رهروان راه شهدا2(شهیدیان)

nazi khanom

عضو جدید

bitajan

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
بسم ا...

"یا زهرا"

وقتی که پرکشید هجده سالش بود...

دفترهایش را که نگاه می کنم بدون استثناء با این جملات شروع می شود:

به نام الله ، به یادالله ، برای الله

کارهای من به نام کیست؟به یاد که؟برای...
خدایی است آیا
که نتیجه خدایی می خواهم ازشان؟...

(ارسالی دوستمsmart student در تلنگر )

منتظر حضور دوستان

"یا علی"

s_aa

کاربر ممتاز
موضوع این هفته اخلاق...
چطور میشه اخلاق خوب داشت ؟ درهرمواردی.....
چطورمیشه چیزهایی که میدونیم خوب هستند رو درخودمون ایجاد کنیم و عمل کنیم؟!
فکرمیکنم خوب باشه...نه؟!

خیلی ازبحث عقبم و بزرگ مشکلم خشمه! کنترل خشم واسم سخت شده....!
امیدوارم کاراین هفته بتونه کمک کنه!
راستی درمورد احترام به والدین هم فکرکنین دوستان....یک موضوع پیشنهادیه....
یازهرا....

bitajan

کاربر ممتاز
موضوع این هفته اخلاق...
چطور میشه اخلاق خوب داشت ؟ درهرمواردی.....
چطورمیشه چیزهایی که میدونیم خوب هستند رو درخودمون ایجاد کنیم و عمل کنیم؟!
فکرمیکنم خوب باشه...نه؟!

خیلی ازبحث عقبم و بزرگ مشکلم خشمه! کنترل خشم واسم سخت شده....!
امیدوارم کاراین هفته بتونه کمک کنه!
راستی درمورد احترام به والدین هم فکرکنین دوستان....یک موضوع پیشنهادیه....
یازهرا....

سلام

من هفته ی خوبی داشتم حدودا 2 نمره اومد بالا

یکم خوش اخلاق تر شدمو کنترل اعصابمو بدست گرفتم

آبجی سحر قرار بود بعد اخلاق موضوع بعدی حجاب نگاهمون باشه

bitajan

کاربر ممتاز
بسم الله ..

" یا زهرا "

به نظرم خوش اخلاقی باعث میشه کارای دیگه ی ما مثل اعمال دینی (نماز و روزه و...) و رفتاریمون پیش خدا و دیگران قیمتی تر باشه

" یا علی"

bitajan

کاربر ممتاز
خدایا:

نعمت سلامتی مبداء همه نیازهاست و عاقبت به خیری مقصد همه نیازها،

بین این مبداء تا آن مقصد والاترین نیازها دلخوشیست،

به بزرگیت سوگند آنرا به تمامی دوستانم عطا فرما......آمین......

سلام

دوستان عزیز با عرض شرمندگی من یه مدتی نیستم و نمیتونم در انجام این اعمال با شما همراه باشم

از همه دوستان عزیزم التماس دعا دارم

لطفا سر نماز مارو هم دعا کنید... واقعا محتاجیم به دعا ...

همیشه بخندید:smile:

" یا علی و خدانگهدار"

s_aa

کاربر ممتاز
بسم الله
سلام به همگی
خداقوت
من بداخلاق شدم!خیلی بد...
میگما بچه ها نظرتون راجع به برگزاری یک دوره خاص با برنامه های خاص تا محرم چیه؟

s_aa

کاربر ممتاز
بسم الله
بیست روزمونده...و یاکمتر.
طرح ختم زیارت عاشورا..رو داریم درباشگاه..همون روداشته باشیم..و بیایم هرروز یک جنبه از دعای زیارت عاشورا رو بررسی کنیم ..یا یکی از درسهای کربلا رو بیان کنیم و راجع بهش اطلاعات بگیریم
اینامیتونن نظرباشن
منتظرنظردوستان هم هستیم...

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله
بیست روزمونده...و یاکمتر.
طرح ختم زیارت عاشورا..رو داریم درباشگاه..همون روداشته باشیم..و بیایم هرروز یک جنبه از دعای زیارت عاشورا رو بررسی کنیم ..یا یکی از درسهای کربلا رو بیان کنیم و راجع بهش اطلاعات بگیریم
اینامیتونن نظرباشن
منتظرنظردوستان هم هستیم...

سلام
همگی خدا قوت

نظر من بررسی یکی از درسهای کربلا است
مثل احترام یا اخلاق

التماس دعا

bitajan

کاربر ممتاز
سلام

" یا زهرا "

من بزرگترین و برجسته ترین چیزی که از عاشورا و قیام آقا امام حسین(ع) تو ذهنم هست:

امر به معروف و نهی از منکره

امکانش هست دوستان در این مورد مطالب بذارن

تا

در این جامعه امروزی ما ((امر به معروف و نهی از منکر)) رو که خیلی باید با اصول و آگاهی انجام بشه رو یاد بگیریم

من یه چیزایی در ذهنم هست ولی کمی نامنظم و کمرنگ شده

ممنون میشم نظراتتون رو به صورت متنی ، نه فقط تشکر، اعلام کنید

"یا علی"

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.askdin.com/thread15236.html

میدونم این روزا خیلی مشغله دارین( درس و کار و ....)

یه مطلب کوچیک هم کافیه
سلام
رسیدن بخیر:smile:شما نباشی اینجا پرنده پر نمیزنه:D
من خیلی به این تاپیک ارادت دارم متاسفانه ذهنم درگیر درسه(تک بعدیم دیگه چه کنم:razz:)

من میگم وضعیت جامعه ما وقتی به اینجا رسید که این فرایض کمرنگ شد، حالا این نظر منه ممکنه درست نباشه.
ولی به نظرم اجرای این دو مستلزم داشتن شرایطی در فرد هست از جمله این که :
نهی از کاری = انجام ندادن آن منکر از خود ناهی
امر به معروف = انجام آن کار از خود آمر
این ذهنیت منه از این فریضه و ابتدایی ترین اصل انجامش هم فکر میکنم همین باشه.

وقتی این شرایط ابتدایی رو داشتیم حالا نوبت میرسه به نوع انجامش... که دوستان نظراتشونو بگن ما هم استفاده ببریم(فقط خواهشاً کوتاه باشه

:D)

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
رسیدن بخیر:smile:شما نباشی اینجا پرنده پر نمیزنه:D
من خیلی به این تاپیک ارادت دارم متاسفانه ذهنم درگیر درسه(تک بعدیم دیگه چه کنم:razz:)

من میگم وضعیت جامعه ما وقتی به اینجا رسید که این فرایض کمرنگ شد، حالا این نظر منه ممکنه درست نباشه.
ولی به نظرم اجرای این دو مستلزم داشتن شرایطی در فرد هست از جمله این که :
این ذهنیت منه از این فریضه و ابتدایی ترین اصل انجامش هم فکر میکنم همین باشه.

وقتی این شرایط ابتدایی رو داشتیم حالا نوبت میرسه به نوع انجامش... که دوستان نظراتشونو بگن ما هم استفاده ببریم(فقط خواهشاً کوتاه باشه

:D)

.
.
.
.

دو صد گفته چون نیم کردار نیست...

قال الله تبارک و تعالی

«یا أَیُّها الَّذِینَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ ما لـا تَفعَلُونَ »(سوره مباركه صف آیه 2)

ترجمه: (ای كسانی كه ایمان آورده اید، چرا چیزی (سخنی) میگویید كه عمل نمی كنید)

ادامه آیه هم بسیار جدی برخورد کرده با این موضوع.

bitajan

کاربر ممتاز
به نام الله

"یا زهرا "

این تاپیک با اسم رهروان را ه شهدا شروع شد ، برای رفتن و راه افتادن در مسیر الهی و سعادتمندی که شهدا طی کردند

حالا نزدیکای سال روز شهادت :

سید سالار شهیدان امام حسین (ع) هستیم

بچه ها نمیدونم چقدر از این راه رو طی کردید ....... نمیدونم

ولی
.
.
.
داریم میرسیم به یه روزی که آقا امام حسین(ع) ... با کسایی که بهشون عاشقانه و خالصانه لبیک گفته بودن ،به شهادت رسیدند

به نظر من این روز باید برای عضو این تاپیک مهمتر از روزهای دیگه که اعمالمون رو خوب یا بد انجام دادیم،باشه
.
نوبت ماست که تو این روزا به آقا امام زمان(عج) لبیک بگیم

.
.
.
.

واسه لبیک گفتن چی لازمه ؟؟؟ یه دل پاک و عمل

این روزا خودتونو تو آزمایش بدونید
(با این همه مشغله آقا کجای دلتونه؟ واسه عاشورا دلتو پاک کردی؟ شلمچه کربلاست...آماده شدی بریم کربلا؟؟)

صادقانه بگم:بچه ها دلم هوای توبه کرده(نمیدونم تا حالا قدمهامو درست گذاستم یا نه)...هستین؟؟؟

" یا علی "

smart student

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نام الله

"یا زهرا "

این تاپیک با اسم رهروان را ه شهدا شروع شد ، برای رفتن و راه افتادن در مسیر الهی و سعادتمندی که شهدا طی کردند

حالا نزدیکای سال روز شهادت :

سید سالار شهیدان امام حسین (ع) هستیم

بچه ها نمیدونم چقدر از این راه رو طی کردید ....... نمیدونم

ولی
.
.
.
داریم میرسیم به یه روزی که آقا امام حسین(ع) ... با کسایی که بهشون عاشقانه و خالصانه لبیک گفته بودن ،به شهادت رسیدند

به نظر من این روز باید برای عضو این تاپیک مهمتر از روزهای دیگه که اعمالمون رو خوب یا بد انجام دادیم،باشه
.
نوبت ماست که تو این روزا به آقا امام زمان(عج) لبیک بگیم

.
.
.
.

واسه لبیک گفتن چی لازمه ؟؟؟ یه دل پاک و عمل

این روزا خودتونو تو آزمایش بدونید
(با این همه مشغله آقا کجای دلتونه؟ واسه عاشورا دلتو پاک کردی؟ شلمچه کربلاست...آماده شدی بریم کربلا؟؟)

صادقانه بگم:بچه ها دلم هوای توبه کرده(نمیدونم تا حالا قدمهامو درست گذاستم یا نه)...هستین؟؟؟

" یا علی "

علی یارت گلم

خیلی زیبا گفتی...

دعا کن که بتونم...

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
شعر پیشواز محرم 1435....

باز هم که نوکران همه جمع اند برای تو

در کوچه های سینه زنی با نوای تو

حالا که باز ماه محرم رسیده است
این دست و سینه ام شده وقف عزای تو

شاید که شافعم شود اندر به روز ح ش ر

حتی نخی ز پیرهن نوکرای تو

شاید به اذنتان بتواند شفا دهد
ته مانده های نذریه ظرف غذای تو

حتی نفس کشیدن ما سخت میشود
گردیم اگر که دور ز این روضه های تو

"اقا به یاد نام شما لطمه میزنم
این خون صورتم شده نذر چشای تو"

حس میکنم که مادر تو بوسه میزند
بر جای لطمه های سرم در عزای تو
شاعر : آقای چاووش اكبری

sarve.sabz

عضو
به نام خدا
با عرض سلام خدمت دوستان و ارادتمندان سالار شهيدان و رهروان پاک ان بزرگوار............
قبل از هر چيز بنا به گفته ي دکتر علي شريعتي رسالت حضرت زينب (س)بيش از اقا امام حسين (ع ) بوده
حضرت زينب(س) با اشاعه ي فرهنگ عاشورا ثابت کرد اين عاشورا ست که اسلام رو زنده نگه داشته .
بيش از هر چيز با تاسي از حضرت زينب (س) به واسطه ي زنان و دختران امروز مي توان رسالت عاشورايي را تبليغ و ترويج کرد
باشد که در ايام الله عاشورا کنار خيابان ها فقط تماشاگر دسته ها نباشيم بلکه سينه زن امام باشيم
باشد که در ايام الله عاشورا چشمهايمان ، قدمهايمان ، نوحه هايمان ، مرثيه سرايي هايمان ، ذکر مصيبت هايمان ، طعام دادنمان ، طعام خوردنمان ، نظرهايمان وبلاخره " عزاداريهايمان "
بوي حسيني بده ...........
من از خداوند خواهانم که همه ي ما را از وارثان و رهروان ان بزرگوار قرار داده و عزاداري هايمان مقبول حضرت حق افتد .
و از خداوند خواستارم که مورد شفاعت ايشان قرار گرفته و در ان دنيا شرمنده نباشيم
اللهم ارزقني شفاعه الحسين يوم الورود و ثبت لي قدم صدق عندک مع الحسين و اصحاب الحسين ..............

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستنوشته یک شهید در روز سوم محرم+عکس

امروز دقیقاً نمی‌دانم روز دوم و یا سوم محرم است، بدن مجروحم حدود ۲۰۰(شاید کمتر) کیلومتر دور از وطن اسلامیم در یک کلبه روستائی در کنار جاده یکی از شهرهای عراق بر زمین افتاده است.

به گزارش خبرنگار تکیه خبر خبرگزاری فارس، رسول حیدری در سال 1339 در ملایر دیده به جهان گشود. در سال‌های آخر دبیرستان در انتشار اعلامیه‌های امام خمینی(ره) شرکت فعالانه داشت. او پیش از گرفتن دیپلم و پس از پیروزی انقلاب، در سال 1358 به همدان رفت و به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد، چرا که در ملایر هنوز سپاه تشکیل نشده بود. رسول یک سال بعد به همت چند تن از دوستان انقلابی‌اش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ملایر را تأسیس کرد.

او با آغاز جنگ به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شتافت و در طول هشت سال دفاع مقدس، حدود 65 ماه در جبهه حضور داشت. وی عمدتاً در کردستان عراق به شناسایی منطقه مشغول بود و تا عمق خاک شمالی عراق نفوذ می‌کرد و گاهی در شناسایی‌ها تا مرز سوریه نیز پیش می‌رفت.
با پایان یافتن جنگ، رسول تحصیلات دانشگاهی خود را تکمیل می‌کند و به عنوان دیپلمات جمهوری اسلامی راهی بوسنی می‌شود. حضور او در این منطقه با تجاوز صرب‌های نژادپرست به مسلمانان انقلابی بوسنی همزمان است.

در روز عید غدیر سال 1372 در بوسنای مرکزی واقع در شهر ویسوکو، گروهی از نیروهای کروات (HVO) در مسیر عبور ایرانی‌ها کمین کردند و رسول را که برای شناسایی و بررسی امنیت منطقه به آنجا رفته بودند، به شهادت رساندند.
رهبر معظم انقلاب پس از شهادت نخستین شهید ایرانی در بوسنی فرمودند: «ما دلمان برای از دست‌دادن این عزیز و سایر عزیزان می‌سوزد لکن سعادتی از این بالاتر نیست و نمی‌شود که جوانی برود داخل میدان و شهید شود. من بارها گفته ام میدان بوسنی، جنگ اسلام و کفر تنها نیست بلکه از این بالاتر است،دروازه ورود به غرب واروپا است،آنجا مسأله اش بالاتر از جنگ عراق و ایران است. کسی که برود آنجا و محیط امن خانواده را رها کند، مقامش خیلی بالاتر است.»
به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم، یکی از دستنوشته‌های این شهید والامقام در ماه محرم منتشر می‌شود:

امروز دقیقاً نمی‌دانم روز دوم و یا سوم محرم است، بدن مجروحم حدود 200 (شاید کمتر) کیلومتر دور از وطن اسلامیم در یک کلبه روستائی در کنار جاده یکی از شهرهای عراق بر زمین افتاده است. همراهم صبح رادیو را روشن کرد برنامه کودک بود داشت برای امام حسین (ع) نوحه می‌خواند خیلی دلم گرفته است، شدیداً دلم می‌خواهد گریه کنم ولی صد حیف…
چند هفته است حمام نرفته‌ام بدنم خیلی کثیف است نه طهارت و نه پاکی، به همان ناپاکی روحم، اما دیشب خواب دیدم حمام رفته‌ام تمیز و پاک خیلی خوشحال بودم احتمالاً شاید چه می‌دانم شاید خداوند گناهانم را بخشیده باشد و شاید بالاتر قصد دارد از من راضی باشد و مرا پیش خود ببرد به هر حال احساس عجیبی دارم، در زندگی‌ام سعی کرده‌ام هیچ وقت وابستگی پیدا نکنم گرچه نتوانستم اما در همین چند لحظه خود را دارم برای دیدار او آماده می کنم. به هیچ چیز امیدی ندارم جز او تنها امیدم خدا تو هستی، هیچ سرمایه ای نیندوخته‌ام مرا چکار خواهی کرد، تو را به حق حسین (ع) تو را به مظلومیت علی اصغر…

به من رحم کن خدا، خدایا مرا ببخش، مرا پاک کن از این دنیا ببر، خدایا تو می‌دانی اگرچه گنه کار بودم، گرچه نافرمانی تو را کردم ولی خدایا تو بزرگ‌تر از آنی، تو مهربان‌تر از آنی که بخواهی تن مجروح را در آتش اندازی، خدایا از رفتنم ناراحت نیستم از چگونه رفتنم نیز ناراحت نیستم نگران مهمان نوازی تو هستم، چطور با من برخورد خواهی کرد خدا، مرا ببخش مرا ببخش خدا.
خداحافظ همگی شما

منبع: خبرگزاری فارس