رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

MR-FL

عضو جدید

با سلام
اتوکد 2015 ، برای اینکه بتوانید حالت کلاسیک را پیاده کنید باید مراحل زیر را طی کنید ..

اگر از استفاده کنندگان قدیمی نرم‌افزار اتوکد باشید با نصب ورژن 2015 متوجه تغییرات بنیادینی در رابط کاربری این ورژن نسبت به نسخه‌های قبلی شده‌اید. این دقیقاً همان اتفاقی بود که پس از عرضه Microsoft Office 2007 افتاد، یعنی اضافه شدن یک رُبان و حذف برخی نوار ابزراهای کاربردی برای کاربران. اما جای نگرانی نیست و این تغییرات قابل بازگشتند، هر چند که همیشه خوب است با رابط کاربری و امکانات جدید نرم‌افزارها کار کنیم اما ترک کردن عادت هم کار ساده‌ای نیست

برای باز‌گرداندن ظاهر نرم‌افزار به حالت کلاسیک آن، مراحل زیر را طی کنید:

1. نرم‌افزار را اجرا کنید، از بالای پنجره روی دکمه فلش رو به پایین کلیک کنید. اکنون از منوی باز شده، روی Show Menu Bar کلیک کنید؛

2. در کامند لاین این دستور را تایپ کنید و اینتر بزنید: RIBBONCLOSE

حالا باید همه چیز همانطوری شده باشد که چشمانتان به آن عادت داشت.

منبع:سایت گردو

با تشکر

بله میشه ساخت اما به صورت دیفالت نداره..بهتره که از کلاسیک دیگه استفاده نکنید.........نرم افزارهای دیگه هم با این منو وارد بازار شدن...برای هماهنگی بیشتر باید عادت کرد..

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
بله میشه ساخت اما به صورت دیفالت نداره..بهتره که از کلاسیک دیگه استفاده نکنید.........نرم افزارهای دیگه هم با این منو وارد بازار شدن...برای هماهنگی بیشتر باید عادت کرد..

من خودم از کلاسیک استفاده نمیکنم و با اتوکد به صورت تایپی کار میکنم، چون سرعت و دقت بالا میره . خوشبختانه سری نرم افزارهای اتودسک ، قابلیت تایپ دارند و این یک مزیت بسیار عالی هست .
درحالی در بیشتر نرم افزارهای تخصصی عمران ، این قابلیت وجود نداره . البته ایتبس 2013 تا حدودی در این زمینه پیشرفت داشته .

با تشکر
:gol:

MR-FL

عضو جدید
من خودم از کلاسیک استفاده نمیکنم و با اتوکد به صورت تایپی کار میکنم، چون سرعت و دقت بالا میره . خوشبختانه سری نرم افزارهای اتودسک ، قابلیت تایپ دارند و این یک مزیت بسیار عالی هست .
درحالی در بیشتر نرم افزارهای تخصصی عمران ، این قابلیت وجود نداره . البته ایتبس 2013 تا حدودی در این زمینه پیشرفت داشته .

با تشکر
:gol:

بله ..کیبوردی سرعت رو بالا میبره ............من خودمم کیبوردی کار میکنم. عادت کردم.............ولی استاندارد کار با اتوکد سربالا ...برعکس کار با word که سر پایینه.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
سریعترین راه واسه ترسیم شعاعهای یک دایره یا کمان با فواصل مساوی چیه؟!

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .. خسته نباشید
دوستان من می خوام از کارم داخل اتو کد نما بگیرم ( با dxb گرفتم ولی چون حجم کار خیلی بالاست نمای خوبی به دست نمیاد) آیا روش دیگه اییم هست که بشه باهاش نما گرفت؟؟

majid1986

عضو جدید
اون هایی که اتوکد بلد هستن لطفا کمک کنن

اون هایی که اتوکد بلد هستن لطفا کمک کنن

من دو تا بلوک(بدون هاشور) تو اتوکد دارم میخوام وقتی این دو بلوک رو روی هم قرار میدم قسمت هایی از بلوک زیری که بلوک بالایی روش قرار گرفته معلوم نباشه. در حال حاضر وقتی دو بلوک رو روی هم قرار میدم هر دو بلوک معلوم هستن و طرح رو خراب می کنن در صورتی که میخام طرح یه کم به واقعیت نزدیک باشه و بلوک زیری از داخل بلوک بالایی معلوم نباشه.لطفا راهنمایی کنید.
دست همه تون رو می بوسم!

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
من دو تا بلوک(بدون هاشور) تو اتوکد دارم میخوام وقتی این دو بلوک رو روی هم قرار میدم قسمت هایی از بلوک زیری که بلوک بالایی روش قرار گرفته معلوم نباشه. در حال حاضر وقتی دو بلوک رو روی هم قرار میدم هر دو بلوک معلوم هستن و طرح رو خراب می کنن در صورتی که میخام طرح یه کم به واقعیت نزدیک باشه و بلوک زیری از داخل بلوک بالایی معلوم نباشه.لطفا راهنمایی کنید.
دست همه تون رو می بوسم!

سلام
با توجه به سوالی که مطرح کردید ، بلوک اول( همان بلوک که در زیر قرار میگیرد) خطوطی که مایل هستید دیده نشوند در لایه ای جداگانه ای قرار بدهید و اون لایه رو از به حالت خاموش دربیاریید تا دیده نشه .

پ ن: ( درضمن جمله ی آخری که قرار دادید رو تغییر بدهید . (دوستانه گفتم ))

با تشکر :gol::gol:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
دست همه تون رو می بوسم!

از حالت بلوک خارج کن بعد قسمت هایی رو که نمیخوای وجود داشته باشه حذف کن

hagh

عضو
سلام .. خسته نباشید
دوستان من می خوام از کارم داخل اتو کد نما بگیرم ( با dxb گرفتم ولی چون حجم کار خیلی بالاست نمای خوبی به دست نمیاد) آیا روش دیگه اییم هست که بشه باهاش نما گرفت؟؟

سلام دوست عزیز
این روشی که بهتون می گم از کار نما می گیره ، و نمای گرفته شده رو در دو لایه ایجاد می کنه . یک لایه مربوط به خطوط دید و یک لایه مربوط به خطوط ندید. چون ما در نهایت به خطوط ندیدش احتیاج نداریم پاکشون کنید.
ابتدا برید به زبانه layout . در کادر وسط صفحه دوبار کلیک کنید تا فعال بشه. نمای مورد نظرتون رو از نوار ابزار view انتخاب کنید (مثلا front) . بعد این مسیر رو برید : منوی کرکره ای draw
modeling -set up -profile
ازتون می خواد که حجم رو انتخاب کنید این کار رو بکنید و چهار بار enter رو بزنید . نمای شما گرفته شده . حالا برید تو زبانه model و نما تون رو با تنظیم ucs به صفحه ی مورد نظرتون ببرید .خطوط ندیدش رو پاک کنید . برای راحتی لایه خطوط دید رو خاموش و خطوط ندید رو پاک کنید .
موفق باشید.

hagh

عضو
سلام دوستان من یه سوالی دارم
من پلانمو رو مقیاس 1.1 اندازه گذاری کردم الان می خوام ببرمش به مقیاس 0.16 چیکارکنم که اندازه هام تغییر نکنه؟؟؟

سلام دوست عزیز
دوکار میتونید بکنید:
1- در قسمت تنظیمات اندازه گذاری (dimension style ) سر برگ primary units در قسمت scale factor ضریبی رو جهت اصلاح اندازه هاتون تایپ کنید .
مثلا در مورد کار شما اندازه هاتون داره 6.25 برابر کوچک می شه . پس در این قسمت عدد 6.25 رو وارد کنید. بعد از اعمال ضریب اندازه هاتون اصلاح خواهد شد .
2- کارتون رو در حالت 1/1 بلاک کنید ، البته قبل از بلاک کردن باید اندازه گذاری تون رو انجام بدید . بعد از بلاک کردن مقیاس کارتون رو تغییر بدید .

