زمین تخت است. نه کروی!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

EECi

مدیر بازنشسته
به نظر من زمین مثلث هست.

متاسفانه همه کسانی که میگن زمین تخت یا کره هست غیرعلمی و غیرمستند صحبت میکنن.

برای اینکه فردا شاهد فرضیه زمین مثلث نباشیم و یه عده مرید شما نشن میخوام با یک دلیل نجومی هم فرضیه شما و هم فرضیه زمین مسطح رو یک جا ناک اوت کنم :gol::D(مزاح کردم در مورد ناک اوت و این حرفا با شما دوست خوبم)

ولی خب بریم سر برهانی که میخوایم بیاریم:

ابرهای ماژلانی یه سری اجرام آسمانی هستن که تحت تاثیر کهکشان راه شیری قرار دارند و با چشم غیرمسلح در آسمان نیمکره جنوبی زمین دیده میشن یعنی از کشور هایی مثل افریقای جنوبی . یعنی اگه یه بنده خدایی بخواد این اجرام آسمانی رو تماشا کنه توی آسمون اروپا نمیتونه ببینه این اجرام رو !

طبق داستان زمین مسطح همه باید بتونن این اجرام رو ببینن !! چون در عمل همه روی یک دیسک هستیم !!:confused: ولی نمی بینیم یعنی زمین عزیز کره تشریف داره ;)

این لینک فارسی : http://www.haftaseman.ir/webdb/article.asp?id=337
این هم لینک از دانشگاه هاروارد : https://www.cfa.harvard.edu/news/2007-22

سحر صبح

عضو جدید
به نظرم بعضی از دوستانی که اینجا نظر دادن اوج بد اخلاقیشونو نشون دادن!
اولا زمانیکه گالیله پاشد گفت زمین داره به دور خورشید میچرخه و نه خورشید به دور زمین تقریبا رفتار اطرافیانش شبیه رفتار بعضیا تو اینجاست!
که واقعا به دور از شان و رفتار مهندسی و تحصیل کردگیشونه! که با یک ایده جدید با این نحو و توهین برخورد میکنن بجای اینکه با اخلاق و منطق بحث کنن
بهتره این افراد نگران خودشون باشن
چون جامعه ما داره تنزل اخلاقی پیدا میکنه و نماد جهان سومی بودن همین رفتارهاست!
آقای محترمی که با چندسال درس خوندن فکر میکنی علامه دهر شدی و دیگه به هیچ حرفی گوشت بدهکار نیست اگه اخلاق نداشته باشی علمت بی فایده است!
به قول امام علی ع:
دانشی که تو را اصلاح نکند گمراهیست!

عزیزم مطلبت جالب بود و برام تازگی داشت
منابع معتبری برای اثبات این ادعا وجود داره یا هنوز نظریه هستش؟
آخه الان دیگه با اینهمه ماهواره و عکس معیارهای اندازه گیری داشتن همچین عقیده ای یکم عجیب به نظر میاد :redface:

آره عزیز برای منم عجیب بود و زود باور نکردم سه روز فقط تو اون کانال داشتم مطلب میخوندم. نزدیک دو هزار تا بیشتر مطلب خوندم تا به یقین رسیدم. از همه جهت هم بررسی کرده بود و شبهات رو پاسخ داده بود. چه از جهت فیزیک، زمین شناسی، تاریخی، مذهبی و... سوال در این بحث خیلی زیاده... و همش هم جواب داره....
اما از این بین یک مسئله باعث نهایی شدن ایمان من به این نظریه شد و آن آیات قرآن و روایات بود. توضیح اینکه:

ما در قرآن چند جا در مورد حرکت خورشید و ماه برای پیدایش شب و روز میبینیم بطور خاص حرف زده ولی در مورد حرکت زمین هیچ جا بطور خاص حرف زده نشده.
و من اینطور توجیه میکردم: خدا میخواد به اندازه فهم مردم اون زمان صحبت کنه باهاشون

دوم اینکه در روایت توحید مفضل که معتبرترین روایات هست، امام صادق علیه السلام، خورشید و ماه رو برفراز زمین در حال چرخش مطرح میکنند.
که باز هم قبلا همون توجیه قران رو در این مورد داشتم

و سوم اینکه امام رضا علیه السلام در روایتی که آورده شد زمین رو تخت عنوان میکنن و اسمان رو گنبدی شکل بالای زمین نشون میدن با دست

و چهارم اینکه در درس نجوم استاد صمدی آملی شاگرد آیت الله حسن زاده آملی که حسن زاده از اعاظم علما و صاحب هفت علم از علوم غریبه میباشند، نجوم بر اساس زمین تخت تدریس میشه. و کلا علم نجوم اصیل ایرانی بر اساس زمین تخت بوده.

