رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه مشکلی توی اتوکد دارم.هر جای صفحه که کلیک میکنم یک بعلاوه کوچک میاد رو صفحه.یه عکس میزارم تا متوجه مشکلم بشید.ممنون میشم اگر کسی کمک کنه حلش کنم.خیلی رو اعصابمه.
[URL="http://upload7.ir/viewer.php?file=97932078730333620297.jpg"][IMG]http://upload7.ir/images/97932078730333620297_thumb.jpg[/URL][/IMG]

اگه میشه تو option برو و رنگ صفحه رو مشکی کن . خیلی بهتره میشه . الان تونالیته ای از خاکستری داره و چشم درد میگیره آدم

memar_sh

عضو جدید
سلام وقتی شما فایل ها فونت تو ویندوز میریزی دیگه تو چاپ کردن به م نریزه اینم نیست من همیشه این کار ومیکنم ینی غلطه

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چه طور توی اندازه گذاری تنطیم انجام بدم که عدد رند رو هم بعدش صفر بزاره . مثلا 2.00 .
هر تنظیمی انجام میدم اعدداد کامل رو صفر بعده ممیز رو نمیزاره

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
چه طور توی اندازه گذاری تنطیم انجام بدم که عدد رند رو هم بعدش صفر بزاره . مثلا 2.00 .

سلااام

d رو تایپ کنید اینتر کنید تا پنجره زیر باز شود...

method رو روی limit قرار بدید و precision رو طبق عکس انتخاب کنید........

nazanin1991

کاربر ممتاز
ممنونم.اما حل نشد. الان جای 2.00 دوبار مینویسه 2

من دقیق متوجه نشدم؟؟دو تا 2 می نویسه....

اگر امکانش هست قسمتی از فایلتونو بزارید
اگه بتونم براتون تنظیماتشو انجام بدم!

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

d رو بنویس اینتر کن.توی پنجره modify dimension لبه tolerances کشوی method رو باز کنی none رو انتخاب کن و در لبه primary units کشوی precision را باز کن و گزینه 0.00 را انتخاب کن ببین حل میشه؟

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
d رو بنویس اینتر کن.توی پنجره modify dimension لبه tolerances کشوی method رو باز کنی none رو انتخاب کن و در لبه primary units کشوی precision را باز کن و گزینه 0.00 را انتخاب کن ببین حل میشه؟

نه. این جوری حل نمیشه. مثلا 2.36 رو می نویسه تا دورقم. اما وقتی عدد کامل باشه دوتا صفر بعده ممیز رو نمی زاره

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من دقیق متوجه نشدم؟؟دو تا 2 می نویسه....

اگر امکانش هست قسمتی از فایلتونو بزارید
اگه بتونم براتون تنظیماتشو انجام بدم!
علاوه بر سیستم خودم میخوام که تو سیستم محل کارم هم تغییر ایجاد کنم.
می خوام تو تنطیمات dimensions جوری بشه که تا دورقم اعشار بندازه برا اعداد کامل. مثلا 4.87 رو میزنه . اما 4 رو 4 میزنه .در صورتی که من میخوام بزنه 4.00
دوتا صفر بعد ازممیز رو بندازه.

nazanin1991

کاربر ممتاز
علاوه بر سیستم خودم میخوام که تو سیستم محل کارم هم تغییر ایجاد کنم.
می خوام تو تنطیمات dimensions جوری بشه که تا دورقم اعشار بندازه برا اعداد کامل. مثلا 4.87 رو میزنه . اما 4 رو 4 میزنه .در صورتی که من میخوام بزنه 4.00
دوتا صفر بعد ازممیز رو بندازه.

ببینید این فایل ضمیمه تنظماتش درسته؟؟

پیوست ها

• sd.zip
    28.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بسیار زیاد ممنون.
بله درست بود.
سوالم اینه که امکان ش نیست این تنظیمات رو تو یه فایل جدید خودم انجام بدم؟ حتما باید از یک فایل دیگه استفاده کنم؟

nazanin1991

کاربر ممتاز
بسیار زیاد ممنون.
بله درست بود.
سوالم اینه که امکان ش نیست این تنظیمات رو تو یه فایل جدید خودم انجام بدم؟ حتما باید از یک فایل دیگه استفاده کنم؟

شما تنظیمات همون فایلی که گذاشتم براتونو با تنظیمات خودتون چک کنید....
شاید یه جایی متفاوته که دچار مشکل شده...

چون همه تنظیمات اندازه گذاری توی همون پنجره ی دایمنشن استایل هستش!.

ehsanfathabadi

عضو جدید
جابجایی در دستورات اتوکد

جابجایی در دستورات اتوکد

باعرض سلام خدمت همه دوستان گرام:
من یک مشکلی توی اتوکد دارم که به اینصورته: وقتی اتوکدم رو نصب میکنم چند روزی که میگذره مخفف دستورات دیگه اجرا نمیشه.
(البته بگم که شاید حدود 60 درصد از مخفف ها اجرا نمیشه بقیه اجرامیشه). یعنی باید اونها رو کامل بزنی. که اینم یک خیلی دردسر بزرگیه. مثلا: من میخوام دستور circle رو اجرا کنم در حالت عادی خوب میزنی C اجرا میشه . اما حالا اجرا نمیشه. دیگه دستور trim.extend و ... . در ضمن من توی لیست فرمانهای اتوکد هم رفتم اونا هیچ تغییری نکردن. من خودم فک میکنم که از این باشه که من همیشه به اینترنت متصل هستم. حالا ویندوزمن هم سون (7) هستش. و اتوکد من هم 2014.حالا من نمیدونم چه کنم. لطفا مرا راهنمایی کنین. تشکر از همه دوستان

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باعرض سلام خدمت همه دوستان گرام: من یک مشکلی توی اتوکد دارم که به اینصورته: وقتی اتوکدم رو نصب میکنم چند روزی که میگذره مخفف دستورات دیگه اجرا نمیشه. (البته بگم که شاید حدود 60 درصد از مخفف ها اجرا نمیشه بقیه اجرامیشه). یعنی باید اونها رو کامل بزنی. که اینم یک خیلی دردسر بزرگیه. مثلا: من میخوام دستور circle رو اجرا کنم در حالت عادی خوب میزنی C اجرا میشه . اما حالا اجرا نمیشه. دیگه دستور trim.extend و ... . در ضمن من توی لیست فرمانهای اتوکد هم رفتم اونا هیچ تغییری نکردن. من خودم فک میکنم که از این باشه که من همیشه به اینترنت متصل هستم. حالا ویندوزمن هم سون (7) هستش. و اتوکد من هم 2014.حالا من نمیدونم چه کنم. لطفا مرا راهنمایی کنین. تشکر از همه دوستان
وقتی حرف اول دستور رو می زنید تو کامنت لاین چیزی نمی نویسه؟مثلا nail?

takmemar

عضو جدید
سلام به همه دوستان مهندس
من وقتی از فایل اتوکدم سیو پی دی اف میگیرم تو حاشیه ش نوشته هایی میاد، چطور میتونم حذفشون کنم؟!

nazanin1991

کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان مهندس
من وقتی از فایل اتوکدم سیو پی دی اف میگیرم تو حاشیه ش نوشته هایی میاد، چطور میتونم حذفشون کنم؟!

سلاااام بر شما

شما باید ابتدا فایلتونو با فرمت dxf سیو کنید....

بعد دوباره اون فایل dxf رو با فرمت dwg سیو کنید
احتمالا درست میشه!

ehsanfathabadi

عضو جدید
بار دیگه سلام» آره دوست عزیز مینویسه ولی شبیه مال شماست. می نویسه nil
ببین من الان فقط تایپ کردم C که باید دایره فعال بشه اتوکد اینو بهم میگه:
Command: C
COPY
Select objects: nil
یا یکی دیگه بگم مثلا مینویسم EX که باید دستور Extend فعال بشه اینو بهم میگه:

Command: EX
EXPLODE nil

Select object:
حالا نمیدونم چه کارش کنم. خدایی دعات میکنم راهنماییم کنی. پدرم رو در آورده

آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بار دیگه سلام» آره دوست عزیز مینویسه ولی شبیه مال شماست. می نویسه nil ببین من الان فقط تایپ کردم C که باید دایره فعال بشه اتوکد اینو بهم میگه: Command: C COPY Select objects: nil یا یکی دیگه بگم مثلا مینویسم EX که باید دستور Extend فعال بشه اینو بهم میگه: Command: EX EXPLODE nil Select object: حالا نمیدونم چه کارش کنم. خدایی دعات میکنم راهنماییم کنی. پدرم رو در آورده
درسته می نویسه nil.:)) این قبلا برا ما هم خیلی پیش می اومد و قضاوت ما این بود که بخاطر ویروس هست.نمی دونم درسته یا نه.اما فکر کنم تو یکی از صفحات یکی از دوستان دلیلش رو گفتن.راه حا ما : اتوکد رو از تو استارت باز میکنیم و صفحه داخلش رو می بندیم.حالا فایل مون رو می کشیم می اندازیم داخلش.esc رو هم نگه میداریم. ما این طوری جواب میگرفتیم. اما هربار آنتی ویروس آپ دیدت نصب میکردیم حل می شد. نمی دونم افاقی بود یا تاثیر داشت

memar_sh

عضو جدید
درسته می نویسه nil.:)) این قبلا برا ما هم خیلی پیش می اومد و قضاوت ما این بود که بخاطر ویروس هست.نمی دونم درسته یا نه.اما فکر کنم تو یکی از صفحات یکی از دوستان دلیلش رو گفتن.راه حا ما : اتوکد رو از تو استارت باز میکنیم و صفحه داخلش رو می بندیم.حالا فایل مون رو می کشیم می اندازیم داخلش.esc رو هم نگه میداریم. ما این طوری جواب میگرفتیم. اما هربار آنتی ویروس آپ دیدت نصب میکردیم حل می شد. نمی دونم افاقی بود یا تاثیر داشت

سلام خسته نباشید صدرصد شک نکن از ویروس شده ویروس مختص اتوکد ما من از فونت های خارج از دفتر که گرفتم اینطوری میشود اون رو کنار گذاشتم

ehsanfathabadi

عضو جدید
دستاورد بزرگی برای خودم

دستاورد بزرگی برای خودم

اولا تشکر میکنم از دوتا دوست گرامیم (art-s @ memar-sh) اگه راهنمایی شما دو نفر نبود نمیتونستم به این دستاورد دست پیدا کنم. شما دوستان عزیز منو کمی راهنمایی کردین که رشته کلام رو ازتون گرفتم. یا به عبارتی یک روزنه باز کردین.
اگه یادتون باشه مشکل من در رابطه با nill بود. ( حالا من این پدر سوخته رو با کمک شما پیداش کردم)
بزارین از اول توضیح بدم: وقتی این ویروس فعال باشه و شما اتوکد خودتون روباز کنید. به محض باز شدن اتوکد اگه یک F2 بزنید.( هیچ دستوری رو تایپ نکنین و فقط F2 بزنین یک چیز جالب میبینین. و اون اینه:
ACAD.LSP WRITTEN BY RAHIM.DINIYAN IS LOADING..
FARSI interpreter Version 1.41 Is loading ........ Completed
این سر نخی بود که من گیرش اوردم. میبینید که یک برنامه مخرب توسط رحیم دینیان(نامرد چه اسمشم نوشته رو ویروسش). تا زمانی که این باشه مخفف دستورات اتوکد شما کار نمیکنه.یا اصلا کل اتوکد خوب کار نمیکنه. حالا جاش کجاس؟؟؟ جاش توی پوشه نصب شده اتوکدتو پوشه فونت شماس و اسمش هم ACAD.LSP (البته توی سیستم من تو پوشه فونت بودش ها)حالا بایک Shift+Delete پدرش رو دستش میدی. حالا دیگه وقتی اتوکد رو باز کنی و F2 بزنی دیگه این پیغام رو نمیبینی. با تشکر از این سایت و از شما دوستان گرام

takmemar

عضو جدید
سلاااام بر شما

شما باید ابتدا فایلتونو با فرمت dxf سیو کنید....

بعد دوباره اون فایل dxf رو با فرمت dwg سیو کنید
احتمالا درست میشه!

درست نشد!

منظورم اون عبارتیه که دور pdf مینویسه product by an autodesk education product!!
خیلی نیاز دارم که حذف بشه، چون نقشمو تو a3 میخوام و این عبارت دقیقا میاد تو نقشم... :(

ehsanfathabadi

عضو جدید
نوشته های حاشیه در اتوکد

نوشته های حاشیه در اتوکد

با سلام
دوست قبلی درست میگه: شما نقشه ات رو باز کن بع یک Save As ازش بگیر امانه با فرمت dwg بلکه بافرمت dxf اگه فرمت dxf رو از ورژن های پایین تر انتخاب کنی احتمال 80 90 درصد کارتراه میفته. راهش همینه. در غیر اینصورت باید برام میل کنی تا درست شه باز برات بفرستمش. تشکر

mehdi.sp141

عضو جدید
باعرض سلام خدمت همه دوستان گرام:
من یک مشکلی توی اتوکد دارم که به اینصورته: وقتی اتوکدم رو نصب میکنم چند روزی که میگذره مخفف دستورات دیگه اجرا نمیشه.
(البته بگم که شاید حدود 60 درصد از مخفف ها اجرا نمیشه بقیه اجرامیشه). یعنی باید اونها رو کامل بزنی. که اینم یک خیلی دردسر بزرگیه. مثلا: من میخوام دستور circle رو اجرا کنم در حالت عادی خوب میزنی C اجرا میشه . اما حالا اجرا نمیشه. دیگه دستور trim.extend و ... . در ضمن من توی لیست فرمانهای اتوکد هم رفتم اونا هیچ تغییری نکردن. من خودم فک میکنم که از این باشه که من همیشه به اینترنت متصل هستم. حالا ویندوزمن هم سون (7) هستش. و اتوکد من هم 2014.حالا من نمیدونم چه کنم. لطفا مرا راهنمایی کنین. تشکر از همه دوستان

سلام وقتی که میانبرهای کد کار نمی کنند به این دلیله که فایل aca.pgp آسیب دیده که از روی یک سیستم دیگه باید اونو کپی کنی . البته این فایل توسط خود شخص هم قابل ویرایشه.:)
cad.jpg

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
درست نشد!

منظورم اون عبارتیه که دور pdf مینویسه product by an autodesk education product!!
خیلی نیاز دارم که حذف بشه، چون نقشمو تو a3 میخوام و این عبارت دقیقا میاد تو نقشم... :(

بعد این کار وتبدیلش به dxf کافیه اتوکد رو یه بار ببندی ودوباره بازش کنی-مشکل حل میشه

هیراد

کاربر فعال
با سلام و خسته نباشید کسی میدونه چه جوری میشه text یه dimention و که برعکس مینویسه به حالت عادی در آورد ؟ ممنون

mehdi.sp141

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید کسی میدونه چه جوری میشه text یه dimention و که برعکس مینویسه به حالت عادی در آورد ؟ ممنون

سلام برای رفع این مشکل st را تایپ کرده و اینترو می زنیم از پنجره بازشده تیک backwards و بر می داریم.
textstyle.jpg

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه سوال:
آیا امکانش هست تو اتوکد برای رسم دیوار دوخطه (20 سانتی مثلا) از دستوری استفاده کرد که همزمان دوخط رو ترسیم کنه؟ جای استفاده از آفست؟
چه دستوری و چه جوری؟