زنگ تفریح ... گپ و گفت های خودمونی!

hamedinia_m51

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها،بچه ها وصال و ديدين؟؟؟
دخمل آقاي حامدي نياس............
خيلي نازه برين ببينينش..............

بازم ممنون ...

راستی وصال شطرنج باز هم هست و نفر اول استان درده سنی زیر 10سال و12 ساله وقراره بهمن ببرمش بابلسر مسابقات کشوری ...

hamedinia_m51

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره دیگه باید رفت...

گاه يك حرف......
يك زمستان آدم را.......
گرم نگه مي دارد ...
و گاه يك حرف ......
يك عمر آدم را.......
.سرد مي كند! .......
حرف ها چه كارها كه نمي كنند......

شبتون خوش ...

seyyedalizeinali

عضو جدید
درخت چنار خون‌بار روستای زرآباد الموت همچنان پذیرای گردشگران خارجی و عزاداران حضرت سیدالشهدا (ع) در روز عاشوراست.
درخت چنار کهن‌سالی در حیاط امامزاده علی‌اصغر در روستای زرآباد الموت در استان قزوین وجود دارد که به درخت چنار خون‌بار مشهور است. خون‌بار بودن این درخت، قدمت دیرینه‌ای دارد و حتا در زمان شاه‌سلطان حسین صفوی نیز روایت‌هایی از آن مطرح شده است.
در این‌باره، اسدالله بیرانوند ـ مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان قزوین ـ بیان کرد:‌ در نزدیکی سحرگاه روز عاشورا، صمغی قرمز رنگ شبیه خون از این درخت خارج می‌شود که آزمایش‌هایی هم روی آن انجام شده است. البته هیچ‌کدام از آزمایش‌ها با وجود مشاهده‌ی ترکیبات مشابه خون در این صمغ‌، این مسأله را تأیید نکرده‌اند که این مایع، به خون انسان مربوط می‌شود.
او با اشاره به قدمت بیش از ۶۰۰ سال دو درخت چناری که درهم تنیده شده‌اند،‌ افزود:‌ هر سال در روزهای عزاداری ماه محرم، بیش از ۱۰هزار نفر در این محل حضور می‌یابند و امکانات لازم و مهمانسرا نیز برای آن‌ها فراهم می‌شود.

همچنین فاطمه آسیابان‌ها ـ مدیر روابط عمومی این اداره‌ی کل ـ که دو سال شاهد این ماجرا بوده است، با اشاره به این‌که مردم معتقدند، اتفاق‌هایی در روز عاشورا برای این درخت رخ می‌دهد، گفت: پس از پایان مراسم عزاداری و سینه‌زنی در روز تاسوعا، جمعیت حاضر در امامزاده، سحرگاه روز عاشورا دور درخت جمع می‌شوند و به خواندن مرثیه و عزاداری می‌پردازند. در این زمان، صمغ قرمز رنگی از برخی شاخه‌های این درخت چنار به آرامی شروع به تراوش می‌کند. این اتفاق تا ظهر روز عاشورا ادامه دارد و پس از آن، این شاخه‌ها خشک می‌شوند.
او بیان کرد: نکته‌ی جالب این است که این مایع فقط روز عاشورا از درخت خارج می‌شود، یعنی با توجه به متفاوت بودن سال‌های هجری شمسی و هجری قمری، این اتفاق درست در روز دهم ماه محرم رخ می‌دهد.
وی افزود: وجود این درخت که به یکی از جاذبه‌های گردشگری و مذهبی استان قزوین تبدیل شده است، هر سال در ماه محرم گردشگران زیادی را از کشورهای مسلمان مانند عراق و سوریه و حتا برخی از کشورهای اروپایی به این محل می‌کشاند.

ماساچوست

اخراجی موقت
درخت چنار خون‌بار روستای زرآباد الموت همچنان پذیرای گردشگران خارجی و عزاداران حضرت سیدالشهدا (ع) در روز عاشوراست.
درخت چنار کهن‌سالی در حیاط امامزاده علی‌اصغر در روستای زرآباد الموت در استان قزوین وجود دارد که به درخت چنار خون‌بار مشهور است. خون‌بار بودن این درخت، قدمت دیرینه‌ای دارد و حتا در زمان شاه‌سلطان حسین صفوی نیز روایت‌هایی از آن مطرح شده است.
در این‌باره، اسدالله بیرانوند ـ مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان قزوین ـ بیان کرد:‌ در نزدیکی سحرگاه روز عاشورا، صمغی قرمز رنگ شبیه خون از این درخت خارج می‌شود که آزمایش‌هایی هم روی آن انجام شده است. البته هیچ‌کدام از آزمایش‌ها با وجود مشاهده‌ی ترکیبات مشابه خون در این صمغ‌، این مسأله را تأیید نکرده‌اند که این مایع، به خون انسان مربوط می‌شود.
او با اشاره به قدمت بیش از ۶۰۰ سال دو درخت چناری که درهم تنیده شده‌اند،‌ افزود:‌ هر سال در روزهای عزاداری ماه محرم، بیش از ۱۰هزار نفر در این محل حضور می‌یابند و امکانات لازم و مهمانسرا نیز برای آن‌ها فراهم می‌شود.

همچنین فاطمه آسیابان‌ها ـ مدیر روابط عمومی این اداره‌ی کل ـ که دو سال شاهد این ماجرا بوده است، با اشاره به این‌که مردم معتقدند، اتفاق‌هایی در روز عاشورا برای این درخت رخ می‌دهد، گفت: پس از پایان مراسم عزاداری و سینه‌زنی در روز تاسوعا، جمعیت حاضر در امامزاده، سحرگاه روز عاشورا دور درخت جمع می‌شوند و به خواندن مرثیه و عزاداری می‌پردازند. در این زمان، صمغ قرمز رنگی از برخی شاخه‌های این درخت چنار به آرامی شروع به تراوش می‌کند. این اتفاق تا ظهر روز عاشورا ادامه دارد و پس از آن، این شاخه‌ها خشک می‌شوند.
او بیان کرد: نکته‌ی جالب این است که این مایع فقط روز عاشورا از درخت خارج می‌شود، یعنی با توجه به متفاوت بودن سال‌های هجری شمسی و هجری قمری، این اتفاق درست در روز دهم ماه محرم رخ می‌دهد.
وی افزود: وجود این درخت که به یکی از جاذبه‌های گردشگری و مذهبی استان قزوین تبدیل شده است، هر سال در ماه محرم گردشگران زیادی را از کشورهای مسلمان مانند عراق و سوریه و حتا برخی از کشورهای اروپایی به این محل می‌کشاند.

لطفا توضیحات مفصل ارائه دهید و اگر مهندس کشاورزی هستید از بعد رشته کشاورزی و فیزیولوژیک گیاهیی به بررسی زوایا بپردازید . موفق باشید

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه جالب 600 سال......
شاید به صدا حساس باشه ...که نوع خاصی از موسیقی (موسیقی خاص محرمی) تولید و ترشح مواد خاصی رو تشویق میکنه ...(نقش موسیقی در رشد گیاه و تولید اسانس و مواد مترشحه در گیاهان رو سابقا اثبات کردن)

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
پس از پایان مراسم عزاداری و سینه‌زنی در روز تاسوعا، جمعیت حاضر در امامزاده، سحرگاه روز عاشورا دور درخت جمع می‌شوند و به خواندن مرثیه و عزاداری می‌پردازند. در این زمان، صمغ قرمز رنگی از برخی شاخه‌های این درخت چنار به آرامی شروع به تراوش می‌کند.

این مایع فقط روز عاشورا از درخت خارج می‌شود

آره کلروفیل درست می گه چون نوشته دور درخت جمع می شن و به مرثیه و عزاداری می پردازن ولی یه نکته ای که هست اینه که یعنی فقط تو روز عاشورا به این موسیقی حساسیت داره؟ شاید نوع موسیفی تو روز عاشورا متفاوت از سایر روزهای عزاداریه

G1-Asal_lrrtm1

عضو جدید
آره کلروفیل درست می گه چون نوشته دور درخت جمع می شن و به مرثیه و عزاداری می پردازن ولی یه نکته ای که هست اینه که یعنی فقط تو روز عاشورا به این موسیقی حساسیت داره؟ شاید نوع موسیفی تو روز عاشورا متفاوت از سایر روزهای عزاداریه

بعید میدونم چون 10روز ازین موضوع خبری نیست مگه روزعاشورا چند مدل میتونن عذاداری کنن که اون مایع بخاطر موسیقی بخواد خارج شه.اگه به یه نوع شعر حساس باشه که مردم میرن روزای دیگه اون شعرو موسیقیو میخونن و همینطور که گفته شده هرچیه روز عاشوراس به نظر اینجا دیگه نمیشه اینو به موسیقیو بحث کشاورزی ربط داد تاخدانخواد اتفاقی نمی افته این یه مصلحت و حکمتی توشه که خدا خواسته تو ظهر عاشورا این موضوع پیش بیاد

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتياج به اين همه دليل نيست ميشه راحت گفت معجزه است
گرچه درنظر علم هيچ معجزه اي وجود نداره ميگردن تا پيدا كنن چرا اينطور ميشه

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
احتياج به اين همه دليل نيست ميشه راحت گفت معجزه است
گرچه درنظر علم هيچ معجزه اي وجود نداره ميگردن تا پيدا كنن چرا اينطور ميشه
سلام الفا جون !! بابات دیشب معذرت میخوام !! خیلی خسته بودم !! نمیحواشتم تو تایپیک مسابقه اسپم کنیم !!! کار اقا رضا بیچاره بیشتر بشه !! بیا همین جا اسپم ازاد !!! بگو مشکلت کجاشه !!

منم قبلا این راسته همیپترا اشتباه فهمیده بودم تازه خودم متوجه شدم قضیه چیه !!! شاید به خاطر حرف اشتباه من تو تایپیک باشه گیج شدن تو !!!

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزيزم..شبت بخير ..خوبي؟
منم بابت ديشب معذرت ميخوام هنوز با اينجا خوب آشنا نشدم
درباره اون راسته ها هم چون امروز داشتم درس ميخوندم گيج تر شدم اخه استاد حشره دوتا حرف زده اولش به ما گفته دوتا راسته جداداريم به نام homoptera & hetroptera
ولي ترم بعدش توي درس ديگه گفته هردوتا شدن homoptera
پس اين راسته hemiptera چي بوده؟:cry:

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سلام عزيزم..شبت بخير ..خوبي؟
منم بابت ديشب معذرت ميخوام هنوز با اينجا خوب آشنا نشدم
درباره اون راسته ها هم چون امروز داشتم درس ميخوندم گيج تر شدم اخه استاد حشره دوتا حرف زده اولش به ما گفته دوتا راسته جداداريم به نام homoptera & hetroptera
ولي ترم بعدش توي درس ديگه گفته هردوتا شدن homoptera
پس اين راسته hemiptera چي بوده؟:cry:
سلام !! مر30!!

اره درکت میکنم !!

این حرف داداش حمیدم !! خواندی !!
قبلا Heteroptera (سن ها) و Homoptera (جوربالان) رو تحت راسته ای بنام Hemiptera میدونستند و به فارسی به اونا ناجوربالان یا خرطوم مفصلی میگفتن.
البته الان هم به اینا خرطوم مفصلی میگن و بایدم بگن!
چرا چون با سرخرطومی های سوسک اشتباه نشن!
میدونیم که خرطوم سوسک ها (سرخرطومی ها) از رشد بخش جلویی سر بوجود میاد و شکل پوزه داره! (با اندازه های مختلف) و یکپارچه است و مفصلی نیست اما تو سن ها و جوربالان خرطوم یکپارچه نیست و مفصلی! فکر کنم 2 تا 5 مفصلی (بهتره بگم چند مفصلی)
مثل پنجه که چند بندی هست!

بعد تاکسونومیست ها دیدن که جوربالان رو میشه از سن ها جدا کرد و اونا رو تحت یک راسته مستقل مطالعه کرد!
پس راسته Homoptera رو کشیدن بیرون و تحت یک راسته مستقل معرفی کردن!
سن ها موندن و حوضشون!
به علت اینکه بال اینها ناجوره بهشون میگن Heteroptera اما چون تو راسته Hemiptera موندن، خونه بنامشون شد و اسم Hemiptera هم روشون موند!

اگر الان لفظ Hemiptera رو بکار بردیم بهتره یاد بالا راسته ای یا راسته اجدادی ای بیوفتیم به نام خرطوم مفصلی ها! که شامل حشرات متنوعی از قبیل سن و شته و شپشک و سفیدبالک و زنجره و ...
که گیج کننده است! (حداقل برای مبتدی)

و بهتره در حال حاضر لفظ همیپترا Hemiptera رو تحت عنوان یک راسته بکار نبریم!

نتیجه:
راسته Hemiptera نداریم
عوضش دو راسته Heteroptera و Homoptera داریم! که هر جفتشون خرطوم مفصلی اند
.

حالا فهمیدی !! چی شد ؟؟؟

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
yes
هي من ميگم hemipter كجا بودي يه هو سبز شده نگو اصلا نداشتيم استادا حق داشتن:cry:
دستت درد دنكنه دوستم قربونت برم:D به دادم رسيدي وگرنه تا هفته ديگه كچل ميشدم از فكر زياد:eek:

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
مفیدترین نوشیدنی جهان چیست؟

مفیدترین نوشیدنی جهان چیست؟

چای، چای سبز، آب معدنی، قهوه نسکافه، کاپوچینو، کافه میکس یا... هیچکدام از نوشیدنی ها جواب صحیح نیست.
اگر کنجکاو شده اید و می خواهید بدانید جواب این معما چیست ، پس متن زیر را به دقت بخوانید .
طی تحقیقات پروفسور بردیشیف روسی، راز طول عمر رهبران اتحاد جماهیر شوروی سابق، هند و کره شمالی نوشیدن این آب می باشد. این پروفسور روسی که 82 سال سن دارد در خصوص چگونگی تهیه این آب دستور زیر را ارائه داده است.
آب معمولی را منجمد وسپس آن را از یخچال خارج کرده و اجازه دهید تا دوباره ذوب شود به اندازه ای که درون ظرف فقط قطعه یخی به حجم یک تخم مرغ باقی بماند. این قطعه یخ تمام ناخالصی های آب را از جمله موادی که سلول های بدن را از بین می برد، به خود جذب می کند. با خارج کردن این قطعه یخ یک لیوان آب سبک به دست می آید که مفیدترین نوشیدنی دنیا است و همچنین در طولانی کردن عمر انسان نیز موثراست

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
عقاید نئو کانتین از آن من
شقایق نرماندی از آن تو
عقاید نئو کانتین از آن من
شقایق نرماندی از آن تو
حلاوت و بی صبری از آن من
عشق 15 سانتی ( گل شقایق) از آن تو
ماکارونی تمبر هندی از آن ما
خیابان شهید قندی از آن ما
قبری که بهش میخندی از آن ما
ذکاوت و رندی از آن ما