عزیز هرجاش سند معتبر خواستی بگو برات بیارم

دلایل زیاده. برید سایت انجمن زمین تخت گرایان باقی مستندات همه هست. پاسخ همه شبهات و سوالات انجا هست

اینم لینک آپارات برای دیدن کلیپ هاش
http://www.aparat.com/flatearthsociety

EECi

مدیر بازنشسته
این تالار متعلق به تالار اسلام نیست ولی برای جلوگیری از انحراف دوستان علاقه مند و مسلمان و عدم نتیجه گیری که قرآن و علم مقابل هم هستند چند لینک از سایت آیت الله مکارم و سایت اسلام کویست , سایر سایت ها معتبر و منابع معتبر مثل حوزه علمیه قم قرار میدهم که در مورد تفسیر کروی بودن زمین از آیات و روایات توضیحات مفید ارایه کردند

گواهی قرآن و روایات اسلامی بر کروی بودن زمین
http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=25&lid=0&mid=243103&catid=23098

دیدگاه قرآن پیرامون کروی بودن زمین چیست؟
http://www.islamquest.net/fa/archive/question/fa4232

آیا ائمه (ع) از گرد بودن زمین و گردش زمین به دور خورشید اطلاع داشتند؟
http://www.askquran.ir/showthread.php?t=31463

کروی بودن زمین با فرازی از نهج البلاغه
http://farsi.balaghah.net/tags/کروی-بودن-زمین

مرکز مطالعات حوزه علمیه قم در پاسخ به : چرا امام صادق(ع) فرمود: خورشید به دور زمین می‌گردد
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920130000597

:gol:

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آره عزیز برای منم عجیب بود و زود باور نکردم سه روز فقط تو اون کانال داشتم مطلب میخوندم. نزدیک دو هزار تا بیشتر مطلب خوندم تا به یقین رسیدم. از همه جهت هم بررسی کرده بود و شبهات رو پاسخ داده بود. چه از جهت فیزیک، زمین شناسی، تاریخی، مذهبی و... سوال در این بحث خیلی زیاده... و همش هم جواب داره....
اما از این بین یک مسئله باعث نهایی شدن ایمان من به این نظریه شد و آن آیات قرآن و روایات بود. توضیح اینکه:

ما در قرآن چند جا در مورد حرکت خورشید و ماه برای پیدایش شب و روز میبینیم بطور خاص حرف زده ولی در مورد حرکت زمین هیچ جا بطور خاص حرف زده نشده.
و من اینطور توجیه میکردم: خدا میخواد به اندازه فهم مردم اون زمان صحبت کنه باهاشون

دوم اینکه در روایت توحید مفضل که معتبرترین روایات هست، امام صادق علیه السلام، خورشید و ماه رو برفراز زمین در حال چرخش مطرح میکنند.
که باز هم قبلا همون توجیه قران رو در این مورد داشتم

و سوم اینکه امام رضا علیه السلام در روایتی که آورده شد زمین رو تخت عنوان میکنن و اسمان رو گنبدی شکل بالای زمین نشون میدن با دست

و چهارم اینکه در درس نجوم استاد صمدی آملی شاگرد آیت الله حسن زاده آملی که حسن زاده از اعاظم علما و صاحب هفت علم از علوم غریبه میباشند، نجوم بر اساس زمین تخت تدریس میشه. و کلا علم نجوم اصیل ایرانی بر اساس زمین تخت بوده.

عزیز هرجاش سند معتبر خواستی بگو برات بیارم

دلایل زیاده. برید سایت انجمن زمین تخت گرایان باقی مستندات همه هست. پاسخ همه شبهات و سوالات انجا هست

اینم لینک آپارات برای دیدن کلیپ هاش
http://www.aparat.com/flatearthsociety

سلام ببخشید ولی شما فقط مطالب بدون منبع معتبر رو دارین کپی میکنین و مساله علمی رو با برداشت هایی که به دین و امام نسبت میدی میخوای اثبات کنی که توی تاپیک چند نفر جواب چنین برداشتهای رو دادن حتی از دید مذهبی هم پاسخ هست بعد باز هم حرفهای گنگ خودتون رو تکرار میکنین اگر میگین حرف امام هست باید منبع بگی که اگر من این آدرس شما رو دست گرفتم برم راحت برسم به همون قسمتی که میگی روایتی هم که نقل میکنی باید معتبر باشه بعدشم از روی معنی فارسی آیه عربی نمیان تفسیر کنن
حالا توی کشور این تعداد مراجع دینی داریم و این تعداد جامعه روحانیت بعد وقتی این احادیث و روایاتی که شما میگین در دین هست رو میبینن نباید بیانیه بدن که سازمان فضایی و دانشمندای ایرانی هم این حرکت ضد دین ماسون های آمریکایی رو تکرار نکنن و این برنامه فضایی جاهلانه رو ادامه ندن ؟ دیگه به قول معروف از پاپ که کاتولیک تر نیستین که این برداشت ها رو هم جواب علمی مذهبیش هم دادن

حالا به عنوان نمونه برای مطالعه بیشترتون میگم شما که میفرمایید علم نجوم ایران بر پایه زمین تخت هست نمونه ابوریحان بیرونی منجم قرن ۴ و ۵ هجری و موسس علم ژئودزی شعاع کره زمین رو توی اون زمان محاسبه کرده
پس لطفا وقتی میاین صحبتی میکنین با پشتوانه علمی صحبت کنین و تاریخ علم و مذهب رو تحریف نکنین

