رشته مکاترونیک

زر خانیم

عضو جدید
اگر امکن داره درباره این رشته کمی اطلاعات قرار بدید.>متشکر.
سلام
فکر کنم قبلا در این مورد تو تالار بحث شده باشه.
یه رشته ترکیبی ما بین الکترونیک و مکانیک هست.
تو درس هاش درس الکترونیک هم هست البته اینطور فرض میشه که دانشجو قبلا به مباحث الکترونیکی آشناست.
درس های هوش مصنوعی و کنترل مدرن مهمترین درس های این رشته هستند.
دانشجو های رشته مکانیک و الکترونیک میتونن در مقطع ارشد در این رشته ادامه به تحصیل بدن(رشته کامپیوتر هم میتونه ولی ادامه تحصیل براش سخت تره.)

ARC_2008

مدیر بازنشسته
من کلا دو سه نفر رو در صنعت اتوماسیون صنعتی می شناسم که مکاترونیک خوانده اند. البته ارشدشان را. اطلاعاتشان نسبی بود. در مورد همه چیز نسبی بود. اصلا چنگی به دل نمی زد. نمی دانم ، اما واقعا برایم عچیب بود که چرا سطح نگاه این افراد نسبت به هر دستگاه و عملکرد این طوری است. من نسبت به این رشته بدبینم.

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کلا دو سه نفر رو در صنعت اتوماسیون صنعتی می شناسم که مکاترونیک خوانده اند. البته ارشدشان را. اطلاعاتشان نسبی بود. در مورد همه چیز نسبی بود. اصلا چنگی به دل نمی زد. نمی دانم ، اما واقعا برایم عچیب بود که چرا سطح نگاه این افراد نسبت به هر دستگاه و عملکرد این طوری است. من نسبت به این رشته بدبینم.
شاید بخاطر بد بودن کیفیت آموزشی باشه قبلا شنیده بودم این رشته تو آلمان خیلی موفق بوده.هر وقت با بچه های مکانیک طبق معمول همیشگی دچار مشکلات فلسفی میشیم میگیم جای ما دو تا باید یه مهندس مکاترونیک بگیرن!

navidkhob

عضو جدید
به عقیده من این بد نیست که آدم از خیلی چیزها یک کلیتی رو در دست داشته باشه اما من به این جمله بیشتر باور دارم: یک چاه عمیق بودن بهتر از یک اقیانوس به عمق یک سانتی متر است.
روی هم رفته حرف دوست خوبمون amirhm هم درست هست ، گاهی اوقات کیفیت خوب آموزشی (یا به قول دوستان سخت گیری) باعث میشه کیفیت یاد گیری و درک تعامل عناصر به حدی برسه که شاید در بحث بین یک مهندس الکترونیک یا مکانیک با یک مهندس مکاترونیک تفاوت خاصی بین نظرات افراد وجود نداشته باشد.

بالا