رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

arc.f

عضو جدید
من خودم وقتی با این مشکل مواجه میشم اول لایه های اضافیو خاموش میکنم ...
بعدش با یه سری خطوط سطحای بزرگو کوچیکتر میکنم...
اگه میتونین بهتره به جای کلیک تو فضای بسته برای هچ از گزینه دوم ینی انتخاب خطوط استفاده کنین...

مرسی
درست نشد که نشد...:cry:

arc.f

عضو جدید
با سلام علاوه بر نظرات فوق بجای استفاده از فرمان پلی گون برای ایجاد فضای بسته از فرمان Boundary استفاده کنید سپس فرمان هچ

سلام.مرسی

مزیت باندری بر پلی گون چیه؟

مشکل من اینه که یه عالمه دلوار باید چج بزنم و وقت نمیکنم تک تک دیوار ها و تکه تکه هاشونو پلی گان کنم و وقت میگیره.

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام.مرسی

مزیت باندری بر پلی گون چیه؟

مشکل من اینه که یه عالمه دلوار باید چج بزنم و وقت نمیکنم تک تک دیوار ها و تکه تکه هاشونو پلی گان کنم و وقت میگیره.
سلام دوست عزیز
اگه رو قسمت های شکست در خطوطتون زوم کنید میبینید که باز هستش برای همین هتچ زده نمیشه
فضاهای باز رو تا حد امکان ببندید و شما میتونید از pick point یا select object استفاده کنید

ehsan_y

عضو جدید
سلام دوست عزیز
اگه رو قسمت های شکست در خطوطتون زوم کنید میبینید که باز هستش برای همین هتچ زده نمیشه
فضاهای باز رو تا حد امکان ببندید و شما میتونید از pick point یا select object استفاده کنید

سلام شاید خطوط در یک سطح نیستن از دستور فلتن استفاده کنید

neda-sh

عضو جدید
سلام. من اتوکد 2013 رو روی ویندوز 7 نصب کردم. می خوام از یه فایلی save as بگیرم مثل نسخه های قبلی اتوکد، پنجره مربوط به این کار اجرا نمیشه و به جاش یه کادر در محیط خوده اتوکد باز میشه که اول باید ورژن فایل ذخیره رو انتخاب کنم و بعد از اون یه کادر دیگه باز میشه که در اون باید مستقیم آدرس جایی که می خوام فایل در اونجا ذخیره بشه رو تایپ کنم.
و یا وقتی می خوام یه عکس رو وارد اتوکد کنم، مثل نسخه های قبلی پنجره مربوط به اون باز نمیشه، بلکه یه کادر باز میشه که باید آدرس دقیق و کامل عکس رو اونجا مستقیم تایپ کنم تا بتونم عکس رو بیارم داخل اتوکد. من قبلا 2011 داشتم یکهو این مشکل پیش اومد الان که 2013 نصبه باز این مشکل دارم البته موقع نصب 2013 / 2011 هم روی ویندوز بود. لطفا اگر راه حلی دار
ید بگید ممنون میشم

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام. من اتوکد 2013 رو روی ویندوز 7 نصب کردم. می خوام از یه فایلی save as بگیرم مثل نسخه های قبلی اتوکد، پنجره مربوط به این کار اجرا نمیشه و به جاش یه کادر در محیط خوده اتوکد باز میشه که اول باید ورژن فایل ذخیره رو انتخاب کنم و بعد از اون یه کادر دیگه باز میشه که در اون باید مستقیم آدرس جایی که می خوام فایل در اونجا ذخیره بشه رو تایپ کنم.
و یا وقتی می خوام یه عکس رو وارد اتوکد کنم، مثل نسخه های قبلی پنجره مربوط به اون باز نمیشه، بلکه یه کادر باز میشه که باید آدرس دقیق و کامل عکس رو اونجا مستقیم تایپ کنم تا بتونم عکس رو بیارم داخل اتوکد. من قبلا 2011 داشتم یکهو این مشکل پیش اومد الان که 2013 نصبه باز این مشکل دارم البته موقع نصب 2013 / 2011 هم روی ویندوز بود. لطفا اگر راه حلی دار
ید بگید ممنون میشم