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دلیل منطقی میخوای ؟ بسیار خوب پس بخون ببین دلیلم چیه ؟
در بین طرفداران و اعضای انجمن زمین تخت گرایان افراد بسیار باهوش و حتی دانشمندان بنامی هم یافت میشوند. اعضاء و طرفداران این انجمن برای این نظریه شان در پی عناد و مبارزه با دیگران نیستند. اونا در عین داشتن هوش بالا و حتی دانش موثر در بسیاری از رشته های علمی از نظر سلامت ذهنی مشکل دارند. اسم این بیماری ذهنی (سندرم سر در گمی هویت ) نام داره. معنیش اینه که این افراد دارای هویت ذهنی نابهنجار شده اند.
برای اینکه این مفهوم بهتر فهمیده بشه , یه توضیح میدم.
تعریف هویت بهنجار : هویت بهنجار بر مبنای توانایی فرد (در شرایط تغییر انعطاف پذیر) در بازیابی دانسته هایش است که باعث میشه اون فرد همواره صاحب ارزیابی های واقع گرایانه و یکپارچه از خود و محیط و دانش و تجربه خویش هست.
این افراد قادر به تحمل کیفیت های منفی و مثبت خود و تجربه پایدار و واقع گرایانه با داشته های خود و داده های محیط هستند.در این افراد دانش و تجربه بصورت یکپارچه و سازمان یافته است.
ولی در افرادی که دارای سندرم سر در گمی هویت هستند موضوعات و تجارب شخصی و تجارب ذهنی پایدار و یکپارچه نمیماند و فرد به غلط جوانب مختلف علوم دیگر را بطور ناهمگون در کنار هم قرار میدهد و این ناهمگونی را متاسفانه بصورت کلی و بحق و منسجم ادراک میکند. مغاهیم علمی در این افراد سازمان یافته نیست و فاقد انسجام هست ولی خودشان قادر به تحلیل این وضعیت ذهنی شان نیستند . نمونه این نوع بیماران ذهنی همین اعضای انجمن زمین تخت گرایان و تشکل های رنگ و وارنگی است که در سراسر این کره خاکی همواره ظهور و سقوط میکنند.
افرادی معمولی هم که مستعد ابتلا به این بیماری هستند معمولا ناخواسته نتایج و گفته های اینا رو میپذیرند و یا حداقل به نظرشون قابل تامل میاد . والسلام
چرا استاتر جواب منو که ازم دلیل میخواست نمیده؟
چون جواب های ما رو اصلا نمیخونه. فقط همان حرفای بدون منبع و من درآوردی رو تکرار میکنه. شاید هم از اینکه میبینه ما سر کار هستیم راضی و خشنود هست.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا از نظرات شما در مورد بیان کرامات حضرت امام صادق (ع) سپاسگزارم.
بعدش هم میخواستم از شما سئوال کنم که ایا خود شما این کتاب رو خوندید؟
اگر خوندی , لطفا فرازی از مطالب اونو برامون بنویس.
اگرم ممکنه در مورد معرفی نویسنده اون کتاب هم همینجا مطالبی بنویس تا ببینیم ایشون کی بوده و چی نوشته.
این کافی نیست که بدون دلیل هر کداممان بیایم تنها اسم یه کتابی رو یا حرفی رو بعنوان منبع معرفی کنیم. مرسی

خواهش میکنم. ت.مفضل رو یادم نیست ولی التوحید رو خیلی وقت پیش خوندم.
الان شما با بحث خاصی مشکل دارین؟. چون یک بخشی رو جدا کردین... .کتاب توحید مفضل یه کتابی هست که وجود داره و منبع معتبری هست. من خونده باشم یااینکه داشته باشم یا نداشته باشم در اصل قضیه تفاوتی نداره. چون یک کتاب شناخته شده هست. -در کتابخونه ها بصورت پراکنده خوندم.
این دو تا عکس از کتاب التوحید که خودم دارم و مباحثش مشابه هست. درمورد همه چی توضیح داره... پرسش پاسخ های علمی و... :
۲۰۱۷۰۸۱۷_۱۳۴۷۲۳.jpg۲۰۱۷۰۸۱۷_۱۳۵۳۴۶.jpg به قول کاربر فوق اینجا تالار اسلام نیست ولی ناخواسته مباحث مختلف ایجاد میشه. چون متاسفانه ایرانی ها به پیرو انجمن خارجی زمین تخت، مسائل دینی رو هم ناخواسته دارن به اون سمت و سو میکشونن.
حالا اگر عمری بود منابع علمی دیگه هم رصد میشه توی این تاپیک لااقل

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یک نفر اگه لطف کنه ادرس این کانال منبع رو به ما بده ممنون میشم

