رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

arc.majid

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز
من قبلا رویت 2011 کار میکردم. تازگی رویت 2013 نصب کردم ولی یه مشکلی برام پیش اومده که فلشهای نماها(Elevation) نشون داده نمیشه!!!!
باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
کمک کمک کمک:w27:

سلام --ما که مشکل خودمونو پیدا کردیم!!!
از این باشگاه مهندسانم برای ما ابی گرم نمیشه!!!

دوستانی که این مشکل رو دارن از قسمت options به ردیف چهارم file location مراجعه کنن و گزینه مثبت سبز رنک رو بزنن و این مسیر رو بدن :
C:\ProgramData\autodesk\rac2013\Templates\US Metric\DefaultMetric.rte

و در داخل کادر گزینه default path for user files:
مسیر: C:\ProgramData\autodesk\rac2013\Templates\US Metric

کادر گزینه2 - default path for family template files:
مسیر: C:\ProgramData\autodesk\rac2013\Templates

کادر گزینه3 - root path for point clouds:
مسیر: C:\ProgramData\autodesk\rac2013\Libraries\US Metric

البت این تنظیمات اولیه رویت هستش که اگه مثل من بهمش زده باشید سرگردون میشید!!!!
:):)

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...سیستم من ویندوز 8.1 نصب هست که 64بیت
قبلا رویت 2014 رو ویندوز 7 به راحتی و بدون مشکل نصب کردم...ولی الان رو ویندوز جدید نصب نمیشه.اینترنت هم قطع میکنم زمان نصب...میشه یکی از دوستان راهنمایی کنه؟
بعد انجام مراحل این پیغام میاد:
Untitled.jpg

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان...سیستم من ویندوز 8.1 نصب هست که 64بیت
قبلا رویت 2014 رو ویندوز 7 به راحتی و بدون مشکل نصب کردم...ولی الان رو ویندوز جدید نصب نمیشه.اینترنت هم قطع میکنم زمان نصب...میشه یکی از دوستان راهنمایی کنه؟
بعد انجام مراحل این پیغام میاد:
مشاهده پیوست 222914

چون وقتی رویت 2014 عرضه شد خبری از ویندوز 8 و 8.1 نبود، رویت 2014 رو ویندوز 8 نصب میشه بدن مشکل اما رو 8.1 مشکل داره
البته اتودسک تو ورژنای جدیدی از رویت 2014 که جدیدا عرضه کرده و از سایتش می تونید به راحتی ورژن استیودنتش رو اینترنتی نصب کنید و نسخه استیودنتش دقیقا همون نسخه اصلیشه، این مشکل رو حل کرده
بهتره یا رویت 2015 نصب کنید، یا ویندوز 7 یا نسخه جدید رویت 2014 رو از سایتشون دانلود کنید و نصب کنید (نسخه استیودنت)

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون وقتی رویت 2014 عرضه شد خبری از ویندوز 8 و 8.1 نبود، رویت 2014 رو ویندوز 8 نصب میشه بدن مشکل اما رو 8.1 مشکل داره
البته اتودسک تو ورژنای جدیدی از رویت 2014 که جدیدا عرضه کرده و از سایتش می تونید به راحتی ورژن استیودنتش رو اینترنتی نصب کنید و نسخه استیودنتش دقیقا همون نسخه اصلیشه، این مشکل رو حل کرده
بهتره یا رویت 2015 نصب کنید، یا ویندوز 7 یا نسخه جدید رویت 2014 رو از سایتشون دانلود کنید و نصب کنید (نسخه استیودنت)
مرسی دوست عزیزم...پس همون 2015 دانلود کنم و نصب کنم فک کنم بهتر باشه

0097

عضو جدید
دوستان کسی میتونه راهنماییم کنه که قوسای سنتی و مقرنس و... با چ دستور رویت میتونم راحت تر بکشم؟؟؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان کسی میتونه راهنماییم کنه که قوسای سنتی و مقرنس و... با چ دستور رویت میتونم راحت تر بکشم؟؟؟؟؟

باید اشراف کاملی به بحث فمیلی ها داشته باشید
بعد از طریق محیط فمیلی ها یا model in place به راحتی می تونید اینکار رو بکنید

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باید اشراف کاملی به بحث فمیلی ها داشته باشید
بعد از طریق محیط فمیلی ها یا model in place به راحتی می تونید اینکار رو بکنید
قوس های سنتی رو اره
ولی مقرنسو چطور میشه تو رویت ساخت؟

IranArch

عضو جدید
سلام دلیل اینکه رنگ یا متریال اصلا اعمال نشه و نشون نمیده چی میتونه باشه؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
قسمت پراپرتیز..

شما متریال رو داپلیکیت گرفتید، البته مشکلی نیست اما هر تغییری بدید رو فایل اصلی هم اعمال میشه و بالعکس
یعنی وقتی انتخابش می کنید و تو قسمت متریال نشونش میده هیچ متریالی رو تو صحنه نمی بینید؟ عجیبه واقعا، حتی اگر اون گزینه بامپ یا تینت هم خاموش باشه باید متریال رو نشون بده

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چه طور میشه سیو با ورژن پایین تر گرفت؟
پروژه تو رویت 2014 بشه با ورژن پایین تر سیو شه.
چرا این گرینه نیست؟؟!!

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

بچه ها لطفا یکی کمکم کنه پسفردا باید کار تحویل بدم با یه ارور عجیب رو به رو شدم میرم تو نما که از طریق model in placeنماسازی کنم و مثلاextrusionرو میزنم به محضه این که میام ترسیم کنم این ارورو میده و چیزی نمیکشه چی کار کنم?

None of the created elements are visible in east view .you may want to check the active view its parameters and visibility setting

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها لطفا یکی کمکم کنه پسفردا باید کار تحویل بدم با یه ارور عجیب رو به رو شدم میرم تو نما که از طریق model in placeنماسازی کنم و مثلاextrusionرو میزنم به محضه این که میام ترسیم کنم این ارورو میده و چیزی نمیکشه چی کار کنم?

None of the created elements are visible in east view .you may want to check the active view its parameters and visibility setting

این ارور داره میگه کاری ک شما انجام میدید در این پنجره قابل انجام نیست. مثلا شما تو نمای شرقی نمیتونید extrude کنید. چون باید تو نمایی این کارو انجام بدید ک بتونید پلان اکسترود شده رو ببینید.
گاهی این پیام رو بعد از ساخت جسم میده و اون به این معناست ک نوع ابجکتی ک شما دارید در حالت مخفی قرار داره.

kiana -m

عضو جدید

توی ویو 3d دستور مدل این پلیس و اجرا کنید. اگر بازم مشکل داشتید visibility graphic رو چک کنید.

بچه ها من میخام این حجم رو تو Conceptual Mass بسازم ولی نمیشه دقیقا عین این.عینی وقتی پروفیل بالا و پایین رو درست میکنم وقتی Create Form رو میزنم حجمی که میسازه لبه های اضافی داره که کارو کلا خراب میکنه! کس میدونه چجوری باید درست کنم این حجمو؟
ممنونم اگه کمک کنید!اینم عکسش

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

این ارور داره میگه کاری ک شما انجام میدید در این پنجره قابل انجام نیست. مثلا شما تو نمای شرقی نمیتونید extrude کنید. چون باید تو نمایی این کارو انجام بدید ک بتونید پلان اکسترود شده رو ببینید.
گاهی این پیام رو بعد از ساخت جسم میده و اون به این معناست ک نوع ابجکتی ک شما دارید در حالت مخفی قرار داره.
Visibility graphicoچک.کردم مشکل نداشت
Refrence plane رو هم طوری ست کرده بودم که بشه تو اون نما اکسترود کرد واقعا. متوجه نمیشم چرا نمیزاره ترسیم کنم

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
بچه ها من میخام این حجم رو تو Conceptual Mass بسازم ولی نمیشه دقیقا عین این.عینی وقتی پروفیل بالا و پایین رو درست میکنم وقتی Create Form رو میزنم حجمی که میسازه لبه های اضافی داره که کارو کلا خراب میکنه! کس میدونه چجوری باید درست کنم این حجمو؟
ممنونم اگه کمک کنید!اینم عکسش

