (الان اینطورین مردم) بی بند و باری زیاد شده و ادم باید خیلی دقت کنه.
شما معلومه انسان شریفی هستید و نمی دونید تو این مملکت اوضاع چطوره.

میشه بیش تر توضیح بدین؟ کلاه و اینا چی بوده قضیه اش؟

electro-esmoke

عضو جدید
میشه بیش تر توضیح بدین؟ کلاه و اینا چی بوده قضیه اش؟

نه :D معلومه دیگه زنا به هم حسودی میکنن. مردا برا هم پاپوش میدوزن. مردم خودشونو کسی که نیستن جلوه میدن. اینا داره هر روز بیشتر میشه. و ما ایرانیا لیاقتمون بیشتر از ایناس.
دختره تو دانشگاه با یه پسره دوست میشه مجبوره قید دوستای دخترش رو بزنه. چون دیگه با خودش کاری ندارن همش از دوست پسرش می پرسن و می خوان از اون بشنون. زنی بیوه بشه هیچ مردی از ترس زنش جرات نداره باهاش حرف بزنه. اگه خود شما با کسی دوست بشید میرید دوست دخترتون رو به سایر دوستان مجردتون معرفی کنید؟؟ یا فامیل؟؟ میترسید دیگه!!
یا تا چند سال از همه چیز طرف مطمئن نشید اصلا راجع به اون شخص حرف میزنید؟
کشورای جهان سوم بیشتر اینطورین. منو وادار نکنید همه چی رو بگم خودتون دارید تو این مملکت زندگی می کنید.

آخرین ویرایش:

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باز هم انجمن هایی که در اونها اغراق کارانی وجود داره. نسل جدیدیعنی کی. شعار صرف ندید. ما که ندیدیم. گاهی ازآن نترس ه های و هو دارد. ازان بترس که سر به تودارد.

اغراق نیست.. دو رو برم زیاده کسایی که آسون گرفتن و الان خوشبختن.حتی خواهر و برادرام
نسل جدید ینی دهه شصت به بعد.. نسلی که همیشه شاکیه..
بعدشم چون شما ندیدی دلیل نمیشه که نباشه..
شعاع ادمایی که دورو برتون هستند محدود میشن به هم فکرای خودتون..

ali199_1991

کاربر بیش فعال
اغراق نیست.. دو رو برم زیاده کسایی که آسون گرفتن و الان خوشبختن.حتی خواهر و برادرام
نسل جدید ینی دهه شصت به بعد.. نسلی که همیشه شاکیه..
بعدشم چون شما ندیدی دلیل نمیشه که نباشه..
شعاع ادمایی که دورو برتون هستند محدود میشن به هم فکرای خودتون..

دوست عزیز و محترم ؛ شما میشه معنی آسون گرفتن رو برا من بگین بی زحمت؟؟!!

مثلا اینایی که آسون می گیرن ؛ شب تو چادر می خوابن؟ خونه نمی خوان؟
اینایی که آسون گرفتن دیگه حداقل دو وعده غذا رو در طول روز نمی خوان؟!
اینایی که آسون گرفتن پول آب و برق و گاز نمیدن؟ نان دونه ای هزار تومن نمی خرن؟

مگه می خوایم هر روز مسافرت اروپا بریم که شما می گین آسون بگیرین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نخیر ؛ پول دیگه ارزش نداره...! واقعیت اینه...

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست عزیز و محترم ؛ شما میشه معنی آسون گرفتن رو برا من بگین بی زحمت؟؟!!

مثلا اینایی که آسون می گیرن ؛ شب تو چادر می خوابن؟ خونه نمی خوان؟
اینایی که آسون گرفتن دیگه حداقل دو وعده غذا رو در طول روز نمی خوان؟!
اینایی که آسون گرفتن پول آب و برق و گاز نمیدن؟ نان دونه ای هزار تومن نمی خرن؟

مگه می خوایم هر روز مسافرت اروپا بریم که شما می گین آسون بگیرین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نخیر ؛ پول دیگه ارزش نداره...! واقعیت اینه...

ینی شما نمیتونی خونه توی یه محله متوسط اجاره کنی؟؟ کاری که اکثرا دارن انجام میدن..
الان ینی همه مردم شرایط عالی دارن زندگی میکنن؟؟
این پولی که خرج عروسی و .. میشه بده خونه اجاره کن.. کرایه هم سره کار میرید.. خیلیا دارن اینطوری زندگی میکنن.. سخت و اسونش میگزره..
اکثره پسرا هم که باهاشون حرف میزنم والا میگن شروع زندگی سخته و توقعات بالاس و همه پس انداز به خاطر عروسی و خرجای اضافه میره..
اینکه توقع شما از زندگی چیه رو نمیدونم..
من قشر متوسط رو دارم میگم که اکثریت جامعه هستن..

ali199_1991

کاربر بیش فعال
عروسی کیلو چنده؟
من دارم هزینه های زندگی رو میگم....الان حقوق اداره کار هفتصد تومن هست ؛ چجوری با این مبلغ تازه اجاره خونه هم بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما خودت بشین درآمد رو ببین ؛ هزینه ها رو هم ببین...

بله الان خیلی ها دارن زندگی می کنن با این شرایط منتها با فلاکت و بدبدختی!
تازه شما بحران بیکاری هم در نظر بگیر...

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عروسی کیلو چنده؟
من دارم هزینه های زندگی رو میگم....الان حقوق اداره کار هفتصد تومن هست ؛ چجوری با این مبلغ تازه اجاره خونه هم بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما خودت بشین درآمد رو ببین ؛ هزینه ها رو هم ببین...

بله الان خیلی ها دارن زندگی می کنن با این شرایط منتها با فلاکت و بدبدختی!
تازه شما بحران بیکاری هم در نظر بگیر...

من تو همین باشگاه مهندسان مورد دیدم طرف با ماهی حداکثر 300 تومن ی خانواده 4 نفره رو میچرخونه :d

همچنین گفته شده خیلیم زندگی گل و بلبلی دارن که بقیه حسرتشونو میخورن :|

700 تومن که خیلیه ناشکری نکن :|

آخرین ویرایش:

مولتی متر

عضو جدید
من تو همین باشگاه مهندسان مورد دیدم طرف با ماهی حداکثر 300 تومن ی خانواده 4 نفره رو میچرخونه :d

همچنین گفته شده خیلیم زندگی گل و بلبلی دارن که بقیه حسرتشونو میخورن :|

700 تومن که خیلیه ناشکری نکن :|
باچرخ و فلک میچرخونه !!!!:biggrin:
300 میلیون تومن دیگه !!زیاده :D