رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام تنظیمات پرینت رو که چجوری تو مقیاس پی دی اف بشه
و دقیقا شیت کل کاغذ رو بگیره میخوام ممنون
و اینگه کپی مانیتور برد چجوری انجام میشه4مرسی

آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
ممنون که مثل همیشه دقیق و با حوصله به سوالات جواب میدید.

تعداد زیادی از کارهام رو تو رویت مدل کردم ولی تو رویت رندر نگرفتم !!! بردم مکس یا اسکچاپ.

حالا برای کاری باید تو رویت رندر با کیفیت بگیرم!!
میدونم پیش نیازش اینه که طراحی خوب باشه و متریال خوب داده باشم.
تنظیمات رندر رویت رو هم تا ححدودی می دوونم.
اما بنظرم رندر هام کیفیتی رو که میخوام ندارند
اگه لطف کنید لینکی - نکته ای چیزی که کمک کنه رندر با کیفیت بشه بزارید ممنون میشم.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
چطوری میشه از طریق laout کد مقیاس رو تنظیم کرد... سپاسگذارم

من اتوکد 2014 استفاده می کنم و برای اینکار کافیه سمت راست پایین یه پنل هست که مجموعه ای از دستورات رو در خودش جا داده بین اونها یه دستور هست بنام Veiwport Scale کافیه پنجره اون رو باز کنید و بهش یه اسکیل جدید اضافه کنید با اد کردن مثلا 1:2 (که در واقع اسکیل 1:50 هست)

سلام تنظیمات پرینت رو که چجوری تو مقیاس پی دی اف بشه
و دقیقا شیت کل کاغذ رو بگیره میخوام ممنون
و اینگه کپی مانیتور برد چجوری انجام میشه4مرسی

نحوه تنظیم شیت برای پی دی اف بستگی به پلاگین یا نرم افزارایی داره که برای پی دی اف گرفتن استفاده می کنید. اما تو همش یه پرینتر تو قسمت تنظیم پرینتر اضافه می کنن که شما دقیقا مثل پرینت یا پلات گرفتن تو اتوکد یا رویت تنظیمات اولیه رو انجام می دید و پرینت رو میزنید و بهتون فایل پی دی اف رو میده .... دقیقا نمی دونم مشکل شما تو کدوم قسمته چون خیلی روند شفاف و آسونی داره پرینت گرفتن ... اندازه کاغذ و جهت قرارگرفتنش رو تنظیم می کنید و بعد کارهای دیگه مربوط به پرینت رو

سلام
ممنون که مثل همیشه دقیق و با حوصله به سوالات جواب میدید.

تعداد زیادی از کارهام رو تو رویت مدل کردم ولی تو رویت رندر نگرفتم !!! بردم مکس یا اسکچاپ.

حالا برای کاری باید تو رویت رندر با کیفیت بگیرم!!
میدونم پیش نیازش اینه که طراحی خوب باشه و متریال خوب داده باشم.
تنظیمات رندر رویت رو هم تا ححدودی می دوونم.
اما بنظرم رندر هام کیفیتی رو که میخوام ندارند
اگه لطف کنید لینکی - نکته ای چیزی که کمک کنه رندر با کیفیت بشه بزارید ممنون میشم.

1- اولین چیزی که تاثیر داره تو کیفیت کارتون گزینه آوتپوت ستینگ هست .... گزینه ساکرین برای وقتیه که شما نمی خواید کار رو پرینت کنید و فقط میخواید یا اون رو تو وب قرار بدید یا به مشتری قط نشون بدید ... گزینه پرینتر برای حال چاپیه دقت کنید که دی پی آی رو نیاز نیست خیلی بالا بذارید عملا تو ایران کار چاپ روی دی پی آی 100 تا 150 انجام میشه و گذاشتنش رو دی پی آی 300 فقط وقت شما رو می گیره

2- مهمترین نکته ای که خیلی ها دقت نمی کنن اینه که بجای اینکه دستی تنظیم کنن قسمت کوالیتی هست: اگر می خواین یه رندر با کیفیت خوب داشته باشید هیچوقت رو حالت های آماده نزارید مثل بست و های و مدیوم و غیره چون تنظیماتشون تو رویت درست نیست می تونید برید تو ادیت و اون بالا رو حالت های مختلف تنظیم کنید و ببینید اعداد مربوط ادونسد رندر ستینگ کاملا غبرمنطقی تغییر میکنن
بهترین حالت تنظیم رو کاستوم و دادن عدد توسط خودتونه ....از روی عکسها کاملا مشخصه که هر گزینه چه کاری رو می کنه فقط اعداد رو خیلی بالا هم قرار ندیید خلی وقتا تاثیر اعداد بالا خیری کمه و وسواس رو اعداد بالا نداشته باشین .... بعد تنظیمات اوکی کنید و رندر رو بگیرید

3- یکی از مهمترین موارد دیگه که خیلی تاثیر داره تو طبیعی بودن کارتون متریال هست ... اگر میخواین تو خود رویت رندر بگیرید باید دانش خوبی در مورد ساخت متریال های MentalRay داشته باشین وگرنه هیچوقت رندرتون خیلی طبیعی نمی شه ... اگر تو نت چستجو کنید نمونه های از رندرهای رویت می تونید پیدا کنید که با وی ری برابری میکنن... کلا بستگی به اشراف به موضوع موتور رندر منتال ری داره

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام
معذرت میخوام شاید سوالم تکراری باشه (البته جستجو کردم :) )

من زمانیکه نام Levelها رو تغییر میدم ترتیبشون به هم میریزه تو قسمت Project manager (بر اساس حروف الفبا مرتب میکنه! ) . آیا برای مرتب کردنشون راهی هست ؟ (که بر اساس ترتیب طبقات مرتب شه؟) ممنون

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
معذرت میخوام شاید سوالم تکراری باشه (البته جستجو کردم :) )

من زمانیکه نام Levelها رو تغییر میدم ترتیبشون به هم میریزه تو قسمت Project manager (بر اساس حروف الفبا مرتب میکنه! ) . آیا برای مرتب کردنشون راهی هست ؟ (که بر اساس ترتیب طبقات مرتب شه؟) ممنون

نیازی نیست اسم لول ها رو عوض کنید درواقع اشتباه هم هست .... چون تو پراپرتیز هر لول یه گزینه هست که ازتون می پرسه اسم این لول تو نقشه اصلی می خواهید چی باشه... اونجا کافیه اسم طبقه رو درست و کامل بنویسید

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
برای کوچیک کردن مخروط دید دوربین چیکار باید کرد؟
توی یه اتاق دوربین میذارم خیلی میره تو پرسپکتیو ،کاملا اگزجره میشه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
برای کوچیک کردن مخروط دید دوربین چیکار باید کرد؟
توی یه اتاق دوربین میذارم خیلی میره تو پرسپکتیو ،کاملا اگزجره میشه

رو اون لولی که دوربینو گذاشتید راست کلیک کنید و کمرا رو انتخاب کنید ... تا دوربین تو ویوتون نمایان شه و اونموقع دسترسی دارید با کم و زیاد کردن و دور و نزدیک کردن و تنظیم ارتفاع دوربین و تارگتش یه تصویر قابل قبول رو ایجاد کنید
بهتره همزمان اون ویوی دوربین هم باز باشه تا بتونید با تغییرات دوربین تو لول ویوی ایجاد شده رو ببینید

holooooooo

کاربر ممتاز
رو اون لولی که دوربینو گذاشتید راست کلیک کنید و کمرا رو انتخاب کنید ... تا دوربین تو ویوتون نمایان شه و اونموقع دسترسی دارید با کم و زیاد کردن و دور و نزدیک کردن و تنظیم ارتفاع دوربین و تارگتش یه تصویر قابل قبول رو ایجاد کنید
بهتره همزمان اون ویوی دوربین هم باز باشه تا بتونید با تغییرات دوربین تو لول ویوی ایجاد شده رو ببینید

همه ی اینکارارو میکنم،میدونین اتاق 2.8در 3.5هستش برا همین دوربینو زیاد نمیتونم عقب ببرم،مخروطم خیلی بزرگ میشه یعنی کلیکو درگ میکنم دوربینو ممیذارم بعد میبینم مخروطم خیلی بازه !

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
همه ی اینکارارو میکنم،میدونین اتاق 2.8در 3.5هستش برا همین دوربینو زیاد نمیتونم عقب ببرم،مخروطم خیلی بزرگ میشه یعنی کلیکو درگ میکنم دوربینو ممیذارم بعد میبینم مخروطم خیلی بازه !

متاسفانه این مشکل از جای کمیه که هست .... باز یه بارم تیک پرسپکیتیو رو بردارید موقع دوربین گذاری و چک کنید

davoodmax

عضو جدید
باسلام به همه مهندسی عزیزچطور میشه section های نرم افزار revit مثل section های نرم افزار اتوکد با جزئیات ترسیم کنیم مثل بلوکاژ، بتن مگر، موزاییک و ... توی section نرم افزار revit نشون داده بشه ، میشه بصورت تصویری راهنمایی کنین که چجوری اینکار رو انجام بدم..... ممنون و س÷اسگذار

davoodmax

عضو جدید
سلاممعذرت میخوام شاید سوالم تکراری باشه (البته جستجو کردم :) )من زمانیکه نام Levelها رو تغییر میدم ترتیبشون به هم میریزه تو قسمت Project manager (بر اساس حروف الفبا مرتب میکنه! ) . آیا برای مرتب کردنشون راهی هست ؟ (که بر اساس ترتیب طبقات مرتب شه؟) ممنون
سلام دوست عزیز اگه بخواین اسم level ها رو تغییر بدین کافی یه عدد قبل از اسم جدید بزارین مشکلتون حل میشه

arc.majid

عضو جدید
سلام به مهندسین عزیز
من میخام تو رویت یه Conceptual Mass جدید بسازم ولی وقتی پوشه شو باز میکنم فایل نمونه توش ندارم!!!چیکار کنم!!!؟؟؟
هر چی هم سرچ کردم نتونستم دان کنم!!لطفا دوستان راهنمایی کنن!:(

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام به مهندسین عزیز
من میخام تو رویت یه Conceptual Mass جدید بسازم ولی وقتی پوشه شو باز میکنم فایل نمونه توش ندارم!!!چیکار کنم!!!؟؟؟
هر چی هم سرچ کردم نتونستم دان کنم!!لطفا دوستان راهنمایی کنن!:(

فایل نمونه منظورتون تمپلیت های خودشه؟
و اینکه شما فمیلی ها و تمپلیت های دیگه رو دارید یا اونها هم نیستن؟

arc.majid

عضو جدید
فایل نمونه منظورتون تمپلیت های خودشه؟
و اینکه شما فمیلی ها و تمپلیت های دیگه رو دارید یا اونها هم نیستن؟

سلام..
مهندس جان فمیلیهای مثل در و پنجره و ستون و ... هستند ولی این یه دونه پوشش خالی و هر چی هم خواستم دان کن و از اینترنت پیدا نکردم..ممنون میشم راهنمایم کنید.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام..
مهندس جان فمیلیهای مثل در و پنجره و ستون و ... هستند ولی این یه دونه پوشش خالی و هر چی هم خواستم دان کن و از اینترنت پیدا نکردم..ممنون میشم راهنمایم کنید.

