راز قانون جاذبه کائنات (خلاصه ای از فیلم راز)

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار


در متن زیر خلاصه ای از فیلم موفق و معروف راز (The Secret) ساخت کشور استرالیا آورده شده است. فیلمی که حاوی مضامین مثبت اندیشی، تلقین های مثبت، تصورهای مثبت و .. که هر انسانی می تواند با پیروی از آنها زندگی موفق تری داشته باشد. دیدن این فیلم به همگی توصیه می شود.

همه ما با نیروی کاملاً یکسانی زندگی میکنیم. با یک قانون: قانون جاذبه.

این قانون میگوید: هرچیزی را که وارد زندگیمان میشود را خودمان جذب کرده ایم.تمام چیزهایی را که در ذهنمان می گذرد را خودمان جذب میکنیم. قانون جاذبه اهمیتی نمیدهد که شما چه چیزی را میخواهید و چه چیزی را نمیخواهید. حتی وقتی به چیزی فکر میکنید یا نگاه میکنید که آن را نمیخواهید و با آن مخالفت میکنید آن را به طرف خودتان جذب میکنید. در آن موقع قانون جاذبه در حال عمل است.
هر چیزی را چه ببینید چه به خاطر آورید و چه تصور کنید ، هر چیزی که روی آن متمرکز شوید را به سوی خود جذب میکنید. و هرگاه این تمرکز همراه با احساسات شدید باشد جذب آن سریعتر خواهد بود.
مراقبت از افکار کار سختی به نظر میرسد اما احساساتمان به ما کمک میکند کهت بفهمیم که به چه فکر میکنیم. هرچه موقع فکر کردن احساس بهتری داشته باشید این احساس خوب باعث میشود که جهتگیری شما در زندگی بهتر باشد و در زندگی روزمره افکاری را پدید می آورید که زندگی بهتری را در آینده برایتان رقم میزند.
هر چه احساس بهتری داشته باشید چیزهای خوب را بیشتر جذب میکنید که باعث میشود بالاتر و بالاتر بروید.
به یک چیز زیبا فکر کنید. به یک موسیقی زیبا گوش کنید تا احساس خوبی پیدا کنید. وقتی نسبت به چیزی احساس عشق میکنید آن احساس اینقدر بزرگ است که میتواند برایتان خوشبختی را به ارمغان بیاورد.

چرچیل: شما جهان خود را می سازید همانطور که در آن پیش میروید.

زندگی می تواند کاملاً رؤیایی باشد و اینطور خواهد بود اگر شما از این راز استفاده کنید.
جهان هستی مثل غول چراغ جادوست. غول چراغ جادو فقط میگوید: فرمانبردارم سرورم و همیشه فقط همین حرف را تکرار میکند. پس کافیست که شما فقط آن چیزی را که دوست دارید طلب کنید تا غول چراغ جادو به شما بگوید فرمانبردارم سرورم و خواسته تان را برآورده کند. پس اگر دانسته یا ندانسته در مورد چیزی که نمیخواهید یا دوست ندارید ، حرف بزنید یا گله و شکایت کنید یا احساس ناراحتی کنید غول چراغ جادو باز هم میگوید:فرمانبردارم سرورم و همان رابرایتان فراهم میکند.
آرزو کن ، بطلب ، ایمان داشته باش ، دریافت کن.
آن چیزی را که میخواهید طلب کنید.( اکثر ما به خودمان اجازه نمیدهیم آن چیزی را که واقعاً دلمان میخواهد طلب کنیم.) کائنات به افکارشما پاسخ میدهد. برای دریافت شما باید خودتان را با آن چیزی که میخواهید همجهت کنید یعنی قدردان باشید و برای دریافت آن شور و اشتیاق داشته باشید.
اکثر افراد افکارشان را به عکس العمل نشان دادن به چیزی که وجود دارد صرف میکنند.(اگر به آن چیزی که هست نگاه کنید و حتی اگر آن را نخواهید یا از آن ناراضی باشید)و به آن فکر کنید، قانون جاذبه دوباره همان چیز را به شما میدهد.

بودا: هر آنچه هستیم نتیجه افکاری است که داشته ایم.

