زمان بندی کوتاه مدت اسکیس 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

fatemeh17

عضو جدید
اینم کار امروز من ...اصلاح کار دیروز ..مدت 2 ساعت دیگه نمارو کار نکردم..حوصلم نمیذاره باز بشینم...:redface:
نظر انتقاد تعریف تمجید تشویف خریداررریم ...خخخخخخ :D

اول مقطع-
توضیحات اضافه ننویس. داور میدونه و میبینه حوض چیه، آجر چیه، پنجره کشیده چیه! فقط وقتی یه چیزی رو به دلیل خاصی میذاری بنویس. مثلا صفحات آکوستیک سقف جهت واخنش صدا
خط زمینت اشتباهه. تیز نمیره تو زمین. باید زیر سن می افتاد. ضخامتشم بیشتر کن.
ایکاش بازشو ها از مقطعت میگذشت.
چرا همه فضاها یه ارتفاع دارن؟؟؟ ارتفاع هر فضا متناسب با کاربریشه. آمفی تئاتر ارتفاعش کمه. فضاهای دیگه زیاده. کلا یجوریه انگار مقطعو از دو طرف فشار دادی ;-)
خیلی خوبه که با فیگور عملکردای مختلفو نشون دادی. ولی سایز فیگورات به هم نمیخوره! با حوصله بکش دختر!
نورگیری گالری غیر مستقیممممممممم. مفاهیم پایه رو نگا کن.
نمای داخل آمفی تئاتر درست نیست. شایدم ریزه درس متوجه نشدم.
چرا پنجره ها پروفیل داره ولی درها نداره؟!

اما در مورد پلان-
حجمت خیلی زمخت و بی تراشه. اثر آیرودینامیکی دیگه چیه؟ مگه فضاپیماست؟!! نمیخواد این چیزارو بذاری دختر جون. ساختمونای تبریز هیچکدوم آیرودینامیک نیستن. شایدم هستن ما خبر نداریم!؟
ورودی معلوم نیست. ورودی خیلییییییییییی مهم. تعریفش نکردی.
لابی اصلا چی هست؟ لابی فقط یه اسم نیست. یه محل تجمعی هست که همه ازش عبور میکنن. مثلا برای عبور از فضای نمایشی به همایشی.قبلا توضیح دادم. اون فضا که کنار آمفی تئاتره، فضای انتظاره.
دلم برای مردمی که تو روز برفی و بارونی میخوان بیان اینجا میسوزه. بدبختا! باید بیان توی حیاط، برن اون طرف حیاط دستشویی! مثلا ;-) فضاهای نیمه باز بیرونی بذار.هم حیاط درونی.هم بیرونی. خیلی مهمه.
گوشه های تیز نده! پژوهشگاهو درست کن.
قطعا آمفی تئاتر مقیاس بزرگ و خاص و سازه خاص خودشو داره که با فضای بغلیش فرق میکنه. بنابرین نمیتونن همینطوری به هم بچسبن. اونم در این حالت چرخیده.
خیابون کدوم وره؟ الان نمای رو به خیابون کجاست؟ فضاهارو بر چه اساس چیدی؟ مثلا چرا اداری در قسمت غربیه، آمفی در قسمت شمالی؟ تحلیل خاصی داشتی؟ حساب کتابش چی بود؟ من سایت رو ندیدم. از رو کارت هم متوجه نشدم.
پچه ها پلانو مثل مهر یا عکس برگردون رو کاغذ نچسبونین. یه امتداد راهی، ورودی از خیابان، یه خطی که داور بدبخت بهمه کی از کجا میاد
گالری پنجره مستقیم به بیرون داره؟؟ میان آثارو ببینن یا مردم بیرونو دید بزنن؟ ;-)

رو پلان کشیدن خیلی کار کن. اولش رو ارتباطات فضایی با لکه گذاری. هر فضا با فضای دیگه چه ربطی داشته باشه. الفبای پلانه.
در کل مقطعت قوی تر بود. ولی رو هر دو کار کن.
موفق باشی

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول مقطع-
توضیحات اضافه ننویس. داور میدونه و میبینه حوض چیه، آجر چیه، پنجره کشیده چیه! فقط وقتی یه چیزی رو به دلیل خاصی میذاری بنویس. مثلا صفحات آکوستیک سقف جهت واخنش صدا
چرا همه فضاها یه ارتفاع دارن؟؟؟ ارتفاع هر فضا متناسب با کاربریشه. آمفی تئاتر ارتفاعش کمه. فضاهای دیگه زیاده. کلا یجوریه انگار مقطعو از دو طرف فشار دادی ;-)
خیلی خوبه که با فیگور عملکردای مختلفو نشون دادی. ولی سایز فیگورات به هم نمیخوره! با حوصله بکش دختر!

