سئوالات و مشکلات در متلب (MATLAB)

melimo

عضو جدید
رسم پارامتری در متلب

رسم پارامتری در متلب

سلام
میخواستم بدونم متلب کدی برای رسم پارامتری داره؟ اگه داره چه جوریه؟
میگن متمتیکا داره ولی انگاری توی متلب نیست درسته؟

yjalilian

عضو جدید
این سوال رو استادمون گفته.
من فک کردم چون به نتیجه نرسیدم از شما کمک خواستم.

استادتون به احتمال زیاد مسأله رو درست گفته، اما شما نتونستید درست منتقل کنید. شاید صورت مسأله رو هنوز درست نمی دونید. روی کاغذ بنویسید، ببینید چطور باید بشه. بعد عکسش رو بزارید اینجا ما هم ببینیم.

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سولتون روتو چند تا تاپیک مطرح
کردین؟
تویکی از تاپیکها دیدم که به سوالتون جواب داده شده بود.

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
با حلقه for ماتریسی 30*30 که سطرهای فرد و ستونهای زوج آن حاصلضرب شماره سطر و ستون قرار گرفته و بقیه اعداد ان 100- باشد.
هرکی بلده لطفا جواب بده.:(:(

سلام
سوال شما کاملا روشن و ساده هستش

کد:
MAT=-100.*ones(30);
for i=1:2:30
    for j=2:2:30
        MAT(i,j)=i*j;
    end
end

sptspt

عضو جدید
Untitled.jpg
سلام

یک سوال داشتم من میخواستم شکلی که در پیوست است رو کدش رو بنویسم

کد خود معادله رو میتونم بنویسم که میشه
a=[0:.1:10];
b=[0:.1:10];
[x y]=meshgrid(a,b);
z=x.*sin(4*x)+1.1*y.*sin(2*y);
contour(x,y,z);

ولی اگه بخوام اون نقاط رو هم با معادله نشون بدم دقیقا مثل شکل کدش رو باید چه طور بنویسم؟
البته نقاط از قبل مشخصا مثلا اگر بخوام نقطه
x=5
y=5
رو نشون بدم باید چکار کنم
ممنون

peggijaan

عضو جدید
مشاهده پیوست 129512
سلام

یک سوال داشتم من میخواستم شکلی که در پیوست است رو کدش رو بنویسم

کد خود معادله رو میتونم بنویسم که میشه
a=[0:.1:10];
b=[0:.1:10];
[x y]=meshgrid(a,b);
z=x.*sin(4*x)+1.1*y.*sin(2*y);
contour(x,y,z);

ولی اگه بخوام اون نقاط رو هم با معادله نشون بدم دقیقا مثل شکل کدش رو باید چه طور بنویسم؟
البته نقاط از قبل مشخصا مثلا اگر بخوام نقطه
x=5
y=5
رو نشون بدم باید چکار کنم
ممنون

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/422676-رسم-چند-نقطه-در-متلب

sptspt

عضو جدید
من میخوام در نمودار z=x.*sin(4*x)+1.1*y.*sin(2*y);
a
چند نقطه رو رسم کنم مثل شکل هم نمودار مشخص باشه و هم نقاط مد نظر

mehdigh

عضو جدید
من میخوام در نمودار z=x.*sin(4*x)+1.1*y.*sin(2*y);
a
چند نقطه رو رسم کنم مثل شکل هم نمودار مشخص باشه و هم نقاط مد نظر

روشش همونه که پگی جان گفته. فقط دو تا نکته که شاید ندونید و احتمالاً پگی جان فرض کرده که میدونید چون خیلی پیش پا افتاده است:
- اگه نمودارها رو با بیش از یک بار دستور رسم انجام میدید، بعد از اولی دستور hold on استفاده کنید.
- اگه نقاط بصورت سه بعدی هستن بجای plot از plot3 استفاده کنید.

mry68

عضو جدید
کمک در نوشتن توابع تودرتو

کمک در نوشتن توابع تودرتو

سلام ببخشید کسی میتونه این دو تابع که در زیر نوشته شده رو بصورت تو در تو تعریف کنه و بعد بگه چطور میشه فراخونیش کرد!؟ تو help متلب خوب توضیح نداده!
;((xs=@(x1,y) (alpha*gama*y*(1-x1)-gama*x1*(1-y)+(k*T0/(P0*T*(Qb_d))+1)*x1)/((k*T0/(P0*T*(Qb_d))+alpha*(1-x1)+x1

;((y=@(xs) (1+(alpha-1)*(gama+xs)-sqrt((1+(alpha-1)*(gama+xs))^2-4*gama*alpha*(alpha-1)*xs))/(2*gama*(alpha-1​

در دو عبارت T0 و P0 و K و alpha و gama و Qb_d اعداد ثابت هستند.
حال میخواهیم تابع y را تعریف کرده به عنوان تابع اصلی و xs را در درون ان تعریف کنیم.
مرسی:gol:

mry68

عضو جدید
سلام میخواستم بپرسم آیا در متلب دستوری وجود داره که بتونه یک عبارت که برحسب متغیرهای مختلف هست رو بصورت صریح برای یکی از متغیرها بر حسب سایر متغیرها تبدیل کنه؟

bidelkoma

عضو جدید
با سلام.
چطور می تونم از دستور ctrl+c را در قسمت برنامه نویسی متلب استفاده کنم.؟؟؟؟؟؟؟(نه در قسمت command window)

pouria71

عضو جدید
سلام دوستان کسی میتونه جواب این دو سوال رو بهم بده؟

1-برنامه ای بنویسید که ماتریسی دوستونی را که مقادیر ستون اول آن نمرات دروس مختلف یک ترم دانشجو و مقادیر ستون دوم آن تعداد واحد مربوط هر یک از آن دروس میباشد را از کار بر بگیرید و عملیات زیر را روی آن انجام دهید .
(a محاسبه تعداد واحد ها
b ) محاسبه معدل ترم
c) نمایش نتایج با پیغام مناسب

2-برنامه ای بنویسید که نمرات چند دانشجو را به صورت یک بردار بگیرد و عملیات زیر را انجام دهد .
با استفاده از حلقه for ودستورات شرطی if-else-end تک تک نمرات را چک کند و به صورت زیر آنها را تغییر دهد
(a کمتر از 5را به 9 تغییر دهد
(b نمرات بین 10 و 15 را 2 نمره افزایش دهد .

:(

mry68

عضو جدید
سلام ببخشید کسی میدونه بعد از اینکه وسط یک برنامه یکسری عملیات سیمبلیک انجام داده شد؛ چطور میشه دوباره اون 3-4 تا متغیر سیمبلیک رو به حالت اول برگرداند تا سیمبولیک نباشند؟

sfakor

عضو جدید
دقیقا متوجه منظورت نشدم ولی میتونی از تابع str2num استفاده کنی

سلام ببخشید کسی میدونه بعد از اینکه وسط یک برنامه یکسری عملیات سیمبلیک انجام داده شد؛ چطور میشه دوباره اون 3-4 تا متغیر سیمبلیک رو به حالت اول برگرداند تا سیمبولیک نباشند؟

sfakor

عضو جدید
اگه منظورت کپی کردنه که خودکار خودش این کارو میکنه ولی اگه break کردن برنامه ست باید اونو تو command window بزنی تا برنامت متوقف بشه

با سلام.
چطور می تونم از دستور ctrl+c را در قسمت برنامه نویسی متلب استفاده کنم.؟؟؟؟؟؟؟(نه در قسمت command window)

sfakor

عضو جدید
اگه تابعت چندجمله ای توان دار باشه دستور roots هست وگرنه که راه دیگه ای نداری

ممنون این مشکلم حل شد
اگر بخوام در کمترین زمان ممکن جواب معادله رو پیدا کنه راه دیگه ای هم است؟
چون تو برنامه که دارم شاید 10000 بار این اتفاق میافته و این طوری زمان برنامه بالا میره

*aseman

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
کدی برای الگوریتم رمزنگاری rsa دارم اما در این کد تابع maple را ایراد میگیره و این پیام رو میده
Undefined function or method 'maple' for input arguments of type 'char'
کسی میتونه کمک کنه فرصتی واسه تحویل پروژه ام نمونده کسی میتونه کمک کنه:(:(:(

wolf.man

عضو جدید
سلام. من رشتم مهندسی رباتیکه و می خوام شروع به یادگرفتن متلب کنم. واسه همین میخواستم بدون که:
1. از کجا شروع کنم(کدوم جعبه ابزار).
2.کدوم کتاب آموزشی موجود در بازار بدرد بخور هستش.

sfakor

عضو جدید
سلام دوست عزیز همه کتابای تو بازار خوبن، قواعد برنامه نویسی با متلب خیلی آسونه،چیز پیچیده ای هم نداره، فقط نوشتن کد و دیباگ کردن اون یه کمی سخته که با تمرین یاد میگیری

سلام. من رشتم مهندسی رباتیکه و می خوام شروع به یادگرفتن متلب کنم. واسه همین میخواستم بدون که:
1. از کجا شروع کنم(کدوم جعبه ابزار).
2.کدوم کتاب آموزشی موجود در بازار بدرد بخور هستش.

mohaddese kh

عضو جدید
رفع خطای آنتن دهی با الگوریتم ژنتیک

رفع خطای آنتن دهی با الگوریتم ژنتیک

سلام
یه برنامه با الگوریتم ژنتیک دارم که براساس مقاله که به همراه برنامه ضمیمه شده نوشتم .در mfili که فراخوانیه fitness ارورر میده(roads) .اگر امکانش هست ارورر رو رفعش کنید ممنون میشم.

پیوست ها

• VANET.zip
    1,005 کیلوبایت · بازدیدها: 0

maryam581

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

در نرم افزار متلب اگر با 1.000000000000000- یا هر عدد دیگر با چنین شکلی مواجه شویم به معنای عددی صحیح است؟

dokhtare_ghamgin

عضو جدید
سلام به همگی. من به تازگی ورژن R2012b متلب رو نصب کردم. اما help اون ایراد داره و چیزی رو نشون نمیده. لینک دانلود help رو گیر آوردم اما همه فایلاش PDF هستش. کسی میدونه چطور میتونم مثل ورژن های گذشته از help متلب استفاده کنم؟
ممنون و متشکر

shabnam111

عضو جدید
کاربر ممتاز
run برنامه در حالت استند بای

run برنامه در حالت استند بای

سلام
من یه برنامه سنگین تو محیط متلب دارم که run اون حدود 3 روز طول میکشه میخواستم بدونم اگه کامپیوترو تو حالت استند بای بذارم برنامه run میشه یا متوقف میشه بعد از خروج از استند بای run میشه ؟یا کلا متوقف میشه؟ اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ؟ چون این برنامه رو در حالتهای مختلف باید run کنم اینجوری شاید 3 هفته متوالی نتونم سیستمم رو خاموش کنم:eek:

hossein21

عضو جدید
سلام بر همه
من میخوام یک حرکت پرتابی رو توی محیط سیمولینک مدل کنم
اما راستش نمیدونم از کجا باید شروع کنم
آیا میشه از محیط شبیه سازی پرواز اسنفاده کنم

danesh4

عضو جدید
مقایسه دو تصویر باینری با نرم افزار متلب

مقایسه دو تصویر باینری با نرم افزار متلب

با سلام
من میخوام یه تصویر رو به نرم افزار بدم با دو تاتصویر ذخیره شده در متلب مقایسه بشه ودر آخر بگه که شبیه کدومه ممنون میشم اگر منه تازه وارد رو راهنمایی کنید.

ghazal_drawer

عضو جدید
سلام دوستان من یک ماتریس اسپارس دارم که 3*861 هست این ماتریس باید به یک ماتریس کامل 99*99 تبدیل شه دستور full را استفاده میکنم ولی نمیدونم چرا نمیشه کسی میتونه کمک کنه همونطور که می دونیم دو ستون اول و دوم جی ماتریس رو نشون میدن مه تا عدد 99 داره پس باید حداقل یکی از سطر یا ستون ماتریس من 99 در بیاد؟ ولی نمیاد!