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره عزیز برای منم عجیب بود و زود باور نکردم سه روز فقط تو اون کانال داشتم مطلب میخوندم. نزدیک دو هزار تا بیشتر مطلب خوندم تا به یقین رسیدم. دو هزار تا مطلب رو تو سه روز هم خوندی و هم درکشون کردی؟
از همه جهت هم بررسی کرده بود و شبهات رو پاسخ داده بود. چه از جهت فیزیک، زمین شناسی، تاریخی، مذهبی و... سوال در این بحث خیلی زیاده... و همش هم جواب داره....چرا اونا رو همینجا کپی نمیکنی که ببینیم چی هستند؟
اما از این بین یک مسئله باعث نهایی شدن ایمان من به این نظریه شد و آن آیات قرآن و روایات بود. ​کدام ایات قرآن ؟
توضیح اینکه:

ما در قرآن چند جا در مورد حرکت خورشید و ماه برای پیدایش شب و روز میبینیم بطور خاص حرف زده ولی در مورد حرکت زمین هیچ جا بطور خاص حرف زده نشده.کدام آیات و کجای قرآن ؟
و من اینطور توجیه میکردم: خدا میخواد به اندازه فهم مردم اون زمان صحبت کنه باهاشون. شما توجیه بکنی یعنی میشه ؟

دوم اینکه در روایت توحید مفضل که معتبرترین روایات هست، امام صادق علیه السلام، خورشید و ماه رو برفراز زمین در حال چرخش مطرح میکنند.عین فرمایشات ایشان و خود روایت رو بیار ببینیم چی هست.
که باز هم قبلا همون توجیه قران رو در این مورد داشتم.توجیه و برداشت شما ؟ یعنی چی ؟

و سوم اینکه امام رضا علیه السلام در روایتی که آورده شد زمین رو تخت عنوان میکنن و اسمان رو گنبدی شکل بالای زمین نشون میدن با دست. کدام روایت ؟ اون روایت کجاست و کی نقل قول کرده؟

و چهارم اینکه در درس نجوم استاد صمدی آملی شاگرد آیت الله حسن زاده آملی که حسن زاده از اعاظم علما و صاحب هفت علم از علوم غریبه میباشند،
{ کی گفته ایشون صاحب هفت علم میباشند؟ کدام علوم غریبه . اینا رو از کدام کتاب یا مرجع نقل میکنی؟
نجوم بر اساس زمین تخت تدریس میشه. و کلا علم نجوم اصیل ایرانی بر اساس زمین تخت بوده اینا کجا تدریس مشه و منایعش کجاست؟ شما از کجا اینا رو بدست میاری . چرا منابعش رو و عین اون حرفا رو نمیاری ؟

عزیز هرجاش سند معتبر خواستی بگو برات بیارم.همه اون بالایی ها رو که ادعا کردی , سندشون رو بیار .

دلایل زیاده . دلائل زیاده که نشد حرف . کدام دلائل؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواهش میکنم. ت.مفضل رو یادم نیست ولی التوحید رو خیلی وقت پیش خوندم.
الان شما با بحث خاصی مشکل دارین؟. چون یک بخشی رو جدا کردین... .کتاب توحید مفضل یه کتابی هست که وجود داره و منبع معتبری هست. من خونده باشم یااینکه داشته باشم یا نداشته باشم در اصل قضیه تفاوتی نداره. چون یک کتاب شناخته شده هست. -در کتابخونه ها بصورت پراکنده خوندم.
کتاب التوحید که خودم دارم و مباحثش مشابه هست. درمورد همه چی توضیح داره... پرسش پاسخ های علمی و... :
به قول کاربر فوق اینجا تالار اسلام نیست ولی ناخواسته مباحث مختلف ایجاد میشه. چون متاسفانه ایرانی ها به پیرو انجمن خارجی زمین تخت، مسائل دینی رو هم ناخواسته دارن به اون سمت و سو میکشونن.
اونوقت فرق ما با استاتر چی میتونه باشه ؟
اینکه ما بیایم عین ایشون فقط اسم یه کتاب رو بیاریم و ادعا کنیم که معتبر هم هست و هیچ نوشته و رفرنسی از اون کتاب ارائه نکنیم , چه معنی داره ؟
اگه صرفا بگیم اون کتاب شناخته شده هست و وجود داره , برای کسی که نه این کتاب رو دیده و نه میدونه توش چی نوشته شده , چطور بقبولانیم که این منبع ماست؟ و ذاتا منبع هم حساب میشه ؟
یا خود کتاب التوحید رو که شما خوندین , چاپ عکس روی جلدش برای اثبات ادعامون کفایت میکنه؟
برای اثبات هر مفهومی باید عین اون گفتار یا نوشتار و حتی سندیت یک کتاب و صفخه مورد نظر و ادعای خودمون و عین نوشتار اون فرد رو همینجا کپی کنیم که طرف بحث بخونه و ببینه موضوع چیه .
استاتر اومده میگه حضرت با دستش نشون داده که زمین تخت هست .
ما هم اومدیم میگیم فلان کتاب معتبر هست و فلان و بهمان
این دو تا عین هم هست . و دلیل اثبات هیچ ادعایی نمیتونه باشه.
برای رد هر موردی و اثبات نظر خودمان نمیتونیم بگیم جون من خوندم و یا قبول دارم پس حق با منه . باید خط به خط و جمله به جمله نظرات یا ادعا های طرف مقابل رو با ذکر جزء جزء منابع مورد ادعامون و اثبات مقبولیت و سندیت منابعمون و آوردن و کپی کردن جزء به جزء اون مطالبی که برای اثبات ادعای ما کمک میکنه , نظر خودمان را به اثبات برسانیم.
با تشکر

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به گفته استارتر لینک زیر است:
https://t.me/zamin_takht

من یه مقدارش رو خوندم، دلیل علمی یا حتی شبه علمی ندیدم.