اما در مورد پلان-
حجمت خیلی زمخت و بی تراشه. اثر آیرودینامیکی دیگه چیه؟ مگه فضاپیماست؟!! نمیخواد این چیزارو بذاری دختر جون. ساختمونای تبریز هیچکدوم آیرودینامیک نیستن. شایدم هستن ما خبر نداریم!؟
لابی اصلا چی هست؟ لابی فقط یه اسم نیست. یه محل تجمعی هست که همه ازش عبور میکنن. مثلا برای عبور از فضای نمایشی به همایشی.قبلا توضیح دادم. اون فضا که کنار آمفی تئاتره، فضای انتظاره.
دلم برای مردمی که تو روز برفی و بارونی میخوان بیان اینجا میسوزه. بدبختا! باید بیان توی حیاط، برن اون طرف حیاط دستشویی! مثلا ;-) فضاهای نیمه باز بیرونی بذار.هم حیاط درونی.هم بیرونی. خیلی مهمه.
قطعا آمفی تئاتر مقیاس بزرگ و خاص و سازه خاص خودشو داره که با فضای بغلیش فرق میکنه. بنابرین نمیتونن همینطوری به هم بچسبن. اونم در این حالت چرخیده.
خیابون کدوم وره؟ الان نمای رو به خیابون کجاست؟ فضاهارو بر چه اساس چیدی؟ مثلا چرا اداری در قسمت غربیه، آمفی در قسمت شمالی؟ تحلیل خاصی داشتی؟ حساب کتابش چی بود؟ من سایت رو ندیدم. از رو کارت هم متوجه نشدم.
پچه ها پلانو مثل مهر یا عکس برگردون رو کاغذ نچسبونین. یه امتداد راهی، ورودی از خیابان، یه خطی که داور بدبخت بهمه کی از کجا میاد
گالری پنجره مستقیم به بیرون داره؟؟ میان آثارو ببینن یا مردم بیرونو دید بزنن؟ ;-)

رو پلان کشیدن خیلی کار کن. اولش رو ارتباطات فضایی با لکه گذاری. هر فضا با فضای دیگه چه ربطی داشته باشه. الفبای پلانه.
موفق باشی

مرسی مهندس !!! واقعا نقدت عالی بود بیشتر اینجا سر بزن!

fatemeh17

عضو جدید
ای کاش تو امتحانم این جسارت رو داشتم که از اول با راپید کار کنم

کار الان!!!چطورهمشاهده پیوست 208766

بابا اون راپیدای دانشگاه نه. Uni pin
خط کشیدنت خوبه. ولی پرسپکتیوت درست نیست. اول برا خودت مشخص کن چیزی که میکشی گریزش کجا باشه بعد بکش. انگار اینجا اول اومدی کشیدی، بعد گریز کم آوردی، خرابش کردی.
کفسازیتو تا جلو بیا.
این درختای ول-معطل اینجا چیکار میکنن بدبختا؟ ;-) بهتره چن تا هم ردیف و فکر شده (به جاش) بکشی. یا اینکه کلا نکش.

اون قلمبه چیه اون پشت؟ ورزشگاه سیدنیه؟
تقسیم بندی فضات خوبه. آفرین. تنوع بافت نماتم نسبتا خوبه.

شیت پلان مقطعتونو ندیدم. اگر صفحه شو بگین، اونم انتقاد باران میکنم! ;-)

-----------------------------------
از شوخی گذشته، فقط امروز میتونم کاراتونو ببینم نقد کنم. خواستم یه کمکی کنم و چیزایی که خودم یادگرفتمو به دوستای دیگه منتقل کنم. قدمی در جهت گسترش دانش! کاری که استادامون نکردن متاسفانه:-(

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا اون راپیدای دانشگاه نه. Uni pin
خط کشیدنت خوبه. ولی پرسپکتیوت درست نیست. اول برا خودت مشخص کن چیزی که میکشی گریزش کجا باشه بعد بکش. انگار اینجا اول اومدی کشیدی، بعد گریز کم آوردی، خرابش کردی.
کفسازیتو تا جلو بیا.
این درختای ول-معطل اینجا چیکار میکنن بدبختا؟ ;-) بهتره چن تا هم ردیف و فکر شده (به جاش) بکشی. یا اینکه کلا نکش.