این یعنی اینکه موقع نصب نرم افزار کل تمپلیت ها رو دانلود نکرده و نیمه نصب شده
دو راه بیشتر ندارید ... یا از طریق اد اور ریموو پروگرام و ریپر کانتنت یا رپیر خود رویت بذارید کامل نصب بشه البته فراموش نکنین که باید شیلترشکن روشن باشه و به اینترنت هم وصل باشید ... یا اینکه ورژنی رو که استفاده می کنید بگید اگر مثلا 2014 یا 2015 باشه من می تونم براتون جایی آپلود کنم یا اگر ورژنای دیگه باشه دوستای دیگه ای که اون ورژن رو دارن براتون آپلود می کنن
راستی شما فقط فایل تمپلیت کانسپتچوال مس رو ندارید؟ ممکنه تو اون پوشه کانسپتچوال نباشه و تو پوشه قبلیش که کلی تمپلیت برای کار داره باشه

4444payam

عضو جدید
سلام دوستان من رویت 2015 نصب کردم بعد یه ایرادایی داره مثلا basic wall هیچی نمیاره یا مثلا تو آکس گذاری قسمت symbol چیزی تعریف نشده و گزینه none هست فقط !!! نمیدونم مشکل از نصبمه یا این ورژن اینطوریه! ممنون میشم راهنمایی کنید.

arc.majid

عضو جدید
این یعنی اینکه موقع نصب نرم افزار کل تمپلیت ها رو دانلود نکرده و نیمه نصب شده
دو راه بیشتر ندارید ... یا از طریق اد اور ریموو پروگرام و ریپر کانتنت یا رپیر خود رویت بذارید کامل نصب بشه البته فراموش نکنین که باید شیلترشکن روشن باشه و به اینترنت هم وصل باشید ... یا اینکه ورژنی رو که استفاده می کنید بگید اگر مثلا 2014 یا 2015 باشه من می تونم براتون جایی آپلود کنم یا اگر ورژنای دیگه باشه دوستای دیگه ای که اون ورژن رو دارن براتون آپلود می کنن
راستی شما فقط فایل تمپلیت کانسپتچوال مس رو ندارید؟ ممکنه تو اون پوشه کانسپتچوال نباشه و تو پوشه قبلیش که کلی تمپلیت برای کار داره باشه

من رویت 2013 نصب کردم و هیچ کدوم از تمپلت ها و فمیلی ها رو دان نکردم..چون تو سی دی که خریدم اینا رو جدا قرار داده بود.و احتیاجی به دان نداشت.
نه هر چی هم به پوشهای قبلی میرم تمپلتشو ندارم...تازه الان نگاه کردم وقتی میخام از بخش new هم میخام... تایتل بلاک...یا انوتیت سیمبل...رو بیارم پوشه هام خالی هستن...
این عکسم از مسیریه که وقتی میخام کانسپتچوال مس جدید بسازم میاد ولی خالیه!!!

no5ivlk379x8hl8cl8tp.jpg

arc.majid

عضو جدید
مهندس مشکل حل شد...از یکی از دوستان سی دی رو گرفتم و تمپلت ها رو کپی زدم...بازم بابت راهنمایتون ممنون
فقط یه سوال از این کنسپتچوال مس برای چه کارای میتونیم استفاده کنیم؟؟!

holooooooo

کاربر ممتاز
مهندس مشکل حل شد...از یکی از دوستان سی دی رو گرفتم و تمپلت ها رو کپی زدم...بازم بابت راهنمایتون ممنون
فقط یه سوال از این کنسپتچوال مس برای چه کارای میتونیم استفاده کنیم؟؟!

برای ساخت احجام سه بعدی استفاده میشه، سه بعدیه پیچیده

yasi.6539

عضو جدید
سلام
میدونم سوالم یه این تاپیک مربوط نمیشه ولی تاپیک مربوط بهشو پیدا نکردم که اونجا مطرحش کنم...
دوستان شما که رویت کار میکنید رندرش رو با چی میگیرد که خوب بشه چون رندرای رویت معمولی اند و اینکه من میخوام لومیون رو یاد بگیرم کسی از دوستان هست که بلد باشه و یکم منو در مورد یادگیریش راهنمایی کنه
ممنونم

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام
میدونم سوالم یه این تاپیک مربوط نمیشه ولی تاپیک مربوط بهشو پیدا نکردم که اونجا مطرحش کنم...
دوستان شما که رویت کار میکنید رندرش رو با چی میگیرد که خوب بشه چون رندرای رویت معمولی اند و اینکه من میخوام لومیون رو یاد بگیرم کسی از دوستان هست که بلد باشه و یکم منو در مورد یادگیریش راهنمایی کنه
ممنونم

سلام رندرشو میتونی ببرین تو مکس با وی ری بگیرین
من با خودش گرفتم بد نبود ..دوستم دیدم در حد خوب هم باهاش رندر گرفته
لومیون هم تایپیک داره
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/525550-سوالات-و-رفع-اشکال-نرم-افزار-Lumion

mms33333

عضو جدید
سلام
اگر چند دیوار را در امتداد یکدیگر ترسیم کردیم , ویا چند دیوار قوسی شکل به دنبال یکدیگر ترسیم شده باشند و بعد بخواهیم این دیوار ها جوینت شوند و یکی شوند یعنی درواقع با یک کلیک کل دیوار بحالت انتخاب درآید؟ و یک دیوار واحد شود . چگونه این کار انجام پذیر است ؟

ممنون - مهدی

*marigold

عضو جدید
سلام
با گروپ میشه اجزارو بهم پیوند داد که با هم انتخاب شن
اما فکر نمیکنم تو رویت بشه اجزا رو با هم یکی کرد
چون هر جز دارای هویت و مشخصات جداگانست(بر خلاف کد و مکس که میشه این کارو کرد)
و جوین کردن تو رویت به معنای یکی کردنشون نیست و فقط نحوه ی اتصالشونو مدیریت میکنه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
اگر چند دیوار را در امتداد یکدیگر ترسیم کردیم , ویا چند دیوار قوسی شکل به دنبال یکدیگر ترسیم شده باشند و بعد بخواهیم این دیوار ها جوینت شوند و یکی شوند یعنی درواقع با یک کلیک کل دیوار بحالت انتخاب درآید؟ و یک دیوار واحد شود . چگونه این کار انجام پذیر است ؟

ممنون - مهدی

سلام
دستور وال جوین برای تنظیم نحوه اتصال اجزا دیوار بهمه و خصوصا تو متره نوع جوین تاثیرگذاره تو برآورد اجزا
دستور جوین برای اتصال چند جزء بهم استفاده میشه که اغلب متریال های مختلف دارند مثلا چسبوندن دیوار به کف ها ... که باید همیشه رعایت بشه و ازش استفاده بشه تا متره دقیق ایجاد بشه
دستور بعدی دستور اتچ هست که برای متصل کردن اجزای مختلف بهم استفاده میشه مثلا سقف کج داریم می خوایم دیوارمون به این سقف کج بچسبه

arv3760

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان محترم چه جوری میشه تیر های چوبی گرد و دیواره کج و مایل ایجاد کرد؟؟؟

nassi

عضو جدید
رویت 2014 نصب کردم کرک هم شده اما قسمت level ش فعال نیست ایمپورت هم نداره
چطور درست کنم؟

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
رویت 2014 نصب کردم کرک هم شده اما قسمت level ش فعال نیست ایمپورت هم نداره
چطور درست کنم؟

درحالت پلان که level قعال نمیشه. باید در حالت نما باشید
نکته بعدی اینکه باید tempel لود کنیدو که اون 4 تا فلش نما بیاد که نما فعال شه
که یا آنلاین نصب کردید یا تو مسیر برنامه ریختید

holooooooo

کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان محترم چه جوری میشه تیر های چوبی گرد و دیواره کج و مایل ایجاد کرد؟؟؟

دیوار کجو که میتونید با مس ایجاد کنید و با پیک بهش دیوار نسبت بدید..یا با کامپوننتا ایجاد کنید مدل این پلیس..تیرهای گردم همینطور