جالبه ناخود اگاه وارد کانال شدم یاد این کانال افتادم

کانال رسمی امام زمان(عج)
بسم تعالی

به کانال رسمی امام زمان(ع) خوش آمدید.
این صفحه مبارکه تحت نظر و مدیریت کامل شخص امام مهدي(ع) فعالیت میکند.
جمعه ها ساعت ۹ شخصاً انلاین میشوند.

@emamzaman313_official
https://t.me/emamzaman313_official

صاحب این کانال در واقع قصد تخریب مذهب شیعه رو داره حتی پیج اینستا گرام هم داره

با 54k فالوور اکثر کسایی هم که فالو ش کردن میدونن این فیک هست و فقط برای تفریح تو پیجش هستن ... خیلیم بحث ها و پست هاش جدیه و با کسی هم شوخی نداره
حتی میبینی فالور هاش خیلی از کانال زمین تخت بیشتره...اونوقت من بیام بگم این نائب امام زمان هست شما باور میکنی؟ پیشنهاد میدم این کانالی که دادم رو با دقت ببینید دو حالت بیشتر نداره یا مارو میخان دست بندازن با این تاپیک یا اینکه استارتر و طرفدارنش هنوز به تکامل مغزی لازم نرسیدن که گول این حرفا رو میخورن دیگه حرفی ندارم

پ.ن : مگه امام زمان در زمان غیبت کبری نائب دارد؟؟

سحر صبح

عضو جدید
🔴چگونگی آفرینش آسمان ها از دیدگاه حضرت علی (ع) :

و آفتاب را نشانه روشنی بخش روز، و ماه را با نوری کم رنگ برای تاریکی شب ها قرار داد، و آن دو را در مسیر حرکت خویش به حرکت در آورد، و حرکت آن دو را دقیق اندازه گیری کرد تا در درجات تعیین شده حرکت کنند که بین شب و روز تفاوت باشد و قابل تشخیص شود و با رفت و آمد آن ها شماره سال ها و اندازه گیری زمان، ممکن باشد!

📚🔷🔹خطبه 91 نهج البلاغه

EECi

مدیر بازنشسته
جالبه ناخود اگاه وارد کانال شدم یاد این کانال افتادم

کانال رسمی امام زمان(عج)
بسم تعالی

به کانال رسمی امام زمان(ع) خوش آمدید.
این صفحه مبارکه تحت نظر و مدیریت کامل شخص امام مهدي(ع) فعالیت میکند.
جمعه ها ساعت ۹ شخصاً انلاین میشوند.

@emamzaman313_official
https://t.me/emamzaman313_official

صاحب این کانال در واقع قصد تخریب مذهب شیعه رو داره حتی پیج اینستا گرام هم داره

با 54k فالوور اکثر کسایی هم که فالو ش کردن میدونن این فیک هست و فقط برای تفریح تو پیجش هستن ... خیلیم بحث ها و پست هاش جدیه و با کسی هم شوخی نداره
حتی میبینی فالور هاش خیلی از کانال زمین تخت بیشتره...اونوقت من بیام بگم این نائب امام زمان هست شما باور میکنی؟ پیشنهاد میدم این کانالی که دادم رو با دقت ببینید دو حالت بیشتر نداره یا مارو میخان دست بندازن با این تاپیک یا اینکه استارتر و طرفدارنش هنوز به تکامل مغزی لازم نرسیدن که گول این حرفا رو میخورن دیگه حرفی ندارم

پ.ن : مگه امام زمان در زمان غیبت کبری نائب دارد؟؟

درسته هستن همچنین افرادی که با درگیر کردن ذهن مخاطبان میخوان به پیکره دین و امامان (ع) آسیب بزنند
ولی در باشگاه مهندسان جایی برای این افراد نیست

دین اسلام دانشمندان برجسته ای داره و این طور نیست که با این حرکات لوث بهش آسیبی بخوره
همونطور که قبلا گفتم هیچ وقت حق نا حق نخواهد شد

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این کانالی که در موردش این همه بحث میشه اولا ادمین ش معلوم نیس کیه چون معمولا شما هر کانالی برید ارتباط با مدیریت کانال در پروفایل طرف مقابل هست حالا یا به صورت ایدی یا ربات. وقتی ایدی و راه ارتباطی نباشه و معلوم نیس صاحب کانال کیه خب ناخود اگاه بی اعتمادی به این کانال هست

دوم اینکه جدیدا برخی کانال های معتبر که تو تلگرام هست کد ثبتی از وزارت ارشاد دارن که نشان دهنده ی اعتبار هست بعدشم یک سری کانال هایی که مثه خودش هستن رو تتبلیغ میکنه که ممکنه کانال های خودش باشن

اگه صحبتی دارید در مورد اعتبار کانال که ما نمیدونیم بگید ماهم بدونیم

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
....
برای رد هر موردی و اثبات نظر خودمان نمیتونیم بگیم جون من خوندم و یا قبول دارم پس حق با منه . باید خط به خط و جمله به جمله نظرات یا ادعا های طرف مقابل رو با ذکر جزء جزء منابع مورد ادعامون و اثبات مقبولیت و سندیت منابعمون و آوردن و کپی کردن جزء به جزء اون مطالبی که برای اثبات ادعای ما کمک میکنه , نظر خودمان را به اثبات برسانیم.
با تشکر

درسته. اما من بیشتر مترصد این هستم چیزای بیشتری از دیگران یاد بگیرم. اگر ممکنه شما یک یا چند منبع معتبر بیارید تا ما هم استفاده ببریم. تشکر...

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم سحرصبح؛ خب متشکریم ولی الان این مطلب از نهج البلاغه ازنظر شما چی رو میتونه ثابت کنه؟. آیا منظورش همون حرکت وضعی خورشید که بهش اشاره کردیم نیست؟. تفاسیر اینها قبلا همه انجام شده...

سحر صبح

عضو جدید
خانم سحرصبح؛ خب متشکریم ولی الان این مطلب از نهج البلاغه ازنظر شما چی رو میتونه ثابت کنه؟. آیا منظورش همون حرکت وضعی خورشید که بهش اشاره کردیم نیست؟. تفاسیر اینها قبلا همه انجام شده...

عزیز من حرفم اینه:
تو روایات و قرآن، بارها و بارها به حرکت خورشید، در کنار حرکت ماه، بطور خاص اشاره شده، بدون اینکه به حرکت زمین اشاره ای داشته باشه. جای بررسی و تأمل داره... من قبلا هر وقت قرآن یا روایتی اینطوری میدیدم برام سوال پیش میومد... از وقتی با واقعیت زمین تخت اشنا شدم سوالاتم جواب داده شده... ضمن اینکه حس خیلی خوبی دارم... فوق العاده است... آرامش و هیجان دریافت حقیقت

سحر صبح

عضو جدید
ضمنا از اول اگر پیامها رو لطف کنی بخونی خانم زیبا هم تفسیر رو آورد جوابشو دادم. هیچکدوم الزام کرویت زمین رو نتیجه نمیداد. هرچی بود با دایره بودن زمین هم اثبات میشد. مثلا بعنوان اثبات کرویت زمین، این ایه رو اورده بود: پروردگار مشرق ها و مغرب ها... که چند مشرق و مغرب بودن زمین با گرد بودن هم اثبات میشه نه فقط کروی بودن... و موارد دیگه که هیچکدوم کروی بودن رو الزام نمیکرد... دلایلی هم که در پست لینک امضای خودم نقل قول گرفتم یک نگاه بنداز

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته. اما من بیشتر مترصد این هستم چیزای بیشتری از دیگران یاد بگیرم. اگر ممکنه شما یک یا چند منبع معتبر بیارید تا ما هم استفاده ببریم. تشکر...
ای بابا!!!! چرا نمیخواین متوجه عرضم بشید؟اون حرفا رو شما زدی منم نقدش کردم. واقعا متوجه نشدید یا خودتون رو زدین به اون را ؟لطفا یکبار دیگر اون عرایض منو بخون.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره عزیز برای منم عجیب بود و زود باور نکردم سه روز فقط تو اون کانال داشتم مطلب میخوندم. نزدیک دو هزار تا بیشتر مطلب خوندم تا به یقین رسیدم. دو هزار تا مطلب رو تو سه روز هم خوندی و هم درکشون کردی؟
از همه جهت هم بررسی کرده بود و شبهات رو پاسخ داده بود. چه از جهت فیزیک، زمین شناسی، تاریخی، مذهبی و... سوال در این بحث خیلی زیاده... و همش هم جواب داره....چرا اونا رو همینجا کپی نمیکنی که ببینیم چی هستند؟
اما از این بین یک مسئله باعث نهایی شدن ایمان من به این نظریه شد و آن آیات قرآن و روایات بود. ​کدام ایات قرآن ؟
توضیح اینکه:

ما در قرآن چند جا در مورد حرکت خورشید و ماه برای پیدایش شب و روز میبینیم بطور خاص حرف زده ولی در مورد حرکت زمین هیچ جا بطور خاص حرف زده نشده.کدام آیات و کجای قرآن ؟
و من اینطور توجیه میکردم: خدا میخواد به اندازه فهم مردم اون زمان صحبت کنه باهاشون. شما توجیه بکنی یعنی میشه ؟

دوم اینکه در روایت توحید مفضل که معتبرترین روایات هست، امام صادق علیه السلام، خورشید و ماه رو برفراز زمین در حال چرخش مطرح میکنند.عین فرمایشات ایشان و خود روایت رو بیار ببینیم چی هست.
که باز هم قبلا همون توجیه قران رو در این مورد داشتم.توجیه و برداشت شما ؟ یعنی چی ؟

و سوم اینکه امام رضا علیه السلام در روایتی که آورده شد زمین رو تخت عنوان میکنن و اسمان رو گنبدی شکل بالای زمین نشون میدن با دست. کدام روایت ؟ اون روایت کجاست و کی نقل قول کرده؟

و چهارم اینکه در درس نجوم استاد صمدی آملی شاگرد آیت الله حسن زاده آملی که حسن زاده از اعاظم علما و صاحب هفت علم از علوم غریبه میباشند،
{ کی گفته ایشون صاحب هفت علم میباشند؟ کدام علوم غریبه . اینا رو از کدام کتاب یا مرجع نقل میکنی؟
نجوم بر اساس زمین تخت تدریس میشه. و کلا علم نجوم اصیل ایرانی بر اساس زمین تخت بوده اینا کجا تدریس مشه و منایعش کجاست؟ شما از کجا اینا رو بدست میاری . چرا منابعش رو و عین اون حرفا رو نمیاری ؟

عزیز هرجاش سند معتبر خواستی بگو برات بیارم.همه اون بالایی ها رو که ادعا کردی , سندشون رو بیار .

دلایل زیاده . دلائل زیاده که نشد حرف . کدام دلائل؟
شاهد باشید که نتونست هیچ منبعی یا دلیلی بیاره.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معنی دحو الارض رو داخل این کانال ببینید چه تفسیر کودکانه ای کرده

🌺امشب شب دحو الارضه🌺

😍شب تولد زمین تخت😍

فردا روزه بگیرید برابر با 70 سال عبادت است😊

( دحو )یعنی صاف کردن خمیر👏👏

@zamin_takht

و اما معنی واقعی دحو الارض رو ببنید :

منظور از دحوالارض(گسترده شدن زمین) این است که در آغاز، تمام سطح زمین را آب‌های حاصل از باران‌های سیلابی نخستین فراگرفته بود.
این آب‌ها، به تدریج در گودال‌های زمین جای گرفتند و خشکی‌ها از زیر آب سر برآوردند و روز بروز گسترده‌تر شدند. از طرف دیگر، زمین در آغاز به صورت پستی‌ها و بلندی‌ها یا شیب‌های تند و غیر قابل سکونت بود. بعدها باران‌های سیلابی مداوم باریدند، ارتفاعات زمین را شستند و دره‌ها گستردند. اندک اندک زمین‌های مسطح و قابل استفاده برای زندگی انسان و کشت و زرع به وجود آمد. مجموع این گسترده شدن، «دَحو الارض» نام‌گذاری می‌شود.[3]بنابر این دحوالارض یعنی گسترش یافتن زمین.

http://www.imamhadi.com/ایتام-خیریه...-روزی-است-و-در-تعالیم-اسلامی-چه-جایگاهی-دارد؟

مسلما هرکی این واقعه رو با خمیر بازی و اینجور مسائل یکی میدونه ...بماند

من هرچی سرچ کردم معنی صاف کردن خمیر تو هیچ سایتی پیدا نکردم

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا!!!! چرا نمیخواین متوجه عرضم بشید؟اون حرفا رو شما زدی منم نقدش کردم. واقعا متوجه نشدید یا خودتون رو زدین به اون را ؟لطفا یکبار دیگر اون عرایض منو بخون.

:eek:
شما در اکثر تاپیک ها فقط سوال کننده ای. یه چیزی هم خودتون بگید.
حالا چرا عصبانی میشید؟.

سحر صبح

عضو جدید
طبق مدعای زمین تخت گرایان: تصویر کروی کامل از سیارات ساختگیه. سیارات اشکال نامنظمی دارند. زمین هم همینطوره. کروی که نیست هیچ، تخت کامل هم البته نیست. بلکه فقط سطح روی زمین انحنای کروی بودن رو به اونصورت نداره و صافه. و سطح زیرین آن هم قابل سکونت نیست.

این در علم روز هم مسئله چندان عجیبی نیست.
اهل تحقیق، تحقیق کنند.

photo_۲۰۱۶-۰۸-۰۶_۰۶-۳۰-&.jpg
شکل واقعی سیارات با تلسکوپ

photo_۲۰۱۶-۰۸-۰۴_۱۳-۱۱-&.jpg
شکل زمین ما

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طبق مدعای زمین تخت گرایان: تصویر کروی کامل از سیارات ساختگیه. سیارات اشکال نامنظمی دارند. زمین هم همینطوره. کروی که نیست هیچ، تخت کامل هم البته نیست. بلکه فقط سطح روی زمین انحنای کروی بودن رو به اونصورت نداره و صافه. و سطح زیرین آن هم قابل سکونت نیست.

این در علم روز هم مسئله چندان عجیبی نیست.
اهل تحقیق، تحقیق کنند.

مشاهده پیوست 262812
شکل واقعی سیارات با تلسکوپ

مشاهده پیوست 262813
شکل زمین ما
این یعنی منبع.

سحر صبح

عضو جدید
زمین تخت گرایان معتقدند: مسیر های پروازی در زمین تخت عاقلانه تر و منطقی تر نسبت به زمین کروی است! تمامی خطوط پروازی با زمین تخت بیشتر جور در می آیند!
و در مسیرهای پروازی انحنای زمین محسابه نمیشود و بر اساس زمین تخت برنامه پرواز انجام میشود.
اهل تحقیق ، بررسی نمایند.

photo_۲۰۱۶-۰۵-۲۶_۱۰-۴۳-&.jpg
مسیر واقعی سفر هواپیما از آفریقا به استرالیا- در زمین کروی در نیمه بالای تصویر و در زمین تخت در نیمه پائین تصویر

photo_۲۰۱۶-۰۵-۲۶_۱۰-۳۵-&.jpg

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
سلام ببخشید ولی شما فقط مطالب بدون منبع معتبر رو دارین کپی میکنین و مساله علمی رو با برداشت هایی که به دین و امام نسبت میدی میخوای اثبات کنی که توی تاپیک چند نفر جواب چنین برداشتهای رو دادن حتی از دید مذهبی هم پاسخ هست بعد باز هم حرفهای گنگ خودتون رو تکرار میکنین اگر میگین حرف امام هست باید منبع بگی که اگر من این آدرس شما رو دست گرفتم برم راحت برسم به همون قسمتی که میگی روایتی هم که نقل میکنی باید معتبر باشه بعدشم از روی معنی فارسی آیه عربی نمیان تفسیر کنن
حالا توی کشور این تعداد مراجع دینی داریم و این تعداد جامعه روحانیت بعد وقتی این احادیث و روایاتی که شما میگین در دین هست رو میبینن نباید بیانیه بدن که سازمان فضایی و دانشمندای ایرانی هم این حرکت ضد دین ماسون های آمریکایی رو تکرار نکنن و این برنامه فضایی جاهلانه رو ادامه ندن ؟ دیگه به قول معروف از پاپ که کاتولیک تر نیستین که این برداشت ها رو هم جواب علمی مذهبیش هم دادن

حالا به عنوان نمونه برای مطالعه بیشترتون میگم شما که میفرمایید علم نجوم ایران بر پایه زمین تخت هست نمونه ابوریحان بیرونی منجم قرن ۴ و ۵ هجری و موسس علم ژئودزی شعاع کره زمین رو توی اون زمان محاسبه کرده
پس لطفا وقتی میاین صحبتی میکنین با پشتوانه علمی صحبت کنین و تاریخ علم و مذهب رو تحریف نکنین

کاربر سحرصبح حتی برگردانش از احادیث و ائمه هم اشتباه. چند پست گذشته از امام صادق گفت که علمی اون حرفو رد کردم. بهش هم گفتم حدیث رو تحریف کردی و می خوای وجهه امام صادق رو خراب کنی یا اینکه جدی جدی خود امام صادق هم اشتباه گفته؟ که جوابمو نداد. 2 جا گفته انسان نتونسته از سد خارج بشه، 2 بار ازش پرسیدم بگو سد یعنی چی؟ هیچ جوابی هنوز بهم نداده.
این فرد یه متحجر به تمام معناس که تالار زمین رو با اسلام و قران اشتباه گرفته.

Uchiha Itachi

عضو جدید
زمین تخت گرایان معتقدند: مسیر های پروازی در زمین تخت عاقلانه تر و منطقی تر نسبت به زمین کروی است! تمامی خطوط پروازی با زمین تخت بیشتر جور در می آیند!
و در مسیرهای پروازی انحنای زمین محسابه نمیشود و بر اساس زمین تخت برنامه پرواز انجام میشود.
اهل تحقیق ، بررسی نمایند.

مشاهده پیوست 262814
مسیر واقعی سفر هواپیما از آفریقا به استرالیا- در زمین کروی در نیمه بالای تصویر و در زمین تخت در نیمه پائین تصویر

مشاهده پیوست 262815

تصویر سمت راست نگاشت کره است بر روی یک صفحه تخت. مفهوم نگاشت رو شما که رشتتون بهداشت حرفه ای بوده باهاش سر رو کار نداشتین ولی رشته های مهندسی در ریاضیات مهندسی یا ریاضی 2 در مقطع کارشناسی اکثرا با اون کار کردن. در واقع یک کره رو میشه با یک رابطه ریاضی تبدیل به یک صفحه کرد و برای محاسبه فاصله دقیق بین دو نقطه روی یک کره از دو نقطه روی یک صفحه استفاده کرد (البته با یکم کار ریاضی). این کار باعث میشه که بتونیم با اشکال سه بعدی در محیط دو بعدی کار کنیم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.