رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

mohandesmemari

عضو جدید
این از Livemap استفاده می کنه که راه دسترسیش زمانی باز میشه که شما در اتودسک 360 عضو بشید. شرایط عضویتش رو نمی دونم که آیا یوزر هایی که با ورژن های کرک شده هستن میتونن استفاده کنند یا نه. کسی شرایط عضویت رو میدونه ؟؟؟؟

ممنون که نظر دادید راستش من اتودسک 360 رو میخوام چیکار بدرد من نمیخوره من همون مختصات طول عرض جغرافیایی بخاطر تابش افتاب بدم کافیه من که عضو نشدم اصلا دوست ندارم عضو بشم چون به درد من نمیخوره موفق باشید

S_arch

عضو جدید
دوستان من نصب کردم اتوکد 2014 رو. به نظرتون چطوره؟ بهتر از ورژن های قبلی نیس؟
من چون قبلا با 2011 کار میکردم یه کم فضاش برام عجیبه سرعتمو کند کرده. خواستم ببینم کسانی که استفاده میکنن راضین ؟

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 161156

شماره 1. دیوارهایی که کشیدم رو از polysolid استفاده کردم. حالا دیوار داخلی و خارجی رو که میخوام متریال بدم، همش با هم عوض میشه؟ بهترین راه برای حل این مشکل چیه؟ Explode زیاد جالب بنظر نمیرسه !!!!

شماره 2. برای نمای قرنیزی دادن دور تا دور ساختمان از بیرون بهترین راه حل چیه؟ آیا باید بصورت 2D مربع بکشم روی Face ها و بعدش surface اش کنم و بعد متریال بدم؟

شماره 3. این قسمت رو بخوام نمای سفید بدم، فقط این یک تکه رو، بازم باید از روشی که توی شماره 2 گفتم استفاده کنم؟

شماره 4. اگر بخواییم در محدوده 4، یک نمای روکار 3 بعدی مثلا یک سری سنگ بادبر یا تیشه ای روی سطح دیوار اضافه کنیم، آیا باید 2 بعدیشو روی face ایجاد کنیم بعدش extrude/ pressPull کنیم، بعد متریال بدیم؟

هر کدوم رو بلدید با ذکر شماره محدوده پاسخ بدید لطفا. گیر کردم اینجاشو.

1- برای متریال دادن به یک طرف دیوار نیازی به اکسپلود نیست, کافیه از این مسیر بری و Face مورد نظر رو انتخاب کنی و متریال بدی...Home Tab> Selection Panel> no filter > face ..
2-فقط کافیه با دستور Slice از ارتفاع مورد نظر برش بزنی و به روش بالا متریال بدی
3-بازم از روش 2 و 1
4- خودت جواب خودتو میدی دیگه؟ میتونی اون قسمت رو subtract کنی و یه حجم دیگه ایجاد کنی یا روشهای دیگه که بلدی..
5-دقت کن هر متریال رو اگه خواستی عوض کنی ابتدا متریال رو از روی Face پاک کن و بعد متریال دیگه ای اعمال کن ;)

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
دوستان من نصب کردم اتوکد 2014 رو. به نظرتون چطوره؟ بهتر از ورژن های قبلی نیس؟
من چون قبلا با 2011 کار میکردم یه کم فضاش برام عجیبه سرعتمو کند کرده. خواستم ببینم کسانی که استفاده میکنن راضین ؟

نسخه 2013 خیلی بهتره.. چون اتفاقات جدید تو نسخه 2014 برای کشور ما مناسب نیست.. من خودم 2011 رو ترجیح میدم..اما 2013 هم امکانات خوبی داره..اینجا هم میتونی ویژگی های هر نسخه رو ببینی.. من 2013 رو پیشنهاد میکنم.پیشرفتهای ورژنهای جدید اتوکد

S_arch

عضو جدید
نسخه 2013 خیلی بهتره.. چون اتفاقات جدید تو نسخه 2014 برای کشور ما مناسب نیست.. من خودم 2011 رو ترجیح میدم..اما 2013 هم امکانات خوبی داره..اینجا هم میتونی ویژگی های هر نسخه رو ببینی.. من 2013 رو پیشنهاد میکنم.پیشرفتهای ورژنهای جدید اتوکد

ممنون بابت اطلاعات مفیدتون. ولی دیگه نصب کردم. با کلی مصیبت! نمیخوام عوضش کنم.

