رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

Marieh.

عضو جدید
"درخواست فوری"

"درخواست فوری"

سلام.
من کل حجمم رو به این دلیل که تو سایت قراره به تعداد زیاد کپی بشه با فمیلی کشیدم.
چطور میتونم به جداره های mass تو فمیلی متریال بدم؟؟؟
من کار با گزینه Manage>Material و Manage>Subcategory رو بلد نیستم! :w05:

با این حال ببینید کاری که من تا نصفه انجام میدم درسته:
انتخاب دیوار> گزینه Material and Finishes از پنجره Properties
بعد زدن گزینه Add parameter و انتخاب اسم برای دیوار...
ولی خب در ظاهر امر هیچ تغییری حاصل نمیشه!!!

بسیار ممنون میشم اگر لطف کنید دقیقا به من توضیح بدین چه باید بکنم.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه سوال دارم خواهشا جواب بدین تورو خدا من پروژه طرحمو با رویت کشیدم میخوام رندرهای سریع بگیرم بنابراین چون رویت سرعت رندرش پایینه تصمیم گرفتم ببرم تو مکس که وقتی ایمپورت میکنم ارور میده میگهnteroprability for 3ds max یعنی چی یه راه حل که من بتونم فایلکو ببرم تو مکس بدین توروخداااااااااااااااااااااااااا کارم لنگه رویتم هم 2013

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من یه سوال دارم خواهشا جواب بدین تورو خدا من پروژه طرحمو با رویت کشیدم میخوام رندرهای سریع بگیرم بنابراین چون رویت سرعت رندرش پایینه تصمیم گرفتم ببرم تو مکس که وقتی ایمپورت میکنم ارور میده میگهnteroprability for 3ds max یعنی چی یه راه حل که من بتونم فایلکو ببرم تو مکس بدین توروخداااااااااااااااااااااااااا کارم لنگه رویتم هم 2013

سلام، باید تری دی مکست از نوع دیزاین باشه و تری دی مکس استودیو مشکل سازه
قبلا تو همین تاپیک در موردش صحبت شده، اگر مشکلی داشتی می تونی از http://www.www.www.iran-eng.ir/member.php/497989-et-rt بپرسی، یا دوستان دیگه، من کم سر میزنم اینجا

mamali-architect

عضو جدید
سلام.
من کل حجمم رو به این دلیل که تو سایت قراره به تعداد زیاد کپی بشه با فمیلی کشیدم.
چطور میتونم به جداره های mass تو فمیلی متریال بدم؟؟؟
من کار با گزینه Manage>Material و Manage>Subcategory رو بلد نیستم! :w05:

با این حال ببینید کاری که من تا نصفه انجام میدم درسته:
انتخاب دیوار> گزینه Material and Finishes از پنجره Properties
بعد زدن گزینه Add parameter و انتخاب اسم برای دیوار...
ولی خب در ظاهر امر هیچ تغییری حاصل نمیشه!!!

بسیار ممنون میشم اگر لطف کنید دقیقا به من توضیح بدین چه باید بکنم.

شما حجمتونو با فمیلی بکشید،اگه میخواین کل حجمتون یه متریال بگیره و در و پنجره نداره،تو همون محبط فمیلی کلشو انتخاب کنین از پنل properties یه متریال نوشته،از اونجا میتونین متریال بدین و بعدش لود کنین،

بازم اگه مشکلی بود دقیقا بگین چی میخواین بکنین تا بیشتر توضیح بدم

موفق باشین

mamali-architect

عضو جدید

عزیزم شما چجوری فایلتو میبری تو مکس؟

Marieh.

عضو جدید
شما حجمتونو با فمیلی بکشید،اگه میخواین کل حجمتون یه متریال بگیره و در و پنجره نداره،تو همون محبط فمیلی کلشو انتخاب کنین از پنل properties یه متریال نوشته،از اونجا میتونین متریال بدین و بعدش لود کنین،

بازم اگه مشکلی بود دقیقا بگین چی میخواین بکنین تا بیشتر توضیح بدم

موفق باشین

حجمم رو با فمیلی کشیدم و دقیقا مشکلم همینه که کل حجم یک متریال واحد میگیره، من میخوام برای رندر گرفتن از کارم جداره های سقف و دیوار و ... رو با رنگ از هم منفک کنم!

راه حلش شاید این باشه که لودش کنم تو محیط رویت و با گزینه های wall by face و roof by face بهش متریال بدم اما در این صورت دیگه نمیتونم حجمها رو به تعداد زیاد تو سایت کپی کنم، در واقع نمیتونم لودش کنم تو سایتم!
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه!!:(

یه سوال دیگه؛ میشه از رویت خروجی SPX گرفت؟؟؟ رویتی که من دارم 2011ست و تو قسمت export همچین گزینه ای پیدا نکردم!