دقیقا من متوجه نمی شم کدوم قسمت از حجم رو نمی تونید ترسیم کنید، کل حجم تشکیل شده از دو تا حجم اصلی که هر کدوم رو باید تو محیط کانسپچوال مس با دادن سه تا خط بسته و انتخابشون و سالید کردنشون بسازید و بعد با تغییر شکل و اندازه خطوط به حجم اصلی برسید
مثلا حجم سمت چپ تصویر باید تو پایین ترین لول یه خط بسته شبیه بیضی بکشید، تو لول وسط یه دایره مایل به بیضی و تو آخرین لول یه بیضی که یه وجهش به داخل رفته و مثل نیم دایره شده
برای حجم سمت راست هم به همین شکل
اما میرسیم به بحث پترن .... این پترن یکی از آسونترین پترنا تو رویته که باید تو محیط آداپتیو کامپوننت 7-8 تا رفرنس پوینت قرار بدید و همشون رو تبدیل به آداپتیو پوینت کنید .... بعد رو پوینت 1 یه مستطیل به طول و ارتفاعی که میخواید بعنوان پروفیل بشه بکشید (قبلش پلین نقطه رو ست کنید) بعد با استفاده از اون خط سبز که کپی میگیره از خطوط پلین پوینت بعدی رو انتخاب کنید و عینا مستطیل پوینت 1 رو رو پوینت 2 در بیارید الا آخر
در نهایت پترن ساخته شده رو تو کانسپچوال مس وارد کنید (قبلش باید سورفیس مس موردنظری که میخواید پترن روش تکرار بشه رو تبدیل به دیوایدد سورفیس و U یا V به اندازه تعداد پوینتا کرده باشید و از علامت فلش پایین پنلش نودا رو روشن کرده باشید) بعد باید نقطه 1 رو روی نود سورفیس جایی که میخواید نقطه 1 قرار بگیره کلیک کنید و بعد دومی و سومی تا آخر تا پترنتون روی یه ردیف از سورفیس قرار بگیره بعد اون بالا تو مودیفای دستور ریپیت رو بزنید تا پترن رو کل سورفیس تکرار بشه
امیدوارم کار باهاشون رو بلد باشید ......... خیلی سخته اینطوری توضیح دادن

Visibility graphicoچک.کردم مشکل نداشت
Refrence plane رو هم طوری ست کرده بودم که بشه تو اون نما اکسترود کرد واقعا. متوجه نمیشم چرا نمیزاره ترسیم کنم

شما بهتره یه عکس از کاری که میکنید و خطایی که میده رو بذارید تا دقیقا متوجه بشیم مشکل کجاست ... اینطوری سخته جواب دادن

دقیقا من متوجه نمی شم کدوم قسمت از حجم رو نمی تونید ترسیم کنید، کل حجم تشکیل شده از دو تا حجم اصلی که هر کدوم رو باید تو محیط کانسپچوال مس با دادن سه تا خط بسته و انتخابشون و سالید کردنشون بسازید و بعد با تغییر شکل و اندازه خطوط به حجم اصلی برسید
مثلا حجم سمت چپ تصویر باید تو پایین ترین لول یه خط بسته شبیه بیضی بکشید، تو لول وسط یه دایره مایل به بیضی و تو آخرین لول یه بیضی که یه وجهش به داخل رفته و مثل نیم دایره شده
برای حجم سمت راست هم به همین شکل
اما میرسیم به بحث پترن .... این پترن یکی از آسونترین پترنا تو رویته که باید تو محیط آداپتیو کامپوننت 7-8 تا رفرنس پوینت قرار بدید و همشون رو تبدیل به آداپتیو پوینت کنید .... بعد رو پوینت 1 یه مستطیل به طول و ارتفاعی که میخواید بعنوان پروفیل بشه بکشید (قبلش پلین نقطه رو ست کنید) بعد با استفاده از اون خط سبز که کپی میگیره از خطوط پلین پوینت بعدی رو انتخاب کنید و عینا مستطیل پوینت 1 رو رو پوینت 2 در بیارید الا آخر
در نهایت پترن ساخته شده رو تو کانسپچوال مس وارد کنید (قبلش باید سورفیس مس موردنظری که میخواید پترن روش تکرار بشه رو تبدیل به دیوایدد سورفیس و U یا V به اندازه تعداد پوینتا کرده باشید و از علامت فلش پایین پنلش نودا رو روشن کرده باشید) بعد باید نقطه 1 رو روی نود سورفیس جایی که میخواید نقطه 1 قرار بگیره کلیک کنید و بعد دومی و سومی تا آخر تا پترنتون روی یه ردیف از سورفیس قرار بگیره بعد اون بالا تو مودیفای دستور ریپیت رو بزنید تا پترن رو کل سورفیس تکرار بشه
امیدوارم کار باهاشون رو بلد باشید ......... خیلی سخته اینطوری توضیح دادن

ممنونم از توضیحت ولی مشکل من دراوردن اسکلت اصلیه اون قسمت از حجمیه که ارتفاعش از همه بیشتره! تو بالاترین لولش مقطع یه چیزی شبیه مثلثه که لبه هاش تیز نیست ولی تو پایین ترین لولش مقطع بصورت دایره هستش! من وقتی تو مَس ایندوتا مقطع رو تو بالاترین و پایین ترین لول میکشم و بعد Create Form رو میزنم اون حجمی که بهم میده اصلا شبیه چیزی که اینجا هست و من انتظار دارم بهم نمیده! نمیدونم منظورمو متوجه میشی یا نه! یه عکس از چیزی که من کشیدم و میزارم تا متوجه شی دقیقا اشتباهم کجاست!

تو این حجمی که ساختم که بالاترین لول مثلثه و پایین ترین لول دایره! ولی شکلی که بهم میده اینه! که اصلا اون چیزی که من میخام نیست.حتی فکر کردم با ترسیم خط کمکی میتونم جهت و فرم سالید کرم رو بهش معرفی کنم ولی ارور میده! نمیدونم باید چجوری درست کنم!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

تو این حجمی که ساختم که بالاترین لول مثلثه و پایین ترین لول دایره! ولی شکلی که بهم میده اینه! که اصلا اون چیزی که من میخام نیست.حتی فکر کردم با ترسیم خط کمکی میتونم جهت و فرم سالید کرم رو بهش معرفی کنم ولی ارور میده! نمیدونم باید چجوری درست کنم!

تو پست قبل ذلیلشو نوشتم ... چون این حجم رو شما نمی تونید با دوتا مقطع یعنی بالا و پایینش بکشید .... حداقل باید یک شکل بسته هم وسط باشه ... من باشم 5-6 تا لول تعریف می کنم از لول 1 تا 6 اشکالی رو تقریبی می کشم و بعد حجم رو میسازم و با ادیت تک تکشون چیزی شبیه به عکس در نهایت در میارم

تو پست قبل ذلیلشو نوشتم ... چون این حجم رو شما نمی تونید با دوتا مقطع یعنی بالا و پایینش بکشید .... حداقل باید یک شکل بسته هم وسط باشه ... من باشم 5-6 تا لول تعریف می کنم از لول 1 تا 6 اشکالی رو تقریبی می کشم و بعد حجم رو میسازم و با ادیت تک تکشون چیزی شبیه به عکس در نهایت در میارم
ممنونم.امتحان میکنم،نتیجه رو اینجا عکسشو میزارم.ممنونم که راهنمایی کردی ;)

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چه طور میشه سیو با ورژن پایین تر گرفت؟
پروژه تو رویت 2014 بشه با ورژن پایین تر سیو شه.
چرا این گرینه نیست؟؟!!
این جواب رو یافتم آیا درست ست ؟
"بر خلاف اتوکد که می تونی توی ورژن بالا کار کنی و سیو ورژن پایین کار کنی یا باز کنی رویت این قابلیت رو نداره و شما نمی تونی فایل 2012 را در 2011 باز کنی اما بالعکس که مشکلی نداره."
؟؟؟؟