اون قلمبه چیه اون پشت؟ ورزشگاه سیدنیه؟
تقسیم بندی فضات خوبه. آفرین. تنوع بافت نماتم نسبتا خوبه.

شیت پلان مقطعتونو ندیدم. اگر صفحه شو بگین، اونم انتقاد باران میکنم! ;-)

-----------------------------------
از شوخی گذشته، فقط امروز میتونم کاراتونو ببینم نقد کنم. خواستم یه کمکی کنم و چیزایی که خودم یادگرفتمو به دوستای دیگه منتقل کنم. قدمی در جهت گسترش دانش! کاری که استادامون نکردن متاسفانه:-(

مهندس این کارو فی البداهه کشیدم! مرسی بابت نقدت خیلی تنوع داره و اینکه خنده ام میگیره بابت سوتی های که میدیدم و با نقد شما روحیه میگرم ;)

اینم کار دیروزIMG_۲۰۱۴۰۵۱۵_۱۹۲۷۳۶۶۳۵.jpgIMG_۲۰۱۴۰۵۱۵_۱۹۲۷۰۱۲۴۷.jpg

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من هم اومدم میخوام از امروز شروع کنم به تمرین کردن ،من که نتونستم همه صفحات بخونم سرعت پایین هستش یک چند روزیه ،اول از همه یکی بگه چه موضوعی را باید کار کنیم و یک چیز دیگه من دیروز یک چند دقیقه درباره همون ساختمون عشایر تبریز داشتم فک می کردم خواستم از چادرهای عشایر تبریز استفاده کنم برای این کار که مدلش به سازه های کابلی می خورد که استفاده کنیم ولی من به یک مشکل کوچولو برخوردم تیو کارم اون هم این بود که نتونستم به صورت درست استفاده کنم تیو کار چون که تبریز اقلیم سرد هستش و ساختمان باید بافتش متراکم باشه دیگه حیاط مرکز و حیاط و این حرفا نمی خواد موندم چطوری از یان سازه کابلی درست استفاده کنم چون هر چی خواستم که بزارم بیشتر حس کردم که دارم یک جورایی سازه کابلی را به کار می چسبونم و کار سازه ای خاصی نیم کنم ،اگه شما نمونه دارید که به دردم میخوره ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی

shima 70

عضو جدید
اول مقطع-

اما در مورد پلان-

موفق باشی
خیلی خیلی خیلی ممنونم نقدت خیلی بهم چسبید تا حالا کسی کارمو اینجوری نقد نکرده بود خیلی تشکر
مقطعو دیروز چند پارت روش وقت گذاشتم درس گرفتم برا امروز اخه اولین مقطعم خیلی افتض بود :D ولی همه اینا یه طرف مقطع امفی تئاتر یه طرف چه سوتی ضاااایعی بووود :w15: حالا با وجود همه این حرفا امیدی هست؟؟با تمرن چیزی حل میشه؟؟

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
فاطمه جان از اینکه کاره بچه ها رو انقد باحوصله و دقیق نقد میکنی واقعا ممنون...:gol::gol::gol:
میشه یه نمونه از کارای خودتو بزاری بانحوه کارکردنت آشنا بشیم؟ممنون.

fatemeh17

عضو جدید
مهندس این کارو فی البداهه کشیدم! مرسی بابت نقدت خیلی تنوع داره و اینکه خنده ام میگیره بابت سوتی های که میدیدم و با نقد شما روحیه میگرم ;)

اینم کار دیروزمشاهده پیوست 208769مشاهده پیوست 208771

اینم کار دیروزمشاهده پیوست 208769مشاهده پیوست 208771

قابل شما رو نداشت ;-)
اول پلان-
ترکیب بندیت خوبه. البته جای کار داره.امتداد خطوط مهمه که یکمی توی کارتون آوردید.
جای ورودی خیلی خوبه;)
لابی کوچیکه. چون لابی محل تجمعه، بهتره مرکزگرا طراحی شه. یعنی دایره، مربع، شش گوشه. البته نیاز نیست دقیق باشه. فقط تناسباتش کشیده نشه.
آمفی تئاتر، رمپش میره تو دیوار؟؟ ردیف هاشم درست نکشیدید.دور صندلیها رو حدودی دوخطه نشون بدین بهتره. کتاب استانداردهای طراحی رو نگاه کنید. انواع آمفی تئاتر. فضاهاشو از رو بکشین و با مال خودتون مقایسه کنین که اشکالات خودتون دستتون بیاد. راهروهای عبور، درهای خروجی، سن،...
فضای انتظار 1/3 فضای سالن هست.

دسترسی به سرویس ها از گالری هست؟!!
بچه ها تناسبات رو رعایت کنین! پله های ورودی رو با سرویسا مقایسه کنین!!
نمیدونم اون سازه های چادری(؟) هستن یا خطوط سقف کاذب، ولی اشتباه ترسیم شدن. اگر خط چینه، همش خط چین.

نام فضاها رو داخلش بنویسین که مشخص بشه اون اتاقا دقیقا چیه.

مقطع متاسفانه اشتباهه. آمفی تئاترو از کجا برش زدین که شیبش اینطوریه، بعد نمای بنا هم دیده میشه!؟ با پلان مقایسه کن. متاسفانه کل امتیاز مقطع رو از دست میدی.
سازه سقف آمفی خوبه که وافل تعریف شده. یه ویژگی مثبت!
فلش پله؟؟
نما کلا به دلم ننشست. تو رو خدا اون درختای پشت نمارو که در حال جیغ کشیدنن نذار! خوبه درخت بذاری، ولی مهربون تر!
فضاهای نیمه باز کو؟؟
همه خطوطو هم ارزش نکش. خطوط دور حجما پررنگ تر از خطوط دیتایلا باید ترسیم شن.

ببخشید دیگه باید برم
موفق باشید:smile:

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
قابل شما رو نداشت ;-)
اول پلان-
ترکیب بندیت خوبه. البته جای کار داره.امتداد خطوط مهمه که یکمی توی کارتون آوردید.
جای ورودی خیلی خوبه;)
لابی کوچیکه. چون لابی محل تجمعه، بهتره مرکزگرا طراحی شه. یعنی دایره، مربع، شش گوشه. البته نیاز نیست دقیق باشه. فقط تناسباتش کشیده نشه.
آمفی تئاتر، رمپش میره تو دیوار؟؟ ردیف هاشم درست نکشیدید.دور صندلیها رو حدودی دوخطه نشون بدین بهتره. کتاب استانداردهای طراحی رو نگاه کنید. انواع آمفی تئاتر. فضاهاشو از رو بکشین و با مال خودتون مقایسه کنین که اشکالات خودتون دستتون بیاد. راهروهای عبور، درهای خروجی، سن،...
فضای انتظار 1/3 فضای سالن هست.

دسترسی به سرویس ها از گالری هست؟!!
بچه ها تناسبات رو رعایت کنین! پله های ورودی رو با سرویسا مقایسه کنین!!
نمیدونم اون سازه های چادری(؟) هستن یا خطوط سقف کاذب، ولی اشتباه ترسیم شدن. اگر خط چینه، همش خط چین.

نام فضاها رو داخلش بنویسین که مشخص بشه اون اتاقا دقیقا چیه.

مقطع متاسفانه اشتباهه. آمفی تئاترو از کجا برش زدین که شیبش اینطوریه، بعد نمای بنا هم دیده میشه!؟ با پلان مقایسه کن. متاسفانه کل امتیاز مقطع رو از دست میدی.
سازه سقف آمفی خوبه که وافل تعریف شده. یه ویژگی مثبت!
فلش پله؟؟
نما کلا به دلم ننشست. تو رو خدا اون درختای پشت نمارو که در حال جیغ کشیدنن نذار! خوبه درخت بذاری، ولی مهربون تر!
فضاهای نیمه باز کو؟؟
همه خطوطو هم ارزش نکش. خطوط دور حجما پررنگ تر از خطوط دیتایلا باید ترسیم شن.