فقط نمیدونم اون قسمتی رو که هی پیام میده . قسمت 360 آنلاین رو از کجا غیر فعال کنم؟

mohandesmemari

عضو جدید
ممنون بابت اطلاعات مفیدتون. ولی دیگه نصب کردم. با کلی مصیبت! نمیخوام عوضش کنم.

فقط نمیدونم اون قسمتی رو که هی پیام میده . قسمت 360 آنلاین رو از کجا غیر فعال کنم؟

با اجازه
من دیگه 2014 رو حذف کردم و به جاش همون 2013 نصب کردم نمیدونم چی بگم چطوری میخوای غیر فعال کنی چون 2014 حذف کردم ولی من تا جایی که میدونم میتونم بهتون کمک کنم اگر میخوای 360 رو حذف کنید و استفاده نکنید میتونی بری منوی استارت > program file > اتودسک > آنیستال اتوکد 2014 هست اونو میزنی یه پنجره واستون باز میشه ازتون میخواد که کدوم برنامه رو میخوای حذف کنید گزینه 360 رو انتخاب میکنی و اوکی میزنی تا حذف کنه
موفق باشید

آخرین ویرایش:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان بالاخره موفق شدم که هنگ نکنه و بسته نشه
مشکل اصلی سوییچ کارت گرافیک بوده چون لب تاب من دو تا کارت گرافیک داره برای اتوکد سوییچ نمیشد واسه همین کارت گرافیک رو تعیین کردم که هنگ نکنه الان دیگه مشکلی ندارم موفق باشید......

سلام//سوئیچ کارت گرافیک به چه صورته؟ممکنه توضیح بدید منم همین مشکلو دارم

takmemar

عضو جدید
سلام دوستان
من تو کد دو بعدی پلان کشیدم، ولی نمیدونم چی شده که z های پلانم بهم ریخته و از 0 خارج شده!
الانم دیگه کارم تموم شده و تازه متوجه این مشکل شدم! میخواستم ببینم راهی هست که بتونم کل z های کارمو 0 کنم و به حالت دو بعدی برش گردونم؟

CTRL+ALT+DELETE

عضو جدید
سلام دوستان
من تو کد دو بعدی پلان کشیدم، ولی نمیدونم چی شده که z های پلانم بهم ریخته و از 0 خارج شده!
الانم دیگه کارم تموم شده و تازه متوجه این مشکل شدم! میخواستم ببینم راهی هست که بتونم کل z های کارمو 0 کنم و به حالت دو بعدی برش گردونم؟
سلام
بهترین راهی ک میدونم اینه ک
از دستور Flatten استفاده کنید البته بایدموقع نصب اتوکد "اکسپرس تولز"رو نصب کرده باشید.اگه ک نصب نیست میتونید اضافه ش کنید ب اتوکد...دستورات خوبی توش هست...
....................................
میشه از کار پلات DXB گرفت..البته این پلات بیشتر واسه سه بعدیه..ولی خو میشه یه کارایی کرد ...

آخرین ویرایش:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام دوستان

با سلام
حتما راهی وجود داره .
یک روش این هست که پلان دو بعدی خودتون ، از حالت View دوبعدی به حالت سه بعدی تبدیل کنید و اون خطوط و ترسیماتی که دارای z هستند رو صفر کنید .
یک روش هم این هست که مثلا یک خطی رو که فکر میکنید z داره رو انتخاب کنید ، قسمت properties بخش Geometry رو انتخاب کنید و در اونجا Z رو صفر بدید . این کار رو میتونید وقتی در حالت دو بعدی هستید نیز انتخاب کنید .

درضمن عمده دلیل ایجاد z توی نقشه های دوبعدی ، استفاده از دکمه Shift که معمولا تو حالت دو بعدی ، Deselect میکنه و در حالت سه بعدی برای چرخش استفاده میشه .

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم .

با تشکر

mohandesmemari

عضو جدید
سلام//سوئیچ کارت گرافیک به چه صورته؟ممکنه توضیح بدید منم همین مشکلو دارم

سلام راستش من با اتوکد 2013 کار میکنم مشکلی ندارم چون اتوماتیک سوییچ میشه به هر حال ممکنه بعضی ها مشکل داشته باشه باید تنظیم کنند تا بر طرف بشه اینم عکسه به ترتیب انجام بدید حتما موفق میشید اگر دیدید که بازم مشکل داره اگر اتوکد به درستی نصب کرده باشید میشه گفت مشکل از کارت گرافیک است باید درایورشو نصب کنید یا اپدیت کنید ان شالله درست میشه موفق و سربلند باشید

http://upload7.ir/images/39276465135034098117.jpg

http://upload7.ir/images/61827313172428381295.jpg

takmemar

عضو جدید
سلام
بهترین راهی ک میدونم اینه ک
از دستور Flatten استفاده کنید البته بایدموقع نصب اتوکد "اکسپرس تولز"رو نصب کرده باشید.اگه ک نصب نیست میتونید اضافه ش کنید ب اتوکد...دستورات خوبی توش هست...
....................................
میشه از کار پلات DXB گرفت..البته این پلات بیشتر واسه سه بعدیه..ولی خو میشه یه کارایی کرد ...

مرسی از کمکتون :smile:
میشه نحوه استفاده از flatten رو دقیق بگین؟ وقتی تایپش میکنم یه مربع میاد که باهاش کل پلانمو انتخاب میکنم و بعد از اینتر نشانه گر مثل حالت لاین میشه! اون موقع دیگه نمیدونم چه دستوری بهش بدم، اینترو میزنم و بعدش هیچ اتفاقی نمیفته...
من میخوام پلانم کاملا دو بعدی شه که وقتی میبرمش تو مکس، اسنپاش بهم نریزه! پلات DXB کارو به عکس تبدیل میکنه؟!

با سلام
حتما راهی وجود داره .
یک روش این هست که پلان دو بعدی خودتون ، از حالت View دوبعدی به حالت سه بعدی تبدیل کنید و اون خطوط و ترسیماتی که دارای z هستند رو صفر کنید .
یک روش هم این هست که مثلا یک خطی رو که فکر میکنید z داره رو انتخاب کنید ، قسمت properties بخش Geometry رو انتخاب کنید و در اونجا Z رو صفر بدید . این کار رو میتونید وقتی در حالت دو بعدی هستید نیز انتخاب کنید .

درضمن عمده دلیل ایجاد z توی نقشه های دوبعدی ، استفاده از دکمه Shift که معمولا تو حالت دو بعدی ، Deselect میکنه و در حالت سه بعدی برای چرخش استفاده میشه .

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم .

با تشکر

این روشی که گفتی خوبه ولی چون خیلی از Z هام این اتفاق براشون افتاده، اجراش برای تک تک z ها سخته...
ممنون که کمک کردی:smile:

CTRL+ALT+DELETE

عضو جدید
مرسی از کمکتون :smile:
میشه نحوه استفاده از flatten رو دقیق بگین؟ وقتی تایپش میکنم یه مربع میاد که باهاش کل پلانمو انتخاب میکنم و بعد از اینتر نشانه گر مثل حالت لاین میشه! اون موقع دیگه نمیدونم چه دستوری بهش بدم، اینترو میزنم و بعدش هیچ اتفاقی نمیفته...
من میخوام پلانم کاملا دو بعدی شه که وقتی میبرمش تو مکس، اسنپاش بهم نریزه! پلات DXB کارو به عکس تبدیل میکنه؟!