سلام
این پست رو ببینید شاید مشکلتون حل شد

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میخوام مکان ذخیره فایل پریده کد بهم بگید میدونم اگه برنامه رو باز کنم میتونم پیدا کنم ولی به دلیلی قادر به باز کردن برنامه نیستم راهنمایی کنید فایل پریده کجا ذخیره میشه ٬ ممنون میشم

آخرین ویرایش:

moh3en66

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید.یه سوال داشتم ،اینکه چطور میشه در خروجی فایل dxb مثلا برای نمای بیرونی چطور میشه خطوط داخلی را پنهان کرد و فقط خطوط بیرونی مشخص استخراج کنیم

سلام دوست عزیز

برای اینکار اول این دستور vscurrent رو اجرا کن بعدش h رو تایپ کن و اینتر بزن

حالا دستور پلات رو اجرا کن و از سمت چپ قسمت shed plot گزینه 3d hidden رو انتخاب کن و باقی کارها هم طبق روال قبل ادامه بده مشکلت حل میشه

موفق باشید

architect963

عضو جدید
سلام دوستان
میخوام مکان ذخیره فایل پریده کد بهم بگید میدونم اگه برنامه رو باز کنم میتونم پیدا کنم ولی به دلیلی قادر به باز کردن برنامه نیستم راهنمایی کنید فایل پریده کجا ذخیره میشه ٬ ممنون میشم
هر فایلی در کد کار میکنید در قسمت تمپ اون یوزری که باهاش کار میکنید یک فایل بک درست میکنه به شرطی که تیک اتو سیو اتوکد رو بر نداشته باشید
یک همچین آدرسی باید باشه
C:\Users\ALI\appdata\local\temp\02_1_1_7916.sv

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر فایلی در کد کار میکنید در قسمت تمپ اون یوزری که باهاش کار میکنید یک فایل بک درست میکنه به شرطی که تیک اتو سیو اتوکد رو بر نداشته باشید
یک همچین آدرسی باید باشه
C:\Users\ALI\appdata\local\temp\02_1_1_7916.sv
نبود یعنی چنین ادرسی نبود فکر نکنم تیکش حذف کرده باشم...

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
نبود یعنی چنین ادرسی نبود فکر نکنم تیکش حذف کرده باشم...

فولدر appdata هیدنه باید show hidden کنی تا نشون بده فولدر رو...
organize/fohder & search option/......از تب view گزینه show hidden file رو بزنین سه تا تیک گزینه های زیرشم بردارین.
وقتی فولدر یوزر و باز میکنین داخلش یه فولدره که اسم سیستمتون داخلشه( مثلا برا من hp) ممکنه برا شما یه اسم دیگه باشه!

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فولدر appdata هیدنه باید show hidden کنی تا نشون بده فولدر رو...
organize/fohder & search option/......از تب view گزینه show hidden file رو بزنین سه تا تیک گزینه های زیرشم بردارین.
وقتی فولدر یوزر و باز میکنین داخلش یه فولدره که اسم سیستمتون داخلشه( مثلا برا من hp) ممکنه برا شما یه اسم دیگه باشه!
مرسی گلم مشکلم حل شد بازم ممنون:gol:

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام
جدیدا توی کد که میرم کنار همه چیز ،کلید میانبر اونو به صورت چشمک زن نشون میده ( مثلا کنار express tools‌ می نویسه et ) چه جوری می شه خاموشش کرد ؛‌از توی پروفایل تنظیمات رو ریست کردم اما نشد ؛‌ جالب اینه خودش یه وقتایی شروع به این کار می کنه خودش هم قطع می شه !!! :surprised:

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام
جدیدا توی کد که میرم کنار همه چیز ،کلید میانبر اونو به صورت چشمک زن نشون میده ( مثلا کنار express tools‌ می نویسه et ) چه جوری می شه خاموشش کرد ؛‌از توی پروفایل تنظیمات رو ریست کردم اما نشد ؛‌ جالب اینه خودش یه وقتایی شروع به این کار می کنه خودش هم قطع می شه !!! :surprised:

سلااااام

فک میکنم با زدن کلید Alt کیبورد درست میشه ...

