راه اندازي وب سايت با IIS و asp.net

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من مي خوام يک سايت با asp.net طراحي کنم. حالا مي خوان بدونم واسه اينکه اون رو روي کامپيوتر ديگه اي اجرا کنم چي لازمه؟ اين چيزارو مي دونم ولي ممکنه کامل ندونم. ممنون ميشم بهم کمک کنيد. در ضمن vs2008
IIS بايد نصب باشه، بعدش بايد .net framework 2 و 3 و 3.5 رو نصب کنم.
براي Sql server همون ورژن express کافيه؟ بعد بايد ديتابيسم رو بهش attach کنم؟
چيز ديگه اي هم مي خواد؟
راهنمايي شما موجب امتنان است.

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
بهتره IIS رو قبل از VS2008 نصبش کنید.
ضمنا اگه با ASP.NET2.0 و VWD(ویژوال وب دولوپمنت) کار کنی دیگه نیازی به IIS نداری، چون هنگام نصب vwd یک سرویس دهنده آزمایشی هم بنام Cassini بطور خودکار نصب میشه.
موفق باشید

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بهتره IIS رو قبل از VS2008 نصبش کنید.
ضمنا اگه با ASP.NET2.0 و VWD(ویژوال وب دولوپمنت) کار کنی دیگه نیازی به IIS نداری، چون هنگام نصب vwd یک سرویس دهنده آزمایشی هم بنام Cassini بطور خودکار نصب میشه.
موفق باشید
سلام ممنون از جوابتون.
حالا واسه db هم بگيد.
راستي اگه از شناسايي کاربران مبتني بر فرم استفاده کنم بايد db اون رو هم add کنم ديگه نه؟ واضحه نمي دونم چرا سوال مي کنم؟!!!!!!!

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
نگارش enterprise انتخاب خوبیه، اما باید در نظر داشت که این ورژن برای سیستم عامل XP تنها در حالت کلاینت نصب میشه!!!و امکانات سروری اون نصب نمیشه. پس اگه قصد دارید که در xp با ASP.NET برنامه نویسی کنید بهتره نگارش personal رو نصب کنید. زیرا امکان نصب هردوحالت کلاینت و سرور رو بر روی ویندوز xp دارد.
بعد نصب می تونید پایگاه های دلخواه رو به SQL Server زمیمه کنید.

از همه اینها گذشته به نظر من SQL Server 2005 گزینه مناسب تری برای مدیریت پایگاه داده باشه.
موفق باشید.
ضمنا vwd شما براحتی و بدون کدنویسی می تونید از اعتبار سنجی استفاده کنید.

webprogrammer

عضو جدید
به نام الله
نرم افزار IIS نرم افزاری است که کامپیوتر شما را به سرور تبدیل می نماید
برای اجرای پروژه ASP.NET بوسیله IIS باید ابتدا یک مکان مجازی (Virtual Directory) برای سایت تعریف نمائید تا IIS بتواند مدیریت فایل های شما را بر عهده گیرد.
اگر وب سایت شما دارای بانک اطلاعاتی نیز باشد قبل از این اعمال باید فایل های بانک اطلاعاتی را به محیط EnterpriseManager SQL 2000 یا Management Studio 2005 ضمیمه نمائید.
پس از این اعمال وب سایت شما آماده لود شدن برروی کامپیوتر شخصی شما را خواهد داشت

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از پاسختون.
ببينيد من مي خوام اين سايت بر روي شبكه محلي اجرا بشه و يكي از كامپيوتر هاي شبكه بشه سرور. ملاحظات خاصي اگه هست ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد.

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اگه هنوز شروع نکردید
با php و mysql نتیجه بهتری می گیرید
من به همه ی فوت و فن هاش هم آشنام
به راحتی همین کاری که شما می گید قابل انجامه
با تغییر در تنظیمات apache conf

webprogrammer

عضو جدید
به نام الله
با سلام
برای اجرای یک وب سایت برروی شبکه محلی تنها لازم است IIS برروی کامپیوتر سرور نصب بوده و علاوه بر
Virtual Directory یک Alias برای وب سایت تعریف نمائید به این ترتیب تمامی کامپیوترهائی که به کامپیوتر
سرور متصل می شوند می توانند از طریق alias به این وب سایت متصل گردند.
با تشکر

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون مرسي خدا خيرتون بده. خيالم راحت شد. فكر كنم تشكرم كار نكرد .ميام دوباره تشكر مي كنم.

mehrzadmo

عضو جدید
با php و mysql نتیجه بهتری می گیرید
از چه نظر ؟
ببينيد من مي خوام اين سايت بر روي شبكه محلي اجرا بشه و يكي از كامپيوتر هاي شبكه بشه سرور
من پیشنهاد می کنم برای راه اندازی سرور حتما با یه خبره مشورت کنید و ازش کمک بگیرید .
اما روش کار به این شکله : شما به سرویس های DNS , IIS نیاز دارید .
و ممکنه بسته به نوع شبکه و سیاست کاری شما به اکتیو دایرکتوری و دی اچ سی پی هم نیاز باشه .
و برای دیتا بیستون هم باید یه نسخه از اس کیو ال سرور (مثلا اینترپرایز ) رو استفاده کنی .
اگه درمورد شبکه تون و اهدافتون بیشترتوضیح بدی بهتر میشه راهنمایی کرد .