رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
تو نرم افزار اتوکد 2013 فرمان blipmode چرا اجرا نمیشه ؟!!!!!!:confused:
چندتا دستور هست که تو ورژن 2013 اجرا نمیشه و برای اجرا شدنش باید ابتدای فرمان یه نقطه بذاری.مثلا برای BlipMode به این صورت میشه " blipmode. " ;)

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
نرم افزارهای کرک شده معمولا مشکلاتی به وجود میارن. احتمالا اتوکدت آلوده به ویروس Acad شده.. برای اطمینان خاطر که روز تحویل تنهات نذاره. ویندوزتو عوض کن، یه آنتی ویروس خوب نصب کن و اتوکد 2011 از یک شرکت معتبر نصب کن. قبل نصب هم نرم افزار microsoft.NET و Diretx 9 رو نصب کن.
دوست عزیز سیستممو با انتی ویروس اتوکد اسکن کردم..انتی ویروسو از نت دانلود کردم ،حجمش فقط چند کیلو بایته!!خوشبختانه مشکلم برطرف شد.اگه کسی این مشکلو داره اونو امتحان کنه!

هیراد

کاربر فعال
ببین دوست عزیز شما ورژن اتوکد تو ننوشتی که تو پست قبلی هم عرض کردم استاد نخوندی هی میای جایزه بدی یا بگیری
اگه ورژنت از 2010 به بالا باشه تو همون منوی inqury روی dist کلیک کنی و نگه داری آیکون مربوط به زاویه بصورت کرکره ای نمایان میشه در ضمن اول سوالتو درست نمی پرسی میگی می خوام زاویه یه چیزی رو بدونم

یه راه دیگه هم هست ا:استفاده از ماشین حساب کد:CTRL+8حالا تو منوی ماشین حساب گزینه محاسبه زاویه رو که ایکونششم هست میزنی ابتدا و انتهای خطی رو که با خط افق زاویه پیدا کرده مشخص میکنی مقدار زاویه صفحه ماشین حساب برات محاسبه میشه

donya-70

عضو جدید
سلام
یه سوال ....
من کلاس اتوکد رفتم و تمومش کردم ... الان دارم اولین پروژه مو شروع میکنم ....
به اولین مشکلی که برخوردم اینه که :
استادم گفت برای ترسیم باید اول :
limits-enter
enter
297,210
enter
z
enter
a
enter
بعد شروع به ترسیم کنید ....
حالا من یه نقشه کشیدم فقط قسمت اشپزخونه با مقیاس 1/50 باید توی یه ورقه a3 جا بشه ولی تازه با مقیاس 1/20000 توی برگه جا میشه ...
به نظرتون کجا رو اشتباه کردم ....
ممنون

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها اتوکد من دچار مشکل شده هر فایلیو میخوام باز کنم این ارور رو میده کسی میدونه مشکلش چیه؟چیکارش باید بکنم؟14.jpg

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال ....
limits-enter
enter
297,210
enter
z
enter
a
enter
حالا من یه نقشه کشیدم فقط قسمت اشپزخونه با مقیاس 1/50 باید توی یه ورقه a3 جا بشه ولی تازه با مقیاس 1/20000 توی برگه جا میشه ...
ممنون
به نظر من اولی کاری که باید میکردی مشخص کردن واحد ترسیمت بود.. یعنی unit رو بزن و تو قسمت lenght , قسمت type رو روی Decimal بزار..
من تو کارای خودم از limit استفاده نمیکنم. معمولا تمام پروژه ها و دیتیلها رو 1/100 میکشم و موقع پرینت گرفتن کادر نقشه رو Scale میدم.

• Like
واکنش ها: Tohi

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام بچه ها اتوکد من دچار مشکل شده هر فایلیو میخوام باز کنم این ارور رو میده کسی میدونه مشکلش چیه؟چیکارش باید بکنم؟مشاهده پیوست 117013
بهتون گفتم که اتوکد رو از یه شرکت معتبر نصب کنین.. موقع تحویل پروژه دچار مشکل میشید.در ضمن شما ویروس acad دارین.

• Like

donya-70

عضو جدید
سلام
یه سوال ....
limits-enter
enter
297,210
enter
z
enter
a
enter
ممنون

در واقع من 1 سانتی متر روی نقشه رو 1 واحد در اتوکد گرفتم ....
حالا اگه بخوام با مقیاس 1/50 و 1/100 پلات بگیرم ... در PLOT SIZE :SCALE چه اعدادی رو باید بنویسم ؟
ممنون

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
در واقع من 1 سانتی متر روی نقشه رو 1 واحد در اتوکد گرفتم ....
حالا اگه بخوام با مقیاس 1/50 و 1/100 پلات بگیرم ... در PLOT SIZE :SCALE چه اعدادی رو باید بنویسم ؟
ممنون
متوجه نمیشم..شما الان یک متر در واقعیت رو تو نقشه ی اتوکد چند واحد گرفتی؟

• Like

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتون گفتم که اتوکد رو از یه شرکت معتبر نصب کنین.. موقع تحویل پروژه دچار مشکل میشید.در ضمن شما ویروس acad دارین.

نه ویروس ندارم..راستشو بخواین یه سری فایل ها رو از درایو c کات کردم فکر کنم بخاطر اونه.:cry:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
من 1 سانتی متر در واقعیت رو 1 واحد در اتوکد گرفتم ...
scale
enter
all
enter
انتخاب یک نقطه و 100 enter.
یه کادر A3 بکش (42*29.7) . بعد تو قسمت پلات, پنجره ی بالا 1 و پنجره ی پایین 0.1 در scale. این برای 1/100 و برای 1/50 بالا رو 1 و پایین رو 0.05 بذار.

donya-70

عضو جدید
scale
enter
all
enter
انتخاب یک نقطه و 100 enter.
یه کادر A3 بکش (42*29.7) . بعد تو قسمت پلات, پنجره ی بالا 1 و پنجره ی پایین 0.1 در scale. این برای 1/100 و برای 1/50 بالا رو 1 و پایین رو 0.05 بذار.
اون نقطه ای رو که گفتین انتخاب کنم ... روی نقشم باشه ؟
کجا رو کادر a3 بکشم ... منظورتون اینه که توی انتخاب نوع کاغذ a3 رو انتخاب کنم ؟

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
اون نقطه ای رو که گفتین انتخاب کنم ... روی نقشم باشه ؟
کجا رو کادر a3 بکشم ... منظورتون اینه که توی انتخاب نوع کاغذ a3 رو انتخاب کنم ؟
آره دیگه. داری scale میدی.
تو اتوکد یه کادر A3 بکش.نقشت باید جا بشه تو کادرت.به جای 100 تو پست قبلی 0.01 رو بزن..تو انتخاب که باید A3 باشه.

donya-70

عضو جدید
الان من یه کاری کردم 50 سانتی متر در واقعیت رو 0.5 در اتوکد کشیدم .... اگه بخوام در مقیاس 1/100 پلات بگیرم با توجه به اینکه در قسمت SCALE میلی متر باشد مقیاس رو همون 1/100 مینویسم ....
درسته ؟

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
الان من یه کاری کردم 50 سانتی متر در واقعیت رو 0.5 در اتوکد کشیدم .... اگه بخوام در مقیاس 1/100 پلات بگیرم با توجه به اینکه در قسمت SCALE میلی متر باشد مقیاس رو همون 1/100 مینویسم ....
درسته ؟
این تنظیمات 1/100

اینم تنظیمات 1/50

donya-70

عضو جدید
این تنظیمات 1/100

اینم تنظیمات 1/50

ببخشید که من اینقدر سوال میکنم ... اخه از یه دوست دیگه هم در این سایت کمک گرفتم ...
ایشون گفتن :
هر 1 متر در واقعیت رو 1 واحد د اتوکد بکش
هر 1 سانتی متر در واقعیت رو 0.01 واحد در اتوکد بکش
حالا باین اوصاف در پلات گرفتن کار های توی شکل رو انجام بدم درسته ؟

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
ببخشید که من اینقدر سوال میکنم ... اخه از یه دوست دیگه هم در این سایت کمک گرفتم ...
ایشون گفتن :
هر 1 متر در واقعیت رو 1 واحد د اتوکد بکش
هر 1 سانتی متر در واقعیت رو 0.01 واحد در اتوکد بکش
حالا باین اوصاف در پلات گرفتن کار های توی شکل رو انجام بدم درسته ؟
منظور از واقعیت یعنی روی زمین.. با نقشه اشتباه نگیریدا..دوستمون درست گفتن..حالا با استفاده از شکل میتونید پلات بیرید.

هیراد

کاربر فعال
باسلام کسی میدونه نرم افزار LM TOOLS utilityکه هنگام نصب اتو کد 2008 به بالا روی دسکتاپ اظاهر میشه چیه و به چه دردی میخوره!

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
باسلام کسی میدونه نرم افزار LM TOOLS utilityکه هنگام نصب اتو کد 2008 به بالا روی دسکتاپ اظاهر میشه چیه و به چه دردی میخوره!
من اتوکد 2009 ,2010,2011 و 2013 نصب کردم اما چنین چیزی ظاهر نشد ولی

از برنامه LMtools برای بدست آوردن کد Ethernet Address و Hostname استفاده میکنند.
این دو پارامتر در هنگام نصب Licence در نرم‌افزارهایی چون Ansys و Abaqus و Autocad کاربرد دارند.

mahsa jo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام:gol:
چجوري بايد رنگ صفحه ي ترسيمات توي كد 2010 رو عوض كنم؟!!:w20:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
با سلام:gol:
چجوري بايد رنگ صفحه ي ترسيمات توي كد 2010 رو عوض كنم؟!!:w20:

OP
پنجره ی زیر ظاهر میشه. به تربیت روی تب Drafting و گزینه ی Color کلیک کرده و مطابق تصویر رنگ صفحه ی ترسیمات را تغییر بدهید.

هیراد

کاربر فعال
با سلام موقع زوم کردن بعضی نقشه ها زوم این یا زوم اوت کا نمی کنه و یه زاویه قائمه با یه دستو نشون میده کسی میدونه چرا و راه بر طرف کردنش چه جوریه؟
ممنون.;)

PNUyazd-fer

عضو جدید
با سلام موقع زوم کردن بعضی نقشه ها زوم این یا زوم اوت کا نمی کنه و یه زاویه قائمه با یه دستو نشون میده کسی میدونه چرا و راه بر طرف کردنش چه جوریه؟
ممنون.;)

شما موقع فعال کردن دستور زوم، پن رو فعال کردین.
esc رو یزنین تا pan کنسل بشه، بعد:
z
ENTER
حالا نوع زوم رو انتخاب کنید... :)
موفق باشید.

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی می دونه چجوری می شه به یک نقشه cad خطوط کانتور اضافه کرد. مثل surfer؟

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
شما موقع فعال کردن دستور زوم، پن رو فعال کردین.
esc رو یزنین تا pan کنسل بشه، بعد:
z
ENTER
حالا نوع زوم رو انتخاب کنید... :)
موفق باشید.
:surprised: :wallbash: فک نکنم اینجورا باشه ها !! دستور Zoom تو دستور Pan هم اجرا میشه.. نه این چیزی که میگی نیست !! مشکل از جای دیگست..آقای هیراد داداش شما هم مشکلات خاصی داریااا... دمت گرم!:huh:

Behnaz.B

عضو جدید
سلام. من یه فایل کد دارم بازش میکنم، اینطوریه! چیکار کنم درست بشه؟
لطفا راهنماییم کنید:(
cad.jpg

MARY TANHA

عضو جدید
سلام. من یه فایل کد دارم بازش میکنم، اینطوریه! چیکار کنم درست بشه؟
لطفا راهنماییم کنید:(
مشاهده پیوست 121838

فك كنم اگه در پايين صفحه كد همون جايي كه SNAP ,GRID , ......هستن، بر رويSHOW/HIDE LINEWEIGHT كليك كن ي بار .....درست ميشه

shamoh

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه میشه در مورد دبلو بلاک برام توضیح بدید ؟؟؟/
wblock