این روشی که گفتی خوبه ولی چون خیلی از Z هام این اتفاق براشون افتاده، اجراش برای تک تک z ها سخته...
ممنون که کمک کردی:smile:

خاهش
خب ببینید اگه نوار فرمان رو همیشه بخونید بیشتر اتوکد رو بلدید اتوکد باهاتون حرف میزنه..مثلا همینو ک میگید رو نگاه کنید تو نوار فرمان نوشته Remove hidden lines? <No>:
خب ترجمه ش میشه این لابد ..پاک کردن خطوط مخفی..اون no هم ک نوشته پیش فرضش هست..ک ینی پاکشون نکنه...
ممکنه دوتا خط روی هم کشیده باشید توی دوتا ارتفاع متفاوت ک از دید پلان ک نگاه میکنید دوتا رو یکی میبینید ...خطهای اینجوری رو اگه بخاهید پاک میکنهه...اگه ک میخاهید کارتون رو ببرید توی مکس ک باید پاکشون کنید پ در جواب پیام بالا yes رو باید وارد کنید ..

یه چیزی وقتی خطوط ندید رو پاک میکنه خطوط از یکپارچگی در میان..اگه خاستین میتونید با دستور JOIN دوتا خط ک در یک امتداد هستن ولی یک تیکه نیستن رو بهم متصل کنید..دستور رو وارد کنید و دوتا خط رو انتخاب کنید تا بهم وصلشون کنه....
ببخشید جواب یه خطی رو ایقد کش دادم خاستم واسه د ستورات دیگه خودکفا بشید:)
اگه میخاین کارو ببرید تو مکس از همین راه بالایی استفاده کنید بهتره ...

پلات dxb خروجیش فایل کد میشه..ینی وقتی پلات گرفتین یه فایل با پسوند dxbبهتون میده ک میتونید اونو درگ کنید توی اتوکد میبینید ک همون نقشه ست ..کار رو بصورت پلان خروجی میگیره ..تخت شده ...نقطه z نداره کارتون..بیشتر واسه کارای سه بعدی ک میخان بزارن تو شیت بندی استفاده میکنن ...دستورات دیگه ای هم هست ک این کارو میکنن و.....

takmemar

عضو جدید
خاهش
خب ببینید اگه نوار فرمان رو همیشه بخونید بیشتر اتوکد رو بلدید اتوکد باهاتون حرف میزنه..مثلا همینو ک میگید رو نگاه کنید تو نوار فرمان نوشته Remove hidden lines? <No>:
خب ترجمه ش میشه این لابد ..پاک کردن خطوط مخفی..اون no هم ک نوشته پیش فرضش هست..ک ینی پاکشون نکنه...
ممکنه دوتا خط روی هم کشیده باشید توی دوتا ارتفاع متفاوت ک از دید پلان ک نگاه میکنید دوتا رو یکی میبینید ...خطهای اینجوری رو اگه بخاهید پاک میکنهه...اگه ک میخاهید کارتون رو ببرید توی مکس ک باید پاکشون کنید پ در جواب پیام بالا yes رو باید وارد کنید ..

یه چیزی وقتی خطوط ندید رو پاک میکنه خطوط از یکپارچگی در میان..اگه خاستین میتونید با دستور JOIN دوتا خط ک در یک امتداد هستن ولی یک تیکه نیستن رو بهم متصل کنید..دستور رو وارد کنید و دوتا خط رو انتخاب کنید تا بهم وصلشون کنه....
ببخشید جواب یه خطی رو ایقد کش دادم خاستم واسه د ستورات دیگه خودکفا بشید:)
اگه میخاین کارو ببرید تو مکس از همین راه بالایی استفاده کنید بهتره ...

پلات dxb خروجیش فایل کد میشه..ینی وقتی پلات گرفتین یه فایل با پسوند dxbبهتون میده ک میتونید اونو درگ کنید توی اتوکد میبینید ک همون نقشه ست ..کار رو بصورت پلان خروجی میگیره ..تخت شده ...نقطه z نداره کارتون..بیشتر واسه کارای سه بعدی ک میخان بزارن تو شیت بندی استفاده میکنن ...دستورات دیگه ای هم هست ک این کارو میکنن و.....

مرسی از جواب کاملتون:smile:
متاسفانه با دستور flatten موفق نشدم! کل پلانم بهم میریزه، همه شکلا عجیب غریب میشن!!!!
از پلات dxb میتونم تو مکسم استفاده کنم، درسته؟! نحوه گرفتن پلات dxb رو هم بهم میگین؟

آخرین ویرایش:

CTRL+ALT+DELETE

عضو جدید
مرسی از جواب کاملتون:smile:
متاسفانه با دستور flatten موفق نشدم! کل پلانم بهم میریزه، همه شکلا عجیب غریب میشن!!!!
از پلات dxb میتونم تو مکسم استفاده کنم، درسته؟! نحوه گرفتن پلات dxb رو هم بهم میگین؟
خاهش میکنم
ممولا ک جواب میده مگه اینکه خیلی وضعش خراب باشه..اگه بلوک دارین خاموش کنید...با این دستور خیلی بهتر جواب میده..خاستین فایلتون رو بزارید یه نیگاه بندازم ....
پلات dxb
اگه تو پرینترها پرینتر dxb رو ندارین
plottermanager رو وارد کنید و Add-A-Plotter Wizard رو اجرا کنید بعد دو پنجره بعدی next رو بزنید پنجره بعدی AutoCADdxb file رو انتخاب کنید و next و next پنجره بعدی پرینت تو فایل انتخاب شده باشه
و next و finish.
حالا پرینتر dxb اضافه شده...با اون پرینت بگیرید.بعد فایلی رو ک ذخیره کردید درگ کنید توی اتوکد ..تنها چیزی ک هست تغییر مقایسش میده ...ک میتونید اسکیل کنید کار رو ...یا اینکه موقع پرینت دوتا کادر داره واسه تعیین مقیاس رو یک بزارید هردوش رو ...

takmemar

عضو جدید
خاهش میکنم
ممولا ک جواب میده مگه اینکه خیلی وضعش خراب باشه..اگه بلوک دارین خاموش کنید...با این دستور خیلی بهتر جواب میده..خاستین فایلتون رو بزارید یه نیگاه بندازم ....
پلات dxb
plottermanager رو وارد کنید و Add-A-Plotter Wizard رو اجرا کنید بعد دو پنجره بعدی next رو بزنید پنجره بعدی AutoCADdxb file رو انتخاب کنید و next و next پنجره بعدی پرینت تو فایل انتخاب شده باشه
و next و finish.
حالا پرینتر dxb اضافه شده...با اون پرینت بگیرید.بعد فایلی رو ک ذخیره کردید درگ کنید توی اتوکد ..تنها چیزی ک هست تغییر مقایسش میده ...ک میتونید اسکیل کنید کار رو ...یا اینکه موقع پرینت دوتا کادر داره واسه تعیین مقیاس رو یک بزارید هردوش رو ...

این روش خوشبختانه جواب داد و از نگرانیم کم شد تا حدودی:smile:
ولی بازم مبلمان و خطوط پنجره و اینها کج و کوله شدن یکم!! از طرفی هم جدا جدا شدن هچا و از گروپ در اومدن مبلمانا فکر کنم تو مکس یکم دست و پا گیر شه!!
میشه بازم اگه روشی بلدین بگین که امتحان کنم؟!
ببخشید انقد سوال میپرسما:redface:

samar_eng

عضو جدید
خاهش میکنم
پلات dxb
و next و finish.

ببخشید راهی هست که لایه ها از بین نره؟مثلا اگر یک پلان با لایه های متفاوت کار کرده باشیم بعد از dxb و درگ تمام لایه ها باید از نو ایجاد شوندودرسته؟ همینطور همه خطوط و نوشته ها explode میشه :(

hamidreza90

عضو جدید
یکی کمک کنه لدفن!
کسی میدونه از دستور polyline چطوری میشه استفاده کرد؟؟؟

samar_eng

عضو جدید
یکی کمک کنه لدفن!
کسی میدونه از دستور polyline چطوری میشه استفاده کرد؟؟؟

تایپ کنید pl و اینتر
خطوط رو پشت سر هم ترسیم می کند .میتونید در حین ترسیم از گزینه arc استفاده کنید با تایپ کردن حرف A که به اینصورت کمان نیز ترسیم می شود.
میتونید به خطوط pl ضخامت بدید با وارد کردن حرف W که از شما دو تا ضخامت می پرسه .ضخامت اول مربوط به شروع خط و ضخامت دوم مربوط به انتهای خط است.

با زدن دستور تو بخش کامند یک سری گزینه نشان میده که میتونید از همونا استفاده کنید. در واقع اتوکد برای ترسیم خودش به شما کمک میکنه

mohandesmemari

عضو جدید
سلام دوستان
وقتی یک عکس آسمان توی اتوکد میبرم که بتونم جابجا کنم یا بالا پایین کنم مثل تری دی مکس 360 درجه ای باشه کسی میدونه؟؟؟

CTRL+ALT+DELETE

عضو جدید
این روش خوشبختانه جواب داد و از نگرانیم کم شد تا حدودی:smile:
ولی بازم مبلمان و خطوط پنجره و اینها کج و کوله شدن یکم!! از طرفی هم جدا جدا شدن هچا و از گروپ در اومدن مبلمانا فکر کنم تو مکس یکم دست و پا گیر شه!!
میشه بازم اگه روشی بلدین بگین که امتحان کنم؟!
ببخشید انقد سوال میپرسما:redface:
م بازم میگم از دستور flatten استفاده کنید ک راهش همینه..اگه نقشه هاشور و مبلمان داره
دلیلی نداره ک مبلمان و هاشور رو هم وقتی از این دستور استفاده میکنید توی نقشه باشن..میتونید موقتا اونا رو جابجا کنید حتی اگه بازم مشکل داشتین میتونید تیکه تیکه این کار رو بکنید ک بهتر انجا بشه...بهترین راهی ک میدونم همینه ...
پلات اینجوریه دیگه...بازم میتونید هاشور و مبلمان رو جابجا کنید و وقتی پلات گرفتید دوباره بزارید سرجاشون....
واسه نقشه های اینجوری راهش همونه تا جاییکه میدونم البته...
ن خاهش میکنم خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم...:smile:

ببخشید راهی هست که لایه ها از بین نره؟مثلا اگر یک پلان با لایه های متفاوت کار کرده باشیم بعد از dxb و درگ تمام لایه ها باید از نو ایجاد شوندودرسته؟ همینطور همه خطوط و نوشته ها explode میشه

پلات اینجوریه...
اگه لایه ها رو لازم دارید flatten بهتره فک کنم..
همین چیزایی ک بالا در مورد استفاده ش گفتم رو یه بار امتحان کنید بی فایده نیست..

دستورات دیگه هم هست مثل solprof و solview , soldraw و....

سلام دوستان
وقتی یک عکس آسمان توی اتوکد میبرم که بتونم جابجا کنم یا بالا پایین کنم مثل تری دی مکس 360 درجه ای باشه کسی میدونه؟؟؟

سلام
توی همین دستور
BACKGROUND وقتی
عکس رو انتخاب کردین پاینن پنجره رو نگاه کنید یه گزینه داره ب اسم adjust image...اونو بزنید
حالا گزینه بالایی ک روی center باشه و offset ک روشن باشه دوتا نوار بغل عکس هست اونا رو میشه جابجا کنید
بجای center میتونید استریچ و تایل رو هم امتحان کنید شاید بیشتر بکارتون بیاد...
بجای این دستور میتونید یه نیم دایره یا کمانن رسم کنی و ارتفاع بدید پشت کاربزارین و همون متریال رو روش تنظیم کنید.......

آخرین ویرایش:

hm.z

عضو جدید
مشکل در اتوکد

مشکل در اتوکد

سلام به همه دوستان ،من دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی محیط دانشگاه تهران هستم و به تازگی دارم اتوکد یاد میگیرم;):)
مشکل: اتو کد 2014 نصب کردم اما زبان فارسی رو در نقشه ها به حالت مربع و ستاره و ... نشون میده چطور این مشکل رو رفع کنم؟:wallbash:
سردرگمی: میخوام یه لپ تاپ دیگه بخرم اما همه میگن باید لپ تاپ شرایط گرافیکی خاصی داشته باشه تا موقع کار با اتوکد هنگ نکنه، شما توصیه تون چیه که در موقع خرید به چه مواردی دقت کنم و چه مدلی رو پیشنهاد میدین؟:w10:

mohandesmemari

عضو جدید
سلام به همه دوستان ،من دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی محیط دانشگاه تهران هستم و به تازگی دارم اتوکد یاد میگیرم;):)
مشکل: اتو کد 2014 نصب کردم اما زبان فارسی رو در نقشه ها به حالت مربع و ستاره و ... نشون میده چطور این مشکل رو رفع کنم؟:wallbash:
سردرگمی: میخوام یه لپ تاپ دیگه بخرم اما همه میگن باید لپ تاپ شرایط گرافیکی خاصی داشته باشه تا موقع کار با اتوکد هنگ نکنه، شما توصیه تون چیه که در موقع خرید به چه مواردی دقت کنم و چه مدلی رو پیشنهاد میدین؟:w10:

سلام
مشکل فارسی باید نرم افزار کاتب یا همون فونت کاتب نصب کنید درست میشه در اینترنت سرچ کنید پیدا میشه فونت های کاتب باید توی پوشه فونت اتوکد (جایی که نصب کردی) بریزید و میبنید که درست نشون میده برای دانلود کاتب اینجا کلیک کن
در مورد لب تاب مونده به کارتونه اگر میخوای پیشرفته کار کنی یا میخوای رندر بگیری و غیره باید لب تاب قوی داشته باشی اگر فقط برای کشیدن نقشه دو بعدی یا سه بعدی ساده بخوای جواب میده
در مورد خرید لب تاب گرافیک حداقل یک گیگ باشه رم بالای 4 گیگ سی پی یو بالای کور آی فایو cor i5 باشه جوابگو است میتونید از این لینک کمک بگیرید

• Like
واکنش ها: hm.z

mohandesmemari

عضو جدید
سلام دوستان
من با رندر اتوکد تمرین میکنم تا بتونم به نتیجه برسم این عکسی که میبنیید سایه ای که به زمین میخوره رنگ سایه خیلی تیره است چیکار کنم تا این کمی روشن تر بشه کسی میدونه؟؟؟ممنون میشم
http://upload7.ir/images/71783252141258598994.jpeg

آخرین ویرایش:

mohandes-eli

عضو جدید
سلام
دوستان من به یه مشکل اساسی خوردم.الان داشتم باکد کار میکردمو همه پلانام توی یه فایل بود.اشتباهی یه چیزی رو سیو کردم همش پرید.20 روز دیگه تحویل دارم.توروخدا کمکم کنید
:cry:

fc9

عضو
سلام
دوستان من به یه مشکل اساسی خوردم.الان داشتم باکد کار میکردمو همه پلانام توی یه فایل بود.اشتباهی یه چیزی رو سیو کردم همش پرید.20 روز دیگه تحویل دارم.توروخدا کمکم کنید
:cry:
سلام
معمولا پیش هرفایلی ک ذخیره میکنید یه فایل با همون نام ولی با پسوند bakداره ک بکاپ فایلتونه..ببینید اون هستش..قاعدتا ک باید باشه..پسوندشو تغییر بدید ب dwgو باز کنید احتمال داره ک چیزی توش مونده باشه هنوز...
20 روز کم نیست .. میتونید برسونید..ولی دیگه یاد گرفتین ک همیشه وقتی کار میکنید از فایلتون 10تا10تا کپی بگیرید و بزارید کنار ..سرمنم یه همچین بلایی اومد ی بار...
موفق باشی

mohandesmemari

عضو جدید
سلام
بیشتر فرمانای اتوکدم عوض شده! مثلا می خوام دایره بکشم، C رو که میزنم، عمل کپی رو انجام میده!!
فرمان O آف ست نمیکنه! یا می خوام با B بلاک کنم، یه خاک دیگه تو سرش می ریزه!
یا دکمه a رو میزنم برای خط کمان aray رو فعال میکنه!
یا اول خطی که انتخاب میکنم بخوام اونو پاک کنم دکمه e میزنم تا پاک بشه میگه حالا خط رو انتخاب کن در حالی که من خط رو انتخاب کرده بودم
میخوام مثه اولش بشه.
نمیدونم چرا اینجوری شده اول اینجوری نبود ولی بعدا اینجوری شد حتی ریست هم میکنم فایده نداره چیکار کنم درست بشه؟؟؟؟
یکی گفته دکمه اف یک رو بزن و صفحه رو ببند درست میشه من که سر در نیاوردم همین کار رو کردم درست نشد ولی help میاد چیکار کنم درست بشه ؟؟؟
یه سوال دیگه هم دارم که
در سه بعدی وقتی دایره یا کمان میکشم انگار به صورت چند ضلعی میکشه حتی توی رندر هم اینجوری نشون میده واضح نیست چیکار کنم تا واضح یا نرم تر بشه؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

meriqueen

عضو جدید
کمک

کمک

chetori mitoonam size neveshteye dimension ro bozorg ya koochik konam? too che menuyi mishe taghiresh dad?

mohandesmemari

عضو جدید
سلام دوستان
من با رندر اتوکد تمرین میکنم تا بتونم به نتیجه برسم این عکسی که میبنیید سایه ای که به زمین میخوره رنگ سایه خیلی تیره است چیکار کنم تا این کمی روشن تر بشه کسی میدونه؟؟؟ممنون میشم
http://upload7.ir/images/71783252141258598994.jpeg

سلام
بیشتر فرمانای اتوکدم عوض شده! مثلا می خوام دایره بکشم، C رو که میزنم، عمل کپی رو انجام میده!!
فرمان O آف ست نمیکنه! یا می خوام با B بلاک کنم، یه خاک دیگه تو سرش می ریزه!
یا دکمه a رو میزنم برای خط کمان aray رو فعال میکنه!
یا اول خطی که انتخاب میکنم بخوام اونو پاک کنم دکمه e میزنم تا پاک بشه میگه حالا خط رو انتخاب کن در حالی که من خط رو انتخاب کرده بودم
میخوام مثه اولش بشه.
نمیدونم چرا اینجوری شده اول اینجوری نبود ولی بعدا اینجوری شد حتی ریست هم میکنم فایده نداره چیکار کنم درست بشه؟؟؟؟
یکی گفته دکمه اف یک رو بزن و صفحه رو ببند درست میشه من که سر در نیاوردم همین کار رو کردم درست نشد ولی help میاد چیکار کنم درست بشه ؟؟؟
یه سوال دیگه هم دارم که
در سه بعدی وقتی دایره یا کمان میکشم انگار به صورت چند ضلعی میکشه حتی توی رندر هم اینجوری نشون میده واضح نیست چیکار کنم تا واضح یا نرم تر بشه؟؟؟؟

کسی نیست بهم جواب بده؟؟؟
سایه رو میخوام کم رنگ تر کنم چیکار کنم و به دایره ها با دقت نگاه کنید میبینید که واضح نیست نرم نیست چیکار کنم؟؟؟مثل عکس زیر
http://upload7.ir/images/90904353413205181493.jpeg

آخرین ویرایش: