سئوالات و مشکلات در متلب (MATLAB)

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
هیچ کس سوال منو جواب نداد
خودم یه روش ساده حلش کردم
اگر کسی بخواد به روس RGB‌حل کنه باید تک تک کدها رو بگیره از 0 تا 255
کد:
%1393
clear all
close all
clc
c=input('\nPlease input an integer For Color:')%Get User Number For Color 
img=imread('testpic.jpg');%Load Picture
[rows columns] = size(img);%Get Picture Size of x,y 
  for i= 1 :rows  
    for j=1 :columns 
    if (img(i,j)>=c-c*0.13) &&(img(i,j)<=c+c*0.13)  %my Student Last  2 Digits = 87
        img(i,j)=255-img(i,j);
   end %end if
     end %end j 
  end  %end i
  imshow(img);%Show Picture

irainian

عضو جدید
ببخشید تابع global کار نمیکنه برام در matlab2013a
برای مثال
من میخوام به عنوان یک counter کار کنه که هر بار که تابع اجرا شه یکی به مقدار A اضافه بشه در صورتی که من مقدار A رو برابر 0 قرار میدم در ابتدا دیگه تغییر نمیکنه با اجرای هر بار تابع چرا؟

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
ببخشید تابع global کار نمیکنه برام در matlab2013a
برای مثال

من میخوام به عنوان یک counter کار کنه که هر بار که تابع اجرا شه یکی به مقدار A اضافه بشه در صورتی که من مقدار A رو برابر 0 قرار میدم در ابتدا دیگه تغییر نمیکنه با اجرای هر بار تابع چرا؟

global A رو هم در کد برنامه اصلی تون که این تابع رو فراخوانی می کنه، باید بنویسید.

pedarkhande2

عضو جدید
چظور میتونم جوابهایی که از یک حلقه دریافت میکنم رو یکجا مثلا در قالب یک ماتریس داشته باشم.
مثلا
x=2
for i=1:n
y=2*x
x=y
i=i+1
end
میخوام جوابهای y رو توی یه ماتریس داشته باشم
ممنون میشم اگه کمکم کنی
سلام
M(i)=x;
رو ب حلقه اضافه کن.

atbina

عضو جدید
سلام. من توی کارم نیاز به ایجاد یه سری ضربی دارم. در واقع میخام ستون های یک ماتریس رو در هم ضرب کنم. ممنون میشم کمکم کنید.مرسی

ali-gold

کاربر فعال
سلام..
من میخواستم یه تابع چند جمله ای(در بازه های متفاوت،تابع متفاوت داره) که دارای سه تابع میباشه رو با هم در متلب رسم کنم...ممنون میشم راهنمایی کنین
شبه کد یا خود کد رو بهم بگین ممنون میشم
باید بازه هر تابع و خود تابع رو به صورت جداگانه بنویسم و سپس پلات بگیرم؟
واقعا کارم لنگه..کمک کنین

pedarkhande2

عضو جدید
سلام..
من میخواستم یه تابع چند جمله ای(در بازه های متفاوت،تابع متفاوت داره) که دارای سه تابع میباشه رو با هم در متلب رسم کنم...ممنون میشم راهنمایی کنین
شبه کد یا خود کد رو بهم بگین ممنون میشم
باید بازه هر تابع و خود تابع رو به صورت جداگانه بنویسم و سپس پلات بگیرم؟
واقعا کارم لنگه..کمک کنین
دوستمون توی بخش مکانیک بهتون جواب دادن!:smile:
غیر از اون می تونید هر تابع و بازه ای ک تعریف می کنید بعدش پلات بگیرید
فقط hold on رو قبل از Plot بزارین;)

wo0olf

عضو جدید
با سلام

دوستانی که با دستور Runge-Kutta 4th آشنایی دارند ممنون میشم کمک کنند.

برای حل معادله زیر :

y’=ay
('x’’=1/2y(b-yx’+xy

a و b مقدار ثابت هستند.

jojo.ss

عضو جدید
سلام
کسی میتونه کمکم کنه؟میشه بگیداین چندخط کدچیکارمیکنه؟

image_files=dir(fullfile(cd,'\*.JPG'));
current_directory=cd;
dimension=size(image_files);
number_of_samples=dimension(1);
Q=1;
while (Q<=number_of_samples)

if Q>=2
Q=1;
end

file_name=image_files(Q).name;
file=strcat(current_directory,'\',file_name);

ali-gold

کاربر فعال
دوستمون توی بخش مکانیک بهتون جواب دادن!:smile:
غیر از اون می تونید هر تابع و بازه ای ک تعریف می کنید بعدش پلات بگیرید
فقط hold on رو قبل از Plot بزارین;)

سلام دو خط زیر از کد بالا رو متوجه نمیشم..ممنون میشم راهنمایی کنین.

n = length(x); y = zeros(1,n
....
کسی میتونه تابع چند جمله ای زیر رو برام کد نویسی کنه...به نظرم کار سختی نباشه....یا حداقل درست راهنمایی کنین تا بتونم کدشو بنویسم..

http://fs1.d-h.st/download/00124/8iJ/rrrr.JPG
یاعلی

آخرین ویرایش:

ali-gold

کاربر فعال
سلام...
میخوام یه خط دستور رو در متلب غیر فعال کنم باید چکار کنم؟ممنون با تشکر

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام...

اول اون خط شیفت+5 رو فشار بدین این علامت بیفته% بعد رنگ اون خط سبز میشه غیر فعال میشه

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام...

اول اون خط شیفت+5 رو فشار بدین این علامت بیفته% بعد رنگ اون خط سبز میشه غیر فعال میشه

و يا روي خط قرار بگيرين و ctrl+r رو فشار بدين

و براي برگردوندنش ctrl+t رو فشار بدين و يا علامت % رو حذف كنيد

hamedandy

عضو جدید
سلام.من می خواهم یه باس بار(شین) در محیط سیمولینک 2013 بزارم.کجا باید گیرش بیارم؟هر چی جستجو می کنم نیست؟

رضاافشاری

عضو جدید
سلام
من یه سری برنامه آماده دارم منظورم اینه که function m-file هستش. نمیدونم چرا وقتی بازشون میکنم Not enough input arguments ارور مییده؟ مشکل از نرم افزار هستش یا از برنامه ها؟

رضاافشاری

عضو جدید
salam,
az alamate %ghable dastoor estefade kon!!!
mesle halate zir:
%dastoori barai hale moadele

ممنون ولی اون استفاده شده.
گفتم که برنامه ها آماده هستند من فقط میخواستم ببینم چرا وقتی run رو میزنم این پیام رو میده؟
مگر نباید وقتی run رو میزنیم دستوری بیاد که مثلا متغیر ها رو تعریف کن و بعد جواب رو نشان بده یا خودمون باید اون تابع رو دوباره در محیط command بیاریم؟

nazliii

ممنون ولی اون استفاده شده.
گفتم که برنامه ها آماده هستند من فقط میخواستم ببینم چرا وقتی run رو میزنم این پیام رو میده؟
مگر نباید وقتی run رو میزنیم دستوری بیاد که مثلا متغیر ها رو تعریف کن و بعد جواب رو نشان بده یا خودمون باید اون تابع رو دوباره در محیط command بیاریم؟

باید اسم تابع رو تو صفحه کامنت تایپ کنی با این تفاوت که باید پارامترها رو مشخص کنی.اگه تابع دیگه ای با همون اسم تو همون آدرس ذخیره داری پاکش کن.

رضاافشاری

عضو جدید
باید اسم تابع رو تو صفحه کامنت تایپ کنی با این تفاوت که باید پارامترها رو مشخص کنی.اگه تابع دیگه ای با همون اسم تو همون آدرس ذخیره داری پاکش کن.
ممنون
پس اگر اون function در قسمت نهاییش هم plot داشته باشه باید اون plot رو مثلا به صورت plot(x, y, ...)...l بنویسیم در قسمت کامنت؟

nazliii

ممنون
پس اگر اون function در قسمت نهاییش هم plot داشته باشه باید اون plot رو مثلا به صورت plot(x, y, ...)...l بنویسیم در قسمت کامنت؟

نه پلات رو خودش بر حسب ایکس و وای که تعریف کردی رسم میکنه

رضاافشاری

عضو جدید
چرا این برنامه زیر که واسه نشان دادن تابع به صورت frame هست ارور میده؟44444.JPG

Error using getframe
Too many output arguments.