ببخشید دیگه باید برم
موفق باشید:smile:

سپاسگزارم :w27:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما خودتون چ روندی رو طی کردید برای آماده سازیتون؟؟؟؟ میشه از روز آزمون برامون بگید و توضیح بدید دقیقا چی تو آزمون ب ذهن و دست و شیتتون گذشت؟؟؟ اگر عکسی از تمرینات و شیت سر جلستون دارید ممنون میشم بذارید!!!
من تو اسفند ماه بود رفتم پیش عسگری پور از حق نگذریم هندسه رو به خوبی اموزش میده وراه انداخت من رو. اما تو اخرای فروردین دیگه نرفتم وبعد اعلام نتایج رفتم پیش سپیده اونجا دستش درد نکنه راندو و تفکر برای ایده رو به خوبی بهم یاد داد ازش ممنونم. اون کلاسم بعد اعلام نتایج رفتم تا یک هفته مونده به کنکور بعدش دیگه خودم کار کردم این کارگاه ها هم زیاد نرفتم چون برای من خسته کننده بود تا آموزشی به جاش اسکیس موضوعی رو رفتم. آزمون ما خیلی جالب بود وقتش کاغذ رو گذاشتن جلومون من 5 دقیقه میخندیدم به حرف امیر شقاقی که خواب دیده بود موضوع رو:biggrin: البته من که کلاسش نمیرفتم جدی هم نگرفته بودم حرفش رو. من ایده از قبل برای هر موضوعی و هر اقلیمی یه چیزی تو ذهنم بود واسه همین زیاد وقت نزاشتم برای ایده به سرعت رفتم سراغ کانسپت و بعدش شورع کردم تمامی ایده ها و مواردی که میخواستم تو طرحم باشه رو کشیدم با دیتیل و جلوش توضیح میدادم به این دلیل این کارو انجام میدمو بقیه هم ادامه ماجرا و اینکه رو مقطع خیلی کار کردم وبه شدت سازه ای و اجرایی کار کردم

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تو اسفند ماه بود رفتم پیش عسگری پور از حق نگذریم هندسه رو به خوبی اموزش میده وراه انداخت من رو. اما تو اخرای فروردین دیگه نرفتم وبعد اعلام نتایج رفتم پیش سپیده اونجا دستش درد نکنه راندو و تفکر برای ایده رو به خوبی بهم یاد داد ازش ممنونم. اون کلاسم بعد اعلام نتایج رفتم تا یک هفته مونده به کنکور بعدش دیگه خودم کار کردم این کارگاه ها هم زیاد نرفتم چون برای من خسته کننده بود تا آموزشی به جاش اسکیس موضوعی رو رفتم. آزمون ما خیلی جالب بود وقتش کاغذ رو گذاشتن جلومون من 5 دقیقه میخندیدم به حرف امیر شقاقی که خواب دیده بود موضوع رو:biggrin: البته من که کلاسش نمیرفتم جدی هم نگرفته بودم حرفش رو. من ایده از قبل برای هر موضوعی و هر اقلیمی یه چیزی تو ذهنم بود واسه همین زیاد وقت نزاشتم برای ایده به سرعت رفتم سراغ کانسپت و بعدش شورع کردم تمامی ایده ها و مواردی که میخواستم تو طرحم باشه رو کشیدم با دیتیل و جلوش توضیح میدادم به این دلیل این کارو انجام میدمو بقیه هم ادامه ماجرا و اینکه رو مقطع خیلی کار کردم وبه شدت سازه ای و اجرایی کار کردم
دستت درد نکنه!!! فقط اگه تصویری چیزی از کاراتون بذاری ولایت رو بر ما تمام کردی (تقریبا)!!! راستی منم پیش سپیده میرم!!! شما کلاس اسکیس موضوعی سپید و پیشنهاد میدین یا اسکیس موضوعی آکادمی؟؟؟