holooooooo

کاربر ممتاز
نحوه ی ساخت هاشور در اتوکد

نحوه ی ساخت هاشور در اتوکد

با سلام
اگر بخوام غیر از هاشورای خود اتوکد هاشوری خودم بسازم میشه؟
میشه روششو بگین؟

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
اگر یک سری پک هَچ داشته باشیم و بخوایم از اون تو اتوکد استفاده کنیم ، یعنی هَچی به غیر از نمونه های همیشگی اتوکد ، چطور باید استفاده کنیم ؟ پک رو کجا پِیس کنم :que:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در خط فرمان عبارت superhatch رو تایپ کرد و اینترم قبل از باز کردن پنجره super hatch باید شکل hatch خودتون در auto cad بکشید و بعد اتمام کار شکل خودتون رو به یک block Difinition تبدیل کرده بلوک کردم دیگه همه میدونن /// حالا بعد دستور super hatch اجرا میکنیم در پنجره باز شده 5 گزینه وجود دارد که ما با گذینه 2 یعنی block کار داریم خوب بر روی دکمه بلوک کلیک کرده در پنجره باز شده پنجره superhatch-insert در جلوی دکمه block نام block مورد نظر وارد کنید البته معمولا نام آخرین ابجکتی که شما به بلوک تبدیل کردن به صورت اتوماتیک در اینجا قرار میگیره /// به بقیه قسمتهاش کاری نداشته باشید و بر روی ok کلیک کنید /// و بعد در وسط صفحه cad یک کلیک کرده فقط یک کلیک ///بعد از این از شما یک عدد به عنوان scale در زاویه x میخواد مثلا بزنید 0.5 و بعد اینتر /// حالا همون عدد برای زاویه y میخواد دوباره بزنید 0.5 و بعد اینتر // بعد از اون یک زاویه از شما میخواد مثلا بدین 30 و بعد اینتر /// و بعد یک سوال از شما پرسید میشه که آیا شما میخواهید از این بلوک استفاده بکنید یا نه دوباره اینتر بزنید و دوباره یک سوال پرسیده میشه که مربوط به corner است شما بزنید اینتر و در آخر در وسط جای که میخواهید هاشور بزنید کلیک بکنید و بعد اینتر حالا میبینید که کار شما هاشور خورده است
بابا دوستم یه کف سازی خودش طراحی کرده اونو میخوام هاشورش کنم،راهی هست؟؟

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فایلهای HATCH که دارای پسوند *.PAT*.**می باشند را در مسیر زیر کپی کنید.
نرم افزار اتوکد در هنگام کپی باید بسته باشد . حال اتوکد را فعال و فایلهای فوق را از برگه CUSTOM متعلق به دستور HATCH را اجرا کنید*.
C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 2014\Support
سلام دوستان
اگر یک سری پک هَچ داشته باشیم و بخوایم از اون تو اتوکد استفاده کنیم ، یعنی هَچی به غیر از نمونه های همیشگی اتوکد ، چطور باید استفاده کنیم ؟ پک رو کجا پِیس کنم :que:

holooooooo

کاربر ممتاز
Untitled.jpgسلام
ویندوز دوستم خودشو آپپدیت کرد از اون ب بعد نرم افزار اتوکدش موقع باز کردن یه اروری میده،
دوباره نصب کردش اتوکدو باز همون ارورو میده باز میشه و بسته میشه اصلا نمیشه کرکشم کرد...
این ارور..
مشکل چیه؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا دوستم یه کف سازی خودش طراحی کرده اونو میخوام هاشورش کنم،راهی هست؟؟
با فرمان superhatch میشه این کارو کرد...به کمک این فرمان میتونین از یک عکس یا بلوک برای الگوی هاشور استفاده کنین

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 229732سلام
ویندوز دوستم خودشو آپپدیت کرد از اون ب بعد نرم افزار اتوکدش موقع باز کردن یه اروری میده،
دوباره نصب کردش اتوکدو باز همون ارورو میده باز میشه و بسته میشه اصلا نمیشه کرکشم کرد...
این ارور..
مشکل چیه؟
ویندوزش چیه؟؟؟احتمالا 8 باشه آره؟؟؟؟اینجارو یه چک کن http://www.solvusoft.com/en/errors/runtime-errors/autodesk-inc/autocad/87-autocad-2014-error-87/

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایراد در flatshot

ایراد در flatshot

من قبلا به راحتی با flatshot کار میکردم یعنی حجممو تو مکس درست میکردم با پسوند dwg ..........export میکردم و تو کد از هر نمایی که میخواستم استفاده میکردم ولی الان یه حجمی رو ساختم میبرم توکد بعد اجرای فرمان خظا میده فک کنم حجم رو شناسایی نمیکنه گفتم شاید روند مدلسازیم تو مکس ایراد داشته یه باکس خالی کشیدم آوردم بازم ارور میده
پروزه یه بنده خدایی رو دارم انجام میدم تا پس فردام ارائه داره ممنون میشم کمک کنین

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام
دارم واسه طرحم اندازه گذاری میکنم ولی واسه عمودی اندازه گذاشتن دچار مشکل شدم اعداد بصورت عمود در میان باید بصورت افقی باشن نیستن!!! چکار کنم؟؟

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام
دارم واسه طرحم اندازه گذاری میکنم ولی واسه عمودی اندازه گذاشتن دچار مشکل شدم اعداد بصورت عمود در میان باید بصورت افقی باشن نیستن!!! چکار کنم؟؟

سلام D اینتر (یا سربرگ فرمت، دایمنشن استایل) در پنجره ی باز شده سمت راست modify ، در پنجره ی باز شده سریرگ text ..بخش text alignment گوشه راست پایین، روی هوریزنتاله بذارید روی
aligned with dimention line
3.jpg

آخرین ویرایش:

MR-FL

عضو جدید
من قبلا به راحتی با flatshot کار میکردم یعنی حجممو تو مکس درست میکردم با پسوند dwg ..........export میکردم و تو کد از هر نمایی که میخواستم استفاده میکردم ولی الان یه حجمی رو ساختم میبرم توکد بعد اجرای فرمان خظا میده فک کنم حجم رو شناسایی نمیکنه گفتم شاید روند مدلسازیم تو مکس ایراد داشته یه باکس خالی کشیدم آوردم بازم ارور میده
پروزه یه بنده خدایی رو دارم انجام میدم تا پس فردام ارائه داره ممنون میشم کمک کنین

falat error?
یه بار تبدیلش کنید به mesh بعد اکسپورت به dwg ببینید درست میشه.
اگه درست نشد و فایل اتوکدی الزامی نبود! تو تردی مکس هم میشه رندر سیمی گرفت با vray edges tex با زمینه سفید..وخطوط سیاه

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه آتلیه معماری دارم یعنی تازه دایر کردم چند تا چاپگر و یه پلاتر دارم یه سری نقشه که میاد کلا فونتش جدا جدا میشه و برعکس.....
یه سریاش نقشه های شهرداری و مسکن شهرسازیه فونتشونو گیر اوردم ریختم تو پوشه فونت....سبک های مختلف با فونتهای مختلف درست کردم بازم درست نشد تو قسمت پروپرتیس هم از زیر مجموعه گرافیک گذاشتم رو گزینه تکس بازم فایده نداشت
واینکه دانشجوها معمولا فونتشونو با پیش فرض اتوکد مینویسن که موقع چاپ خوب در نمیاد برای این مشکل شما چه پیشنهادی دارین؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. بچه ها کسی لوگوی(آرم) دانشگاه آزاد اسلامی رو تو اتوکد داره ؟