راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

arrnm

عضو جدید
باتری گوشیتو زمانی بهش شوک بده که شارژ نمیشه
شما میگی زود خالی میشه
متاسفانه باتریت خرابه
جنس خوب بخر تا مجبور نباشی دوباره بخری

arrnm

عضو جدید
کجای مدار؟
ایا منظورت جریان i هست؟یکسان نیست
اگه منظورت جریان N هست تغییری نمیکنه

Nooshin-t

عضو جدید
سلام دوستان
اگه منحنی لیساژور روی صفحه اسکوپ حرکت کنه و ثابت نباشه، چطور میشه ثابتش کرد؟با پیچ level ثابت نشد.

john snow

عضو جدید
سلام وقت بخیر

دوستان میخواستم بپرسم همزمان با تحصیل در مقطع ارشد برق (در یک دانشگاه تاپ) میشه کار هم کرد یا خیر ؟

یعنی میخوام بدونم دانشجو وقتش اونقدری باز هست که بتونه به کارش هم برسه ؟

اخه درسته که میگن ارشد هفته ای 2-3 روزه ئو فلان، ولی خب فعالیت های جنبی هم زیاد داره ..

ali625

عضو جدید
با سلام خوبید بچه ها
خدمتتون عرض کنم که بنده توی یک شرکت کار میکنم که حدود 20الی30 عدد الکترو موتور از حدود 300kwبه بالا داره که از بنده نحوه نگهداری اونارو بصورت کتبی خاستن متاسفانه منم هیچ منبعی ندارم موندم چیکار کنم اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم.(مثلا عمر بلبرینگهاش .نحوه ومقدار گریسکاریو...........)تا 13 سال95 وقت دارم ممنون

f.babaei

عضو جدید
با سلام خوبید بچه ها
خدمتتون عرض کنم که بنده توی یک شرکت کار میکنم که حدود 20الی30 عدد الکترو موتور از حدود 300kwبه بالا داره که از بنده نحوه نگهداری اونارو بصورت کتبی خاستن متاسفانه منم هیچ منبعی ندارم موندم چیکار کنم اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم.(مثلا عمر بلبرینگهاش .نحوه ومقدار گریسکاریو...........)تا 13 سال95 وقت دارم ممنون

سلام.. چون رنج توان موتورها خیلی بالاست وحتما قدیمی هستند بهترین کاری که میتونی انجام بدی اینه که کاتالوگ موتورها رو اگه دارند بردار وترجمه کن که همه چی توش هست اگه هم توی کارخونه ندارند از روی پلاک موتورها شماره سریال ونوع وکدساخت وکشورش رو بردار وتوی اینترنت سرچ کن واز سایتای خارجی کاتالوگش رو دانلود کن حتی میتونی با شرکت سازندش ایمیل بزنی وازشون بخای کاتالوگ واست بفرسند یا توضیح بدهند شرایط نگهداری رو فقط باید زبانت خوب باشه از گوگل ترانسلیت کمک بگیر.
موفق باشی

ali625

عضو جدید
سلام.. چون رنج توان موتورها خیلی بالاست وحتما قدیمی هستند بهترین کاری که میتونی انجام بدی اینه که کاتالوگ موتورها رو اگه دارند بردار وترجمه کن که همه چی توش هست اگه هم توی کارخونه ندارند از روی پلاک موتورها شماره سریال ونوع وکدساخت وکشورش رو بردار وتوی اینترنت سرچ کن واز سایتای خارجی کاتالوگش رو دانلود کن حتی میتونی با شرکت سازندش ایمیل بزنی وازشون بخای کاتالوگ واست بفرسند یا توضیح بدهند شرایط نگهداری رو فقط باید زبانت خوب باشه از گوگل ترانسلیت کمک بگیر.
موفق باشی
خیلی ممنون از راهنماییتون.

atagm

عضو جدید
سلام
خسته نباشید
بنده یک پنکه سقفی قدیمی از سالها پیش دارم که میخوام دوباره نصبش کنم اما سیم پیچی داخلی آن بهم ریخته
ممنون میشم بنده را راهنمایی کنین
عکس پنکه سقفی:

pontiac132

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی دوستان و اساتید گرامی :gol:

بنده فارغ التحصیل رشته ی برق گرایش مخابرات با معدل 19 هستم و برای ورود به بازار کار خاستم از اساتید گرامی و شاغلان در رشته ی برق مشورت بگیرم
با توجه به علاقه ی زیادی که به میکروکنترلر و برنامه نویسی دارم خواستم دوره های avr arm fpga رو که در مرکز فنی حرفه ای برگزار میشه شرکت کنم

آیا بعد از پایان یادگیری تخصصی این دوره ها که خوب زمان زیادی هم میبره و با توجه به بازار کار شغل مناسبی میشه پیدا کرد مثلا در شرکت مپنا یا شرکت های سطح پایین تر
و یا دوره های plc مناسب تر هستند ؟ و یا چه توصیه ای برای ورود به بازار کار دارید

ممنون میشم کسانی که در این امر آگاهی دارند بنده را راهنمایی کنند تا از این سر در گمی نجات پیدا کنم

با تشکر

R O N A L D O

عضو جدید
شبکه عصبی - تخمین MAP و ML

شبکه عصبی - تخمین MAP و ML

سلام دوستان
از کسایی که شبکه عصبی کار کردن میخوام بدونم تخمین مپ یه تابع با نویز گوسی رو چطور تو متلب بنویسم؟
صورت سوال :
گیرنده ای N مرتبه پارامتر مجهول a را در محیط نویز گوسی با میانگین صفر و انحراف معیار q(سیگما) دریافت می کند. این پارامتر دارای توزیع دلخواه است . تخمین گر (MAP (MAXIMUM A POSTERIORI را برای تخمین این پارامتر بیابید؟

صادق42

عضو جدید
سلام
من نياز شديد به ترموستات ديجيتالي با NTC دارم
از دوستان كسي كمكم ميكنه
برنامه نو يسي PLC بلد نيستم:(.
09381832825

آخرین ویرایش توسط مدیر:

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام دوستان
از کسایی که شبکه عصبی کار کردن میخوام بدونم تخمین مپ یه تابع با نویز گوسی رو چطور تو متلب بنویسم؟
صورت سوال :
گیرنده ای N مرتبه پارامتر مجهول a را در محیط نویز گوسی با میانگین صفر و انحراف معیار q(سیگما) دریافت می کند. این پارامتر دارای توزیع دلخواه است . تخمین گر (MAP (MAXIMUM A POSTERIORI را برای تخمین این پارامتر بیابید؟
سلام
کد متلبشو لازم دارین؟

mohammadjavaad

عضو جدید
سلام به مهندسین برق عزیز.یه سوال آماتورانه دارم.
من واسه آبیاری قطره ای باغی یه موتورپمپ 750 وات و یه ست کنترل که روش بسته میشد نصب کردم.قبلا مشکل برق نداشتم.الان میخوام کاری کنم که همون سیستم با یه موتور برق کارکنه.میخواستم بدونم چه فاکتورهایی مهمه برای موتور برق که بتونه ساپورت کنه.چون شنیدم تنها به وات مربوط نیست و آمپر هم دخیله.ممنون میشم راهنمایی بکنین

challenger_69

عضو جدید
سلام دوستان
من دنبال ترجمه فارسی کاتالوگ درایوهای ABB سری ACS800 هستم.
ممنون میشم اگه کسی این کاتالوگو داره یا اینکه میدونه از کجا باید دانلود کرد در اختیار من قرار بده.

Engineer Power

عضو جدید
سلام دوستان من اصلا رو موتور تکفاز کار نکردم.ولی‌میخوام جهت چرخش موتور و عوض کنم و اینم میدونم که باید سر و‌ته کلاف رو‌جابه جا کنم میخواستم یکی راهنمایی کنه به زبان ساده تر

electro-esmoke

عضو جدید
سلام دوستان من اصلا رو موتور تکفاز کار نکردم.ولی‌میخوام جهت چرخش موتور و عوض کنم و اینم میدونم که باید سر و‌ته کلاف رو‌جابه جا کنم میخواستم یکی راهنمایی کنه به زبان ساده تر
چه سوال عجیبی!خودت جوابش رو دادی دیگه.
الان دیگه کسی نمیشینه لحیم کاری کنه اینا رو بسازه درایور های امادش با قیمت مناسبی تو بازار هست. ساختنشم کار سختی نیست مدار هاش تو اینترنت هست.
موتور چند واته؟ تحقیق دانشگاس؟ می حوای میکروکنترلر تو شرایط ویژه ای این کار رو بکنه؟ یا مدار فرمان؟ یا PLC؟

آخرین ویرایش:

Engineer Power

عضو جدید
الان دیگه کسی نمیشینه لحیم کاری کنه اینا رو بسازه درایور های امادش با قیمت مناسبی تو بازار هست. ساختنشم کار سختی نیست مدار هاش تو اینترنت هست.
موتور چند واته؟ تحقیق دانشگاس؟ می حوای میکروکنترلر تو شرایط ویژه ای این کار رو بکنه؟ یا مدار فرمان؟ یا PLC؟

نه تحقیق نیست میخوام پدال بزنه اپراتور بره جلو بخوره به یه سوییچ برگرده عقب

Engineer Power

عضو جدید

مدار فرمان بهتره.که اون موتور سرش دریل بسته شده بره جلو سوراخ کنه با زدن پدال.بعد که پدال و ول کردی برگرده عقب

electro-esmoke

عضو جدید
اگه مورد
موتور سرش دریل بسته شده بره جلو سوراخ کنه با زدن پدال.بعد که پدال و ول کردی برگرده عقب
مد نظره به نظرم حیفه کنتاکت حروم کنی و تحته کلم و این مسائل ...با رله و ic گیت های منطقی کارت راه میوفته. و هزینه خیلی کمتری هم داره و حمع و جور تره اگه مد نظرت هست برات توضیح بدم.
ذکر توان موتور شما هم مهمه.
و همینطور جریانش.

آخرین ویرایش:

Engineer Power

عضو جدید

اگه مورد

مد نظره به نظرم حیفه کنتاکت حروم کنی و تحته کلم و این مسائل ...با رله و ic گیت های منطقی کارت راه میوفته. و هزینه خیلی کمتری هم داره و حمع و جور تره اگه مد نظرت هست برات توضیح بدم.
و همینطور جریانش.
اره اگه‌مدارشو داری برام بذار که بتونم بسازمش یا اگه اماده هست بخرم

Engineer Power

عضو جدید

اگه مورد

و همینطور جریانش.

دقیق یادم‌ نیست مشخصات موتور و باید برم‌ کارخونه فردا بخونم از روش

Engineer Power

عضو جدید

اگه مورد

و همینطور جریانش.

جریان موتور ۰.۷۸ آمپر هست با ولتاژ ۲۲۰ که توانش و میشه حدودا ۱۷۰ در نظر گرفت

electro-esmoke

عضو جدید
حوب با این تفاسیر درایور رو اماده بخری خیلی بهتره. موقع خریدش باید مشخصات موتورت رو به فروشنده بدی. موتور نمیدونم تکفازه یا نه. و مشخصات قنی دقیق تری لازم داری مثل RPM اندازه هسته و روتر و ...
موتور موقع روشن شدن و زمانی که فشار روشه بیشتر از توانش مصرف میکنه پس مهمه درایورتون توان بالا تری از موتورتون داشته باشه
این درایور ها باید 3 ورودی کنترل 5 ولت داشته باشن. که یکیش خاموش و روشن بودن رو نشون میده. 0 خاموش 1 روشن. دیگری جهت رو نشون میده 0 خاموش 1 روشن. و دیگری ورودی پالس هست که برای تنظیم توان مصرفی و سرعت موتور هست که بعضی ها دارن و بعضی ها ندارن (که درایور شما باید داشته باشه). از اونجا که پدال خروجیش پالس نسیت بین 0 و 5 معمولا و یه مقدار انالوگ داره. البته پدال شما رو نمیدونم. برای تبدیل این مقدار به پالس بهتره از مدار زیر استفاده کنین

تصویر بزرگ در ادرس:
http://uupload.ir/files/ym8l_dc-motor-controller.png

در مورد پوش باتون معکوس پوش باتنی هست که وقتی فشار داده بشه جریان رو برقرار میکنه و وقتی رها بشه جریان رو قطع می کنه بر خلاف پوش باتون معمولی.
دیود ها و مقائمت ها رو هم از مسیر حذف می کنید و یک مقاومت 1 کیلویی در مسیر پایه 6 قرار بدید.

ولتاژ 5 ولت هم با ترانزیستور BC337 از پدال بگیرید.

از IC 7408 یرای گیت AND استفاده کنید چون از IC های CMOS هستند و در برابر نویز زیاد محیط شما مقاوم ترن. مثل دریل و موتور.

تو یه شرکتی که خودرو کودک برای شهر بازی درست می کرد من مثل این مدار رو ساختم. اگه سوالی داشتی در خدمتم.

آخرین ویرایش:

yasaman_7753

عضو جدید
سلام
در مورد حلقه هاي قفل تاخير يا dll و بلوك هاي سازنده اون مطلب ميخواستم
ممنون ميشم كساني كه در اين زمينه كار كردن راهنماييم كنن...

pop405

عضو جدید
سلام
من پردازش تصویر کار نکردم بکی میتونه بگه این اصطلاحا توی تصویر یعنی چه؟
Image inpainting
Image demoisaicking
Image up-scaling
patch
Image denoising

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
یکی از دوستانم این مشکل رو داره، میتونید کمک کنید؟

من مدیر یه ساختمون 9 واحده هستم.
متاسفانه کل ساختمان یک کنتور گاز داره و تا بحال کل مبلغ گاز بین 9 واحد تقسیم میشد.
با این نوع تقسیم در حق دانشجویی که یک نفره و همون مبلغی رو که یک خانواده 5 نفره پرداخت می کنه اجحاف میشه.
میخواستم ببینم میشه رابطه ای برای این تقسیم کردن بیان کرد که در اون تعداد نفرات خانواده در نظر گرفته بشه؟
کلا میشه طوری تقسیم کرد که در حق کسی اجحاف نشه و متغیرهای دیگه هم درنظر گرفته بشه؟
ساختمان شامل 3 طبقه و 9 واحد با متراژ یکسان هست.

قبل از اینکه دوستان پیشنهاد تفکیک کنتور رو بدن اینو بگم که این پیشنهاد داده شده. شما به چشم یه مسئله ریاضی ببینید

total_mo

عضو جدید
سلام
کسی میدونه چرا در یک مدار مغناطیسی شامل سیمپیچ، هسته آهنی و شکاف، شار مغناطیسی(با نماد فی) در هسته با شار مغناطیسی در شکاف یکسانه. در واقع شاری که در مدلسازی مدار الکتریکی هم ارز میشه با جریان

electro-esmoke

عضو جدید
سلام
یکی از دوستانم این مشکل رو داره، میتونید کمک کنید؟

من مدیر یه ساختمون 9 واحده هستم.
متاسفانه کل ساختمان یک کنتور گاز داره و تا بحال کل مبلغ گاز بین 9 واحد تقسیم میشد.
با این نوع تقسیم در حق دانشجویی که یک نفره و همون مبلغی رو که یک خانواده 5 نفره پرداخت می کنه اجحاف میشه.
میخواستم ببینم میشه رابطه ای برای این تقسیم کردن بیان کرد که در اون تعداد نفرات خانواده در نظر گرفته بشه؟
کلا میشه طوری تقسیم کرد که در حق کسی اجحاف نشه و متغیرهای دیگه هم درنظر گرفته بشه؟
ساختمان شامل 3 طبقه و 9 واحد با متراژ یکسان هست.

قبل از اینکه دوستان پیشنهاد تفکیک کنتور رو بدن اینو بگم که این پیشنهاد داده شده. شما به چشم یه مسئله ریاضی ببینید
جایی که ما الان زندگی می کنیم پول گاز تقسیم بر کل تعداد نفرات ساختمان میشه و هر واحد طبق اون پرداخت میکنه! البته جنبه قانونی نداره و صرفا اخللاقیه که همه قبول کردن.

ولی بازم این پیشنهادو بدم لال مونی نگیرم :smile: درخواست بدین برای هر واحد کنتر جدا بزنن هزینه چندانی نداره. >> اگه موافقت نشد<< خودتون جداگانه هم میتونید کنتر بزنید هزینه گاز شما از کل ساختمان طبق کنتر خودتون پرداخت میشه و باقی بر 8 واحد تقسیم میسشه اگه مبلغ گازتون خیلی خیلی بالاست

کنتر رو رو انشعاب گاز خودتون بزنید
اگر طبقات پایین تر هستید هزینه کمتر میشه

آخرین ویرایش:

Ayrin.bhr

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشيد
كسي از بچه ها با نرم افزار EWB ميتونه كار كنه يا كسي رو ميشناسه بهم معرفي كنه؟
ممنون ميشم جواب بديد

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پروژه درس مدار منطقی

پروژه درس مدار منطقی

سلام به همه‌ی دوستان
یه درخواست غیر معقول دارم و البته اندکی فوری

پروژه‌ای مرتبط مدارمنطقی در رابطه با تحلیل مدارهای آسانسور نیاز دارم
اگه دوستان چیز خاصی در دسترس داره و کمکم کنه ممنون می‌شم

از همین پروژه‌ها هست ااساتید می خوان و فقط باید بهشون تحویل داد، ولی هرچی کیفیتش بالاتر بهتر
ممنونم :gol: