رفع اشکال مربوط به:3DMAX

mane1

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون مسیر را رفتم ولی برام فرقی نکرد!!!!!آبجکت آرکمدل هست ....تکسچر و.... را نخوند.....

دوستان تقریباً فکر میکنم جواب را پیدا کردم مینویسم که اگه برای کسی هم بود......
ما آبجکتهای آرکمدل را نصب میکنیم بنابراین باید از کاستومایز مسیر متریالهاشو بدیم ولی من هم برای خودم همین کار را انجام میدادم ولی چون اسم فولدرهای آرکمدل را جایی که نصب شده بود تغییر داده بودم وقتی مسیر میدادم اثری نداشت ولی وقتی دوباره به اسم اولیه نصب شده تغییر دادم مسءله رفع شد...

MR-FL

عضو جدید
دوستان تقریباً فکر میکنم جواب را پیدا کردم مینویسم که اگه برای کسی هم بود......
ما آبجکتهای آرکمدل را نصب میکنیم بنابراین باید از کاستومایز مسیر متریالهاشو بدیم ولی من هم برای خودم همین کار را انجام میدادم ولی چون اسم فولدرهای آرکمدل را جایی که نصب شده بود تغییر داده بودم وقتی مسیر میدادم اثری نداشت ولی وقتی دوباره به اسم اولیه نصب شده تغییر دادم مسءله رفع شد...

این یه راهشه
راه دیگه ش اینه که کلیه مپ اون آبجکت رو توی فولدر map تردی مکس کپی کنید

MR-FL

عضو جدید
سلام یه مشکلی داشتم همیشه و اونم اینه که تعداد متریال ها توی پنجره متریال ادیتور کم هست چطور زیادش کنم راهی هست ؟

سلام این سوال چندیدن بار پرسیده شده ولی بازم میگم
نیازی به افزایش نیست
شما اگه همون متریال رو تو محیط مکس داشته باشید.مثلا متریال سنگ رو به دیوار داده باشید پس نیازی نیست همون متریال تو پنجره ادیتور هم باشه..میتونید یه متریال خام جایگزین کنید و یه متریال جدید بسازید!
متریال قبلی رو هم با پیک متریال میتونید فراخوانی کنید و استفاده کنید
این آموزش رو ببینید همین نکته رو گفته و من دیدم که با یه گوی خام کلی متریالهارو میسازه لینک

arch7070

عضو جدید
دانلود ابجکت مربوط به:3DMAX

دانلود ابجکت مربوط به:3DMAX

سلام دوستان کسی ابجکت چوب بامبو در تریدیمکسو داره.اگه سایتی هم هس که توش همچین چیزیه هرچه زودتر معرفی کنید ممنون میشم.

parza93

عضو جدید
سلام دوستای خوبم.
یه سوال دارم امیدوارم بهم نخندین من کلی اینجا دانلود کردم منتها اکثر اونا با پسوند rar هستند و من نمیتونم بازشون کنم چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید:w05::w05::w05::w05::w05::w05:

Iman MM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای خوبم.
یه سوال دارم امیدوارم بهم نخندین من کلی اینجا دانلود کردم منتها اکثر اونا با پسوند rar هستند و من نمیتونم بازشون کنم چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
winrar نداری؟

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام دوستای خوبم.
سلام
کافیه برنامه winrar رو نصب کنید بعد با این برنامه فایل رو باز کنید، extract to رو بزنید ، یه ادرس بدید تا تو اون ادرس فایل رو از حالت فشرده در بیاره .

parza93

عضو جدید

وای مهندس جان فکر نمیکردم انقد زود جواب بدی والا میموندم و ازت کمک میگرفتم.:cry:
همون که شبیه دستگاه پرسه:cool:
دیشب یکی دانلود کردم،اما نمیدونم چجور باهاش کار کنم:confused:
خیلی خجالت داره نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.

peiman130

عضو جدید
سلام وقت بخیر
بچه من یه مشکل اساسی دارم لطفا کمکم کنید
وقتی رندر میگرم همه چی عالیه ولی وقتی رندرو سیو میکنم تصویر اون وضوح اولیه رو نداره و کنتراستش کم میشه و یه جورایی روشنتر میشه و سفیدتر. علتش چیه و راه حلش؟
متشکرم

Pegah-h

عضو جدید
سلام دوستان من یه مشکل دارم و اون این که سایز محور هایی که باهاش احجام رو جابجا میکنم کوچیک شده و کار باهاش خیلی سخته. اگه میشه بگید سایز این محور ها کجا تنظیم میشه:que:
ممنون

kokotangre

عضو جدید
سلام وقت بخیر
بچه من یه مشکل اساسی دارم لطفا کمکم کنید
وقتی رندر میگرم همه چی عالیه ولی وقتی رندرو سیو میکنم تصویر اون وضوح اولیه رو نداره و کنتراستش کم میشه و یه جورایی روشنتر میشه و سفیدتر. علتش چیه و راه حلش؟
متشکرم

تنظیمات گاما رو غیر فعال کنید منوی customize ..و prefernce setting تب gumma غیر فعال کنید
سلام دوستان من یه مشکل دارم و اون این که سایز محور هایی که باهاش احجام رو جابجا میکنم کوچیک شده و کار باهاش خیلی سخته. اگه میشه بگید سایز این محور ها کجا تنظیم میشه:que:
ممنون

منوی customize ..و prefernce setting تب Gizmo , و size بالا سمت راست.

curly_architect

کاربر فعال
سلام دوستان. وقت همگی بخیر.
من یه مشکل برای تری دیم پیش اومده وقتی یه حجم ، مثلا یه باکس ساده ترسیم می کنم وقتی می خوام به پارامتر هاش مقدار بدم پارامتر ها درست وارد نمی شن. وقتی اعداد رند می دم بدون اعشار درست وارد می شه اما وقتی اعشار می دم اصلا تغییری اتفاق نمی افته و وقتی هم برای تغییر اندازه ها از فلش بالا و پایین کنار خود پارامتر ها استفاده می کنم هر 0/17 بالا و پایین می ره. چکار کنم؟

kokotangre

عضو جدید
من یه مشکل برای تری دیم پیش اومده وقتی یه حجم ، مثلا یه باکس ساده ترسیم می کنم وقتی می خوام به پارامتر هاش مقدار بدم پارامتر ها درست وارد نمی شن. وقتی اعداد رند می دم بدون اعشار درست وارد می شه اما وقتی اعشار می دم اصلا تغییری اتفاق نمی افته و وقتی هم برای تغییر اندازه ها از فلش بالا و پایین کنار خود پارامتر ها استفاده می کنم هر 0/17 بالا و پایین می ره. چکار کنم؟

از صفحه قبل کپی کردم
به این قسمت برید customize >preerences>General>precision v رو روی مثلا 5 تنظیم کنید!

faeze dey

عضو جدید
سلام دوستان من وقتی میخام رندر بگیرم این پیغم میده و رندر نمیگیره.چرا ؟؟؟میشه لطفا کمک کنید

DSC_0039.jpg

MR-FL

عضو جدید
سلام دوستان من وقتی میخام رندر بگیرم این پیغم میده و رندر نمیگیره.چرا ؟؟؟میشه لطفا کمک کنید

مشاهده پیوست 227930

چند دلیل میتونه داشته باشه - اول از همه رم -شاید کم باشه ، نسبت به ایلی که استفاده می کنید
بعدی میتونه از سی پی یو باشه شاید
علت بعدی که شایعتره! استفاده از پلاگین ..مثلا multisactter یا یه سری پلاگین دیگه
بعدی هم استفاده زیاد از پروکسی - درخت-یا فایلهای سنگین

faeze dey

عضو جدید
چند دلیل میتونه داشته باشه - اول از همه رم -شاید کم باشه ، نسبت به ایلی که استفاده می کنید
بعدی میتونه از سی پی یو باشه شاید
علت بعدی که شایعتره! استفاده از پلاگین ..مثلا multisactter یا یه سری پلاگین دیگه
بعدی هم استفاده زیاد از پروکسی - درخت-یا فایلهای سنگین

مرسی.ولی از ram نیس.چون ram 8.
پلاگین هارو چطور میشه پاک کرد؟ با اینک اصلا از پلاگین هم استفاده نکردم.ولی چندتا پلاگین نصب کردم.یعنی به خاطر اوناس؟

Mohandes salman

عضو جدید
باسلام خدمت شما اساتید محترم
اساتید عزیز
من میخوام در تری دیمکس ایینه بسازم و شیشه باید جه جوری باید بسازم؟؟
با تشکر

890140929

عضو جدید

تو تنظيمات ويندوز سيستم بريد از آدرس: Control Panel\Clock, Language, and Region سپس در تب format و قسمت format را روي english united states قرار بديد...

890140929

عضو جدید
سلام دوستان
من تو مدل كردن حجمم مشكل دارم چندتا روش هم امتحان كردم اما حالت قوس رو بهم نميده يا اگه بده از فرم مكعب اوليه خارج ميشه اين قوسا
اسكيسشو ميذارم تا راهنماييم كنيد چطوري مدل كنم؟
eventspace-384-012.jpg

galexy s4

عضو جدید
سلام دوستان
من تو مدل كردن حجمم مشكل دارم چندتا روش هم امتحان كردم اما حالت قوس رو بهم نميده يا اگه بده از فرم مكعب اوليه خارج ميشه اين قوسا
اسكيسشو ميذارم تا راهنماييم كنيد چطوري مدل كنم؟
مشاهده پیوست 228379

سلام

شاید استفاده از اصلاحگر Twist پیشنهاد خوبی باشه... ابتدا از یک box استفاده کنید، بخش خالی اون رو با ابزارهای editable poly ایجاد کنید و بعد از اعمال سگمنتهای بیشتر، با اصلاحگر twist، ساختار پیچشی به حجم بدهید.

فکر کنم اینطور به جواب برسید.اما اساتید شاید بهتر بتونن کمک کنن

Asayesefid

عضو جدید
با سلام.
دوستان من بعد از مدت ها مکس رو باز کردم، می بینم که به محض اینکه روی صفحه کلیک می کنم و می کشم، یه دوربین برام می سازه. چرا؟ باید چی کار کنم؟
(پیشاپیش بابت راهنمایی ممنون)

MR-FL

عضو جدید
به یه مشکل مواجه شدم دوستان:que:.
اینکه وقتی روی دیوار connect رو اعمال میکنم مثل عکس اول نمیشه.(دارم از روی یه فیلم مدلسازی انجام میدم و طبق دستور اون انجام میدم اما...)
این هم تصاویرش...عکس از کار من رو ببینید ,از نظر ارتفاعی connect روش تاثیری نذاشته .(جدا نشده)نمیتونم انتخابش کنم .درصورتی که طبق فیلم انجام میدم.
http://8pic.ir/images/j9jb2m14ugbrb4i2jy0f.jpg (عکس از روی فیلم)

http://8pic.ir/images/2rhvzazawn50812bpcp3.jpg(عکس کار من)
ت.ن1:یاد آور شم من کاملا مبتدی هستم.

کافیه سگمنت پایین و بالا رو انتخاب کنید..وجه ارتفاعی
بعد انتخاب،کانکت رو بزنید.....نحوه کانکت شما هم درسته .منتها سگمنتهارو جابجا انتخاب کردید.
البته تصویر آموزش یه چیز دیگه میگه!
شما سگمنت طولی شکل رو انتخاب کنید و گزینه Ring رو بزنید ... تا کل سگمنتهای موازی همون سگمنت انتخابی انتخاب ..بعد کانکت رو بزنید

با گزینه Ring مشکل حل میشه.

MR-FL

عضو جدید
با سلام.
دوستان من بعد از مدت ها مکس رو باز کردم، می بینم که به محض اینکه روی صفحه کلیک می کنم و می کشم، یه دوربین برام می سازه. چرا؟ باید چی کار کنم؟
(پیشاپیش بابت راهنمایی ممنون)

تو این آدرس فایل SME رو حذف کنید C:\Users\MR\AppData\Local\Autodesk\3dsMaxDesign\2014 - 64bit\ENU\plugcfg_ln مکس رو ببندید دوباره باز کنید.