اگر به جای شکایت برای چیزهایی که دارید قدردانی کنید احساس بهتری پیدا میکنید و این باعث جذب چیزهای بهتری به سمتتان میشود.
وقتی چیزی را تجسم میکنید آن را پدید می آورید. پس موقع تجسم همیشه روی نتیجه پایانی متمرکز شوید. وقتی خود را در موقعیتی که دوست دارید تصور میکنید ، دیگر احساس نمیکنید که به آن چیز نیاز دارید بلکه احساس میکنید که آن چیز را دارید و آن احساس باعث مشود که کائنات همان موقعیت را برایتان پدید آورد.
اگر به دنبال حس لذت درونی ، بینش درونی و آرامش درونی بروید بقیه چیزها برایتان پدیدار میشود.
شما تنها کسی هستید که زندگیتان را می آفرینید چون هیچ کس دیگر نمیتواند برای شما فکر کند.این کار تحت کنترل خود شماست. اگر چیزی را که می بینید ٬ میخواهید در مورد آن بنویسید ، راجع به آن با دیگران حرف بزنید ، به آن فکر کنید و روی آن تمرکز کنید ولی اگر آنرا نمیخواهید در موردش با کسی حرف نزنید ، توجهتان را منحرف کنید.

کارل لی یونگ: با هر چه مقابله کنید ایستادگی میکند.

منابع بیشتری از آنچه که ما بخواهیم وجود دارد. بیشتر از آن چیزی که تصور کنیم خوبی ، عشق ، لذت و… هست که به همه برسد. اگر میگوییم دچار کمبودیم به خاطر آن است که بینش خود را گسترش نمیدهیم.
اگر جز بهترین را نپذیرید اغلب اوقات همان بهترین را دریافت میکنید.
آیا نتایجی را که به حال گرفته اید شایسته شما هستند؟

هنری فورد: چه فکر کنید که میتوانید و چه نمیتوانید در هر صورت حق با شماست.

ما منبع بی پایانی هستیم از احتمالات قابل ظهور و قدرت خداگونه ای برای عینیت بخشیدن به خواسته هایمان داریم.
هدف اصلی زندگی احساس و تجربه لذت است. شادی درونی جوهره موفقیت است. به دنبال خوشی خودتان بروید. خودتان را با چیزهایی که آرزو دارید تصور کنید.

دوک النیگتون: اگر چیزی دلم را نلرزاند هدفم نیست.

تصمیم بگیرید که چه میخواهید بعد روی آن تمرکز کنید. این فرآیند خلقت است. از لحظه ای که شروع میکنید به درست فکر کردن چیزی وجود دارد که شما را هدایت میکند و جهت را نشان میدهد.
بخواهید بهترین باشید. با لذت زندگی کنید. هیچ چیز از گذشته شما نمیتواند حق ویژه زندگی شاد شما را انکار کند و هیچ چیز در آینده نمیتواند به غیر از لذت و شادی را برایتان به ارمغان بیاورد.
یاد بگیرید فقط عالیترینها و بهترین ها را در تجارب و امور روزمره پیدا کنید. آنها را بارور کنید ، در موردشان فکر کنید بعد منتظر ادامه و وقوع آنها باشید.
چیزی نیست که شما بخواهید انجام بدهید بجز همان چیزی که خودتان میخواهید انجام بدهید.
 

milad_carolina

عضو جدید
پرسش بازيگران سينماي ايران در مورد صحت و سقم قانون جذب

آيا قانون جذب و علم موفقيت و تكنيكهايي كه از آن صحبت مي كنند ، واقعيت دارد؟

اين پرسش را تقريبا در هر محفلي كه مي روم از بنده مي پرسند . آيا واقعا قانوني به نام جذب وجود دارد؟
براستي نويسندگان برجسته و مشهور جهاني همچون كاترين پاندر ، دكتر مالتز ، راندا برن ، برايان تريسي ، آنتوني رابينز و ... كه در زمينه علوم موفقيت كتابهاي فراواني نوشته اند ، قرص هاي توهم زا مصرف مي كنند و يا در دنياي رويايي به سر مي برند؟
آيا شهرت جهاني و محبوبيت آنها ناشي از دروغ پردازي هاي رسانه اي و پردازش آن توسط آژانس هاي تبليغاتي غرب است كه اينقدر آنها را محبوب جهانيان كرده است ، روي سخنم با شما عزيزان است ، آيا سوپر استارهاي هاليوود همچون تام كروز ، آنجلينا جولي ، ويل اسميت و .. همگي بر اثر شانس و اقبال به اين مرتبه رسيده اند؟

و يا شما عزيزان كه هر يك سوپر استار سينماي اين مرز و بوم محسوب مي شويد ، چرا بجاي سياهي لشكر بودن به اين جايگاه رفيع دست يافته ايد؟

اجازه بدهيد براي بررسي صحت و سقم سخنان نويسندگاني كه بدانها اشاره كردم از يك پرسش ساده آغاز كنم

كداميك از شما دوستان بازيگر ، با سنجابها برخورد داشته است؟

آيا مي دانستيد سنجابي كه در بهار به دنيا آمده و هرگز زمستان را تجربه نكرده است در پاييز براي ماههاي زمستان كه غذا پيدا نمي شود ، آذوقه انبار مي كند؟
و يا پرندگان را مشاهده كنيد !! هيچكدام احتياج به دوره آموزش لانه سازي ندارند ، به طي دوره آموزش هوانوردي هم بي نيازند ( خنده حضار)، ولي با اين حال هزاران كيلومتر پرواز مي كنند و گاه از روي درياها مي گذرند . روزنامه و تلويزيون ندارند كه از وضع هوا مطلع شوند. كتابي از سوي پرندگان سياح برايشان نوشته نشده است كه نقشه مناطق گرمسير زمين را براي آنها ترسيم كند. با وجود اين ، پرنده مي داند كه عنقريب سرما از راه مي رسد، از محل هواي گرم ولو هزاران كيلومتر دورتر ، اطلاع دارد.

دانشمندان مي گويند : حيوانات داراي غريزه هاي بخصوصي هستند كه آنها را براي روبرو شدن با شرايط و وضعيتهاي متفاوت راهنمايي مي كند

بسياري از شما بازيگران عزيز در مصاحبه هاي خود بيان كرده ايد كه كاملا بصورت اتفاقي بازيگر شده ايد. آيا همينگونه است؟
پاسخ حضار: بله

تعدادي از شما هيچ پارتي و معرفي نداشته ايد كه پا به اين عرصه بگذاريد و بصورت اتفاقي در زمان و مكاني كه خودتان نيز از آن بي اطلاع بوده ايد در آنجا حاضر شده ايد. همينطور است؟
پاسخ تعدادي از حضار : بله

حال به نظر شما چه چيزي باعث شده است كه در آن روز و ساعت بخصوص در مكاني حاضر شويد كه جرقه سوپر استار شدن شما را زده است؟
آيا كسي از شما دوستان پاسخي براي اين پرسش من دارد؟
پاسخ يكي از بازيگران جوان:
بله من زماني كه در دانشگاه رشته IT مي خواندم خيلي دوست داشتم بازيگر شوم

آيا در آن زمانها وقتي به اين موضوع مي انديشيديد حس خاصي هم داشتيد؟
بله تصور مي كردم كه عسكهاي من بر روي بيلبوردهاي اتوبانها و خيابانهاي تهران نصب شده است و حس مشهور بودن داشتم

آيا از صحبتهاي شما مي توان اينطور نتيجه گيري كرد كه در وجود ما نيز غريزه اي وجود دارد كه بسيار برتر و پيچيده تر از غريزه پرندگاني است كه از محل هواي گرم ولو هزاران كيلومتر دورتر ، اطلاع دارند

آيا قبول داريد كه نيرويي در درون شما از مدتها قبل در حال عملي ساختن آرزوي سوپر استار شدن شما بوده است.يعني شما با طراحي تصوير خود بر روي بيلبوردهاي خيابان ها ، سوپر استار شدن را به سوي خود جذب كرده ايد و حتي يه لحظه نيز به اين فكر نيفتاده بوديد كه من چگونه بدون پارتي مي توانم بازيگر شوم چه برسد به سوپر استار شدن ، درست است؟
پاسخ بازيگر : بله.

يعني گذاشته ايد تا آن راز و نيروي خارق العاده كه متخصصين علم موفقيت آن را قانون جذب مي نامند بدون دخالت شما و افكار منفي ديگران كار خود را انجام دهد.
حال شما عزيزان به بنده بگوييد تفاوت سياهي لشگرهاي زندگي با سوپر استارهاي زندگي واقعي در چيست؟
به نظرتان نيروي جاذبه فوق العاده ذهن شما كه به اين خوبي شما را تبديل به سوپر استار سينما مي كند قادر نيست در بخشهاي ديگر زندگي تان نيز موفقيت هاي بزرگي را نصيبتان كند؟؟!!!!
آيا جز اين است كه وقتي خداي متعال آن غريزه استثنايي را به پرندگان و حيوانات هديه كرده است از بشر آفريده خود كه بارها او را اشرف مخلوقات ناميده است اين هديه را دريغ مي نمايد و او را در اين جهان به حال خود رها مي سازد؟.

سخنراني مهدي آريافر
در جمع بازيگران سينما - تالار وحدت

منبع : http://www.parvazkon.com
 

Similar threads

بالا