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از اینکه تجربه خودتونو بهمون گفتین و واسمون وقت گذاشتین چند تا سوال:
میتونیم کاغذ پوستی با خودمون ببریم سر جلسه؟
جنس کاغذی که بهمون میدن دقیقا چیه؟
اگه جایی رو استباه ترسیم کنیم میتونیم اصلاح کنیم مثلا با لاک یا راپید سفید؟یا این نمره منفی داره؟
کاغذ اضافه بهمون میدن؟
درباره راپید و وان نویس اینا هم یه توضیح بدین ممنون میشم
والا بردن کاغذ که مجاز نبود خودشون کاغذ میدادن اما خیلی ها بردن سر جلسه چون از بس وسیله میارند از پتو بالش و.. گرفته که دیگه کاغذ توش گمه مراقب هم زیاد نمیچرخه هرکسی یه وری ولو شده کار میکنه:D جنس کاغذ ها اشتنباخه دوست عزیز که ابعادش از کاغذ a3 یکم بزرگتره .فقط خواهشا توجه کنید برگه ها رو اگر منگنه بود از منگنه خارج کنید کاغذ بعدیتون کثیف نشه بر اثر ماژیکی که میکشید رو کاغذ اولی.
در مورد لاک گرفتن بهتره نکنید این کارو ولی امتیاز منفی فکر نکنم نمیدونم
روان نویس های 0.3 0.5 و 0.05 رو ببرید حتما چون ضخامت های مختلفی بهتون میده. روان نویس M F S هم ببرید البته من M زیاد استفاده نکردم بیشتر تاپ مشکی کار میکردم. تاچ هم 3 مدل داشتم خشک شده نیمه خشک وتازه تا هر مدلی که دوست دارم باهاش بتونم رنگ بدم. همینا کافیا واسه رنگ مشکی بقیه الزامی نیست از دید من شاید بقیه نظری دیگه داشته باشند

fatemeh17

عضو جدید
خیلی خیلی خیلی ممنونم نقدت خیلی بهم چسبید تا حالا کسی کارمو اینجوری نقد نکرده بود خیلی تشکر
مقطعو دیروز چند پارت روش وقت گذاشتم درس گرفتم برا امروز اخه اولین مقطعم خیلی افتض بود :D ولی همه اینا یه طرف مقطع امفی تئاتر یه طرف چه سوتی ضاااایعی بووود :w15: حالا با وجود همه این حرفا امیدی هست؟؟با تمرن چیزی حل میشه؟؟

خواهش میکنم.
100% که بهتر میشه. هیشکی از اول درست نکشیده که تو بکشی. همین اشکالاتو رفع کنی و رعایت کنی، چند مرحله میای بالا. کارت موارد رعایت شده و درستی هم داشت که من نگفتم. بنابرین نگران نباش. ولی پلان زیاد نگا کن. همین ایرانیا رو. ساده کن.چیدمانشو یاد بگیر. به رفتار مردم تو فضا دقت کن. خودتم که طراحی میکنی اینکارو بکن. البته مثل من وسواس زیادی به خرج نده که سر پلان 2 ساعت گیر نکنی. 80 درصد نکات رو هم رعایت کنی خوبه. تو روند طراحی هر گلی که میزنی ( ;-) ) باید دلیل اقلیمی یا عملکردی یا مفهومی یا احترام به همجواری داشته باشه.

منم نه که کارم خیلی عالی باشه. پر ایراد. فقط این ایرادایی که استادا تو کارا بهم میگفتنو تو ذهنم دسته بندی کردم.

درمورد امضاتم که خوشم اومد، میگم نتیجم بد شد ولی گریه م نگرفت. چون بهر صورت تلاشمو کرده بودم دیگه.......:smile:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستت درد نکنه!!! فقط اگه تصویری چیزی از کاراتون بذاری ولایت رو بر ما تمام کردی (تقریبا)!!! راستی منم پیش سپیده میرم!!! شما کلاس اسکیس موضوعی سپید و پیشنهاد میدین یا اسکیس موضوعی آکادمی؟؟؟
نمونه کارم رو آزمون رو ایدش رو گذاشتم تو سایت فکرک نم تو بررسی آزمون اسکیسه اره اگر تو کارای خودم پیداش کنم میزارم باز. اکادمی رو نمیدونم ولی اگر پیش سپیده نمیخوای بری اسکیس موضوعی رو ایوان خانه امیر شقاقی برو. البته به قول یکی از دوستان که پارسال میگفت همه اینا نون دونیه اول اخرش خودتی

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی مهندس اینم بگم!!! من تمام مدت شما رو الگو خودم قرار دادم!!! من فک می کردم 1500 میارم!!! اما رتبم شد 988!!! حتی به خود سپیده هم گفتم کوروش کی بود 1500 آورد و با 48 اسکیس گیلان آورد؟؟؟ بنده خدا حضور ذهن نداشت!!! گف شاگردام با این شرایط زیاد بودن!!! واقعا شخص شما بود که باعث شد واس اسکیس جدی تمرین کنم!!! امیدوارم مث شما نتیجه بگیرم!!!

