رفع اشکال مربوط به:3DMAX

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبید؟
خواهش میکنم کمکم کنید
من هرچقدر تری دی مکس رو نصب میکنم همش ارور میده و کار نمیکنه دیگه کلافه شدم تورو خدا کمکم کنید :crying2:

ازت میخواد Directx 9 را نصب کنی

دایرکت ایکس چیست؟

در برنامه‌نویسی گرافیکی برای بازی‌ها، یکی از APIهای معروف و پرکاربرد دایرکت ایکس مایکروسافت است. این واسط برنامه‌نویسی شامل دستورات و توابعی است که خلق افکت‌ها، سایه، حرکات، نورپردازی، تخصیص بافت به شبکه‌ای از نقاط اجسام و …. را ساده‌تر می‌کند. اگر قرار باشد سازندگان بازی از صفر شروع کنند و همه‌ی دستورات را از ابتدا بنویسند، دیگر نمی‌توان امیدوار بود که سیلی از بازی‌های جدید در هر ماه رونمایی شود.دایرکت ایکس تنها به گرافیک محدود نمی‌شود ولیکن با توجه اهمیت گرافیک، اغلب افراد فکر می‌کنند که این واسط برنامه‌نویسی تنها برای گرافیک بازی‌ها طراحی شده است. در حقیقت دایرکت ایکس مجموعه‌ای از واسط‌های برنامه‌نویسی است که کاربرد آن درمالتی‌مدیا و به ویژه ساخت بازی است. لذا برنامه‌نویسی برای استفاده از سیستم صوتی، دسته‌ی بازی، کارت گرافیک و پردازنده و رم، همگی در این مجموعه قابل انجام است.در ضمن برای طراحی نرم‌افزارهای مهندسی و گرافیکی از Direct3D که واسط برنامه‌نویسی گرافیک ۳ بعدی است، استفاده می‌شود که به دنیای بازی ارتباطی ندارد.

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
اطلاعیه پاکسازی و فهرست بندی تاپیک رفع اشکال مربوط به 3d max

اطلاعیه پاکسازی و فهرست بندی تاپیک رفع اشکال مربوط به 3d max

با سلام
به اطلاع میرسونم که تاپیک ، ساماندهی و فهرست بندی شد .
به این طریق که لینک ِ پاسخ های سوالاتی که تا به حال در تاپیک مطرح شده ، با عنوان مشخص و دسته بندی ، در فهرست گنجانده شده ، و دوستان عزیز میتونن در صورت سوال و درخواست و حل مشکل ، به این فهرست رجوع کنند .
توصیه میکنم که از این به بعد ، قبل از ارائه ی درخواست ، حتما فهرست رو مطالعه کنید ، و اگر سوال و درخواست ِ شما تکراری نبود ، اون رو مطرح کنید .
دوستانی هم که در اینجا زحمت می کشند و به مشکلات و سوالات رسیدگی می کنند ، توجه داشته باشند که حتی المقدور پاسخ سوالهای تکراری داده نشه و به پاسخ های قبلی ارجاع بدید .

جا داره که همینجا ، از زحمات و مشارکت ِ دوست ِ خوبم ، خانوم مهندس _*Bahar*_ صمیمانه تشکر کنم ، چرا که در واقع بخش اعظم زحمات رو ایشون کشیدن . :gol:

فهرست تاپیک رفع اشکال مربوط به 3d max

با آرزوی موفقیت
1394.04.26
06:30
:gol:

samane.2000

عضو جدید
سلام دوستان ، ممنون ميشم اگر كسي آبجكت آماده سرستون رومي براي 3dmax 2010 را داره برام بذاره شديدا بهش احتياج دارم

آخرین ویرایش:

samane.2000

عضو جدید
سلام ، لطفا سايتي كه ابجكت آماده سرستون رومي براي 3dmax 2010 را داشته باشه معرفي كنيد

samane.2000

عضو جدید
ممنون از معرفي سايت ولي 3d max 2010 بازشون نميكنه، نميدونم ورژنشون چنده ؟ اگه امكانش هست براي 3dmax 2010 برام بفرستيد ، با تشكر فراوان

honarmemar

عضو جدید
ابجکت نمای کلاسیک

ابجکت نمای کلاسیک

سلام دوستان
کسی ابجکت نمای کلاسیک سراغ داره؟
ایا پک ابجکت ها تو سایتی سراغ دارید؟
با تشکر:eek:

mohtaram_bash

عضو جدید
نیست من ابجکت نما میخوام
دونه ای نمیخوام چون نمیتونم برای هر ابجکت بیام سرچ کنم بسته برای دانلود سراغ دارید؟

بیا -یکی دوتا از سایتا مجموعه کاملو دارن ---به قول فرزاد کافیه سرچ کنی

https://www.google.com/search?q=%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87+%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84+%D8%A7%D8%A8%D8%AC%DA%A9%D8%AA+%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C+%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3%DB%8C%DA%A9&ie=utf-8&oe=utf-8

donya-70

عضو جدید
سلام من یه مشکلی در تنظیم واحدها دارم . من نقشه امو در اتوکد هر 1 متر و 1 و هر 30 سانتی متر و 0.30 مینویسم . آیا لازم قبل از اوردن نقشه به تری دی مکس un رو بزنم و بر حسب واحدی تنظیمش کنم ؟ بعد از import کردن نقشه در تری دی مکس من در پنجره ای که بلافاضله باز میشه model scale و همینطور در customize display unit scale و system unit setup را بر اساس چه واحدی باید تنظیم کنم ؟ هر کاری میکنم ... موقع extrud کردن دیوارها ... دیوارها مقیاس غیرواقعی دارن ... وقتی مقیاس دیوارها درست میشه ... موقع اوردن در vpot مقیاسش درست نیست . لطفا راهنمایی ام کنین .

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من یه مشکلی در تنظیم واحدها دارم . من نقشه امو در اتوکد هر 1 متر و 1 و هر 30 سانتی متر و 0.30 مینویسم . آیا لازم قبل از اوردن نقشه به تری دی مکس un رو بزنم و بر حسب واحدی تنظیمش کنم ؟ بعد از import کردن نقشه در تری دی مکس من در پنجره ای که بلافاضله باز میشه model scale و همینطور در customize display unit scale و system unit setup را بر اساس چه واحدی باید تنظیم کنم ؟ هر کاری میکنم ... موقع extrud کردن دیوارها ... دیوارها مقیاس غیرواقعی دارن ... وقتی مقیاس دیوارها درست میشه ... موقع اوردن در vpot مقیاسش درست نیست . لطفا راهنمایی ام کنین .

lاولا در محیط کد واحد رو متر کنید
دوما موقع ایمپورت کردن دز پنجره باز شده قسمت واحد ها واحدتون رو متر انتخاب کنید

honarmemar

عضو جدید
مجموعه کامل نیست عزیزان
در مورد سرچم نمیدونم چی باید بگم فقط اینکه من اینترنت رو زیر رو کردم تو سایت های فارسی جز ابجکت چندتا ستون چیز دیگه ای نیست!

من اینها رو میخوام کسی لینک دانلود رایگانشون داره ؟

http://farsicad.com/shop/?p=2100

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی میتونه این قسمت 3d max رو توضیح بده . که این اعداد به قضیشون چیه و چطور باید ازش استفاده کرد ؟

mohtaram_bash

عضو جدید
کسی میتونه این قسمت 3d max رو توضیح بده . که این اعداد به قضیشون چیه و چطور باید ازش استفاده کرد ؟

مربوط به پولیگان های جسمته
که هرکدوم از اعداد به یک یا چند صفحه مربوط میشه-یا میشه ربط داد!
در واقع سری اجسام بعد ویرایش خود به خود یه سری اعداد به اونا تعلق میگیره -ومیشه با انتخاب پولیگان و نگاه کردن به این اعداد آی دی مورد نظر رو دید!
اعدادی که پنهان هستن همون آی دی وارد شده به جسمه و میشه تغییر داد
یه نمونه کاربرد این اعداد تو متریال دهی که کار رو اسان میکنه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مربوط به پولیگان های جسمته
که هرکدوم از اعداد به یک یا چند صفحه مربوط میشه-یا میشه ربط داد!
در واقع سری اجسام بعد ویرایش خود به خود یه سری اعداد به اونا تعلق میگیره -ومیشه با انتخاب پولیگان و نگاه کردن به این اعداد آی دی مورد نظر رو دید!
اعدادی که پنهان هستن همون آی دی وارد شده به جسمه و میشه تغییر داد
یه نمونه کاربرد این اعداد تو متریال دهی که کار رو اسان میکنه

مرسی اگه میشه یه مثال بزنید چطور باید استفاده کرد ازش ؟ من ته یه آموزش ویدئویی دیدم طرف اینو استفاده میکنه ولی هیچ توضیحی نمیده که به چه درد میخوره . فقط معلومه که ماله قوس و کرو و اینچیزا

donya-70

عضو جدید
سلام
میشه ترسیم پله گرد یا مارپیچ رو با فرمان array اموزش بدید .
ممنون

aydaaaa

کاربر بیش فعال
کسی آبجکت نرده های بالکن نمای کلاسیک داره؟یا یه سایتیی که این آبجکتو داشته باشه.نیاز فوری دارم

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز

arc.f

عضو جدید
خواهش میکنم کمک کنید.مشکل در زاویه دوربین و سایه احجامسلام
دوسوال دارم
1. من وقتی c رو میزنم و زاویه رو تنظیم میکنم بعد ک رندر میزنم دوربین از عقب تر رندر میگیره
مشکل چیه و باید چیکار کنم که زاویه رندر همونی باشه که تو ویو پورت تنظیم میکنم?

2. یک اسکای لایت و یک تارگت اسپات گذاشتم تو کار سایه ها هم تیک زدم ولی وقتی رندر میگیرم سایه نداره..چیکار کنم درست شه?

*Mina*

عضو
خواهش میکنم کمک کنید.مشکل در زاویه دوربین و سایه احجامسلام
دوسوال دارم
1. من وقتی c رو میزنم و زاویه رو تنظیم میکنم بعد ک رندر میزنم دوربین از عقب تر رندر میگیره
مشکل چیه و باید چیکار کنم که زاویه رندر همونی باشه که تو ویو پورت تنظیم میکنم?

کلید shift+F رو بزنید تا زاویه واقعی کادر دوربین رو بهتون نشون بده

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

خسته نباشید.

یه سوال داشتم وقتی تری دی مکس رو میخوام باز کنم قبلش این دو تا ارور میده بعد yes رو میزنم و مکس بالا میاد ولی یه سری امکاناتی که قبلا بهم میداد رو ازم گرفته..

ارور ها اینا هستن

http://8pic.ir/images/ls6jua9bwqrh80vjxkok.jpg

http://8pic.ir/images/gvqa9rh7v727jwfiw360.jpg
بخاطر فعایلت ویروس یا انتی ویروست یه سری از فایلای مکس پاک شده بهترین کار اینکه مکسو پاک کنی دوباره نصب کنی موقع نصب هم انتی ویروست غیر فعال باشه

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز

اینا مربوط به سیستم نرم سازی لبه های مکس هستن مکس حتی اجسامی که چند ضلعی هستند رو لبه های تیزش رو میتونه نرم کنه بدون اینکه پولبگون اضافی ایجاد کنه با انخاب جسم به صورت المنت و کلیک کردن روی هر کدوم از اعداد یه سیستم نرم سازی روش اعمال میشه واسه پاک کردنش هم پایین clear all استافاده میشه.ای متریال این قسمت نیس پایینتره تو قسمت material ID هست