[رفع اشکال مربوط به نرم افزار اتوکد] Auto Cad

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یه خط کشیدم با s pline
هر کار میکنم با trim پاک نمیشه چکار کنم؟؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام یه سوال ...

من حدود 1 ماه وقت دارم ... باید اتوکد یاد بگیرم واسه یه مصاحبه کاریه .... ایا می تونم تو 1 ماه به اندازه ای یاد بگیرم که تو مصاحبه کم نیارم ... روزی 2 ساعت واسش وقت بزارم ..... چه کنابی پیشنهاد می کنین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم کمک کنین .....ار کجا شروع کنم .... قبلا یه کم کار کردم
سی دی آموزشی پارسیان رو بگیر به درد می خوره

setareharchitect

عضو جدید
راستی دوستی civilengineerواقعا" کار جالب و خوبی زدن همین تاپیک اما بشرطی که زود هم جواب بگیریم البته هم 2dهم3d

ممنون

amir-puma

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من 1 سوال داشتم.......... آسونه:redface:
ميخوام صفحه كد 2009 رو كه كلاسيكش كردم ، مشكيش كنم
جون من كمكم كنين چشام از حدقه در اومد از بس به اين صفحه سفيد نگاه كردم:confused:

-civilengineer

کاربر فعال
سلام به همه دوستان
من 1 سوال داشتم.......... آسونه:redface:
ميخوام صفحه كد 2009 رو كه كلاسيكش كردم ، مشكيش كنم
جون من كمكم كنين چشام از حدقه در اومد از بس به اين صفحه سفيد نگاه كردم:confused:
من الان 2009 ندارم ولی توی 2007 از این روش میشه کار رو انجام داد:

options

-civilengineer

کاربر فعال
دوستی ناراحتی نداره که خوب راحت بگو نباید جواب دوستان کسی جز من که این تاپیک باز کردم بدهد
البته بگذریم از اینکه تنها من نبودم که به قصد رفع مشکل دوستان جوابشون دادم:smile:
خوب جواب خلق الله نمی یاید زود بدهید دیگه.این طور می شه:D
راستی تشکر کردیدا-اگه ناراحتید خوب تشکر نمی کردید که ما هم بالاخره بدانیم باید جواب دوستان رو بدهیم یا ناراحت می شید و دوست ندارید:smile:
در رابطه با اسم تاپیک به شرطی خوبه که بلدباشید سوالات مربوط به 3dرو هم جواب بدهید:biggrin:
نه خیر هرکس بلده زودی بیاد جواب مردم رو بده که منتظر نمونند :smile:
راستی من کلا تُن صدام بلنده که اینجوری حرف میزنم::d
:w39:
تاپیک زدن که شاهکار نیست
:whistle:مهم اینه که شما بعد از اینکه من مُردم (که بازم خدا اون روز رو نمیاره ) بیاید و اینجا رو جمع و جور کنید ، حالا چون فلانـــی تاپیک زده که نباید شما نیگا کنی

دستتم درد نکنه که کار منو کمتر میکنی
:w05:
اهم اهم
.
.
صدام گرفت ازبس داد زدم

setareharchitect

عضو جدید

نه خیر هرکس بلده زودی بیاد جواب مردم رو بده که منتظر نمونند :smile:
راستی من کلا تُن صدام بلنده که اینجوری حرف میزنم::d
:w39:
تاپیک زدن که شاهکار نیست
:whistle:مهم اینه که شما بعد از اینکه من مُردم (که بازم خدا اون روز رو نمیاره ) بیاید و اینجا رو جمع و جور کنید ، حالا چون فلانـــی تاپیک زده که نباید شما نیگا کنی

دستتم درد نکنه که کار منو کمتر میکنی
:w05:
اهم اهم
.
.
صدام گرفت ازبس داد زدم

خیلی خوب بابا داد زدن نداره
این همه داد زدی که بگیم خدا اون روز رو نیاره -خوب باشه خدا اون روز نیاره ه ه:razz:
خواهش می کنم قابلی نداشت
اما نگفتی کد 3dهم واردی یا نه:D

-civilengineer

کاربر فعال
یه خط کشیدم با s pline
هر کار میکنم با trim پاک نمیشه چکار کنم؟؟؟

اگه میخوای خطی رو برش بزنی
مثلا این ها رو که یکیشو با spl و دیگریش با دستور line کشیدی :

دستور trim رو مینویسی و این پیغام رو دریافت میکنی :

با انتخاب خط اول برفرض قرمزه شما این خط رو به عنوان تیغ انتخاب میکنی و enter میزنی
حالا هرکدوم از دوقسمت چپ یا راست خط سفید رو انتخاب کنی بریده میشه

برای راختی میتونی دستور trim رو تایپ کنی و با دریافت پیغام بالا دو مرتبه اینتر کنی تا تمام موضوعات رو به عنوان تیغ انتخاب کنی >> حالا اگه روی هر کدوم از 4 تا نیم خطی که از تقاطع این دو خط بدست اومده کلیک کنی پاک میشه

hossein1356

عضو جدید
اختصاص tag number به object ها در اتوکد

اختصاص tag number به object ها در اتوکد

اگر پلان یا طرح سه بعدی خواستی من دارم

ترجیحا cad 2007 سوال کنین
سلام
وقت بخیر
سوال اینکه چطوری میشه در اتوکد به هر object یک شماره اختصاص بدیم و بعدا بتونیم با همان شماره سوژه را در اتوکد سرچ کنیم؟
مثلا فرض بفرمائید که 10 تا خط در صفحه ترسیم کردیم حال چطوری میتونیم به هر خط یک شماره اختصاص دهیم مثلا خط شماره 1 و خط شماره 2 و ...

-civilengineer

کاربر فعال
سلام
وقت بخیر
سوال اینکه چطوری میشه در اتوکد به هر object یک شماره اختصاص بدیم و بعدا بتونیم با همان شماره سوژه را در اتوکد سرچ کنیم؟
مثلا فرض بفرمائید که 10 تا خط در صفحه ترسیم کردیم حال چطوری میتونیم به هر خط یک شماره اختصاص دهیم مثلا خط شماره 1 و خط شماره 2 و ...

سلام
ببخشید من متوجه منظورتون نشدم ولی میتونید block ایجاد کنید و هر وقت که لازم داشتین ازش استفاده کنید

lightseeker62

عضو جدید

سلام
وقت بخیر
این کار رو اگه با M-text تایپ کرده باشی می شه راحت انجام داد و گرنه اگه D-text باشه باید دستی برای هر خط انجام بدی
برای این کار، فقط کافیه رو خطا دابل کلیک کنی تا انتخاب بشن(برایM-line) ، بعدش همه خط ها رو انتخاب کنی، بعدش از اون Editor بالا که Bullet و Numbering داره Numbering رو انتخاب کنی تا قبل از هر خطی یه شماره بیاد

setareharchitect

عضو جدید
سلام
وقت بخیر

دوستی کنجکاوم بدانم مفهوم حرفهاتون چی بوده
به نظر من مقصود حرفتون بلوک کردن که sevilengineer توضیح دادن
اما یکی از دوستان اومدن نحوه تایپ شماره پیش از متن رو توضیح دادن(نمی دانم چرا اومدن براتونtxte توضیح دادن در صورتی که تو صورت سوالتون در رابطه با txt سوالی نپرسیدید)

setareharchitect

عضو جدید
این کار رو اگه با M-text تایپ کرده باشی می شه راحت انجام داد و گرنه اگه D-text باشه باید دستی برای هر خط انجام بدی
برای این کار، فقط کافیه رو خطا دابل کلیک کنی تا انتخاب بشن(برایM-line) ، بعدش همه خط ها رو انتخاب کنی، بعدش از اون Editor بالا که Bullet و Numbering داره Numbering رو انتخاب کنی تا قبل از هر خطی یه شماره بیاد
دوستی ممکن توضیح بدهید حالا چطور می خوایید تو کد سرچش کنید

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سوال من اینه چطوری میتونم یه فایل از کد به تری دی مکس ببرم ...
میشه لطفا منو راهنمایی کنید .نمی دونم چطوری می تونم پلانی که تو کد کشیدم رو به مکس ببرم و سه بعدیش کنم .

mr.rohalamin

اخراجی موقت
سلام
من یه طرح تو آتو کد داشتم و می خواستم با فرمت عکس ذخیرش کنم برای کاغذ A4 . ولی از کاغذ A4 خیلی بزرگتره. می خوام تو سایز اصلی چاپش کنم. به همین خاطر تصمیم گرفتم که تو A4چاپش کنم ولی به صورت تکه تکه ، چون تو یکی جاش نمیشه!

میشه به من کمک کنید؟

ahle_dele

کاربر فعال
سلام . برای ذخیره به صورت عکس .وارد منوی file/save asمیشی و در قست پایین اسم فایل را با هر فرمتی بخواهی میدهی .

lightseeker62

عضو جدید
دوستی ممکن توضیح بدهید حالا چطور می خوایید تو کد سرچش کنید

راستش من قسمت عدد دهیش رو گفتم
اما در مورد سرچ کردن راستش نمی دونم منظورتون چیه...
یعنی اینکه توی یه نقشه باز، یه عددی رو تایپ کنید و cad اون خط رو براتون بیاره؟
اگه منظورتون اینه که فکر نمی کنم همچین چیزی داشته باشیم .
چونکه وقتی نقشه باز باشه، هر چیزی که شما تایپ می کنید بعنوان یک فرمان (وقتی یه فرمان فعال نیست) یا یه ورودی اون فرمان(وقتی یه فرمان در حال اجراست) تلقی می شه
البته همیشه می تونی چیزای هم نوع رو توی یه لایه بذاری تا بعدا راحت بتونی اونا رو با هم انتخاب کنی.

setareharchitect

عضو جدید
راستش من قسمت عدد دهیش رو گفتم
اما در مورد سرچ کردن راستش نمی دونم منظورتون چیه...
یعنی اینکه توی یه نقشه باز، یه عددی رو تایپ کنید و cad اون خط رو براتون بیاره؟
اگه منظورتون اینه که فکر نمی کنم همچین چیزی داشته باشیم .
چونکه وقتی نقشه باز باشه، هر چیزی که شما تایپ می کنید بعنوان یک فرمان (وقتی یه فرمان فعال نیست) یا یه ورودی اون فرمان(وقتی یه فرمان در حال اجراست) تلقی می شه
البته همیشه می تونی چیزای هم نوع رو توی یه لایه بذاری تا بعدا راحت بتونی اونا رو با هم انتخاب کنی.
نه دوستی مقصودم این بود گمان نمی کنم مقصود این دوست درست متوجه شده باشید و درست براشون توضیح داده باشید
چون ایشون حرف از لاین زدن وشما حرف از تکس
وایشون می خواستن با سرچ دوباره اون لاین رو داشته باشن

skyplex

کاربر فعال
اگر ما يك محدوده داشته باشيم و احتمال برود كه قسمتي از اين محدوده بسته نباشد و با چشم هم توسط كاربر ديده نشود وقتي ما بخاهيم اين محدوده را هاشور بزنيم چه روشي وجود دارد كه مثلا براي اتوكد تنظيماتي انجام دهيم كه بتواند اين محدوده نيمه باز را هاشور بزند؟

ظاهرا بايد در قسمتي يك سري تنظيم انجام داد كه مثلا اگر محدوده به اندازه دو واحد باز باشد باز هم هاشور زده شود./

mr.rohalamin

اخراجی موقت
سلام . برای ذخیره به صورت عکس .وارد منوی file/save asمیشی و در قست پایین اسم فایل را با هر فرمتی بخواهی میدهی .

راستش دوست عزیز مشکل اصلی من این نیست.
مسئله اینه که چطور اونو به اندازه A4 تکه تکه کنم؟:gol:

lightseeker62

عضو جدید

اگر ما يك محدوده داشته باشيم و احتمال برود كه قسمتي از اين محدوده بسته نباشد و با چشم هم توسط كاربر ديده نشود وقتي ما بخاهيم اين محدوده را هاشور بزنيم چه روشي وجود دارد كه مثلا براي اتوكد تنظيماتي انجام دهيم كه بتواند اين محدوده نيمه باز را هاشور بزند؟

ظاهرا بايد در قسمتي يك سري تنظيم انجام داد كه مثلا اگر محدوده به اندازه دو واحد باز باشد باز هم هاشور زده شود./

سلام
چرا از extend استفاده نمی کنی
اول دستور extend رو اجرا کن
بعد خطایی رو که میخوای اون خطای دیگه بهشون برسن رو انتخاب کن و کلیک راست بزن تا به هم برسن (البته باید برای همه خطا انجام بدی چون ممکنه خطا به امتداد هم برسن و کاملا بسته نشن)
اینطوری مطمئن میشی که همه خطا به هم میرسن

راستی اگه بتونی از دستور boundary هم استفاده کنی شاید بد نباشه
تایپ کن bo و enter بزن، بعدش داخل محیط طرحت رو انتخاب کن
البته اگه یه شکل از طرحت رو می تونستی بذاری خیلی بهتر می شد

lightseeker62

عضو جدید

راستش دوست عزیز مشکل اصلی من این نیست.
مسئله اینه که چطور اونو به اندازه A4 تکه تکه کنم؟:gol:

یه روشی که میتونی این کار رو بکنی اینه که از Grid استفاده کنی
برای این کار روی آیکن Grid اون داخل نوار وضعیت (status bar) کلیک کن
بعدش در قسمت اندازه grid، اندازه کاغذ A4 رو وارد کن ( 210X297 میلیمتر)
بعدش مدلتو طوری تنظیم کن که داخل اون گرید هایی که درست کردی خوب جا بگیره
بعدش چند تا layout با سایز A4 درست کن و تو هر کدوم از اونا، یه بخش از طرحت رو که داخل یه گرید قرار گرفته رو وارد کن
اینطوری وقتی پرینت می گیری، وقتی کاغذا رو کنار هم قرار بدی، نقشه کاملت جور میشه (البته باید حاشیه کاغذ و ... رو هم یه بعد از پرینت پاک کنی)

lightseeker62

عضو جدید

سلام دوستان
سوال من اینه چطوری میتونم یه فایل از کد به تری دی مکس ببرم ...
میشه لطفا منو راهنمایی کنید .نمی دونم چطوری می تونم پلانی که تو کد کشیدم رو به مکس ببرم و سه بعدیش کنم .

سلام
من الان تازه ویندوز رو عوض کردم پس اتوکد ندارم ولی شاید این کار کنه:
داخل اتوکد، روی Menu Browser کلیک کن (اون آیکن A بزرگ)
بعدش از منوی باز شده، Export رو انتخاب کن
حالا برای نوع فایل، 3ds رو انتخاب کن و فایلت رو export کن

راستی اگه نوع 3ds توی نوع فایل هات وجود نداره، باید این کار رو بکنی:
اول این فایل رو دانلود کن
http://images.autodesk.com/adsk/files/3dsout32bit_enu.exe

بعدش
کد:
To install the 3DSOUT command files

Download the 3dsout32bit_enu.exe or 3dsout64bit_enu.exe, to any temporary location.
Double-click the EXE file.
Click Yes to accept the terms of the license agreement.
Enter the location of the program folder for which you want to use the 3DSOUT command (for example, c:\Program Files\AutoCAD 2007 or c:\Program Files\AutoCAD 2008).
Click OK.
Important: If you are installing on a machine running Microsoft� Windows VistaTM, you must extract the files to a temporary folder (for example, c:\3dsout), and then manually copy the Ac3DSOUT.arx and Ac3DSOUTRes.dll files to the program files folder for which you want to use the 3DSOUT command.

Overview
The 3DSOUT command allows you to create a file in the 3D Studio (3DS) format. 3DSOUT saves 3D geometry and views in the 3DS exported 3DS file. 3DSOUT exports circles, polygonal meshes, polyface meshes, and objects with surface characteristics. Lights and materials created in AutoCAD 2006 or earlier releases are also saved in the 3DS file.

Note Lights and materials created in AutoCAD 2007 and later releases may be exported, but they are not exported properly and their behavior is unpredictable and not consistent with lights and materials created in AutoCAD 2006 and earlier releases.

3DSOUT exports only those objects with surface characteristics. A line or an arc must have a nonzero thickness. A trace or a polyline must have a nonzero width or thickness. Circles, polygon meshes, and polyface meshes are always exported. Solids and 3D faces must have at least three unique vertices. Geometry is tessellated on export, as necessary.

3DSOUT converts named views to 3D Studio cameras. 3DSOUT also converts the following lights (created in AutoCAD 2006 or earlier releases):

Photo Real or Photo Raytrace lights are converted to the nearest 3D Studio equivalent.
Point lights become omni lights.
Spotlights and distant lights become 3D Studio spotlights.
If the name of any object conflicts with a name already in the 3D Studio drawing, the name is assigned a sequence number to resolve the conflict. The name may have to be truncated to accommodate the sequence number.

Using 3DSOUT
To load the 3DSOUT command

(Optional) If the AutoCAD program for which you installed 3DSOUT is not already running, on the Start menu (Windows), click All Programs (or Programs), and then select the program.
At the command prompt, enter appload.
In the Load/Unload Applications dialog box, navigate to the folder where you installed the Ac3Dsout.arx file and select it.
Click Load.
Click Close.

To create a 3DS file

At the command prompt, enter 3dsout.
Select objects in the drawing to export.
Press ENTER.
In the 3D Studio Output File dialog box, in the File Name field, enter a file name.
Click Save.
In the 3D Studio File Export Options dialog box, select or change the necessary options. (See the 3DSOUT Reference below for more information about these options.)
Click OK.

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من الان تازه ویندوز رو عوض کردم پس اتوکد ندارم ولی شاید این کار کنه:
داخل اتوکد، روی Menu Browser کلیک کن (اون آیکن A بزرگ)
بعدش از منوی باز شده، Export رو انتخاب کن
حالا برای نوع فایل، 3ds رو انتخاب کن و فایلت رو export کن

راستی اگه نوع 3ds توی نوع فایل هات وجود نداره، باید این کار رو بکنی:
اول این فایل رو دانلود کن
http://images.autodesk.com/adsk/files/3dsout32bit_enu.exe

بعدش
کد:
To install the 3DSOUT command files

Download the 3dsout32bit_enu.exe or 3dsout64bit_enu.exe, to any temporary location.
Double-click the EXE file.
Click Yes to accept the terms of the license agreement.
Enter the location of the program folder for which you want to use the 3DSOUT command (for example, c:\Program Files\AutoCAD 2007 or c:\Program Files\AutoCAD 2008).
Click OK.
Important: If you are installing on a machine running Microsoft� Windows VistaTM, you must extract the files to a temporary folder (for example, c:\3dsout), and then manually copy the Ac3DSOUT.arx and Ac3DSOUTRes.dll files to the program files folder for which you want to use the 3DSOUT command.

Overview
The 3DSOUT command allows you to create a file in the 3D Studio (3DS) format. 3DSOUT saves 3D geometry and views in the 3DS exported 3DS file. 3DSOUT exports circles, polygonal meshes, polyface meshes, and objects with surface characteristics. Lights and materials created in AutoCAD 2006 or earlier releases are also saved in the 3DS file.

Note Lights and materials created in AutoCAD 2007 and later releases may be exported, but they are not exported properly and their behavior is unpredictable and not consistent with lights and materials created in AutoCAD 2006 and earlier releases.

3DSOUT exports only those objects with surface characteristics. A line or an arc must have a nonzero thickness. A trace or a polyline must have a nonzero width or thickness. Circles, polygon meshes, and polyface meshes are always exported. Solids and 3D faces must have at least three unique vertices. Geometry is tessellated on export, as necessary.

3DSOUT converts named views to 3D Studio cameras. 3DSOUT also converts the following lights (created in AutoCAD 2006 or earlier releases):

Photo Real or Photo Raytrace lights are converted to the nearest 3D Studio equivalent.
Point lights become omni lights.
Spotlights and distant lights become 3D Studio spotlights.
If the name of any object conflicts with a name already in the 3D Studio drawing, the name is assigned a sequence number to resolve the conflict. The name may have to be truncated to accommodate the sequence number.

Using 3DSOUT
To load the 3DSOUT command

(Optional) If the AutoCAD program for which you installed 3DSOUT is not already running, on the Start menu (Windows), click All Programs (or Programs), and then select the program.
At the command prompt, enter appload.
In the Load/Unload Applications dialog box, navigate to the folder where you installed the Ac3Dsout.arx file and select it.
Click Load.
Click Close.

To create a 3DS file

At the command prompt, enter 3dsout.
Select objects in the drawing to export.
Press ENTER.
In the 3D Studio Output File dialog box, in the File Name field, enter a file name.
Click Save.
In the 3D Studio File Export Options dialog box, select or change the necessary options. (See the 3DSOUT Reference below for more information about these options.)
Click OK.

سلام ممنونم ازت ...