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.توی اتوکد 2009 یه مشکلی برام بوجود اومده .وقتی یه ابجکت رو انتخاب میکنم با انتخاب ابجکت بعدی،قبلی از حالت انتخاب در میاد!مگر اینکه شیفت رو بگیرم.مشکل از کجاست چطوری برطرفش کنم؟مرسی.

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان من مدتیه که دستور تریم رو که اجرا میکنم خط به صورت تیکه تیکه برش میخوره.کسی میدونه مشکل از کجاست؟

hadi2643

کاربر بیش فعال
سلام
دوستان من مدتیه که دستور تریم رو که اجرا میکنم خط به صورت تیکه تیکه برش میخوره.کسی میدونه مشکل از کجاست؟
شما تریم رو فعال کن بعد ازانتخاب موضوعات در خط فرمان E تایپ کن بعد گزینه No extend رو تایپ کنید و بعد اینتر کنید

mahdy11

عضو جدید
سوال

سوال

سام ببخشید من تو رسم یه چیزی به مشکل خوردم واسه کشیدن یه دیوار کج باید چکار کنم خط چین می خوره؟اگه می تونید کمکم کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سام ببخشید من تو رسم یه چیزی به مشکل خوردم واسه کشیدن یه دیوار کج باید چکار کنم خط چین می خوره؟اگه می تونید کمکم کنید

یه دیوار کج؟!! 3 بعدی یا 2 بعدی؟!!
تو تایپیک رفع اشکال میتونستین سوالتونو بپرسین، نیاز به ایجاد تایپیک نبود!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shima 70

عضو جدید
سلام دوستان
تو کد اون قسمتهایی که فونتو نمیخونه و یه عالمه شکلای عجیب و علامت سوال میادو چه جوری میتونم فونتشو درست کنم!؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام دوستان
تو کد اون قسمتهایی که فونتو نمیخونه و یه عالمه شکلای عجیب و علامت سوال میادو چه جوری میتونم فونتشو درست کنم!؟
با سلام

فونت های مورد نظر توی پک فونت های اتوکد شما نیست برای همین ناخوانا هستش .

فونت مورد نظر رو دانلود کنید و بریزید تو قسمت فونتهای اتوکد و برنامه رو مجدد راه اندازی کنید .

با تشکر

bahar khano0m

عضو جدید
سلام میشه یکی بگه این حجم تو تری کد چطوری کشیده میشه ؟اگه میشه زود ج بدید عجله دارم تو این شیبا مشکل دارم.goffb82xifm5m31xe3dod.jpg

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام میشه یکی بگه این حجم تو تری کد چطوری کشیده میشه ؟اگه میشه زود ج بدید عجله دارم تو این شیبا مشکل دارم.مشاهده پیوست 215995
سلام به چند روش میشه ترسیم کرد من راحتترین راه اینه که :
خطوط خارجی رو بکشی (پلان) بعد خط بام رو با 3Drotate بهش زاویه بدی تا اون شیب توی بام ایجاد بشه ... حجم بالایی رو هم با زاویه بیشتر 3Drotate کن.. بعد با دستور Loft سطوح رو ایجاد کن..اون نیم دایره ی وسط رو هم با Extrude میشه دربیاری..;)

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان شورتکات های من بعضی هاشون عمل نمیکنن.به یکباره اینطوری شد.مثلا tr برای تریم عمل نمیکنه(trace میشه) یا s برای استرچ/ریست هم کردم درست نشد.چیکار کنم؟؟:redface:

bug_nebula_6302

عضو جدید
با سلام
من اتوکد 2014 رو تازه نصب کردم و اماتور هستم.
مشکلم اینه که محیط کاریم محدوده و هر چی می کشم از محیط مورد استفاده ام بزرگتره.آیا تنظیمات خاصی می خواد یا مشکل از کرک هستش؟ممنون

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
با سلام
مشکلم اینه که محیط کاریم محدوده و هر چی می کشم از محیط مورد استفاده ام بزرگتره.آیا تنظیمات خاصی می خواد یا مشکل از کرک هستش؟ممنون

سلام
یک بار دستور RE رو بزنید ،
محیط regen میشه و درسته میشه .

با تشکر

A1300

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

فک کنم با اجرای دستور limits خودتون میتونین فضای اجراییتون را تنظیم کنید.
دستوذ regen هم که دوستمون گفتن...

آخرین ویرایش: