رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

hado_st

عضو جدید
چه جوری باید تنظیماتی که داخل برنامه انجام میدیم مثل تغییر واحد و یا دیوارهایی که ایجاد میکنیم یا ... رو ذخیره کنیم که دفعه بعد نیاز به تغییر نباشه؟

مثلاً من دیواری رو که ایجاد میکنم سری بعد که برنامه رو باز میکنم وجود نداره!!

kiana -m

عضو جدید
چه جوری باید تنظیماتی که داخل برنامه انجام میدیم مثل تغییر واحد و یا دیوارهایی که ایجاد میکنیم یا ... رو ذخیره کنیم که دفعه بعد نیاز به تغییر نباشه؟

مثلاً من دیواری رو که ایجاد میکنم سری بعد که برنامه رو باز میکنم وجود نداره!!
پروژه جدید و پروژه ای که میخای آیتمهای ویرایش شده اون و منتقل کنی باز کنید ، حالا از منوی manage دستور transfer project standards اجرا کنید و اطلاعات و از فایل مورد نظر کپی کنید.

mamali-architect

عضو جدید
پروژه جدید و پروژه ای که میخای آیتمهای ویرایش شده اون و منتقل کنی باز کنید ، حالا از منوی manage دستور transfer project standards اجرا کنید و اطلاعات و از فایل مورد نظر کپی کنید.

سلام

این روش هم میشه ولی بهترین روش نیست

بهترین روش اینه که شما template مخصوص خودتونو بسازید و همیشه وقتی میخواین پروژه رو شروع کنین اونو باز کنین

واسه ساختش هم New>Project بزنین،از پنجره ای که باز میشه تو قسمت creat new بجای project ، اونجا template رو انتخاب کنین،حالا انگار دارین پروژه انجام میدید،ولی شما اینبار تغییرات دلخواهتونو انجام بدید،

مثلا شاید شرکت شما یه فرمت خاصی واسه سر section هاش داشته باشه ،یا مثلا ضخامت های مختلف رو تنظیم کنین،تعداد level ها .... هر چیزی که نیاز شما به تغییر هر باره کم کنه بعد از انجام تغییرات از قسمت save بزنین و یه اسم بزارین،این دفه موقع new project کردن از browse این تمپلیت رو انتخاب کنین و تمام تقییرات هست.یه بار واسه همیشه . . . چقدر حرف زدم!!دلم پر بوذ فک کنم !!!

موفق باشید

ali-mk

عضو جدید
سلام
پس از نصب ویندوز تازه و نصب رویت 2012 با پیغام زیر مواجه می شوم لطفا راهنایی بفرمایید.
با تشکر
unable to obtain a network license. no connection
to the network license server could be established.

و در پنجره خواهان enter viewer mode است

hado_st

عضو جدید
ببخشید که من سوالای پیش پا افتاده میپرسم! من گرید هام از این دایره ها نداره چیکار کنم؟
Untitled.jpg

mamali-architect

عضو جدید
ببخشید که من سوالای پیش پا افتاده میپرسم! من گرید هام از این دایره ها نداره چیکار کنم؟

سلام

شروع کردن پروژه با یه تمپلیت خوب،خیلی از این قبیل مشکلات رو حل میکنه،از اونجایی که ورژن رویت شما 2013 هست من تمپلیت متریک 2013 رو میزارم تا با اون شروع کنبن پروژتونو

ولی در هر حال واسه این که سر گرید هاتون بیاد باید روش کلیک کنین،اینجوری دو سمت گرید هاتون یه مربع ظاهر میشه،واسه هر سمتی که میخواین گرید،سر داشته باشه باید تو اون مربع رو تیک بزنین.

حالا این کارو کردید ولی بازم نیومد،باید بازم انتخابش کنین این دفعه edit type رو بزنین،از قسمت symbol که احتمالا none نوشته سیمبلتونو انتخاب کنین،حالا اگه چیزی غیر اون none نبود باید سیمبل لود کنین(تو پوشه annotations>symbols>general )

میبینید مشکلات زیادی ممکنه پیش بیاد از تمپلیت خوب شروع کنین

موفق باشین

پیوست ها

• DefaultUS-Canada-Revit2013.rar
    2.9 مگایابت · بازدیدها: 0

kiana -m

عضو جدید
من با کرتن وال توی دیوارم کشیدم ولی اگه ما بخواهم پنجره دور تا دور دیوار بگرده با این روش نمیتونم .دیوار من ، گوشه اون یک تیکه داره که هر کاری کنم پنجره نمیشه
اگه کسی راه حل خوبی برای این مشکل میدونه بگه2.jpg

mamali-architect

عضو جدید
من با کرتن وال توی دیوارم کشیدم ولی اگه ما بخواهم پنجره دور تا دور دیوار بگرده با این روش نمیتونم .دیوار من ، گوشه اون یک تیکه داره که هر کاری کنم پنجره نمیشه
اگه کسی راه حل خوبی برای این مشکل میدونه بگه

سلام دوست عزیز

روش انجام کار رو تو یه آموزش تصویری انجام دادم،راستش حس تایپ نبود

http://www.4shared.com/rar/fp62Dhx_/L_corner.html

موفق باشین

پیوست ها

• L corner.rar
    1.3 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

mahans

عضو جدید
انواع رندر در رویت

انواع رندر در رویت

سلام دوستان از اساتید محترم کسی میتونه کمکم کنه من چند تا سوال دارم 1 آیا رویت هم موتور رندر های مختلفی داره؟؟؟ 2-نحوه تنظیمات رندر در رویت چطوریه؟توضیح میدین لطفا... 3_آیا میشه تو رویت به صورت اسکیس هم رندر گرفت؟ 3 بهترین رندر در رویت با چه موتور رندیه؟ کلا در مرود رندر گیری یه توضیح کامل میخواستم با تشکر از شما دوستان و اساتید نرم افزار های معماریhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

mamali-architect

عضو جدید
سلام دوستان از اساتید محترم کسی میتونه کمکم کنه من چند تا سوال دارم 1 آیا رویت هم موتور رندر های مختلفی داره؟؟؟ 2-نحوه تنظیمات رندر در رویت چطوریه؟توضیح میدین لطفا... 3_آیا میشه تو رویت به صورت اسکیس هم رندر گرفت؟ 3 بهترین رندر در رویت با چه موتور رندیه؟ کلا در مرود رندر گیری یه توضیح کامل میخواستم با تشکر از شما دوستان و اساتید نرم افزار های معماریhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

سلام دوست عزیز

نه! رویت واسش موتور رندر نیومده فعلا!
رندر گیری با رویت زیاد نیاز به تنظیمان خاصی نداره!داخلیش یکم دشوار تر از خارجیشه!ولی بیشترین کاری که باید واسه گرفتن یه رندر خوب انجام بدی یعنی تو هر نرم افزار دیگه هم همین روال هست که شما باید متریال خوب بدی

یعنی متریالت به اندازه رفلکت داشته باشه!بامپش درست باشه و ....

اگه یه زمانی دیدید یکی رندر خوب گرفت بدونین متریال هایی که داده خوبه

به طور کلی با یه متریال دهی خوب و تنظیمات mediom dpi 300 printer میتونین یه رندر دانشجویی خوب تحوبل بدید.

موفق باشید

آخرین ویرایش:

artist92

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
چطور میشه ضخامت خطهای نقشه رویت و تعین کرد ؟ وبه هر خطی ضخامت خاص خودش و بدی ،
آیا میشه در قسمت تنظیمات پرینت ضخامت خطوط و تعین کرد؟
ممنون میشم کمکم کنید

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز

نه! رویت واسش موتور رندر نیومده فعلا!
رندر گیری با رویت زیاد نیاز به تنظیمان خاصی نداره!داخلیش یکم دشوار تر از خارجیشه!ولی بیشترین کاری که باید واسه گرفتن یه رندر خوب انجام بدی یعنی تو هر نرم افزار دیگه هم همین روال هست که شما باید متریال خوب بدی

یعنی متریالت به اندازه رفلکت داشته باشه!بامپش درست باشه و ....

اگه یه زمانی دیدید یکی رندر خوب گرفت بدونین متریال هایی که داده خوبه

به طور کلی با یه متریال دهی خوب و تنظیمات mediom dpi 300 printer میتونین یه رندر دانشجویی خوب تحوبل بدید.

موفق باشید

متاسفانه بخاطر اینکه تو ایران چه تو زمینه مکس و چه تو زمینه رویت زیاد رو موتور منتال ری کار نمیشه و اساتید هم زیاد در موردش نمی دونن، به خاطر همین ضعف گفته میشه که مثلا رویت رندر در حد کارای دانشجویی میده، قبول دارم به پای وی ری نمی رسه رندرش اما کمم از رندر وی ری نداره، کافیه تنظیمات مربوط به قسمت کاستوم رو خوب بلد باشید
همیشه موتور رندر منتال ری رندر احساسی میده و وی ری رندر واقعگرایانه
من به شخصه از دو روش استفاده میکنم، بعضی وقتا با خود رندرر رویت رندر میگیرم، خیلی وقتا هم پروژه رو تا یه جایی میرسونم، بدون اینکه نورپردازی کنم، مبلمان رو بگذارم، و متریال ها رو بدم به رویت و اجزاش، وارد تری دی مکس میکنمش و اونجا مبلمان و متریال و نورپردازی وی ری میکنم و رندر میگیرم
همچنین رندر شب رویت خیلی زیباتر از تری دی مکس در میاد

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
ممنون میشم کمکم کنید

تو قسمت منیج، یه پنل کرکه ای هست به اسم ادیشنال ستینگ، که با این پنل شما میتونید خیلی از تنظیمات مربوط به اجزای رویت رو انجام بدید از جمله نوع خط، پترن خط و ضخامت خط
یادتون باشه که رویت خصوط رو بر اساس شماره 1-999 میشناسه، یعنی شمایید تعریف میکنید که خط شماره 1 تو پروژه اتون ضخامتش چند باشه یا خط شماره 2 چند باشه و تو پروژه هم خطوط رو بر اساس شماره تنظیم میکنید
اگر موقع پرینت نرم افزار رویت داشته باشن رو سیستم نیازی به تنظیمات پرینت نیستف سیستم اتوماتیک خطوط رو براساس چیزی که تنظیم کردید میشناسه و پرینت میگیره

mamali-architect

عضو جدید
متاسفانه بخاطر اینکه تو ایران چه تو زمینه مکس و چه تو زمینه رویت زیاد رو موتور منتال ری کار نمیشه و اساتید هم زیاد در موردش نمی دونن، به خاطر همین ضعف گفته میشه که مثلا رویت رندر در حد کارای دانشجویی میده، قبول دارم به پای وی ری نمی رسه رندرش اما کمم از رندر وی ری نداره، کافیه تنظیمات مربوط به قسمت کاستوم رو خوب بلد باشید
من به شخصه از دو روش استفاده میکنم، بعضی وقتا با خود رندرر رویت رندر میگیرم، خیلی وقتا هم پروژه رو تا یه جایی میرسونم، بدون اینکه نورپردازی کنم، مبلمان رو بگذارم، و متریال ها رو بدم به رویت و اجزاش، وارد تری دی مکس میکنمش و اونجا مبلمان و متریال و نورپردازی وی ری میکنم و رندر میگیرم

معلومه که موتور منتال هم دارای کیفیت خوبی هست.ولی وقتی مقایسه میکنی مقدار زمان و زحمتی که پای منتال میزاری تا به نتیجه دلخواه برسی و نصفش و صرف وی ری میکنی و به همون نتیجه حتی واقعی تر میرسی دیگه نمیری سراغ منتال

ولی دوستان نگاه رندر محور نداشته باشن به یه نرم افزار،به گفته خود اتودسک رویت اونقدر کامل هست که واسه بستن پروژت نیاز نیست از برنامه بری بیرون ولی خودشم گفته که بهتره مدل یجا انجام شه،رندر برای کیفیت بالاتر تو مکس انجام شه و پست پروداکشن هم تو فتوشاپ

منم توصیه میکنم یه نرم افزار رو به عنوان تخصصشون تا تهش برن،ولی بیخیال بقیه برنامه های دیگه نشن!مثلا مکس و در یه حدی یاد بگیرن که بتونن کارشونو راه بندازن مثلا با Edit poly بتونن کار کنن و یه چندتا فرمان دیگه

موفق باشین

mamali-architect

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
ممنون میشم کمکم کنید

شما برو تو manage >object styles یه پنجره باز میشه با 4تا تب
تب اول مال آبجکت هاتونه!مثل دیوار سقف کف ...
تب بعدی واسه اندازه ها و اکس ها چیزای دو بعدی هست

حالا جلوی اینا line weight نوشته،تو قسمت projection ضخامت خطی رو که تو نما میبینی رو تغییر میدی تو قسمت cut ضخامت خطی رو که تو برش میبینی رو میتونی تغییر بدی

موفق باشین

mahans

عضو جدید

مرسی از راهنمایی دوستان و شما.
ببخشید کجا میتونم روش تنظیم رویت رو گیر بیارم تا بتونم مشکل کیفیت رندر رو حل کنم!اخه نمیخوام ببرمش تو مکس!ممنون میشم اگه بشه در مورد تنظیمات توضیح بدین....

jhangard

کاربر بیش فعال
مرسی از راهنمایی دوستان و شما.
ببخشید کجا میتونم روش تنظیم رویت رو گیر بیارم تا بتونم مشکل کیفیت رندر رو حل کنم!اخه نمیخوام ببرمش تو مکس!ممنون میشم اگه بشه در مورد تنظیمات توضیح بدین....
این کورس ویدئو آموزش ویژه رندرگیری در رویته(به انگلیسی) برای دانلود باید عضو فروم بشید
http://forum.archicom.org/آموزش-روی...itecture-rendering-لینک-مستقیم-188/#login-box

سرفصل های این آموزش :

* Understanding camera view settings
* Developing approaches to modeling
* Constructing wall profiles
* Creating materials and textures
* Sharing materials between files
* Working with Sun Path
* Lighting a scene with lighting fixture families and lighting groups
* Understanding the rendering process
* Applying background settings
* Generating rendered output
* Experimenting with non-photorealistic render types

esi729

عضو جدید
سلام
میخواستم بدونم چجوری میتونم تو رویت مقیاس رو عوض کنم. الان تمامی اندازه ها در رویت من بر اساس اینچ هستش، میخوام بر اساس متر و سانتی متر کنم باید چکار کنم؟

mamali-architect

عضو جدید
سلام
میخواستم بدونم چجوری میتونم تو رویت مقیاس رو عوض کنم. الان تمامی اندازه ها در رویت من بر اساس اینچ هستش، میخوام بر اساس متر و سانتی متر کنم باید چکار کنم؟

سلام

به 2روش

از تب manage>Project units ،اونجا قسمت length رو تغییر بدید یا حالا هر کدوم دیگه که نیاز دارین

یکی هم تایپ کنین UN

موفق باشین

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سیلام دوستان..
من دارم تاپیک آموزش قدم به قدم رویت رو کار میکنم..مثل اینکه اینجا هم واسه رفع اشکال اون هست..
یه اشکال دارم توی پست 13 این تاپیک من دیوار شیشه ای رو کشیدم..پروفیلای وسطشم واسه در خالی کردم..در رو هم لود میکنم
اما وقتی میخوام دررو بیارم ،بجاش تمپلیت قبلی میاد!!نمیدونم چرا در نمیاد

mamali-architect

عضو جدید
سیلام دوستان..
من دارم تاپیک آموزش قدم به قدم رویت رو کار میکنم..مثل اینکه اینجا هم واسه رفع اشکال اون هست..
یه اشکال دارم توی پست 13 این تاپیک من دیوار شیشه ای رو کشیدم..پروفیلای وسطشم واسه در خالی کردم..در رو هم لود میکنم
اما وقتی میخوام دررو بیارم ،بجاش تمپلیت قبلی میاد!!نمیدونم چرا در نمیاد

سلام اگه مثل این روش انجام میدین احتمالا مشکل از در هست

میشه اون دری که لود میکنین رو اینجا بزارین یا اسمشو کامل بزارین؟

مال خود لایبری رویت هست یا دانلود کردین؟

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اگه مثل این روش انجام میدین احتمالا مشکل از در هست

میشه اون دری که لود میکنین رو اینجا بزارین یا اسمشو کامل بزارین؟

مال خود لایبری رویت هست یا دانلود کردین؟
اسماشون اینا هست،هرکدومو میذارم جواب نمیده..مال خود رویته:
Curtain Wall Sgl Glass
Curtain Wall-Store Front-Dbl
Curtain Wall Dbl Glass

mamali-architect

عضو جدید
اسماشون اینا هست،هرکدومو میذارم جواب نمیده..مال خود رویته:
Curtain Wall Sgl Glass
Curtain Wall-Store Front-Dbl
Curtain Wall Dbl Glass

درسته،

نمیدونم،روش رو خلاصه بگم شاید چیزی رو جا انداختین

بعد از لود در ها روی پنل مورد نظر چندبار Tab میزنین پنل انتخاب میشه،معمولا یه علامت پین روش هست ،اونو بزنین تا گزینه های properties فعال شه و بتونین از لیست پنل هاتون یکی رو انتخاب کنین

همین

حالا شما مشکلت با در هست یا پنل نمیتونین عوض کنین؟مثلا میتونین بجای شیشه (glaze)دیوار 20cm معمولی بزارین؟

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته،

نمیدونم،روش رو خلاصه بگم شاید چیزی رو جا انداختین

بعد از لود در ها روی پنل مورد نظر چندبار Tab میزنین پنل انتخاب میشه،معمولا یه علامت پین روش هست ،اونو بزنین تا گزینه های properties فعال شه و بتونین از لیست پنل هاتون یکی رو انتخاب کنین

همین

حالا شما مشکلت با در هست یا پنل نمیتونین عوض کنین؟مثلا میتونین بجای شیشه (glaze)دیوار 20cm معمولی بزارین؟

کلا دره لود نمیشه!!
واسه انتخاب در اول doorرومیزنم..بعد میرم یکی از این درارو لود میکنم..اما در قبلی ک قبلا لود شده میاد!!
خوب من میخواستم روی دیوارای شیشه ای در بذارم!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
کلا دره لود نمیشه!!
واسه انتخاب در اول doorرومیزنم..بعد میرم یکی از این درارو لود میکنم..اما در قبلی ک قبلا لود شده میاد!!
خوب من میخواستم روی دیوارای شیشه ای در بذارم!

احتمالا رویت 2013 داری و فمیلی هات برا 2011 هست، بعضی از فمیلی های 2011 تو 2013 لود میشن اما کار نمیکنن
یا فمیلی هات مشکل دارن
بعضی وقتا این رویت ببخشیدا اما خر میشه یه ایرادایی میگیره و یه اداهایی در میاره که آدم چشاش 4 تا میشه

omid3dmax

عضو جدید
نداشتن منو تو نرم افزارrevit2013

نداشتن منو تو نرم افزارrevit2013

باسلام به دوستان من نرم افزار revit2013vرو خریدم نصبش کردم اما وقتی نرم افزار بالا میاد یه پلان که میکشم میخوام مثلا نمای شمال جنوب شرق غرب روببینم یا برش رو ببینم این گزینه هارو تو منوی سمت چپ عمودی کنار صفحه نداره منظورم این قسمته:project browser/viwes allباید چیکار کنم ایا مشکل نرم افزاریه یا تنظیمات میخواد وجالب اینه که وقتی نمونه اماده خودش یعنی basic sampleرو بازمیکنم تمام مواردو داره مشکلیم نداره درضمن وقتی تو ایتم در و پنجره میرم family نداره باید چیکارکنم خیلی کارم گیره ممنون میشم راهنماییم کنید

artist92

عضو جدید
سلام دوستان مهندس
:smile:
میخاستم ببینم کسی میتونه روش مدلینگ این حجم و با رویت توضیح بده ؟
13285.jpg

mahans

عضو جدید
باسلام به دوستان من نرم افزار revit2013vرو خریدم نصبش کردم اما وقتی نرم افزار بالا میاد یه پلان که میکشم میخوام مثلا نمای شمال جنوب شرق غرب روببینم یا برش رو ببینم این گزینه هارو تو منوی سمت چپ عمودی کنار صفحه نداره منظورم این قسمته:project browser/viwes allباید چیکار کنم ایا مشکل نرم افزاریه یا تنظیمات میخواد وجالب اینه که وقتی نمونه اماده خودش یعنی basic sampleرو بازمیکنم تمام مواردو داره مشکلیم نداره درضمن وقتی تو ایتم در و پنجره میرم family نداره باید چیکارکنم خیلی کارم گیره ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام .منم این مشکل رو داشتم!ولی وقتی یه فایل رو از استادم گرفتم و با اون میام تو رویت مشکلم حل شده!!!اسم اون فایل تنظیماتیه که هر بار باید وارد کنی.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

z_darvishnezhad

عضو جدید

باید defaultmetric نصب کنین می تونین از دوستاتون بگیرین