راهنمایی در مورد انتخاب رشته کنترل

saeedking2012

عضو جدید
با سلام به همه دوستان عزیز و با تبریک عید نوروز

من امسال کنکور کارشناسی می خوام شرکت کنم و دوست دارم که رشته کنترل رو بزنم ولی کمی استرس دارم برای این رشته. اول در مورد بازر کارش هست که بنده دور روز دارم تمام تاپیک هایی که به عنوان بازار کار رشته برق هست می خونم که نتیجه گرفتم یک رشته تازه تو ایران هست و هنوز خیلی تو ایران خیلی مثل رشته برق قدرت زیاد درخواست بازار ندارد :cry:

من الان می خوام برای رشته کنترل بخونم باید بیشتر رو چه کتاب هایی تمرکز کنم تا بهترین رتبه رو بدست بیاورم و اینکه من تو مشهد زندگی می کنم و خیلی دوست دارم که تو دانشگاه شهید محمد منتظری قبول بشم اما نمیدونم باید چه رتبه ای را بدست بیاورم تا قبول بشم . کسی از دوستان هست الان تو این داشنگاه درس می خونه و بگه با چه رتبه ای قبول شده .

و اینکه من به این رشته علاقه دارم چون فکر کنم می تونم تو این رشته بهتر پیشرفت کنم و ولی همیشه استرس بازارکا رو داره که نمی تونم خوب تمرکز کنم تو درس خواندن و الان از شما دوستان کمک می خوام تا بنده رو کمکی کنند و اینکه هرکی از هر رشته ای هست بیاد و نظر خود را اعلام کند

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به همه دوستان عزیز و با تبریک عید نوروز

من امسال کنکور کارشناسی می خوام شرکت کنم و دوست دارم که رشته کنترل رو بزنم ولی کمی استرس دارم برای این رشته. اول در مورد بازر کارش هست که بنده دور روز دارم تمام تاپیک هایی که به عنوان بازار کار رشته برق هست می خونم که نتیجه گرفتم یک رشته تازه تو ایران هست و هنوز خیلی تو ایران خیلی مثل رشته برق قدرت زیاد درخواست بازار ندارد :cry:

من الان می خوام برای رشته کنترل بخونم باید بیشتر رو چه کتاب هایی تمرکز کنم تا بهترین رتبه رو بدست بیاورم و اینکه من تو مشهد زندگی می کنم و خیلی دوست دارم که تو دانشگاه شهید محمد منتظری قبول بشم اما نمیدونم باید چه رتبه ای را بدست بیاورم تا قبول بشم . کسی از دوستان هست الان تو این داشنگاه درس می خونه و بگه با چه رتبه ای قبول شده .

و اینکه من به این رشته علاقه دارم چون فکر کنم می تونم تو این رشته بهتر پیشرفت کنم و ولی همیشه استرس بازارکا رو داره که نمی تونم خوب تمرکز کنم تو درس خواندن و الان از شما دوستان کمک می خوام تا بنده رو کمکی کنند و اینکه هرکی از هر رشته ای هست بیاد و نظر خود را اعلام کند
سلام دوست عزیز ورودتون رو به باشگاه مهندسان ایران تبریک میگم.
در مورد آینده کاری کنترل باید بگم اگه انتظار دارید جایی دنبال مهندس کنترل باشه که دارین اشتباه میکنید کلا تو مهندسی برق به گرایش اکثر جاها توجه نمیشه.اصولا مهندسان الکترونیک و قدرت دارن کارهای یک مهندس کنترل رو انجام میدن.
ولی باز هم به تخصص شما مربوط میشه.
کنترل آینده خوبی خواهد داشت بعد از هدف مندی یارانه ها البته اگه عزیزان الکترونیک و قدرت پاشونو از گلیمشون بیش از حد دراز نکنن و به عبارتی دیگه پاشونو تو کفش کنترل نکن.
نمیدونم این کشور چرا اینقد مزخرف شده طرف دیپلم الک هم نداره تا میفهمه الان بازار مانیتورینگ داغه سریع میره سراغش و نون همه رو آجر میکنه.یکی هم نیست بگه آخه بابا تو رو چه به مانیتورینگ.مثلا
دنبال ی تخصص باش تا جا پات محکم بشه.هرچی دوست داری بخون.
ببخشید تند رفتم آخه بدجور اعصابم خورداینم بگم مهندسی کنترل تو کشورهای توسعه یافته بعد از مهندسی پزشکی گرایش بیو الکتریک محبوبترین گرایش و پرکار ترینه حتی بیشتر از قدرت.
درضمن کنترل اقیانوسیه به عمق یک متر اینو هیچ وقت یادت نره.
در مورد کنکورت هم باید بگم فک کنم منتظری دیگه مهندسی کنترل نداره.البته فک کنم.
باید بری خراب شده غیر انتفاعی خراسان.
اگرم خواستی مشهد باشی و اگرم خواستی بری خراسان فقط کنترل ابزار دقیق رو سعی کن بری.البت که با فرایندش هیچ فرقی نمیکنه واحدات ولی خوب دیگه اون ابزار دقیق دیگه.
کارت برا قبولی اصلا سخت نیست فک کنم 20هزار فرایند خراسان بیاری:D
برای کتابا هم هر جور راهنمایی بخوای من درخدمتم.البته قبلش باید بری اینجا :
تاپیک مشاوره کاردانی به کارشناسی