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
میبینم ک امروز موضوع ندارید و کار نکردید!!!
اما خیلی روز مفیدی بوده
از فاطمه جان و مهندس کوروش واسه راهنمایی ها و حضور دلگرم کنندش ممنونم
فاطمه جان از تمام نقدهات نت برداری کردم،ب اندازه1طرح توش نکته بود!!خیلی لطف کردی بازم اگه تونستی بیا:gol:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی مهندس اینم بگم!!! من تمام مدت شما رو الگو خودم قرار دادم!!! من فک می کردم 1500 میارم!!! اما رتبم شد 988!!! حتی به خود سپیده هم گفتم کوروش کی بود 1500 آورد و با 48 اسکیس گیلان آورد؟؟؟ بنده خدا حضور ذهن نداشت!!! گف شاگردام با این شرایط زیاد بودن!!! واقعا شخص شما بود که باعث شد واس اسکیس جدی تمرین کنم!!! امیدوارم مث شما نتیجه بگیرم!!!
فدات دوست عزیز شما از ما هم بهتر میشی والا من که از درس خسته شدم میخوام زود تموم شه ارشد با خیال راحت برم خدمت. سپیده اره سرش شلوغه بنده خدا ولی بهش یه چیزی بگی یه جمله ای از من سریع یادش میاد کدومم:D

adel1990

عضو جدید

aytakin69

عضو جدید
مشاهده پیوست 208798مشاهده پیوست 208799 این کار نفر سوم اسکیس سال پیش بوده با 67%... امیدوارم مفید واقع بشه و روحیه بگیرید.

عکس سمت چپی رو باز نمیکنه؟ راستی با چه مقیاسی کار کردن که پلان انقد کوچیک شده یادمه میگفتن باید 1/50 میکشیدن حتی 1/100 انقد کوچیک نمیشه....

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فدات دوست عزیز شما از ما هم بهتر میشی والا من که از درس خسته شدم میخوام زود تموم شه ارشد با خیال راحت برم خدمت. سپیده اره سرش شلوغه بنده خدا ولی بهش یه چیزی بگی یه جمله ای از من سریع یادش میاد کدومم:D
بگو می پرسم؟؟؟ من خیلی دوس دارم گیلان قبول شم!!! امیدوارم شهریور ماه همه بچه های اینجا کلی هورا هورا و شادی شادی کنیم!!! اصا آرزومه!!! خسته شدم شدید...

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بگو می پرسم؟؟؟ من خیلی دوس دارم گیلان قبول شم!!! امیدوارم شهریور ماه همه بچه های اینجا کلی هورا هورا و شادی شادی کنیم!!! اصا آرزومه!!! خسته شدم شدید...
بحث فراجناحی بود حالا میگم بعدا جاش اینجا نیست:D خسته نشید اصلا یک ماه مونده بعدش راحت میشید ارشد هیچی نداشته باشه چه کاری چه مالی ولی خداییش اطلاعات خوبی ادم یاد میگیره وزندگیش رو عوض میکنه. ایشالا تهران قبول شی ولی رشت میخوای قبول شی دعا کن 2 تا از اساتید برند امسال چون پوست کندند از ماها.

fatemeh17

عضو جدید
فاطمه جان از اینکه کاره بچه ها رو انقد باحوصله و دقیق نقد میکنی واقعا ممنون...:gol::gol::gol:
میشه یه نمونه از کارای خودتو بزاری بانحوه کارکردنت آشنا بشیم؟ممنون.

خواهش میکنم عزیزم. بهرحال منم جای دیگه از امکانات باشگاه استفاده کردم.وظیفه ست.
کارم اصلا به اندازه کافی خوب نیست که بذارم اینجا. احتمالا سطح انتظار بچه ها خیلی بالاتر از کیفیت کار منه. راستش خیلی استرسی هستم، پیامدش وسواس و ریزه گیری هم بذار روش. انقد زیاد طول میدم، آخرشم بخاطر اینکه وقت کم میارم، مقطع اینا رو تند تندی و کثیف می بندم. در نهایت خوب پیش نمیره دیگه. استادم بهم گفت خطوط و محوراینا رو خوب رعایت میکنی، اما اگه مدارکت ناقص باشه، تو ارزیابی نمره نمیاری. خلاصه هر کس یه گیر و گرفتاری بدبختی ای داره. فقط برام دعا کنین بتونم این استرسو کمبود وقت رو مدیریت کنم. زندگیم نره بر باد!

بچه من امروز کتابخانه محله رو کار کردم.....ولی بازم وقت کم آوردم برای پربار کشیدن...

مشاهده پیوست 208792مشاهده پیوست 208793

پلانت چرا اینقد خالیه؟البته طبقه دو.ببین پلان ناقصه. دیوار و غیر دیوار مشخص نیست. مشخصه رو روابط فضایی خیلی گیر کردی. مشکل منم بیشتر همینه. ولش کن اینارو...
طبقه همکفو بهتر حل کردی. فضای نیمه باز;) ورودی خوب;) جداسازی کافی شاپ با پله. اینا خوبه. ولی سالن مطالعه بره بالا تو یه فضای خلوت تر بهتره. پله های ورودی چرا نصفش ناپدید شده؟ رمپ هم بذار.
ولی طبقه دو... کف پله ها. ببین اگر دستی هم بذاریشون بهتره تا نذاری.
معنی فلش دوطرفه؟؟ جهت شمال؟؟ مقیاس؟

نمات بهتره. قبل از آسمون، بافت مصالح رو نشون بدی بهتره. سایز شیشه ها خیلیییی بزرگه. نهایتا 2در1 بکش.

توی مقطع، لزومی نداره که کد ارتفاعی شاقولی بذاری. پرسوناژ بجا ارتفاعو نشون میده کافیه.
خط زمین که رفته تو دیوار!! پله نمایی هم با ضخامت مقطع نشون دادی. بنظرم از چیزای ساده تر شرو کن و روی ارائه و ضخامتات کار کن.
چیزی که استادام خیلی به من میگفتنو بهت میگم: نیاز نیست آپولو هوا کنی. بهترین طراحی رو ازت نمیخوان. یه چیز خیلی ساده و معمولی بکش و درست ارائش بده.

همون چیزایی که به بچه های دیگه گفتمم نگا کن و اون مواردو رعایت کن. اگر خیلی رو کار می مونی، یکی دو تا کارو بذار جلوتو و سعی کن همونو بکشی. بعد روش پوستی بذار و تغییرش بده و اصلاحش کن. اینکار خیلییییی جواب میده. من اون اولا اینکارو کردم. بعد که راه افتادی، خود بخود روابط فضایی کارا تو ذهنت میمونه. یاد میگیری و ناخودآگاه رعایت میکنی.عادی مییشه واست. البته الانم کارت نسبتا خوبه.چند قدم جلوتر از خیلی دیگه.آفرین. به تمرینت ادامه بده که موفق میشی. دیاگرام طراحی هم زیاد ببین.
به امید موفقیت روز افزون;):)

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بحث فراجناحی بود حالا میگم بعدا جاش اینجا نیست:D خسته نشید اصلا یک ماه مونده بعدش راحت میشید ارشد هیچی نداشته باشه چه کاری چه مالی ولی خداییش اطلاعات خوبی ادم یاد میگیره وزندگیش رو عوض میکنه. ایشالا تهران قبول شی ولی رشت میخوای قبول شی دعا کن 2 تا از اساتید برند امسال چون پوست کندند از ماها.
امیدوارم قبول شم!!! سپید بم خیلی امید داد!!! حتی دیروز از طرحم واس آیندگان عکس گرف!!! آقا قبول شم بیام گیلان یه سور شخص خودت پیشم داری!!! کدوماش؟؟؟ می شناسمشون کم و بیش؟؟؟ وحیدی؟؟؟

fatemeh17

عضو جدید

اگر ترکاشوند و جواهریان رو میگید که واقعا.......
جواهر خوبه. فقط زیادی خوبه، به درد استادی استادای ما میخوره.نه ما! ولی ترکاشو دعا میکنم که: برگرده به همونجا که ازش اومده و باز جوید روزگار وصل خویش!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا