زنگ تفریح ... گپ و گفت های خودمونی!

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ذلیل شی مرد

چه از اعماق وجودت میگی ذلیل شی:biggrin: الهــــــــــــــــــی امین;)

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
سلام
عصبر بارونیتون بخیر
ما امروز رفتیم دانشگاه قبلش بارون اومده بود عملیات کشاورزی داشتیم استاد اومد گفت تشکیل نمی شه گفت زودتر زنگ می زدید ازم می پرسیدید می خواستم بگم 5 و نیم صبح زنگ بزنم چی بگم؟

Mr.Pouyan

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکنه جان به اسم پویان میاد پویان خان؟؟!!!:biggrin:
سلامتی.... درس که چند ماهی هست که تموم شده...

بله بنده هم همین گزینه رو مد نظر داشتم :biggrin: نگو خان دیگه :mad::D
ااا ب ه سلامتی کنکور چی ؟؟ سر کار میری ؟؟
برو همون صفخه شخصی

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حالا دقت کردين وقتى سر سفره نشستى به يارو ميگى نمک بده اول واسه خودش ميريزه بعد ميده به تو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:redface:

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سر کلاس زبان خارجه استاد از رفیقم چیزی پرسیده که باید به انگلیسی جوابشو میداده.

چند ثانیه طول کشید واون همون طور که داشت فکر می‌کرد با خنده گفت :

....loading, please wait

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
این نیز بگذرد...

اما ای کاش از جای دیگری بگذرد و همش از روی ما نگذرد...​

shalizeh-0123

عضو جدید
داستاني غم انگيز ناك...............

داستاني غم انگيز ناك...............

زن وشوهر پیری با هم زندگی می کردند.پیر مرد همیشه از خروپف همسرش شکایت داشت و پیر زن هرگز زیربار نمی رفت وگله های شوهرش رو به حساب بهانه گیری های او می گذاشت.این بگو مگوها همچنان ادامه داشت.تا اینکه روزی پیر مرد فکری به سرش زد وبرای اینکه ثابت کند زنش در خواب خرو پف می کند وآسایش اورا مختل کرده است ضبط صوتی را آماده می کند و شبی همه سرو صدای خرناس های گوشخراش همسرش را ضبط می کند.پیر مرد صبح از خواب بیدار می شود وشادمان از اینکه سند معتبری برای ثابت کردن خرو پف های شبانه او داردبه سراغ همسر پیرش می رود واو را صدا می کند.غافل از اینکه زن بیچاره به خواب ابدی فرو رفته است !از آن شب به بعد خروپف های ضبط شده پیرزن، لالایی آرام بخش شبهای تنهایی او می شود.!!!!

shalizeh-0123

عضو جدید
حرفهای زن ومرد در مواقع مختلف زندگی

سر سفره عقد
زن: عزيزم اميد وارم هميشه عاشق بمانيم وشمع زندگيمان نوراني باشد
مرد: عزيزم کي نوبت کيک مي شه!؟

روز زن
زن: عزيزم مهم نيست هيچ هديه اي برام نخريدي يک بوس کافيه
مرد: خوشحالم تو رو انتخاب کردم. آشپزي تو عاليه عزيزم، شام چي داريم!؟

روز مرد
زن: واي عزيزم اصلا قابلتو نداره! کاش مي تونستم هديه بهتري بگيرم.
مرد: حالا اشکال نداره عزيزم سال ديگه جبران مي کني. چه بوي غذايي مي ياد

روز بعد از تولد بچه
زن: واي ماماني بازم گرسنه هستي؟! عزيزم شير خشک بچه رو نديدي؟
مرد با دهان پر: نه عزيزم نديدم. راستي عزيزم شير خشک چرا اينقدر خوشمزه است!؟

چهل سال بعد
.زن: عزيزم شمع زندگيمون داره بي فروغ ميشه، ما پير شديم
مرد: يعني ديگه کيک نخوريم!؟

دو ثانيه قبل از مرگ
زن: عزيزم هميشه دوستت داشتم
مرد: گشنمه

وصيت نامه
زن: کاش مجال بيشتري بود تا درميان عزيزانم مي بودم ونثارشان مي کردم تمام زندگي ام را
مرد: شب هفتم قرمه سبزی بديد​

safir sabz

عضو جدید
بدترین درد این نیست كه عشقت بمیرهبدترین درد این نیست كه به اونی كه دوستش داری نرسیبدترین درد این نیست كه عشقت بهت نارو بزنهبدترین درد اینم نیست كه عاشق یكی باشی و اون ندونهبدترین درد این است یكی بمیره . بعد از مرگش بفهمی كه دوستت داشته......!!!

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
پوریا پورسرخ-فارغ التحصیل رشته زراعت و اصلاح نباتات

پوریا پورسرخ-فارغ التحصیل رشته زراعت و اصلاح نباتات

مصاحبه با پوریا پورسرخ که فارغ التحصیل رشته خودمون یعنی مهندسی زراعت و اصلاح نباتات .

البته الان دکترای فیزیولوژی گیاهی داره و همونطور که میدونید یکی از مشهورترین بازیگرای کشورمونه.خیلی جالبه حتما بخونیدش...

بیوگرافی
پوریا پورسرخ:

محل تولد: جردن
سال تولد: 1356
ماه تولد: تیر
قد: 182
وزن : متغییر بین 75 تا 80
مصاحبه با پوریا پورسرخ:

لطفا خودتون را معرفی کنید؟
من پوریا پور سرخ متولد تهران و چهارم تیر ماه هستم . دو خواهر و یک برادر دارم که هر سه دانشجو هستند .مادرم بازنشسته ی آموزش و پرورش و پدرم نیز بازنشسته است .
قد؟
182 سانتی متر
اهل کدوم محله تهران هستی؟
بچه ی جردنم .
متاهل یا مجرد؟
مجرد
خصوصیات اخلاقی پوریا پورسرخ چیه؟
خیلی خانواده دوست هستم به مادرم خیلی احترام میذارم و زود رنجم و خیلی زود هم کینه ها را از یاد می برم . خیلی هم شیطونم .
تحصیلات :
دکترای فیزیولوژی گیاهی
آیابه رشتتون علاقه دارید؟
بله.من وقتی وارد سینما شدم لیسانسمودر رشته زراعت و اصلاح نباتات گرفته بودم و دانشجوی فوق لیسانس زراعت بودم که وارد سینما شدم.
شغل اصلیتون بازیگریه؟
خیر.من به جز بازیگری کار طراحی فضای سبز را هم انجام میدم.
چی شد وارد عالم بازیگری شدین؟
چند سال قبل در یک سمینار سینمایی با آقای لطیفی که کارگردان مجموعه وفا بود آشنا شدم . آن موقع تئاتر بازی می کردم و تقریبا ایشون عامل اصلی ورود من به عالم بازیگری و دوربین بودند .
آقا پوریامیشه بگی پورسرخ یعنی چه؟
باور کنید ربطی به فوتبال نداره پورسرخ یعنی پسر سرخ .
شنیدیم شما چندسالی دریکی از کشورهای خارجی اقامت داشتید؟
بله من 2 سال در کشور امارات زندگی کردم و این اقامت به دلیل مسائل کاری بود .
بازیگر ایده آل شما کیه؟
شریفی نیا ، رضا کیانیان ، پرویز پرستویی و ... در کل تمام استادهایی که تمام مردم ما دوستشون دارن.
دوست داشتی جای کدوم پرنده بودی؟
عقاب
جای کدوم گل؟
همه گلها .
ادکلن دلخواهت؟
لاگوست
تا به حال عاشق شدی؟
بله
تکه کلامت چیه؟
برای مثال .
مارکموبایلت؟
نوکیا .
چه اسمی بیشتر مورد پسند پوریا است؟
ایلیا .
چه کسی برایت عزیز است؟
پدر و مادرم .
چه روزی رو بیشتر دوست داری؟
4 تیر که روز تولدمه .
قشنگترین فیلمی که دیدی چه بود؟
آژانس شیشه ای ، عینک دودی .
تو دوران مدرسه از چه درسی بیشتر خوشت می اومد و از چه درسی بدت می اومد؟
از ورزش لذت می بردم و از شیمی بدم می اومد .
آشپزی هم بلدی؟
بله که بلدم من چون تحصیلاتم رو در خارج از تهران به اتمام رسوندم کلی آشپزی یاد گرفتم .
اوقات فراغتت چه کار میکنی؟
فیلم می بینم .
زنگ موبایلت چیه؟
یه آهنگ ایرلندیه .
ماشین مورد علاقه ات؟
ماشین شاسی بلند مثل پاترول خودم .
چه توصیه ای به جوونا داری؟
درس بخونن.

sssimaaa

عضو جدید
دکوراسیون پذیرایی:
پذیرایی در واقع قلب دکوراسیون منزل شماست. دکوراسیون داخلی پذیرایی باید به گونه ای باشد که سالن پذیرایی بزرگ و دلباز به نظر برسد. همچنین باید بگونه ای چیده شده باشد که مبلمان، پرده و تزئینات موجود در خانه با کاغذ دیواری هماهنگی داشته باشد. اگر مبلمان شما چوبی است، رنگ زمینه کاغذ دیواری خود را سفید یا کرم انتخاب کنید. بهتر است کاغذ دیواری دارای نقش های زیبا و ترجیحا قهوه ای رنگ باشد. برای بهتر دکور کردن پذیرایی خود حتما از آینه و گل های ارکیده استفاده کنید.
هال و TV Room:
اگر قسمتی از پذیرایی را که به عنوان هال یا TV Room در نظر گرفته اید، آن قسمت را با رنگ تیره دکور کنید. کاغذ دیواری TV Room بهتر است قهوه ای رنگ یا مشکی با طرح های شاد و به قول معروف "جوان پسند" باشد. اگر در هال از مبل های استیل یا راحتی استفاده کنیم، مناسب تر است.

منبع

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرگز قره قوروت نخورید
قره قوروت را از آب ماست یا همان دوغ می گیرند که پس از جوشیدن و تغلیظ بصورت جامد در می آید.
مزه ترش قره قوروت بخاطر درصد بسیار بالای اسید لاکتیک آن می باشد. میزان اسید لاکتیک قره قوروت بقدری زیاد است که میتوان گفت خود اسید لاکتیک است !!!! . اسید لاکتیک یک ماده دفعی برای بدن محسوب میشود زیرا خون را شدیداً اسیدی کرده و تعادل ph خون را به هم میزند.
یکی از دلایلی که گفته می شود ماست چکیده بهتر از خود ماست است این است که مقدار زیادی از اسید لاکتیک آن که در آب ماست موجود است گرفته شده است ولی با این حال بهتر است با مقداری نعناع ، پونه و موسیر مصرف شود (تا حالت سردی و اسیدی آن کاهش یابد)
در حالت طبیعی، خون انسان كمی قلیایی بوده و بسیار حیاتیست که این حالت حفظ شود بدین جهت در خلقت انسان مكانیزم های پیچیده ای تعبیه شده است كه این تعادل را حفظ كنند.
در بدن انسان مقدار pH متعادل بین 34/7 و 40/7 میباشد که کمی قلیایی است و باید در این محدوده نگه داشته شود در غیر اینصورت بعضی از واكنش های آنزیمی انجام نمی گیرد و تنظیم فعالیتهای فیزیكی و شیمیایی درون سلولی با مشكل مواجه می شود.
مصرف قره قوروت به شدت خون را اسیدی می کند (به علت میزان بسیار بالای اسید لاکتیک) و آنرا از حالت قلیایی طبیعی خود خارج می‌کند. بدن برای ترمیم و تصحیح این حالت بسیار مخرب که می‌تواند در صورت ادامه بسیار خطرناک گشته و فعالیت ارگان‌ها و سلول‌ها را مختل کند، دست به دامن استخوان‌ها و دندان‌ها می‌گردد تا کلسیم آنها را برای قلیایی کردن خون آزاد کند.
کلسیم بهترین و سریع‌ترین عامل قلیایی کردن خون می‌باشد. این کلسیم آزاد شده از استخوان‌ها سپس توسط کلیه‌ها دفع می‌گردد. در نتیجه مصرف قره قوروت باعث پوکی استخوان‌ها و ضعف دندان‌ها می‌گردد.
بسیار بسیار جای تاسف است که خیلی از پزشکان و افراد تحصیل کرده آنرا برای درمان پوکی استخوان و لاغر شدن افراد چاق تجویز می کنند با این تصور غلط که چون قره قوروت دارای کلسیم است پس برای پوکی استخوان مناسب است در صورتیکه کلسیم آن نه تنها جذب نمی شود بلکه طبق توضیحات بالا باعث پوکی استخوان و خرابی دندانها نیز می شود. جالب است حتی آنرا برای رشد و نمو کودکان مفید دانسته و برای آن خاصیت دارویی قائل شده اند !!!. گاهی اوقات آنرا برای کاهش فشار خون تجویز می کنند که این خود باعث خرابی و خوردگی رگها میشود. میتوان بجای آن از بسیاری میوه هایی که در کاهش فشار مناسب هستند مانند آب لیمو یا مخلوط یک لیوان آب و 2 قاشق سرکه سیب خانگی استفاده کرد.
ای کاش مضرات مصرف قره قوروت به اینجا ختم می شد.
اسید لاکتیک فعالیت نرون های مغزی را به شدت کاهش میدهد و چون قره قوروت حاوی مقادیر بسیار زیاد اسید لاکتیک می باشد لذا برای مغز انسان بسیار مضر می باشد.
بعضی از آثار و نتایج زیانبار اسیدی شدن خون :
انواع بیماریهای قلب و عروق
خورده شدن دیوارة سرخرگ ها و سیاهرگ ها
ضعف حافظه
آلزایمر
دیابت
سرطان
ضعف سیستم ایمنی بدن
بیماری های سیستم عصبی مانند بیماری خطرناکMS
پوکی استخوان
خرابی و فساد دندانها
لقی دندانها
ضعف اعصاب
تشنج

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرگز قره قوروت نخورید
قره قوروت را از آب ماست یا همان دوغ می گیرند که پس از جوشیدن و تغلیظ بصورت جامد در می آید.
مزه ترش قره قوروت بخاطر درصد بسیار بالای اسید لاکتیک آن می باشد. میزان اسید لاکتیک قره قوروت بقدری زیاد است که میتوان گفت خود اسید لاکتیک است !!!! . اسید لاکتیک یک ماده دفعی برای بدن محسوب میشود زیرا خون را شدیداً اسیدی کرده و تعادل ph خون را به هم میزند.
یکی از دلایلی که گفته می شود ماست چکیده بهتر از خود ماست است این است که مقدار زیادی از اسید لاکتیک آن که در آب ماست موجود است گرفته شده است ولی با این حال بهتر است با مقداری نعناع ، پونه و موسیر مصرف شود (تا حالت سردی و اسیدی آن کاهش یابد)
در حالت طبیعی، خون انسان كمی قلیایی بوده و بسیار حیاتیست که این حالت حفظ شود بدین جهت در خلقت انسان مكانیزم های پیچیده ای تعبیه شده است كه این تعادل را حفظ كنند.
در بدن انسان مقدار pH متعادل بین 34/7 و 40/7 میباشد که کمی قلیایی است و باید در این محدوده نگه داشته شود در غیر اینصورت بعضی از واكنش های آنزیمی انجام نمی گیرد و تنظیم فعالیتهای فیزیكی و شیمیایی درون سلولی با مشكل مواجه می شود.
مصرف قره قوروت به شدت خون را اسیدی می کند (به علت میزان بسیار بالای اسید لاکتیک) و آنرا از حالتقلیایی طبیعیخود خارج می‌کند. بدن برای ترمیم و تصحیح این حالت بسیار مخرب که می‌تواند در صورت ادامه بسیار خطرناک گشته و فعالیت ارگان‌ها و سلول‌ها را مختل کند، دست به دامن استخوان‌ها و دندان‌ها می‌گردد تاکلسیمآنها را برای قلیایی کردن خون آزاد کند.
کلسیم بهترین و سریع‌ترین عامل قلیایی کردن خون می‌باشد. این کلسیم آزاد شده از استخوان‌ها سپس توسط کلیه‌ها دفع می‌گردد. در نتیجه مصرف قره قوروت باعث پوکی استخوان‌ها و ضعف دندان‌ها می‌گردد.
بسیار بسیار جای تاسف است که خیلی از پزشکان و افراد تحصیل کرده آنرا برای درمان پوکی استخوان و لاغر شدن افراد چاق تجویز می کنند با این تصور غلط که چون قره قوروت دارای کلسیم است پس برای پوکی استخوان مناسب است در صورتیکه کلسیم آن نه تنها جذب نمی شود بلکه طبق توضیحات بالا باعث پوکی استخوان و خرابی دندانها نیز می شود. جالب است حتی آنرا برای رشد و نمو کودکان مفید دانسته و برای آن خاصیت دارویی قائل شده اند !!!. گاهی اوقات آنرا برای کاهش فشار خون تجویز می کنند که این خود باعث خرابی و خوردگی رگها میشود. میتوان بجای آن از بسیاری میوه هایی که در کاهش فشار مناسب هستند مانند آب لیمو یا مخلوط یک لیوان آب و 2 قاشق سرکه سیب خانگی استفاده کرد.
ای کاش مضرات مصرف قره قوروت به اینجا ختم می شد.
اسید لاکتیک فعالیت نرون های مغزی را به شدت کاهش میدهد و چون قره قوروت حاوی مقادیر بسیار زیاد اسید لاکتیک می باشد لذا برای مغز انسان بسیار مضر می باشد.
بعضی از آثار و نتایج زیانبار اسیدی شدن خون :
انواع بیماریهای قلب و عروق
خورده شدن دیوارة سرخرگ ها و سیاهرگ ها
ضعف حافظه
آلزایمر
دیابت
سرطان
ضعف سیستم ایمنی بدن
بیماری های سیستم عصبی مانند بیماری خطرناکMS
پوکی استخوان
خرابی و فساد دندانها
لقی دندانها