رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

soh-rab

عضو جدید
سلام و خسته نباشید...یه سوال دارم!من پلانم چرخش زیاد داره و خطوطو آرک هایی که کشیدم دارای لرزشن هر کاریم میکنم درست نمیشن!اول اینکه راهی واسه حل این مشکل هست؟و دوم اینکه چکار کنم حداقل تو پلات اینجوری نشه؟!آخه پلات گرفتم 1.500 معلوم بود:(

می شه بیشتر توضیح بدی یا با عکس بذاری

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
منظورم اینکه خطهایی که میکشم توی یه زاویه هایی دندونه دندونه دار میشه خیلی بد...ی

قوسها نرم نیست؟؟ اگه اینطوره re میتونه کمکتون کنه!! اگر نه .تصویر بذارید تا منظورتون رو بهتر متوجه بشیم

liloo

عضو جدید
بله چشم سعی میکنم بزارم

cad1.jpg
اون شکل اولیه رو مجبور شدم زاویشو عوض کنم که شد شکل 2 ....می بینید دور جاهایی که خط کشیدم در شکل2چطوری شده دندونه ای...حتی اگه روتیت نکنم و از اول شکلو بکشم بازم نمی دونم چرا توی این زاویه این اتفاق می افته

آخرین ویرایش:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 158897
اون شکل اولیه رو مجبور شدم زاویشو عوض کنم که شد شکل 2 ....می بینید دور جاهایی که خط کشیدم در شکل2چطوری شده دندونه ای...حتی اگه روتیت نکنم و از اول شکلو بکشم بازم نمی دونم چرا توی این زاویه این اتفاق می افته

تصویر کوچیکه-دیده نمیشه--

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا اینجا اینقدر بی کیفیت میشه!!!!!؟اون قسمتایی که دایره سبز کشیدم بعد از چرخش دندونهای شده

اگر درست متوجه شده باشم خطوط چون مورب میشن اینطور دیده میشن ، چون زاویه خیلی کمی با خطوط قائم دارند معمولا اینطوری دیده میشن ...

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه هیچ چیزی تو پرینت کمرنگ نمیفته مگر اینکه خطش رو با ضخامت کم و با رنگهای ضعیف تعریف کرده باشی..حتی TRANSPARENCY
اگه میخوای مطمین هم بشی همیشه قبل پرینت Preview بگیر و زوم کنی متوجه میشی..

هرچی فک کردم اکس چیه متوجه نشدم..:confused: تا به عکس رجوع کردم..:):whistle: ما از پروژه های قبلی کپی میکنیم یا بلوک Attribute که قبلا ساختیم استفاده میکنیم.. :w10:

میشه توضیح بدین اکس چیه؟ من متوجه نمیشم

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
ینی پیر میکنه آدمو ......

آقا جویا شدیم گفتن که :

دو حالت داره : اگه ناخود آگاه این error ظاهر شد , مشکل از آبجکتهای ADT هست یا اتصال به dbconnect یا برنامه نویسیهای دیگه مثه visual و ....
رفع مشکل : دستور Recover رو اجرا کنید, سپس دستور wblock- رو اجرا کنید....

حالت دوم : موقع trim , extend این error ظاهر بشه.. شده دیگه ,کاریش نمیشه کرد..:w19:

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
ساخت پوزیسیون

ساخت پوزیسیون

سلام دوستان یه سوال
پوزیسیون(اگر درست گفته باشم)چطوری میشه استفاده کرد؟
منظورم همون سربرگ اکس هاست میخوام بدونم به صورت پیش فرض خود کد داره؟

یه سوال دیگه قفل و فریز و چراغ توی پلات چه فرقی با هم دارن

مشاهده پیوست 158756

سلام

با توجه به اینکه دوستان بعضی از سوالها رو پاسخ دادن ، به پاسخ سوال اول میپردازم :

برای ساخت پوزیسیون ِ ستونگذاری ، این مسیر رو طی کنید :

کلید ِ ترکیبی ِ کنترل 3 » سربرگ ِ annotation » گزینه ی tag - metric رو توی صفحه ی اتوکد دِرَگ کنید ( بکشید ) .

ax.jpg

بعد ممکن هست که در مواردی ؛ نیاز به تنظیمات ِ همین پوزیسیون ها داشته باشید ، که با دبل کلیک کردن یه پنجره باز میشه ، و گزینه های زیادی داره ، که میشه ازشون استفاده کرد .

اگر برای اون موارد باز سوالی پیش اومد ، بپرسید .

امیدوارم مفید بوده باشه . موفق باشید . . .:gol:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

با توجه به اینکه دوستان بعضی از سوالها رو پاسخ دادن ، به پاسخ سوال اول میپردازم :

برای ساخت پوزیسیون ِ ستونگذاری ، این مسیر رو طی کنید :

کلید ِ ترکیبی ِ کنترل 3 » سربرگ ِ annotation » گزینه ی tag - metric رو توی صفحه ی اتوکد دِرَگ کنید ( بکشید ) .

مشاهده پیوست 159075

بعد ممکن هست که در مواردی ؛ نیاز به تنظیمات ِ همین پوزیسیون ها داشته باشید ، که با دبل کلیک کردن یه پنجره باز میشه ، و گزینه های زیادی داره ، که میشه ازشون استفاده کرد .

اگر برای اون موارد باز سوالی پیش اومد ، بپرسید .

امیدوارم مفید بوده باشه . موفق باشید . . .:gol:

سلام خیلی ممنون از شما :gol:
مفید بود و متوجه شدم

فقط میشه کاری کرد که عددا پشت سر هم بیاین نه اینکه ادیتشون کرد؟؟
پنجره ای که با دبل کلیک باز میشه چه تنظیمات مفیدی داره من چیزی به نظرم نیومد!!
و همین ادرسی که دادید مدل های دیگر هم داشت مثل خط سکشن و اینا علامت تیپ بندی هم ادرسش همینجاست؟(پیدا نکردم)

E . H . S . A . N

مدیر تالار
تنظیمات پوزیسیون !

تنظیمات پوزیسیون !

سلام خیلی ممنون از شما :gol:
مفید بود و متوجه شدم

فقط میشه کاری کرد که عددا پشت سر هم بیاین نه اینکه ادیتشون کرد؟؟
و همین ادرسی که دادید مدل های دیگر هم داشت مثل خط سکشن و اینا علامت تیپ بندی هم ادرسش همینجاست؟(پیدا نکردم)

خواهش می کنم .

نه ، فکر نمی کنم بشه اعداد رو به ردیف قرار داد ؛ تنظیمش کاری نداره ؛ و اینکه چون ترتیب اعداد به دست ماست ، اینه که گمان می کنم چنین قابلیتی نداشته باشه .

در اون پنجره شما میتونی text رو edit کنی ؛ در بخش properties زاویه ی شماره یا فونت رو تغییر بدی . ( rotate ) . و همچنین لایه بندی و تغییر رنگ و ... !

و همین ادرسی که دادید مدل های دیگر هم داشت مثل خط سکشن و اینا علامت تیپ بندی هم ادرسش همینجاست؟

آره ، در اینجا حالت های پیش فرض کد هست ، که خیلی هم اصولی و استاندارد هستند . و انواع زیادی آبجکت و علائم داره ؛
راستش من علامت تیپ بندی رو ندیدم توی اینا ؛ امــــــــا ، علامت تیپ بندی که چیز پیچیده ای نیست ! یه دایره یا شش ضلعی هست که درونش با text و شماره مینویسی ! معمولا خودمون ایجاد می کنیم . ( بهتره موقع ایجاد ، اونا رو بلاک کنیم با " بیس پوینت" مشخص و ثابت .برای هر تیپ ِ خاص ، یک بلاک ایجاد کنید ) .

امیدوارم همونی رو که در ذهن ِ شما بوده رو بیان کرده باشم . :gol:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
خواهش می کنم .

نه ، فکر نمی کنم بشه اعداد رو به ردیف قرار داد ؛ تنظیمش کاری نداره ؛ و اینکه چون ترتیب اعداد به دست ماست ، اینه که گمان می کنم چنین قابلیتی نداشته باشه .

در اون پنجره شما میتونی text رو edit کنی ؛ در بخش properties زاویه ی شماره یا فونت رو تغییر بدی . ( rotate ) . و همچنین لایه بندی و تغییر رنگ و ... !

آره ، در اینجا حالت های پیش فرض کد هست ، که خیلی هم اصولی و استاندارد هستند . و انواع زیادی آبجکت و علائم داره ؛
راستش من علامت تیپ بندی رو ندیدم توی اینا ؛ امــــــــا ، علامت تیپ بندی که چیز پیچیده ای نیست ! یه دایره یا شش ضلعی هست که درونش با text و شماره مینویسی ! معمولا خودمون ایجاد می کنیم . ( بهتره موقع ایجاد ، اونا رو بلاک کنیم با " بیس پوینت" مشخص و ثابت .برای هر تیپ ِ خاص ، یک بلاک ایجاد کنید ) .

امیدوارم همونی رو که در ذهن ِ شما بوده رو بیان کرده باشم . :gol:

با دابل کلیک منوی Attribute باز میشه- برای options بیشتر کافیه روش کلیک راست کنید یا قبل از استفاده تو پالت مورد نظر رو گزینه ها کلیک راست کنید--گزینه ای زیادی قرار داره مثلا ادیت همون تو ادیتور بلوک!--و...

همونطور که دوستمون احسان جان گفتند دستی هم میشه این کار رو کرد--واگه دنبال سرعت هستید همون دستی بهتره--چون این سیستم کار سرعت رو پایین میاره-بخصوص توکار--استفاده از نقشه های قبلی ویا ... بهتر از این روشه-البته این روش هم به اندازه خودش جالبه وحتی سرعت خوبی داره--

آخرین ویرایش:

E . H . S . A . N

مدیر تالار
اطلاعیه : پاکسازی و فهرست بندی ِ تاپیک رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

اطلاعیه : پاکسازی و فهرست بندی ِ تاپیک رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

با سلام
به اطلاع میرسونم که تاپیک ، ساماندهی و فهرست بندی شد .
به این طریق که لینک ِ پاسخ های سوالاتی که تا به حال در تاپیک مطرح شده ، با عنوان مشخص و دسته بندی ، در فهرست گنجانده شده ، و دوستان و کاربران عزیز میتونن در صورت سوال و درخواست و حل مشکل ، به این فهرست رجوع کنند .
اکیدا ً توصیه میکنم که از این به بعد ، قبل از ارائه ی درخواست ، حتما فهرست رو مطالعه کنید ، و اگر سوال و درخواست ِ شما تکراری نبود ، اون رو مطرح کنید .
دوستانی هم که در اینجا زحمت می کشند و به مشکلات و سوالات رسیدگی می کنند ، توجه داشته باشند که پاسخ سوالهای تکراری داده نشه ؛ چون این پست ها ، بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد .

جا داره که همینجا ، از زحمات و مشارکت ِ دوست ِ خوبم ، خانوم مهندس Parisa R صمیمانه تشکر کنم ، چرا که در واقع بخش اعظم زحمات رو ایشون کشیدن . :gol:

فهرست تاپیک رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

با آرزوی موفقیت و بهروزی ِ شما . . .:gol:

آخرین ویرایش:

mohandesmemari

عضو جدید
سلام دوستان و خسته نباشید
دوستان من اتوکد 2013 خیلی وقته کار میکنم توی سه بعدی وقتی میخوام متریال بدم پنجره متریال اصلا باز نمیشه هر کاری کردم نشد چیکار کنم تا بتونم پنجره متریال باز کنم تا بتونم استفاده کنم ؟؟؟؟ خیلی لازم دارم ممنون
.....
...
..
.
بازم سلام دوستان
اتوکد رو حذف کردم دوباره نصب کردم درست شد موفق باشید

آخرین ویرایش:

mohandesmemari

عضو جدید
سلام دوستان من تازه اتوکد 2014 نصب کردم هیچ مشکلی نداشتم وقتی متریال باز میکنم و یکی از متریال هایی که انتخاب میکنم تا روش تنظیم کنم این ارور رو میده خطا میده و اتوکد بسته میشه فکر میکنی مشکل کجاست /؟؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدید ممنون
اینم عکسه

سلام دوستان گرامی

امیدوارم که پرسش ام تکراری نباشه، البته تاپیک رو گشتم و جواب سوالمو نیافتم

دربازه camera تو کد، می شه بگید وقتی عکس می گیریم کجا سیو می شه؟
@--}--

mohandesmemari

عضو جدید
سلام دوستان من تازه اتوکد 2014 نصب کردم هیچ مشکلی نداشتم وقتی متریال باز میکنم و یکی از متریال هایی که انتخاب میکنم تا روش تنظیم کنم این ارور رو میده خطا میده و اتوکد بسته میشه فکر میکنی مشکل کجاست /؟؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدید ممنون
اینم عکسه

سلام دوستان بالاخره موفق شدم که هنگ نکنه و بسته نشه
مشکل اصلی سوییچ کارت گرافیک بوده چون لب تاب من دو تا کارت گرافیک داره برای اتوکد سوییچ نمیشد واسه همین کارت گرافیک رو تعیین کردم که هنگ نکنه الان دیگه مشکلی ندارم موفق باشید......

S_arch

عضو جدید
سلام
بچه ها میشه راهنمایی کنین؟

من جدبدا خواستم از رو DVD اتوکد 2014 رو نصب کنم. دیوونه ام کرده. تو مرحله instal 11of 15 که میرسه ارور میده. insert disk autocad 2014 گفتم شایدdvd خرابه . با یه دیسک دیگه هم امتحان کردم بازم همینه. به نظرتون مشکلش چیه؟؟

میشه راهنمایی کنین؟

2 تا dvd داره. ولی یکیش 64 یکیش 32

آخرین ویرایش:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
بنا به درخواست mohandesmemari

برای رندر گرفتن

1-اولین قدم اینه که سه بعدی در حالت "پرسپکتیو" باشه (دستور 3DO رو زده و سپس کلیک راست کنید و بعد Perspective رو انتخاب کنید)..

2-قدم دوم از تب Render تنظیمات داخل عکس رو اعمال کنی...البته کیفیت رندر دست خودت و ساعتم بین 11:00 تا 15:00 باشه بهتره..

2013-07-19_171314.jpg;)

mohandesmemari

عضو جدید
بنا به درخواست mohandesmemari

برای رندر گرفتن

1-اولین قدم اینه که سه بعدی در حالت "پرسپکتیو" باشه (دستور 3DO رو زده و سپس کلیک راست کنید و بعد Perspective رو انتخاب کنید)..

2-قدم دوم از تب Render تنظیمات داخل عکس رو اعمال کنی...البته کیفیت رندر دست خودت و ساعتم بین 11:00 تا 15:00 باشه بهتره..

;)

هر کاری کردم نشد میبینید توی تری دی مکس با دکمه هشت یه پنجره باز میشه برای بک گراند رنگ عوض میکنیم یا عکس میندازیم و موقع رندر درست میشه ولی توی اتوکد اینجوری نداره هر جا میگردم پیدا نمیتونم بکنم دوست دارم رنگ زمینه رندر همون بک گراند سفید باشه اگر نمیشه بیخیال شید ممنون از این که جوابمو دادید موفق باشید

fc9

عضو
سلام
بچه ها میشه راهنمایی کنین؟

من جدبدا خواستم از رو DVD اتوکد 2014 رو نصب کنم. دیوونه ام کرده. تو مرحله instal 11of 15 که میرسه ارور میده. insert disk autocad 2014 گفتم شایدdvd خرابه . با یه دیسک دیگه هم امتحان کردم بازم همینه. به نظرتون مشکلش چیه؟؟

میشه راهنمایی کنین؟

2 تا dvd داره. ولی یکیش 64 یکیش 32
سلام
بهتره ک فایل های دی وی دی رو روی دسکتاپ کپی کنید و از روی دسکتاپ اتوکد رو نصب کنید

هر کاری کردم نشد میبینید توی تری دی مکس با دکمه هشت یه پنجره باز میشه برای بک گراند رنگ عوض میکنیم یا عکس میندازیم و موقع رندر درست میشه ولی توی اتوکد اینجوری نداره هر جا میگردم پیدا نمیتونم بکنم دوست دارم رنگ زمینه رندر همون بک گراند سفید باشه اگر نمیشه بیخیال شید ممنون از این که جوابمو دادید موفق باشید

واسه تغییر بک گراند از دستور BACKGROUND استفاده کنید.
تو پنجره ش تغییر رنگ پایینه بالا هم میتونید انتخاب کنید ک عکس باشه یا آسمان..
واسه استفاده از آسمان دوتا دستور مرتبط دیگه هم هست
TIMEZONE ک با عدد تغییر میکنه بعد از وارد کردن دستور راهنمای برنامه رو بزنید نوشته ک چ اعدادی داره..
و
GEOGRAPHICLOCATION
ک سه گزینه داره اولی از فایل اسکیچاپ دومی هم مختصات از گول ارث آخری هم ک براساس نقطه مختصات و نقشه ست ک بیشتر ب کار میاد....

آخرین ویرایش:

ALi.613

عضو جدید
کسی برنامه نویسی به زبان اتوکد رو بلده؟ من چندتا lisp لازم دارم، اما نمیدونم چطور باید یک lisp جدید نوشت..

کسی برنامه نویسی به زبان اتوکد رو بلده؟ من چندتا lisp لازم دارم، اما نمیدونم چطور باید یک lisp جدید نوشت..

من چندتا lisp لازم دارم، اما نمیدونم چطور باید یک lisp جدید نوشت..
اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم کمک کنه....

mohandesmemari

عضو جدید
اتوکد 2013 خیلی بهتر از 2014 است فقط کمی دیر باز میشه ولی بازم ارزش داره چون در اتوکد 2014 امکاناتی که اضافی شده اصلا بدرد ما نمیخوره چون در ایران چنین امکاناتی نیومده هم مشکل داره فقط 2013 بهتره صبر کنم تا مشکلات اتوکد برطرف بشه یا اینکه 2015 بیاد از اتوکد 2014 خیلی بدم اومد چون خیلی اذیتم کرد یه موقع رندر مشکل داره یه موقع یه منویی حذف میشه یه موقع ارور میده من تا حالا اینجوری ندیده بودم موفق باشید

آخرین ویرایش:

niegrau

عضو جدید
راه های افزایش سرعت " اتوکد " How to boost Autocad

راه های افزایش سرعت " اتوکد " How to boost Autocad

بچه ها روش هایی رو که بلدید که سرعت اتوکد بالا بره، رو لطفا بنویسید.

چون وقتی با لپ تاپ 3 بعدی باهاش کار می کنم خیلی سرعتش پایین میاد بدلیل اینکه اکثریت لپ تاپ ها کارت گرافیک GPU-Based نیستن.

niegrau

عضو جدید
keui.jpg

شماره 1. دیوارهایی که کشیدم رو از polysolid استفاده کردم. حالا دیوار داخلی و خارجی رو که میخوام متریال بدم، همش با هم عوض میشه؟ بهترین راه برای حل این مشکل چیه؟ Explode زیاد جالب بنظر نمیرسه !!!!

شماره 2. برای نمای قرنیزی دادن دور تا دور ساختمان از بیرون بهترین راه حل چیه؟ آیا باید بصورت 2D مربع بکشم روی Face ها و بعدش surface اش کنم و بعد متریال بدم؟

شماره 3. این قسمت رو بخوام نمای سفید بدم، فقط این یک تکه رو، بازم باید از روشی که توی شماره 2 گفتم استفاده کنم؟

شماره 4. اگر بخواییم در محدوده 4، یک نمای روکار 3 بعدی مثلا یک سری سنگ بادبر یا تیشه ای روی سطح دیوار اضافه کنیم، آیا باید 2 بعدیشو روی face ایجاد کنیم بعدش extrude/ pressPull کنیم، بعد متریال بدیم؟

هر کدوم رو بلدید با ذکر شماره محدوده پاسخ بدید لطفا. گیر کردم اینجاشو.

niegrau

عضو جدید
این از Livemap استفاده می کنه که راه دسترسیش زمانی باز میشه که شما در اتودسک 360 عضو بشید. شرایط عضویتش رو نمی دونم که آیا یوزر هایی که با ورژن های کرک شده هستن میتونن استفاده کنند یا نه. کسی شرایط عضویت رو میدونه ؟؟؟؟

سلام کسی هست بهم کمک کنه///؟اینم عکسه

http://upload7.ir/images/15086310048036803597.jpg