Error in getframe (line 5)
M(j+1) = getframe;

ariax77

کاربر فعال
سلام
برای حل دستگاه معادلات غیرخطی به مشکل برخوردم.
این دستگاه از ضرب یک ماتریس در یک بردار بدست میاد. درایه های ماتریس بر حسب متغیرهای موردنظر هستن که باید با حل معادلات بدست بیان. اما برداری که باید توی این ماتریس ضرب بشه در هر حلقه تغییر میکنه.

یعنی هر بار یک بردار در این ماتریس ضرب میشه و یک دستگاه معادلات غیرخطی ساخته میشه. دستگاه معادلات غیرخطی رو با fsolve حل میکنن، اما از اونجایی که این بردار همواره تغییر میکنه نمیشه این مساله رو به صورت یک function نوشت و اون رو به fsolve داد. پیشنهاد شما برای حل این مساله چیه؟ مرسی

Fathy

چرا این برنامه زیر که واسه نشان دادن تابع به صورت frame هست ارور میده؟مشاهده پیوست 213832

Error using getframe
Too many output arguments.

Error in getframe (line 5)
M(j+1) = getframe;

من همین کد رو (که شبیه مثالی هستش که خود متلب واسه getframe آورده) بدون هیچ مشکل و اروری ران کردم.

رضاافشاری

عضو جدید
کسی میتونه یه برنامه ساده بنویسه که مثلا کمترین مقدار هر ستون ماتریس رو پیدا کنه و اون رو بنویسه؟

Fathy

کسی میتونه یه برنامه ساده بنویسه که مثلا کمترین مقدار هر ستون ماتریس رو پیدا کنه و اون رو بنویسه؟

احتیاجی به کد نویسی خاصی نیست، خود متلب دستور min رو واسه اینکار داره. مثلا واسه پیدا کردن مینیمم ستون دوم ماتریس A کافیه بنویسی ((min(A:),2

رضاافشاری

عضو جدید
احتیاجی به کد نویسی خاصی نیست، خود متلب دستور min رو واسه اینکار داره. مثلا واسه پیدا کردن مینیمم ستون دوم ماتریس A کافیه بنویسی ((min(A:),2
مرسی
اینا رو میدونم. میخوام پایه ای یاد بگیرم برنامه نویسی رو؟ به نظرتون بهترین راهش چیه؟ اصلا می ارزه در matlab برنامه نویسی یاد بگیره یه نفر؟

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
سلام.
من به یه مشکل برخورد کردم خیلی ممنون میشم کمکم کنید:
حدود 12 تا mfile که هر کدوم شامل یک function میشد و اجراشون به هم وابسته بود ایجاد کردم.و در یک فولدر در درایو D ذخیره کردم.دو سه بار ازشون اجرا گرفتم و مشکلی هم نبود.اما یهویی نمیدونم چشون شده.وقتی وارد مسیر current file میشم و فولدر مد نظرمو انتخاب میکنم.دیگه mfile ها رو حتی باز هم نمیکنه و ارور های مسخره و بی ربط در مورد خطوط برنامه میده(بدون اینکه برنامه رو حتی باز کنه)

ولی اگه مسیر current file رو عوض نکنم و mfile ها رو از منوی بالا open کنم باز و اجرا میشن.ولی خوب چون همش مجبورم break point بذارم و هر بار مجبورم add to path رو بزنم.خوب اصلا برام جالب نیست و اجراهامو عذاب آور کرده.
ممنون میشم روش حل این مشکل رو بهم بگید.

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی شبیه سازی آمااده ای IEEE802.11یا همون شبکه های بیسیم در متلب داره؟؟یا ی سایت معرفی کنه ک نحوه پیاده سازیشو گفته باشه؟؟

ممنون