ر سوالی داشتی بپرس تا بچه ها کمکت کنن.
امیدوارم همیشه موفق یاشی

آخرین ویرایش:

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو یادم رفت بگم کنترل تو مقاطع بالاتر بشدت ریاضی وار میشه.
بعد از تحصیلات تکمیلی هم باید بری وزارت دفاع البته اگه بخوان.یا بری تو کار تدریس
موفق باشید

saeedking2012

عضو جدید
سلام

واقعا چقدر دل پری دارید در مورد این رشته ، میدونم این رشته خیلی سخت هست اما چیکار کنم، من اول قصد داشتم برق قدرت بخونم اون هم بخاطر این که چون اسم بزرگی داشت و به هرکی می گفتی برق قدرت آفرین می گفت ایول عجب رشته ای انتخاب کردی اما بعد از اینکه دوره کاردانی رو تمام کردم یک روز اومدم با خودم حساب کتاب کردم که چطوری تونستم کاردانی را به این راحتی بگیرم و بنده ازاون اول ترم تا ترم آخرم هر درسی که داشتم چه آزمایشگاه ، حتی درس های ماشین را با نرم افزار های مختلف انجام میدادم و با عنوان یک پروژه آخر هر ترم به استاد ها می دادم و 2 تا 4 نمره از درس های تخصصی می گرفتم از اون بعد وقتی به خودم اومدم و به خودم فهموندم که به جز رشته بر ق قدرت رشته هایی دیگری وجود دارند که از رشته بر قدرت جذابیت بیشتری دارد ، بنده رشته کنترل رو انتخاب کردم و تا الان هم پاش وایستادم ، چون بنده فردی هستم که دوست ندارم که همیشه یک کار تکراری انجام بدم مثلا تو رشته برق بشینم و همش درس های تخصصی و بدون هیچ جذابیتی و همش حفظی و بدون استفاده از هیچ برنامه و یا کار با کامپیوتر و یا استفاده از یک نرم افزار به صورت تخصصی فقط و فقط باید بخونی و حفظ کنی
من رشته کنترل رو به خاطر این دوست دارم که رشته آینده داری هست من کاری ندارم که رشته های دیگه پاشون رو تو رشته کنترل کردن و با رفتن چند دوره کلاس برای خودشون میشن یک مهندس کنترل من با اینکه هنوز وارد این رشته نشدم اما این رشته فقط به خاطر علاقه به برنامه نویسی و کار بانرم افزار های مختلف و همچنین با اینکه من در PLC ضعیف هستم اون هم تو طراحی اما به خاطر اینکه فقط احساس می کنم تو این رشته موفق هستم و بهتر می تونم پیشرفت کنم انتخابش کردم ....... به قول استادم هیچ انتظار نداشته باشه که کسی بیاد دنبالت برای استخدام ، اگر بتونی یک مهارت خاصی تو هر رشته فنی یاد بگیری بعد اونجا هست که دیگه نگران کار نخواهی شد

این هم بگم تو دانشگاه ما 3 تا استاد فوق لیسانس بر ق قدرت دارند از دانشکده فردوسی ، که اگر یک برنامه مثل نرم افزار مطلب ( که تو این رشته هم با این برنامه سرکار دارند مثل نرم افزار Pscad)و یا هر نرم افزار برق رو بزاری جلوشون نمی تونند زیاد کار کنند ولی هم یک مسئله درباره ماشین و ژنراتور بزاری جلوشون در عرض چند دقیقه حل می کنند

اینشاا... که وضع بهتر بشه و هرکی سرش تو کار خودش باشه