Marieh.

عضو جدید
الان متوجه شدم یه مشکل حاد دیگه هم دارم، فمیلی هایی که من ساختم حجمشون بیش از 19مگابایته، و تو خود محیط رویت لود نمیشه! حالا چی کار کنم؟؟؟!!!!:cry:

1.jpg

mamali-architect

عضو جدید
حجمم رو با فمیلی کشیدم و دقیقا مشکلم همینه که کل حجم یک متریال واحد میگیره، من میخوام برای رندر گرفتن از کارم جداره های سقف و دیوار و ... رو با رنگ از هم منفک کنم!

راه حلش شاید این باشه که لودش کنم تو محیط رویت و با گزینه های wall by face و roof by face بهش متریال بدم اما در این صورت دیگه نمیتونم حجمها رو به تعداد زیاد تو سایت کپی کنم، در واقع نمیتونم لودش کنم تو سایتم!
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه!!:(

یه سوال دیگه؛ میشه از رویت خروجی SPX گرفت؟؟؟ رویتی که من دارم 2011ست و تو قسمت export همچین گزینه ای پیدا نکردم!
خوب اگه پنجره و در نمیخواین بزارین مشکلی نیست،شما باید تو همین محیط به سطح سقف و دیوارتون پارامتر material بدین نه خود متریال ،که بعد از لود کردن تو پروژه بشه متربال رو تغییر داد

شما بعد از ساخت مس با دکمه TAB او صفحه که سقف شما هست رو انتخاب کنید بعد مثل عکس پیش برین تا یه پارامتر متریال واسه سقف درست بشه

واسه دیوار اینا هم همینکارو کنین،بعد از لود کردن تو پروژه وقتی مس رو انتخاب و edit type بزنین اون پارامترهایی که ساختین واسه هر قسمت هستش و میتونین متریال نسبت بدید

واسه سوال دومتون spx واسه چه برنامه ای هست اصلا؟

الان متوجه شدم یه مشکل حاد دیگه هم دارم، فمیلی هایی که من ساختم حجمشون بیش از 19مگابایته، و تو خود محیط رویت لود نمیشه! حالا چی کار کنم؟؟؟!!!!:cry:

مشاهده پیوست 158337

نمیدونم تاحالا به این مشکل بر نخوردم ظاهرا چیز خواصی نیست حالا yes بزنین لود نمیشه؟میشه از فمیلی خودتون عکس بزارین؟

از اییمپورت linkig revit

این link revit تو مکس دیزاین واسه من جواب داد،گرچه چنان آش دهن سوزی هم نیست!من خودم چون با vray رندر میگیرم همون fbx میکنم بعد میارم تو مکس بی مشکل

یه بار تو این تاپیک گفتم فرقشونو،اگه با منتال کار نمیکنی فرقی ندارن با هم

موفق باشین

kiana -m

عضو جدید
خوب اگه پنجره و در نمیخواین بزارین مشکلی نیست،شما باید تو همین محیط به سطح سقف و دیوارتون پارامتر material بدین نه خود متریال ،که بعد از لود کردن تو پروژه بشه متربال رو تغییر داد

شما بعد از ساخت مس با دکمه TAB او صفحه که سقف شما هست رو انتخاب کنید بعد مثل عکس پیش برین تا یه پارامتر متریال واسه سقف درست بشه

واسه دیوار اینا هم همینکارو کنین،بعد از لود کردن تو پروژه وقتی مس رو انتخاب و edit type بزنین اون پارامترهایی که ساختین واسه هر قسمت هستش و میتونین متریال نسبت بدید

من دقیقا همین روشی که گفتید و برای مس اجرا کردم ف ولی وفتی لودش کردم توی پروژه ام و خاستم به هر قسمت متریال متفاوت بدم نشد ، همه مس یک متریال میگیره ، مشکل کجاست؟ لطفا راهنماییم کنید دوست من

mamali-architect

عضو جدید

من دقیقا همین روشی که گفتید و برای مس اجرا کردم ف ولی وفتی لودش کردم توی پروژه ام و خاستم به هر قسمت متریال متفاوت بدم نشد ، همه مس یک متریال میگیره ، مشکل کجاست؟ لطفا راهنماییم کنید دوست من

بله دوست عزیز،من خودم تست نکرده بودم تاحالا،حرف شما درسته! تنها 2راه واسه این مشکل به ذهنم میرسه
1-خود مس رو جوری درست کنین که از حالت یه تیکه در بیاد،مثلا برای ساخت مکعب یه مستطیل نکشید و creat form بزنین،اول دیواشو درست کنین،بعد سقف بزارین،در این حالی این روش پارامتریک کاملا جواب میده

2-مس رو لود کنن از داخل پروژه با ابزار Paint متریال بدید به اضلاع مختلف،البته این کارو میشه از خود فمیلی هم انجام داد

آخرین ویرایش:

Marieh.

عضو جدید
بله دوست عزیز،من خودم تست نکرده بودم تاحالا،حرف شما درسته! تنها 2راه واسه این مشکل به ذهنم میرسه
1-خود مس رو جوری درست کنین که از حالت یه تیکه در بیاد،مثلا برای ساخت مکعب یه مستطیل نکشید و creat form بزنین،اول دیواشو درست کنین،بعد سقف بزارین،در این حالی این روش پارامتریک کاملا جواب میده

2-مس رو لود کنن از داخل پروژه با ابزار Paint متریال بدید به اضلاع مختلف،البته این کارو میشه از خود فمیلی هم انجام داد

از من که گذشت، با کمک فتوشاپ و نرم افزارهای دیگه بالاخره متریال دادیم به حجم ها!
اما فکر میکنم اگر رو هر surface از mass کلیک کنید و برای هر کدوم جداگانه گزینه edit profile رو بزنید و بعد از اینکه با خط های صورتی نمایش داده شد، متریال رو از بخش properties تغییر بدین، اون موقع دیگه کل حجم متریال نمیگیره!

MARY TANHA

عضو جدید
سلام.......دوستان من روی لپ تاپ میخوام با رویت کار کنم خیلی کند و بده.......زوم میکنم میره جلو ولی باز برمیگرده عقب و خیلی خوب تمی تونم انتخاب و کار انجام بدم.......کسی میتونه راهنماییم کنه؟

mamali-architect

عضو جدید
سلام.......دوستان من روی لپ تاپ میخوام با رویت کار کنم خیلی کند و بده.......زوم میکنم میره جلو ولی باز برمیگرده عقب و خیلی خوب تمی تونم انتخاب و کار انجام بدم.......کسی میتونه راهنماییم کنه؟

سلام به احتمال خیلی زیاد،مشکلتون از گرافیکتونه!حتما آپدیتش کنین،لپتاپتون چی هست؟از چه ورژنی از رویت استفاده میکنین؟

naser1990

عضو جدید
سلام دوستان من رویت 2014 نصب کردم ولی تو محیط کار در و پنجره و..... نمی زاره من باید لایبرری رو تو کدوم قسمت کپی کنم تا این ابزارها رو تو محیط کارش داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ خواهشن جواب بدین

mamali-architect

عضو جدید
سلام دوستان من رویت 2014 نصب کردم ولی تو محیط کار در و پنجره و..... نمی زاره من باید لایبرری رو تو کدوم قسمت کپی کنم تا این ابزارها رو تو محیط کارش داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ خواهشن جواب بدین

سلام دوست عزیز،اگه در لود کردین ولی نمیزاره! واسه اینه که شما تو cieling plan هستین نه floor plan

برای کپی کردن هم محتویات لایریری رو تو پوشه زیر کپی کنین
کد:
C:\ProgramData\Autodesk\RAC 20--\Libraries\US Metric

بعد این پوشه رو از این قسمت واسه رویت تعریف کنین که وقتی لود زدید این آدرس باز شه

naser1990

عضو جدید
خیلی ممنون که جواب دادین ..ولی درست نشد باز هر وقت در یاپنجره یا ستون و...رو می خوام یه هشدار می ده میگه لود نشدن ومنو منتقل میکنه به همون پوشه us metric که اونجا خودم بایستی پوشه ستون یا پنجره ...رو باز کنم وانتخاب کنم!!!!!:(

mamali-architect

عضو جدید
خیلی ممنون که جواب دادین ..ولی درست نشد باز هر وقت در یاپنجره یا ستون و...رو می خوام یه هشدار می ده میگه لود نشدن ومنو منتقل میکنه به همون پوشه us metric که اونجا خودم بایستی پوشه ستون یا پنجره ...رو باز کنم وانتخاب کنم!!!!!:(

خوب وقتی شمارو منتقل میکنه،شما درب و پنجره رو لود میکنین؟بعد میزارین تو دیوارتون؟بعد 2باره که درب و پنجره رو انتخاب میکنین میگه لود نشده؟؟

naser1990

عضو جدید
دقیقا..ولی وقتی رویت رو می بندم دوباره باز میکنم باز باید این مراحل رو تکرار کنم من فایل های که تو us metric ریختم به صورت فولدر مثلا doorکه داخل این پوشه فایل رویتی در هستش اگه فولدر رو پاک کنم فقط فایلهای رویتی بمونن به نظرتون لود میشه ؟/

mamali-architect

عضو جدید
دقیقا..ولی وقتی رویت رو می بندم دوباره باز میکنم باز باید این مراحل رو تکرار کنم من فایل های که تو us metric ریختم به صورت فولدر مثلا doorکه داخل این پوشه فایل رویتی در هستش اگه فولدر رو پاک کنم فقط فایلهای رویتی بمونن به نظرتون لود میشه ؟/

نه عزیز ربطی به اون نداره!،

مشکل شما از تمپلیت هستش،این لایبریری رو از کجا گرفتین؟

من آدرس پیشفرض تمپلیت خودم رو تو عکس نشون دادم،از اینجا معلومه کجا باید مسیرشو مشخص کردم،

به هر حال تمپلیت خودم که ماله 2014 هست رو میزارم دانلود کنین با اون پروژتون رو شروع کنین ببینید چی میشه

موفق باشین

پیوست ها

• DefaultUS-Canada.rar
    2.3 مگایابت · بازدیدها: 0

naser1990

عضو جدید
نه عزیز ربطی به اون نداره!، مشکل شما از تمپلیت هستش،این لایبریری رو از کجا گرفتین؟ من آدرس پیشفرض تمپلیت خودم رو تو عکس نشون دادم،از اینجا معلومه کجا باید مسیرشو مشخص کردم، به هر حال تمپلیت خودم که ماله 2014 هست رو میزارم دانلود کنین با اون پروژتون رو شروع کنین ببینید چی میشه موفق باشین
دوست عزیز شرمنده کردید ما رو ..مشکل اینه که من بعد فایل لوکیشن این دو تا ادرس رو نی تونم دست کنم من از لایبرری داخل سی دی نرم افزار استفاده کردم حالا مال شما رو هم امتحان می کنم ببینم درست می شه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
کل تمپلیت هایی که برای 2013 یا 2014 می شه یا می کنید، میتونید تو شاخه زیر بریزید:

C:\ProgramData\Autodesk\RVT 2013

پروگرام دیتا یه فولدر هیدن تو شاخه درایو C یا هر درایویه که رویت رو تو اون شاخه نصب کردید
کافیه کل فایلایی رو که دانلود کردید یا دارید رو داخل این شاخه کپی پیست کنید

Marieh.

عضو جدید
آیا میشه از رویت یا اتوکد خروجی اسکچاپ گرفت؟ با چه فرمتی باید اکسپورت کنم؟

آخرین ویرایش:

mamali-architect

عضو جدید
آیا میشه از رویت یا اتوکد خروجی اسکچ کاپ گرفت؟ با چه فرمتی باید اکسپورت کنم؟

سلام

شما 3بعدی رو باید به dwg اکسپرت کنین،یعد با اسکچاپ import کنین،متریالاتون اگه دادید از بین میرن فک کنم

موفق باشین

Marieh.

عضو جدید
سلام

شما 3بعدی رو باید به dwg اکسپرت کنین،یعد با اسکچاپ import کنین،متریالاتون اگه دادید از بین میرن فک کنم

موفق باشین

ممنون اما از اتوکد با چه فرمتی باید خروجی بگیرم تا با اسکچاپ بتونم ایمپورت کنم؟
dwg رو اسکچاپ نمیشناسه!

mamali-architect

عضو جدید
ممنون اما از اتوکد با چه فرمتی باید خروجی بگیرم تا با اسکچاپ بتونم ایمپورت کنم؟
dwg رو اسکچاپ نمیشناسه!

ا؟خوب احتمالا نسخه ای که دارین استفاده میکنین رایگان هست،
البته من زیاد تو برنامه وارد نیستم،ولی بهتره برین اینجا سوالتونو بپرسین اسکچ بازا جوابشو میدونن حتما

[h=1]رفع اشکال مربوط به:SKETCHUP[/h]

hado_st

عضو جدید
واسه ترسیم یه پلان تو رویت از روی فایل کد، location line روی چه حالتی باشه بهتره؟
wall center line
core center line
...
من با هر کدوم که میکشم احساس میکنم اندازه ها درست در نمیاد!!

mamali-architect

عضو جدید
واسه ترسیم یه پلان تو رویت از روی فایل کد، location line روی چه حالتی باشه بهتره؟
wall center line
core center line
...
من با هر کدوم که میکشم احساس میکنم اندازه ها درست در نمیاد!!

سلام
با هیچکدوم،بهتره همیشه با Core Face Exterior بکشید،ایجوری اگه دیوارتون چه نازک کاری داشته باشه چه نداشته باشه به مشکل بر نمی خورید

موفق باشید